Եկեղեցիների համաշխարհային խորհուրդը մտահոգություն է հայտնել Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ
Եկեղեցիների համաշխարհային խորհուրդը (WCC) մտահոգություն է հայտնել Հայաստանում Հայ Առաքելական եկեղեցու շուրջ տեղի ունեցող...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարն անդրադարձել է երկրի զինված ուժերի կարողություններին՝ հայտարարելով, որ դրանք ցույց են տվել...
ԱՄՆ Սենատը վերջնական քվեարկությամբ ընդունել է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ և երկրորդային մաքսատուրքեր սահմանելու վեր...
Եմենի «Անսար Ալլահ» շարժումը (հութիներ) հայտարարել է Մարիբ նահանգի «Սահն Ալ-Ջին» ռազմական ճամբարի ուղղությամբ զանգվածայի...
2026 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանի արտաքին առևտրի հիմնական ուղղություններում փոփոխություններ են գրանցվել։ ՀՀ վիճա...
Եթե Ուկրաինայում նախագահական ընտրությունները կայանային այս պահին, գործող նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կստանար ամենամեծ աջա...
MMA-ի հայտնի լրագրող Արիել Հելվանին նոր մանրամասներ է հայտնել Արման Ծառուկյանի և Մաուրիսիո Ռուֆիի առաջիկա մենամարտի վերա...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ժամանել է Սերբիա՝ երկրի ղեկավարության հետ բանակցություններ անցկացնելու նպատակով։ «...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը հայտարարել է, որ Հորմուզի նեղուցն ապագայում կարող է այլևս չունենալ նախկին ռազմավարակ...
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն ամփոփել է 2026 թվականի առաջին կիսամյակի գործունեության արդյունքները՝ հայտնելով, ո...
The Atlantic-ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի թվային փոխակերպման նախկին նախարար Միխայիլ Ֆյոդորովը պաշտոնից հեռանալուց հետո ոչ պա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Օգոստոսի 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, իսկ հաջորդ օրերին՝ կարճա...
Օգոստոսի 7-ին ՆԳՆ Փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Ղազարյանը անձնակազմին է ներկայացրել ՆԳ նախարար Արփ...
Հայաստանյաց առաքելական եկեղեցին սովորական կազմակերպություն չէ, այլ մեր միակ, պատմական ու մշտապես գործող կառույցն է, որը...
Երևանում սույն թվականի օգոստոսի 10-ից տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ապահովելու նպատակով երթևեկության կազմակերպմ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • 2026-ի առաջին կիսամյակում ԱԱԾ հաղորդումների հիման վրա նախաձեռնվել է 573 քր...
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Բաքվում անցկացված աշխարհի Մ17 առաջնությանը մասնակցած Հայաստանի հունահռոմեական...
Մայր աթոռի արտաքին հարաբերությունների և արարողակարգի բաժնի տնօրեն Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը լրագրողների հետ զրույ...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ դատավորը հայ էր։ Նա անդրադարձել...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընտրվելուց հետո դարձել է աշխարհի խորհրդարանների ամենաերիտասարդ ղեկավարը, ինչի մասին հրապարակում է արել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Դատավոր Հակոբ Մանուկյանն ինքնաբացարկ է հայտնել և հրաժարվել գործի քննություն...
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից օրենքով իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակներում հակահետախուզական, ռա...
Վեհափառ Հայրապետը Մայր տաճարում հայտարարել է, որ իշխանությունները և իշխանական կառույցները քայլեր են ձեռնարկում Եկեղեցուն...
Արարատի մարզի դատախազությունն «Արարատցեմենտ» ընկերությանը սեփականության իրավունքով պատկանող մարզադպրոցի ձեռքբերման գործը...
Կենցաղային ապրանքների ու տեքստիլի թուրքական «Madame Coco» ապրանքանիշը լիովին դադարեցնում է գործունեությունը Ռուսաստանի Դ...
Եվրասիական տնտեսական խորհրդի որոշման համաձայն՝ Հայաստանին 2026 թվականի համար հատկացվել է էլեկտրոմոբիլների 5,000 միավորի...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Լեհաստանի նախագահ Կարոլ Նավրոցկին տառապում է «կլինիկակա...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Շիրազ Մանուկյանը հայտարարել է Ադրբեջանի քաղաքացիների կողմից Հայաստանում անշարժ...
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 30-ին բավարարել է Սյունիքի մարզի դատախազության հայցն ընդդեմ Սյունիքի մարզի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Գարեգին Բ-ի և վեց եպիսկոպոսների գործով դատավոր Հակոբ Մանուկյանն ինքնաբացար...
Ժամանակակից Բելառուսում զգացվում է այնպիսի կառավարման համակարգի պակաս, որպիսին կար խորհրդային տարիներին։ Այս մասին հայտն...
Շուրջ տասը տարի առաջ Արման Ազարյանը մուտք է գործել Փրկարար ծառայություն՝ գիտակցելով, որ այս ընտրությունը պահանջում է անվ...
Կաթողիկոսի և 6 եպիսկոպոսների գործովդատավոր Հակոբ Մանուկյանը ինքաբացարկ հայտնեց և հրաժարվեց գործը քննելուց, դատարանի բակո...
Հյուսիսկորեական ռեժիմն այսօր տիրապետում է նախկինում չունեցած ռեսուրսների։ Ուկրաինական պատերազմի մեկնարկից ի վեր ԿԺԴՀ-ի ա...
Հայ ժողովուրդն է ընտրում Հայոց Հայրապետին և հեռացնելու ընթացակարգ չկա: Այս մասին դատարանի բակում ասել է «Ուժեղ Հայաստան»...
Հուլիսի սկզբից ի վեր ռուսական հարձակումների հետևանքով ոչնչացվել է ուկրաինական բիզնեսին պատկանող ավելի քան 400 000 քառակո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը լքել է ԱԺ դահլիճը՝ մասնակցելու Գարեգին Բ-ի...
ՀՀ կառավարության որոշմամբ Գեղարքունիքի մարզի ճանապարհաշինությանը հատկացվել է 814 միլիոն 575 հազար դրամ։ Գեղարքունիքի մար...
2026 թվականի ամռանը Ֆրանսիայում կրկին չափազանց տաք եղանակային պայմաններ կդիտվեն, ինչը կլինի տապի հինգերորդ ալիքն այս ամռ...
«Երկար կյանք տուր Հայրապետին, երկար օրեր՝ Հայոց Հոր». քաղաքացիները դատարանի բակում երգեցին: Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարե...
Ուկրաինայի վրա ռուսական յուրաքանչյուր նոր հարձակում Եվրոպայի համար Ռուսաստանի վրա ճնշումն ուժեղացնելու լրացուցիչ պատճառ...
Միներալնիե Վոդիի օդանավակայանում մաքսավորները կանխել են Հայաստան 16 մլն ռուբլու ապօրինի արտահանումը. դրամական միջոցները...
Օգոստոսի 3-ին տեղի ունեցած Դիլիջան համայնքի ավագանու արտահերթ նիստի ընթացքում ընդունվել է որոշում, ըստ որի՝ համայնքի տար...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանն անդրադարձել է ՔՊ-ական պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանի՝ իր ապրումների վ...
Օգոստոսի 6-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզային...
Ազգային ժողովի «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը լքեց խորհրդարանի դահլիճը: Իր ելույթի ավարտին «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանյան ռեստորաններից մեկում սնվելուց հետո երեք քաղաքացի սուր աղիքային վա...
Թուրքիան, Սաուդյան Արաբիան և Պակիստանը Ջիդդայում եռակողմ համաձայնագիր են ստորագրել անվտանգության և պաշտպանության ոլորտու...
«Բարսելոնայի» և Իսպանիայի հավաքականի կիսապաշտպան Գավին փոխել է իր ոճը՝ կատարելով Աշխարհի 2026 թվականի առաջնության ժամանա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ դեմոկրատների՝ իշխանության վերադառնալու դեպքում ինքը կարող է դառնալ Միացյալ Նա...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի մի խումբ աջակիցների կողմի...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը օգոստոսի 7-ին օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել ՌԴ Անվտանգության խորհրդի մշտական...
Էջմիածնի Թումանյան փողոցում իրականացվող հիմնանորոգման աշխատանքների ժամանակ պատշաճ չփակված դիտահորը դժբախտ պատահարի պատճա...
Օգոստոսի 6-ին ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն (ՀՎԿԱԿ) ՊՈԱԿ-ից Սննդամթերքի անվտանգության տ...
ԱԺ փոխնախագահ Վահագն Ալեքսանյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին 5 միլիարդ դոլարի զենքի վաճառքը ակնհայտ սպ...
Օգոստոսի 7-ի ցերեկը և օգոստոսի 8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 9-ի երեկոյան ժամերին, ինչպես նաև օգոստո...
Չորրորդ օրն է՝ նոր գումարումը ձևավորում է խորհրդարանը, և այժմ քննարկում ենք պարոն Վարդևանյանին որպես ընդդիմության՝ ԱԺ նա...
ԱՄՆ հետախուզությունը վերանայել է Ռուսաստանի կողմից ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրի դեմ հնարավոր գործողությունների վերաբերյալ իր նախկի...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը օգոստոսի 7-ին հանդիպել է Համաշխարհային բանկի և Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմն...
Նյու Մեքսիկո նահանգի դատավորը Meta ընկերությանը պարտավորեցրել է ավելի քան 567 մլն դոլար հատկացնել հատուկ հիմնադրամի՝ երե...
ՔՊ պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանը Ազգային ժողովում արձագանքել է Արամ Վարդևանյանի հայտարարությանը և անհամաձայնություն հայտն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում մեկնարկել են Քաջարանի թունելի շինարարական աշխատանքները, որոնք է...
Ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերն օգոստոսի 7-ի առավոտյան հարվածել են Եկատերինբուրգում տեղակայված Wildberries-ի պահեստին...
2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների վերաբերյալ քննվել է 307 քրեական վարույթ (2...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԱԺ-ում իրավիճակը փոքր-ինչ հարթ չի ընթացել՝ պատգամավորի ելույթի և եկեղեցական...
Իրանական ընկերությունները Հայաստանում ձեռնամուխ են եղել Քաջարանի թունելի կառուցմանը: Այս մասին տեղեկացրել են Հայաստանում...
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և վեց եպիսկոպոսների նկատմամբ դատավարության կապակցությամբ հայտարարություններով են հան...
Հայաստանի համար այլընտրանքի ձևավորումը երկրի լեգիտիմ իրավունքն է, իսկ ԵԱՏՄ-ում հայկական արտադրանքի սահմանափակումները բաց...
ԱԺ նախագահի աթոռից Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է իր ընկալումը, թե ինչն է համարվում օբյեկտիվ վիրավորանք: Վիրավորանքը ոչ...
Շարունակվում է 9-րդ գումարման ԱԺ առաջին նստաշրջանը, որի շրջանակում ելույթ ունեցավ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության...
ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարությունը տեղեկացրել է, որ Իրանի ծովային շրջափակումը շարունակվում է: Մի քանի տասնյակ նավերի թու...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «ՆՆ հոլդինգ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող «Ծիրան» սուպերմարկետում գործող հա...
Իսլանդիան և Չեռնոգորիան կարող են միաժամանակ անդամակցել Եվրամիությանը 2028 թվականին, հայտնում է Politico-ն։ Իսլանդիայի դե...
Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազությունում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթնե...
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի նպատակն այլընտրանքներ ստեղծելն ու արտաքին տնտեսական կապերը դիվերսիֆիկացնելն է...
2026 թվականի 1-ին կիսամյակի ընթացքում Քննչական կոմիտեի վարույթում ընտանեկան բռնության դեպքերի վերաբերյալ քննվել է 1.794...
Ղրղզստանի նախագահի մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման արդիական խն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԵԱՏՄ 47-րդ նիստի արդյունքներով ստորագրվել է փաստաթղթերի փաթեթ, որը ներառում...
Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստում հայտնել է, որ Եվրասիական տ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանը՝ որպես կանխարգելման ազգային մեխանիզմ, իր տարեկան զեկույցներում և հրապարակային հայտարարությո...
«Ես գիտեմ, որ ապրանքների մուտքի արգելումը քաղաքական որոշում է։ Արդյոք այդ քաղաքական որոշումը գործընկերայի՞ն է․ այդ հարցի...
ՀՀ կառավարությունը պատրաստակամություն է հայտնել պատասխանատու գերատեսչության միջոցով հանդիպում կազմակերպել Բաքվում ապօրին...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում իրականացված նախաքննությ...
Ռուսաստանը Ադրբեջանով տարանցմամբ Հայաստան կուղարկի բեռների հերթական խմբաքանակը։ Այս մասին հայտնել են ադրբեջանական լրատվա...
Օգոստոսի 7-ին Ղրղզստանի Չոլպոն Աթա քաղաքում կայացած Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի 47-րդ նիստի արդյունքներով ԵԱՏՄ անդ...
Եվրոպական երկրները դիմել են Թուրքիայի իշխանություններին՝ գազ մատակարարելու խնդրանքով։ Սակայն կա մեկ պայման՝ գազը չպետք է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ղրղզստանում մեկնարկել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը, որին մասնա...
Հայաստանը հասկանում է, որ Եվրասիական տնտեսական միությանը և Եվրոպական միությանը միաժամանակ անդամակցելն անհնար է։ Այս մասի...
Հայաստանի համար Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների հետ համագործակցության ամրապնդումը շարունակում է մնալ...
Ղրղզստանում մեկնարկեց Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստը։ Օրակարգում ավելի քան 15 հարց է ընդգրկվա...
«Սիրելի հայրենակիցներ, այսօր ժամը 15:00-ից «Ուժեղ Հայաստանի» պատգամավորները կլքեն ԱԺ-ն և կշարժվեն դեպի Էջմիածին։ Ժամը 16...
Շիրակի մարզում, 2026 թվականի 1-ին կիսամյակում, քրեական վարույթներով, ինչպես նաև դատախազական ներգործության միջոցների կիրա...
Հուլիսի 24-ին ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն ամփոփել է ՆԳՆ ոստիկանության Վայոց ձորի մարզի 2026 թվականի առաջին կիսամյակի աշխ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայ 8-ամյա մարզիկները հաղթահարել են Արարատ լեռան 5165 մետր բարձրությունը՝ ս...
Եկատերինբուրգում Wildberries ընկերության պահեստում հրդեհ է բռնկվել ԱԹՍ-ների հարձակումից հետո։ Տեղեկությունը հաստատել է R...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ստորագրել է հրամանագիր, որն ուղղված է այսպես կոչված «ծննդաբերական տուրիզմի» դեմ պայքարին։ Խոսք...
Օդերևութաբանները ներկայացրել են առաջիկա օրերի եղանակային կանխատեսումները։ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 7-...
Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարարությունը կարծում է, որ Բեռլինում գործող Ռուսական տունը օգտագործվում է որպես ռուսական հատ...
Գիտնականները հայտարարում են, որ հաջողության են հասել շների գենետիկ խմբագրման փորձերում, որոնց նպատակն է ստեղծել այնպիսի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ուկրաինային լրացուցիչ Patriot զենիթահրթիռային համակարգեր տրամադրելու հարցում...

Совет Церквей мира выразил озабоченность ситуацией вокруг Армянской Апостольской Церкви
Совет Церквей мира (WCC) выразил озабоченность событиями, происходящими вокруг Армянской Апостольской Церкви в Армении....
Министр иностранных дел Ирана обратил внимание на способности страны вооруженных сил, заявив, что они продемонстрировали...
Сенат США на окончательном голосовании принял законопроект о новых санкциях против России и введении вторичных пошлин. П...
Йеменское движение «Ансар Аллах» (хуситы) объявило о массовых ударов в направлении военного лагеря «Сахн Аль-Джин» в про...
В первом полугодии 2026 года в основных направлениях внешней торговли Армении были зафиксированы изменения. Согласно дан...
Если бы в Украине presidential выборы проходили в данный момент, действующий президент Владимир Зеленский получил бы наи...
Известный журналист MMA Ариель Хельвани поделился новыми подробностями предстоящего боя Армана Царукяна и Маурисио Руфи....
Президент Украины Владимир Зеленский прибыл в Сербию для проведения переговоров с руководством страны. «Я прибыл в Серби...
Министр финансов США Скотт Бенсед заявил, что Хормузский пролив в будущем может больше не иметь прежнего стратегического...
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն ամփոփել է 2026 թվականի առաջին կիսամյակի գործունեության արդյունքները՝ հայտնելով, ո...
По информации The Atlantic, бывший министр цифровой трансформации Украины Михаил Фёдоров после отставки пытается непрямы...
Прошедшие часы новостей — кратко и содержательно. • 8 августа ожидается ясная погода без осадков, а в последующие дни —...
7 августа директор Спасательной службы Министерства внутренних дел, заместитель министра внутренних дел Арам Газарян пре...
Армянская Апостольская Церковь не является обычной организацией, а является нашей единственной, исторической и постоянно...
В Ереване с 10 августа текущего года для обеспечения пропускной способности транспортных потоков будет изменён порядок о...
Прошедшие часовые новости – коротко и содержательно. В первом полугодии 2026 года на основе сообщений НСА было иницииров...
Министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян приняла представителей детских сборных команд Армении по г...
Директор отдела внешних связей и протокола Матье́ри архиепископ Натхан Ховханнисян прокомментировал отсутствие реакции К...
Лидер фракции «Сильный Армения» Нарек Карапетян написал на своей странице в Facebook, что судья был армянином. Он проком...
Рубен Рубинян после избрания стал самым молодым руководителем парламентов мира, о чем сообщила официальная страница Межп...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно. Судья Гагоп Манукян заявил о самоотводе и отказался от дальнейшего рас...
Результаты работы Национальной службой безопасности Армении в рамках предоставленных ей полномочий в сфере контрразведки...
Верховный Патриарх в Мать-Храке заявил, что власти и государственные структуры предпринимают шаги к подчинению Церкви и...
Армянская прокуратура Арaratского района обнаружила ряд нарушений в процессе приобретения спортшколы, принадлежащей комп...
Турецкий бренд товаров для дома и текстиля «Madame Coco» полностью прекращает свою деятельность в Российской Федерации....
Согласно решению Евразийского экономического совета, Армении на 2026 год выделена дополнительная квота на ввоз 5000 элек...
Официальный представитель МИД России Мария Захарова заявила, что президент Польши Кароль Навроцкий страдает от «клиничес...
Депутат фракции «Сильная Армения» Ширайз Манукян заявил о необходимости введения специальных регулирований и ограничений...
Антикоррупционный суд 30 июля 2026 года удовлетворил иск прокуратуры Сюника против экс-главы Татевского сообщества Мурад...
Новости за последний час в сжатом и содержательном формате: Судья Якоб Манукян заявил о самоотводе и отказался от рассмо...
Современной Беларуси не хватает такой системы управления, какая была в советские времена. Об этом сообщил президент стра...
Около десяти лет назад Арман Азарян начал свою службу в Спасательном управлении, осознавая, что этот выбор требует безус...
Судья по делу Католикоса и 6 епископов Григорий Манукян сообщил о самоотводе и отказался рассматривать дело, как сообщил...
Северокорейский режим сегодня обладает ресурсами, которых у него раньше не было. С момента начала украинской войны валют...
Армянский народ выбирает своего Католикоса, и процедуры для его удаления не существует. Об этом в дворе суда заявил лиде...
С начала июля в результате российских атак было уничтожено более 400 000 квадратных метров складских и логистических ком...
Прошедшие новости кратко и содержательно: Группа «Сильный Армения» покинула зал Национального Собрания, чтобы участвоват...
По решению правительства Республики Армения на строительство дорог в Гегаркуникской области выделено 814 миллионов 575 т...
Летом 2026 года во Франции вновь будут наблюдаться крайне жаркие погодные условия, что станет пятой волной жары этим лет...
«Долгих лет жизни Святейшему Патриарху, долгих дней — Отцу Армян». Граждане исполнили эту песню во дворе суда. Католикос...
Каждое новое российское нападение на Украину является дополнительной причиной для усиления давления на Россию для Европы...
В аэропорту Минеральные Воды таможенники предотвратили незаконный вывоз 16 млн рублей в Армению. Денежные средства пытал...
3 августа на внеочередном заседании Совета старейшин Дилижанской общины было принято решение, согласно которому на всех...
Депутат от фракции «Армения» Левон Кочарян прокомментировал заявление депутатки от КП Тагухи Газарян о своих переживания...
6 августа, приблизительно в 23:00, Главное управление уголовной полиции МВД Армении получило оперативные данные о наличи...
Группа «Сильный Армения» покинула зал Национального собрания. В завершение своего выступления депутат группы Сюзанна Аве...
Министры иностранных дел Армении и Грузии провели встречу для обсуждения сотрудничества.
Турция, Саудовская Аравия и Пакистан подписали трехстороннее соглашение в области безопасности и обороны в Джидде. Об эт...
Полузащитник «Барселоны» и сборной Испании Гавин изменил свой стиль, выполнив обещание, данное на Чемпионате мира 2026 г...
Президент США Дональд Трамп заявил, что если демократы вернутся к власти, он может стать последним республиканским прези...
В Лорийском областном следственном управлении Следственного комитета Армении завершено предварительное следствие по угол...
Президент России Владимир Путин 7 августа провел оперативное совещание с постоянными членами Совета безопасности РФ. Об...
Во время проведения капитального ремонта на улице Туманяна в Эчмиадзине открытый люк стал причиной несчастного случая. О...
6 августа Национальный центр контроля и профилактики заболеваний Министерства здравоохранения сообщил Контрольному орган...
Заместитель председателя Национального собрания Ваграм Александян заявил, что продажа Россией оружия Азербайджану на сум...
Ожидается, что 7 августа днем и 8 августа погода будет без осадков. Вечером 9 августа, а также ночью и после полудня 10-...
Четвертый день формирования нового созыва парламента, и сейчас мы обсуждаем вопрос кандидатуры господина Вардеваняна на...
США разведка пересмотрела свои предыдущие оценки возможных действий России против страны НАТО и теперь не исключает, что...
Министр экономики РА Геворг Папоян встретился 7 августа с представителями Всемирного банка и Фонда территориального разв...
Судья штата Нью-Мексико обязал компанию Meta выделить более 567 миллионов долларов на создание специального фонда для см...
Депутат КП Армения Тагухи Газарян отреагировала на заявление Арама Вардевасяна в Национальном собрании, выразив несоглас...
Анализ новостей за последний час — кратко и по существу. В Армении начаты строительные работы по туннелю в Каджаране, чт...
Украинские беспилотные летательные аппараты 7 августа утром нанесли удар по складу Wildberries, расположенном в Екатерин...
В первом полугодии 2026 года было проведено расследование по 307 уголовным делам, связанным с преступлениями коррупционн...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно: Ситуация в Национальном Собрании немного напряжена из-за выступления...
Иранские компании приступили к строительству туннеля в Каджаране, Армения. Об этом сообщило посольство Ирана в Армении....
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և վեց եպիսկոպոսների նկատմամբ դատավարության կապակցությամբ հայտարարություններով են հան...
Формирование альтернатив для Армении является легитимным правом страны, в то время как ограничения на армянские товары в...
С поста председателя Национального собрания Рубен Рубинян изложил свое понимание о том, что является объективным оскорбл...
Продолжается первое заседание Национального Собрания 9-го созыва, в рамках которого выступил депутат фракции «Граждански...
США Центральное командование сообщило, что морская блокада Ирана продолжается. Нескольким десяткам судов запрещено движе...
Управлением по безопасности пищевых продуктов была приостановлена деятельность хлебопекарни, расположенной в супермаркет...
Исландия и Черногория могут одновременно вступить в Европейский Союз в 2028 году, сообщает Politico. В случае с Исландие...
В прокуратуре Центра и Норк-Мараш Еревана в первом полугодии 2026 года в уголовных делах, а также с применением мер прок...
Никол Пашинян заявил, что целью Армении является создание альтернатив и диверсификация внешнеэкономических связей. По ег...
В течение 1-го полугодия 2026 года в производстве Следственного комитета рассмотрено 1 794 уголовных дела о семейном нас...
Киргизия хочет развивать сотрудничество с Арменией. Согласно информации пресс-службы президента Киргизской Республики, с...
Новости за последний час: кратко и содержательно. По итогам 47-го заседания ЕАЭС подписан пакет документов, включающий с...
Премьер-министр России Михаил Мишустин на заседании Евразийского межправительственного совета сообщил, что решение о сог...
Уполномоченный по правам человека, как национальный механизм предотвращения, многократно обращался в своих годовых отчет...
«Я знаю, что запрет на ввоз товаров – это политическое решение. Является ли это политическое решение партнерским? Ответ...
Правительство Армении выразило готовность организовать встречу с Вероникой Зонабенд, женой незаконно удерживаемого в Бак...
В Следственном комитете Армении в управлении по расследованию тяжких преступлений раскрыт случай хищения и покушения на...
Россия отправит очередную партию грузов в Армению через Азербайджан. Об этом сообщили азербайджанские средства массовой...
7 августа в городе Чолпон-Ата, Кыргызстан, состоялось 47-е заседание Евразийского межправительственного совета, по итога...
Европейские страны обратились к властям Турции с просьбой о поставках газа. Однако есть одно условие — газ не должен быт...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно: В Кыргызстане началось заседание Евразийского межправительственного со...
Армения понимает, что невозможно одновременно быть участником Евразийского экономического союза и Европейского Союза. Об...
Укрепление сотрудничества Армении с государствами-членами Евразийского экономического союза остается одним из приоритето...
В Киргизии началось расширенное заседание Евразийского межправительственного совета. В повестке дня обсуждаются более 15...
«Дорогие соотечественники, сегодня с 15:00 депутаты группы «Сильный Армения» покинут АЖ и направятся в Эчмиадзин. В 16:0...
В Ширакском районе в первом полугодии 2026 года по уголовным делам, а также в результате применения мер прокурорского во...
24 июля министр внутренних дел Арпине Саркисян подвела итоги работы полиции Вайоцдзорской области за первое полугодие 20...
Прошедшие новости — кратко и содержательно. Армянские 8-летние спортсмены преодолели высоту 5165 метров на горе Арарат,...
В Екатеринбурге на складе компании Wildberries вспыхнул пожар после атаки беспилотников. Информацию подтвердили в пресс-...
Президент США Дональд Трамп подписал указ, направленный против так называемого «туризма для рожениц». Речь идет о случая...
Метеорологи представили прогноз погоды на ближайшие дни. На территории Республики Армения 7-8 августа ожидается ясная по...
Французское министерство внутренних дел считает, что Берлинский Русский дом используется в качестве прикрытия для россий...
Ученые сообщают, что добились успеха в экспериментах по геномному редактированию собак, целью которых является создание...
Президент США Дональд Трамп заявил, что не сможет помочь с вопросом предоставления Украине дополнительных систем противо...