Ես կհաղթեի և՛ Ջասթինին, և՛ Փեդիին․ Արման Ծառուկյան
UFC-ի թեթև քաշային կարգի վարկանիշային աղյուսակի երկրորդ համարը՝ Հայաստանը ներկայացնող Արման Ծառուկյանը, իր կարծիքն է հայ...
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը սոցցանցի իր էջում անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի՝ վերջին ասուլիսում արված հայտարարություն...
Ղրիմը և Դոնբասը ունեին ինքնորոշման լիակատար իրավունք, և ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հայտարարությունն այս հ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրաժարվել է պատասխանել ABC-ի լրագրողի հարցին՝ քննադատելով նրան չափազանց բարձրախոսության համար։...
Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Էլնուր Մամեդովը հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին գործերի հանձնաժողովի մասնագի...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ռազմատեխնիկական համագործակցության վերաբերյալ հանդիպման ժամանակ արված հայտարարությունների հիմ...
ԱՄՆ ռազմածովային ուժերի Boeing P-8A Poseidon հակասուզանավային հետախուզական ինքնաթիռը այսօր նկատվել է Կոլա թերակղզու մոտա...
Դերասանուհի Քեթրին Օ'Հարան մահացել է 72 տարեկան հասակում, Variety-ին հայտնել է նրա մենեջերը։ Մահվան պատճառը դեռևս պարզվա...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Թուրքիայում զգուշացրել է Իսրայելին, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը պատր...
Ամերիկյան կողմը քննարկել է էներգետիկ օբյեկտների վրա մեկ շաբաթով հարձակումներից զերծ մնալու հարցը։ Հետհաշվարկը սկսվել է ա...
Կանադայի կառավարության կայքում հրապարակված հաղորդագրության համաձայն՝ Ռուսաստանում կանադական վիզայի դիմումների կենտրոններ...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը հայտարարել է, որ Իրանի իշխանությունները, իբր, խելագարորեն գումար են փոխանցում աշխարհ...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության հայտարարության համաձայն՝ Միացյալ Նահանգները պատժամիջոցների նոր փաթեթ է սահմանել Իրանի և ահա...
Ֆրանսիայի վարչապետ Սեբաստիան Լեկորնուն կիրառեց սահմանադրության 49.3 հոդվածը, որը թույլ է տալիս օրինագծերն ընդունել առանց...
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հայտարարել է, որ ՄԱԿ-ը կարող է անխուսափելիորեն ֆինանսական փլուզման եզրին հայտն...
2026թ. փետրվարի 1-ից ՀՀ բանակում դադարեցվում է Հոգևոր ծառայության գործունեությունը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել...
Ամենյան Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի եղբայրը՝ Գևորգ Ներսիսյանը, կշարունակի մնալ կալանավորված։ Կալանքի ժամկետը ևս 2 ամսով...
Հունվարի 30-ին՝ ժամը 20:00-ի դրությամբ, միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին...
ՄԱԳԱՏԷ-ն արտակարգ նիստ է գումարում՝ Ուկրաինայում միջուկային անվտանգության արագ վատթարացման պատճառով։ Այս մասին գրում է B...
Տեր Պսակ քահանա Մկրտչյանը գրել է, որ պաշտպանության նախարարի հրամանով 20 և ավելի տարիներ իր հոգևոր ծառայությունը բերած ՀՀ...
Civic.am-ը հունվարի 30-ին հրապարակել է «Կտրիճ Ներսիսյանը հանձնարարել է վաճառել զորամասերում առկա եկեղեցապատկան գույքը․ բ...
ՀԷՑ-ի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը սոցցանցի իր էջում գրել է, որ «Վարդաշեն» ենթակայանում մեկ ամիս առաջ տեղի ո...
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն պաշտոնական հանդիպման ընթացքում կոչ է արել այս տարի անել առավելագույնը կանանց համ...
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ անդրադառնալով տարածքային պաշտպանության...
Պաշտպանության Նախարարի հրամանով 20 և ավելի տարիներ իր հոգևոր ծառայությունը բերած ՀՀ ԶՈւ Հոգևոր առաջնորդությունը լուծարվե...
Հայաստանում մսի վաճառքի կետերում իրականացված ստուգումների թիվը աճել է, իսկ խախտումների քանակը՝ նվազել։ Այս մասին լրագրող...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան տարակուսանք է հայտնել ՀՀ վարչապետ Նիկո...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակի խոսքով՝ Ռուսաստանը տնտեսական ճակատում կապեր է պահպանում հայ գոր...
ԱՄՆ-ն շարունակում է մեծացնել իր ռազմական ներկայությունը Մերձավոր Արևելքում՝ Իրանի հասցեին հնչած հայտարարությունների ֆոնի...
Իսրայելական իշխանությունները հայտնել են, որ շաբաթավերջին երկու ուղղությամբ կվերաբացվի Գազայի հետ սահմանային անցակետը, ին...
Մեր տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունները տեղի են ունենում տարածաշրջանից դուրս գտնվող որոշակի ուժերի ապօրինի մի...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Եվրամիության ներկայացրած...
Վագիֆ Խաչատրյանի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել, և նա ներկայումս վերականգնման փուլում է։ Այդ մասին խորհրդարանական ճեպ...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, երբ ելույթի համար հնչեցվել է Հայաստանի Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակց...
Առողջության ապահովագրության փաթեթում տարվա առավելագույն շեմ չկա, այսինքն՝ մեկ անձի վրա տարվա ընթացքում ծախսվող գումարի հ...
Ասուլիսի ընթացքում լրագրողը Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Տիգրան Պետրոսյանին հարցրել է, թե 2025 թվակ...
Հունվարի 20-ին, Մեղրիի սահմանային հատվածում, ուշագրավ իրավիճակ է եղել։ ArmLur.am-ի տեղեկություններով՝ Իրանի Հանրապետությ...
Մի քանի օր առաջ Թագուհի Ղազարյանի մոտ հարցազրույցի ընթացքում քննարկումների ժամանակ միտք է առաջացել բեմադրել պարային համա...
Կրեմլը տեսել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հայտարարությունները Դոնբասը և Զապորոժյեի ԱԷԿ-ը «առանց կռվի չհանձնել...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված հարվածներից ձեռնպահ մնալու խնդրանքը նպատակ ունի...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հռիփսիմե Հունանյանի լիազոր...
Ուկրաինան պատրաստ չէ փոխզիջումների, որոնք կխախտեն տարածքային ամբողջականությունը։ «Մենք Դոնբասը և Զապորոժյեի ԱԷԿ-ը չենք հ...
Ընդհանուր ապահովագրական փաթեթի շրջանակում տարվա ընթացքում մեկ անձի համար ծախսվող գումարի առավելագույն շեմ չի սահմանվում։...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դիտարկում է Իրանի դեմ հնարավոր ռազմական գործողությունների տարբերակներ, այդ թվում՝ ամերիկյան զի...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները զրկում է Իրանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներին և նրանց ընտանիքի անդամներին Միացյալ Նահանգներում...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ չի պատրաստվում հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ Մ...
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հայտարարել է, որ առողջության համընդհանուր ապահովագրության համակարգում ընդգր...
APA-Economics-ի փոխանցմամբ՝ բորսայի տվյալների համաձայն, Նյու Յորքի COMEX ապրանքային բորսայում 2026 թվականի փետրվարյան ոս...
Եվրամիության խորհուրդը հունվարի 29-ին հաստատել է Հայաստանին 20 միլիոն եվրոյի ֆինանսական աջակցություն տրամադրելու որոշում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Կանադան անօրինական և համառորեն հրաժարվել է հավաստագրել Gulfstream 500, 600, 7...
«Զվարթնոց» օդանավակայանում՝ ըստ կայքում հրապարակված չվացուցակի տվյալների, չեղարկվել են մի քանի չվերթներ։ Կայքում հրապարա...
Եվրամիության ղեկավարությունը որոշ փուլում կպահանջի Հայաստանի լիակատար քաղաքական համերաշխություն, այդ թվում՝ Բրյուսելի հա...
ԱՄՆ-ում ուժեղ ձնաբքի զոհերի թիվը հասել է 85-ի, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով Associated Press-ին։ Նահանգային իշ...
Եվրոպական միության հետ Հայաստանի արագացված մերձեցումը բացասական հետևանքներ կունենա ինչպես Ռուսաստանի հետ նրա դաշնակցային...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ վերջին օրերին զրույցներ է ունեցել Իրանի հետ։ «Ես ունեցել եմ զրույցներ, և նախա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է ազգային արտակարգ դրություն՝ կապված ազգային անվտանգությանը սպառնացող վտանգի հետ, ո...
Ընտրություններին ընդառաջ, Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է ոչ միայն քաղաքական հակառակորդների վախը բռնել քրեական հետապնդումներով,...
Իրանի դեմ ցանկացած ագրեսիա կվտանգի Միացյալ Նահանգների և նրա դաշնակիցների Մերձավոր Արևելքում ամբողջ ռազմական ենթակառուցվա...
65+ տարիքի 50 հազար 73 թոշակառու հունվարի 29-ի դրությամբ ստացել է 4.3 միլիարդ դրամի առողջապահական ծառայություն՝ պետական...
Rate.am-ը ներկայացնում է հունվարի 30-ին տարադրամի փոխարժեքները: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեք է սահմանվել 376.17 դր...
UFC-ի կիսաթեթև քաշային կարգի չեմպիոն Ալեքս Վոլկանովսկին խոսել է իր կարիերայի հետագա ծրագրերի մասին՝ չբացառելով հայ մարտի...
Հունվարի 29-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Իրանի...
Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը և նրա կինը 2024 թվականի հուլիսին Աբովյան հ...
Այսօր Հայաստանում ձյուն չի գա։ Տեղեկությունը հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնը։ Հունվարի 31-ին,...
«Կարծում եմ՝ Իսրայելի հիմնական նպատակը կլինի ոչնչացնել իրանական բանակի որոշ կարևորագույն կարողություններ», - ասել է Թուր...
Փետրվարի 15-ից կգործի ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոնի 112 միասնական հեռախոսահամարը, որը հնարավորություն կտա մեկ զանգով...
Դատական ակտը չկատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին հայտնում են ՔԿ-ից։ «ՀՀ հարկադիր կատարումն ա...

The second-ranked fighter in the UFC lightweight division representing Armenia, Arman Tsarukyan, has shared his thoughts...
The Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, commented on the statements made by former President Robert...
Crimea and Donbas had the full right to self-determination, and the statement by UN Secretary General Antonio Guterres r...
US President Donald Trump refused to answer a question from an ABC journalist, criticizing him for being too loud. "You...
The Deputy Foreign Minister of Azerbaijan, Elnur Mamedov, met with the professional staff of the U.S. House of Represent...
During a meeting on military technical cooperation, Russian President Vladimir Putin made several key statements. He not...
The U.S. Navy's Boeing P-8A Poseidon anti-submarine reconnaissance aircraft was spotted today near the Kola Peninsula, a...
Actress Catherine O'Hara has passed away at the age of 72, her manager has informed Variety. The cause of her death has...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi has warned Israel in Turkey that the Islamic Republic of Iran is ready to en...
The American side has discussed the issue of refraining from attacks on energy facilities for a week. The countdown has...
According to a statement published on the Government of Canada’s website, Canadian visa application centers in Russia ha...
U.S. Treasury Secretary Scott Bessenet has claimed that Iranian authorities are allegedly frantically transferring funds...
According to a statement from the US Department of the Treasury, the United States has imposed a new sanctions package a...
French Prime Minister Sébastien Lecornu invoked Article 49.3 of the Constitution, which allows bills to be approved with...
The Secretary-General of the United Nations, António Guterres, has announced that the UN could inevitably find itself on...
Starting from February 1, 2026, the spiritual services in the Armenian Armed Forces will be suspended. This was announce...
The brother of Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Garegin B, Gevorg Nersisyan, will continue to remain in...
As of January 30, at 20:00, all interstate and republican highways are open. This information is provided by the Road De...
The International Atomic Energy Agency (IAEA) has convened an emergency meeting due to the rapid deterioration of nuclea...
Father Psak Mkrtchyan wrote that the spiritual leadership of the RA Armed Forces, which has provided more than 20 years...
Civic.am published an article on January 30 titled "Ktrich Nersisyan Ordered to Sell Church Property in Military Units:...
Romanos Petrosyan, the acting manager of HEC, stated on his social media page that after the accident that occurred a mo...
Belarusian President Alexander Lukashenko called during an official meeting this year to do the utmost for women. Lukash...
Defense Minister Suren Papikyan has posted a video on his Facebook page addressing the significance of the territorial d...
The Spiritual Leadership of the Armed Forces of Armenia has been dissolved by order of the Minister of Defense, after pr...
The number of inspections conducted at meat sales outlets in Armenia has risen, while the number of violations has decre...
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, expressed confusion over Armenian Prime Mi...
The spokesperson for the Russian Foreign Ministry stated that Russia maintains economic ties with its Armenian partners....
The United States continues to bolster its military presence in the Middle East in the wake of statements directed at Ir...
The Israeli authorities have announced that the Rafah border crossing will reopen in both directions this weekend, allow...
Events occurring in our region are the result of illegal interventions from certain forces outside the region. This was...
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, commented on the roadmap presented by the...
The surgery of Vagif Khachatryan was successful, and he is currently in the recovery phase. This was stated by Armenia's...
During a session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, when the name of Hayk Mamijanyan, the head of t...
In the health insurance package, there is no annual maximum threshold, meaning there are no maximum limits on the amount...
During a press conference, a journalist asked Tigran Petrosyan, the head of the Food Safety Inspection Body (FSIB), abou...
On January 20, a significant incident occurred in the Meghri border area. According to ArmLur.am, more than ten individu...
A few days ago, during an interview with Taguhi Ghazaryan, a concept emerged to stage a dance performance. This was stat...
The Kremlin has noted Ukrainian President Volodymyr Zelensky's statements regarding plans to not surrender Donbas and th...
The request from U.S. President Donald Trump to Russian President Vladimir Putin to refrain from strikes on Ukraine aims...
The President of the National Assembly, Alen Simonian, has signed a decree to terminate the powers of Hripsime Hunanian,...
Ukraine is not prepared to make compromises that would violate its territorial integrity. “We will not hand over Donbas...
Within the framework of the general insurance package, there is no maximum expenditure threshold set for one individual...
U.S. President Donald Trump is considering options for possible military actions against Iran, including limited incursi...
The United States is revoking the right to live in the United States for senior Iranian officials and their family membe...
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has declared that he does not intend to meet with Russian President Vladim...
The Minister of Health of the Republic of Armenia, Anahit Avanesyan, has stated that only 18.3% of individuals enrolled...
According to APA-Economics, based on stock market data, the price of gold futures for February 2026 decreased by 2.29 pe...
The Council of the European Union approved a decision on January 29 to provide Armenia with financial support of €20 mil...
US President Donald Trump has announced that Canada has illegally and obstinately refused to certify the Gulfstream 500,...
Several flights have been canceled at Zvartnots Airport, according to the schedule published on the airport's website. A...
The leadership of the European Union will, at some point, demand complete political solidarity from Armenia, including a...
The death toll from the heavy snowfall in the United States has reached 85, reports RIA Novosti citing the Associated Pr...
The rapid rapprochement of Armenia with the European Union will have negative consequences for both its allied relations...
U.S. President Donald Trump has announced that he has had discussions with Iran in recent days. “I have had conversation...
U.S. President Donald Trump has declared a national emergency concerning an alleged threat to national security that he...
As the elections approach, Nikol Pashinyan is intent on instilling fear not only in his political opponents through crim...
Any aggression against Iran will threaten the entire military infrastructure of the United States and its allies in the...
As of January 29, more than 50,000 pensioners aged 65 and older have received healthcare services worth 4.3 billion dram...
Rate.am presents the currency exchange rates as of January 30. The maximum buying rate for the US dollar has been set at...
The UFC lightweight champion Alexander Volkanovski has discussed his future plans, not ruling out the possibility of a f...
On January 29, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan...
The head of the National Assembly's "Civil Contract" faction, Hayk Konjoryan, and his wife purchased a house in the Arin...
Today, no snow is expected in Armenia. This information has been provided by the Hydro-Meteorological and Monitoring Cen...
"I believe Israel's main objective will be to destroy certain key capabilities of the Iranian army," said Turkey's Forei...
Starting from February 15, the 112 unified emergency phone number of the Ministry of Internal Affairs will be operationa...
A criminal case has been initiated due to the failure to execute a court ruling. This has been reported by the Investiga...