«Նրա հետ կապը հիմա շատ դժվար է, բայց նա մեզ ուժ է տալիս». Իրանի նախագահը` հոգևոր առաջնորդի մասին
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ այժմ դժվար է կապ պահպանել Իրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեիի որդու՝ Մոջ...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ որոշ ուժեր ( ակնարկելով ամերիկյան ուժերին ) ծրագրել էին 48 ժամվա ընթացք...
Իտալիայում տղամարդը պատահաբար աղբն է նետել վիճակախաղի տոմսը, որը շահել էր 1 միլիոն եվրո։ Տղամարդը տարիներ շարունակ խաղաց...
Այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, ժամը 20:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարություն ահազանգ է ստացվել, որ Ալեք Մանուկյան փո...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբի հետ քննարկել է Ուկրաինային հ...
Mac-ի համար ստեղծվել է նոր գործիք՝ findphone, որը թույլ է տալիս գտնել մոտակայքում գտնվող կորած iPhone-ը՝ առանց «Լոկատոր»...
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին կարծում է, որ «Արարատ-Արմենիան» կարող է պատմական արդյու...
Արմեն Մամաջանյանը նշանակվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի խորհրդական։ Այս մասին Մամաջանյանը հայտնել է սոցիալական...
Վրաստանում երրորդ օրն անընդմեջ գրանցվում են էլեկտրաէներգիայի զանգվածային անջատումներ։ Տեղական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Քազեմ Ղարիբաբադին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն է դիմել բանակցություններ սկսելու և տարաձ...
Բարձր ջերմաստիճանն ու օդի բարձր խոնավությունը կարող են մեծացնել սրտանոթային համակարգի ծանրաբեռնվածությունը։ Առողջապահութ...
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը ստուգումներ է իրականացրել «Առևտրի և ծառայ...
ՀՀ ՆԳՆ Կիբեռոստիկանությունը զգուշացնում է, որ սոցիալական ցանցերում շարունակում է գործել սուպերմարկետներից մեկի անունից ս...
Աշխարհի նավագնացության ոլորտի ութ խոշորագույն ասոցիացիաներ դիմել են ՄԱԿ-ին և Միջազգային ծովային կազմակերպությանը (IMO)՝...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի կառավարությ...
Սահմանադրական դատարանը վարույթ է ընդունել Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև TRIPP-ի վերաբերյալ ռազմավարական համագործակցության շրջան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Սահմանադրական դատարանը սեպտեմբերի 15-ին գրավոր ընթացակարգով կքննի Հայաստան-...
ԱԺ 8-րդ գումարման նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է Ազգային ժողովի 9-րդ գումարման պատգամավորներին, «Քաղաքացիական պայմ...
Դրեզդենի գլխավոր դատախազությունը և Սաքսոնիայի քրեական գործերով հողային վարչությունն իրենց վրա են վերցրել Գերմանիայի Լայպ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ազգային ժողովն ընտրեց խորհրդարանի նոր փոխնախագահին՝ Վահագն Ալեքսանյանին: •Ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ազգային ժողովում մեկնարկել է փոխխոսնակի ընտրության քվեարկությունը, որին ընդ...
Ազգային ժողովում լարված իրավիճակ է ստեղծվել «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանի և ՔՊ պատգամավոր Տարո...
Օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 15։35-ին, Սևանա լճի հանրային լողափում հերթապահություն իրականացնող ջրափրկարարները նկատել են, որ երեխա...
Վահագն Ալեքսանյանն ընտրվեց Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ: Քվեարկության արդյունքը ներկայացրեց հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Խաղաղության առաքելությունների հարցերով ԱՄՆ հատուկ բանագնացի ավագ խորհրդական Արյե Լայ...
ԹՐԻՓՓ-ՍԴ․ 2026 թվականի սեպտեմբերի 15-ին, ժամը՝ 11։00-ին, Սահմանադրական դատարանը քննելու է ԹՐԻՓՓ-ի Սահմանադրությանը համապ...
Ծովագյուղում ապօրինի պահվող գայլերը հանձնվել են մասնագետների խնամքին: Այս մասին հայտնում են ԲԸՏՄ-ից: Բնապահպանության և ը...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Խոշոր չափերի հափշտակության և փողերի լվացման քրեական վարույթով ձերբակալվել ե...
Ռուսաստանից Հայաստան Ադրբեջանի տարածքով տարանցիկ կուղարկվի 14 վագոն ցորեն։ Ինչպես հաղորդում է APA-ն, ցորենով բեռնված վագ...
Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության պատգամավոր Տարոն Չախոյանը, արձագանքելով ընդդիմության հայտարարություններին, պնդել է...
Ադրբեջանում ջրի պակասն ավելի ու ավելի լուրջ մարտահրավեր է դառնում․ Report-ին տված հարցազրույցում ասել է ՄԱԿ-ի Պարենի և գ...
Հայ-ադրբեջանական խաղաղության գործընթացը չի սահմանափակվում միայն փաստաթղթերի ստորագրմամբ․ Ադրբեջանը խաղաղության հանդեպ իր...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Ղազինյանը հայտարարել է, որ իշխանությունների պնդումները, թե Սամվել Կարապետ...
Վստահ եմ, որ ՀՀ-ն և ՌԴ-ն չեն սպառել դիվանագիտական ճանապարհով խնդիրները լուծելու տարածքը՝ հնարավորությունները, գործիքները...
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է Գ.Ծ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ Եվրամիությունն ու նրա գործընկերները կշարունակեն ուժեղացնել ճնշումը Ռ...
2026 թվականի հուլիսի 24-ին Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից մասնակի բավարարվել է Դատախազության հայցը՝ ընդդեմ Արագածոտնի նա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Վայոց ձորի մարզում առաջին կիսամյակում վերականգնվել է պետությանն ու համայնքի...
ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, պատասխանելով Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանին, հայտարարել է, որ Հայաս...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանն, անդրադառնալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամա...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «Բոնօստ» ՍՊ ընկերությունը պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (ք․ Երևան,...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արայիկ Հարությունյանը կոչ է արել ընդդիմությանը չկրկնել նախորդ գումա...
Այն, որ մեր ընդդիմադիր գործընկերները չեն ընդունում ընտրակաշառքի հարյուրավոր դեպքերը, կներեք, բայց աբսուրդի ժանրից է առնվ...
Ուկրաինական դրոնների հարձակման է ենթարկվել Թաթարստանի Զելենոդոլսկի շրջանը։ ՀՕՊ ուժերը խոցել են անօդաչու թռչող սարքերը, ս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ամփոփվել են ՀՀ բուհերի ընդունելության լրացուցիչ փուլի արդյունքները, որոնցով...
Անդրանիկ Թևանյանի փաստաբանական թիմը վերաքննիչ քրեական դատարան է ներկայացրել բողոք՝ առաջին ատյանի դատարանի այն որոշման դե...
Համոզված եմ, որ ոչ խոյեցի մեկը Իրանի դեսպանին չի ասի՝ Խոյն իմ հայրենիքն է, ջավախեցի մեկը Վրաստանի դեսպանին չի ասի՝ Ջավախ...
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Կամո Արեյանի վերաբերյալ 2-րդ քրեական գործն է ուղարկվել դատարան․ նրա նկատմամբ խափանման միջոց...
Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության հարցերով բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը հայտարարել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կամո Արեյանի նկատմամբ հարուցված երկրորդ քրեական գործն ուղարկվել է Հակակոռո...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպում է անցկացրել պաշտպանության նախարարության ղեկավարության հետ, որի ընթացքում հայտարարե...
«Մուլտի Վելնես» կենտրոնը դատական կարգով վիճարկում է Երևանի քաղաքապետարանի որոշումը, որով օրերս ընկերությանը զրկել էին կա...
Եթե Միացյալ Նահանգները շարունակի խախտումներ թույլ տալ, Հորմուզի նեղուցը չի բացվի նույնիսկ այն դեպքում, եթե Իրանն ու Օման...
Ամփոփվել են ՀՀ պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում բակալավրի ու անընդհատ և ինտեգրված կրթակա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արագածոտնի մարզում 2026 թվականի առաջին կիսամյակում քրեական վարույթների և դ...
Երևանում օգոստոսի 4-ին կայացել է Անիի պատմական կամրջի վերականգնման հարցերով Հայաստան-Թուրքիա համատեղ աշխատանքային խմբի ե...
Այն, ինչ մենք ունենք, ունենք օրինական ճանապարհով։ Ես սա ասել եմ և՛ ամբիոնից, և՛ հիմա եմ ասում, հիմա դատական պրոցես է ընթ...
Եվրամիությունը Ուկրաինային կտրամադրի 1,4 միլիարդ եվրո, որը ստացվել է Ռուսաստանի սառեցված պետական ակտիվների տոկոսներից։ Ա...
Երբ Սամվել Կարապետյանը հայտարարում է, որ մենք սպասում ենք տրիգերի, որ այդ ժամանակ գնանք գործողությունների, նրա հույսն ու...
Ռուսաստանի արևմտյան հատվածում սկսվել է Հյուսիսային Կորեայի հրթիռային ստորաբաժանման տեղակայումը, որը, ըստ ամենայնի, կարող...
«Ասում եք՝ Նիկոլ Փաշինյանն ի՞նչ մեղավոր էր, ներքևիներն էին մեղավոր, Նիկոլ Փաշինյանը որտեղի՞ց պիտի իմանար։ Բայց երբ խոսքը...
ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանն Ազգային ժողովում իր ելույթի ժամանակ խոսել է 2008 թվականի մարտի 1-ի մասին՝...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արթուր Խաչատրյանը ԱԺ-ում հայտարարել է, որ Արեգնաս Մանուկյանի կալանքը ճնշմա...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վոլոդյա Հակոբյանը խորհրդարանում կոշտ քննադատության է ենթարկել «Ուժե...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանն Ազգային ժողովում իր ելույթի ընթացքում անդրադարձել է Արեգնաս Մանուկյ...
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն ներկայացնում է ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 3 և 8703 80 000 5 ծածկագրերին դասվող էլեկտրաշարժիչով շա...
Վարժական հավաքի մասնակիցը Սյունիքի դիրքերից մեկում առկա խնդիրների մասին էր բարձրաձայնել։ Գլխավոր շտաբի պետն անակնկալ այց...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Այսօր Ազգային ժողովը կշարունակի ձևավորել ղեկավար կազմը՝ քննարկելով իշխող ո...
Վերջին շրջանում սոցիալական ցանցերում ակտիվացել են բնակարանների վարձակալության վերաբերյալ խարդախությունները։ Այս մասին հա...
Օգոստոսի 5-9-ին Արարատյան դաշտում և Երևանում, Շիրակում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտայի...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 4-ին որոշում է ստորագրել, որով Արսեն Միխայլովն ազատվել է վարչապետի օգնականի ժամանակավո...
Տավուշի մարզի դատախազությունը, պետական շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակում, հայցադիմումներ էր ն...
Ռուսաստանը դադարեցրել է Հայաստանից ներմուծված ևս ավելի քան 70 հազար շիշ հանքային և խմելու ջրի, ինչպես նաև զովացուցիչ ըմպ...
ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը կեղծ է անվանել CNN-ի հրապարակումը, ըստ որի՝ Իրանի հետ հակամարտության ընթացքում ամե...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իսրայելը չի նահանջի Գազայի հատվածում զբաղեցրած դիրքերից, քանի դե...
«Աստարա» մաքսակետում և բեռնային տերմինալում բեռնատարներից կազմված խցանում է առաջացել՝ ադրբեջանական և դաղստանյան համարանի...
ԱՄՆ-ը մոտ է Հորմուզի նեղուցի շուրջ համաձայնության ձեռքբերմանը և ակնկալում է դրա մասին հայտարարել այսօր։ Այս մասին հայտնո...
Հանցավոր դրսևորումների կանխում՝ հնարավոր օջախների վերահսկողությամբ, ապօրինի զենքերի ու թմրամիջոցների հայտնաբերում՝ թիրախ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում մահացած է հայտնաբերվել «Բոնուս» սուպերմարկետների ցանցի համահիմնադ...
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունների արդյունքը կարող է հայտնի դառնալ արդեն առաջիկա 48 ժամվա ընթացքում: Այս մասին հայտարա...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները օգոստոսի 5-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 364.50 դրամ է, վաճառքը՝ 368 դ...
Այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, առեղծվածային ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 02:30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •«Արարատ-Արմենիան» Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երրորդ փուլի առաջին խաղում...
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ արդեն շուրջ երեք ամիս է, ինչ ընտրությունների օրերին Ռուսաստանից Հայաստան ժամանած...
Ռուսական բանակի՝ օգոստոսի 5-ի գիշերը Կիևի և Կիևի մարզի ուղղությամբ իրականացրած զանգվածային հրթիռային հարվածների հետևանքո...
Թրամփի վարչակազմը հետ է կանչել ԱՄՆ-ում Բրազիլիայի դեսպան Մարիա Լուիզա Ռիբեյրո Վիոտտիի ամերիկյան վիզան՝ խորացնելով երկու...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Նոր խորհրդարանում իր մանդատը պահպանած և կրկին Ազգային ժողովի պատգամավոր դարձած Ագնեսա Խամ...
Ուկրաինայի զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով հրդեհ է բռնկվել Wildberries տեսակավորման կենտրոնում, ո...
Ուկրաինական ալիքների փոխանցմամբ՝ Ռուսաստանը բալիստիկ հրթիռներով զանգվածային հարված է հասցնում Կիևին և Կիևի մարզին։ Նախնա...
Ռուսաստանում VPN ծառայությունների մի մասը հայտնել է, որ աշխատանքում խափանումներ և արգելափակումներ կան։ Այս մասին գրում է...

«Нара с ним связь сейчас очень трудна, но он дает нам силу»: Президент Ирана о духовном лидере
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что сейчас трудно поддерживать связь с сыном духовного лидера Ирана Али Хаменеи...
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что некоторые силы (намекнув на американские силы) планировали захватить Иран за...
В Италии мужчина случайно выбросил лотерейный билет, который выиграл 1 миллион евро. Мужчина играл одними и теми же номе...
Сегодня, 5 августа, около 20:00 в Министерство внутренних дел Армении поступило сообщение о том, что на улице Алэка Ману...
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что с председателем Финляндии Александром Стуббом обсудил вопрос о поддержк...
Для Mac разработан новый инструмент findphone, который позволяет находить потерянный iPhone вблизи, без использования се...
Бывший вратарь национальной сборной Армении Роман Березовский считает, что «Арарат-Армения» может добиться исторического...
Армен Мамаджанян назначен советником заместителя председателя Национального собрания РА. Об этом Мамаджанян сообщил на с...
В Грузии третий день подряд фиксируются массовые отключения электроэнергии. По информации местных СМИ, это уже третий по...
Заместитель министра иностранных дел Ирана Казем Гарибабади заявил, что США обратились с предложением начать переговоры...
Высокая температура и высокая влажность могут значительно увеличить нагрузку на сердечно-сосудистую систему. Министерств...
Служба по охране общественного порядка мэрии Еревана провела проверки объектов, подпадающих под ограничения, установленн...
Министерство внутренних дел Республики Армения и Кибернародная полиция предупреждают, что в социальных сетях продолжает...
Восемь крупнейших ассоциаций судоходства мира обратились в ООН и Международную морскую организацию (IMO) с просьбой выст...
Под руководством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, на котором обсуждался проект программы правитель...
Конституционный суд Армении принял дело о конституционности обязательств, зафиксированных в рамочном соглашении о страте...
Прошедшие новости в сжатом и содержательном виде: Конституционный суд 15 сентября рассмотрит вопрос о соответствии Конст...
Президент Национального собрания 8-го созыва Ален Симонян поздравил депутатов 9-го созыва, членов фракции «Гражданский д...
Главная прокуратура Дрездена и земельное управление уголовных дел Саксонии взяли под контроль расследование инцидента с...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно: Национальное собрание выбрало нового вице-президента парламента – Ва...
Прошлые новости сжатые и содержательные: В Национальном собрании началось голосование по выборам заместителя спикера, в...
В Национальном собрании возникла напряженная ситуация между руководителем фракции «Сильный Армения» Нареком Карапетяном...
5 августа, в 15:35, спасатели, дежурившие на общественном пляже озера Севан, заметили, что ребенок тонет. Спасатели на р...
Вагаршак Алексанян избран вице-спикером Национального собрания. Результаты голосования представила председатель счетной...
Премьер-министр Никол Пашинян принял старшего советника спецпредставителя США по вопросам миротворческих миссий Арье Лай...
ТРИПП - СД. 15 сентября 2026 года в 11:00 Конституционный суд рассмотрит вопрос о соответствии ТРИПП Конституции. Об это...
В ходе встречи министров иностранных дел Армении и России обсуждены ключевые вопросы безопасности.
Прошедшие часы новостей — кратко и содержательно. Арестованы бывшие руководители известного концерна по уголовному делу...
Из России в Армению транзитом через территорию Азербайджана будет отправлено 14 вагонов пшеницы. Как сообщает APA, вагон...
Депутат партии «Гражданский договор» Тарон Чахоян, реагируя на заявления оппозиции, утверждает, что оценка их лидера в о...
С нехваткой воды в Азербайджане возникает все более серьезная проблема, заявил в интервью Report представитель Продоволь...
Процесс армяно-азербайджанского мира не ограничивается лишь подписанием документов. Азербайджан подтверждает свою привер...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Ղազինյանը հայտարարել է, որ իշխանությունների պնդումները, թե Սամվել Կարապետ...
Уверен, что Армения и Россия не исчерпали возможности, инструменты для решения проблем дипломатическим путем, заявила в...
В Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Комитета по расследованию Республики Арме...
В связи с продолжающимся обострением ситуации на границе между Арменией и Азербайджаном, власти усиливают меры безопасно...
24 июля 2026 года антикоррупционным судом частично удовлетворён иск Генеральной прокуратуры против бывшего губернатора А...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном формате. В Вайоцдзорском марзе в первом полугодии восстановлено 1,9 м...
Председатель Национального собрания Армении Ruben Rubinyan, отвечая на вопрос депутата от фракции «Армения» Кристине Вар...
Депутат фракции «Армянская сторона» Кристине Вардян, комментируя заявление депутата от партии «Гражданский договор» Хайк...
В ходе проверок, проведенных Инспекцией по безопасности пищевых продуктов в общественном питании, принадлежащем компании...
Депутат фракции «Гражданский договор» Национального Собрания Араик Гаррютюнян призвал оппозицию не повторять ошибки пред...
То, что наши оппозиционные коллеги не признают сотни случаев брать взятки на выборах, извините, но это по меньшей мере а...
В Татарстане, в Зеленодольском районе, подвергся атаке украинских дронов. Силы ПВО поразили беспилотники, однако падающи...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. Подведены итоги дополнительного этапа вступительных экзаменов в вузы Арм...
Команда адвокатов Андраника Теваняна подала апелляцию в апелляционный уголовный суд на решение первого суда, согласно ко...
Уверен, что никто из хорицев не скажет послу Ирана: «Хой — моя родина», а джавохец не скажет послу Грузии: «Джавохк — мо...
Второе уголовное дело в отношении советника мэра Еревана Камо Ареяна направлено в суд. В отношении него применена мера п...
Помощник президента Азербайджана, руководитель отдела внешней политики аппарат президента Хикмет Гаджиев заявил, что Азе...
Прошлые новости — кратко и содержательно: Против Камо Ареяна возбуждено второе уголовное дело, направленное в Антикорруп...
Президент РФ Владимир Путин провел встречу с руководством Министерства обороны, в ходе которой объявил о ряде кадровых и...
«Мульти Велнесс» центр судебным порядком оспаривает решение мэрии Еревана, согласно которому недавно компанию лишили пра...
Если Соединенные Штаты продолжат совершать нарушения, Ормузский пролив не откроется даже в случае, если Иран и Оман дого...
Подведены итоги дополнительных вступительных экзаменов в государственные и частные высшие учебные заведения Армении по п...
Минутные новости за прошедший час: В Арагацотнском районе в первом полугодии 2026 года в результате уголовных производст...
Во Ереване 4 августа прошло второе заседание совместной рабочей группы Армения- Turkey по вопросам восстановления истори...
«То, что у нас есть, мы имеем законным путем. Я это говорил как с трибуны, так и сейчас повторяю, сейчас идет судебный п...
Европейский союз выделит Украине 1,4 миллиарда евро, полученные из процентов по замороженным российским государственным...
Когда Самвел Карапетян объявляет, что мы ждем триггера, чтобы тогда пойти на действия, его надежда и цель именно в этом:...
В западной части России началось развертывание ракетного подразделения Северной Кореи, которое, по всей видимости, может...
«Вы говорите, что Никол Пашинян ни в чем не виноват, виноваты подчиненные, откуда ему знать? Но когда речь идет о годах...
Постоянный депутат фракции КПА Андраник Кочарян в своей речи в Национальном собрании обратился к событиям 1 марта 2008 г...
Прошлые часовые новости — кратко и содержательно: Артур Хачатрян заявил в парламенте, что арест Арегнаса Манукяна являет...
Армянские и грузинские представители обсудили пути развития сотрудничества.
Пункт депутатской группы «Армения» Артур Хачатрян в своем выступлении в Национальном собрании коснулся задержания Арегна...
Государственный налоговый комитет Армении представляет остаток квоты на тарифные льготы при применении нулевой ставки вв...
Участник учебных сборов озвучил проблемы, существующие на одной из позиций Сюника. Главнокомандующий Генерального штаба...
Прошедший час в новостях — сжато и содержательно. Сегодня Национальное собрание продолжит формирование руководства, обсу...
В последние недели в социальных сетях активизировались мошенничества, связанные с арендой квартир. Об этом сообщает Кибе...
С 5 по 9 августа в Араратской долине, а также в Ереване, Шираке, предгорьях Армавира, Котайка и Вайоц-Дзора, в горных ра...
Премьер-министр Никол Пашинян 4 августа подписал решение, согласно которому Арсен Михайлов освобождается от должности вр...
Тавушская областная прокуратура, в рамках полномочий по защите государственных интересов, подала иски в Антикоррупционны...
Группа армянских военнослужащих успешно завершила курс обучения в России, участвуя в совместных учениях.
Министры обороны Армении и России провели переговоры по вопросам военно-технического сотрудничества.
Премьер-министр Израиля Бенжамин Нетаньяху заявил, что Израиль не отступит из занятных позиций в секторе Газа, пока ХАМА...
На таможенном посту «Астара» и в грузовом терминале возникла пробка из грузовиков с азербайджанскими и дагестанскими ном...
США близки к достижению соглашения по Ормузскому проливу и ожидают объявить об этом сегодня. Об этом сообщает Axios, ссы...
Предотвращение преступных проявлений с контролем возможных очагов и выявление незаконного оружия и наркотиков — целенапр...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно. В Ереване найден мертвым соучредитель и генеральный директор сети супе...
Результаты переговоров между США и Ираном могут стать известны уже в ближайшие 48 часов. Об этом заявил президент США До...
Rate.am | Курсы валют на 5 августа: средний курс покупки доллара США составляет 364.50 драмов, продажа — 368 драмов. Кур...
Сегодня, 5 августа, в Ереване произошел загадочный и трагический случай. Около 02:30 в Главное управление криминальной п...
Прошлые часы новостей — кратко и содержательно. «Арарат-Армения» в первом матче третьего раунда квалификации Лиги чемпио...
По данным газеты «Жоговурд», уже почти три месяца Хованнес Сахакян, прибывший в Армению в день выборов из России, не мож...
Власти Армении и Грузии обсудили пути развития двустороннего сотрудничества в экономической сфере.
Администрация Трампа отозвала американскую визу у бразильского посла Марии Луизы Рибейро Виотти, усугубив дипломатическо...
Министры транспорта двух стран встретились для обсуждения возможностей улучшения логистики в регионе.
В результате атаки беспилотного летательного аппарата вооруженных сил Украины в сортировочном центре Wildberries произош...
По данным украинских каналов, Россия наносит массированный удар по Киеву и Киевской области баллистическими ракетами. Пр...
В России некоторые VPN-сервисы сообщили о сбоях и блокировках в своей работе. Об этом пишет «Медуза», ссылаясь на заявле...