Հայաստանում TRIPP-ի երկաթուղու ինժեներական ուսումնասիրություններն արդեն սկսվել են. Ռուբիո
ԱՄՆ-ն շարունակում է լիովին հանձնառու լինել Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ համագործակցությանը՝ այս հիմքի վրա կառուցելու և առաջ...
Իրանը շարունակում է բանակցային գործընթացը Օմանի հետ Հորմուզի նեղուցի կառավարման իրավական ասպեկտների ու նավագնացության եր...
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն Ռուսաստանի հետ պատերազմի start-ի 18-րդ տարելիցին հայտարարել է, որ 2008 թվականի օգոստո...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։ Վարչապետ Փաշինյանը նախագահ Թրամփին շ...
Ամերիկյան հետախուզությունը կարծում է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարող է ավելի հակված լինել սադրիչ գործողութ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ ռուսական հարվածների հիմնական թիրախը բնակչության առօրյան ապահովող...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանն արձանագրել է, որ հակամարտության հետևանքով առաջացած խնդիրների լուծու...
Նիկոլ Փաշինյանը շրջայց է կատարել գործարանում, ծանոթացել ընկերության տեխնիկական հնարավորություններին և առաջիկա ծրագրերին։...
Ֆուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան հանդես է եկել պաշտոնական հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով կազմակերպության ղեկավարին ուղղված...
Չինաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Վան Ին շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին Հայաստանի արտաքին գործերի նախա...
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում սոցիալական մեդիայի և զանգվածային լրատվության միջոցների մշտադիտարկման արդյունք...
Մեծ Բրիտանիայում հաջորդ շաբաթ նախատեսվում է ջերմաստիճանի նոր բարձրացում, ընդ որում որոշ հատվածներում օդի ջերմաստիճանը կա...
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը նշել է, որ Արևմուտքը կերես թեքի Հայաստանից, հենց որ այն դադա...
Թուրքիան սկսել է սահմանափակումներ մտցնել Սև ծովում առևտրային նավագնացության համար՝ սեփական նավերի վրա հարձակումների ավել...
Ռումինիայի տարածքից Բուլղարիա թռած անօդաչու սարքը շաբաթ օրը պայթել է երկու երկրների սահմանից և Տրանսբալկանյան գազատարից...
Իրանի իշխանությունները Հորմուզի նեղուցը նավագնացության համար կբացեն միայն այն դեպքում, եթե ԱՄՆ-ն ընդունի Թեհրանի պայմանն...
Արգենտինացի հանրահայտ ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին, 68 տարեկանում մահացել է Ռոսարիո քաղաքի բժշկական հաստ...
Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի հայտարարության մեջ նշվում է, որ 2026 թվականի օգոստոսի 8-ին լրանում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերո...
Ռուսաստանի Դաշնությունից Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքներով դեպի Հայաստան է փոխադրվել բեռների նոր խմբաքանակ։ Օգոստոսի 8-ին...
Վաշինգտոնի գագաթնաժողովում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների առաջին տարեդարձի առիթով մենք բարձր ենք գնահատում խաղաղու...
ԲՏԱ նախկին նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ Հրազդանում բացվել է Firebird AI ընկերության...
ԱՄՆ նախկին նախագահ Ջո Բայդենի որդին՝ Հանթեր Բայդենը, հայտնել է, որ իր հոր քաղցկեղը տարածվել է ոսկրերում և այլ օրգաններու...
Իրանի նախագահը հանդես է եկել մի շարք հայտարարություններով, մեղադրել Իսրայելին և ԱՄՆ-ին՝ Իսլամական Հանրապետությունը զինաթ...
Միլանի «Ինտերի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը 2026/27 մրցաշրջանից առաջ հարցազրույց է տվել իտալական La Gazzetta dello...
Ադրբեջանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Էմի Քարլոնը հայտարարել է, որ TRIPP երթուղին պետք է Ադրբեջանին ապահովի Ն...
Կալիֆոռնիայում առաջարկվում է տուգանքներ սահմանել ինֆլուենսերների նկատմամբ քաղաքական թեկնածուների թաքնված գովազդի պատճառո...
Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենը ողջունել է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցների մասին Գրեհեմի օրինագծի ընդ...
2026 թվականի օգոստոսի 8-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Զրույ...
Կիբեռոստիկանությունը հայտնում է, որ սոցիալական ցանցերում տարածվում է AMIO Bank-ի և Yandex Eats-ի իբրև թե համատեղ «շահավե...
Ուկրաինայի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ Սենատին՝ հակառուսական պատժամիջոցների փաթեթին հավանություն տալու համար...
Թուրքիայի նախագահի հայտարարությամբ՝ Սաուդյան Արաբիայի և Պակիստանի հետ կնքված եռակողմ պաշտպանական համաձայնագիրը որևէ երկր...
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը տեղեկացրել է Հյուսիսային կիսագնդում սահմանվա...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ Արթիկի դպրոցի հաշվապահի պաշտոնը զբաղեցրած անձը,...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում իրականացվող քրեական վար...
ՌԴ-ի կողմից ԱԹՍ-ներով Կիևին հասցված հարվածների հետևանքով կան զոհեր, ինչի մասին տեղեկացնում է РБК-Украина-ն՝ վկայակոչելով...
ՀՀԿ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է. «2008-ի այս օրը մեր տարածաշրջանն «եռում» էր. վրաց-օսական պատերազմի բռնկումը...
Անգլիայի ընտրանու և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին պաշտպան Ռիո Ֆերդինանդի համոզմամբ՝ իր հայրենակից Ջուդ Բելինգեմը ապագայո...
Օգոստոսի 8-9-ը Արարատյան դաշտում, Երևանում, Շիրակի մարզում, Արագածոտնի, Կոտայքի ու Վայոց ձորի նախալեռնային հատվածներում,...
Ընթացիկ տարվա հուլիսին Հայաստանում արձանագրվել է 198 709 զբոսաշրջային այց։ Այս տարվա հուլիս ամսին Հայաստան է ժամանել 198...
Մասնագիտացված ագրոօդերևութաբանական հաշվարկների, ինչպես նաև դիտարկված եղանակային պայմանների վերլուծության հիման վրա՝ 2026...
Խաղաղությունն անշրջելի դարձնելու համար անհրաժեշտություն է «Լեռնային Ղարաբաղի հայերի վերադարձի» և «Ադրբեջանից հայ փախuտակ...

Инженерные исследования железной дороги TRIPP в Армении уже начались. Рубио
США продолжают оставаться полностью приверженными сотрудничеству с Арменией и Азербайджаном для построения основ и движе...
Иран продолжает переговорный процесс с Оманом по правовым аспектам управления Ормузским проливом и определению навигацио...
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе в день 18-й годовщины начала войны с Россией заявил, что вооруженный конфликт,...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом США Дональдом Трампом. Премьер Пашинян по...
Американская разведка считает, что президент России Владимир Путин может быть более склонен к провокационным действиям,...
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что основными целями российских ударов являются объекты, обеспечивающие пов...
Депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян отметил, что решение проблем, возникших в результате конфликта, невозможно без...
Никол Пашинян совершил обход завода, ознакомился с техническими возможностями компании и предстоящими планами. Премьер-м...
Футбольная международная федерация выступила с официальным заявлением, прокомментировав обвинения в адрес своего президе...
Министр иностранных дел Китая Ван И поздравил Арарата Мирзояна с переизбранием на пост министра иностранных дел Армении,...
В аппарате Омбудсмена по правам человека в результате мониторинга социальных сетей и средств массовой информации было за...
В Великобритании на следующей неделе ожидается новое повышение температуры, причем в некоторых районах воздух может нагр...
Заместитель председателя Совета безопасности России Дмитрий Медведев отметил, что Запад отвернется от Армении, как тольк...
Турция начала вводить ограничения на торговое судоходство в Черном море из-за увеличения случаев нападений на свои суда....
Беспилотник, вылетевший из Румынии, взорвался в Болгарии в субботу, сообщило AFP со ссылкой на премьер-министра Болгарии...
Иранские власти откроют Ормузский пролив для судоходства только в том случае, если США примут условия Тегерана и прекрат...
Аргентинский знаменитый футболист Лионель Месси потерял своего отца, Хорхе Месси, который скончался в возрасте 68 лет в...
Во вступительном заявлении Министерства иностранных дел Франции отмечается, что 8 августа 2026 года истекает год с момен...
Новый грузовой партия была перевезена из России через территорию Азербайджана и Грузии в Армению. 8 августа из станции Б...
По случаю первой годовщины соглашений, достигнутых на саммите в Вашингтоне, мы высоко оцениваем политическое руководство...
Бывший министр экономики Мхитар Айрапетян сообщил на своей странице в Facebook, что в Храздане открылась "АБ фабрика" ко...
Сын бывшего президента США Джо Байдена, Хантер Байден, сообщил, что рак его отца распространился на кости и другие орган...
Президент Ирана сделал ряд заявлений, обвинив Израиль и США в стремлении разоружить и уничтожить Исламскую Республику. «...
Армянский полузащитник миланского "Интера" Генрих Мхитарян дал интервью итальянскому изданию La Gazzetta dello Sport пер...
В Азербайджане временный поверенный в делах США Эми Карлона заявила, что маршрут TRIPP должен обеспечить Азербайджану бе...
В Калифорнии предлагается установить штрафы для инфлуенсеров за скрытую рекламу политических кандидатов. Как сообщает As...
Председатель Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен приветствовала принятие законопроекта Грэхема о введении новых са...
8 августа 2026 года премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Азербайджа...
Киберполиция сообщает, что в социальных сетях распространяется поддельная реклама, представляющая собой якобы совместное...
Президент Украины поблагодарил Сенат США за одобрение пакета антироссийских санкций. «Мы ценим поддержку Соединенных Шта...
По заявлению президента Турции, трехстороннее соглашение о безопасности, подписанное с Саудовской Аравией и Пакистаном,...
Директор Центра гидрометеорологии и мониторинга Левон Азизян сообщил о новом температурном рекорде, установленном в Севе...
В рамках уголовного дела, инициированного Комитетом по противодействию коррупции, установлено, что лицо, занимавшее долж...
В результате проведения предварительного расследования в Управлении по расследованию тяжких преступлений Следственного к...
В результате ударов по Киеву, осуществленных Россией с использованием беспилотников, зарегистрированы жертвы, сообщает Р...
Вице-президент Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов пишет: «В этот день в 2008 году наш регион «горит». Вспы...
Бывший защитник сборной Англии и «Манчестер Юнайтед» Рио Фердинанд убежден, что его соотечественник Джуд Беллингем в буд...
С 8 по 9 августа в Араратской долине, Ереване, Ширакском марзе, а также в предгорьях Арагацотна, Котайка и Вайоцдзора ож...
В июле текущего года в Армении было зафиксировано 198 709 туристических визитов. В этом месяце в Армению прибыли 198 709...
На основании специализированных агрометеорологических расчетов, а также анализа наблюдаемых погодных условий, в 2026 год...
Необходимость прекратить разговор о "возврате армян из Нагорного Карабаха" и "возврате армянских беженцев из Азербайджан...