Գնում եմ ԱԺ՝ դառնալու քո պատգամավորը. Արայիկ Հարությունյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աշխատակազմի արդեն նախկին ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Այսօր ավար...
Հայաստանի լրագրողական կազմակերպությունները պահանջում են կասեցնել Ազգային ժողովի նստավայրում լրագրողների գործունեությանը...
2026 թվականի առաջին կիսամյակում Ռուսաստանում հայկական կոնյակի և չփրփրուն գինու մանրածախ վաճառքները նախորդ տարվա նույն ժա...
Իտալիայի կառավարությունը որոշել է ժամանակավորապես կասեցնել Շենգենյան համաձայնագրով Իսպանիայի հետ ծովային և օդային կապերի...
Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Կիմը հանդես է եկել ուղերձով իր պաշտոնական տելեգրամյան ալիքում։ «Արդեն գրեթե երկու շաբաթ է...
Հայաստանի գործող փոխչեմպիոն, գավաթակիր և սուպերգավաթակիր «Նոան» նոր մրցաշրջանի մեկնարկին ընդառաջ պաշտոնական հայտարարությ...
Վերոնիկա Զոնաբենդը կրկին պաշտոնական նամակներ է ուղարկել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և Ադրբեջանի մարդու իրավունքն...
Ոչ ոք չի ուզում զիջումների գնալ, բայց և՛ Պուտինը, և՛ Զելենսկին ստիպված են լինելու զիջումների գնալ՝ գործարք կնքելու համար...
ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանի ֆեյսբուքում գրել է. «Եղանակային շոգ պայմանների հետևանքով էլեկտրաէներգիայի...
Ֆրանսիան զորքեր, ինքնաթիռներ և անօդաչու թռչող սարքեր է տեղակայում Իսպանիայի հետ սահմանին՝ Սեուտայի միգրացիոն ճգնաժամի...
Բաքվի վերաքննիչ դատարանում այսօր ավարտվել է Ադրբեջանում ապօրինաբար պահվող՝ Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարության և...
Լեհաստանը կործանիչներ է բարձրացրել օդ՝ հետևելու Բալթիկ ծովի վրա ռուսական Իլ-20 ինքնաթիռի թռիչքին։ Այս մասին հայտարարել է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •«Մուլտի տրանսպորտ» ընկերությունում իրականացված խուզարկություններից հետո տնօ...
Նրանք ունեն որոշ հրթիռներ, բայց նրանք հիմա ունեն շատ ավելի քիչ, քան չորս կամ հինգ ամիս առաջ ունեին։ Այս մասին հայտարարել...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի աշխատակազմը դիմում է ուղարկել երկրի գլխավոր դատախազություն՝ Բելառուսի նախագահ Ալեք...
Ուրբաթ առավոտից Սեուտայի սահմանն ապօրինի հատած 37 500 ներգաղթյալ արդեն վերադարձվել է Մարոկկո, հաղորդում է Euronews-ը։ Ըն...
Ռուսաստանը մոտ 30 հազար տոննա բենզին է ներկրել Մարոկկոյից, որպեսզի մեղմի վառելիքի դեֆիցիտը, որն առաջացել է խոշոր նավթավե...
Ընդհանուր իրավասության դատարանը չի բավարարել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումն ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի, որով պա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Կառավարությունում քննարկվել են էլեկտրական մեքենաների ներկրման քվոտաներին առ...
Ֆիննական ՆԳՆ ղեկավարի համոզմամբ՝ իսպանական իշխանությունները ձախողել են Շենգենյան գոտու արտաքին սահմանի հուսալի պաշտպանու...
Իրավապահ մարմինները «Մուլտի տրանսպորտ» ընկերությունում օրենքով սահմանված կարգով խուզարկություններ են կատարել։ AURORANEWS...
Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 30-ին ստորագրել է Արայիկ Հարությունյանին վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից ազատելու մասին...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատրաստ է հնարավորություն տալ Իրանի հետ խաղաղ բանակցություններին, եթե Թեհրանը համաձայնի դադարե...
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի արտահանումը դեպի Վրաստան շարունակվում...
Միացյալ Նահանգներն ու Իսրայելը քննարկում են Իրանի նկատմամբ ցամաքային շրջափակում կիրառելու հնարավորությունը:Այդ մասին փոխ...
Փաստաբան Տաթևիկ Սողոյանի փոխանցմամբ՝ Արեգնազ Մանուկյանի ապօրինի կալանավորման դեմ ներկայացված անհապաղ քննության ենթակա բո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ՔՊ նիստ. Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ գրասենյակում նիստ է անցկացնում: •Գյուղ...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն այսօր «Արարատցեմենտում» ներկայացրել է նորանշանակ կառավարիչ Դավիթ Գևորգյանին։ Նախար...
12 տարին չլրացած երեխայի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու համար քրեական հետապնդում է հարուցվել...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մերժել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու խնդրանքը՝ Կիևին տրամադրել Patriot համակարգերի 3...
ՆԱՏՕ-ի անդամ և առանձին արևմտյան երկրներ ձգտում են Հայաստանին «պոկել» ՀԱՊԿ-ի իր դաշնակիցներից։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հա...
Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վարույթի շրջանակում, Գլխավոր դատախազության միջնորդության հիման վրա, «Երևանի «Ա...
Ռուսական «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը հրապարակել էր տվյալներ, ըստ որոնց՝ հայկական գինու արտահանման շուրջ 70%-ը բաժին է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Դատական հայց վարչապետի դեմ. «Միասնության թևեր» կուսակցության անդամը զրպարտո...
Հայկական միրգը, պտուղն ու բանջարեղենը տարբեր ծրագրերի շրջանակում արտահանվել են ավելի քան 25 երկիր։ Այս մասին լրագրողների...
Առաջիկա կիրակի օրը սպասվող ԱԺ առաջին նիստին ընդառաջ Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ գրասենյակում հավաքել է կուսակիցներին, որտեղ այս պ...
ՆԱՏՕ-ն Եվրոպայում միջուկային զսպման ընդլայնման ծրագրեր է մշակում։ Այս մասին հաղորդում է DPA գործակալությունը։ Աղբյուրի տ...
«Մուլտի Ուելնես»-ի սպասարկման բաժնի ղեկավարը հայտարարել է, որ միայն ցուցանակը չէ, որ փոխել են։ Նրա փոխանցմամբ՝ յուրացվել...
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ փակ բանակցությունների ընթացքում խնդրել է աջակցել իր...
«Միասնության թևեր» կուսակցության ներկայացուցիչ Լիպարիտ Դրմեյանը հայտարարել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ նախորդ օրվա մ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի կառավարությունը 6 ամիս ժամկետով արգելել է տոմատի մածուկի ներմուծո...
Իսպանիայի վարչապետը միգրանտների զանգվածային ներհոսքն անվանել է հարձակում պետության վրա: Իսպանական Սեուտա միգրանտների զան...
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջաննի Ինֆանտինոյի ավագ խորհրդական Կառլոս Կորդեյրոն հրաժարական է տվել՝ ի նշան բողոքի կազմակերպության առաջա...
Եվրամիությունը նախազգուշացրել է, որ ամբողջ Եվրոպան շուտով կարող է կրակի ճիրաններում հայտնվել անտառային հրդեհների պատճառո...
ՀՀ կառավարությունը հաստատել է որոշում, որով 2026 թվականի օգոստոսի 3-ից 6 ամիս ժամկետով կսահմանվի տոմատի մածուկի ներմուծմ...
ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ երկու անձ՝ Ս.Պ.-ն և Հ.Պ.-ն, Te...
Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենն «անընդունելի» է որակել իսպանական Սեուտա անկլավում ստեղծված իրավիճակը՝ մ...
Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկին հայտարարել է, որ լայնամասշտաբ պատերազմի սկզբից ի վեր Ռուսաստանը կորցրել է մոտ 700 հազար զին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչը հերքել է ընկերության նախկին ղեկավարության պնդո...
Հայաստանում նախատեսվում է ընդլայնել որոշ զինծառայողների՝ բարձրագույն ռազմական կրթական ծրագրերով ուսումնառության հնարավոր...
Լոռու մարզի Ճոճկան համայնքի «Lori Peak» միջոցառումների անցկացման վայրում գրանցված զանգվածային սննդային թունավորման դեպքի...
ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող Multi Wellness կենտրոնը վերաբացվել է և ստացել Yerevan wellness center անվանումը։...
Բաքվում մեկնարկած ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 17 տարեկանների առաջնության առաջին մրցումային օրը պայքարի մեջ մտած Հա...
Ռոմանոս Պետրոսյանը հակադարձել է Նարեկ Կարապետյանի պնդումներին՝ ներկայացնելով ՀԷՑ-ում բացահայտված խախտումների վերաբերյալ...
Ավելի քան հինգ տարվա աշխատանքից հետո Տարոն Չախոյանը եզրափակում է իր գործունեությունը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայ ըմբիշների հաղթանակները Բաքվում․ Մինչև 17 տարեկանների աշխարհի առաջնությ...
Ջանես Նազարյանի նվաճած ոսկե մեդալը հնարավորություն տվեց, որ այսքան տարիների ընթացքում Հայաստանի օրհներգը հնչի Ադրբեջանու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Բաքվում անցկացված Մ-17 աշխարհի առաջնությունում հայ ըմբիշները նվաճել են ոսկ...
Արարատի ըմբշամարտի ակումբը տեղեկացրել է մարզիկ Գևորգ Հարությունյանի բացառիկ կամային հատկությունների և Բաքվում գրանցած հա...
Մեկ օրվա ընթացքում շուրջ 49 հազար միգրանտ է ներխուժել Աֆրիկայի ափին գտնվող և Մարոկկոյին սահմանակից իսպանական ինքնավար Սե...
Երևանի քաղաքացիական դատարան հուլիսի 14-ին հայց էր ներկայացվել ընդդեմ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ազգային ժողովի նախկին պատ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Fox News-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ Ուկրաինան մարտի դաշտում կորցրել է շուրջ 50,...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը ԱԺ փոխնախագահի, ԱԺ հանձնաժողովների նախագահների մասին կհայտարարի Ազգային ժողովի նիստից մ...
Մարդիկ սխալմամբ կարծում են, թե եթե փակեն աչքերն ու չտեսնեն այն ահռելի վտանգները, որոնց առաջ կանգնած է մեր երկիրը, ապա այ...
Աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Ջանես Նազարյանը, ամփոփելով մրցելույթը, նշել է, որ լարվածությունը պայմանավորված էր ոչ թե մրցավայր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Նարեկ Կարապետյանի առանձնատան խուզարկությունը. Պատգամավոր Նարեկ Կարապետյանի...
Այսօր վաղ առավոտյան իրավապահները խուզարկություն են իրականացրել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ, ԱԺ պատգամավ...
Հուլիսի 26-ին ՆԳՆ փրկարար ծառայության Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության հատուկ ջրափրկարարական ջոկատի ծառայողն...
ՊԵԿ Հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչություն օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել այն մասին, որ Ծաղկաձոր քաղա...
Ադրբեջանի պետական «AZ TV» հեռուստաընկերությունը Պրահայում անցկացված միջոցառման վերաբերյալ տեսանյութ է հրապարակել՝ կրկին...
«Մոտ վեց ամսվա ընթացքում 40-50 աշխատակցի ազատել ենք աշխատանքից։ Շուրջ 30 աշխատակցի նկատմամբ ծառայողական քննություն է իրա...
Նարեկ Կարապետյանը քննադատել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ գործարանների և բարեգործության վերաբերյալ հայտարարությունները՝ ընդգծելով,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Իրավապահների գործողությունները ընդդիմադիր կուսակցության շուրջ. Վաղ առավոտյ...
Նարեկ Կարապետյանի խոսքով՝ այսօր իրենց տանը հերթական խուզարկությունն է իրականացվել, սակայն որևէ բան չի առգրավվել։ Նա կատա...
«Հայաստան» դաշինքը հայտարարություն է տարածել ԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի խափանման միջոցը տնային կալանք թողնելու վերաբ...
Մ-17 ԱԱ. Բաքվում 65 կգ քաշային Էրիկ Պապիկյանը 9։1 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ներկայացուցչին։ Հիշեցնենք, որ այօսր պայքարի մե...
Wildberries ընկերության մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ Թաթարստանի Զելենոդոլսկ քաղաքում գտնվող ընկերության պահեստը...
«Մուլտի Ուելնես» ակումբը կշարունակի սպասարկել հաճախորդների արդեն գործող փաթեթները՝ անկախ այն հանգամանքից, որ դրանց դիմաց...
«Մուլտի Վելնես» ՍՊԸ-ն լուծարված չէ, և համալիրի վերաբացման վերաբերյալ որևէ պաշտոնական որոշում դեռ չունենք։ Այս մասին Arme...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Բաքվում մեկնարկել է ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի Մ-17 առաջնությունը, որին Հ...
Այսօր՝ հուլիսի 31-ին, քաղաքացիները փակել են Արմավիր–Երևան ավտոճանապարհի Ակնալճի հատվածը։ MediaHub-ի փոխանցմամբ՝ ճանապարհ...
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Հայաստանի առջև ծառացած ներքաղաքական, տնտեսական և աշխարհաքաղաքական մարտահրավերների վերաբերյ...
Այսօր վաղ առավոտյան ուժայինները մուտք են գործել «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի մանդատ ստացած Նարեկ Կարապետյանի առա...
Այսօր վաղ առավոտյան ուժայինները մտել են Նարեկ Կարապետյանի առանձնատուն և խուզարկություններ են անցկացնում, հայտնել է «Arma...
Anthropic ընկերության Claude արհեստական բանականության մոդելն իր ուսուցման ընթացքում երեք անգամ կոտրել է իրականում գոյութ...
«Ուժեղ Հայաստանի» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանի կալանքը դատարանի որոշմամբ երկարաձգվել է ևս երկու ամսով։ Այս մասին...
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայցն ընդդեմ վար...
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը Լոռու մարզ կատարած այցի ընթացքում ամփոփել է ոստիկանության 2026 թվականի առաջին կիսամյակի աշխա...
Հուլիսի 31-ին Բաքվում մեկնարկում է ազատ ոճի ըմբշամարտի մինչեւ 17 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը, որին Հայաստանն ունի...
Իսպանիայի իշխանությունները փակել են Մարոկկոյի հետ սահմանին գտնվող Մելիլիա ինքնավար քաղաքի միակ սահմանային անցակետը՝ Բենի...
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ հուլիսի 30-ի երեկոյան ռուսական զինված ուժերը շարունակել են հարված...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ԱԹՍ-ների հարձակում Վոլգոգրադում․ Ուկրաինական անօդաչուների հարվածներից հրդե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Financial Times-ին տված հեռախոսային հարցազրույցում հայտարարել է, որ «վստահ չէ», թե արդյոք թույ...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում հուլիսի 31-ի ցերեկը, օգոստոսի 3-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 1-2-...
Միացյալ Նահանգները և Իսրայելը ՄԱԿ-ի կանոնադրության վրա հիմնված նորմատիվ համակարգի քայքայման հիմնական գործոններն են, հայտ...
Ռուսական բալիստիկ հրթիռը Կիևում ոչնչացրել է ամերիկյան ռազմական ընկերությանը պատկանող «Terminal Autonomy» անօդաչու սարքեր...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է անակնկալների մեջ պահել ոչ միայն հանրությանը, այլև...
Վոլգոգրադում Wildberries-ի լոգիստիկ օբյեկտի վրա իրականացված հարձակման հետևանքով հրդեհ է բռնկվել։ Այդ մասին հայտնել են ըն...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները հուլիսի 31-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 364.50 դրամ է, վաճառքը՝ 367.5...
Ի պատասխան ԱՄՆ-ի կողմից Իսլամական Հանրապետության տարածքին հասցված հարվածների՝ Իրանի զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Բ...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Վերջին մեկ տարվա ընթացքում Հայաստանի քրեակատարողական հիմնարկներում մահացել է 27 մարդ։ Օրա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ձեռք է բերվել համաձայնություն ՀԱՄԱՍ-ի լիակատար զինաթափման վերաբերյալ։ Նրա խոս...
ՈՒԵՖԱ-ն ցանկանում է Ջաննի Ինֆանտինոյին հեռացնել ՖԻՖԱ-ի նախագահի պաշտոնից և նրա փոխարինող է փնտրում՝ ըստ Politico-ի։ Շվեյ...
Հունաստանի պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասը ԶՈւ Գլխավոր շտաբի ուղեկցությամբ ստուգայց է կատարել Էգեյան ծովի և Կրետեի...

Иду в Национальное собрание, чтобы стать твоим депутатом. Араик Арутюнян
Вице-премьер, а теперь уже бывший руководитель аппарата премьер-министра Никола Пашиняна Араик Арутюнян написал на своей...
Журналистские организации Армении требуют остановить применение новых ограничений, касающихся деятельности журналистов в...
В первом полугодии 2026 года розничные продажи армянского коньяка и тихих вин в России упали на 11-12% по сравнению с те...
Итальянское правительство приняло решение временно приостановить режим свободного передвижения, предусмотренный Шенгенск...
Основатель Wildberries Татьяна Ким сделала обращение в своем официальном телеграм-канале. «Уже почти две недели наши скл...
Действующий вице-чемпион Армении, обладатель Кубка и Суперкубка «Ноа» распространил официальное заявление в преддверии с...
Вероника Зонабенд вновь направила официальные письма премьер-министру Армении Николу Пашиняну и уполномоченному по права...
Никто не хочет идти на уступки, но и Путин, и Зеленский будут вынуждены пойти на уступки ради заключения сделки, заявил...
Временный управляющий ХЭЦ Романос Петросян написал в Facebook: «Из-за жаркой погоды нагрузка на потребление электроэнерг...
Франция размещает войска, самолеты и беспилотные летательные аппараты на границе с Испанией из-за миграционного кризиса...
В Баку сегодня завершилось рассмотрение апелляций на решения судов по делам армянских пленных, незаконно удерживаемых в...
На встрече министров обороны Армении и России обсуждены вопросы двустороннего военного сотрудничества.
Прошлые новости в сжатом и содержательном формате. После обысков в компании «Мульти Транспорт» был установлен домашний а...
У них есть некоторые ракеты, но сейчас у них намного меньше, чем четыре или пять месяцев назад. Об этом заявил президент...
Президентская администрация Украины подала обращение в генеральную прокуратуру с просьбой инициировать уголовное дело пр...
Утром в пятницу 37 500 мигрантов, незаконно преодолевших границу Сеуты, уже были возвращены в Марокко, сообщает Euronews...
Россия импортировала около 30 тысяч тонн бензина из Марокко, чтобы смягчить дефицит топлива, возникший в результате удар...
Общий суд не удовлетворил заявление второго Президента Армении Роберта Кочаряна против Николы Пашиняна, в котором требов...
Новости последнего часа — кратко и по существу. В правительстве обсуждены вопросы, касающиеся квот на импорт электрическ...
Финский министр внутренних дел уверен, что испанские власти провалили надежную защиту внешней границы Шенгенской зоны, ч...
Правоохранительные органы провели обыски в компании «Мульти транспорт» в установленном законом порядке. AURORANEWS узнал...
Никол Пашинян 30 июля подписал решение об освобождении Арайка Харутюняна от должности главы аппарата премьер-министра. К...
Президент США Дональд Трамп готов предоставить возможность для мирных переговоров с Ираном, если Тегеран согласится прек...
Посольство Армении в Грузии информирует о том, что экспорт армянской сельскохозяйственной продукции в Грузию продолжает...
Соединенные Штаты и Израиль обсуждают возможность применения наземной блокады против Ирана. Об этом сообщает TACC со ссы...
Адвокат Татевик Согоян сообщила, что апелляция, поданная против незаконного задержания Арегназ Манукян, до сих пор не бы...
Прошедшие часовые новости — кратко и по существу: Заседание КП: Премьер-министр Никол Пашинян проводит заседание в офисе...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն այսօր «Արարատցեմենտում» ներկայացրել է նորանշանակ կառավարիչ Դավիթ Գևորգյանին։ Նախար...
По обвинению в совершении сексуальных насильственных действий в отношении ребенка, не достигшего 12-летнего возраста, пр...
Президент США Дональд Трамп отказал президенту Украины Владимиру Зеленскому в просьбе предоставить Киеву 300 противораке...
НАТО и некоторые западные страны стремятся «оторвать» Армению от ее союзников в ОДКБ. Об этом заявил постоянный представ...
В рамках процедуры взыскания имущества, полученного незаконным путем, по ходатайству Генеральной прокуратуры акции ЗАО «...
Российское агентство «РИА Новости» опубликовало данные о том, что около 70% экспорта армянского вина приходится на стран...
Новости прошлого часа - кратко и по существу. Судебный иск против премьер-министра. Член партии «Крылья единства» подал...
Армянские фрукты, ягоды и овощи были экспортированы в более чем 25 стран в рамках различных программ. Об этом заявил мин...
В преддверии первого заседания Национального Собрания, ожидаемого в ближайшее воскресенье, Никол Пашинян собрал своих ед...
НАТО разрабатывает программы по расширению ядерного сдерживания в Европе. Об этом сообщает агентство DPA. По информации...
Руководитель отдела обслуживания «Мулти Уэлнес» сообщил, что изменились не только вывески. По его словам, были присвоены...
Президент Украины Владимир Зеленский во время закрытых переговоров с президентом США Дональдом Трампом попросил поддержк...
«Мысливетя единства» – представитель партии Липарит Дрмян заявил, что высказывания премьер-министра Никола Пашиняна на п...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном виде: Правительство Армении на 6 месяцев запретило импорт томатной па...
Премьер-министр Испании назвал массовый приток мигрантов нападением на государство. Массовый поток мигрантов в испанском...
Главный советник президента ФИФА Джанни Инфантино Карлос Кордейро подал в отставку в знак протеста против торгового прое...
Европейский Союз предупредил, что вся Европа вскоре может оказаться в когтях огня из-за лесных пожаров. Об этом сообщает...
Правительство Армении утвердило решение о временном запрете на импорт томатного пюре сроком на 6 месяцев, начиная с 3 ав...
Следственный комитет РА сообщил, что в ходе предварительного расследования установлено, что два человека, С.П. и Х.П., п...
Президент Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен назвала ситуацию, сложившуюся в испанском анклаве Сеута на фоне масс...
Завершена реконструкция культурного центра в городе Ванадзор, который теперь станет мощной платформой для культурных мер...
Прошедшие часы новости — кратко и содержательно. Временный управляющий ГЭЦ опроверг заявления бывшего руководства компан...
В Армении планируется расширить возможности для некоторых военнослужащих по обучению по программам высшего военного обра...
В Лорийской области, в мероприятии «Lori Peak» в поселке Джоджкан, возбуждено уголовное дело по факту массового пищевого...
Центр Multi Wellness, принадлежащий руководителю БХК Гагику Царуняну, был снова открыт и получил название Yerevan wellne...
В Баку стартовал чемпионат мира по свободной борьбе среди борцов до 17 лет. В первый соревновательный день один из трех...
Романос Петросян ответил на утверждения Нарека Карапетяна, представив данные о выявленных нарушениях в ГЕС. Временный уп...
После более чем пяти лет работы Тарон Чахоян завершается свою деятельность в аппарате премьер-министра Республики Армени...
Новости за последний час — кратко и по существу. Победы армянских борцов в Баку. На чемпионате мира среди спортсменов до...
Золотая медаль, завоеванная Жанесом Назаряном, дала возможность армянскому гимну прозвучать в Азербайджане в течение все...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно. В Баку на чемпионате мира М-17 армянские борцы завоевали золотую и б...
Армянский борец Георгий Харутюнян продемонстрировал исключительные волевые качества во время соревнований в Баку. Как со...
В течение одного дня около 49 тысяч мигрантов вторглись в испанский автономный город Сеута, расположенный на побережье А...
Ереванский гражданский суд 14 июля принял иск против премьер-министра Николы Пашиняна, поданный бывшим депутатом Национа...
Президент Украины Владимир Зеленский в интервью Fox News сообщил, что Украина на поле боя потеряла около 50 000 военных....
«Ужасный Армения» объявит о заместителе председателя Национального собрания и председателях комиссий за несколько часов...
Люди ошибочно думают, что если закроют глаза и не увидят те огромные угрозы, с которыми сталкивается наша страна, то эти...
Двукратный чемпион мира Джанес Назарян, подводя итоги соревнований, отметил, что напряжение было вызвано не местом прове...
Прошедшие новости – кратко и содержательно. Обыск в доме Нарека Карапетяна. В доме депутата Нарека Карапетяна был провед...
Сегодня рано утром правоохранительные органы провели обыск в доме члена совета партии «Сильный Армения», депутата Национ...
26 июля благодаря оперативным, слаженным и профессиональным действиям сотрудников специального водолазного отряда службы...
Управление расследования и оперативной разведки ГНДК получило оперативные сведения о том, что компания, осуществляющая г...
Азербайджанское государственное телевидение «AZ TV» опубликовало видеоматериал о мероприятии, прошедшем в Праге, снова п...
«Мот шесть месяцев на протяжении 40-50 сотрудников мы уволили с работы. Около 30 сотрудников подверглись служебному расс...
Землетрясение в Грузии привело к серьезным разрушениям и жертвам.
Прошлые часовые новости — кратко и содержательно. Действия правоохранительных органов вокруг оппозиционной партии. Рано...
Нарек Карапетян заявил, что сегодня у них в доме была проведена очередная обыски, однако ничего не было изъято. Он охара...
«Армения» блок выпустил заявление относительно меры пресечения в отношении депутата Национального собрания Артура Саргся...
М-17 АА. В Баку Эрик Папикян в весовой категории до 65 кг одержал победу со счетом 9:1 над представителем Азербайджана....
Пресс-служба компании Wildberries сообщила, что склад компании в городе Зеленодольск, Татарстан, продолжает работать в о...
«Мулти Уеллнес» клуб продолжит обслуживание клиентов по уже действующим пакетам, независимо от того, что за них были про...
«Мулти Велнес» СКО не ликвидирована, и в отношении reopening комплекса мы пока не имеем официального решения. Об этом Ar...
Прошлые новости в кратком содержательном виде: В Баку стартовал чемпионат мира по борьбе вольным стилем среди спортсмено...
Сегодня, 31 июля, граждане заблокировали участок автодороги Армавир–Ереван в районе Акналджи. По сообщению MediaHub, при...
Лидер Блока гражданского договора Гагик Царукян выступил с заявлением о внутриполитических, экономических и геополитичес...
Сегодня рано утром силовики вошли в дом Нагарека Карапетяна, члена блока «Сильная Армения», где проводится обыск. Об это...
Сегодня рано утром усиленные ведомства вошли в дом Нарека Карапетяна и проводят обыск, сообщает «Armat Media». В Следств...
Искусственный интеллект модели Claude компании Anthropic трижды сломал системы реально существующих организаций во время...
Член партии «Сильный Армения» Алик Александряна арест был продлен решением суда еще на два месяца. Об этом сообщил его а...
Ереванский городской первый инстанционный суд общей юрисдикции отклонил иск второго президента Армении Роберта Кочаряна...
Министр внутренних дел Арпине Саргсян в ходе визита в Лорийскую область подвела итоги работы полиции за первое полугодие...
31 июля в Баку стартует чемпионат мира по вольной борьбе среди юношей до 17 лет, в котором Армения будет представлена ше...
Испанские власти закрыли единственный пограничный переход с Марокко, расположенный в автономном городе Мелилья, - Бени Э...
Министерство обороны России сообщило, что вечером 30 июля российские вооруженные силы продолжили наносить удары по порто...
Новости прошедшего часа - кратко и содержательно. · Удары БПЛА по Волгограду: из-за удара украинских дронов вспыхнул пож...
Президент США Дональд Трамп в телефонном интервью Financial Times заявил, что «не уверен», разрешит ли Украине производи...
На территории Республики Армения 31 июля днем, 3-4 августа ожидается ясная погода без осадков. 1-2 августа вечером в отд...
Соединенные Штаты и Израиль являются основными факторами разрушения нормативной системы, основанной на Уставе ООН, заяви...
Русская баллистическая ракета уничтожила завод беспилотных летательных аппаратов «Terminal Autonomy», принадлежащий амер...
«Жоғորհետ» ежедневно сообщает: «Премьер-министр Никол Пашинян продолжает держать в сюрпризах не только общественность, н...
В Волгограде в результате нападения на логистический объект Wildberries возник пожар. Об этом сообщили в пресс-службе ко...
Rate.am | Курсы валют на 31 июля: средний курс покупки доллара США составляет 364,50 драмов, а курс продажи — 367,5 драм...
В ответ на удары, нанесённые США по территории Исламской Республики, вооружённые силы Ирана нанесли удары по американско...
«Журнал» сообщает: «За последний год в пенитенциарных учреждениях Армении умерло 27 человек. Газета официально узнала из...
Президент США Дональд Трамп заявил, что достигнуто соглашение о полном разоружении ХАМАСа. По его словам, после разоруже...
УЕФА желает убрать Джанни Инфантино с поста президента ФИФА и ищет его замену, согласно данным Politico. Швейцарец Джанн...
Министр обороны Греции Никос Дендиас в сопровождении Генерального штаба Вооруженных сил провел инспекционную поездку по...