ԱԺ նախագահին ուղեկցող մեքենայի վարորդի պահվածքն անընդունելի է. Իոաննիսյան
«Պետական պահպանության ծառայության` ԱԺ նախագահին ուղեկցող մեքենայի վարորդի լկտի և պաշտպանվող օբեկտի անվտանգության հետ կապ...
Այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այցելել է Ախուրյան համայնքի Երիտասարդական կենտրոն, որը վերանորոգվել է, հագեցվել գույքով և...
«Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը ողջունել և շարունակում է ողջունել երկխոսությունն ու համաձայնությունը»,- սոցցանցի էջում...
Սև ծովի ափին գտնվող ռուսական Տուապսե նավահանգստային քաղաքում նավթային օբյեկտների հրդեհները հանգեցրել են ծանր հետևանքների...
«18 արդարների գործով գալիք դատական նիստին քննարկվելիք կարևոր հարցը՝ արդյո՞ք կփոխվի Բագրատ Սրբազանի խափանման միջոցը»,- գր...
««Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Նարեկ Կարապետյանը երեկ և այսօր երկու դարակազմիկ բացահայտում է արել»,- ֆեյսբուքյան իր...
Այսօր՝ ապրիլի 22-ին, ժամը 19։15-ի սահմաններում Ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Հրազդան...
Ապրիլի 22-ին՝ ժամը 12։38-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ավանի բուժական կենտրոններից մեկի...
Տիրանայում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Սուրեն Աղաջանյանը նվաճեց արծաթե մեդալ։ 22...
Սամվել Կարապետյանի որդին՝ Սարգիս Կարապետյանը տեսաուղերձով դիմել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին․ «Դուք Հայաստան եք...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հետ փոխկապակցված «Տասնիմ» լրատվական գործակալությունը տեղեկացրել է, որ Թեհրա...
Բյուրեղավան համայնքի խմելու ջրի վերաբերյալ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների վերաբերյալ «Վեոլիա ջուր» ընկերությունից...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Երևանի Աղի կոմբինատում 236 մետր խորության տակ արգելափակված 46 քաղաքացիներն...
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ իրեն կայսր չի համարում և չունի ԱՄՆ-ի ու Ռուսաստանի առաջնորդների...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի ցանկանում վերսկսել անմիջական ռազմական գործողություններն Իրանի դեմ, սակայն այդ հնարավորությո...
Քիշնևի Բույուկանի շրջանային դատարանը ապրիլի 22-ին հրապարակել է Մոլդովայի Դեմոկրատական կուսակցության նախկին առաջնորդ Վլադ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Սերժ Սարգսյանը դատապարտել է իշխանությունների քաղաքականությունը Ցեղասպանութ...
Իտալիայի վարչապետ Ջորջա Մելոնին հրապարակավ պատասխանել է ռուսաստանցի հեռուստահաղորդավար Վլադիմիր Սոլովյովի կողմից իր հասց...
Ապրիլի 20-ին՝ ժամը 22։23-ին, ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ահազանգ էր ստացվել, որ Հալաբյան փողոցում դանակահարել են...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանն անդրադարձել է Հայաստանում անշարժ գույքի ձեռքբերման գործըն...
Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «От создателей «Եղեռնի հո...
Իտալիայում Ռուսաստանի դեսպան Ալեքսեյ Պարամոնովը կանչվել է երկրի արտաքին գործերի նախարարություն։ Պաշտոնական Հռոմի նման որ...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանը սոցցանցի իր էջում անդրադարձել է Դաշնակցության հայտար...
Շատ եմ ուզում, որ չկրկնվի, լրագրողներին ասաց Սերժ Սարգսյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ ընտրությունների արդյունքում կկրկնվի 20...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Բյուրեղավանում աղիքային վարակի բռնկման հետևանքով 30 մարդ է թունավորվել, մա...
ԱՄՆ նախագահի խոսքով՝ առաջիկա օրերին բանակցությունների երկրորդ փուլի վերաբերյալ հնարավոր է լավ նորություններ լինեն։ Այս մ...
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի շենքի բակում Արամ Վարդևանյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ հայտնի ձայնագրությ...
Տնտեսագետ և ԲՀԿ անդամ Միքայել Մելքումյանը փաստարկված հակադարձում է Փաստերի ստուգման հարթակի (FIP) հոդվածին, որը վերաբերո...
Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա միջոցառումների կապակցությամբ ապրիլի 24-ին՝ ժամը 8:30-ից մինչև 22:00-ն, կազմակե...
Թիվ 60 երթուղի, Վիլնյուսի փողոց, վարորդը բռնության է ենթարկվել։ Ներկայացել է Ոստիկանություն և տվել հաղորդում։ Այս մասին...
Ամերիկացի հետազոտողների թիմը, որն աշխատում է Արարատ լեռան մոտակայքում գտնվող Դուրուփընար կազմավորման վայրում, հայտնաբերե...
Բյուրեղավան համայնքում արձանագրվել են աղիքային վարակիչ հիվանդության դեպքեր, որոնք ներկայումս գտնվում են համապատասխան մաս...
Միացյալ Նահանգների զինված ուժերը Սաուդյան Արաբիայում գտնվող «Իշխան Սուլթան» ավիաբազայի պաշտպանական համակարգերում ներառել...
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է նոր սպառման համակարգերի՝ բաշխման ցանցին միացման...
Բյուրեղավան քաղաքում վերջին օրերին բազմաթիվ քաղաքացիներ են դիմել շտապօգնության ծառայություն՝ սրտխառնոց, փորլուծություն,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ապրիլի 24-ի միջոցառումներով պայմանավորված՝ Երևանում կգործեն երթևեկության զ...
ԱՄՆ վերաքննիչ դատարանը որոշում է կայացրել, որով թույլատրվում է հանրակրթական դպրոցների դասասենյակներում փակցնել աստվածաշն...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ մայրաքաղաքի մետրոպոլիտենի հետագա ընդլայնումն այլընտրանք չունեցող անհրաժեշտություն...
«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքը ապրիլի 22-ին Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել իր նախընտրական ցուցակը՝ առաջիկա խոր...
Իսրայելի Անկախության օրվա կապակցությամբ դիվանագետների համար կազմակերպված ընդունելության ընթացքում երկրի ղեկավարը նշել է,...
Ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, հասարակական կարգի պահպանության, անվտանգության ապահովման, քաղաքաց...
Բյուրեղավանի համայնքապետարանը հայտարարություն է տարածել՝ հղում անելով «Անդրանիկ Պետրոսյանի անվան Բյուրեղավանի քաղաքային...
Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնապես հերքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պնդումներն այն մասին, թե ամերիկյ...
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է իր անվան շուրջ ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ԿԸՀ-ում մեկնարկել է կուսակցությունների առաջադրման փաստաթղթերի ընդունման գո...
Եվրամիության անդամ երկրների դեսպանները համաձայնեցրել են Կիևին տրամադրվող ֆինանսական օգնությունն ու Ռուսաստանի դեմ սահման...
Հովսեփ Էմինի փողոցից դեպի Դավթաշենի կամրջի իջատեղ ձախ շրջադարձի արգելումը պայմանավորված է հետիոտների և մեքենաների երթևեկ...
ԱՄՆ վարչակազմը պատրաստել է հատուկ փաստաթուղթ, որտեղ ՆԱՏՕ-ի անդամ պետությունները դասակարգվել են ըստ իրենց հավատարմության...
Մինչ այս պահը 3 կուսակցության առաջադրում ունենք՝ ՔՊ, ԲՀԿ ու «Հայաստանի շնորհապետական կուսակցություն»: Այս մասին լրագրողն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Բյուրեղավանում խմելու ջրի հնարավոր աղտոտման պատճառով բազմաթիվ բնակիչներ թո...
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի ապրիլի 21-ին մասնակի բավարարել է Դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագ...
Օրերս անդրադարձել էի Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ապօրինի հրահանգի հնարավոր վատ հետևանքներին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան...
Թալին համայնքի Արագածավան բնակավայրի թիվ 1 միջնակարգ դպրոց այցելության ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հորդորեց զերծ մն...
Երբ կան կապույտ գծեր և չկա գծանշում։ Կադրերը՝ Auroranews.am-ից։ изображение_viber_2026-04-22_14-24-00-006.jpg 236.41 KB...
Վարչապետի մամուլի քարտուղարը մեկնաբանել է Հայաստանում հիբրիդային սպառնալիքների դեմ ուղղված ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելութ...
Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի ղեկավար Գոռ Ծառուկյանը հանրությանն է ներկայացրել «Stugel.am» նոր գործիքը, որը...
Auroranews.am-ը բազմաթիվ ահազանգեր է ստացել Կոտայքի մարզի Բյուրեղավան քաղաքից։ Բնակիչների խոսքով խմելու ջրի հետ կապված լ...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի երկրորդ համար Արման Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չեմպիոնական գոտին ստանալուն պես մտադիր է անձնակ...
Համատեղ հռչակագրի ստորագրումից հետո Սպիտակ տանը գրանցված զարգացումների արդյունքում Ադրբեջանից Հայաստան նավթամթերքի արտահ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը մինչև 40-55%-ով նվազեցրե...
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխքարտուղար Ալեքսեյ Շևցովը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է «Հարավկո...
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը հրապարակավ արձագանքել է Ադրբեջանում ազատազրկման դատապարտված ԼՂ նախկին...
ԱՄՆ-ն և Եվրոպան սպառել են իրենց ոչ միայն բարոյապես, այլև նյութապես, հայտարարել է G20-ի և ԱՏՀ-ի հարցերով Ռուսաստանի ԱԳՆ հ...
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը նիստի ժամանակ անդրադարձել է «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» դաշինքի լիազորվ...
Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկին արգելել է ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթի մուտքը երկիր՝ վերջինիս անվան...
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագիրը ներկայացնելիս Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ 2026-ին նախատ...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը նշել է, որ Մոսկվան դառնությամբ է հետևում Ուկրաինայի կողմից սեփական հոգ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը մինչև 40-55%-ով...
ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը հայտնել է, որ մինչև մայիսի 25-ը բաժնետոմսերի փոխանցման գործարքի չկայացման...
«Դրուժբա» նավթամուղի ուկրաինական հատվածի աշխատանքի վերսկսման ձգձգումը լուրջ մտահոգություններ է առաջացրել Եվրոպայում։ Թեև...
Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը դաշնակից երկրներին կոչ է անում դադարեցնել Չինաստանից կրիտիկական հանքանյութերի գնումը՝ անցնելով...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի ներկայացման ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է նոր...
ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆը հայտարարել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գործարքը կնքվել է վեց շաբաթվ...
ԱՄՆ վարչակազմը Թեհրանին մի քանի օր ժամանակ է տվել բանակցային սեղան վերադառնալու համար՝ հակառակ դեպքում սպառնալով դադարեց...
Ստամբուլի իշխանություններն այս տարի ևս թույլ չեն տվել իրականացնել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառո...
Կապանի «Սյունիք» օդանավակայանը նաև միջազգային թռիչքներ իրականացնելու բավականին մեծ պոտենցիալ ունի։ Այս մասին հայտարարել...
Իրանի ԱԳՆ ներկայացուցիչն արձանագրել է, որ ամերիկյան կողմը բանակցային գործընթացում բարի կամք չի դրսևորում, և նրանց մասնակ...
Ուկրաինական կողմը հավանություն է տալիս երկրների ղեկավարների հանդիպմանը և արդեն դիմել է կոնկրետ մայրաքաղաքների։ Ուկրաինայ...
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Ալեքսեյ Շևցովը հայտարարել է, որ Եվրոպական միությանը Հայաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում ընթանում են լայնածավալ փոսային նորոգման աշխատանքներ, որոնց շրջանա...
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը որոշում է կայացրել նվազեցնել ՀԷՑ-ի նոր բաժանորդ դառնալու սակագներն ու...
Վա՜յ, էս ինչ լավ քաշած, տնական արաղի հոտ ա գալիս: Այս մասին Ապարան համայնքի Երնջատափ բնակավայրի Եղիշե Չարենցի անվան միջն...
Վերջին շրջանում, երբ մենք այցելում ենք մարզեր, բազմաթիվ թոշակառուներ ասում են, որ իրենք նախկինում 30-40 հազար դրամ ծախսո...
ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան անթույլատրելի է համարել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի պնդումը՝ Իրանից բխող «միջու...
ԱՄՆ վարչակազմը նախատեսում է 2027 ֆինանսական տարում ՆԱՏՕ-ին հատկացնել մոտավորապես 1.4 միլիարդ դոլար, ինչպես նաև աջակցել Ե...
ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է ընկերության աշխատակիցների ա...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ իրանական «Բուշեր» ատոմակայանը խաղաղ օբյեկտ է, և այն համ...
Սպիտակ տունը պաշտոնապես հաստատել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի՝ Պակիստան նախատեսված այցի չեղարկումը։ Ակնկալվում էր, որ ն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ապօրինի ակտիվների վերադարձի գործընթացը շարունակվում է. իշխանությունները նախ...
ՄԱԿ-ում Իրանի բանագնաց Ամիր Սաիդ Իրավանին հայտնել է, որ Իսլամաբադում բանակցությունների նոր փուլը կկայանա ԱՄՆ-ի կողմից շր...
Իրանը հայտնվել է ֆինանսական կործանման եզրին, ինչի հետևանքով բանակն ու ոստիկանությունը դժգոհում են չվճարվող աշխատավարձերի...
Ֆրանսիական Rafale կործանիչները, համագործակցելով Շվեդիայի, Ֆինլանդիայի, Լեհաստանի, Դանիայի և Ռումինիայի օդուժի հետ, որսաց...
Կասեցվել է Երևանի կենտրոնում գործող «Քամանչա» ռեստորանի կաթսայատան գործունեությունը: Այս մասին հայտնում է Բնապահպանությա...
Լիբանանի հարավ-արևելքում իսրայելական անօդաչու թռչող սարքի հարձակման պատճառով խաղաղ բնակիչ է զոհվել, ևս երկու հոգի ստացել...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մանրամասնել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի այն դրույթները, որո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է կենսաթոշակների ինդեքսավորման ծրագիրը: Ըստ նո...
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անընդունելի է որակել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի խոսք...
Իտալիայի վարչապետ Ջորջա Մելոնին երեքշաբթի ուշ երեկոյան՝ ապրիլի 21-ին, սոցիալական ցանցերում գրառում է կատարել «ռեժիմի ջան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Գոռ Սահակյանը Եվրոպայի առաջնությունու...
Եվրամիությունը պատրաստակամություն է հայտնել պատժամիջոցներ կիրառել Վրաստանի դեմ՝ անկախ լրատվամիջոցների և ընդդիմության հան...
Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի ընթացքում Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը ներկայացրել է տրանսպորտային ու...
Իրանի զինված ուժերը հայտարարել են ԱՄՆ-ի կամ Իսրայելի հնարավոր հարձակման դեպքում նախապես սահմանված թիրախներին հարվածելու...
«Սա Երևանի «Բարեկամության ստորգետնյա ջրանցքն է»՝ անձրևներից հետո»,- ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակված տեսանյութին կից գրո...
Իրանը չի ներկայացրել հրադադարի երկարաձգման խնդրանք Վաշինգտոնին, հայտնում է Tasnim գործակալությունը։ Իրանական պետական հեռ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Իրանի հետ հրադադարի ռեժիմի երկարաձգման մասին, ինչը, նրա խոսքով, պայմանավորված է Պ...
Իրանական կողմը հայտարարել է, որ չորեքշաբթի օրը նախատեսված ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններին չմասնակցելու որոշումն անփոփոխ է։...

Поведением водителя машины, сопровождающей президента АР, недопустимо
«Дерзкое и агрессивное поведение водителя машины, сопровождающей президента Национального Собрания, не соответствует без...
Сегодня премьер-министр Никол Пашинян посетил Молодежный центр в Ахурьяне, который был отремонтирован и укомплектован ме...
«Исламская Республика Иран приветствует и продолжает приветствовать диалог и согласие», - написал президент Ирана Масуд...
В российском портовом городе Туапсе, расположенном на берегу Черного моря, пожары на нефтяных объектах привели к серьезн...
«На предстоящем судебном заседании по делу 18 праведников будет рассмотрен важный вопрос: изменится ли мера пресечения Б...
«Лидер блока «Сильный Армения» Нарек Карапетян вчера и сегодня сделал два исторических открытия», - написал на своей стр...
Сегодня, 22 апреля, в 19:15 в отделение полиции Мастоц было получено оперативное сообщение о том, что в ущелье реки Гарт...
22 апреля, в 12:38, в оперативный центр МВД поступило сообщение о том, что на территории одного из лечебных центров Аван...
На проходящем в Тиране чемпионате Европы по борьбе представитель Армении Сурен Агажанян завоевал серебряную медаль. 22-л...
Сын Самвела Карапетяна, Саргис Карапетян, обратился с видеообращением к президенту Франции Эммануэлю Макрону: «Вы приезж...
Исламская революция Корпуса стражей исламской революции ссылается на новостное агентство «Тасним», сообщая, что Тегеран...
По поводу информации, распространяемой в прессе о питьевой воде в общине Бюракаван, компания «Veolia Water» сообщает, чт...
Прошедший час новостей – кратко и содержательно. 46 граждан, заблокированных на глубине 236 метров в Ереванском соляном...
Президент Беларуси Александр Лукашенко заявил, что он не считает себя императором и не располагает ресурсами мирового вл...
Президент США Дональд Трамп не хочет возобновлять непосредственные военные действия против Ирана, однако рассматривает э...
Кишиневский Буюканский районный суд 22 апреля вынес приговор по делу бывшего лидера Демократической партии Молдовы Влади...
Прошедшие часы новости — кратко и по существу: Серж Саргсян осудил политику властей в вопросах сохранения наследия Геноц...
Премьер-министр Италии Джорджия Мелони публично ответила на многочисленные оскорбления, высказанные российским телеведущ...
20 апреля, в 22:23, в оперативный центр НГН поступил сигнал о том, что на улице Халабяна ножом ранили водителя автобуса...
Член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян прокомментировал процесс приобретения недвижимого имущества в Армен...
Генеральный директор Общественного телевидения Геворк Мовсесян написал на своей странице в Facebook: «От создателей «Եղե...
В Италии российский посол Алексей Парамонов был вызван в министерство иностранных дел страны. Причиной такого решения оф...
Депутат фракции «Гражданский договор» Тагухи Газарян на своей странице в соцсетях прокомментировала заявления Дашнакцутю...
Очень хочу, чтобы это не повторилось, сказал Серж Саргсян журналистам, отвечая на вопрос, повторится ли сценарий 2021 го...
Прошлогодние новости — кратко и содержательно. В Бюракане 30 человек отравились вследствие вспышки кишечной инфекции, сп...
По словам президента США, в ближайшие дни могут быть хорошие новости относительно второго этапа переговоров. Об этом соо...
В здании Центральной избирательной комиссии Армения Арам Вардеваян в разговоре с журналистами прокомментировал известные...
Экономист и член партии БХК Микаел Мелкумян аргументированно ответил на статью Платформы проверки фактов (FIP), касающую...
В связи с мероприятиями по случаю Дня памяти жертв Геноцида армян, 24 апреля с 8:30 до 22:00 будет организован бесплатны...
Маршрут № 60, улица Вильнюс, водитель стал жертвой насилия. Он обратился в полицию и подал заявление. Об этом сообщил пр...
Американская команда исследователей, работающая в районе образования Дурупынар, расположенного близ горы Арарат, обнаруж...
В общине Бюрагава зафиксированы случаи кишечной инфекционной болезни, которые в настоящее время находятся под вниманием...
Вооруженные силы Соединенных Штатов добавили в защитные системы авиабазы «Принц Султан», расположенной в Саудовской Арав...
На заседании Регуляторной комиссии по общественным услугам Армении обсуждался вопрос о снижении платежей за подключение...
В последние дни в городе Бюреван многие граждане обращались в службу скорой помощи с жалобами на тошноту, диарею, рвоту...
Новости прошедшего часа – кратко и содержательно. В связи с мероприятиями 24 апреля в Ереване будут введены значительные...
Суд апелляционной инстанции США вынес решение, разрешающее размещение библейских «Десяти заповедей» в классах государств...
Премьер-министр Никол Пашинян подчеркнул, что дальнейшее расширение метро столицы является настоятельной необходимостью....
Партия «Сильная Армения» 22 апреля представила свой предвыборный список в Центральную избирательную комиссию для участия...
В связи с Днем независимости Израиля во время приема, организованного для дипломатов, глава страны отметил, что мечтает...
24 апреля, в день памяти жертв Геноцида армян, будут действовать временные ограничения на движение и передвижение с цель...
Мэрия Бюракаван распространила заявление, ссылаясь на руководство Городской поликлиники имени Андраника Петросяна. В док...
Министерство иностранных дел Китая официально опровергло заявления президента США Дональда Трампа о том, что иранский бу...
Третий президент Армении Серж Саргсян в интервью с журналистами у здания Антикоррупционного суда прокомментировал недово...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате. В ЦИК начался процесс приема документов для выдвижения партий, котор...
Послы стран-членов Европейского Союза согласовали финансовую помощь Киеву и новые санкции против России. На встрече, сос...
Запрет левого поворота на улице Геворка Емина в сторону спуска к мосту Давташен обусловлен необходимостью обеспечения бе...
Администрация США подготовила специальный документ, в котором государства-члены НАТО классифицированы по степени преданн...
На данный момент мы имеем три выдвижения от партий: Демократическая партия Армении, Блок «Процветающая Армения» и «Респу...
Прошедшие час новости — кратко и по существу. В Бюракане из-за возможного загрязнения питьевой воды многие жители обрати...
Антикоррупционный суд частично удовлетворил иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождени...
Недавно я обращался к возможным негативным последствиям незаконного приказа мэра Еревана Тиграна Авиняна. Об этом на сво...
Во время посещения средней школы № 1 в поселке Арагацаваж Талина премьер-министр Никол Пашинян призвал воздержаться от и...
Когда есть синие линии, но нет разметки. Кадры — от Auroranews.am.
Пресс-секретарь премьер-министра прокомментировала решение о создании новой гражданской миссии ЕС, направленной на борьб...
Руководитель Центра общественных связей и информации Гор Зарукян представил общественности новый инструмент «Stugel.am»,...
Auroranews.am получил множество сигналов из города Бюракан в Котайкском марзе. Жители сообщают о серьезной проблеме с пи...
Арман Царукян, второй номер в легком весе UFC, заявил, что планирует купить личный самолет, как только завоюет чемпионск...
После подписания совместного заявления, в результате событий, зафиксированных в Белом доме, начался экспорт нефтепродукт...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. Комиссия по регулированию общественных услуг снизила тарифы на подключен...
Заместитель секретаря Совета безопасности Российской Федерации Алексей Шевцов в разговоре с журналистами прокомментирова...
Офис уполномоченного по правам человека Армении публично отреагировал на письмо-обращение экс-главы Нагорного Карабаха Р...
США и Европа исчерпали себя не только морально, но и материально, заявил специальный представитель МИД России по вопроса...
Центральная избирательная комиссия Армении на своем заседании рассмотрела заявление уполномоченного лица партии «Усиленн...
Министр иностранных дел Польши Радослав Сикорский запретил американскому рэперу Канье Уэсту въезд в страну, назвав его ф...
Во время представления предвыборной программы правящей партии «Гражданский договор» Никол Пашинян заявил, что в 2026 год...
Министр иностранных дел России Сергей Лавров подчеркнул, что Москва с горечью наблюдает за процессом отказа Украины от с...
Прошедшие новости кратко и содержательно: Комиссия по регулированию общественных услуг Армении снизила тарифы на подключ...
Временно исполняющий обязанности главы ГЭЦ Романос Петросян сообщил, что до 25 мая, в случае неосуществления сделки по п...
«Дружба» — украинская часть трубопровода вызывает серьезные опасения в Европе из-за затягивания его работы. Хотя Киев оф...
Администрация Дональда Трампа призывает союзные страны прекратить закупки критически важных минералов из Китая, переходя...
Во время презентации предвыборной программы партии «Гражданский договор» премьер-министр Никол Пашинян объявил о планах...
Специальный представитель президента США Стив Уиткоф заявил, что соглашение между Арменией и Азербайджаном было заключен...
США сделали Теграну несколько дней на возвращение к переговорам, угрожая в противном случае прекратить перемирие. Соглас...
Стамбульские власти в этом году снова не позволили провести мероприятие в память жертв армянского геноцида, сообщает Ago...
Капанский аэропорт «Сюник» также имеет довольно большой потенциал для выполнения международных рейсов. Об этом заявил пр...
Представитель Министерства иностранных дел Ирана отметил, что американская сторона не проявляет доброй воли в переговорн...
Украинская сторона одобряет встречу руководителей стран и уже обратилась к конкретным столицам. По словам главы Министер...
Заместитель секретаря Совета безопасности Российской Федерации Алексей Шевцов заявил, что возможное вступление Армении в...
Прошлые новости — кратко и по существу. В Ереване проводятся масштабные работы по ремонту дорог, в рамках которых уже об...
Комиссия по регулированию общественных услуг приняла решение о снижении ставок для новых абонентов Энергосистемы и плат...
Вот это да, какой замечательный запах домашнего армаха: об этом заявил премьер-министр Никол Пашинян в средней школе име...
В последнее время, когда мы посещаем регионы, множество пенсионеров говорят, что раньше тратили на лекарства 30-40 тысяч...
Представительница Министерства иностранных дел России Мария Захарова назвала неприемлемым утверждение премьер-министра И...
Администрация США планирует выделить около 1,4 миллиарда долларов на НАТО в финансовом году 2027, а также поддержать инф...
Временный управляющий АО "Электрические сети" Романос Петросян сегодня в разговоре с журналистами дал комментарий по пов...
Официальный представитель Минобороны РФ Мария Захарова заявила, что иранская атомная электростанция "Бушер" является мир...
Белый дом официально подтвердил отмену визита в Пакистан вице-президента США Джея Ди Вэнса. Ожидалось, что он возглавит...
Прошлые новости в сжатом и содержательном формате: Процесс возврата незаконных активов продолжается. Власти планируют во...
Постоянный представитель Ирана при ООН Амир Саид Иравани заявил, что новый этап переговоров в Исламабаде состоится после...
Иран оказался на грани финансового краха, в результате чего армия и полиция недовольны невыплатой зарплат. Лидер США в з...
Французские истребители Rafale, совместно с военно-воздушными силами Швеции, Финляндии, Польши, Дании и Румынии, перехва...
Приостановлена деятельность котельной ресторана «Каманча», расположенного в центре Еревана. Об этом сообщает Инспекционн...
В юго-восточной части Ливана в результате атаки израильского беспилотника погиб один мирный житель, еще двое получили ра...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян уточнил положения предвыборной программы партии «Гражданский договор», касающиеся...
Прошлые новости – кратко и содержательно: Никол Пашинян представил программу индексации пенсий. Согласно новому проекту,...
Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова назвала неприемлемыми слова премьер-министр...
Премьер-министр Италии Джорджия Мелони во вторник поздно вечером, 21 апреля, сделала запись в социальных сетях о «пропаг...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно. Член сборной Армении по тяжёлой атлетике Гор Сахакян завоевал серебр...
Европейский союз выразил готовность ввести санкции против Грузии из-за действий в отношении независимых СМИ и оппозиции....
На дипломатическом форуме в Анталии министр иностранных дел Турции Хакан Фидан представил карту ключевых транспортных и...
Иранские вооруженные силы объявили о готовности нанести удар по заранее установленным целям в случае возможной атаки со...
«Это подземный канал «Дружбы» в Ереване», - пишет активист Эдуард Хайрумян к размещённому на его странице в Facebook вид...
Иран не представил Вашингтону просьбу о продлении режима прекращения огня, сообщает агентство Tasnim. По данным иранског...
Президент США Дональд Трамп объявил о продлении режима прекращения огня с Ираном, что, по его словам, связано с просьбой...
Иранская сторона объявила, что решение не участвовать в переговорах с США, запланированных на среду, остается неизменным...