20:00 Լուրերը մեկ տողով. Բելառուսի արձագանքը Նվեր Ծառուկյանի գործին, Երմակի շուրջ ծավալվող կոռուպցիոն դրաման
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Բելառուսը քննարկում է Նվեր Ծառուկյանին Հայաստանի իրավապահներին հանձնելու հ...
Թաիլանդի իշխանությունները խստացրել են Հարավային Ամերիկայից ժամանող զբոսաշրջիկների ստուգումները՝ հանտավիրուսի պատճառով։ Ա...
Մայիսի 12-ին Համայնքային ոստիկանության Սիսիանի բաժնի ծառայողները ստացել են օպերատիվ տեղեկություն, որ անչափահաս երկու պատ...
Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը նախընտրական շրջանում ստացվող ահազանգերի կապակցությամբ հիշեցնում է, որ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արդարադատության նախարարությունը զգուշացրել է նախընտրական զանգերի և հաղորդա...
2025 թվականի հունվարի 10-ին Բելառուսի Հանրապետության գլխավոր դատախազություն է ուղարկվել Նվեր Ծառուկյանին քրեական հետապնդ...
Սյունեցիներին կասեմ, որ շատ մտահոգ չլինեն, չվախենան, շատ քիչ ժամանակ է մնում, և այն վտանգները, որ այս իշխանությունը համա...
«Նոր ուժ» կուսակցությունն իր քարոզարշավն է իրականացնում Շենգավիթ վարչական շրջանում։ Կուսակցության ղեկավար և վարչապետի թե...
Միլանի «Ինտերի» մամուլի ծառայությունը սոցիալական ցանցերի իր պաշտոնական էջերում անդրադարձել է Հայաստանի ազգային հավաքական...
Գագիկ Ծառուկյանը արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ իր որդու վերաբերյալ արված հայտարարությանը։ «Քաղաքականության մեջ...
Երևանում կայացած «ՓՄՁ ոլորտ. ազդեցություն և զարգացման մարտահրավերներ» թեմայով համաժողովը նվիրված էր Հայաստանում փոքր և մ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Էկոնոմիկայի նախարարությունը ուսումնասիրում է հեղուկ գազի գների կտրուկ աճը՝...
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Ռոման Մ...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է սպառազինության բնագավառում տեղի ունեցած վերջին զարգացումների մասին: Ըստ...
Հանտավիրուսի դեմ այս պահին հաստատված մասնագիտացված դեղամիջոցներ կամ պատվաստանյութեր չկան։ Եվրոպական միության դեղամիջոցնե...
Ռուսաստանը իրականացրել է «Սարմատ» նորագույն հրթիռի հաջող արձակում: Ռազմավարական նշանակության հրթիռային զորքերի հրամանատա...
Ես համապատասխան հարցում եմ ուղարկել Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողով՝ Հայաստանի Հանրապետությունում հեղու...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է Վլադիմիր Պուտինի պատրաստակամությունը՝ Մոսկվայում ընդունել...
Պետգույքի կառավարման կոմիտեից հայտնում են, որ 2020 թվականին, հաշվի առնելով կորոնավիրուսի համավարակի (COVID-19) հետևանքով...
News. am-ը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ ՀՀ վարչապետը դիմել է Գագիկ Ծառուկյանի որդուն․ «Բռնելու ենք, բերենք, լակո՛տ, չես...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Նիկոլ Փաշինյանի քարոզարշավը ուղեկցվել է սուր քննարկումներով․ քաղաքացիներից...
Թեհրանը Հաագայի արբիտրաժային դատարան հայց է ներկայացրել ընդդեմ ԱՄՆ-ի՝ իրանական միջուկային օբյեկտների վրա հարձակումների և...
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցները ստուգում են իրականացրել Երևանում գործող մոլիբդենի խտանյութի վերա...
Ես արձակուրդում եմ և գտնվում եմ Հայաստանում, երեկ եմ եկել։ Այս մասին NEWS.am–ի թղթակից հետ զրույցում նշել է Ռուսաստանում...
Շենգավիթում ընթացող քարոզարշավի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը խոստովանել է, որ իրեն չի հաջողվում ձերբազատվել «նախկին-ներկա» հռ...
Էկոնոմիկայի նախարարության հայտարարության համաձայն՝ այսուհետ «Վայլդբերրիզ» հարթակով հայկական արտադրանքի վաճառքն իրականացն...
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը ԱԺ-ում 2025 թվականի տարեկան հաղորդման ներկայացման ժամանակ հայտարարել է, որ...
«Մեր հարաբերություններն երկրների հետ կառուցվում են բարեկամության, փոխշահավետ համագործակցության, ինքնիշխան պետությունների...
Ատելություն, խտրականություն, անհանդուրժողականություն կամ թշնամանք հրահրելուն կամ քարոզելուն ուղղված հրապարակային խոսքի,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սամվել Կարապետյանը դատարանում կատակով արձագանքել է Պուտինի հետ կապերի մասի...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Նայում եմ Էդմոն Մարուքյանի «քարոզար...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տեղեկացրել է, որ Կուբան օգնություն է խնդրում, և ինքը պատրաստվում է բանակցություններ վարել այդ...
Ջերմուկում մայիսի 4-ին հայտնաբերված և Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի ապաստարան տեղափոխված ա...
2026 թվականի մայիսի 11-ին Լոռու մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժել է Սամվել Կարապետյանի հայցն ըն...
Ադրբեջանը մտադիր չէ կրճատել ռազմական ծախսերը և շարունակում է նոր գործընկերներ փնտրել Եվրոպայում։ Ադրբեջանի պաշտպանության...
«Հանտավիրուսի» կասկածով տարհանված «MV Hondius» զբոսաշրջային նավի 3 թուրք ուղևոր տեղափոխվել է Ստամբուլ և գտնվում է կարանտ...
Շատ ոգևորիչ է, բազմաթիվ մարդիկ աջակցության խոսքեր են ասում և շատ ջերմ են ընդունում։ Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 12–ին, Երևա...
Անդրեյ Երմակը հերքել է կոռուպցիայի վերաբերյալ իրեն ներկայացված կասկածները: «Ես չունեմ ոչ մի տուն, ունեմ միայն մեկ բնակար...
Մուրմանսկի մարզի կառավարության ներկայացուցչության նախկին ղեկավար Աշոտ Բաբլումյանը մեղադրվում է բյուջեից դրամական միջոցնե...
Իսրայելում ԱՄՆ դեսպան Մայք Հակաբին հրապարակայնորեն հաստատել է իսրայելական «Երկաթե գմբեթ» ՀՕՊ համակարգերի ուղարկումը ԱՄԷ։...
MV Hondius զբոսանավի տասնմեկ ուղևորների մոտ հանտավիրուսի թեստի դրական արդյունք է արձանագրվել, որոնցից իննի պարագայում հա...
Եթե դուք դա 15 տարի առաջ ասեիք՝ հիմա ձեզ զուգարանում զխկելով սպանում էին: Այս մասին քարոզարշավի ժամանակ քաղաքացուն ասել...
Միասնական սոցիալական ծառայությունից հայտնում են, որ մեկնարկել է մինչև 2 տարեկան, 3-րդ և յուրաքանչյուր հաջորդ երեխայի խնա...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ Թեհրանը չի բացառում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հետ բանակցությունների...
«Գազպրոմ»-ի տնօրենների խորհուրդը մայիսի 19-ին կքննարկի 2025 թվականի արդյունքներով բաժնետերերին վճարվելիք շահաբաժինների (...
Վեդի համայնքի ղեկավար Գարիկ Սարգսյանը հայտնել է, որ միջադեպի մասին տեղեկացել են հավանաբար ապրիլ ամսին՝ դանակահարությունի...
Բելառուսի զինված ուժերում կշարունակվեն կետային զորահավաքային գործողությունները՝ ուղղված առանձին զորամասերի մարտական պատր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . ԿԳՄՍ նախարարությունը հաստատել է ֆիթնես մարզիչների հավաստագրման նոր կարգը,...
Ուկրաինայի Կիրովոգրադի մարզի Սվետլովոդսկ քաղաքում փոխքաղաքապետ Սերգեյ Սավիչի արձակած կրակոցների հետևանքով երկու մարդ է վ...
«ԲՀԿ» առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը իր քարոզարշավի ընթացքում հայտարարել է, որ նախատեսում է կառուցել «Նոյյան տապանի» կրկնօրին...
Մալագայից Ամստերդամ թռչող KLM ավիաընկերության օդանավը տարհանվել է Wi-Fi ցանցի անվանման մեջ «ռումբ» բառի հայտնաբերումից հ...
Նախընտրական քարոզարշավի հերթական օրը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամները շա...
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը միջնորդագրեր է ուղարկել «Սևան» ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի (այս...
Օտարերկրյա քաղաքացիները Հայաստանում աշխատանքային գործունեություն կարող են իրականացնել՝ նախապես ստանալով աշխատանքի թույլտ...
Հայաստանում YouTube-ի բովանդակություն ստեղծողների համար բացվում են նոր հնարավորություններ: Այդ մասին հայտարարել է YouTub...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը Հակակոռուպցիոն դատարանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարե...
2026 թվականին Ռուսաստանը պահպանել է առաջատար դիրքը Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների թվով: Տարվա առաջին չորս ամիսներին Հայ...
ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով հաստատվել է ֆիթնես կենտրոնների և մարզասրահների մարզիչների հավաստագրման կարգը, որով սահմանվում են...
Վլադիմիր Զելենսկուն կարող է քրեական հետապնդում սպառնալ Կիևի մերձակայքում տների շինարարության պատճառով, գրում է Страна.ua...
Bagramyan26-ի տեղեկություններով՝ «կալուգացիները» ծրագրում են Ռուսաստանում խոշոր ռեսուրսներ հատկացնել ախալքալաքցի հայերին...
Կրեմլի ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ հատուկ ռազմական գործողությունը կարող է ավարտվել ցանկացած պահի, եթե ուկ...
Ադրբեջանում կալանավորված Ռուսաստանի 11 քաղաքացիների ազատ արձակումը զգալի նշանակություն կունենա երկու պետությունների բարի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարը պարզաբանել է վարչապետի հետ աշխատանքային...
Կրասնոդարի երկրամասի Գուլկևիչսկի շրջանում իններորդ դասարանի աշակերտը պնևմատիկ զենք է տարել դպրոց և կրակ բացել, ինչի հետև...
Երևանի քաղաքապետարանը մայրաքաղաքի հանրային տրանսպորտի համար 170 նոր ավտոբուսների գնման մրցույթ է հայտարարել։ Այդ մասին հ...
Մշակույթը մեր ազգային ինքնության, պատմական հիշողության և արժեքային համակարգի կարևորագույն հենասյուներից է։ Գրել է ԲՀԿ նա...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ հատուկ ռազմական գործողությունը կարող է ավարտվել ցանկացած պ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկնաբանել է իր և ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը «թաքուն զրույցը»: Նա մասնավորապես նշել է․ «Թու...
YouTube ընկերությունը պաշտոնապես հայտարարել է մայիսի 11-ից Հայաստանում YouTube Գործընկերային ծրագրի (YouTube Partner Pro...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հակակոռուպցիոն կոմիտեն բացահայտել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայաց...
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը մեկնաբանել է վարչապետ Փաշինյանի և իր «թաքուն զրույցը»: Նա մասնավորապես նշել է` «ինչ-որ պե...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Միխայիլ Կալուգինը «ՏԱՍՍ» գործակալությա...
Մենք Ռուսաստանի Դաշնության հետ «ապահարզանի» նպատակ չունենք, երեխեքին էլ չենք կիսում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացրած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալ...
Մեզ Հայաստանի հանրապետական կուսակցության հետ կապելն ուղղակի աբսուրդ է։ Այս մասին Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում նախընտրա...
«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ, վարչապետի թեկնածու Արամ Սարգսյանը քարոզարշավի ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, ան...
Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության կոմիտեի ներկայացուցիչ Էբրահիմ Ռեզային Իքս սոցիալական ց...
ԱՀԿ-ն հանտավիրուսի ավելի մասշտաբային բռնկման սկզբի նշաններ չի նկատում, հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակ...
«Դեմոկրատիա, Օրենք, Կարգապահություն» կուսակցությունը հայտարարել է, որ այսուհետ կուսակցության պատվավոր նախագահ Վարդան Ղու...
Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Ռիզվան Նաբիևը հայտարարել է, որ Իլհամ Ալիևի՝ հնչեցրած մտքերը նախազգուշացում են Հայաստա...
Գերմանիայի առողջապահության նախարարությունը տեղեկացրել է, որ 2028 թվականից ուժի մեջ մտնող «շաքարի տուրքը» տարեկան 450 միլ...
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը «ՔՊ» նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ փորձել է գաղտնի ինֆորմացիա փոխանցել վարչապետ Փաշինյա...
Միացյալ Նահանգները վերջին ամիսների ընթացքում գաղտնի բանակցություններ է վարում Դանիայի իշխանությունների հետ՝ Գրենլանդիայո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Արմավիրում ձերբակալվել է կենդանու նկատմամբ դաժան վերաբերմունք ցուցաբերած և...
Նեյմեգենի Radboudumc համալսարանական բժշկական կենտրոնի տասներկու աշխատակիցներ տեղավորվել են կանխարգելիչ կարանտինի մեջ՝ հա...
Արաբական Միացյալ Էմիրությունները ռազմական գործողություններ են իրականացրել Իրանի դեմ այն ժամանակահատվածում, երբ կողմերի մ...
Հայաստանի ազգային հավաքականի և «Կրասնոդարի» ավագ Էդուարդ Սպերցյանը մեջքի վնասվածքի պատճառով փոխարինվել է Մոսկվայի «Դինամ...
Կլիմայագետները կանխատեսում են տարվա երկրորդ կեսին Էլ Նինյոյի հնարավոր ձևավորում, որը կարող է դառնալ դիտարկումների պատմու...
Ուկրաինայի Չեռնիգովի մարզի Սեմյոնովսկի շրջանում տեղակայված սահմանապահների շրջանում հանտավիրուսային վարակի տարածման և մահ...
Պակիստանում պայթյուն է տեղի ունեցել: Երկրի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Լաքի-Մարվաթ քաղաքում շուկայում տեղի ունեցած պայթյո...
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հիշեցնում է ընտրություններին մասնակցող ուժերին գույքի և եկամուտների հայտարարագրերի ներ...
Auroranews.am-ը երեկ ռադիոլսողներից ստացել էր տեսանյութ, որը տրամադրել էր Ներքին գործերի նախարարությանը։ Տեսանյութում եր...
Պակիստանի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնապես հերքել է ամերիկյան CBS News հեռուստաալիքի տարածած տեղեկատվությունը,...
Ուկրաինան 2022 թվականին Ստամբուլում Ռուսաստանի հետ բանակցությունների ժամանակ համաձայնել է «հանձնել Դոնբասը», պնդում է Վլ...
«Միասնության թևեր» կուսակցությունը քարոզարշավի 5-րդ օրը անցկացնում է Դիլիջանում: Կուսակցության ղեկավար, վարաչպետի թեկնած...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ռուսական կողմը Հայաստանին առաջարկել է մեծ հզորության նոր ատոմակայանի նախագի...
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինը հայտարարել է, որ Արևմուտքը շարունակական ակտիվ մ...
Ռուսական կողմը Հայաստանին է ներկայացրել «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության կոնցեսիոն կառավարմանն առնչվող բոլոր անհրա...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պետք է ավարտի պատերազմը և քայլեր ձեռնարկի իրական ու տև...
Atlantic Council-ի փորձագետները ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմին առաջարկում են չեղարկել Բաքվի դեմ պատժամիջոցները՝ հ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը 2028 թվականի ընտրությունների համար Հանրապետական կուսակցության հնարավոր թեկնածուներ է համարել Ջ...
Ռուսական կողմը Հայաստանին առաջարկել է մեծ հզորության ԱԷԿ-ի նախագիծ, որը կարող է բավարարել Հայաստանի կարիքները «մեկ դարով...
«2026 թվականի հունիսի 7-ին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրություններին ընդառաջ ArmLur.am-ը շարունակում է ներկայացնել առաջա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն կանխատեսում է հայ-ռուսական փոխգործակցության վերափոխում՝ Հա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը լրջորեն դիտարկում է Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների վերսկսման հնարավորությունը, հայտնում...
Նախկին դատապարտյալը Քեմբրիջի համալսարանի տարածքում կրակ է բացել մեքենաների ուղղությամբ: Համացանցում հրապարակված կադրերու...
Սոցիալական հարթակներում քննարկման լայն առարկա է դարձել Վլադիմիր Պուտինի և նրա դպրոցական ուսուցչուհի Վերա Գուրևիչի հանդիպ...
Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավարի առաջիկա փոփոխությունը պայմանավորված է ՌԴ իշխանությունների դժգոհությամբ՝ կառույցի՝ Հա...
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի ղեկավարությամբ, 2026 թվականի մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել օպեր...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնյա Միխայիլ Կալուգինը հայտարարել է, որ Հայաստանի եվրոպական ուղղությամբ ընթացքը հնարավոր է հանգեցնի Ռուսաստան...
Ռուս սենատոր Անդրեյ Կլիմովը կարծում է, որ Հայաստանը վաղ թե ուշ ստիպված կլինի որոշել՝ ում հետ է՝ Եվրամիությա՞ն, թե՞ Եվրաս...
Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի նախկին ղեկավար Անդրեյ Երմակը կասկածվում է կազմակերպված խմբի կազմում հանցավոր ճանապարհով ս...
Երևանը կարծես ուշադրություն չի դարձրել Վլադիմիր Զելենսկու՝ Հայաստան այցի ընթացքում Մոսկվայի հասցեին հնչեցրած զզվելի հայտ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի կրթական հաստատություններում քաղաքական քարոզչության վերաբերյալ ստա...
Հակակոռուպցիոն դատարանը հայտարարել է, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը անմեղ է մեղսագրվող արարքում և արդարացրել է նրան:...
Ադրբեջանի մայրաքաղաքի Ղարադաղի շրջանում այսօր առավոտյան խոշոր հրդեհ է սկսվել պահեստային տարածքում։ Բաքվի Լոքբաթան ավանու...
Հայաստանում այսօրվանից պաշտոնապես մեկնարկել է YouTube-ի Գործընկերային ծրագիրը, ինչը հնարավորություն է տալիս իրականացնել...

20:00 News in Brief: Belarus's Response to Nver Tsarukyan's Case, Corruption Drama Around Yermak
Latest news from the past hour, summarized and substantive. Belarus is discussing the issue of extraditing Nver Tsarukya...
Thai authorities have intensified checks on tourists arriving from South America due to the hantavirus. This was reporte...
On May 12, officers from the Sisian Community Police Department received operational information that two minors had ver...
The Personal Data Protection Agency reminds that calls, short messages, emails, or other direct communications regarding...
Last hour's news summarized and detailed: The Ministry of Justice has warned about the possible illegal use of personal...
On January 10, 2025, the Prosecutor's Office of the Republic of Belarus received a request regarding the extradition of...
To the residents of Syunik, I want to say that they should not be too worried or afraid; there is very little time left,...
‘New Force’ party is conducting its campaign in the Shengavit administrative district. The party leader and Prime Minist...
The press service of Milan's Inter has recently featured former captain of the Armenian national team, Henrikh Mkhitarya...
Gagik Tsarukyan has responded to Prime Minister Nikol Pashinyan's statements regarding his son. "In politics, there is a...
The conference titled "SME Sector: Impact and Development Challenges" held in Yerevan focused on the prospects for the d...
Recent news summarized: The Ministry of Economy is examining the sharp rise in liquefied gas prices, noting that it is i...
The investigators of the Yerevan Investigative Division of the Investigation Committee of Armenia, led by Roman Mahmoudy...
Russian President Vladimir Putin has reported on the latest developments in the field of armaments. According to the Pre...
Currently, there are no approved specialized medications or vaccines for hantavirus. The European Medicines Agency (EMA)...
Russia has successfully launched the "Sarmat" new-generation missile. The commander of the strategic rocket forces repor...
I have sent a relevant inquiry to the Competition Protection Commission to clarify the situation regarding liquid gas pr...
Russian presidential press secretary Dmitry Peskov has announced Vladimir Putin's readiness to host Ukrainian President...
The State Property Management Committee reports that in 2020, considering the economic challenges posed by the COVID-19...
News.am has released a video where the Prime Minister of Armenia addresses Gagik Tsarukyan's son, stating, "We will brin...
Yesterday's news summarized and contextualized: Prime Minister Nikol Pashinyan's campaign has been accompanied by intens...
Tehran has filed a lawsuit with the Hague Arbitration Court against the USA due to attacks on Iranian nuclear facilities...
Employees of the Environmental and Mining Inspectorate conducted an inspection at the "Clean Iron Factory" LLC, which is...
I am on vacation and currently in Armenia; I arrived yesterday. This was stated by Gurgen Arsenyan, Armenia's ambassador...
During the campaign in Shengavit, Prime Minister Nikol Pashinyan admitted that he is struggling to free himself from the...
According to a statement from the Ministry of Economy, it is now required to present a certificate of origin for selling...
The Human Rights Defender, Anahit Manasyan, announced during the presentation of the 2025 annual report at the National...
“Our relationships with countries are built on the principles of friendship, mutually beneficial cooperation, and non-in...
One individual has been arrested and transferred to the Shengavit division of the Community Police on suspicion of incit...
Last hour's news recap, concise and informative: Samvel Karapetyan humorously responded in court regarding his ties to P...
The head of the Office of the Prime Minister of Armenia, Araik Harutyunyan, wrote on his Facebook page: "I am watching E...
U.S. President Donald Trump has announced that Cuba is requesting assistance and that he intends to engage in negotiatio...
One of the bear cubs found in Jermuk on May 4 and transferred to the Wildlife and Cultural Value Preservation Foundation...
On May 11, 2026, the First Instance Court of Lori Marz rejected Samvel Karapetyan's lawsuit against Azat Arshakyan, whic...
Azerbaijan does not intend to reduce military expenditures and continues to seek new partners in Europe. Azerbaijani Def...
Three Turkish passengers from the tourist ship 'MV Hondius', suspected of having 'Hantavirus', have been evacuated to Is...
It is very encouraging; many people are expressing words of support and receiving us warmly. This was stated today, on M...
Andrei Yermak has denied the suspicions of corruption leveled against him. “I do not have any houses, I only have one ap...
The former head of the Murmansk region government representation, Ashot Babloomyan, is accused of embezzling budget fund...
In Israel, U.S. Ambassador Mike Hekabin has publicly confirmed the transfer of Israeli "Iron Dome" air defense systems t...
Eleven passengers aboard the MV Hondius have tested positive for hantavirus, with nine of those cases confirmed as the A...
If you had said that 15 years ago, they would have killed you in the bathroom. This was stated by Nikol Pashinyan during...
The Unified Social Service has announced the commencement of the payment process for child care benefits for children un...
Iranian President Masoud Pezeshkian has announced that Tehran does not rule out the possibility of negotiations with the...
The board of directors of Gazprom will discuss a proposal regarding the amount of dividends to be paid to shareholders b...
Garik Sargsyan, the head of the Vedi community, stated that they became aware of the incident likely in April, following...
The armed forces of Belarus will continue targeted mobilization operations aimed at checking and improving the combat re...
Recent news highlights, succinct and substantive. The Ministry of Education, Science, Culture, and Sports has approved n...
In the town of Svitlovodsk, Kirovohrad region, Ukraine, two people were injured as a result of shots fired by Deputy May...
The leader of the Prosperous Armenia Party, Gagik Tsarukyan, has announced during his campaign that he plans to construc...
A KLM flight from Malaga to Amsterdam was evacuated after the discovery of the word "bomb" in the name of a Wi-Fi networ...
On another day of the pre-election campaign, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and members of the "Civil Contract"...
The State Interests Protection Department of the Office of the Prosecutor General has sent letters to the director of th...
Foreign citizens can carry out work activities in Armenia by first obtaining a work permit and temporary residency statu...
New opportunities are opening up for content creators on YouTube in Armenia. This was announced by Leslie Miller, YouTub...
Leader of the 'Strong Armenia' party, Samvel Karapetyan, stated during a conversation with journalists at the Anti-Corru...
In 2026, Russia maintained its leading position in the number of tourists visiting Armenia. In the first four months of...
The Minister of Education, Science, Culture and Sports has approved the certification procedure for instructors at fitne...
Vladimir Zelensky could potentially face criminal prosecution due to the construction of houses near Kyiv, reports Stran...
According to Bagramyan26, "calugaitsy" are planning to allocate significant resources in Russia to encourage Akhalkalaki...
The Kremlin representative Dmitry Peskov has stated that the special military operation could end at any moment if the U...
The release of 11 Russian citizens detained in Azerbaijan will have significant importance in strengthening the friendly...
Here are the news highlights from the past hour: The Armenian Foreign Minister has clarified the importance of confident...
A ninth-grade student in the Gulkievichsky district of Krasnodar Krai has brought a pneumatic weapon to school and opene...
The Yerevan City Hall has announced a tender for the purchase of 170 new buses for the capital's public transportation....
Culture is one of the crucial pillars of our national identity, historical memory, and value system. This was stated by...
Russian President's Press Secretary Dmitry Peskov has stated that the special military operation could end at any moment...
Prime Minister Nikol Pashinyan has commented on the "secret conversation" between himself and the Minister of Foreign Af...
YouTube has officially announced the launch of the YouTube Partner Program (YPP) in Armenia starting from May 11. This i...
Last hour's news summarized and content-rich: The Anti-Corruption Committee has uncovered instances of election bribery...
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Ararat Mirzoyan, has commented on the 'secret conversation'...
Mikhail Kalugin, the director of the fourth department for the CIS countries at the Russian Ministry of Foreign Affairs,...
We have no intent to seek alimony with the Russian Federation, nor do we plan to divide the children. This was stated by...
As a result of operational and investigative measures carried out by the RA Anti-Corruption Committee, factual data has...
Connecting us to the Republican Party of Armenia is pure absurdity. This was stated by the former head of the State Reve...
«Republic» party leader and prime ministerial candidate Aram Sargsyan addressed various issues during his campaign, incl...
Iran's parliamentary representative for the National Security and Foreign Policy Committee, Ebrahim Rezaei, announced on...
The World Health Organization (WHO) does not observe signs of a more widespread outbreak of the novel virus, stated WHO...
The "Democracy, Law, Discipline" party has announced that its honorary president, Vardan Ghukasian, will periodically pr...
A member of Azerbaijan's Milli Mejlis, Rizvan Nabiyev, has stated that Ilham Aliyev's remarks serve as a warning to the...
The German Ministry of Health has announced that a "sugar tax," set to take effect in 2028, will generate €450 million a...
The Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, attempted to convey confidential information to Prime Minis...
The United States has been conducting secret negotiations with Danish authorities in recent months to increase its milit...
Latest news summarized and concise: In Armavir, a driver who exhibited cruel treatment towards an animal and towed a dog...
Twelve employees from the Radboudumc University Medical Center in Nijmegen have been placed in preventive quarantine for...
The United Arab Emirates has conducted military operations against Iran during a period when efforts were being made to...
Eduard Spertsyan, captain of the Armenian national team and Krasnodar, was substituted due to a back injury during the m...
Climatologists are predicting a possible formation of El Niño in the second half of the year, which could become one of...
Cases of hantavirus infection and fatalities have been reported among border guards in the Semenivka district of the Che...
An explosion has occurred in Pakistan. In the city of Lakki Marwat, located in the northwest of the country, the blast a...
The Central Electoral Commission (CEC) reminds political forces participating in the upcoming elections about the deadli...
Auroranews.am received a video yesterday from listeners, provided by the Ministry of Internal Affairs. The video shows a...
The Pakistani Ministry of Foreign Affairs has officially denied information disseminated by the American CBS News channe...
Ukraine allegedly agreed to "surrender Donbas" during negotiations with Russia in Istanbul in 2022, claims former press...
The "Wings of Unity" party is conducting its campaign on the 5th day in Dilijan. The party leader and candidate for mayo...
News from the past hour summarized and insightful. The Russian side has proposed a project for a new high-capacity nucle...
The Deputy Foreign Minister of the Russian Federation, Mikhail Galuzin, has stated that the West is continuing to take a...
The Russian side has presented Armenia with all the necessary clarifications regarding the concessionary management of t...
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has stated that Russia must end the war and take steps towards a genuine a...
Experts from the Atlantic Council are recommending that the administration of U.S. President Donald Trump lift sanctions...
U.S. President Donald Trump has identified potential Republican candidates for the 2028 elections, naming JD Vance and M...
The Russian side has offered Armenia a nuclear power plant project with high capacity, which could meet the country's en...
In anticipation of the National Assembly elections scheduled for June 7, 2026, ArmLur.am continues to present the biogra...
News from the past hour summarized and concise. • The Russian Foreign Ministry predicts a transformation of Armenian-Rus...
US President Donald Trump is seriously considering the possibility of resuming military operations against Iran, CNN rep...
A former convict opened fire at vehicles on the campus of Cambridge University. Footage released online shows the man st...
The video of Vladimir Putin meeting with his former school teacher Vera Gurevich has sparked extensive discussions on so...
The upcoming change in leadership of the Union of Armenians in Russia is driven by dissatisfaction among Russian authori...
Under the leadership of the Prosecutor General of the Republic of Armenia, Anna Vardapetyan, an operational consultation...
Mikhail Kalugin, an official from the Russian Ministry of Foreign Affairs, has stated that Armenia's trajectory towards...
Russian Senator Andrei Klimov believes that sooner or later, Armenia will have to decide whether to align itself with th...
The former head of the Ukrainian President's Office, Andrey Yermak, is suspected of being involved in the legalization o...
Yerevan seems to have ignored the disgusting remarks made by Vladimir Zelensky during his visit to Armenia directed at M...
Latest news summarized and content-rich in one line. Reports of political campaigning in Armenia’s educational instituti...
The Anti-Corruption Court has announced that the leader of the Prosperous Armenia Party, Gagik Tsarukyan, is innocent of...
A major fire broke out this morning in a warehouse area in the Qaradağ district of Azerbaijan's capital, Baku. Emergency...
Armenia has officially launched the YouTube Partner Program today, allowing the monetization of content. This informatio...