Եկեղեցիների համաշխարհային խորհուրդը մտահոգություն է հայտնել Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ
Եկեղեցիների համաշխարհային խորհուրդը (WCC) մտահոգություն է հայտնել Հայաստանում Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ տեղի ունեցող...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարն անդրադարձել է երկրի զինված ուժերի կարողություններին՝ հայտարարելով, որ դրանք ցույց են տվել...
ԱՄՆ Սենատը վերջնական քվեարկությամբ ընդունել է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ և երկրորդային մաքսատուրքեր սահմանելու վեր...
Եմենի «Անսար Ալլահ» շարժումը (հութիներ) հայտարարել է Մարիբ նահանգի «Սահն Ալ-Ջին» ռազմական ճամբարի ուղղությամբ զանգվածայի...
2026 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանի արտաքին առևտրի հիմնական ուղղություններում փոփոխություններ են գրանցվել։ ՀՀ վիճա...
Եթե Ուկրաինայում նախագահական ընտրությունները կայանային այս պահին, գործող նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կստանար ամենամեծ աջա...
MMA-ի հայտնի լրագրող Արիել Հելվանին նոր մանրամասներ է հայտնել Արման Ծառուկյանի և Մաուրիսիո Ռուֆիի առաջիկա մենամարտի վերա...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ժամանել է Սերբիա՝ երկրի ղեկավարության հետ բանակցություններ անցկացնելու նպատակով։ «...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը հայտարարել է, որ Հորմուզի նեղուցն ապագայում կարող է այլևս չունենալ նախկին ռազմավարակ...
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն ամփոփել է 2026 թվականի առաջին կիսամյակի գործունեության արդյունքները՝ հայտնելով, ո...
The Atlantic-ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի թվային փոխակերպման նախկին նախարար Միխայիլ Ֆյոդորովը պաշտոնից հեռանալուց հետո ոչ պա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Օգոստոսի 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, իսկ հաջորդ օրերին՝ կարճա...
Օգոստոսի 7-ին ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Ղազարյանը անձնակազմին է ներկայացրել ՆԳ նախարար Արփ...
Հայաստանյաց առաքելական եկեղեցին սովորական կազմակերպություն չէ, այլ մեր միակ, պատմական ու մշտապես գործող կառույցն է, որը...
Երևանում սույն թվականի օգոստոսի 10-ից տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ապահովելու նպատակով երթևեկության կազմակերպմ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • 2026-ի առաջին կիսամյակում ԱԱԾ հաղորդումների հիման վրա նախաձեռնվել է 573 քր...
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Բաքվում անցկացված աշխարհի Մ17 առաջնությանը մասնակցած Հայաստանի հունահռոմեական...
Մայր աթոռի արտաքին հարաբերությունների և արարողակարգի բաժնի տնօրեն Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը լրագրողների հետ զրույ...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ դատավորը հայ էր։ Նա անդրադարձել...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընտրվելուց հետո դարձել է աշխարհի խորհրդարանների ամենաերիտասարդ ղեկավարը, ինչի մասին հրապարակում է արել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Դատավոր Հակոբ Մանուկյանն ինքնաբացարկ է հայտնել և հրաժարվել գործի քննություն...
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից օրենքով իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակներում հակահետախուզական, ռա...
Վեհափառ Հայրապետը Մայր տաճարում հայտարարել է, որ իշխանությունները և իշխանական կառույցները քայլեր են ձեռնարկում Եկեղեցուն...
Արարատի մարզի դատախազությունն «Արարատցեմենտ» ընկերությանը սեփականության իրավունքով պատկանող մարզադպրոցի ձեռքբերման գործը...
Կենցաղային ապրանքների ու տեքստիլի թուրքական «Madame Coco» ապրանքանիշը լիովին դադարեցնում է գործունեությունը Ռուսաստանի Դ...
Եվրասիական տնտեսական խորհրդի որոշման համաձայն՝ Հայաստանին 2026 թվականի համար հատկացվել է էլեկտրոմոբիլների 5,000 միավորի...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Լեհաստանի նախագահ Կարոլ Նավրոցկին տառապում է «կլինիկակա...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Շիրազ Մանուկյանը հայտարարել է Ադրբեջանի քաղաքացիների կողմից Հայաստանում անշարժ...
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 30-ին բավարարել է Սյունիքի մարզի դատախազության հայցն ընդդեմ Սյունիքի մարզի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Գարեգին Բ-ի և վեց եպիսկոպոսների գործով դատավոր Հակոբ Մանուկյանն ինքնաբացար...
Ժամանակակից Բելառուսում զգացվում է այնպիսի կառավարման համակարգի պակաս, որպիսին կար խորհրդային տարիներին։ Այս մասին հայտն...
Շուրջ տասը տարի առաջ Արման Ազարյանը մուտք է գործել Փրկարար ծառայություն՝ գիտակցելով, որ այս ընտրությունը պահանջում է անվ...
Կաթողիկոսի և 6 եպիսկոպոսների գործովդատավոր Հակոբ Մանուկյանը ինքաբացարկ հայտնեց և հրաժարվեց գործը քննելուց, դատարանի բակո...
Հյուսիսկորեական ռեժիմն այսօր տիրապետում է նախկինում չունեցած ռեսուրսների։ Ուկրաինական պատերազմի մեկնարկից ի վեր ԿԺԴՀ-ի ա...
Հայ ժողովուրդն է ընտրում Հայոց Հայրապետին և հեռացնելու ընթացակարգ չկա: Այս մասին դատարանի բակում ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
Հուլիսի սկզբից ի վեր ռուսական հարձակումների հետևանքով ոչնչացվել է ուկրաինական բիզնեսին պատկանող ավելի քան 400 000 քառակո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը լքել է ԱԺ դահլիճը՝ մասնակցելու Գարեգին Բ-ի...
ՀՀ կառավարության որոշմամբ Գեղարքունիքի մարզի ճանապարհաշինությանը հատկացվել է 814 միլիոն 575 հազար դրամ։ Գեղարքունիքի մար...
2026 թվականի ամռանը Ֆրանսիայում կրկին չափազանց տաք եղանակային պայմաններ կդիտվեն, ինչը կլինի տապի հինգերորդ ալիքն այս ամռ...
«Երկար կյանք տուր Հայրապետին, երկար օրեր՝ Հայոց Հոր». քաղաքացիները դատարանի բակում երգեցին: Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարե...
Ուկրաինայի վրա ռուսական յուրաքանչյուր նոր հարձակում Եվրոպայի համար Ռուսաստանի վրա ճնշումն ուժեղացնելու լրացուցիչ պատճառ...
Միներալնիե Վոդիի օդանավակայանում մաքսավորները կանխել են Հայաստան 16 մլն ռուբլու ապօրինի արտահանումը. դրամական միջոցները...
Օգոստոսի 3-ին տեղի ունեցած Դիլիջան համայնքի ավագանու արտահերթ նիստի ընթացքում ընդունվել է որոշում, ըստ որի՝ համայնքի տար...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանն անդրադարձել է ՔՊ-ական պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանի՝ իր ապրումների վ...
Օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզային...
Ազգային ժողովի «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը լքեց խորհրդարանի դահլիճը: Իր ելույթի ավարտին «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանյան ռեստորաններից մեկում սնվելուց հետո երեք քաղաքացի սուր աղիքային վա...
Թուրքիան, Սաուդյան Արաբիան և Պակիստանը Ջիդդայում եռակողմ համաձայնագիր են ստորագրել անվտանգության և պաշտպանության ոլորտու...
«Բարսելոնայի» և Իսպանիայի հավաքականի կիսապաշտպան Գավին փոխել է իր ոճը՝ կատարելով Աշխարհի 2026 թվականի առաջնության ժամանա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ դեմոկրատների՝ իշխանության վերադառնալու դեպքում ինքը կարող է դառնալ Միացյալ Նա...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի մի խումբ աջակիցների կողմի...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 7-ին օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մշտական...
Էջմիածնի Թումանյան փողոցում իրականացվող հիմնանորոգման աշխատանքների ժամանակ պատշաճ չփակված դիտահորը դժբախտ պատահարի պատճա...
Օգոստոսի 6-ին ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն (ՀՎԿԱԿ) ՊՈԱԿ-ից Սննդամթերքի անվտանգության տ...
ԱԺ փոխնախագահ Վահագն Ալեքսանյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին 5 միլիարդ դոլարի զենքի վաճառքը ակնհայտ սպ...
Օգոստոսի 7-ի ցերեկը և օգոստոսի 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 9-ի երեկոյան ժամերին, ինչպես նաև օգոստո...
Չորրորդ օրն է՝ նոր գումարումը ձևավորում է խորհրդարանը, և այժմ քննարկում ենք պարոն Վարդևանյանին որպես ընդդիմության՝ ԱԺ նա...
ԱՄՆ հետախուզությունը վերանայել է Ռուսաստանի կողմից ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրի դեմ հնարավոր գործողությունների վերաբերյալ իր նախկի...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը օգոստոսի 7-ին հանդիպել է Համաշխարհային բանկի և Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմն...
Նյու Մեքսիկո նահանգի դատավորը Meta ընկերությանը պարտավորեցրել է ավելի քան 567 մլն դոլար հատկացնել հատուկ հիմնադրամի՝ երե...
ՔՊ պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանը Ազգային ժողովում արձագանքել է Արամ Վարդևանյանի հայտարարությանը և անհամաձայնություն հայտն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում մեկնարկել են Քաջարանի թունելի շինարարական աշխատանքները, որոնք է...
Ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերն օգոստոսի 7-ի առավոտյան հարվածել են Եկատերինբուրգում տեղակայված Wildberries-ի պահեստին...
2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ քննվել է 307 քրեական վարույթ (2...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԱԺ-ում իրավիճակը փոքր-ինչ հարթ չի ընթացել՝ պատգամավորի ելույթի և եկեղեցական...
Իրանական ընկերությունները Հայաստանում ձեռնամուխ են եղել Քաջարանի թունելի կառուցմանը: Այս մասին տեղեկացրել են Հայաստանում...
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և վեց եպիսկոպոսների նկատմամբ դատավարության կապակցությամբ հայտարարություններով են հան...
Հայաստանի համար այլընտրանքի ձևավորումը երկրի լեգիտիմ իրավունքն է, իսկ ԵԱՏՄ-ում հայկական արտադրանքի սահմանափակումները բաց...
ԱԺ նախագահի աթոռից Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է իր ընկալումը, թե ինչն է համարվում օբյեկտիվ վիրավորանք: Վիրավորանքը ոչ...
Շարունակվում է 9-րդ գումարման ԱԺ առաջին նստաշրջանը, որի շրջանակում ելույթ ունեցավ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության...
ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությունը տեղեկացրել է, որ Իրանի ծովային շրջափակումը շարունակվում է: Մի քանի տասնյակ նավերի թու...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «ՆՆ հոլդինգ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող «Ծիրան» սուպերմարկետում գործող հա...
Իսլանդիան և Չեռնոգորիան կարող են միաժամանակ անդամակցել Եվրամիությանը 2028 թվականին, հայտնում է Politico-ն։ Իսլանդիայի դե...
Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազությունում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթնե...
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի նպատակն այլընտրանքներ ստեղծելն ու արտաքին տնտեսական կապերը դիվերսիֆիկացնելն է...
2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում Քննչական կոմիտեի վարույթում ընտանեկան բռնության դեպքերի վերաբերյալ քննվել է 1.794...
Ղրղզստանի նախագահի մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման արդիական խն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԵԱՏՄ 47-րդ նիստի արդյունքներով ստորագրվել է փաստաթղթերի փաթեթ, որը ներառում...
Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստում հայտնել է, որ Եվրասիական տ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանը՝ որպես կանխարգելման ազգային մեխանիզմ, իր տարեկան զեկույցներում և հրապարակային հայտարարությո...
«Ես գիտեմ, որ ապրանքների մուտքի արգելումը քաղաքական որոշում է։ Արդյոք այդ քաղաքական որոշումը գործընկերայի՞ն է․ այդ հարցի...
ՀՀ կառավարությունը պատրաստակամություն է հայտնել պատասխանատու գերատեսչության միջոցով հանդիպում կազմակերպել Բաքվում ապօրին...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում իրականացված նախաքննությ...
Ռուսաստանը Ադրբեջանով տարանցմամբ Հայաստան կուղարկի բեռների հերթական խմբաքանակը։ Այս մասին հայտնել են ադրբեջանական լրատվա...
Օգոստոսի 7-ին Ղրղզստանի Չոլպոն Աթա քաղաքում կայացած Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի 47-րդ նիստի արդյունքներով ԵԱՏՄ անդ...
Եվրոպական երկրները դիմել են Թուրքիայի իշխանություններին՝ գազ մատակարարելու խնդրանքով։ Սակայն կա մեկ պայման՝ գազը չպետք է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ղրղզստանում մեկնարկել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը, որին մասնա...
Հայաստանը հասկանում է, որ Եվրասիական տնտեսական միությանը և Եվրոպական միությանը միաժամանակ անդամակցելն անհնար է։ Այս մասի...
Հայաստանի համար Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների հետ համագործակցության ամրապնդումը շարունակում է մնալ...
Ղրղզստանում մեկնարկեց Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստը։ Օրակարգում ավելի քան 15 հարց է ընդգրկվա...
«Սիրելի հայրենակիցներ, այսօր ժամը 15:00-ից «Ուժեղ Հայաստանի» պատգամավորները կլքեն ԱԺ-ն և կշարժվեն դեպի Էջմիածին։ Ժամը 16...
Շիրակի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթներով, ինչպես նաև դատախազական ներգործության միջոցների կիրա...
Հուլիսի 24-ին ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն ամփոփել է ՆԳՆ ոստիկանության Վայոց ձորի մարզի 2026 թվականի առաջին կիսամյակի աշխ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայ 8-ամյա մարզիկները հաղթահարել են Արարատ լեռան 5165 մետր բարձրությունը՝ ս...
Եկատերինբուրգում Wildberries ընկերության պահեստում հրդեհ է բռնկվել ԱԹՍ-ների հարձակումից հետո։ Տեղեկությունը հաստատել է R...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ստորագրել է հրամանագիր, որն ուղղված է այսպես կոչված «ծննդաբերական տուրիզմի» դեմ պայքարին։ Խոսք...
Օդերևութաբանները ներկայացրել են առաջիկա օրերի եղանակային կանխատեսումները։ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 7-...
Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարարությունը կարծում է, որ Բեռլինում գործող Ռուսական տունը օգտագործվում է որպես ռուսական հատ...
Գիտնականները հայտարարում են, որ հաջողության են հասել շների գենետիկ խմբագրման փորձերում, որոնց նպատակն է ստեղծել այնպիսի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ուկրաինային լրացուցիչ Patriot զենիթահրթիռային համակարգեր տրամադրելու հարցում...

World Council of Churches Expresses Concern Over the Situation Around the Armenian Apostolic Church
The World Council of Churches (WCC) has expressed concern regarding the developments surrounding the Armenian Apostolic...
The Iranian Foreign Minister discussed the capabilities of the country's armed forces, stating that they have demonstrat...
The US Senate has passed a new sanctions bill against Russia with a final vote. A total of 86 senators voted in favor of...
The Yemeni movement 'Ansar Allah' (Houthis) has announced a series of large-scale strikes on the 'Sahn Al-Jin' military...
In the first half of 2026, significant changes have been recorded in Armenia's foreign trade directions. According to th...
If presidential elections were held in Ukraine at this moment, current President Volodymyr Zelensky would receive the hi...
MMA journalist Ariel Helwani has shared new details regarding Arman Tsarukyan's upcoming fight against Mauricio Rua. Acc...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has arrived in Serbia for negotiations with the country's leadership. "I have arr...
The U.S. Secretary of the Treasury, Scott Bisenet, has announced that the Hormuz Strait may no longer hold its previous...
The National Security Service (NSS) of Armenia has summarized the results of its activities for the first half of 2026,...
According to The Atlantic, former Minister of Digital Transformation of Ukraine Mykhailo Fedorov has been seeking to est...
Brief and substantive news from the last hour. Weather forecast for August 8 predicts no precipitation, with short-term...
On August 7, Aram Ghazaryan, the Director of the Rescue Service and Deputy Minister of Internal Affairs, introduced Arth...
The Armenian Apostolic Church is not an ordinary organization; it is our only, historical, and continuously functioning...
Starting from August 10 of this year, changes will be made to the traffic organization on Sayat Nova Street in Yerevan t...
Here are the news highlights from the past hour: In the first half of 2026, the National Security Service (NSS) initiate...
The Minister of Education, Science, Culture and Sports, Zhanna Andreasian, welcomed the representatives of Armenia's Gre...
Archbishop Nathan Hovhannisyan, the director of the external relations and protocol department of the Mother See, commen...
Narek Karapetyan, the head of the "Strong Armenia" faction, wrote on his Facebook page that the judge was Armenian. He a...
Ruben Rubinyan has been elected as the world's youngest speaker of a parliament, according to an announcement made by th...
Here are the news highlights from the past hour: Judge Hakob Manukyan has recused himself from the case to eliminate any...
The National Security Service of the Republic of Armenia, in the scope of its legally entrusted authorities, has uncover...
The Supreme Patriarch announced in the Mother Cathedral that authorities and governmental structures are taking steps to...
The Ararat Regional Prosecutor's Office has discovered a number of violations in the process of acquiring a sports schoo...
The Turkish home goods and textile brand 'Madame Coco' is entirely ceasing its operations in the Russian Federation. Thi...
According to a decision by the Eurasian Economic Council, Armenia has been allocated an additional quota of 5,000 electr...
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, stated that the President of Poland, Karol...
Shiraz Manukyan, a member of the "Strong Armenia" faction, has announced the necessity for special regulations and restr...
The Anti-Corruption Court has approved the claim of the Syunik Region Prosecutor's Office against Murad Simonian, the fo...
Last hour's news summarized and relevant: Judge Hakob Manukyan has recused himself from the case involving Garegin II an...
In modern Belarus, there is a noticeable absence of the governance system that existed during the Soviet years. This was...
About ten years ago, Arman Azaryan joined the Rescue Service, realizing that this choice requires unconditional dedicati...
The judge in the case involving the Catholicos and six bishops, Hakob Manukyan, announced his self-recusal and declined...
The North Korean regime now possesses resources it previously lacked. Since the onset of the Ukrainian war, North Korea'...
The Armenian people elect their Catholicos, and there is no procedure for his removal. This was stated by the leader of...
Since the beginning of July, over 400,000 square meters of warehouse and logistics facilities belonging to Ukrainian bus...
Yesterday's news summarized in brief: The "Strong Armenia" faction has left the National Assembly chamber to participate...
The Armenian government has allocated 814 million 575 thousand dram for road construction in the Gegharkunik region. The...
In the summer of 2026, France will experience extreme weather conditions again, marking the fifth wave of heat this summ...
“Long life to the Pontiff, long days to the Father of the Armenians,” citizens sang in front of the court. His Holiness...
Every new Russian attack on Ukraine is an additional reason for Europe to increase pressure on Russia, stated the EU's c...
At the Mineralnye Vody airport, customs officials have prevented the illegal transfer of 16 million rubles to Armenia. T...
On August 3, during an extraordinary meeting of the Dilijan community council, a decision was made to implement a zero t...
ARF "Hayastan" faction MP Levon Kocharian commented on the statement of the ruling party MP Taguhi Ghazaryan regarding h...
On August 6, around 11:00 PM, the Criminal Police Department of the Shirak Province of the RA Ministry of Internal Affai...
The 'Strong Armenia' faction has left the hall of the National Assembly. At the end of her speech, 'Strong Armenia' fact...
The Armenian government has unveiled a series of new measures aimed at boosting economic growth and supporting local bus...
Turkey, Saudi Arabia, and Pakistan have signed a trilateral agreement in the fields of security and defense in Jeddah. T...
Barcelona and Spain national team midfielder Gavi has changed his style by fulfilling a promise made during the 2026 Wor...
US President Donald Trump has stated that if the Democrats return to power, he could become the last Republican presiden...
The investigation by the Lorri regional investigative department of the RA Investigative Committee regarding the obstruc...
Russian President Vladimir Putin held an operational consultation with the permanent members of the Security Council of...
During the ongoing renovation works on Tumanyan Street in Ejmiatsin, a poorly covered manhole has caused an unfortunate...
On August 6, the National Center for Disease Control and Prevention (NCDC) reported to the Food Safety Inspection Body t...
Parliament Vice President Vahagn Alexander stated that Russia's sale of $5 billion worth of arms to Azerbaijan is an obv...
On August 7 during the day and on August 8, dry weather is expected. In the evening hours of August 9, as well as during...
For the fourth day, the newly formed parliament is discussing the candidacy of Mr. Vardevanyan as the deputy speaker fro...
U.S. intelligence has reassessed its previous evaluations regarding possible actions by Russia against a NATO member cou...
The Minister of Economy of Armenia, Georgy Papoyan, met with representatives of the World Bank and the Territorial Devel...
A judge in New Mexico has ordered Meta to allocate over $567 million to a special fund to mitigate the effects of harm c...
The MP from the Civil Contract party, Taguhi Ghazaryan, reacted in the National Assembly to Aram Vardevanyan's statement...
Recent news summarized and substantive: The construction works of the Kajaran tunnel have commenced in Armenia, greatly...
Ukrainian drone strikes hit the Wildberries warehouse located in Yekaterinburg on the morning of August 7, resulting in...
During the first half of 2026, a total of 307 criminal cases related to corruption were examined (compared to 508 in 202...
Latest news summarized and to the point: The situation in Parliament has been somewhat tense due to a deputy’s speech an...
Iranian companies have embarked on the construction of the Kajaran tunnel in Armenia. This was reported by the Iranian e...
In connection with the trial of His Holiness Catholicos Garegin II and six bishops, various structures of the Armenian A...
Forming alternatives for Armenia is a legitimate right of the country, and the restrictions on Armenian products within...
During a session in the National Assembly, Ruben Rubinyan presented his understanding of what constitutes an objective i...
The first session of the 9th convocation of the National Assembly continues, where MP Arthur Hovhannisyan from the 'Civi...
The US Central Command has announced that the maritime blockade of Iran continues. Several dozen ships have been prohibi...
The food safety inspection body has suspended the activity of the bread and pastry production workshop at the 'Ziranche'...
Iceland and Montenegro could simultaneously join the European Union in 2028, according to a report by Politico. In Icela...
In the first half of 2026, the Office of the Prosecutor in the Center and Norq-Marash administrative districts of Yereva...
Prime Minister Nikol Pashinyan has stated that Armenia's goal is to create alternatives and diversify its external econo...
During the first half of 2026, a total of 1,794 criminal cases related to domestic violence were processed by the Invest...
According to the press service of the President of Kyrgyzstan, the parties discussed current issues regarding the develo...
Highlights from the past hour's news: Based on the outcomes of the 47th meeting of the EAEU, a package of documents has...
Russian Prime Minister Mikhail Mishustin announced during a meeting of the Eurasian Intergovernmental Council that a dec...
The Human Rights Defender, as a national prevention mechanism, has repeatedly addressed the regulations and conditions r...
“I know that the ban on the entry of goods is a political decision. Is this political decision a partnership? You answer...
The government of Armenia has expressed its willingness to organize a meeting with Veronica Zonabend, the wife of Ruben...
The Investigation Committee of the Republic of Armenia has revealed a significant theft and attempted theft case involvi...
Russia will send another batch of cargo to Armenia via Azerbaijan. This has been reported by Azerbaijani media. It has b...
The Tax Committee has uncovered a tax evasion case worth 1.3 billion drams in a major shopping center, aiming to prevent...
On August 7, during the 47th meeting of the Eurasian Intergovernmental Council held in Cholpon-Ata, Kyrgyzstan, the head...
European countries have approached Turkish authorities with a request to supply gas. However, there is one condition: th...
Yesterday’s news summarized: The Eurasian Intergovernmental Council meeting has started in Kyrgyzstan, with the particip...
Armenia understands that it is impossible to be a member of both the Eurasian Economic Union and the European Union simu...
The strengthening of cooperation with member states of the Eurasian Economic Union (EAEU) remains one of Armenia's forei...
The expanded meeting of the Eurasian Intergovernmental Council has commenced in Kyrgyzstan. The agenda includes more tha...
“Dear compatriots, starting at 3:00 PM today, the members of the 'Strong Armenia' Party will leave the National Assembly...
In Shirak Province, during the first half of 2026, through criminal proceedings and the application of prosecutorial mea...
On July 24, Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan summarized the activities of the Vayots Dzor Provincial Police...
Brief and substantial news from the past hour: Eight-year-old Armenian athletes have successfully reached the height of...
A fire broke out at the Wildberries warehouse in Yekaterinburg following a drone attack. The information has been confir...
U.S. President Donald Trump has signed an executive order aimed at combating what is known as 'birth tourism.' This refe...
The meteorologists have presented the weather forecasts for the coming days. In the territory of the Republic of Armenia...
The French Ministry of the Interior believes that the Russian House in Berlin is being used as a cover for Russian intel...
Scientists announce that they have achieved success in genetic editing trials of dogs aimed at creating animals that do...
U.S. President Donald Trump stated that he cannot assist in providing additional Patriot missile systems to Ukraine, as...