ԱՄՆ-ն մինչև 20.000 դոլարի վիզային գրավ կսահմանի 50 երկրի քաղաքացիների համար
ԱՄՆ պետդեպարտամենտը մշտական հիմունքներով ներդնում է վիզային գրավի ծրագիր, որը կոնսուլական աշխատակիցներին թույլ կտա մինչև...
ԱԺ «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Նարեկ Կարապետյանը, խմբակցության քարտուղար՝ Տիգրան Աբրահամյանը։ Հիշեցն...
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում ՀՕՊ ուժերը ուկրաինական 743 անօդաչու թռչող սարք և 15 կառավարվող ավիացիոն ռումբ են խոցել ու ոչնչ...
Նեպալցի լեռնագնաց Նիրմալ Պուրջան զոհվել է Պակիստանում Բրոուդ Փիք (8,051 մ) լեռան վրա տեղի ունեցած ձնահոսքի հետևանքով։ Այ...
Իսրայելում և Մերձավոր Արևելքի այլ երկրներում ԱՄՆ դեսպանատները կոչ են անում իրենց քաղաքացիներին պատրաստ լինել մեկնելուն՝...
Իրանի բանակի «Խաթամ ան-Անբիա» կենտրոնական շտաբի հրամանատար, գեներալ-մայոր Ալի Աբդոլլահին հայտարարել է, որ մուսուլմանական...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաքիր Ղալիբաֆը ներկայացրել է ռազմական էսկալացիայի առաջին օրվա մանրամասները։ Նա հայտնել...
Նախնական տեղեկություններով՝ Չկալովկայում հայտնաբերված տղամարդը մահացել է ինքնազգացողության վատացման հետևանքով: Այս մասին...
Շաբաթ և կիրակի օրերին ծայրահեղ շոգի պատճառով Մոսկվայում հայտարարվել է եղանակային նարնջագույն վտանգի մասին, ՌԻԱ Նովոստիին...
Միացյալ Նահանգները չի ցանկանում տնտեսական կամ ռազմական հակամարտություն Չինաստանի հետ, քանի որ դա կհանգեցնի աղետի ինչպես...
«Ուժեղ Հայաստան»-ը հրապարակել է Ազգային ժողովում իր խմբակցության կազմը: Նարեկ Կարապետյան, Արամ Վարդևանյան, Դավիթ Ղազինյա...
Օգոստոսի 1-ին՝ ժամը 05։37-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Դավթաշեն 4-րդ թաղամ...
Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Լորան Նունյեսը, անդրադառնալով իսպանական Սեուտայում միգրանտների ճգնաժամին, հայտարարել է,...
Իրանին արագ պարտության մատնելու և կապիտուլյացիա պարտադրելու փորձերն անիրատեսական են, հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի ազգա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Արմավիրի մարզի Արաքս համայնքի Ջրառատ բնակավայրում գործող «Սասունցի Դավիթ» ընկերության...
2025 թվականի հունվարին արձակված SpaceX հրթիռի մնացած վերին փուլը գտնվում է Լուսնի հետ բախման ուղու վրա: Մասնագետները կան...
Խոցվել է պատժամիջոցների տակ գտնվող ռուսական «Յանինա» կոնտեյներանավը։ Այս մասին գրել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենս...
Եվրոպական միության մի շարք պետությունների կողմից սուր քննադատության ենթարկվելուց հետո, Իսպանիայի կառավարության ղեկավար Պ...
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությունը հայտարարել է Ֆուտբոլային ասոցիացիաների միջազգային ֆեդերացիայի ղեկավարությ...
Շատ հետաքրքիր հասարակություն ենք. ոչ մեկին չի հետաքրքրում, որ «Հայփոստը» միլիարդավոր դրամների մինուսով է աշխատում ու այդ...
Օգոստոսի 3-ից սկսած՝ Միացյալ Նահանգները կսկսի մշտապես գանձել մինչև 20,000 դոլար կանխավճար տուրիստական (B-2) կամ գործնա...
Սեպտեմբերի 1-ից ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի նախկին դեկան, ՀՀ արդարադատության խորհրդի նախկին անդամ Գագիկ Ղազինյանը կազա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 31-ին որոշում է ստորագրել, որում նշվում է․ «Ղեկավարվելով «Քաղաքացիական ծառայության մասի...
Ամերիկացի միլիարդատեր ձեռներեց Իլոն Մասկը հայտարարել է, որ աշխարհի խոշորագույն տնտեսությունները գտնվում են ոչնչացման ճան...
Հայ սահմանապահ ծառայողները ձերբակալել են Վրաստանից Հայաստան մեկնող լրագրող Իլյա Դանիլովին և տեղափոխել սահմանային ոստիկան...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ Patriot համակարգերի որսորդական զինամթերքի սղության պատճառով Կիևի վրա...
Իսպանիայի իշխանությունները Սեուտայի նավահանգստում սկսել են նոր արգելապատնեշներ տեղադրել՝ միգրանտների հոսքի պատճառով, տ...
Ռուսական սպառնալիքին ընդառաջ՝ ՆԱՏՕ-ում քննարկվում է ոչ ռազմավարական միջուկային զենքի տեղակայումը Լեհաստանում, Ֆինլանդիայ...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ առաջիկա շաբաթներին ջանքեր կգործադրվեն Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև խաղաղ...
Թուրքիայի Մուղլա նահանգում ձերբակալվել է 2016 թվականի հուլիսի 15-ի հեղաշրջման փորձի ժամանակ նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի...
«Մուլտի Ուելնես Կենտրոնին» պատկանող անշարժ գույքն անօրինական եղանակով իր սեփականությունը հռչակելուց հետո Երևանի քաղաքապե...
«Իրական Ամերիկայի ձայն»-ին տված հարցազրույցում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը փաստացի ընդունեց, որ իր երկրորդ պաշտոնավարման ա...
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը հուլիսի 22-28-ը։ Փոշու պարո...
Իրանցի բարձրաստիճան պաշտոնյան հայտնել է ենթակառուցվածքների վրա ԱՄՆ-Իսրայելի հնարավոր հարձակումների դեմ պատասխան ծրագրի պ...
Այս տարվա օգոստոսին և՛ օդի ջերմաստիճանը, և՛ տեղումների քանակը կլինի կլիմայական նորմայի սահմաններում, ինչը նշանակում է, ո...
Oգոստոսի 1-ի գիշերը ռուսական զորքերը Կիևի վրա զանգվածային բալիստիկ հրթիռային հարված են հասցրել։ Հարձակման հետևանքով զոհվ...
Ուկրաինան հազվագյուտ հողային տարրերի տեսանկյունից շատ հարուստ, շատ բերրի հող ունի։ Դրա մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դո...
Այն, ինչ տեղի է ունենում Իսպանիայում, ուր ներխուժում են տասնյակ հազարավոր անօրինական ներգաղթյալներ, տեղի էր ունենում Միա...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Կարապետյանը դիմել է Ռուբեն Հախվերդյանին։ «Երբ ինձ հարցնում են՝ ով է իմ սի...
Շեշտակի բարեփոխում է կատարվել Ախուրյան համայնքում։ Այս մասին հայտնում է համայնքապետարանը։ Ախուրյան համայնքի ղեկավար Զավե...
Իրանի և Հայաստանի պաշտոնյաներն ընդգծել են ավտոմոբիլային տրանսպորտի ոլորտում համագործակցության զարգացման անհրաժեշտություն...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Fox News-ին տված հարցազրույցում հայտնել է պատերազմում ուկրաինական կորուստների թիվը...

In the last 24 hours, air defense forces have shot down and destroyed 743 Ukrainian drones and 15 guided aviation bombs,...
Nepalese climber Nirmal Purja has died due to an avalanche on Broad Peak (8,051 m) in Pakistan. This was reported by Eli...
US embassies in Israel and other countries in the Middle East are urging their citizens to prepare for departure amid ri...
The commander of Iran's Army Central Headquarters, Major General Ali Abdollahi, has stated that Muslim countries are req...
The Speaker of the Iranian Parliament, Mohammad Bagher Ghalibaf, has revealed details from the first hours of the milita...
According to preliminary information, the man found dead in Chkalovka has died due to a deterioration in his health cond...
Due to extreme heat on Saturday and Sunday, an orange weather alert has been issued in Moscow, according to the Russian...
The United States does not seek an economic or military conflict with China, as it would lead to disaster for both count...
Strong Armenia has published the composition of its faction in the National Assembly. The members include Narek Karapety...
On August 1st, at 05:37, the Ministry of Emergency Situations received a report at its 112 operational management center...
France's Minister of the Interior, Laurent Nunez, responding to the migrant crisis in the Spanish city of Ceuta, stated...
Attempts to swiftly defeat Iran and enforce its capitulation are unrealistic, stated Rezaei, a representative of Iran's...
Prime Minister Nikol Pashinyan has visited the "Sasuntsi David" fish farm located in the Jrarat community of the Ararat...
The remaining upper stage of a SpaceX rocket launched in January 2025 is on a collision course with the Moon. Experts pr...
The Russian container ship 'Yanina', which is under sanctions, has been struck. This was reported by Ukrainian President...
After facing sharp criticism from various European Union member states, Spain's Prime Minister Pedro Sanchez has propose...
The Union of European Football Associations (UEFA) has announced a loss of confidence in the leadership of the Internati...
We are a very interesting society. No one cares that Haypost operates with billions of drams in losses, and that money c...
Starting from August 3, the United States will begin permanently charging a security deposit of up to $20,000 for touris...
Starting September 1, Gagik Ghazinyan, the former dean of the Faculty of Law at Yerevan State University and a former me...
Prime Minister Nikol Pashinyan signed a decision on July 31, stating: “Guided by paragraph 3 of article 16 and paragraph...
American billionaire entrepreneur Elon Musk has stated that the largest economies in the world are on the path to extinc...
Armenian border guard officers have arrested journalist Ilya Danilov, who was traveling from Georgia to Armenia, and tra...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has reported that due to a shortage of interceptor munitions for the Patriot syst...
Spanish authorities have started to install new barriers at the port of Ceuta due to the flow of migrants, reports Europ...
In response to the Russian threat, NATO is discussing the deployment of non-strategic nuclear weapons in Poland, Finland...
US Secretary of State Marco Rubio has announced that efforts will be made in the coming weeks to explore the possibility...
In Mugla province of Turkey, a participant in the attempted assassination of President Recep Tayyip Erdogan during the c...
The Armenian government has introduced a series of new economic measures aimed at stimulating growth and attracting fore...
In an interview with "Real America's Voice," U.S. President Donald Trump effectively acknowledged that by the end of his...
The Hydro-Meteorological and Monitoring Center has reported on the air quality in Yerevan for the period of July 22-28....
A senior Iranian official has announced the preparation of a response plan against possible attacks by the US and Israel...
This year, the temperature and precipitation levels in August will remain within the climatic norms, which indicates tha...
On the night of August 1, Russian forces launched a massive ballistic missile strike on Kyiv. The attack resulted in at...
A detailed overview of Armenia's initiatives to enhance its cybersecurity framework.
What is happening in Spain, where tens of thousands of illegal immigrants are invading, was also occurring in the United...
Member of the "Strong Armenia" faction, Narek Karapetyan, has addressed Rubén Hakobyan. “When I am asked who my favorite...
A significant reform has been implemented in the Akhuryan community. This is reported by the community administration. U...
Iranian and Armenian officials have highlighted the necessity of developing cooperation in the field of automobile trans...