Թրամփը չի զարմացել Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտների դեմ վերջին հարվածներից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը զարմացած չի եղել Ուկրաինայի էներգետիկ ենթակառուցվածքների դեմ վերջին հարձակման կապակցությամբ, հ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Կիևը սպասում է Միացյալ Նահանգների արձագանքին Ռուսաստանի կողմից իր...
Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում Միացյալ Նահանգները տասնյակ ռազմական ինքնաթիռներ է տեղափոխել Իրանի հարակից բազաներ և Մերձավոր...
Միացյալ Նահանգները կարող են սահմանափակել Իրաքի հասանելիությունը նավթից ստացվող եկամուտներին, եթե երկրի վարչապետ նշանակվի...
Բրիտանական հեղինակավոր The Telegraph պարբերականը անդրադարձել է Սամվել Կարապետյանի որդու վերջին հայտարարությանը՝ այն գնահ...
Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեան կարող է օրինակ ծառայել ա...
Փետրվարի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Մայքլ...
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը և նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը համաձայնել են ցուցմունք տալ Կոնգրեսում՝ ֆինանսիստ...
ԱՄՆ զինված ուժերը Լեհաստանում անցկացրել են զորավարժություններ «Bradley» հետևակի մարտական մեքենաների մասնակցությամբ՝ Ռուս...
Փետրվարի 3-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Աբու Դաբիում նախատեսվող բանակցությունների ընթացքում Ուկրաինան կձգ...
Զախարովան մեղադրել է ԱՄՆ-ին պետությունների ղեկավարներին բոլոր ժամանակներում թիրախավորելու մեջ։ «Նրանք դա անընդհատ արել ե...
Ռուսաստանից Ադրբեջանի տարածքով ուղարկված հացահատիկով բեռնված վագոնները հասել են Հայաստան։ այս մասին հայտնում են ադրբեջան...
Ավելի վատին սպասեք, ընդ որում ոչ միայն իմ հնդեպ, բոլորի հանդեպ։ Այս մասին դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում նշել...
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացրել է, որ ՀՀ կառավարության 2024 թվականի նոյեմբերի 28-ի N 1876-Ն որոշման 2.2 կետի հ...
Այսօր կայացել է Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ուժի հանդիպումը համակիրների հետ, որի ժամանակ քաղաքացիներից մեկն առաջարկով է...
Գեղարքունիքի մարզի Դպրաբակ համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով, խմբի կազմում, հանցա...
«Միջին միջանցքը, որը Արևելյան Ասիան Եվրոպայի հետ կապում է Կենտրոնական Ասիայի, Կովկասի և Թուրքիայի միջոցով, առաջարկում է...
Հայաստանի կենտրոնական բանկը որոշել է փոփոխել և նվազեցնել անկանխիկ գնումների դեպքում տնտեսվարողներից գանձվող միջնորդավճար...
Իրանը չի քննարկի իր պաշտպանական կարողությունները Ստամբուլում ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների ժամանակ, հաղորդում է Reuters-ը՝...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այցելել է ՀՀ ֆինանսների նախարարություն՝ գերատեսչության 2025 թվականի գործունեության արդյունքն...
Փետրվարի 3-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհ...
Ֆրանսիայի դատախազությունը հայտարարել է, որ X սոցիալական հարթակի հիմնադիր Իլոն Մասկը և ընկերության նախկին գործադիր տնօրեն...
Ֆրանսիական ոստիկանությունը խուզարկություն է անցկացնում X սոցիալական ցանցի Փարիզի գրասենյակում: Telegram-ի հիմնադիր Պավել...
Ոստիկանի մասնակցությամբ համացանցում տարածված տեսանյութի առնչությամբ հայտնում եմ, որ ՆԳՆ ներքին անվտանգության և հակակոռու...
Մարդու իրավունքների պաշտպանը բազմիցս է ընդգծել, որ հայաստանյան հանրային խոսույթը աչքի է ընկնում խտրական, անհանդուրժող, հ...
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ ընդդիմության միավորվելը շատ բարդ խնդիր է։ «Ընտրութ...
ԱՄՆ ներքին անվտանգության նախարար Քրիստի Նոեմը հայտարարել է, որ Մինեսոտայում աշխատող բոլոր դաշնային ներգաղթային գործակալն...
Արման Ծառուկյանը խուսափել է ծավալուն մեկնաբանություններից՝ անդրադառնալով UFC-ի թեթև քաշային կարգի գործող չեմպիոն Իլիա Թո...
ՀՀ դրամը ռուսական ռուբլու նկատմամբ արժեզրկվել է։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ կենտրոնական բանկի...
Շվեդիան և Դանիան համատեղ Ուկրաինային կմատակարարեն Tridon հակաօդային պաշտպանության համակարգեր։ Reuters-ը, հայտնում է, որ...
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը 2025 թվականի մարտի 11-ին հայցադիմումներ էր ներկայացրել Հ...
Փետրվարի 2-ին Համայնքային ոստիկանության Գուգարքի բաժնում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ հունվարի 31-ին՝ ժամը 11․30...
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը պարզաբանել է, թե որ դեպքերում և ինչ կարգով կարող է փոխվել առողջության համապ...
Ցանցային օպերատորի՝ լիցենզիա ստացած անձի և օտարերկրյա տեսալսողական ծրագրի գույքային իրավունքները տիրապետող անձի միջև ձեռ...
Աշխարհում իրավիճակը կարող է ավելի վտանգավոր դառնալ, եթե «Ռազմավարական հարձակողական սպառազինությունների կրճատման մասին» (...
Ադրբեջանից ներմուծված բենզինի ազդեցությունը Հայաստանում գների վրա տեսանելի կլինի հունվար ամսվա գնաճի մեջ։ Այս մասին այսօ...
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանին է ներկայացվել Քրեակատարողական ծառայության 2025 թվականի կատարած աշխատանքների վեր...
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ իրենք պետք է առիթ չտան, որ...
Գերմանիան պլանավորում է առաջիկա մի քանի տարիների ընթացքում ստեղծել ավելի քան 100 արբանյակներից բաղկացած կոդավորված համաս...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Արարատի մարզային կենտրոնի տեսուչների արձանագրության հիման վրա՝ կասեցվել է «Արտ...
Շիրակի մարզպետի փոփոխություն չի նախատեսվում, և իշխանությունները գոհ են Դավիթ Առուշանյանի աշխատանքից։ Այս մասին մամուլի ա...
Երկաթուղու մասով մենք շարունակում ենք բանակցությունները ռուսական կողմի հետ: Մեր ընկալումն այնպիսին է, որ ձեր նշած հատված...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Մոսկվան առայժմ որևէ պաշտոնական հայտարարություն չի...
ՀՀ ավիաոլորտը դեռևս դուրս չի գա ԵՄ «սև ցուցակից», հայտնաբերվել են նոր խախտումներ: Այս մասին մամուլի ասուլիսին ասել է ՏԿԵ...
Ադրբեջանական գերությունից վերադարձած Վիգեն Էուլջեքչյանի կինն ահազանգել է՝ ամուսնու առողջական վիճակը վատթարանում է։ «Փաստ...
Հայաստանում բացվել է ներգաղթի ժամանակաշրջանը: Այս մասին տեսանյութում ասում է ԱԺ պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը: «Հիշու՞մ...
«Այնտրախտը» պաշտոնապես հայտարարել է Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Հրանտ-Լեոն Ռանոսի տեղափոխության մասին։ 22-ամյ...
2025թ դեկտեմբեր ամսին՝ Ամանորի նախաշեմին, Էրեբունի վարչական շրջանում տեղի ունեցած էլեկտրամատակարարման դադարեցման առնչութ...
Եվրոպան պետք է ավելի անկախ դառնա ԱՄՆ-ից, հատկապես տեխնոլոգիաների ոլորտում, հայտարարել է Մերցը։ «Նոստալգիան և հին լավ օ...
ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է ինչպիսին պետք է լինի ատոմակայանի տիպը: «2026 թվականի ընթացքու...
Կրեմլը տեղեկացրել է, որ ամերիկացի ֆինանսիստ Ջեֆրի Էպշտեյնը չի դիմել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման առ...
Պաշտոնական վիճակագրության հրապարակած վերջին տվյալների համաձայն՝ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբերին՝ նախորդ տարվա նույն ժամա...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Factor TV-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ հավանական չի համարում Ռուսաստանի...
Ցավոք սրտի երաժշտական գործիքներին տիրապետելու մասով ես անտաղանդ եմ, սա որպես բացասական կողմ եմ ասում, հետևաբար ես ավելի...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Հայաստանի արտաքին կապերի դիվերսիֆիկացումը, Մոսկվայի գ...
Ըստ Financial Times-ի՝ Ուկրաինան համաձայնության է եկել ԱՄՆ-ի և Եվրոպայի հետ «համակարգված ռազմական արձագանքի» շուրջ, եթե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պահանջել է, որպեսզի New York Times թերթը անհապաղ փոփոխի հրապարակումը, որտեղ նշվում էր, թե նա ի...
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացվեց ևս 2 ամսով։ Որոշումը կայացրե...
Կարճ տեսանյութ էի հրապարակել, որում առաջարկում էի, որ Հայ-թուրքական սահմանի բացումից առաջ Հայաստանը օրենքներ ընդունի, որ...
ԱՄՆ-Հնդկաստանի հետ առևտրային համաձայնագիրը վերաբերում է Հնդկաստանի կողմից նավթամթերքի, պաշտպանության, դեղագործության, հե...
Հունվարի 30-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 3-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական...
Իրանը շարունակում է Վաշինգտոնից բանակցություններ վարելու առաջարկներ ստանալ։ Այս մասին «Ալ Մայադ» հեռուստաալիքին տված հար...
Record-ը հայտնում է, որ հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կարող է լքել Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասր» ֆուտբոլային ակումբը։ Ռոն...
Ամերիկացի միլիարդատեր Էլոն Մասկը կարծում է, որ Միացյալ Նահանգներում արդեն սկսվել է նոր քաղաքացիական պատերազմ։ Նա այս կար...
Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի դեպարտամենտը վերջին օրերին երկրից արտաքսել է 57 օտարերկրյա քաղաքացու, ա...
ԱՄՆ նախագհ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը նախատեսում է ստեղծել մոտ 12 միլիարդ դոլարի արժողությամբ կարևորագույն հանքանյութերի ռ...
ԱՄՆ-ն Իրանին ազդանշաններ է փոխանցում, որ միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնության հասնելը հնարավոր է, սակայն Վաշինգտոնի առ...
Իրանից դեպի Հայաստան նախատեսված երկու չվերթ չեղարկվել է, ինչի մասին տեղեկություն կա «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի...
Հումքային շուկաներում ոսկու մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) ֆյուչերսների գինը բարձրացել է։ «APA -Economics»-ը, հղում ա...
Իսրայելի կառավարությունը աջակցել է Ուկրաինայի՝ Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսն ահաբեկչական կազմակերպո...
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը և 2016 թվականի դեմոկրատական նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը համաձայնվել են ներկայա...
Հաշվի առնելով տարածաշրջանի բարեկամ կառավարությունների խնդրանքը՝ արձագանքել ԱՄՆ նախագահի բանակցությունների առաջարկին, ես...
Միլիարդատեր Էլոն Մասկը նախնական բանակցություններ է վարում տիեզերանավի արտադրող SpaceX-ը իր արհեստական բանականության (A...
Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի դեկտեմբերի 30-ին հայտարարել էր, որ մեկնարկել են Սևանա լճի ափամերձ տարածքներում՝ բաց...
Պետական անվտանգության ծառայությունը քննչական միջոցառումներ է անցկացնում՝ Ադրբեջանի Հանրապետության այն քաղաքացիներին բա...
Իրանի կառավարությունը աճող մտահոգություն ունի, որ ԱՄՆ-ի հնարավոր հարվածը կարող է հանգեցնել իր տապալմանը՝ նոր բողոքի ցույ...
ՌԻԱ Նովոստիի հաշվարկներով, որոնք հիմնված են Դեստատիսի բյուրոյի տվյալների վրա, «Գերմանիայում իրական աշխատավարձերը վերջին...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոստացել է լավ լուրեր Ուկրաինայում պատերազմի խաղաղ կարգավորման վերաբերյալ։ Նա ասել է, որ սա առ...
Հայտնի ֆինանսիստ Ջեֆրի Էպշտեյնի դեմ հարուցված գործը ներառում է Վլադիմիր Զելենսկու հնարավոր ներգրավվածության մասին մեղադր...
Ուկրաինայի մի շարք քաղաքներ գիշերվա ընթացքում ենթարկվել են լայնածավալ հրթիռային և դրոնային հարվածների։ Առավել ծանր իրավի...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյան
CoinGlass վերլուծական ընկերության տվյալներով՝ վերջին օրերին Bitcoin-ի ներդրողները լիկվիդացրել են շուրջ 2,56 միլիարդ դոլա...
ՌԴ կառավարությունում հավանություն է ստացել օրինագիծը, ըստ որի՝ հնարավոր կլինի առգրավել ընտանի կենդանիներին՝ սեփականատերե...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Նիգերի մայրաքաղաք Նիամեյի օդանավակայանի և դրա հ...
Իրանի գերագույն առաջնորդի խորհրդական Ալի Շամխանին «Ալ-Մայադին» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտնել է, որ Իսլամակա...
Այսօր և վաղը տեղումներ կգրանցվեն Հայաստանի առանձին շրջաններում, նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ ձնախառն անձրևի և ան...

Trump Not Surprised by Recent Strikes on Ukraine's Energy Infrastructure
US President Donald Trump has not been surprised by the recent attacks on Ukraine's energy infrastructure, White House P...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has stated that Kyiv is awaiting a response from the United States regarding the...
In the past month, the United States has transferred dozens of military aircraft to bases near Iran and has concentrated...
The United States may restrict Iraq's access to oil revenue if Nouri al-Maliki is appointed Prime Minister. This was rep...
The respected British publication The Telegraph has addressed the recent statement of Samvel Karapetyan's son, evaluatin...
The Deputy Chairman of the Security Council of Russia, Dmitry Medvedev, has stated that North Korea can serve as an exam...
On February 3, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with the Council of Europe Commissioner for Human Rights, M...
Former US President Bill Clinton and former Secretary of State Hillary Clinton have agreed to testify before Congress re...
The US Armed Forces have conducted exercises in Poland involving Bradley infantry fighting vehicles, located approximate...
As of February 3rd, at 19:35, all inter-state and republican highways in Armenia are open. The organizations responsible...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has stated that during the upcoming negotiations in Abu Dhabi, Ukraine will seek...
Zakharova has accused the USA of targeting heads of state throughout history. “They have been doing this constantly. Unf...
Grain-laden wagons sent from Russia via Azerbaijan have arrived in Armenia. This has been reported by Azerbaijani media...
"Expect much worse, not only for me but for everyone," stated Armenia's third president Serzh Sargsyan during a conversa...
The State Revenue Committee of Armenia has announced that under point 2.2 of the Government Decision No. 1876-N dated No...
Today, a meeting was held with supporters led by Samvel Karapetyan, during which one citizen proposed to generate electr...
The individual who held the position of the head of the Dprabak community in Gegharkunik Province has been accused of mi...
"The Middle Corridor, which connects East Asia with Europe through Central Asia, the Caucasus, and Turkey, offers a rare...
The Central Bank of Armenia has decided to modify and reduce the fees charged to merchants for cashless transactions. Du...
Iran will not discuss its defense capabilities during negotiations with the U.S. in Istanbul, Reuters reports citing an...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, visited the Ministry of Finance to discuss the summary report of the min...
As of February 3 at 16:30, all inter-state and republican highways in Armenia are open. Responsible organizations for ro...
The French prosecutor's office has announced that Elon Musk, the founder of the X social platform, along with the compan...
The French police are conducting a search at the Paris office of the X social network. Pavel Durov, the founder of Teleg...
A video circulating on the internet showing a police officer's involvement has prompted a response from the Interior Min...
The Human Rights Defender has repeatedly emphasized that public discourse in Armenia is marked by discriminatory, intole...
The third President of Armenia, Serzh Sargsyan, stated in a conversation with journalists that uniting the opposition is...
The U.S. Secretary of Homeland Security, Kristi Noem, has announced that all federal immigration agents working in Minne...
Arman Tsarukyan has avoided extensive commentary regarding his advantage over UFC lightweight champion Ilia Topuria. His...
The Armenian dram has depreciated against the Russian ruble. This was stated today during a meeting with journalists by...
Sweden and Denmark will jointly supply Ukraine with Tridon air defense systems. According to Reuters, the total value of...
The Public Interest Protection Division of the Prosecutor General's Office submitted a lawsuit on March 11, 2025, to the...
On February 2, the Gugark Community Police Department received operational information indicating that on January 31, ar...
The Minister of Health of Armenia Anahit Avanesyan has clarified the circumstances and procedures under which a person's...
According to the Minister of High-Tech Industry, Mkhitar Hayrapetyan, rebroadcasting of foreign audiovisual programs can...
The global situation could become more dangerous if the "Strategic Offensive Arms Reduction Treaty" (START) ceases to fu...
The impact of gasoline imported from Azerbaijan on prices in Armenia will be visible in the January inflation figures. T...
The Minister of Justice, Srbuhie Galyan, has presented the report on the activities of the Penitentiary Service for 2025...
Narek Karapetyan, coordinator of the "Our Way" movement, stated during a meeting with citizens that they must not allow...
Germany is planning to establish a coded satellite constellation consisting of more than 100 satellites over the next fe...
The operations of the kitchen at the Shahumyan Village Kindergarten, a community non-profit organization in Artashat mun...
There will be no change in the Shirak regional governor's position, and the authorities are satisfied with Davit Arushan...
We continue negotiations with the Russian side regarding the railway: Our understanding is that we will carry out the wo...
Russia's presidential press secretary Dmitry Peskov has stated that Moscow has not yet received any official announcemen...
The Armenian aviation sector is still not expected to exit the EU 'blacklist' as new violations have been identified. Th...
The health of Vigen Euljekchyan, recently returned from Azerbaijani captivity, is deteriorating, as reported by his wife...
Immigration period has been opened in Armenia. This was stated by National Assembly member Vahaghn Aleksanyan in a video...
Eintracht Frankfurt has officially announced the transfer of Armenian national team forward Hrant-Leon Ranoss. The 22-ye...
In December 2025, on the eve of the New Year, I submitted a written request to the Public Services Regulatory Commission...
Europe needs to become more independent from the USA, especially in the technology sector, stated Merz. "Nostalgia and m...
The Minister of Territorial Administration and Infrastructure David Khudatyan announced during a press conference what t...
The Kremlin has stated that American financier Jeffrey Epstein did not propose a meeting with Russian President Vladimir...
According to the latest data released by official statistics, key demographic indicators measured from January to Novemb...
The Speaker of the National Assembly, Alen Simonyan, stated in an interview with Factor TV that he does not consider Rus...
Unfortunately, I have no talent for playing musical instruments; I say this as a negative aspect, and therefore I will m...
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has stated that diversifying Armenia's foreign relations, in Moscow's view, does...
According to the Financial Times, Ukraine has reached an agreement with the US and Europe on a "coordinated military res...
U.S. President Donald Trump has demanded that the New York Times immediately revise its publication claiming that he all...
The term of detention for Archbishop Arshak Khachatryan, the chief of the Mother See of Holy Etchmiadzin, has been exten...
I published a short video proposing that before the opening of the Armenian-Turkish border, Armenia should adopt laws to...
The trade agreement between the US and India pertains to India's purchases of petroleum products, defense, pharmaceutica...
From 08:00 on January 30 to 08:00 on February 3, the National Crisis Management Centre of the Ministry of Emergency Situ...
Iran continues to receive proposals from Washington for negotiations. This was stated by Ali Shamkhani, an advisor to Ir...
Record reports that forward Cristiano Ronaldo may leave Saudi Arabia's Al-Nassr football club. Ronaldo was not included...
American billionaire Elon Musk believes that a new civil war has already begun in the United States. He expressed this o...
The Migration Department of Georgia's Ministry of Internal Affairs has deported 57 foreign nationals from the country in...
The Trump administration in the United States is set to create a strategic reserve of critical minerals valued at approx...
The U.S. is sending signals to Iran that reaching an agreement on its nuclear program is possible, but Washington's prop...
Two flights scheduled from Iran to Armenia have been canceled, according to the official flight schedule of the Zvartnot...
The price of gold futures per troy ounce (31.1 grams) has risen in commodity markets. According to "APA - Economics," re...
The Israeli government has expressed support for Ukraine's decision to designate Iran's Islamic Revolutionary Guard Corp...
Former U.S. President Bill Clinton and 2016 Democratic presidential candidate Hillary Clinton have agreed to appear befo...
Considering the request of friendly governments in the region to respond to the US President's proposal for negotiations...
Billionaire Elon Musk is in preliminary negotiations to merge his spacecraft manufacturing company SpaceX with his artif...
The Prosecutor General's Office announced on December 30, 2025, that the demolition of illegally constructed buildings i...
The State Security Service is conducting investigative measures to identify and prosecute citizens of the Republic of Az...
The Iranian government is increasingly worried that a potential US strike could lead to its downfall amidst new protests...
According to calculations by RIA Novosti, based on data from Destatis, "real wages in Germany have decreased by nearly 1...
U.S. President Donald Trump has promised good news regarding the peaceful resolution of the war in Ukraine. He stated th...
The well-known financier Jeffrey Epstein's case includes allegations of Vladimir Zelensky's possible involvement in huma...
Several cities in Ukraine have been subjected to widespread missile and drone strikes overnight. The situation is partic...
Head of the Prime Minister's Office Arayik Harutyunyan
According to CoinGlass analytical company, in recent days, Bitcoin investors have liquidated approximately $2.56 billion...
The Russian government has approved a draft law that would allow for the seizure of pets in instances where evidence of...
According to the press service of the Russian Ministry of Foreign Affairs, a terrorist armed attack on the airport of Ni...
Ali Shamkhani, an advisor to Iran's Supreme Leader, stated in an interview with Al-Mayadeen television that the Islamic...
Today and tomorrow, precipitation is expected in some regions of Armenia, including a mix of snow and rain in the lowlan...