Քրեական գործ՝ Վեհափառ Հայրապետի և Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամների դեմ․ փաստաբան
Խայտառակ քրեական գործ՝ Վեհափառ Հայրապետի և Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամների դեմ, այս մասին հայտարարել է փաստաբան Ռուբե...
Շերամի փողոցում գտնվող անձեռոցիկի արտադրամասի պահեստում բռնկված հրդեհը ժամը 23։10-ին մեկուսացվել է։ Այդ մասին հայտնում ե...
Ամերիկացի ռեփեր և պրոդյուսեր Շոն Քոմբսը, որը հայտնի է որպես Փի Դիդի, կապված է Թուփաք Շաքուրի սպանության հետ, հաղորդում է...
Փաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է. «Սահմանադրական դատարանի կազմի մեծամասնությունը փոխվել է 2018 թվականին հաջորդած ժամանա...
«Մի քանի երկրներ ներկայումս փորձում են կանխել մեր տարածաշրջանում լայնածավալ պատերազմի բռնկումը։ Դրանցից ոչ մեկը եվրոպակա...
ԱՄՆ-ն պետք է փուլ առ փուլ լուծի Իրանի հետ իր խնդրահարույց հարաբերությունները, քանի որ բոլոր հարցերը միասին հավաքելը դժվա...
Նիդեռլանդների վարչապետ Դիկ Շուֆ. «Նիդեռլանդները տարիներ շարունակ պնդել է դրա համար։ Այսօր Եվրոպան միասնական է և վճռականո...
Բավականին հետաքրքիր և մի փոքր էլ զվարճալի է դիտել, թե ինչպես են մեր ընդդիմադիր գործընկերները քննարկում, թե ինչու է ԵԽԽՎ֊...
Այսօր Բրյուսելում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ կայացել է քննարկում Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբե...
Ավստրալիայից, ԱՄՆ-ից, Մեծ Բրիտանիայից և Դանիայից աստղագետների միջազգային խումբը հայտարարել է HD 137010 b էկզոմոլորակի հա...
Եվրոպական դիվանագիտության ղեկավար Կայա Կալասը ԵՄ արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումից հետո հայտարարել է, որ նրանք քնն...
Մենք կարծում ենք, որ պատերազմն ու հակամարտությունը ոչ մի կողմի շահերից չեն բխում, և մենք առաջնահերթություն ենք տալիս ներ...
Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տեղեկացրել է Հունաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանը ԵՄ-ի ներսում ռուս դիվանագետն...
Ինչպես ավելի վաղ հայտնի էր դարձել՝ դեկտեմբերին ձեռք էր բերվել քաղաքական համաձայնություն, կոնսենսուս Եվրոպական խաղաղությա...
Փաստաբան Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքում գրառում է կատարել, մանրամասներ հայտնելով Արշակ սրբազանի կալանքի երկարացման միջնորդու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները հասել է էներգիայի արտադրության պատմական բարձրակետերի։ «Կար...
Սկսվել է «Զանգեզուրի» գծի շինարարությունը, որը նպատակ ունի Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետությունը միացնել Ադրբեջանի գլխավոր...
Գերմանիայի դեսպան Ակսել Դիթմանը կանչվել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարություն՝ Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի՝ Իրանի...
ԵՄ-ն ընդլայնել է անօդաչու թռչող սարքերի և հրթիռների մշակման մեջ օգտագործվող բաղադրիչների և տեխնոլոգիաների Իրան արտահանմա...
Հունգարիան թույլ չի տա, որ Ռուսաստանից նավթի և գազի մատակարարումների արգելքը ներառվի ԵՄ 20-րդ պատժամիջոցների փաթեթում, ո...
ԵՄ-ում մտահոգություններ են աճում ԱՄՆ-ի հեղուկ բնական գազից կախվածության վերաբերյալ, հաղորդում է Bloomberg-ը՝ հղում անելո...
Նիպահ վիրուսով հարուցված հիվանդությունը նոր ի հայտ եկող զոոնոզ (մարդու և կենդանիների համար ընդհանուր) վարակ է: Այս մասին...
Հունվարի 29-ին՝ ժամը 19:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
Հունվարի 26-ին սոցիալական ցանցերից մեկի օգտատերը շնամարտի տեսանյութ էր հրապարակել: Համայնքային ոստիկանության Մուշի բաժնի...
Մոսկվան կդիտարկի Ուկրաինայի վերաբերյալ իրական առաջարկները և հույսը չի դնի հրապարակային խաղերի վրա, լրագրողներին ասել է Ռ...
Մոսկվան չգիտի, թե Վաշինգտոնն ու Կիևը ինչ կոնկրետ անվտանգության երաշխիքների շուրջ են համաձայնության եկել, հայտարարել է Ռո...
Հունվարի 29-ին, ժամը 14։15-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Շերամի փողոցում...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ երկաթուղիների գործարկման հարցով Հայաստանը գրավոր դիմել է ՌԴ-ին։ Նրա խոսքով՝ Հա...
Ռոբերտ Քոչարյանն անդրադարձել է նախկին նախագահների՝ քաղաքականությունից հեռանալու և ընտրություններին չմասնակցելու կոչերին՝...
Իրանի իշխանությունները ձերբակալում են բժիշկների և բուժաշխատողների՝ զանգվածային բողոքի ցույցերի բռնի ճնշման ժամանակ վիրավ...
ԱՄՆ իշխանությունները Վենեսուելային կհանձնեն հունվարին առգրավված լցանավերից մեկը, հաղորդել է Reuters-ը՝ հղում անելով երկո...
Կառավարության որոշմամբ մայիսի 4-ի աշխատանքային օրը տեղափոխվել է ապրիլի 18՝ շաբաթ օրը։ Պատճառը Եվրոպական քաղաքական համայն...
Մամլո ասուլիսի ժամանակ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը նշել է, որ «TRIP»-ը հայ-ամերիկյան պրոյեկտ է՝ Ադրբեջանի և Թուր...
ՀՀ կառավարությունը այսօրվա նիստում որոշում է ընդունել 2025 թ. ձմեռային զորակոչի անցկացման ժամկետը երկարաձգելու վերաբերյա...
Իրանի Մեջլիսի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը CNN-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Թեհրանը պատրաստ է բանակցություն...
Վրաստանի Դուշեթի համայնքում, Ջինվալի-Անանուրի ճանապարհահատվածում (որը միանում է «Վերին Լարս» անցակետին), տեղի է ունեցել...
Ռեփեր Նիկի Մինաժը խոստովանել է, որ ինքը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի թիվ 1 երկրպագուն է, իսկ նախագահը, չկորցնելով հնարավորո...
Հայաստանը ներկայացված է ֆրանսիական Le Courrier de l’Atlas ամսագրում։ Այս մասին հայտնում են Զբոսաշրջության կոմիտեից: «ՀՀ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ռուսաստանի զինված ուժերը պատրաստում են նոր հզոր հարված Ուկրաինայի...
Ճապոնիայում ոսկու մեկ գրամի գինը հասել է 32. 248 իենի (մոտ 210 ԱՄՆ դոլար ներկայիս փոխարժեքով)՝ երկրորդ օրն անընդմեջ թարմ...
Կոլումբիայում ինքնաթիռ է կործանվել. Օդանավը ռադարներից անհետացել է Վենեսուելայի սահմանին մոտ։ Ավիավթարի հետևանքով զոհվել...
Հունվարի 29-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհ...
Չինաստանի արևելյան Չժեցզյան նահանգի Վենչժոու քաղաքի միջանկյալ ժողովրդական դատարանը մահապատժի է ենթարկել սպանության, խարդ...
Դավոսում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռուտտեի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի միջև բանակցություններից հետո որոշ լրատվամիջոց...
Խորհրդարանի հունվարյան նստաշրջանի մեկնարկին իշխանական մեծամասնությունը և փոքրամասնությունը կրկին քննարկեցին 44-օրյա պատե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը քննարկում է Իրանին խոշոր հարված հասցնելու հարցը՝ Թեհրանի միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություն...
Բոլիվարյան ազգային զինված ուժերը (FANB) և Վենեսուելայի քաղաքացիական անվտանգության գործակալությունները պաշտոնապես հավատար...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը հայտարարել է, որ Թեհրանը պատրաստ է երկխոսել ԱՄՆ-ի հետ միայն այն դեպքում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարող է չեղարկել Վենեսուելայի դեմ որոշ պատժամիջոցներ և շարունակել վենեսուելական նավթի առևտուրը...
Ուկրաինան չի կարողանա միանալ Եվրամիությանը 2027 թվականին: Այս մասին հայտարարել է Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը։ Ըստ F...
Rate.am-ը ներկայացնում է հունվարի 29-ի տարադրամի փոխարժեքները: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեք է սահմանվել 376.14 դրա...
Հայաստանում հունվարի 29-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի...

Criminal Case Against the Supreme Patriarch and Members of the Supreme Spiritual Council, Lawyer Says
A disgraceful criminal case has been filed against the Supreme Patriarch and members of the Supreme Spiritual Council, a...
The fire that broke out in the warehouse of a napkin factory located on Sherami Street was contained at 23:10. This info...
American rapper and producer Sean Combs, known as P. Diddy, is connected to the murder of Tupac Shakur, according to the...
Lawyer Aram Vardevanyan writes: “The majority of the Constitutional Court’s composition has changed during the period fo...
“Several countries are currently trying to prevent a full-scale war from breaking out in our region. None of them are Eu...
The United States should gradually address its problematic relations with Iran, as it is difficult and humiliating for T...
Dutch Prime Minister Mark Rutte: "The Netherlands has been advocating for this for years. Today, Europe stands united an...
It is quite interesting and somewhat amusing to observe how our opposition colleagues discuss why the Parliamentary Asse...
Today in Brussels, a discussion was held in the European Parliament's Foreign Affairs Committee with the participation o...
A team of astronomers from Australia, the USA, the UK, and Denmark has announced the discovery of the exoplanet HD 13701...
European diplomatic chief Kaya Kallas announced after the EU foreign ministers' meeting that they discussed measures to...
“We believe that war and conflict do not serve the interests of any party, and we prioritize engagement and diplomacy. H...
The Rescue Service reports that roads in the Republic of Armenia are mostly passable. However, the roads leading from th...
The Greek Ministry of Foreign Affairs has announced restrictions on the movement of Russian diplomats accredited in the...
As previously reported, a political agreement was reached in December on the provision of the second tranche of support...
Lawyer Arsen Babayan made a Facebook post providing details about the motion for the extension of Archbishop Arshak’s de...
U.S. President Donald Trump has announced that the United States has reached historical highs in energy production. “I t...
Construction has begun on the "Zangezur" line, which aims to connect the Nakhchivan Autonomous Republic to Azerbaijan's...
The German ambassador Axel Dittmann has been summoned to the Iranian Foreign Ministry following statements made by Germa...
The EU has expanded the ban on the export of components and technologies used in the development of drones and missiles...
Hungary will not permit the inclusion of a ban on oil and gas supplies from Russia in the EU's 20th sanctions package, w...
Concerns are rising in the EU regarding dependency on US liquefied natural gas, as reported by Bloomberg, referring to E...
The Nipah virus is a newly recognized zoonotic disease (common to humans and animals), as reported by the National Cente...
As of January 29 at 19:30, all interstate and republican roads in Armenia are open. Organizations responsible for road m...
On January 26, a user of a social network posted a video of a street fight. As a result of measures taken by the communi...
Moscow will consider real proposals regarding Ukraine and will not rely on public games, Russian Foreign Minister Sergey...
Russia does not know what specific security guarantees Washington and Kyiv have agreed upon, stated Russian Foreign Mini...
On January 29, at 14:15, the National Crisis Management Center received an alert about a fire that broke out at a napkin...
Prime Minister Nikol Pashinyan announced that Armenia has submitted a written request to Russia regarding the operation...
Robert Kocharian addressed the calls for former presidents to step back from politics and not participate in elections,...
The Iranian authorities are arresting doctors and healthcare workers who provide assistance to injured protesters during...
The US authorities will hand over one of the tankers seized in January to Venezuela, Reuters reported, citing two anonym...
The government has decided to move the working day of May 4 to April 18, Saturday. The reason for this change is the 8th...
During a press conference, Armenia's second president Robert Kocharian stated that the 'TRIP' is an Armenian-American pr...
The Armenian government has today decided to extend the deadline for the winter draft of 2025. According to the decision...
The Speaker of the Iranian Parliament, Mohammad Baqer Qalibaf, stated in an interview with CNN that Tehran is ready to n...
A major traffic accident occurred in the Dusheti municipality of Georgia, on the Jinvali-Ananuri road segment, which con...
Rapper Nicki Minaj has confessed that she is the number one fan of U.S. President Donald Trump, and the president, seizi...
Armenia is featured in the French magazine Le Courrier de l’Atlas. This was reported by the Tourism Committee. As part o...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that Russian armed forces are preparing a new powerful strike again...
In Japan, the price of gold has reached a new record high of 32,248 yen per gram (approximately $210 at current exchange...
A plane has crashed in Colombia. The aircraft disappeared from radar near the border with Venezuela. As a result of the...
As of January 29, at 9:00 AM, all inter-state and republican highways in Armenia are open. Organizations responsible for...
The Intermediate People’s Court in Wenzhou, Zhejiang Province, China, has executed 11 members of a criminal syndicate fo...
Following discussions between NATO Secretary General Mark Rutte and US President Donald Trump in Davos, several media ou...
As the parliamentary session began in January, both the ruling majority and the opposition once again discussed the repo...
U.S. President Donald Trump is discussing the possibility of delivering a major strike on Iran following the failure of...
The Bolivarian National Armed Forces (FANB) and Venezuela's civil security agencies have officially sworn allegiance to...
The Speaker of the Iranian Parliament, Mohammad Baqer Qalibaf, has stated that Tehran is ready to engage in dialogue wit...
U.S. President Donald Trump may lift some sanctions against Venezuela and continue the trade of Venezuelan oil, with Ven...
Ukraine will not be able to join the European Union by 2027, stated German Chancellor Friedrich Merz. According to the F...
Rate.am presents the currency exchange rates as of January 29. The maximum purchase value of the US dollar is set at 376...
In Armenia, dry weather is expected on January 29 during the daytime, as reported by the Hydro-Meteorological and Monito...