20:00 Լուրերը մեկ տողով. Ռուսաստանը նոր պահանջներ է ներկայացնում Երևանին, Թրամփը ցանկանում է դառնալ Իսրայելի վարչապե՞տ
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը հայտարարել է, որ Հայաստանի վերջ...
Ռուսաստանում առաջարկել են ստեղծել «Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ճանապարհ» դեպի Հայաստան։ Այս մասին «Ռուսաստանը և...
Thames Water ջրամատակարարող ընկերությունը սկսել է օգտագործել արհեստական բանականություն և արբանյակային տվյալներ՝ ջրի արտա...
Ռուսաստանը հասկանում է Մոսկվայի հետ համագործակցությունից օգուտ քաղելու Երևանի ցանկությունը, բայց դա «երկկողմանի փողոց է»...
Ո՞վ եք դուք արա, ի՞նչ սորտ եք դուք, ի՞նչ ցեղ եք դուք։ Այս մասին ֆեյսբուքում հրապարակված տեսանյութում ասել է «Քաղաքացիակա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԱՄՆ ներգաղթային վիզա ստանալու համար բոլոր դիմողներից օրենքով պահանջվում է ա...
Թեհրանը պատրաստ է ցանկացած իրադարձության, իսկ Իրանի զինված ուժերը հրադադարի ռեժիմն օգտագործել են սեփական կարողություններ...
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն հայտարարել է, որ պաշտոնական Երևանի վերջին շրջանի քա...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրապարակային հայտարարություն է արել Իսրայելի կառավարության ղեկավար Բե...
Նախորդ տարվանից ասում եմ՝ մուտքի ջրի հաշվիչներից ջուր է հոսում, պատերը փլվում են խոնավությունից: Անորակ աշխատանքը շտկելո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստան-ԵՄ վիզաների ազատականացման երկխոսություն. Հայաստանը ներկայումս աշխա...
Սովորաբար նորմալ երկրներում, նորմալ կառավարությունները փորձում են օրինակ ծառայել, թե ինչպիսին պետք է լինի քաղաքական պրոց...
Իրանի իշխանությունները փաստացի իրենց ձեռքն են վերցրել Հորմուզի նեղուցի վերահսկողությունը։ Ռազմավարական նշանակություն ուն...
Ռոբերտ Քոչարյանին Քասախում նախընտրական հանդիպման ժամանակ քաղաքացիներից մեկը հիշեցրել է մարտի 1-ի մասին։ «Բա, պարոն Քոչար...
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) ահազանգում է՝ Էբոլայի նոր շտամի դեմ պատվաստանյութի ստեղծումը կարող...
Հանդես գալով որպես Նարեկ Կարենի Կարապետյանի փաստաբան պահանջում եմ անհապաղ հրապարակել հերքում Նարեկ Կարապետյանի հասցեին հ...
Այս տեղեկությունը հայտնում է The Economist պարբերականը՝ վկայակոչելով Հյուսիսատլանտյան դաշինքում երկրների ներկայացուցիչնե...
ԱՄՆ ներգաղթային օրենքը ներգաղթային վիզայի բոլոր դիմողներից պահանջում է անցնել բժշկական զննում՝ հանրային առողջության պահպ...
Լրջագույն կասկած ունեմ, որ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ շատ շուտով Հիսուս Քրիստոսի արձանը պետականացնելու ցանկություն է առաջանալու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն քրեական վարույթ է նախաձեռնել ընտրակաշառքի, հավաք...
Ուկրաինական էներգետիկայի բնագավառում կոռուպցիայի գործով անցնող անձ և Վլադիմիր Զելենսկու դաշնակից Տիմուր Մինդիչը դիմում է...
Փաշինյանը սպառնացել է պետական դավաճանության հոդվածով գործ հարուցել Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ անուն կհնչեցնի, թե Ծ...
Դա հորինված ձայնագրություն է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյան...
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից հայտնում են, որ նախարարի տեղակալ Էդգար Մկրտչյանը հանդիպել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ)...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ պետք չէ ուշադրություն դարձնել Կալինինգրադի մարզին հար...
Նյու Յորքի համալսարանի ավագ արտահաստիքային գիտաշխատող Էդ Փրայսի կարծիքով՝ Սպիտակ տան ղեկավար Դոնալդ Թրամփի ուղևորություն...
«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ընտրական ցուցակի առաջին համար Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ ՔՊ-ի կազմում կան Թուրքիայում կ...
Իտալիայի արտաքին գործերի նախարարությունը կանչել է Իսրայելի դեսպանին՝ համաձայն երկրի վարչապետ Ջորջիա Մելոնիի հայտարարությ...
Իրավիճակն իսկապես հրատապ է։ Խոսքը վերաբերում է վերջին 2-3 օրերի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի բառապաշարին, բառամթեր...
Ընտրակաշառք տալու, ստանալու, բարեգործության արգելքը խախտելու և անձի ընտրական իրավունքի ազատ իրականացումը խոչընդոտելու դե...
«Ուժեղ Հայաստան»-ի ընտրական ցուցակի առաջին համար Նարեկ Կարապետյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ երբևէ չի ո...
ԿԸՀ-ն դիմում է ընտրությունների մասնակից կուսակցություններին, դաշինքներին․ «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» ՀՀ օ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •«Արարատցեմենտ» ընկերության մասնավորեցման գործընթացում հայտնաբերվել են խոշոր...
Հոգեկան առողջության ոլորտը, բուժօգնություն տրամադրող կենտրոնները և այնտեղ բուժում ստացող քաղաքացիները երբևէ չպետք է դառն...
Եվրամիության երկրների դեսպանատներում հաճախացել են Հայաստանի քաղաքացիների՝ շենգենյան վիզա ստանալու դիմումների, այդ թվում՝...
2025 թվականի հունվարից ապրիլ ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանի Հանրապետությունից դեպի Եվրոպական միության երկրներ իրականա...
Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանն անդրադարձել է Հայաստանից միլիոնավոր դոլարներ...
ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը հակադարձել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությանը։...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ Միացյալ Նահանգների և Իսր...
Դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում, ուսումնասիրել է ՀՀ Կառավարության 20...
Քաղաքական հաշվեհարդար Ծառուկյանի դեմ. ո՞ւմ շահերն է սպասարկում Փաշինյանը ։ Այս մասին գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը...
Հուլիսի 1-ից Հայաստանում կգործի բնակարանային ապահովման երկարաժամկետ վարձակալության նոր ծրագիր։ Ծրագրում կընդգրկվեն Ղարաբ...
Դեռևս 2000 թվականին Պեկինում Պուտինի հետ լուսանկարված 12-ամյա չինացի տղան՝ Պեն Պայը, տարիներ անց ճենապակյա սպասք է նվիրե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանը կանոնակարգում է ԵՄ երկրներ ձկնամթերքի արտահանման գործընթացը, իսկ...
Հլը սրան լսեք... Հիմա, որ սրան ասես սրիկա լրտես, կնեղանա: Այ մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղե...
ՀՀ արդարադատության նախարարության կողմից իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքում հանրային քննարկման է դրվ...
2025 թվականի ապրիլից Հայաստանի Հանրապետությունը պաշտոնապես թույլտվություն է ստացել ջրային կուլտուրաների, մասնավորապես թե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տեղեկացրել է, որ Սպիտակ տան պարահանդեսային դահլիճի ներքևի հատվածում իրականացվում է վեցհարկանի...
Չորեքշաբթի գիշերը և առավոտյան՝ մայիսի 20-ին, Նիժնի Նովգորոդի մարզը ենթարկվել է ուկրաինական ԱԹՍ-ների հարձակմանը, ինչի հետ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին վարքագիծը վկայում...
Գնահատման և թեստավորման կենտրոնը հաստատել է 2026 թվականի հունիսին անցկացվող (երկրորդ փուլ) միասնական քննությունների ժամա...
Ուկրաինայում ընտրությունների անցկացումը հնարավոր է 2027 թվականի գարնանը, եթե Ռուսաստանի Դաշնությունը համաձայնի ռազմաճակա...
Գործադիր մարմնի շենքի առջև հերթական բողոքի միջոցառումն է կազմակերպել «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը։ «Մենք միակ ուժն ե...
Ես սկզբունքորեն երբեք չեմ թիրախավորել «Քանդենք պետությունը» կուսակցությանը ֆանատիկ սիրով սիրող ՀՀ քաղաքացիներին։ Ես նրան...
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը մեկնաբանել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հայտարարություն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վիլնյուսում օդային տագնապի հայտարարումը, օդային տարածքի փակումը և ՆԱՏՕ-ի կ...
Դեռ չէինք մարսել Ինսայդերի բացահայտումն այն մասին, որ Սամվել Կարապետյանը ռուսական ФСБ աշխատակից է (եղե՞լ), նոր լուր եկավ...
Միացյալ Նահանգները չի պլանավորում նվազեցնել Լեհաստանի տարածքում տեղակայված ամերիկյան զորքերի քանակը։ Այս մասին հայտնի է...
Լիտվայի արևելյան սահմանամերձ գոտում, ինչպես նաև Վիլնյուսի շրջանում հայտարարվել է օդային վտանգի բարձր մակարդակ, ինչից հետ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ «Արարատի ցեմենտ» գործարանը կդառնա պետական...
Ուկրաինական հակամարտության կարգավորման և խաղաղության հաստատման հիմնական խոչընդոտը Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է Իրանի դեմ կրկնվող ագրեսիայի դեպքում տարածաշրջանային պատերազմի...
Վարչապետի աշխատակազմը e-draft.am կայքում հանրային քննարկման է ներկայացրել նախագիծ, որով առաջարկվում է «Հայաստանի Հանրապե...
Մենք կօգտագործենք ամեն հնարավորություն համոզելու մեր քաղաքացիներին գնալ ընտրատեղամասեր և ընտրել այնպիսի ուժերի, որոնք վե...
«Sputnik»-ին տված հարցազրույցում ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան «ցինիկ» է որակել Արևմուտքի այն պնդումները, թե Մոսկ...
Սա այլևս բորբոսնած հնություն է, մարդիկ կան, որ թվում էր էժան են, բայց, պարզվում է, ձրի են։ Այս մասին «Փաստինֆոյի» հետ զր...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քարոզարշավի ժամանակ նշել է, որ վերջին օրերին Հայաստանում քաղաքական կյանքը նմանվում է լրտեսական...
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից հայտնում են՝ ապրիլ ամսվա տվյալներով՝ կենսաթոշակի և նպաստի 20% հետվճարի ծ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քարոզարշավի ընթացքում անդրադարձել է հայ-ռուսական հարաբերություններին՝ շեշտելով, որ ոչ միայն որև...
Պետական եկամուտների կոմիտեն արտաքին տնտեսական գործունեության մասնակիցներին, մասնավորապես, արտահանում իրականացնողներին իր...
NEWS.am-ի տեղեկություններով, նախօրեին Մասիս քաղաքի տներից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով մահացած երկու անձինք Հնդկաստան...
Պեկինի Ժողովրդական ներկայացուցիչների տանը տեղի են ունեցել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ցզինպինի և պաշ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոռիում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավի ընթացքում հայտարարել է, որ ռուսաստա...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից «Լուրերին» հայտնում են, որ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, բարեգործության արգելքը խախտելու և անձի ը...
Մարմնական վնասվածք պատճառելու վերաբերյալ ահազանգը ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ստացվել էր մայիսի 19-ի երեկոյան։ «...
Այսօրվանից դատական հայցեր են ներկայացվելու բոլոր այն ՔՊ-ականների դեմ, որոնք հասցրեցին ապատեղեկատվություն տարածել. Մարիան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Նարեկ Կարապետյանի շուրջ սկանդալը շարունակում է խորանալ․ իշխանության ներկայ...
2 տարի առաջ Ռոբերտ Քոչարյանի ձայնագրությունը հրապարակվեց, որտեղ նա դիմելով օտարերկրին ասում ա դե դուք ինձ մցրեցիք քաղաքա...
Մայիսի 19-ին ՆԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղազարյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում։ Այս մասին հայտնու...
Արարատի ցեմենտի գործարանը լինելու է պետական և պատկանելու է Հայաստանի Հանրապետությանը: Այս մասին Լոռիում քարորզարշավի ժամ...
Գառնիկ Դանիելյանին կվերցնեմ․ անկախ ամեն ինչից նա հաճելի մարդ է։ Այս մասին Նոր ալիքի «Զավզակներ» հաղորդման ժամանակ ասել է...
Թուրքիայի Մալաթիա նահանգի Բաթալգազի շրջանում 5,6 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այդ մասին չորեքշաբթի՝ մայիսի 20-ի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Միջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանի հայտարարությունը ՀՀ–ՌԴ հարաբերությունների մ...
Նարեկ Կարապետյանը միայն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի է, տխմար ստերի էջը պետք է փակվի։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում...
Ապրիլի 29-ին Աղվերանում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովները համաձայնեցրե...
Հիմա ի՞նչ, եթե հաստատվեց, որ Նարեկ Կարապետյանը նաև ՌԴ քաղաքացի է, «Ուժեղ Հայաստան»-ի առաջին համարը կդառնա՞ Ռոբերտ Քոչարյ...
Վերջնականապես ինքնատիրապետումը կորցրած Փաշինյանը, ով փողոցում էն օրը կանանց էր քաշքշում, հասկացել է, որ իրական դեմքը ժող...
Թեհրանը, Մերձավոր Արևելքում ռազմական գործողությունների վերսկսման պարագայում, քաղված դասերի և ձեռք բերված գիտելիքների շնո...
Հայաստանի իշխանությունները վերջին ութ տարիների ընթացքում որևէ գործուն քայլեր չեն իրականացրել տարածաշրջանում և Հայաստանու...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը «խենթության եզրին» է որակել Կալինինգրադի վրա հարձակում գործելու վեր...
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 37-րդ տուրում «Բորնմուտը» սեփական դաշտում 1-1 հաշվով ոչ-ոքի է խաղացել «Մանչեսթեր Սիթիի» հետ: Հան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Պատգամավորի թեկնածու Նարեկ Կարապետյանի նկատմամբ քրեական վարույթ է նախաձեռն...
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանը 2023թ․ հոկտեմբերի 19-ին Արթուր Մելիքյանին նշանակել է Այգեձորի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները, հավանաբար, ստիպված կլինի վերստին հարվածել Իրանին։ Ինչպես...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ժամանել է Չինաստանի Ժողովրդական ժողովների տուն, որտեղ սկսվել են ռուս-չինական բանակցություննե...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից ստացված առերևույթ հանցանքի մասին հաղորդ...

20:00 Новости в одном предложении. Россия выдвигает новые требования к Еревану, Трамп хочет стать премьер-министром Израиля?
Прошлые часовые новости — кратко и содержательно. Секретарь Совета безопасности России заявил, что последние внешнеполит...
В России предложили создать «Дорогу президента России Владимира Путина» в Армению. Об этом на международной конференции...
Компания Thames Water начала использовать искусственный интеллект и спутниковые данные для обнаружения утечек воды. Цель...
Россия понимает желание Еревана извлечь выгоду из сотрудничества с Москвой, но это "двусторонняя улица". Об этом на засе...
Кто вы, какого сорта вы, какого племени вы? Об этом в опубликованном видео в Facebook сказал депутат фракции «Граждански...
Прошедшие час новости - сжато и содержательно. • Для получения иммиграционной визы в США от всех заявителей требуется со...
Тегеран готов к любому развитию событий, а вооруженные силы Ирана использовали режим прекращения огня для расширения соб...
Секретарь Совета безопасности Российской Федерации Сергей Шойгу заявил, что последняя политическая активность официально...
Президент США Дональд Трамп сделал публичное заявление о своих отношениях с премьер-министром Израиля Бенжаменом Нетанья...
С прошлого года я говорю, что из счетчиков воды в входе течет вода, стены рушатся от влаги: вместо того, чтобы исправить...
Прошедшие час новости - кратко и содержательно. Армения-ЕС диалог по либерализации виз: Армения в настоящее время являет...
Согласно словам второго президента Армении Роберта Кочаряна, во время предвыборной кампании блока «Армения», нормальные...
Иранские власти фактически взяли под контроль Ормузский пролив. В этом стратегически важном водном пути созданы контроль...
Роберту Кочаряну на предвыборной встрече в Касах один из граждан напомнил о событиях 1 марта. «Почему, господин Кочарян,...
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) вызывает тревогу: создание вакцины против нового штамма Эболы может занять к...
Выступая в качестве адвоката Нарака Карены Карапетяна, требую немедленно опубликовать опровержение по поводу клеветы, оп...
Эта информация сообщается изданиям The Economist, ссылаясь на представителей стран в Североатлантическом альянсе. Как от...
Иммиграционный закон США требует от всех заявителей на иммиграционную визу прохождения медицинского обследования для соб...
У меня есть серьезные сомнения, что у Никола Пашиняна скоро возникнет желание национализировать статую Иисуса Христа, -...
Прошедшие новости в кратком и содержательном виде: Антикоррупционный комитет Армении инициировал уголовное производство...
Обвиняемый в коррупции в сфере украинской энергетики, союзник Владимира Зеленского Тимур Миндич подал в Верховный админи...
Никол Пашинян заявил, что назовет, против кого из списка Гегама Царукяна будет возбуждено уголовное дело по статье о гос...
Это подделка. Об этом журналистам заявил второй президент Армении Роберт Кочарян. «Президент России никогда не общается...
Министерство финансов Республики Армения сообщает, что заместитель министра Эдгар Мкртчян встретился с делегацией, возгл...
Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что не стоит обращать внимание на заявления Литвы о возможностях уд...
Согласно мнению старшего научного сотрудника Нью-Йоркского университета Эда Прайса, отъезд президента России Владимира П...
Нарек Карапетян, первый номер избирательного списка блока «Сильный Армения», заявил, что в рядах Республиканской партии...
Итальянское министерство иностранных дел вызвало посла Израиля в соответствии с заявлением премьер-министра Джорджии Мел...
Ситуация действительно экстренная. Речь идет о словарном запасе, языке и общем стиле премьер-министра Никола Пашиняна за...
В рамках уголовного производства, инициированного Антикоррупционным комитетом Армении по фактам дачи и получения взяток,...
Первый номер избирательного списка "Сильного Армении" Нarek Карапетян в разговоре с журналистами заявил, что никогда не...
ЦИК обращается к партийным участникам выборов и блокам: «В соответствии с 25-й статьей Закона Республики Армения «О высш...
Новости прошедшего часа - кратко и содержательно: В процессе приватизации компании «Араратцемент» были выявлены серьезны...
Сфера психического здоровья, центры медицинской помощи и граждане, получающие там лечение, никогда не должны становиться...
В посольствах стран Европейского Союза возросло количество заявлений граждан Армении на получение шенгенских виз, в том...
В период с января по апрель 2025 года объемы экспорта из Республики Армения в страны Европейского Союза зафиксировали ро...
Министр высоких технологий Армении Мхитар Айрапетян прокомментировал начало экспорта армянского оружия на миллионы долла...
Заместитель председателя Национального собрания Рубен Рубинян ответил на заявление президента партии "Процветающая Армен...
Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова сообщила, что атаки США и Израиля против Ир...
Генеральная прокуратура, в рамках полномочий по защите государственных (муниципальных) интересов, изучила процесс приват...
Политическая расправа против Царукяна. Чьим интересам служит Пашинян? Об этом написал политолог Сурен Суренянц. «Заявлен...
С 1 июля в Армении начнет действовать новая программа долгосрочной аренды жилья. В программу будут включены семьи из Наг...
В 2000 году в Пекине 12-летний китайский мальчик по имени Пен Пай, который сфотографировался с Путиным, спустя годы пода...
Новости последнего часа в кратком и содержательном формате: Армения упорядочивает процесс экспорта рыбной продукции в ст...
Слушайте его... Сейчас, если сказать ему, что он негодяй-шпион, он обидится. Об этом на своей странице в Facebook написа...
Министерством юстиции Республики Армения на едином портале публикации проектов правовых актов был представлен проект реш...
С апреля 2025 года Республика Armenia официально получила разрешение на экспорт водных культур, в частности, порционных...
Президент США Дональд Трамп сообщил, что под выставочным залом Белого дома ведется строительство шестиэтажного подземног...
В ночь на среду и утром 20 мая Нижегородская область подверглась атаке украинских БПЛА, в результате чего школы в районе...
Прошлые новости в сжатом и содержательном виде. Гагик Царукян заявил, что последнее поведение Николы Пашиняна свидетельс...
Центр оценки и тестирования утвердил график проведения единого экзамена второго этапа, который пройдет в июне 2026 года....
В Украине проведение выборов возможно в весной 2027 года, если Российская Федерация согласится на прекращение боевых дей...
Перед зданием исполнительного органа прошла очередная акция протеста, организованная партией "Против всех". "Мы единстве...
Я принципиально никогда не нацеливалась на сторонников партии «Сломаем государство» с фанатичной любовью к Армянской Рес...
Лидер партии «Благосостояние Армении» Гагик Царукян прокомментировал последние заявления премьер-министра Никола Пашинян...
Последние новости за час – кратко и содержательно. • Объявление воздушной тревоги в Вильнюсе, закрытие воздушного простр...
Еще не были переварены разоблачения о том, что Самвел Карапетян работник российской ФСБ (был ли?), как пришла новая ново...
Соединенные Штаты не планируют сокращать количество американских войск, размещенных на территории Польши. Об этом стало...
В приграничной зоне Литвы, а также в районе Вильнюса объявлен высокий уровень воздушной опасности, после чего военное ве...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: • Никол Пашинян заявил, что завод «Армянский цемент» станет государс...
Основным препятствием для урегулирования украинского конфликта и установления мира является президент Украины Владимир З...
Корпус стражей Исламской революции заявил о возможности расширения региональной войны в ответ на повторяющиеся агрессии...
Правительство Армении представило на сайте e-draft.am проект, который предлагает установить 23 июня как День государстве...
Мы воспользуемся любой возможностью, чтобы убедить наших граждан идти на выборы и выбрать такие силы, которые положат ко...
В интервью «Спутник» официальный представитель МИД России Мария Захарова назвала «циничными» утверждения Запада о том, ч...
«Это уже давно ставшее неактуальным, вещи, которые кажутся дешевыми, на самом деле оказываются бесплатными». Об этом в и...
Премьер-министр Николу Пашинян во время предвыборной кампании отметил, что политическая жизнь в Армении в последние дни...
Министерство труда и социальных вопросов сообщило, что по состоянию на апрель около 531038 пенсионеров и получателей пос...
Премьер-министр Никол Пашинян в ходе предвыборной кампании затронул тему армяно-российских отношений, подчеркнув, что он...
Государственный комитет по доходам информирует участников внешнеэкономической деятельности, в частности, экспортеров о н...
По информации NEWS.am, два человека, погибшие в результате пожара, произошедшего на днях в одном из домов города Масис,...
В доме народных представителей Пекина прошла встреча президента Китайской Народной Республики Си Цзиньпина и президента...
Премьер-министр Никол Пашинян во время предвыборной кампании партии «Гражданский договор» в Лори заявил, что российско-а...
Антикоррупционный комитет сообщает «Новости», что в рамках уголовного дела, инициированного по фактам подкупа на выборах...
Сообщение о причинении телесных повреждений поступило в оперативный центр МВД 19 мая вечером. Из медицинского центра «Се...
С сегодняшнего дня будут поданы судебные иски против всех членов КП, которые распространили дезинформацию, заявила Мариа...
Последние новости за час в сжатом и содержательном формате. Скандал вокруг Нарека Карапетяна продолжает углубляться. Пре...
2 года назад была опубликована запись Роберта Кочаряна, в которой он, обращаясь к иностранцам, говорит, что его затянули...
19 мая под руководством заместителя министра внутренних дел Армена Газаряна состоялось рабочее обсуждение. Об этом сообщ...
Араратский цементный завод будет государственным и принадлежать Республике Армения. Об этом в ходе экскурсии по каменоло...
Я возьму Гарника Даниеляна. Независимо от всего, он приятный человек. Об этом в передаче Новой волны «Завсакинер» сказал...
В районе Баталгази провинции Малатья в Турции произошло землетрясение магнитудой 5,6. Об этом в среду, 20 мая, сообщило...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Международник Сурен Саргсян сделал заявление о российско-армянских о...
Нарек Карапетян является лишь гражданином Республики Армения, тупые страницы лжи должны быть закрыты. Об этом на своей с...
29 апреля в Аghverane состоялась встреча армянской и азербайджанской комиссия по демаркации границ, на которой было согл...
Сейчас что, если подтвердится, что Нарек Карапетян также является гражданином России, первым номером «Ужасного Армения»...
В конечном итоге потерявший самообладание Пашинян, который в тот день тянул женщин на улице, осознал, что его истинное л...
Тегеран, в случае возобновления военных действий на Ближнем Востоке, на основе извлеченных уроков и полученных знаний см...
Власти Армении за последние восемь лет не предприняли никаких эффективных шагов против жизненно важных интересов России...
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков охарактеризовал призыв Литвы к нападению на Калининград как «заявление...
В 37-м туре английской Премьер-лиги «Борнмут» на своем поле сыграл вничью 1-1 с «Манчестер Сити». Голевая акция началась...
Прошлые новости — кратко и по существу. В отношении кандидата в депутаты Нарака Карапетяна заведено уголовное дело за ум...
Газета «Грапарак» сообщает: «Глава Тавушской области Гайк Глалумян 19 октября 2023 года назначил Артура Меликяна координ...
Президент США Дональд Трамп заявил, что Соединённые Штаты, вероятно, будут вынуждены вновь нанести удар по Ирану. Как от...
Президент России Владимир Путин прибыл в здание Народных собраний Китая, где начались российско-китайские переговоры. На...
В Следственном комитете Армении по городу Ереван, на основании сообщения о явном преступлении, полученного от полиции, в...