Իրանի հարցով որոշումը կայացված է․ ԱՄՆ-ը Սենատը մերժեց բանաձևը
ԱՄՆ-ի Սենատը մերժեց օրինագիծը, որը նախատեսում էր դադարեցնել Իրանի դեմ ցանկացած ռազմական գործողություն՝ առանց Կոնգրեսի նա...
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը գրել է․ «Տասը տարուց ավելի է ասում եմ, որ մեր հասարակության...
Ռյազանի նավթավերամշակման գործարանը դադարեցրել է աշխատանքն ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումից հետո, հաղորդում...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ և փաստաբան Արամ Վարդևանյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ դադարեցնում...
Wildberries-ի մամուլի ծառայության պաշտոնական ալիքի փոխանցմամբ՝ ընկերությունն իրականացրել է աջակցող վճարումների երկրորդ փ...
Ինչպես հայտնել ենք ավելի վաղ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանի հրամանով, Դավիթ Գևորգյանին նշանակել «Արարատցեմենտ» Փ...
Հարավային դելտա-Ակվարիդներ (Southern Delta Aquariids) կոչվող անսովոր աստղաթափության գագաթնակետը կլինի հուլիսի 30-ի լույս...
Ռուսաստանի տնտեսական զարգացման նախարար Մաքսիմ Ռեշետնիկովը հայտարարել է, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղին» ռուսական ընկերութ...
ՈՒԵՖԱ-ն հայտարարություն է տարածել, որում արտահայտում է իր պատրաստակամությունը դադարեցնել Եվրոպայի հավաքականների մասնակցո...
Հայաստանի Հանրապետության կրթության տեսչական մարմինը վարչական վարույթ է իրականացրել «ՀՀ Լոռու մարզի N միջնակարգ դպրոց» ՊՈ...
«Միասնության Թևեր» կուսակցության հայտարարությունը․ «Միասնության Թևեր» կուսակցությունը խստորեն դատապարտում է ՀՀ կառավարու...
Հուլիսի սկզբից Եվրամիության երկրներում բնական հրդեհների հետևանքով այրված տարածքների մակերեսը կտրուկ աճել է և մոտենում է...
ԱՄՆ-ում ստեղծել են վտանգավոր պայմաններում աշխատելու համար նախատեսված երկմետրանոց կենտավր-ռոբոտ։ «Կալիֆոռնիական Satyress...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալներ Նարեկ Հովակիմյանը և Լիլյա Սիրականյանը հուլիսի 30-ին ընդունել են «Wildberries» առևտրայ...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, ըստ որի՝ Դավիթ Գևորգյանը ազատվել է վարչապետի օգնականի պաշտոնից: «Ղեկավա...
Հարավկովկասյան երկաթուղու կոնցեսիայի մասով Ռուսաստանի նկատմամբ հնարավոր ֆինանսական պահանջների վերաբերյալ Հայաստանի վարչա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Վիզաների ազատականացում. Հայաստանի համար ԵՄ վիզաների ազատականացման գործընթա...
«Ռուսական երկաթուղիներ» (ՌԺԴ) ընկերությունը հետևողականորեն և ամբողջ ծավալով կատարում է Հայաստանի հետ կնքված երկաթուղային...
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ հուլիսի 30-ի գիշերը ուկրաինական անօդաչու թռչող...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Նոր կենսաչափական անձնագրերի ներդրում. Հայաստանը 2026 թվականի աշնանից անցնո...
Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին Բուլղարիայի իր գործընկեր Վելիսլավա Պետրովա-Չամովային հայտարարել է, որ ամերիկյան ռազմա...
ՈւԵՖԱ-ի անդամ բոլոր 55 ազգային ֆուտբոլային ասոցիացիաները միաձայն աջակցել են աշխարհի առաջնության բոյկոտին, եթե ՖԻՖԱ-ն մրց...
Եվրոպական խորհուրդը հուլիսի 30-ին հաստատել է Ուկրաինայի հիմնադրամի և դրա հետ կապված ծրագրի փոփոխությունները. փաստաթուղթը...
Ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը «ՍիվիլՆեթ»-ին տված հարցազրույցում, պատասխանելով հարցին, թե վիզաների ազատականացու...
Ռուսաստանի կառավարությունը մինչև 2027 թվականի հունվարի 31-ը բենզինի, դիզելային վառելիքի և վառելիքի այլ տեսակների արտահան...
ԱՄՆ-ի գլխավոր վարակաբան, Ալերգիայի և վարակիչ հիվանդությունների ազգային ինստիտուտի նախկին տնօրեն Էնթոնի Ֆաուչին Սենատում...
Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը միջոցառումների փակ փաթեթ է պատրաստում, որը պետք է թույլ չտա ռուսամետ տարածաշրջանային կա...
Իլոն Մասկը մտադիր է «հսկայական ֆինանսավորում» հատկացնել Հանրապետական կուսակցությանը՝ ԱՄՆ Կոնգրեսի առաջիկա միջանկյալ ընտր...
Իսպանիայի էքսկլավ Սեուտայում արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել․ քաղաք են հասնում մեծ թվով միգրանտներ Մարոկկոյից։ Վերջին օրերի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ընդդիմադիր գործչի արձագանքը վարչապետին։ «Միասնության թևեր» կուսակցության ն...
Հուլիսի 30-ին՝ ժամը 15։09-ին, Երևանի Ռուբինյանց փողոցում բախվել են թիվ 65 երթուղին սպասարկող ավտոբուսը և թիվ 4 երթուղին...
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Դավիթ Գևորգյանին նշանակել է «Արարատցեմենտ» ՓԲԸ-ի կառավարիչ-տնօրեն։ Գևորգյանը մինչև այ...
ՀՀ 9-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված տնային կալանքի ժամկետը երկարաձգվել է ևս մ...
Թուրքիայում հեռարձակվող «Açık Radyo»-ն անհատական հայց է ներկայացրել Սահմանադրական դատարան (ՍԴ)՝ բողոքարկելով իր լիցենզիա...
Մայրաքաղաքում տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ավելացնելու նպատակով ս.թ. հուլիսի 31-ից երթևեկության կազմակերպման փ...
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը «ՍիվիլՆեթ»-ին տված հարցազրույցում տեղեկացրել է, որ նոր կենսաչափական համակարգի մեկնարկը նախատ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Գերիների խնդիր և դիվանագիտություն. Վարչապետը հայտնել է, որ Բաքվում պահվող...
Երկաթուղու հետ կապված քննարկում չի եղել, բայց երկաթուղու հետ կապված մեր դիրքորոշումը շարունակում է մնալ նույնը։ Դա մեր ս...
Հայաստանում վերջին օրերին արձանագրված բենզինի թանկացման պատճառը համաշխարհային շուկայում տեղի ունեցող փոփոխություններն են...
ՀՀ վարչապետի տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի արած հրապարակման առնչությամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։ Քննչական կոմիտեից Aurora...
Մեդվեդևը հայտարարել է, որ ուկրաինական հակամարտությունը կավարտվի Ռուսաստանի հաղթանակով: ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագ...
Առողջության համընդհանուր ապահովագրության շրջանակում քաղաքացիներին հասանելիք ապահովագրավճարների վերադարձը ուշանում է, թեև...
Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի խոսքով՝ նախորդ առավոտ երկրի օդային տարածքը, ենթադրաբար, խախտել է ռուսական Х-101 տեսակի...
ՆԳՆ ՓԾ-ից հայտնում են, որ հուլիսի 30-ին՝ ժամը 11։41-ին, Շիրակի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, ո...
Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի նախկին ղեկավար Լիպարիտ Դրմեյանը կոշտ արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փ...
ՀՀ քննչական կոմիտեի կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կարծիքով՝ Հայաստանը համեստ, փոքր պետություն է և որպես միջնորդ՝ Իրանին Միացյալ Նահանգների հետ...
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի պատերազմում անհետ կորած զինծառայ...
Կառավարության՝ այսօր տեղի ունեցած նիստի ընթացքում հաստատվեց, որ ավելացված արժեքի հարկ վճարող Արմավիրի և Արարատի մարզի ար...
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և վեց եպիսկոպոսների վերաբերյալ քրեական գործը մակագրվել է Արմավիրի մարզի առաջին ատյան...
Telegram-ի հիմնադիր Պավել Դուրովը ներառվել է ՌԴ ֆինանսական մոնիթորինգի դաշնային ծառայության՝ «Ռոսֆինմոնիթորինգի» ահաբեկի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Արբիտրաժային գործով հաղորդում. Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ճեպազրույցի ընթացք...
Մ-17 տարեկանների հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը վերադարձել է հայրենիք: Բաքվում ոսկե մեդալ նվաճած Ջան...
Վեդիի ջրամբարն ամբողջությամբ շահագործման կհանձնվի մինչև 2027 թվականի վերջը։ Այս մասին կառավարության նիստում հայտարարել է...
Երևանի Աբովյան փողոցում այսօր առավոտից իրականացվում են ապօրինի շինությունների քանդման աշխատանքներ։ Քաղաքապետարանից պարզա...
Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի պատիժն ազատազրկմամբ չի փոխարինվի։ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը մերժել է դատախա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ տեղյակ է իր կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հասցեին հնչած սպառնալիքների մասին և ընդգծել,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Բանակում ինքնասպանությունների պատճառները. Ըստ վարչապետի՝ զինված ուժերում ի...
Ժամը 14։45-ի սահմաններում ոստիկաններն ու քաղաքացիները Գառնիում հայտնաբերել են որպես անհետ կորած որոնվող, 2012թ. ծնված Վա...
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայտնել է, որ ընթացք է տվել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Լիպարիտ Դրմեյանի վերաբերյալ հայտարարութ...
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ կիրառված բանտային կալանքը փոխարինվել է տնային կալանքով։ Այս մասին հայտնել է փաստա...
Սննդանթերքի անվտանգության տեսչական մարմնից AuroraNews-ին հայտնում են թե որ եվրոպական երկիր ինչքան ծաղիկ է արտահանվել։ 20...
Բելառուսի և Ռուսաստանի երկքաղաքացի ներդրող Նիկոլայ Վինիցկին ՀՀ կառավարությանը տրամադրել է արբիտրաժ ներկայացվելիք պահանջն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանը որդեգրել է արտաքին քաղաքականության այլընտրանքների և բազմակողմ գոր...
Բանակում ինքնասպանությունների դեպքերի 85-90 տոկոսը կապված է երեք հիմնական իրավիճակների՝ անձնական խնդիրների, քրեական ենթա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ ԵԱՏՄ-ն կաթվածահար վիճակում է և չի գործում։ Փաշինյանն այդ մասին հայտարարեց Կառավարութ...
Հայաստանը երկաթուղու վերականգնման համար որևէ մեկի առաջ արդարանալու անհրաժեշտություն չունի։ Այս մասին ասուլիսի ժամանակ հա...
ՀՀ վարչապետը հայտնել է, որ Հայաստանում ջրամատակարարման համակարգը լայնորեն քայքայված է և այդտեղ անհրաժեշտ են լուրջ ներդրո...
Վեց ամսով արգելք է դրվել Հայաստան տոմատի մածուկի ներմուծման վրա, այդ թվում՝ ԵԱՏՄ անդամ երկրներից: Կառավարության որոշման...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Վարչապետը հայտարարել է Կառավարության հրաժարականի և նոր Ազգային ժողովի ձևավո...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հերքեց տեղեկությունները, թե Ազգային ժողովի...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցադրում է արել, թե արդյոք վերևից ցուցադրվող կադրերով «Արարատցեմենտը» 21-րդ դարի գործարան է,...
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավայրից տեղափոխել են Տնտեսական հանցագործությունների և...
ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը, անդրադառնալով Հայկ Կոնջորյանի եղբոր մասնակցությամբ ծեծի ենթադրյալ դեպքին, հայտնել է, որ Մարդու իրա...
Մարտունիում քաղաքացին շների հարձակումից փրկել է ՀՀ Կարմիր գրքում գրանցված անդրկովկասյան գորշ արջի մոտ 4 ամսական քոթոթի և...
Ադրբեջանական report.az կայքի փոխանցմամբ՝ հայ ըմբիշը նշել է, որ գոհ է գրանցած արդյունքից և բարձր է գնահատել մրցաշարի կազմ...
Լրագրողները արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանին հարցրել են՝ արդյոք ինքը ևս կվերանշանակվի՝ հաշվի առնելով, որ պաշտպան...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ճեպազրույցի ընթացքում հայտնել է, որ Ռուբեն Ռուբինյանի՝ ԱԺ նախագահ դառնալուց հետո Թուրքիայի հետ...
«Քիչ հետո կգնամ և տնօրենի նշանակումը կկատարեմ՝ որպես կառավարիչ-տնօրեն։ Այստեղ օրենսդրությունն այլ կարգավորում է նախատեսո...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունների առանձնահատկություններին ու դրանցու...
«Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ցուցակով պատգամավորի թեկնածու Աշոտ Խաչատրյանը ձերբակալվել է. Ռադառ Արմենիային այս...
Կառավարության հուլիսի 30-ի նիստում ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը տեղեկացրել է, որ այս տարի օգոստոսի 21-22-ը Սևանա լճի ա...
Ծառուկյանի ընկերությունների ներկայացուցիչները կառավարության շենքում հանդիպել են վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տ...
Կառավարության շենքի մոտ, որտեղ ընթանում էր իշխանությունների կողմից փակված օբյեկտների աշխատակիցների բողոքի ակցիան, Արմեն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Կառավարության շենքի մոտ զուգահեռ բողոքի ակցիաներ են իրականացրել վարորդական...
Ուկրաինայի նախագահը «Տելեգրամ»-ի իր ալիքում տեղեկացրել է, որ այս գիշեր ռուսական ուժերի թիրախում են հայտնվել Կիևը, ինչպես...
Հայաստանի կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցադրում է արել բանակում ինքնագործ խմբերի առկայության շուրջ:...
«Ոչ մի իրավական հիմք չկա, ներխուժել են և առգրավել են մեր սերվերները, խափանել են մեր աշխատանքը, այս ամենը քաղաքական ենթատ...
Գագիկ Ծառուկյանի աջակիցների բողոքի ակցիա են սկսել կառավարության մոտ: «Երկիրը տնտեսական պատերազմի մեջ է»,- ասել է Երևանի...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ տեղի է ունենում գործող կառավարության վերջին հերթական նիստը։ Նիկոլ Փաշինյանը հա...
Հուլիսի 30-ին կայացած Հայաստանի կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ԵԱՏՄ-ի և ռուսաստանյան շո...
Եղել է ժամանակ, երբ Հայաստանի բնակչությունը նախաճաշին, ճաշին և ընթրիքին կարտոֆիլ է կերել, սակայն անհրաժեշտ է առաջ շարժվե...
Կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, խոսելով տնտեսության տարբեր ճյուղերի աջակցման ծրագրերից, ընդգծել է դրանք...
«Ահարոն Սահակյանին 2026 թվականի հուլիսի 31-ից ազատել Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզպետի պաշտոնից»,- նշված է որոշմ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Կառավարության շենքի մոտ վարորդները բողոքի ակցիա են իրականացնում վարորդական...
Վարորդական իրավունքների վերականգնման նոր կարգավորումները չեն տարածվել Արցախից բռնի տեղահանված անձանց, ինչպես նաև այն քաղ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ՈՐՈՆՎՈՒՄ Է ԱՆՀԵՏ ԿՈՐԱԾ ԵՐԵԽԱ. Համայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի կող...
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը բավարարել է Մոլդովայի Հանրապետության իրավասու մարմնի միջնորդո...
Տավուշի թեմի ուրակակիր Թովմաս Առաքելյանը գրում է․ «Փնտրվում է 14 տարեկան Վահե Ապիկյանը, ով դպիր է Երևանի Սբ Սարգի եկեղեց...
2026-ի հունիսի 7-ի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ձևավորված 9-րդ գումարման Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պա...
Համայնաքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 2012թ. ծնված Վահե Ապիկյանը։ Հուլիսի 29-ի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ՀԱՅ ԸՄԲԻՇԻ ՀԱՂԹԱՆԱԿԸ ԲԱՔՎՈՒՄ. Հայաստանի ներկայացուցիչը Բաքվում ընթացող մինչ...
Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, կարգապահական վարույթ է նախաձեռնել Արգենտինայի ֆուտբոլի ասոցիացիայի և ազգային հավ...
Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում իրականացված ստուգումների արդյունքում չնախատեսված վայրերում առևտուր անելու համա...
Ռուսաստանի Նիժնի Նովգորոդ քաղաքում Ozon ընկերությանը պատկանող լոգիստիկ կենտրոնի տանիքին հայտնված մեծածավալ գրությունը լա...
Ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերը հարձակվել են Պենզայի մարզում գտնվող Wildberries-ի պահեստի վրա։ Նախնական տվյալներով՝ մ...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ազգային ժողովում լրագրողների աշխատանքի նկատմամբ կիրառվող սահմանափակումները նոր երևույթ չե...
Երևան քաղաքում՝ Օգոստոսի 2-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 30-...
Ռուսական զորքերը հուլիսի 30-ի գիշերը հրթիռային և անօդաչու թռչող սարքերի համակցված հարվածներ են հասցրել Ուկրաինային։ Կիևո...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները հուլիսի 30-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 364 դրամ է, վաճառքը՝ 367 դրամ...
«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Հայաստանի տնտեսության կառուցվածքն ու պետական ֆինանսների կայունությունը գնահատելիս առանձնահատու...
Ամերիկյան զինվորականները մի քանի օրվա դադարից հետո հայտարարել են Իրանի դեմ նոր հարվածների մասին՝ դրանք ներկայացնելով որպ...
Լեհաստանում առավոտյան օդային տագնապ է հնչել։ Այս մասին հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը։ Պարզաբանվում է, որ ռուսական հարձակումների ըն...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ բանակցությունների ժամանակ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ասել է, որ հրեական պետութ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ հանդիպման ժամանակ պնդել է, որ «դադարեց...

Решение по Ирану принято: Сенат США отклонил резолюцию
Сенат США отклонил законопроект, который предусматривал прекращение любых военных действий против Ирана без предваритель...
«Апрелин еркир» - совместитель основателя партии Месроп Аракелян заявил: «Уже более десяти лет я говорю, что одной из гл...
Армянское правительство анонсировало начало подготовки к четвертому саммиту по вопросам устойчивого развития, который со...
Член партии «Сильный Армения» и адвокат Арам Вардеванян заявил на встрече с журналистами о том, что прекращает свою адво...
По информации официального канала пресс-службы Wildberries, компания провела второй этап поддерживающих выплат для прода...
В последние дни армянская сторона фиксировала случаи нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджанских вооруж...
Пик необычного метеорного потока под названием Южные Дельта Акварида (Southern Delta Aquariids) придется на ночь с 30 на...
Министр экономического развития России Максим Решетников заявил, что "Южнокавказская железная дорога" не является "беспл...
УЕФА распространил заявление, в котором выразил свою готовность прекратить участие сборных Европы в Чемпионате мира, есл...
Министерство образования Республики Армения провело административное расследование в «Государственном учреждении средней...
«Крыльев Единства» объявляет: «Крылья Единства» строго осуждает публичные обвинения председателя правительства РА в адре...
С начала июля площадь сгоревших территорий в странах Европейского Союза резко возросла и приблизилась к границе в полмил...
Армения стремится к нормализации отношений с Турцией.
Заместители министра экономики Армении Нарек Говакімян и Лилия Сирканян 30 июля встретились с представителями торговой п...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение, согласно которому Давид Геворгян освобождается от должности помо...
Заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна о возможных финансовых требованиях к России в рамках концессии Южно-К...
Новости последнего часа в кратком и содержательном виде: Либерализация виз. Процесс либерализации виз для Армении рассма...
«Российские железные дороги» (РЖД) последовательно и в полном объеме выполняют свои обязательства по железнодорожному ко...
Официальный представитель МИД России Мария Захарова заявила, что в ночь с 30 июля украинские беспилотники нанесли удары...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно. Новые биометрические паспорта. Армения с осени 2026 года переходит н...
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи сообщил своей болгарской коллеге Велиславе Петровой-Чамовой, что разрешение и...
Все 55 национальных футбольных ассоциаций, входящих в УЕФА, единогласно поддержали бойкот чемпионата мира, если ФИФА про...
Европейский совет 30 июля утвердил изменения в Фонд Украины и связанные с ним программы. Документ предусматривает выделе...
Министр внутренних дел Арпине Саргсян в интервью «Сивилнет» ответила на вопрос о том, какие главные институциональные из...
Правительство России установило новый временный запрет на экспорт бензина, дизельного топлива и других видов топлива до...
Главный инфекционист США, бывший директор Национального института аллергии и инфекционных заболеваний Эндони Фаучи во вр...
Германский канцлер Фридрих Мерц разрабатывает закрытый пакет мероприятий, который должен предотвратить возможность проро...
Илон Маск намерен выделить «огромное финансирование» Республиканской партии для укрепления ее позиций на предстоящих про...
В испанском эксклаве Сеута сложилась чрезвычайная ситуация: город сталкивается с наплывом большого числа мигрантов из Ма...
Прошедшие часовые новости - кратко и содержательно. · Оппозиционный деятель отреагировал на слова премьер-министра. Пред...
30 июля в 15:09 на улице Рубинянц в Ереване произошло столкновение между автобусом, обслуживающим маршрут № 65, и тролле...
Министр экономики Геворг Папоян назначил Давида Геворгяна управляющим директором ЗАО «Араратцемент». Геворгян ранее был...
Срок домашнего ареста, применённого к депутату Национального Собрания 9-го созыва Артуру Саргсяну, продлён ещё на один м...
Турецкая радиостанция «Açık Radyo» подала индивидуальный иск в Конституционный суд (КС), оспаривая решение о аннулирован...
С целью увеличения пропускной способности транспортных потоков в столице с 31 июля текущего года состоятся изменения в о...
Экономические показатели Армении продолжают улучшаться на фоне мировых экономических вызовов.
Новости прошлого часа – кратко и содержательно. · Гуманитарные вопросы и дипломатия. Премьер-министр сообщил, что работа...
Обсуждения, связанные с железной дорогой, не проводились, но наша позиция по этому вопросу остается неизменной. Это наша...
Причиной последнего подорожания бензина в Армении являются изменения, происходящие на мировом рынке. Президент Комиссии...
В связи с публикацией супруги премьер-министра Армении Анны Акопян возбуждено уголовное дело. Из Следственного комитета...
Медведев заявил, что украинский конфликт закончится победой России. Заместитель председателя Совета безопасности РФ Дмит...
В рамках универсального медицинского страхования возврат выплаченных страховок гражданам задерживается, хотя по закону о...
Премьер-министр Польши Дональд Туск сообщил, что накануне утром воздушное пространство страны, предположительно, нарушил...
Министр иностранных дел Республики Армения Аршарар Минасян встретился с министром иностранных дел Греции Гeоргиосом Гера...
Бывший руководитель офиса представителя по международным правовым вопросам Липарит Дрмян жестко ответил на заявления пре...
В Управлении по расследованию преступлений в сфере киберпреступлений и высоких технологий Комитета по расследованиям РА...
Ситуация в Нагорном Карабахе продолжает оставаться напряженной на фоне последних событий.
Заместитель секретаря Совета безопасности России Дмитрий Медведев заявил, что поиски пропавших без вести военнослужащих...
В ходе заседания правительства, состоявшегося сегодня, было принято решение о том, что 135 рыбоводческих хозяйств Армави...
Дело Католикоса всех армян Гарегина II и шести епископов было передано судье первой инстанции Армавирского областного су...
Основатель Telegram Павел Дуров был внесен в список террористов и экстремистов Федеральной службы финансового мониторинг...
Новости за последний час – кратко и содержательно: Сообщение по арбитражному делу. Премьер-министр Никол Пашинян на прес...
Сборная Армении по греко-римской борьбе среди юношей до 17 лет вернулась на родину. Джанес Назарян, завоевавший золотую...
Водохранилище Веди будет полностью сдано в эксплуатацию до конца 2027 года. Об этом на заседании правительства заявил за...
На улице Абовян в Ереване сегодня с утра проводятся работы по сносу незаконных строений. В мэрии уточнили, что они были...
Глава общины города Горис Аршуш Аршушанян не будет лишен свободы. Апелляционный антикоррупционный суд отклонил жалобу пр...
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что в курсе угроз, выдвинутых в адрес его жены Анны Акопян, и подчеркнул, что прав...
Новости прошедшего часа, кратко и по существу. Причины самоубийств в армии. По словам премьер-министра, большинство случ...
В районе 14:45 полиция и граждане обнаружили 14-летнего Вахе Апикяна, который разыскивался как пропавший без вести, в Гр...
Главная прокуратура Армении сообщила, что приняла меры в отношении заявления премьер-министра Николая Пашиняна касательн...
Заместитель председателя Республиканской партии Армен Ашотян был переведен с тюремного заключения на домашний арест. Об...
Согласно информации, предоставленной Агентством по безопасности пищевых продуктов, AuroraNews сообщает о количестве эксп...
Правительственные делегации Армении и России обсудили совместные инициативы в области энергетики.
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно: Армения приняла стратегию альтернативных внешнеполитических направлени...
85-90% случаев самоубийств в армии связаны с тремя основными ситуациями: личными проблемами, криминальной субкультурой и...
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян заявил, что ЕАЭС находится в парализованном состоянии и не функционируе...
Армения не обязана оправдываться перед кем-либо по поводу восстановления железной дороги. Об этом на пресс-конференции з...
Премьер-министр Армении сообщил, что система водоснабжения в стране широко разрушена и требует серьезных инвестиций. Ник...
На территорию Армении наложен 6-месячный запрет на импорт томатной пасты, включая страны-члены ЕАЭС. Согласно обосновани...
Новости за последний час — кратко и содержательно: Премьер-министр объявил об отставке правительства и формировании ново...
Премьер-министр Никол Пашинян в разговоре с журналистами после заседания правительства опроверг информацию о том, что пр...
Премьер-министр Никол Пашинян задал вопрос, является ли «Араратцемент» заводом XXI века, учитывая представленные сверху...
В Армении наблюдается ухудшение экологической ситуации, что требует быстрого реагирования со стороны властей.
МИП Анаит Манасян, комментируя предполагаемый случай избиения с участием брата Хаика Конжоряна, сообщила, что офис уполн...
В Мартуни гражданин спас медвежонка, зарегистрированного в Красной книге Республики Армения, от нападения собак и достав...
По данным азербайджанского сайта report.az, армянский борец отметил, что он доволен достигнутым результатом и высоко оце...
Журналисты спросили министра юстиции Сарбуги Галяан, будет ли она переназначена, учитывая, что уже объявлено о переназна...
Премьер-министр Никол Пашинян в ходе брифинга сообщил, что решение о назначении нового специального посланника по Турции...
«Совсем скоро я пойду и произведу назначение директора в качестве управляющего директора. Здесь законодательство предпол...
Премьер-министр Никол Пашинян обратился к особенностям отношений между Арменией и Россией и к ответственности, связанной...
Кандидат в депутаты от alianс партии «Армения» Ашот Хачатрян был задержан. Об этом сообщает противокоррупционный комитет...
На заседании правительства 30 июля министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян сообщила, что в этом го...
Представители компаний Царукяна встретились в здании правительства с заместителем руководителя кабинета министров Тароно...
У правительства, где проходила акция протеста работников закрытых объектов, Армен Закарян сообщил журналистам, что люди...
Прошедшие часовые новости — кратко и по существу. У здания правительства прошли параллельные акции протеста граждан, обе...
Президент Украины сообщил в своем канале в «Телеграм», что этой ночью под ударом российских сил оказались Киев, а также...
На заседании правительства Армении премьер-министр Никол Пашинян поднял вопрос о наличии самодеятельных групп в армии. О...
«Нет никаких юридических оснований, они вторглись и захватили наши серверы, нарушили нашу работу, все это имеет политиче...
Сторонники Гагика Царукяна начали акцию протеста у здания правительства. «Страна находится в состоянии экономической вой...
Премьер-министр Никол Пашинян объявил, что проводится последнее очередное заседание действующего правительства. Никол Па...
30 июля на заседании правительства Армении премьер-министр Никол Пашинян заявил, что нынешняя ситуация с ЕАЭС и российск...
Было время, когда население Армении на завтрак, обед и ужин ело картошку, но необходимо двигаться вперед и столкнуться с...
На заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян, говоря о программах поддержки различных секторов экономики, от...
«Ахарона Сахакяна освободят от должности губернатора Котайка с 31 июля 2026 года», — отмечается в проекте решения. Ахаро...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. У здания Правительства водители проводят акцию протеста из-за проблем с...
Новые правила восстановления водительских прав не распространяются на лиц, насильно переселенных из Карабаха, а также на...
Прошлые новости в сжатом и содержательном формате. ИЩЕТСЯ ИСЧЕЗНУВШИЙ РЕБЕНОК. Коммунальная полиция района Нор Норк ищет...
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян удовлетворила запрос компетентных органов Республики Молдова. В...
Товмас Аракелян из Тавуша сообщает: "Пропадает 14-летний Ваех Апикян, который является учеником церкви Святого Сергия в...
В результате парламентских выборов, состоявшихся 7 июня 2026 года, 9-е созыв Национального собрания сформировалось следу...
По данным управлении общественной безопасности Нор Норка, в качестве пропавшего без вести разыскивают 14-летнего Ваге Ап...
Прошлых часовых новостей в кратком и содержательном виде. ПОБЕДА АРМЯНСКОГО БОКСЕРА В БАКУ. Представитель Армении завоев...
Футбольная международная федерация, ФИФА, инициировала дисциплинарное разбирательство в отношении Аргентинской футбольно...
В результате проведенных проверок в административном районе Малакия-Себастия Еревана были составлены протоколы за торгов...
В городе Нижний Новгород, Россия, на крыше логистического центра компании Ozon появилась крупная надпись, вызвавшая широ...
Украинские беспилотники напали на склад Wildberries в Пензе. По предварительным данным, в результате инцидента один чело...
«Жоҁрноуд» газета пишет: «Ограничения на работу журналистов в Национальном собрании не являются новой проблемой. Они не...
В Ереване, вечером 2 августа в отдельных районах города возможны кратковременные дожди и грозы. 30-31 июля, 1 и 3 август...
Российские войска 30 июля ночью нанесли комбинированные ракетные и беспилотные удары по Украине. В Киеве обломки ракет у...
Rate.am | Курс валют на 30 июля: средний курс покупки американского доллара составляет 364 драма, продажа — 367 драм. Ку...
Министры обороны Армении и России провели встречу, на которой обсудили актуальные вопросы сотрудничества в области безоп...
Американские военнослужащие после нескольких дней паузы объявили о новых ударах по Ирану, представив их как ответ на поп...
В Польше сегодня утром прозвучал воздушный сигнал тревоги. Об этом сообщает «ТАСС». Поясняется, что в городе, расположен...
Во время переговоров с президентом США Дональдом Трампом, премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что еврейск...
Президент США Дональд Трамп заявил, что на встрече с президентом Украины Владимиром Зеленским он настаивал на том, чтобы...