51 երկրի քաղաքացիներ՝ ուկրաինական գերության մեջ․ Կիևը հայտնում է, որ Ռուսաստանի կողմից օտարերկրյա քաղաքացիներ են կռվել
Ուկրաինայի օմբուդսմեն Դմիտրի Լուբինեցի խոսքով՝ Ուկրաինայի զինված ուժերի վերահսկողության տակ են հայտնվել 51 երկրի քաղաքաց...
Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը հայտարարել է, որ «դռան փեղկի» ձեռքբերման գործընթացի վերաբ...
ԱՄՆ-ում կադրերի մասնագետները խոսում են նոր ու անհանգստացնող վիճակի մասին․ զումերների (Z սերնդի` ծնված 1997-2012 թվականնե...
Չեմպիոնների լիգայի 2026/27 մրցաշրջանի որակավորման երրորդ փուլի առաջին խաղում Հայաստանի գործող չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան»...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Կիևը ամեն օր կապ է պահում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ներկայացուցիչ...
Հայաստանը այս տարվա աշնանը կգործարկի նոր կենսաչափական փաստաթղթերի համակարգ։ Այս մասին «ՍիվիլՆեթին» տված հարցազրույցում հ...
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ երկիրը չի ընդունել Գազայի առաջարկված համաձայնագրի նախագիծը։ Նրա...
Շիրակի, Լոռվա և Տավուշի որոշ հատվածներում էլեկտրամատակարարումը վերականգնվել է, այս մասին AuroraNews-ին հայտնեցին քաղաքաց...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ երկիրը շարունակում է աշխատել Եվրամիությանն անդամակցելու ուղղությա...
Սպիտակ տան մոտ հունիսի 14-ին անցկացված UFC Freedom 250 մրցաշարը կազմակերպիչների համար 30 մլն դոլարի վնաս է պատճառել։ UFC...
Հայաստանը ծրագրում է ձկան արտահանում սկսել Վրաստան, այս մասին փոխանցում է Ալիք մեդիան: Caspianpost.com լրատվական կայքի տ...
Մոսկվայի մարզի Չեխով քաղաքում անօդաչուների հարձակման հետևանքով 5 մարդ է զոհվել, ևս 10-ը՝ վիրավորվել։ Քաղաքի ղեկավար Միխա...
Էներգահամակարգում առաջացած վթարային իրավիճակի պատճառով Շիրակի, Լոռու և Տավուշի մարզերի մի շարք բնակավայրերում ժամանակավո...
Հակակոռուպցիոն դատարանը երկարաձգել է ՀՀ նախկին կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ կիրառված տնային կալ...
Ուկրաինան պատերազմի նոր փուլ է բացել՝ առաջին անգամ իրականացնելով հարձակում, որի ընթացքում մեկ անօդաչու թռչող սարքը տեղափ...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է օրենք, որով կրճատվում է այն հանցագործությունների ցանկը, որոնց առկայության դեպքու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կառավարությունը նախատեսում է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության բաժ...
Կարմիր ծովում՝ Յեմենի արևմտյան ափերի մոտ, պայթուցիկով լցված նավակի հարձակման հետևանքով խորտակվել է հնդկական Faize Noore...
Telegraph պարբերականը գրում է, որ Ուկրաինային աջակցելու նպատակով ստեղծված, այսպես կոչված, «Ցանկացողների կոալիցիան» աստիճ...
ԱՄՆ-ի 25 նահանգ դատական հայց է ներկայացրել նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի դեմ՝ վիճարկելով նոր մաքսատուրքերի օրինականու...
Պատմամշակութային ժառանգության գիտահետազոտական կենտրոնի արշավախումբը (ղեկ. Հակոբ Սիմոնյան) Երևանի Սիլիկյան թաղամասի՝ Ակադ...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է օրենք, որը սահմանափակումներ է նախատեսում արտերկրում գտնվող և քրեական կամ...
ՀԷՑ-ից հաղորդագրություն են տարածել երեկ տեղի ունեցած խորհրդակցության վերաբերյալ․ «Օգոստոսի 3-ին «Հայաստանի Էլեկտրական ցա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Օգոստոսի 4-9-ը Երևանի և մի շարք մարզերի հովտային ու նախալեռնային շրջաններո...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ստորագրել է օրենք, որով զգալիորեն ընդլայնվում են այն իրավախախտումների ցանկը, որոնց հ...
ՌԴ Պետդումայի ընտրությունների քվեարկության համար Հայաստանում երկու ընտրատեղամաս կբացվի։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ՌԴ դ...
Իսպանիայի ներքին գործերի նախարար Ֆերնանդո Գրանդե-Մարլասկան հայտարարել է, որ Սեուտա հասած 72 հազար անօրինական միգրանտների...
ԱՄՆ վարչակազմը պատրաստվում է սահմանափակել Չինաստանից տվյալների մշակման կենտրոնների (Data Center) համար նախատեսված նոր բա...
Դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում գործարար Սամվել Կարապետյանն անդրադարձել է իր և մյուս մեղադրյալների դեմ ներկայա...
Օգոստոսի 4-9-ին Արարատյան դաշտում և Երևանում, Շիրակում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտայի...
2022 թվականին Ռուսաստանում մոբիլիզացված շուրջ 300 հազար քաղաքացիներից մինչև անցյալ տարի Ուկրաինայի ռազմաճակատում մնացել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտարարում է, որ Գորիս, Մեղրի, Ստեփանավան և Ֆիոլետ...
Դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում Կարապետյանը, անդրադառնալով վարչապետին հեռացնելու հնարավորությանը, նշեց, որ այդ...
Արմավիրի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության հայցերով պետությանը և համայն...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը չի բացառել, որ Բաքվի և Երևանի միջև առևտրի ապրանքների տեսականին կարող...
Ադրբեջանը կատարել է Հայաստանի հետ տրանսպորտային հաղորդակցությունների բացման վերաբերյալ իր պարտավորությունները։ Այս մասին...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ՀՀ Սյունիքի մարզպետի՝ 2026 թվականի օգոստոսի 3-ի թիվ 364–Ա որոշման համաձայն՝...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայկ Կոնջորյանն ընտրվեց ԱԺ փոխնախագահ: • Երևանի քաղաքապետարանի ճարտարապետո...
Հայկ Կոնջորյանն ընտրվեց ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում։ Քվեարկության ընթացքում ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ՝ կողմ՝ 63, դեմ՝...
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը CNN Turk-ին հայտնել է, որ այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» գործարկումը Թուրք...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը խորհրդարանում անդրադարձել է ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյա...
Եթե տարիներ անց պատանիները ցանկանան իմանալ՝ ով է եղել Քրիստինե Վարդանյան անունով ԱԺ պատգամավորը, նրանք ընդամենը պետք է ո...
Հետևելով Ազգային ժողովում տեղի ունեցած քննարկումներին՝ հարկ եմ համարում ներկայացնել պարզաբանումներ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գործո...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ 2010-2018 թվականների ընթացքում Երևանի քաղաքա...
Միացյալ Նահանգների իշխանությունները կրկնապատկել են TRIPP+ ձեռնարկատիրական ֆոնդի միջոցների ծավալը՝ 201 միլիոն դոլարից հաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սամվել Կարապետյանի և մյուս մեղադրյալների նկատմամբ ներկայացվել է 7 միլիարդ...
Հակակոռուպցիոն դատարանում Սամվել Կարապետյանի և մյուս մեղադրյալների դեմ ներկայացվել է ավելի քան 6 մլրդ 814 մլն դրամի գույ...
Նիդերլանդներում՝ Գերմանիայի հետ սահմանամերձ հատվածում, բռնկվել է ընդարձակ անտառային հրդեհ, որը դեռևս չի հաջողվում վերահս...
Խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը նախազգուշացրել է, որ առաջիկ...
Օգոստոսի 3-ին Ազգային ժողովի նիստում ՔՊ պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը հայտարարեց, որ մինչև ՀԷՑ-ում ժամանակավոր կառավարչի...
Սամվել Կարապետյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ պատրաստվում են ասել իրենց լուրջ խոսքը, երբ գա համապատասխան...
Հայաստանում Եվրամիության անդամ երկրների անօրինական միգրանտների պահման կենտրոն ստեղծելու առաջարկ Երևանին չի ներկայացվել,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վրաստանը միգրացիոն գործողությունների արդյունքում արտաքսել է 55 օտարերկրյա...
Դատական նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում «Ուժեղ Հայաստան»–ի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը մեկնաբանել է Գագիկ Ծառուկյա...
Այս ամբիոնից հնչում են հայտարարություններ, որոնց հետ, մեղմ ասած, ես հաշտ չեմ: Ճիշտն ասած, ուզում էի անդրադառնալ Լևոն Քոչ...
Վրաստանի ՆԳՆ միգրացիայի դեպարտամենտի աշխատակիցները գերատեսչության այլ ստորաբաժանումների հետ համատեղ իրականացրել են մի շա...
Իսրայելի վարչապետը հայտարարել է, որ տարաձայնություններ ունի Դոնալդ Թրամփի հետ՝ Գազայում կարգավորման մեխանիզմների հարցում...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ռուսաստանում արգելափակվել է Հայաստանից ներմուծված խմելու ջրի և ըմպելիքների...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Շվեյցարիայի Համադաշնության Դաշնային խորհրդի անդամ, Դաշնային արտաքի...
«Չեստնի զնակ»-ը Ռոսպոտրեբնադզորի հանձնարարականով արգելափակել է Հայաստանից ներմուծված խմելու ջրի և գազավորված ըմպելիքների...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը խորհրդարանում անդրադարձել է ԱԺ նախագահի տեղակալի թեկնածու Հայկ Կոնջոր...
Ընդդիմադիր պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը Ազգային ժողովում պատասխանել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գա...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը պետական հեռուստատեսության եթերում հերքել է վերջին օրերին տարածված տեղեկությունները, թե պ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Էկոպարեկային և պարեկային ծառայությունների պաշտոնյաներ են ձերբակալվել Սևանու...
ՀՀ ԱԺ իններորդ գումարման առաջին նստաշրջանի ընթացքում նիստը վարողի իրավունքով ելույթ է ունեցել ԱԺ նորընտիր նախագահ Ռուբեն...
ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը խորհրդարանում պատասխանել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի ելույթին՝ անդր...
Ավելի վաղ Factor TV-ն հայտնել էր, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մտել է Էկոպարեկային ծառայություն և ձերբակալել Սևանի տեղամասի...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը խորհրդարանում անդրադարձել է Մարտի 1-ի իրադարձություններին՝ հայտարար...
Factor TV-ի տեղեկություններով՝ այսօր 07։30-ին Հակակոռուպցիոն կոմիտեն մտել է Էկոպարեկային ծառայություն և ձերբակալել Սևանի...
Օգոստոսի 4-ին՝ ժամը 11:54-ին, Սիսիան քաղաքից 23 կմ հարավ-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, գրանցվել է 3.0 մագնիտուդով եր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Քննչական կոմիտեն առանձնապես խոշոր չափերի հարկեր չվճարելու գործով քրեական հե...
ԿԳՄՍ նախարարի խորհրդական Արման Անտոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ազատման դիմում է ներկայացրել, որում շարադրել է...
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Իսրայելի կողմից 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հնարավոր ճան...
Օգոստոս ամիսը հագեցած է տարվա ամենակարևոր երկնային իրադարձություններով, որոնք անմոռանալի տեսարաններ են խոստանում: Ինչպես...
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների...
Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակի նախկին ղեկավար, «Միասնության թևեր» կուսակցության անդամ Լիպարիտ Դրմ...
Ես միամիտ չեմ, որ հավատամ, թե այս իշխանությանը 8 տարվա ընթացքում ոչ ոք չի զեկուցել, թե ինչ վիճակում է ՀԷՑ-ը։ Այս մասին հ...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գարիկ Սարգսյանը, շարունակելով ընդդիմադիր պատգամավոր Աննա Գրիգորյանին ո...
Ուկրաինական զինված ուժերն առաջին անգամ մարտական պայմաններում կիրառել են նոր մարտավարություն, որի շրջանակում ծանր անօդաչո...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունն արդեն որոշակի պատկերացումներ ունի նախընտրելի հանձնաժողովների վերաբերյալ, սակայն մարտավար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ազգային ժողովի իններորդ գումարման նստաշրջանում շարունակվում են պատգամավորնե...
Մոսկվայի մարզում գիշերն անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով հինգ մարդ զոհվել է, ևս վեցը՝ վիրավորվել, հայտարարել է ն...
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Մխիթար Հայրապետյանին՝ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնում իրակ...
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է ընկ...
Հակոբ Արշակյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտարարել է, որ ավարտվում է իր պետական ծառայության կարևոր փուլը։ Նա շնորհակալությո...
Ներքին գործերի նախարարությունը, առաջնորդվելով հանրային հաշվետվողականության և համակարգային ներքին կարգապահության ապահովմա...
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել է, որ Հայաստանի Սահմանադրությունից պետք է հանվի այն հոդվածը, որը նախ...
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է «Մո...
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 4-ին և 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 6-8-ի երեկոյան ժամերին առանձի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում է հիմնականում առանց տեղումների տաք եղան...
ՀԱՊԿ-ում Հայաստանին ձայնի իրավունքից զրկելու մասին որոշումը կպահանջի կոնսենսուս։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է կա...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները օգոստոսի 4-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 364.50 դրամ է, վաճառքը՝ 368 դ...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Օրաթերթի տեղեկություններով՝ մոտ մեկ ամիս է, ինչ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը շ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԱՄՆ-ն կրկնապատկել է Հարավային Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի մասնավոր հատվածի...
Սանկտ Պետերբուրգի մերձակայքում գտնվող Wildberries-ի լոգիստիկ պահեստը ենթարկվել է ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերի հարձ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան կայքում հայտնել է, որ պետական կառավարման համակարգում աշխատանքի համար աշխարհի առա...
ԱՄՆ-ն նոր պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության մի շարք ստորաբաժանումների, ընկերությունների և...
Ռոստովի մարզի 9 շրջաններում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումը հետ մղելիս ոչնչացվել է մոտ 40 անօդաչու թռչող սարք, իր Max...
ՈւԵՖԱ-ն, Ասիայի ֆուտբոլի կոնֆեդերացիան (AFC) և Հյուսիսային ու Կենտրոնական Ամերիկայի և Կարիբյան ավազանի ֆուտբոլի կոնֆեդեր...
Reuters-ի նոր հարցման համաձայն՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի գործունեության հավանության վարկանիշը մեկ ամսում նվազել է 37%-ի...

Граждане 51 страны в украинском плену: Киев сообщает, что иностранцы воевали на стороне России
Уполномоченный по правам человека Украины Дмитрий Лубинець сообщил, что под контролем Вооруженных сил Украины оказались...
В ходе встречи министров экономики Армении и Грузии стороны обсудили вопросы укрепления торговых и инвестиционных связей...
В США кадровые специалисты говорят о новой и тревожной тенденции: некоторые родители зумеров (поколение Z, рожденное с 1...
В первом матче третьего раунда квалификации Лиги чемпионов сезона 2026/27 действующий чемпион Армении «Арарат-Армения» о...
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что Киев ежедневно поддерживает связь с представителями президента США Дона...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провёл встречу с казахстанским коллегой Альхамом Нуршайымовым.
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаниягу заявил, что страна не приняла предложенный проект соглашения по Газе. По его...
В Армении открыт современный завод по производству стекловолокна, который обеспечит рабочие места и даст новый импульс э...
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что страна продолжает работать над вступлением в Европейский Союз и обознач...
UFC Freedom 250, прошедший 14 июня у Белого дома, принес организаторам убытки в размере 30 миллионов долларов. Владельцы...
Армения планирует начать экспорт рыбы в Грузию, об этом сообщает медиа-агентство «Алик»: согласно информации сайта Caspi...
В городе Чехов Московской области в результате атаки беспилотников погибло 5 человек, еще 10 получили ранения. Глава гор...
Из-за аварийной ситуации в энергетической системе временно прекращено электроснабжение в нескольких населенных пунктах о...
Антикоррупционный суд продлил срок домашнего ареста бывшего министра образования и науки Армена Ашотяна на еще 1 месяц....
Украина открыла новый этап войны, впервые осуществив атаку, в ходе которой один беспилотный летательный аппарат перенес...
В Ереване наблюдаются серьезные проблемы с водоснабжением, и власти активно ищут пути решения этой проблемы.
Прошедшие новости за час, кратко и содержательно. Правительство планирует признать 100% акций компании «Электрические се...
В Красном море, недалеко от западного побережья Йемена, в результате нападения взрывного катера затонул индийский корабл...
Периодика Telegraph сообщает, что созданная с целью поддержки Украины так называемая «Коалиция желающих» постепенно теря...
25 штатов США подали иск против администрации президента Дональда Трампа, оспаривая законность новых тарифов. По сообщен...
Археологическая команда Научно-исследовательского центра культурного наследия (руководитель — Якоб Симонян) обнаружила в...
Президент России Владимир Путин подписал закон, который вводит ограничения для россиян, находящихся за границей и не отб...
ГЭРЧ распространил сообщение об расширенном рабочем совещании, проведенном под руководством временного управляющего 3 ав...
Прошедшие час новости – кратко и по существу. С 4 по 9 августа в низинных и предгорных районах Еревана и нескольких обла...
Президент России Владимир Путин подписал закон, который значительно расширяет список правонарушений, за которые иностран...
В Армении будут открыты два избирательных участка для голосования на выборах в Госдуму РФ. Об этом сообщает Посольство Р...
Министр внутренних дел Испании Фернандо Гранде-Марласка заявил, что из 72 тысяч незаконных мигрантов, достигнувших Сеуты...
США готовы ограничить импорт новых компонентов из Китая для дата-центров с целью усиления защиты инфраструктуры искусств...
Во дворе суда в разговоре с журналистами бизнесмен Самвел Карапетян прокомментировал имущественный иск против него и дру...
С 4 по 9 августа на Араратской равнине, в Ереване, Шираке, Арагацотне, Котайке и Вайоц Дзоре, а также в низменных района...
В 2022 году в России было мобилизовано около 300 тысяч граждан, из которых до прошлого года на украинском фронте осталос...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно. Антикоррупционный комитет объявил, что во время назначенных выборов...
Во время встречи обсудили вопросы сотрудничества в сфере безопасности и экономики.
В Армавирской области, в первом полугодии 2026 года, сумма, восстановленная в судебных актах для защиты государственных...
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов не исключил, что ассортимент товаров между Баку и Ереваном может б...
На встрече армянского министра безопасности и российского дипломата были обсуждены вопросы сотрудничества по безопасност...
Антикоррупционный комитет Республики Армения сообщает, что в соответствии с решением губернатора Сюникской области № 364...
Новости прошлого часа в кратком и содержательном формате: Гайк Конжорян избран вице-спикером Национального собрания. Рас...
Гайк Конджорян был избран на должность вице-спикера Национального собрания. Во время голосования голоса распределились с...
Помощник президента Азербайджана Хикмет Хаджиев сообщил CNN Turk, что запуск так называемого «Зангезурского коридора» со...
Депутат фракции «Армения» Кристине Варданян в парламенте прокомментировала опубликованную информацию о брате руководител...
Если через годы подростки захотят узнать, кто была Кристина Варданян, депутат Национального собрания, им всего лишь нужн...
Следуя обсуждениям, прошедшим в Национальном собрании, считаю необходимым представить разъяснения по вопросам деятельнос...
В рамках уголовного дела, инициированного Комитетом по борьбе с коррупцией РА, установлено, что в период с 2010 по 2018...
Власти США удвоили объем средств предпринимательского фонда TRIPP+ с 201 миллиона долларов до 402 миллионов долларов. Эт...
Новости за последний час кратко и по существу: Применено требование на арест имущества в 7 миллиардов драмов в отношении...
В Антикоррупционном суде против Самвела Карапетяна и других обвиняемых подан иск на сумму более 6 миллиардов 814 миллион...
В Нидерландах, на границе с Германией, вспыхнул обширный лесной пожар, который до сих пор не удается контролировать. Пож...
В ходе парламентского брифинга депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян предупредил, что в предстоящую осень Армения ст...
Министры иностранных дел Армении и Грузии провели встречу, в ходе которой обсудили вопросы безопасности и двустороннего...
Самвел Карапетян в разговоре с журналистами заявил, что они готовятся сказать свое веское слово, когда придет соответств...
Армянская сторона не получала предложения о создании центра для удержания незаконных мигрантов из стран ЕС на территории...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно: Грузия в результате миграционных операций экстрадировала 55 иностранных...
Перед судебным заседанием лидер "Сильного Армении" Самвел Карапетян прокомментировал вопросы вмешательства государства в...
С этой трибуны звучат заявления, с которыми, мягко говоря, я не согласен. Честно говоря, я хотел бы прокомментировать за...
Сотрудники Департамента миграции МВД Грузии совместно с другими подразделениями провели ряд оперативных мероприятий, в р...
Израильский премьер-министр заявил, что у него есть разногласия с Дональдом Трампом по вопросам механизмов регулирования...
Прошедшие за час новости – кратко и содержательно. В России заблокировано более 70 тысяч бутылок drinking water и напитк...
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провел встречу с членом Федерального совета Швейцарской Конфедерац...
«Честный знак» по указанию Роспотребнадзора заблокировал реализацию более 70 тысяч бутылок питьевой воды и газированных...
Депутат фракции «Армения» Анна Григорян в парламенте затронула инцидент с братом кандидата на должность заместителя пред...
Оппозиционный депутат Анна Григориян ответила в Национальном собрании на обвинения и вопросы депутата фракции «Гражданск...
Президент Ирана Масуд Пезешкиан в эфире государственной телерадиокомпании опроверг слухи, которые появились в последние...
Прошлые часы новости — кратко и содержательно. Арестованы чиновники эко-патрульной и патрульной служб по подозрению в ор...
Во время первого заседания девятого созыва НС Армении с правом выступления выступил вновь избранный председатель НС Рубе...
Ранее Factor TV сообщал, что Антикоррупционный комитет провел обыск в Экологической службе и задержал начальника участка...
Депутат фракции «Армения» Левон Кочарян в парламенте обратил внимание на события 1 марта, заявив, что возможно, что в то...
По информации Factor TV, сегодня в 07:30 Антикоррупционный комитет вошел в Экопарковую службу и задержал начальника учас...
4 августа в 11:54, в 23 км к юго-западу от города Сисиан, на глубине 10 км, было зафиксировано землетрясение магнтудой 3...
Прошлые новости в компактном и содержательном формате. Следственный комитет возбудил уголовное преследование по делу о н...
ԿԳՄՍ նախարարի խորհրդական Արման Անտոնյան фեյсбукյան իր էջում գրել է, որ ազատման դիմում է ներկայացրել, որում շարադրել է իր...
Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что возможное признание Геноцида армян 1915 года со стороны Изра...
Август насыщен самыми важными небесными событиями года, которые обещают незабываемые зрелища. Как сообщает BBC, 12 авгус...
В Следственном комитете Республики Армения завершено предварительное расследование уголовного дела о вымогательстве 10 т...
Международный юридический советник, бывший руководитель представительства международных правовых вопросов, а также член...
«Я не наивен, чтобы верить, что на протяжении 8 лет никто из этой власти не докладывал о состоянии ГЭЦ». Об этом заявил...
Депутат от фракции «Гражданский договор» Гарик Саркиян, продолжая свое выступление в адрес оппозиционного депутата Анны...
Украинские вооруженные силы впервые в боевых условиях применили новую тактику, в рамках которой тяжелый беспилотный лета...
«Узбекский Армян» уже имеет определенные представления о предпочтительных комиссиях, однако по тактическим соображениям...
Новости последнего часа в кратком и содержательном формате. В Национальном Собрании продолжаются выступления депутатов в...
В Тбилиси состоялась встреча представителей армянских и грузинских бизнес-кругов.
Премьер-министр поблагодарил Мхитаря Айрапетяна за его деятельность на посту министра высоких технологий и подчеркнул, ч...
Прогресс в переговорах между Арменией и Азербайджаном.
Хако́б Аршакян в своем посте на Facebook объявил, что завершается важный этап его государственной службы. Он поблагодари...
Министерство внутренних дел, руководствуясь обязательством обеспечения публичной отчетности и системной внутренней дисци...
Правительство Армении внедряет дополнительные инициативы для поддержки малого и среднего бизнеса.
В Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Комитета следственного комитета Республик...
На территории республики 4 и 5 августа ожидается безосадочная погода. С вечера 6 по 8 августа в отдельных районах возмож...
На встрече представителей Армении и Ирана обсуждены вопросы торгово-экономического сотрудничества.
Решение о лишении Армении права голоса в ОДКБ потребует консенсуса. Об этом в интервью РИА Новости сообщил постоянный пр...
Rate.am | Курс валют на 4 августа: Средневзвешенная цена покупки американского доллара составляет 364.50 драм, продажи —...
В Следственном комитете Республики Армения, в Главном управлении расследования особо важных дел, в ходе предварительного...
«Жоховурд» писатет: «По информации газеты, уже около месяца министр внутренних дел Арпине Саргсян посещает регионы и под...
Новости последнего часа — кратко и по существу. США удвоили финансирование фонда TRIPP+ для развития частного сектора Юж...
В логистическом складе Wildberries, расположенном в непосредственной близости от Санкт-Петербурга, произошел пожар в рез...
Премьер-министр Никол Пашинян на своей странице в Facebook сообщил, что в рамках своей инициативы, направленной на привл...
США ввели новые санкции против ряда подразделений, компаний и граждан Министерства обороны России. В соответствии с уста...
В Ростовской области во время отражения атаки беспилотников было уничтожено около 40 летательных аппаратов, сообщил губе...
УЕФА, Азиатская конфедерация футбола (AFC) и Конфедерация футбола Северной и Центральной Америки и Карибского бассейна (...
Согласно новому опросу Reuters, рейтинг одобрения деятельности президента США Дональда Трампа за месяц снизился с 37% до...