Ռուսական միջամտության օգտահաշիվների ցանկը փոխանցել ենք ԱՄՆ Սենատին. Իոաննիսյան
««Իրազեկ քաղաքացիների միավորում»-ը կազմել է Հայաստանի ընտրությունների ռուսաստանյան միջամտության գործիք հանդիսացող Facebo...
Ապրիլի 24-ին Հանրային հեռուստաընկերությունը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրից ուղիղ միացում կապահովի մինչև 13։00-ն: Հայաստան...
Վաշինգտոնը նախատեսում է հերթական այցը Ռուսաստան՝ ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորման շուրջ քննարկումներ ունենալու նպատակով։...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ երկրի նավահանգիստների շրջափակումը հանդիսանում է պատերազմակա...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ, Վանաձորի նախկին քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը կուսակցության արտահերթ համագումարի ժամ...
«Արդեն հարյուրավոր նամակներ եմ ստացել Քոչարյանի, Ծառուկյանի և հատկապես Կալուգացի օլիգարխի թիմակիցների կողմից ընտրակաշառք...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի այցը Իսլամաբադ, որտեղ նախատեսված էր Իրանի հետ բանակցությունների շարունակությունը, չեղարկվել...
«Ինչպես հայտնում են Արցախի զբոսաշրջության և մշակույթի զարգացման գործակալությունից՝ Ստեփանակերտում ոչնչացվել է Սուրբ Աստվ...
Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը 5-րդ անգամ հռչակվեց Եվրոպայի չեմպիոն: Ալբանիա...
Իրանի խորհրդարանի պատգամավոր Ահմադ Նադերին հայտարարել է, որ Թեհրանը ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ չի վարի, քանի դեռ ամերիկյ...
Հայաստանը հերթական մեդալն է նվաճել Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում: 71 կգ քաշային ծանրորդների...
Ապրիլի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Հունաստանի Հանրապետության Դելֆի քաղաքում կմասնակցի «Դելֆի տնտեսական ֆորում...
«Աշխարհում 4 միլիարդատեր կա, որ կալանքի տակ է, որոնցից երկուսը հայ են»,- «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի անդամների հետ հանդիպմա...
Քիչ առաջ «Ապրելու երկիր» և «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը հուշագիր ստորագրեց հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Առաջիկա օրերին Հայաստանում և Երևանում սպասվում են անձրևներ ու ամպրոպ, իսկ օ...
Ալբանիայի մայրաքաղաքում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Սուրեն Աղաջանյանը նվաճեց եզրափակչի ուղեգիր։ Տիրանայո...
Հայտնի է դարձել՝ ովքեր են ընդգրկված «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակի տասնյակում․ Նարեկ Կարապետյան Արամ Վարդևանյ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանը ողջունել է ժողովրդավարական դիմակայունությանն ու կիբերանվտանգությա...
Հայաստանը ողջունում է ՀՀ-ում ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելություն տեղակայելու մասին ԵՄ արտաքին հարաբերությունների խորհրդի ո...
Իրանում ութ կանանց մահապատժի չեղարկումը կարող է հիանալի սկիզբ դառնալ ԱՄՆ-ի և Իսլամական Հանրապետության միջև բանակցություն...
Ուկրաինան առաջ է քաշել Դոնբասի տարածքի մի հատվածը Դոնալդ Թրամփի պատվին «Դոնիլենդ» անվանակոչելու գաղափարը։ The New York T...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԱՄՆ-ն պատրաստ է վերսկսել ռազմական գործողություններն Իրանի դեմ. Թրամփը հայտա...
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն առանձին-առանձին կանչել է Բելգիայի և Նիդերլանդների դեսպաններին՝ կապված այդ երկրների խորհրդարանների կողմից...
Աշխարհի ամենախոշոր և երկարակյաց այսբերգներից մեկը՝ A23a-ն, շուրջ 40 տարվա պատմությունից հետո այս գարնանը վերջնականապես հ...
Լոնդոնում մեկնարկել է մետրոյի աշխատողների գործադուլը, ինչը հանգեցրել է տրանսպորտային երթևեկության սահմանափակումների բոլո...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը CNBC-ի հետ զրույցում նշել է, որ չի ցանկանում երկարաձգել չորեքշաբթի օրը լրացող Իրանի հետ հրադադ...
Բեռլինը չի հերքում, որ ՌԴ պաշտպանության նախարարության ցուցակում ընդգրկված օբյեկտներում Կիևի համար ռազմական արտադրություն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը կքննարկի էլեկտրաէներգիայի...
Apple-ի ղեկավարը զանգահարել էր, որպեսզի «համբուրի հետույքս»։ Նման գրառմամբ է հանդես եկել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ ԱՄՆ...
Եվրամիությունը մտադիր է ընդլայնել փոխգործակցությունը Հայաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ՝ Կենտրոնական Ասիայի ու Սև ծովի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում հայ մարզիկը հաղթել է Ադրբեջանի ներկայաց...
«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել. «Հայաստանի Հանրապետությունը կանգնած է լրջագույն անվտանգային,...
Ապրանքային շուկաներում ոսկու մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) ֆյուչերսների արժեքը նվազել է։ «APA -Economics»-ը, հղում ա...
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի վաղվա նիստում կքննարկվի էլեկտրականության նոր սպառման համակարգերի միացմ...
Եվրոպայի առաջնության 72 կգ քաշային կարգում Գասպար Տերտերյանը պայքարից դուրս է թողել Ադրբեջանի ներկայացուցչին։ «Եվրոպայի...
Իրանի ոստիկանության ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ Թեհրանը մտադիր է վրեժ լուծել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփից՝ գերագույն ա...
Իրանական կողմը լիարժեք պատրաստվածություն է հայտնել ԱՄՆ-ի ու Իսրայելի հետ ռազմական գործողությունների հնարավոր վերսկսմանը,...
Վարորդի հետ ամեն ինչ նորմալ է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը։ «Շատ ան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ամիրյան փողոցի վերանվանման նախագիծը տապալվեց քվորում չլինելու պատճառով և ու...
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը տելեգրամի իր ալիքում կարծիք է հայտնել, որ Վաշինգտոնին Եվրոպա...
Ապրիլի 21-ին կայացած ավագանու նիստի ընթացքում քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտնեց, որ օրակարգում ներառված 51 նախագծերից շո...
Բրյուսելը հաստատեց ԵՄ նոր առաքելությունը Հայաստանում։ «Եվրամիության արտաքին գործերի նախարարներն այսօր «կանաչ լույս» վառե...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը հանդես է եկել գրառմամբ․ «Նշված տեղեկատվությունը սուտ է և...
Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի մարտի 11-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ ֆիզիկական անձ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 5-ին պետական այցով կժամանի Հայաս...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ: «Երջանի՞կ է արդյոք Հայաստանի վարչապետը, որ իր իշխանությա...
ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի հե...
Հունգարիայի նորընտիր վարչապետ Պետր Մադյարը պահանջել է նախկին իշխանության ներկայացուցիչներից կամավոր լքել իրենց պաշտոններ...
2025 թ. ապրիլի 28-ին Կենտրոնական բանկը հայտարարել էր, որ ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի որոշման համաձայն՝ 2026 թ. ապրիլի 1...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանի բարձրադիր շրջաններում տեղացող ձյան և քարաթափման պատճառով Նորավան...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ներկայացրել է իր դիրքորոշումը, ըստ որի՝ նոր Սահմանադրության տեքստո...
Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը չափազանց կարևոր է Եվրոպական միության (ԵՄ) համար։ Այ...
Ալբանիայի ԱԳ նախարար Ֆերիտ Հոջան Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում խոսել է հայ-ադրբեջանական հարաբերութուններ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ՀՀ նոր Սահմանադրությունից Անկախության հռչակագրի հղումը հանելու հարցը դիտար...
Երևանի ավագանու նիստի օրակարգում է Ամիրյան փողոցը Պապ թագավորի անվամբ վերանվանելու առաջարկը: Երևանի ավագանու նիստի ընթաց...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ Լիբանանում իրականացվող գործողությունների հիմնական թիրախը «Հ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ռուբեն Վարդանյանը կոչ է արել ՀՀ ՄԻՊ-ին այցելել Բաքվի բանտեր և զբաղվել հայ...
Հայ առաքելական եկեղեցին պետք է հարկ վճարի, ինչո՞ւ հոգևորականը հայտարարագիր չի լրացնում։ ՔՊ նախընտրական ծրագրի՝ եկեղեցուն...
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ավագանու նիստի ընթացքում ասել է, որ ավագանու ներկայիս կազմով շատ կարևոր և խորքային բարե...
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտնել է, որ Երևան քաղաքի ավագանուն և առհասարակ համայնքներին հնարավորություն է տրվելու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պնդմամբ՝ Իրանում ուրանի արդյունահանումը երկարատև ու բարդ գործընթաց է դարձել իրականացված գործող...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը հայտարարել է, որ Թեհրանը չի բանակցի Վաշինգտոնի հետ, քանի դեռ ԱՄՆ-ն շարո...
Մեքսիկայի հայտնի Տեոտիուական բուրգերի տարածքում զինված անձը կրակահերթ է արձակել զբոսաշրջիկների վրա, ինչի հետևանքով զոհվե...
Ավտոբուսի վարորդին դանակահարած դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին Auroranews.am-ը տեղեկացավ Քննչական կ...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ապրիլի 21-ին շրջանների զգալի մասում, 22-ի գիշերը, 23-ի ցերեկը, 24-25-ին առանձին շրջան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ռուսաստանը հայտարարել է Լուգանսկի ամբողջական վերահսկողության և բոլոր ուղղո...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և մի խումբ անձանց միջև տեղի ունեցած միջադեպով հարուցված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավ...
Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը Բաքվի բանտից ուղերձ է հղել. ՀՀ քաղաքացիները երկար ժամանակ պահվում են ադրբեջան...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ նավահանգիստների շրջափակման պատճառով Իրանն ամեն օր կորցնում է շուրջ 500 միլիոն...
ԱՍՀ նախարար Արսեն Թորոսյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ անդրադառնալով ՔՊԿ նախընտրական ծրագրի 96-րդ կետին՝...
Ռուսական զորքերը հարձակում են իրականացնում հատուկ ռազմական գործողության գոտու բոլոր ուղղություններով, հաստատել են վերահս...
Ադրբեջանից Հայաստան կարտահանվի դիզելային վառելիք: Համաձայն՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածված տեղեկատվության՝ այսօր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Երևանում ոչ սթափ ուղևորը դանակահարել է թիվ 8 երթուղու ավտոբուսի վարորդին:...
Դանակահարել են թիվ 8 երթուղին սպասարկող ավտոբուսի վարորդին, հայտնում է shamshyan.com-ը: Դեպքը տեղի է ունեցել երեկ ուշ եր...
«Տարօրինակ զանգեր ենք ստանում թե՛ ես, թե՛ քաղաքացիության ընդունման հարցով նախկինում արցախցիներին աջակցած մեր աշխատակիցնե...
Telegram-ի հիմնադիրը կանխատեսել է տվյալների էլ ավելի աղետալի արտահոսքեր՝ մեկնաբանելով Ֆրանսիայի Փաստաթղթերի պաշտպանությա...
Հունգարիայի «Տիսա» կուսակցության առաջնորդ Պետեր Մադյարը հայտարարել է, որ երկիրը պետք է կալանավորի Իսրայելի վարչապետին։ Ե...
«Պետք է կենտրոնանաք Իրական Հայաստանի գաղափարախոսության վրա»,- շարունակելով ներկայացնել ՔՊ նախընտրական ծրագիրը` ուղիղ եթե...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին մեկնաբանել է ամերիկացի բանագնացներ Սթիվ Ուիթքոֆի և Ջարեդ Քուշների՝ Ուկրաինա այցելե...
Apple ընկերության ղեկավար Թիմ Քուկը լքում է իր պաշտոնը, նրան կփոխարինի փոխնախագահ Ջոն Թերնուսը։ Քուկն Apple-ում իր գործո...
Կեսգիշերն անց shamshyan.com-ը հայտնել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված թիվ 8 երթուղին սպասարկող ավտոբու...
ԱԺ պատգամավորներ Հովիկ Աղազարյանի և Հակոբ Ասլանյանի հիմնադրած ՄԱՍԿ կուսակցության արտահերթ համագումարում հաստատվել է 2026...

We Have Transferred a List of Russian Interference Accounts to the U.S. Senate: Ioannisyan
The Civil Society Platform has compiled a list of Facebook and YouTube accounts that serve as tools for Russian interfer...
On April 24, the Public Television Company of Armenia will provide a live broadcast from the Tsitsernakaberd Memorial Co...
Washington is planning another visit to Russia to discuss the resolution of the Ukrainian crisis. The New York Times, ci...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi stated that the blockade of the country’s ports constitutes an act of war an...
Mamikon Aslanyan, a member of the 'Strong Armenia' party and former mayor of Vanadzor, addressed the party's extraordina...
“I have already received hundreds of letters regarding attempts to distribute bribes from Kocharian, Tsarukyan, and espe...
The visit of U.S. Vice President Jay D. Vance to Islamabad, where negotiations with Iran were set to continue, has been...
According to the Artsakh Tourism and Cultural Development Agency, the Church of the Holy Mother of God has been destroye...
Olympic bronze medalist and two-time world champion Malikhas Amoyan has been crowned European champion for the fifth tim...
Iranian parliament member Ahmad Naderi has stated that Tehran will not engage in negotiations with the United States unt...
Armenia has won another medal at the European Championship taking place in Batumi, Georgia. In the 71 kg weight category...
On April 22, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, will participate in the "Delphi Economic...
“There are 4 billionaires in the world who are in custody, two of whom are Armenian,” said Narek Karapetyan during a mee...
Earlier today, the alliance of the "Living Country" and "Strong Armenia" parties signed a memorandum regarding their joi...
Latest news summarized: Rain and thunderstorms are expected in Armenia and Yerevan in the coming days, with a gradual in...
Surena Agajanyan secured a spot in the finals at the European Wrestling Championships being held in the capital of Alban...
The list of candidates for the 'Strong Armenia' coalition has been revealed. The top ten candidates include: Narek Karap...
News from the past hour, summed up and insightful: Armenia has welcomed the decision to deploy a new EU civilian mission...
Armenia welcomes the decision of the EU Foreign Affairs Council to deploy a new civil mission in the Republic of Armenia...
The cancellation of the death sentences for eight women in Iran could be a wonderful starting point for negotiations bet...
Ukraine has proposed the idea of naming a section of the Donbass region 'Doniland' in honor of former President Donald T...
News from the past hour, summarized and substantial. The US is prepared to resume military operations against Iran. Trum...
The Azerbaijani Foreign Ministry has separately summoned the ambassadors of Belgium and the Netherlands concerning docum...
The world's largest and most long-lived iceberg, A23a, has completely melted in the Atlantic Ocean this spring after nea...
A strike by metro workers has begun in London, leading to restrictions on transport services in all directions. Accordin...
US President Donald Trump has stated in an interview with CNBC that he does not wish to extend the ceasefire agreement w...
Berlin does not deny that military production is being carried out at the facilities listed by the Russian Defense Minis...
Latest news summarized and contextualized: The Public Services Regulatory Commission will discuss a project to reduce el...
The CEO of Apple called to ‘kiss my ass,’ said U.S. President Donald Trump. Trump stated that at the beginning of his pr...
The European Union intends to expand cooperation with Armenia, Azerbaijan, and Turkey in order to develop energy and tra...
This hour's news summarized and presented succinctly: An Armenian athlete triumphed over an Azerbaijani representative a...
The 'Country of Living' party has issued a statement: 'The Republic of Armenia is facing serious security, political, an...
In the commodity markets, the price of gold futures for one troy ounce (31.1 grams) has decreased. According to "APA - E...
The upcoming session of the Public Services Regulatory Commission will discuss a proposal to revise the connection fees...
In the European Championship, 72 kg weight category, Gaspar Terteryan has eliminated an Azerbaijani competitor from the...
The representative of the Iranian police has stated that Tehran intends to take revenge on U.S. President Donald Trump f...
The Iranian side has expressed full readiness for the possible resumption of military operations with the United States...
The driver is doing well. This was stated by Yerevan's Vice Mayor Suren Grigoryan during a conversation with reporters....
News highlights from the past hour: The proposal to rename Amiryan Street failed due to lack of quorum and has been sent...
Russian Security Council Deputy Chairman Dmitry Medvedev expressed his opinion on his Telegram channel, stating that Was...
During the city council meeting held on April 21, Mayor Tigran Avinyan announced that around ten out of the 51 agenda it...
Brussels has confirmed the new EU mission in Armenia. The European Union's foreign ministers today gave a 'green light'...
The press secretary of the Prime Minister of Armenia, Nazeli Baghdasaryan, has made a statement: “The mentioned informat...
The Prosecutor General's Office filed a lawsuit with the Anti-Corruption Court on March 11, 2025, against an individual,...
Recent news summarized: French President Emmanuel Macron will arrive in Armenia on May 5 for a state visit to discuss bi...
The ‘Strong Armenia’ party has issued a statement: “Is the Prime Minister of Armenia happy that during his rule, Samvel...
The Deputy Prime Minister of Armenia, Tigran Khachatryan, has met with the Ambassador of France to Armenia, Olivier Deco...
Hungary's newly elected Prime Minister Péter Márki-Zay has demanded that representatives of the previous administration...
On April 28, 2025, the Central Bank announced that according to the decision of the Board of the Central Bank of Armenia...
Here are the latest news updates summarized and informatively. Due to snowfall and rockfalls in the highland regions of...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, has presented his stance during a Facebook live broadcast, stating that...
The normalization process of relations between Azerbaijan and Armenia is extremely important for the European Union (EU)...
Albanian Foreign Minister Gent Cakaj spoke about Armenian-Azerbaijani relations during the Antalya diplomatic forum: "Fi...
Yesterday's news summarized and substantive: The issue of removing the reference to the new Constitution of the Republic...
The proposal to rename Amiryan Street in Yerevan to honor King Pap is on the agenda of the city council meeting. During...
The Israeli Minister of Defense, Israel Katz, has announced that the main objective of operations in Lebanon is to disar...
Last hour's news summarized and content-rich: Ruben Vardanyan has called on the Human Rights Defender of Armenia to visi...
The Armenian Apostolic Church must pay taxes. Why is the clergy not filling out declarations? This was stated by Pashiny...
Yerevan Mayor Tigran Avinyan stated during a city council meeting that it is challenging to implement significant and pr...
The Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, has announced that the city council and local communities will have the opportunit...
US President Donald Trump claimed that uranium extraction in Iran has become a prolonged and complicated process as a re...
The Speaker of the Iranian Parliament, Mohammad Baqer Qalibaf, has stated that Tehran will not negotiate with Washington...
An armed individual opened fire on tourists in the renowned Teotihuacan pyramids area of Mexico, resulting in the death...
A criminal proceeding has been initiated regarding the stabbing of a bus driver. This was reported by Auroranews.am, cit...
Intense rainfall is expected across significant parts of the Republic of Armenia on April 21, during the night of the 22...
Last hour's news summarized and substantive: Russia has announced the complete control of Luhansk and attacks in all dir...
The investigation into the criminal proceedings initiated following the incident involving Alen Simonyan, the Speaker of...
The former State Minister of Artsakh, Ruben Vardanyan, has sent a message from a Baku prison. Armenian citizens have bee...
U.S. President Donald Trump has announced that due to port blockades, Iran is losing approximately $500 million every da...
The Minister of Health, Arsen Torosyan, has posted a video on his social media page addressing the 96th point of the rul...
The Russian military is launching an offensive in all directions of the special military operation zone, having establis...
Azerbaijan will export diesel fuel to Armenia. According to information disseminated by Azerbaijani media, today 16 wago...
News from the past hour, summarized and substantive: In Yerevan, an intoxicated passenger has stabbed the driver of rout...
The driver of bus number 8 has been stabbed, according to shamshyan.com. The incident occurred late yesterday evening on...
“We are receiving strange calls, both from myself and our employees who previously assisted Artsakh residents with citiz...
Telegram founder Pavel Durov has forecasted even more catastrophic data breaches, commenting on the cyberattack carried...
The leader of Hungary's "Tisza" party, Peter Madyar, has declared that the country should arrest the Israeli Prime Minis...
“You need to focus on the ideology of Real Armenia,” Prime Minister Nikol Pashinyan stated during a live broadcast as he...
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has commented on the potential visit of American negotiators Steve Biegun...
Apple's leader, Tim Cook, is stepping down from his position, with Vice President John Ternus set to take over. Cook beg...
Shortly after midnight, shamshyan.com reported that the driver of the bus serving route 8, registered under the Yerevan...
The extraordinary congress of the MASK party, founded by MPs Hovik Aghazaryan and Hakob Aslanyan, has confirmed the firs...