Դոնբասից զորքերի դուրսբերումը պարտություն է. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ ուկրաինական բանակի դուրսբերումը Դոնբասից կդառնա Կիևի համար ռազմավ...
Այսօր կայացած «Հանրապետություն» կուսակցության արտահերթ համագումարում հաստատվել են նախընտրական ցուցակի առաջին 30 համարներ...
Փաշինյանը վաղուց չի կարողանում գեներացնել փողոցը: Այս մասին «Արմենիա» հեռուստաընկերության եթերում ասել է «Ուժեղ Հայաստան...
«Իրանի ղեկավարությունը հարյուրավոր նավեր է ուղարկել դեպի Միացյալ Նահանգներ, հիմնականում Տեխաս, Լուիզիանա և Ալյասկա, որպե...
Ավարտին կհասցվի Երևանի Բաբաջանյան–Աշտարակ ճանապարհահատվածի անավարտ շինարարությունը։ Այս մասին այսօր Հանրայինի եթերում աս...
ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններից առաջ Իրանի ԱԳ նախարար Արաղչին զրուցել է ՌԴ ԱԳ նախարար Լավրովի հետ: Նրանք հեռախոսազրույցի ըն...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շարունակում է նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանին վերաբերող գրառումների շարքը: «Տկզա՛ր, քաղաքապե...
Իսրայելը և Լիբանանը ուղիղ բանակցությունների հաջորդ փուլը կանցկացնեն ապրիլի 23-ին Վաշինգտոնում Այս մասին հայտնել է Իսրայե...
նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ ամերիկյան բարձրաստիճան պատվիրակությունը շուտով վայրէջք կկատարի Պակիստանում՝ Իրանի հե...
Տարածաշրջանային ուժերի ընդլայնման շրջանակում Միացյալ Նահանգները սկսել է ծովային հետևակի ավիացիայի 12 միավոր F/A-18 Horne...
«Ղարաբաղից տեղահանված քաղաքացիների բնակապահովման ծրագրում փոփոխություններ կկատարվեն»,- հայտնել է ԱՍՀ նախարար Արսեն Թորոս...
Ապրիլի 27-ից Արդարադատության նախարարությունը կգործարկի սնանկության նոր էլեկտրոնային համակարգը և այդ պահից սկսած՝ դատարան...
Ըստ Downdetector-ի՝ հայտնի վեբ ռեսուրսների մոնիթորինգի ծառայության, տարբեր երկրների օգտատերերը բողոքել են ChatGPT նեյրոն...
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցը Հակակոռուպցիոն դատարանի 2026 թվականի հունվա...
Իրանի նախագահը հայտարարել է, որ Իրանի ժողովուրդը չի ենթարկվում ուժի կիրառմանը։ Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն ընդգծել է...
Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի անդամ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր: Այս մաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արդարադատության նախարարությունն ապրիլի 27-ից գործարկելու է սնանկության նոր...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի փոխանցմամբ՝ վաղն ավարտվող Իրանի հետ հրադադարի ժամանակավոր համաձայնագիրը մեծ հավանականությամբ չ...
Այսօր՝ ապրիլի 20-ին, ԿԸՀ-ն ստացել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջադրման հայտը: Նշենք, որ ցուցակը գլխավորում է Բ...
Դատարանը մերժել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի կալանքը վերացնելու միջնորդությունը՝ նա կմնա կալանքի տակ։ «Դատարան...
Երևանի քաղաքապետարանը հայտնում է. «Սարյան փողոցում իրականացվող միջին նորոգման գործընթացը չխոչընդոտելու համար խնդրում ենք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը կմնա կալանքի տակ՝ կոռուպցիոն մեղադրան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Զանգվածային խուզարկություններ Լոռու մարզում. Գյուլագարակում իրավապահները բ...
Չգիտեմ, թե աշակերտների կողմից վանդալիզմի ու խուլիգանության տեսանյութը որտեղ է արված, բայց այ այս պատկերի համար մեղավորը...
Լոռու մարզի Գյուլագարակ համայնքի Գյուլագարակ և Կուրթան գյուղերում այս պահին զանգվածային խուզարկություններ են իրականացվու...
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը հայտնում է, որ Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի փետրվարի 27-ին բավա...
Բուլղարիայի ԿԸՀ-ի հրապարակած թարմացված տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 20-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ մշակված 78,24% արձանագրութ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ազգային ժողովի նախագահն անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա սահմանի չբացման պատճ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Ստամբուլում ներկայացրել է հայ-թուրքական ցամաքային սահմանի վերաբացմանը խոչընդոտո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովի նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում՝ դատար...
Ճապոնիայի հյուսիսային ափամերձ գոտում տեղի ունեցած 7,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժից հետո հայտարարվել է ցունամիի տագ...
Ռուսաստանը մեր դաշնակից երկիրն է, մեր մոտից հարյուր հազարավորմարդիկ գնում են Ռուսաստան, աշխատում են, ձմռանը գումար են բե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ալեն Սիմոնյանը դատական հայց է ներկայացրել քաղաքացու դեմ. ԱԺ նախագահը պահանջ...
Գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրվի նկատմամբ հայատարվել է հետախուզում. Radar Armenia-ի գրավոր հարցման ի պատասխան հայտնել են...
Իսրայելի արտաքին գործերի նախարար Գիդեոն Սաարը սարսափելի և ամոթալի է որակել Լիբանանի հարավում իսրայելցի զինվորի կողմից Հի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ապրիլի 20-21-ին Հայաստանի գետերում սպասվում է ջրի ելքերի զգալի մեծացում, իս...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դիմել է դատարան՝ պահանջելով Միքայել Մարգարյանից ներողություն խնդրել և վիրավորանքի համար վճարել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ապրիլի 1-ից էլեկտրամոբիլների գույքահարկը հաշվարկվում է նոր մեթոդաբանությամբ...
Երեք հարց Ռ.Քոչարյանին: Այս մասին տելեգրամի իր ալիքում գրել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: «1) Երբ Վանաձորում դրական արձագ...
ՀՀ–ում ոչնչացվել է «Nestle» ընկերության «NAN» ապրանքանիշի մանկական սննդի վտանգավոր ճանաչված 9 700 կգ ընդհանուր քաշով խմբ...
ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար Էդգար Պետրոսյանն արձագանքել է «Ուրարտու» ՖԱ գլխավոր տնօրեն Դավիթ Շախբագյանի հայտարարությանը։ «Ի պա...
Երևանի Ներքին Չարբախ թաղամասում այսօր՝ ապրիլի 20-ին, մեկնարկել է Արթուր Աբրահամի անվան մանկապատանեկան մարզահամալիրի հիմն...
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագիրը՝ շեշտելով, որ քաղաքական ընդդիմ...
Միանգամից երեք երկրներում HiPP մանկական սննդի մեջ առնետի թույն են հայտնաբերել։ Ավստրիայի ոստիկանությունը հայտնել է մանկա...
Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային շեշտել է, որ Իրանը չի ընդունում սեփական ազ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Գյումրու ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Սարիկ Մինա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ներկայացնելով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագիրը, ընդգծել է, որ Հա...
Ներքին գործերի նախարարությունից հիշեցնում են՝ ապրիլի 1-ից գործում է Էլեկտրամոբիլների գույքահարկի հաշվարկման միատեսակ մեթ...
Սիրելի ընկերներ, նախ շնորհավորում եմ բոլորիս երեկվա աննախադեպ երթի և ստացված համերգի առիթով: Որոշ շրջանակներ չկարողանալո...
Իրանի իշխանությունները պահանջել են ԱՄՆ-ից զգալիորեն մեղմացնել երկրի դեմ սահմանված պատժամիջոցները։ Այս մասին հայտնում է C...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Երևանի քաղաքապետարանում անդրադարձել են Նուբարաշենի աղբավայրում տեղի ունեցած...
Իրանի նոր գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին ոտքի թեթև վիրավորում է ստացել իր նստավայրի ուղղությամբ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի իր...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ ավելի քան 80,000 մարդ արդեն վերադարձել է Ղարաբաղ և «Արևելյան Զանգեզուր»։...
Նուբարաշենի աղբավայրում տեղի ունեցած պայթյունի դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 412-րդ հոդվա...
Քոչարյանը չի կարողանա մարդկանց մոբիլիզացնել. Փաշինյանի շանսերն ավելի շատ են: Այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի նախկին արտգոր...
Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստի ընթացքում քննարկվել են Նուբարաշենի աղբավայրում տեղի ունեցած պայթյունի մանր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Տրանսպորտային բարեփոխումներ Երևանում. Տիգրան Ավինյանը հայտնել է վճարումների...
Երևանի քաղաքապետի փոխանցմամբ՝ երկու շաբաթվա ընթացքում տրանսպորտի վճարումներից հավաքվել է մոտ 8 նոր ավտոբուսի արժեքին հավ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Նարեկ Կարապետյանը Արտաշատում կայացած հանդիպման ժամանակ հայտարա...
44-օրյա պատերազմի օրերին ԶՈւ ԳՇ պետի պաշտոն զբաղեցրած Օնիկ Գասպարյանն առաջարկել է ԱԺ փակ ձևաչափի պայմաններում պատասխանել...
«Ուրարտուի» գլխավոր տնօրեն Դավիթ Շախբագյանը հանդես է եկել պաշտոնական հայտարարությամբ՝ խիստ քննադատության ենթարկելով Հայա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում սպասվում են վտանգավոր տեղումներ և ջրհեղեղներ. Ապրիլի 20-21-ը կա...
Արաբական Միացյալ Էմիրությունները քննարկումներ են սկսել Միացյալ Նահանգների հետ ֆինանսական աջակցության հարցի շուրջ՝ այն դե...
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ՉԹՕ-ներին առնչվող փաստաթղթերի ստուգման ընթացքում հայտնաբերվել են «հետաքրքիր» նյութեր, որո...
Դոնալդ Թրամփի հայտարարությունից ժամեր անց Պակիստանն ու Իրանը դեռ չեն հաստատել բանակցությունների երկրորդ փուլի վերաբերյալ...
Իրանական կողմը անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ թիրախավորել է ամերիկյան մի քանի ռազմական նավեր՝ ի պատասխան իրանական նավի...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի պնդմամբ՝ Իրանի դեմ պատերազմը դեռևս չի ավարտվել, և ցանկացած պահի հնարավոր են նոր ի...
«Երկու օր առաջ հակակոռուպցիոն դատարանի մոտ ի աջակցություն Սամվել Կարապետյանի տեղի ունեցած երթի ընթացքում չխուլլիգանությո...
Իրանի զինված ուժերի «Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբի ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն խախտել է հրադադարի ռեժիմը՝...
Արաբական ծովում գործող ԱՄՆ ուժերը ապրիլի 19-ին ծովային շրջափակման ապահովման միջոցներ են կիրառել իրանական բեռնատար նավի ն...

Withdrawal of Troops from Donbas is a Defeat: Zelensky
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has stated that the withdrawal of the Ukrainian army from Donbas would rep...
Today, during the extraordinary congress of the 'Republic' party, the first 30 candidates of the electoral list were con...
Pashinyan has long been unable to generate street support. This was stated by Narek Karapetyan, a member of the "Strong...
"The Iranian leadership has sent hundreds of ships towards the United States, mainly to Texas, Louisiana, and Alaska, in...
The construction of the unfinished section of the Yerevan Babajanyan-Ashtarak road will be completed. This was announced...
Ahead of negotiations with the United States, Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif Araqchin has spoken with Rus...
The President of the National Assembly, Allen Simonyan, continues his series of posts regarding former mayor Hayk Maruty...
Israel and Lebanon will hold the next round of direct negotiations on April 23 in Washington, as reported by Israel's Ka...
President Donald Trump has announced that a high-level American delegation will soon arrive in Pakistan to participate i...
In the context of expanding regional forces, the United States has begun the process of transferring 12 F/A-18 Hornet fi...
“Changes will be implemented in the housing support program for citizens displaced from Artsakh,” stated Arsen Torosyan,...
Starting from April 27, the Ministry of Justice will launch a new electronic bankruptcy system. From that point on, all...
According to Downdetector, a well-known website monitoring service, users from various countries have reported outages o...
The latest lawsuit by the Office of the Prosecutor General for the protection of state interests has been accepted by th...
The President of Iran has stated that the Iranian people do not submit to the use of force. President Masoud Pezeshkian...
Member of the Armenian women’s weightlifting team, Alexandra Grigoryan, has become a silver medalist at the European Cha...
Yesterday's news presented in a concise and substantive manner: The Ministry of Justice will launch a new electronic ban...
US President Donald Trump has indicated that the temporary ceasefire agreement with Iran, which expires tomorrow, is unl...
Today, on April 20, the Central Electoral Commission (CEC) received a nomination application from the Prosperous Armenia...
The court has rejected the motion to lift the detention of Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan; he will remain in custody. “Th...
The Yerevan City Hall announces, “In order to not obstruct the ongoing medium repairs on Saryan Street, we kindly ask th...
Recent news summarized: Gyumri Mayor Vardan Ghukasyan will remain in custody due to corruption charges and disrespect to...
Here are the news highlights from the past hour: Massive Raids in Lori Province: Law enforcement officials in Gyulagarak...
I do not know where the video of the vandalism and hooliganism by students was made, but for this image, the culprits ar...
Mass searches are currently being conducted in the villages of Gyulagarak and Kurth in the Lori region, according to rep...
The Office of the Prosecutor General of the Republic of Armenia reports that the Anti-Corruption Court has accepted anot...
According to updated data released by the Bulgarian Central Election Commission, as of 08:00 on April 20, with 78.24% of...
News from the past hour presented concisely and substantively. The Speaker of the National Assembly has addressed the re...
The Speaker of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, presented the circumstances hindering the reopening of t...
Latest news summarized and informative: General-Mayor Grigori Khachaturov has been placed on the wanted list following a...
A powerful earthquake, measuring 7.5 on the Richter scale, has struck the northern coastal region of Japan, prompting a...
Russia is our allied country, and hundreds of thousands of our people are going to Russia to work and bring money back d...
Highlights from the past hour: Alen Simonyan has filed a lawsuit against a citizen, demanding a public apology and a sym...
A wanted notice has been issued for General-Major Grigori Khachatryan. This was disclosed by the Prosecutor General's Of...
Israel's Minister of Foreign Affairs, Gideon Sa'ar, has described the destruction of a statue of Jesus Christ by an Isra...
In brief, the news of the past hour: On April 20-21, a significant increase in river flows is expected in Armenia, with...
The Speaker of the National Assembly, Alen Simonian, has approached the court demanding that Mikayel Margaryan publicly...
Last hour's news summarized: From April 1, the property tax for electric vehicles will be calculated using a new methodo...
Three Questions to R. Kocharyan: This was written by the Speaker of the National Assembly, Alen Simonian, on his Telegra...
A total of 9,700 kg of baby food under the 'NAN' brand from the company Nestle has been destroyed in Armenia, as reporte...
The General Secretary of the Football Federation of Armenia (FFA), Edgar Petrosyan, has responded to the statement made...
Today, April 20, a groundbreaking ceremony for the Arthur Abraham Youth Sports Complex took place in the Nerk’in Charbak...
Prime Minister Nikol Pashinyan presented the electoral program of the "Civil Contract" party, emphasizing that the polit...
Rat poison has been discovered in HiPP baby food in three countries at once. The Austrian police reported the detection...
The spokesperson for the Islamic Republic's Foreign Ministry, Esmail Baghaei, emphasized that Iran does not accept any u...
Here are the latest news highlights from the past hour: Sarik Minasyan, the head of the Citizen's Contract faction in th...
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, while presenting the pre-election program of the 'Civil Contract' party, emphas...
The Ministry of Internal Affairs reminds that starting from April 1, a uniform methodology for calculating property tax...
Dear friends, first of all, I congratulate us all on yesterday's unprecedented march and the concert we attended. Some c...
The Iranian authorities have demanded that the U.S. significantly ease the sanctions imposed on the country. This was re...
News from the past hour, summarized and substantive: The Yerevan Municipality has addressed the explosion that occurred...
The new Supreme Leader of Iran, Mojtaba Khamenei, has sustained a minor injury to his leg due to airstrikes carried out...
The President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has announced that more than 80,000 people have already returned to Nagorno-K...
The Investigative Committee has initiated a criminal case following the explosion at the Nubarashen landfill under Artic...
Kocharian will not be able to mobilize people. Pashinyan's chances are greater. This was stated by Elmar Mammadyarov, th...
During a procedural meeting of the Yerevan City Hall, details of the explosion at the Nubarashen landfill and the health...
Here are the news highlights from the past hour, concise and informative: Transport reforms in Yerevan: Tigran Avinyan a...
The Mayor of Yerevan has reported that over the past two weeks, funds collected from transportation payments amount to t...
The leader of the electoral list of the "Strong Armenia" party, Narek Karapetyan, announced during a meeting in Artashat...
During the 44-day war, former Chief of the General Staff of the Armed Forces Onik Gasparyan suggested addressing all que...
The general director of Urartu, David Shakhbagyan, has made an official statement, strongly criticizing the refereeing o...
Yesterday's news, summarized and detailed: Dangerous rainfall and flooding expected in Armenia. An intense phase of rain...
The United Arab Emirates has initiated discussions with the United States regarding financial support in the event that...
Donald Trump has announced that during the review of documents related to UFOs, "interesting" materials have been discov...
Hours after Donald Trump’s announcement, Pakistan and Iran have yet to confirm information regarding the second phase of...
The Iranian side has targeted several American military vessels using drones in response to the detention of an Iranian...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has asserted that the war against Iran is not over, and new developments could...
“Two days ago, during a rally in support of Samvel Karapetyan near the Anti-Corruption Court, the court rejected the inv...
The representative of Iran's Armed Forces Central Headquarters, 'Khatam al-Anbia', has stated that the United States has...
The United States forces operating in the Arabian Sea applied measures for maritime blockade on April 19 against an Iran...