Վաշինգտոնը խոսում է համաձայնության մասին, բայց պահում է պատերազմի քարտը
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջեյ դի Վենսը վստահություն է հայտնել, որ Իրանի կառավարությունը ցանկանում է համաձայնության գալ ամերիկյան...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը գրել է. «Էս ինչ վատ է վիճակներդ... Այսօր Քոչարյանն ասել է՝ չկպնեք...
Փաշինյանի հետ վիճաբանած Արթուր Օսիպյանին տեղափոխում են դատարան։ Ներկայացվել է կալանավորման վերաբերյալ միջնորդություն։ Հա...
Համայնքային ոստիկանության Արթիկի բաժնի ծառայողները, իրացնելով մայիսի 14-ին ստացած տեղեկությունները, պարզել են, որ Արթիկ...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել The Insider-ի հրա...
«Ուժեղ Հայաստանի» Սամվել Կարապետյանը դասական լրտես է, ակնհայտ է, էս մարդը ներդրվել է մեր ՀՀ քաղաքական կյանք պաշտոնական Մ...
Թուրքիայի Մերսին նահանգի Տարսուս և Չամլըյայլա շրջաններում 37-ամյա Մեթին Օ.-ն սպանել է 6 մարդու, այդ թվում՝ նախկին կնոջը:...
Նույնիսկ Պետրոս առաքյալը 3 անգամ ուրացավ Քրիստոսին, իսկ կալուգացի օլիգարխը ոչ մի անգամ չուրացավ իր հարազատ հատուկ ծառայո...
Երբ տարածվեց տեղեկություն առ այն, որ Նարեկ Կարապետյանը, հնարավոր է, հանդիսանում է ՌԴ քաղաքացի, պաշտոնական կայքն այդ մասո...
Մայիսի 19-ին, ժամը 20։25-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մասիս քաղաքի 4-րդ փողոցու...
«Ղարաբաղի և Հայաստանի ժողովուրդը նրանց համար եղել է թնդանոթի միս և ընտրակաշաքի մատերիալ, մնալո՞ւ եք այսպես, թե հավերժ գր...
Մարգարիտա Սիմոնյանը ընդամենը 18%-ով է հայ. նա կիսվել է ԴՆԹ–ի թեստի իր արդյունքներով: Նա նշել է, որ ամբողջ կյանքում իրեն...
Երևանի Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմը մի քանի օր շարունակ պայքարում էր մայիսի 9-ին բժշկական կենտրոն...
Քրեական ոստիկանության գլխավոր և Երևան քաղաքի վարչությունների ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում ստացված հիմն...
Մայիսի 19-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Կեստուտիս Բուդրիսը Երևանում ս...
«Խոսելով խաղաղության մասին՝ մենք չենք մոռանում նաև անվտանգության մասին։ Մենք չենք մոռանում բանակի բարեփոխումների մասին։...
Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հանդես եկավ հայտարարությամբ. ________ Մայիսի 19-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհրդի առաջիկա նիստում կքննարկվի ԵԱՏՄ-ում...
Ես երբևէ չեմ տեսել, որ որևէ պաշտոնյան այդ ձևով խոսի կնոջ հետ, և այդ մարդիկ ասում են, որ տանում են մեզ դեպի պայծառ Եվրոպա...
Հրազդանի քաղաքապետ Սեւակ Միքայելյանը հայտարարություն է տարածել. «Արդեն տեղյակ եք, որ Հրազդանում կառուցվում է արհեստական...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Արթիկում քրեական վարույթ է նախաձեռնվել և երկու քաղաքացի է ձերբակալվել հանրա...
ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հայտնել է, որ մայիսի 29-ին Աստանայում կայանալիք Բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհրդ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով հաստատվել է ֆիթնես կենտրոնների և մարզասրահների մարզի...
The Insider-ը ծավալուն հետաքննություն է հրապարակել՝ ներկայացնելով Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին միջամտելու Ռ...
Այս տարի հանրակրթական դպրոցների ավարտական դասարանների վերջին զանգի միջոցառումները հնգօրյա աշխատանքային շաբաթվա դեպքում կ...
ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով, հաստատվել է ֆիթնես կենտրոնների և մարզասրահների մարզիչների հավաստագրման կարգը, որով սահմանվում են...
«The Insider»-ն անդրադառնում է ընդդիմադիր գործիչ՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին, ով նույն...
ՀՀ-ում նախընտրական գործընթացների շրջանակում իշխանական ուժերի քաղաքական դրսևորումները դուրս են քաղաքակիրթ ու ժողովրդավարա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Insider պարբերականի հրապարակած աղմկահարույց փաստաթղթի համաձայն՝ «Ուժեղ Հայա...
The Insider պարբերականը հրապարակում է կատարել այն մասին, որ երբ 1999 թվականին Սամվել Կարապետյանը ցանկացել է Ռուսաստանի Դ...
Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակապահովման ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է․ այս պահ...
Միլանի «Ինտեր»-ը Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի մասնակցությամբ տեսանյութ է պատրաստել։ «Ուշադ...
Insider պարբերականը աղմկահարույց հոդված է հրապարակել Հայաստանում սպասվող խորհրդարանական ընտրությունների մասին: Պարբերակա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները ձերբակալվածների պահման վայրո...
Հարկերը չվճարելու հանցանքի շեմի բարձրացում, հանցանքի վերաբերյալ հաղորդումը ներկայացնելու նոր կանոններ, գույքի արգելադրմա...
Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը «ՏԱՍՍ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում խոսել է Եվրասիա...
Դերասան Մկրտիչ Արզումանյանը ողջունել է Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքում քարոզարշավ իրականացնող Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակց...
Էս մարդը ադեկվատ չի, նրան պետք է ճամփենք, իրեն ավտոբուսի ղեկ էլ չպիտի վստահենք։ Այս մասին քարոզարշավի ժամանակ ասել է «Ու...
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ ներկայացուցիչները այց են իրականացրել ՀՀ ՆԳՆ ձերբակալվա...
Ադրբեջանում հարկադիր տեղահանվածների համար նախատեսված էին որոշակի պետական արտոնություններ։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջա...
Իսպանիայում ձերբակալվել է Mango ցանցի հիմնադրի որդին՝ Ջոնաթան Անդիկը։ Իրավապահ մարմինները նրան կասկածում են սեփական հոր՝...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ընդդիմության վարչապետի թեկնածուն անդրադարձել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ...
Բելառուսը ծրագրում է մասնակցել Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում իրականացվող նախագծերին, որոնց ընդհանուր արժեքը կազմում...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը քաղաքային համաժողովի շրջանակում անդրադարձել է տարածաշրջանային համագո...
Իրանի գերագույն առաջնորդի ռազմական գծով խորհրդական Մոհսեն Ռեզային հայտարարել է, որ Թեհրանը Վաշինգտոնին կստիպի նահանջել։...
Ուկրաինայի զինված ուժերը անօդաչու թռչող սարքով հարվածել են Յարոսլավլին, ինչի հետևանքով հրկիզվել է արդյունաբերական օբյեկտ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Հայաստանի վարչապետը կոչ է արել հրաժարվել նախկին բնակավայրեր վերադառնալու գա...
Հայաստանը չի ցանկանում լարվածություն մտցնել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերություններում։ Այս մասին ասել է Արտաքին գործերի նա...
«Ուժեղ» Հայաստան կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը հարցազրույցի ընթացքում անդրադարձել է վերջին իրադարձություններ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի մայիսի 19-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացվել ««Գույքի նկատ...
Ամերիկյան պարբերականի վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ ռուսական զինված ուժերը վերջին ամիսներին ռազմաճակատում ունեն լրջա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Վերաքննիչ դատարանը անփոփոխ է թողել վարչապետի շարասյան ուղեկցող մեքենայի վար...
Կարողացանք ստորագրել մի փաստաթուղթ, որով բարձրացրինք մեր հարաբերությունների մակարդակը: Այդ մասին Լիտվայի ԱԳ նախարար Կեստ...
Գերմանիայի Սահմանադրության պաշտպանության դաշնային գրասենյակի հայտարարության համաձայն՝ Իրանը կարող է մեծացնել հատուկ գործ...
Զուգարանում չծեծելը ադալժենի ե՞ք անում։ «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության անդամ Արամ Քոչարյանը արձագանքել է Փաշինյանի և ՔՊ...
Սիսիանում և Գորիսում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է բնակիչների հետ։ «Մարդիկ խոսում են իրենց առօրյա խնդիրների,...
Վերաքննիչ դատարանը անփոփոխ թողեց չորս տարի առաջ 28-ամյա հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանին վրաերթի ենթարկած ոստիկանության մայո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Լոռու մարզում բացահայտել է կուսակցական թեկնածուի կող...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից բացահայտվել են ընտրակաշառք տալու, ստանալու, բարեգործության արգելքը խախտելու...
«Հայաստան» դաշինքը դիմել է Հայաստանում հավատարմագրված դեսպաններին ու դիտորդներին․ «Հունիսի 7-ի ընտրությունների նախընթաց...
Խաղաղության գլխավոր խոչընդոտը մնում է Հայաստանի Սահմանադրությունը: Այս մասին թուրքական Cumhuriyet պարբերականին տված հարց...
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն իր տելեգրամյան ալիքում անդրադարձել է Մերձբալթյան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Ռուսաստանի սահմանակից երկրներում, այդ թվում՝ Հայաստանում գործող կենսալաբորա...
«Անկախ դիտորդ» դաշինքը պահանջում է անհապաղ վերացնել Արթուր Օսիպյանի ազատության սահմանափակումը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
Հայաստանի շնորհապետական կուսակցության առաջնորդ Գուրգեն Սիմոնյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ. Դադարե՛ք արցախահայերի հե...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը սոցցանցերի իր էջերում տեսանյութ է հրապարակել՝ հայտնելով նորութ...
Ֆանտաստիկ լավ լուրերի շարքից։ Հայաստանի հանրապետությունում զենք արտադրող երեք ընկերություն երկու տարբեր երկիր զենք են ար...
Քարոզարշավի շրջանակներում մայիսի 18-ին ունեցած ելույթներից մեկում Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ընդդիմությանը։ Դիմելով Զ...
Ռուսաստանի սահմանակից պետություններում, այդ թվում՝ Հայաստանում, Ուկրաինայում, Վրաստանում և Ղազախստանում գտնվող կենսաբանա...
Իրանական հակամարտության 79 օրերի ընթացքում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կատարած ռազմական ծախսերը գերազանցել են 85 միլիար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Երևանում իրականացվում են լայնածավալ խուզարկություններ, որոնց մասնակցում են...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Euronews հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում, խոսելով էներգետիկ բնագավառի ընթացիկ ծրագրերի...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի և Չինաստանի գործընկերությունն ուղղված չէ որևէ կողմի դեմ, այլ ծառ...
ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողներն ու քննիչները Երևանում խուզարկություններ են իրականացնում։ Այս մասին Auroranews.am-ի...
Միացյալ Նահանգները նպատակ ունի փոփոխություններ կատարել գործող ռազմական պայմանագրում, որպեսզի ամերիկյան զինված ուժերը կար...
Հանրապետության տարածքում մայիսի 19-ին և 21-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 20-ին, 22-ին և 23-ին առանձին շր...
Մայիսի 16-ին Լոռու մարզի Նորաշեն և Մեծավան բնակավայրերում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի մի խումբ աջակիցների կողմից «Քաղաքացիա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանից առաջին անգամ միլիոնավոր դոլարների հայրենական արտադրության զենք...
Ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը իր Neuralink ստարտափի աշխատանքը համեմատել է Հիսուս Քրիստոսի գործունեության հետ։ Թել Ավի...
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ուրբաթ Վանաձորում իրավապահները խուզարկություններ ու ձերբակալություններ են իրականացրել ոչ միայն...
Ղրղզստանը, որը ՀԱՊԿ անդամ է, և Թուրքիան՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ, համատեղ ռազմական զորավարժություններ են անցկացրել Էգեյան ծովում։ Զ...
«Փաստ»-ը հայտնում է, որ Արդարադատության նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել կառավարության որոշման նախագիծ՝...
Կաննի 79-րդ միջազգային կինոփառատոնի դասականներ ծրագրում կայացել է հայ մեծանուն կինոռեժիսոր Արտավազդ Փելեշյանին նվիրված հ...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Նախօրեին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործողություններից հետո իրավիճակը շարունակում է լարված մն...
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարր Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Նայում եմ՝ մաֆիայի շերեփուկները՝ կալո...
Առաջին անգամ Հայաստանից միլիոնավոր դոլարների հասնող հայրենական արտադրության զենք է արտահանվել: Այդ մասին հայտարարել է ԲՏ...

Вашингтон говорит о соглашении, но держит военный козырь
Вице-президент США Джей Ди Вентс выразил уверенность в том, что иранское правительство хочет достичь соглашения с америк...
Руководитель аппарата премьер-министра Армении Араик Гаргюнян написал: «Каковы же плохие ваши дела... Сегодня Кочарян за...
Осипяна, который спорил с Пашиняном, увозят на судебное заседание. Поступило ходатайство о его аресте. Об этом сообщил а...
Сотрудники муниципальной полиции Артики, реализуя информацию, полученную 14 мая, выяснили, что 28-летний житель города А...
Депутат фракции «Гражданский договор» в Национальном Собрании Алхас Газарян на своей странице в Facebook прокомментирова...
«Усиление Армении» Самвел Карапетян — классический шпион, это очевидно, этот человек внедрен в нашу политическую жизнь Р...
В турецкой провинции Мерсин, в районах Тарсус и Чамлыяйла, 37-летний Метин О. убил 6 человек, включая свою бывшую жену....
Даже апостол Петр трижды отрекся от Христа, а калужский олигарх ни разу не отрекся от своей родной спецслужбы. Об этом в...
Когда появилась информация о том, что Нарек Карапетян, возможно, является гражданином РФ, официальный сайт по этому пово...
19 мая в 20:25 в Центр оперативного управления Армянской области поступило сообщение о том, что в одном из домов на 4-й...
«Народ Карабаха и Армении для них был пушечным мясом и материалом для подкупа. Останетесь ли вы таковыми, или же навсегд...
Маргарита Симоньян всего на 18% армянка. Она поделилась результатами своего ДНК-теста. Она отметила, что всю жизнь счита...
Медицинский персонал Ереванского медицинского центра Святой Богородицы в течение нескольких дней боролся за жизнь 6-летн...
В результате совместных мероприятий Главного управления уголовной полиции и управлений полиции города Еревана, на основа...
19 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Литвы Кестутис Будрис подписали в Ереван...
«Говоря о мире, мы не забываем и о безопасности. Мы не забываем о реформировании армии. Потому что я уверен, и вы тоже у...
Градуальный духовный совет выступил с заявлением. 19 мая в Матьерхат Сурб Эчмиадзине под председательством Его Святейшес...
Анализ новостей за последний час в кратком и содержательном формате: На предстоящем заседании Высшего евразийского эконо...
Я никогда не видел, чтобы какой-либо чиновник так общался с женщиной, и эти люди говорят, что ведут нас к яркой Европе....
Мэр Храздана Севак Микаелян сделал заявление: «Вы уже в курсе, что в Храздане строится завод по производству искусственн...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате. • В Артике возбуждено уголовное дело, и два гражданина арестованы по...
Заместитель председателя правительства РФ Алексей Овчарук сообщил, что на заседании Высшего Евразийского экономического...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно. По распоряжению министра образования и науки утверждён порядок обяза...
Издание The Insider опубликовало обширное расследование, представившее планы России по вмешательству в парламентские выб...
В этом году мероприятия по случаю последнего звонка для выпускных классов общеобразовательных школ пройдут 22 мая в случ...
По приказу министра образования, науки, культуры и спорта утверждены правила сертификации тренеров фитнес-центров и спор...
«The Insider» обращает внимание на оппозиционного деятеля, лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, который...
В контексте предвыборных процессов в Армении политические проявления правящих сил выходят за пределы цивилизованного и д...
Прошедший час новостей — кратко и содержательно. • Согласно скандальным документам, опубликованным изданием Insider, в п...
Издание The Insider опубликовало материал о том, что когда в 1999 году Самвел Карапетян захотел получить паспорт Российс...
Процесс приема заявок в рамках программы обеспечения жильем семей, перемещенных из Карабаха, продолжается: на данный мом...
Миланский «Интер» подготовил видео с участием бывшего капитана сборной Армении Генриха Мхитаряна. «Внимание: Входит чемп...
Периодическое издание Insider опубликовало скандальную статью о предстоящих парламентских выборах в Армении. Издание соо...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно. Представители Офиса по правам человека посетили задержанных после ин...
Повышение порога преступления за неуплату налогов, новые правила подачи сообщений о преступлении, улучшение процедур аре...
Заместитель председателя правительства Российской Федерации Алексей Овечук в интервью агентству «ТАСС» обсудил выбор Арм...
Актер Мкртитч Арзуманян приветствовал сторонников партии «Гражданский договор», проводящих предвыборную кампанию в район...
Этот человек неадекватен, его нужно уволить, ему не стоит доверять даже управление автобусом. Об этом в ходе предвыборно...
За поручением защитника прав человека Анаҳит Манасян, представители МИП посетили место содержания задержанных в МВД РК,...
В Азербайджане для вынужденных переселенцев были предусмотрены определенные государственные льготы. Об этом заявил помощ...
В Испании задержан сын основателя сети Mango, Джонатан Андик. Правоохранительные органы подозревают его в организации ил...
Прошлые новости - кратко и содержательно. Кандидат от оппозиции в премьеры обратился к встрече с Католикосом всей Армени...
Беларусь планирует участвовать в проектах, реализуемых на освобожденных территориях Азербайджана, общая стоимость которы...
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках городского саммита обсудил региональное сотрудничество, в...
Военный советник высшего лидера Ирана Мохсен Резаи заявил, что Тегеран заставит Вашингтон отступить. Об этом он написал...
Вооруженные силы Украины нанесли удар беспилотным летательным аппаратом по Ярославлю, в результате чего произошел пожар...
Прошлые новости - кратко и содержательно: Премьер-министр Армении призвал отказаться от идеи возвращаться на прежние мес...
Армения не желает вносить напряженность в армяно-российские отношения. Об этом заявил Министр иностранных дел Арарат Мир...
«У мощного» Армении лидер Самвел Карапетян в ходе интервью обсудил последние события. В частности, он рассказал, о чем г...
На заседании постоянной комиссии Национального собрания Республики Армения по экономическим вопросам, состоявшемся 19 ма...
Американский периодический журнал анализирует, что российские вооруженные силы сталкиваются с серьезными проблемами на ф...
Прошедшие новости в кратком и содержательном формате: Апелляционный суд оставил без изменений наказание водителю служебн...
«Мы смогли подписать документ, который поднял уровень наших отношений». Об этом на совместной пресс-конференции с минист...
Согласно заявлению Федерального ведомства по охране конституции Германии, Иран может увеличить участие в специальных опе...
Зачем бить в туалете, вы делаете это адалжени? Член партии «Против всех» Арам Кочарян отреагировал на заявления Никола П...
В Сисиане и Горисе лидер БHK Гагик Царукян встретился с жителями. «Люди говорят о своих повседневных проблемах, беспокой...
Апелляционный суд оставил без изменений приговор, вынесенный майору полиции Араму Навасаряну, которому четыре года назад...
Прошедшие часовые новости - кратко и содержательно: Антикоррупционный комитет Лорийской области раскрыл очередные случаи...
Служащие Антикоррупционного комитета Армении выявили очередные случаи дачи и получения взяток, нарушения запрета на благ...
Альянс «Армения» обратился к послам и наблюдателям, аккредитованным в Армении. «Предвыборный период выборов 7 июня прохо...
Основное препятствие к миру – это Конституция Армении. Об этом в интервью турецкому изданию Cumhuriyet заявил посол Азер...
Вице-президент Совета безопасности Российской Федерации Дмитрий Медведев прокомментировал последние заявления чиновников...
Прошлогодние новости - кратко и содержательно: Биолаборатории, расположенные в соседних с Россией странах, в том числе в...
«Независимый наблюдатель» требует немедленно отменить ограничение свободы Артура Осипяна. Об этом на своей странице в Fa...
Лидер Республиканской партии Армении Гурген Симонян выступил с заявлением. Прекратите преследования жителейArtsakh и неп...
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян опубликовал видео на своем странице в социальных сетях, в котором сооб...
Фантастические новости. Три компании, производящие оружие в Армении, экспортировали оружия на миллионы долларов в две ра...
В рамках предвыборной кампании, 18 мая, Никол Пашинян обратился к оппозиции. Обращаясь к Заруйи Пастанджян, Пашинян сказ...
Присутствие биологических лабораторий в соседних с Россией странах, включая Армению, Украину, Грузию и Казахстан, было о...
В течение 79 дней иранского конфликта военные расходы Соединенных Штатов Америки превысили 85 миллиардов долларов. Такие...
Прошедшие часовые новости кратко и по существу: В Ереване проводятся масштабные обыски, в которых участвуют сотрудники к...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в интервью Euronews заявил, что в начале следующего месяца страна намерена объявить...
Президент России Владимир Путин заявил, что партнерство России и Китая не направлено против какой-либо стороны, а служит...
Служители уголовной полиции и следователи МВД проводят обыски в Ереване. Об этом сообщили Auroranews.am в Министерстве в...
Соединенные Штаты намерены внести изменения в действующий военный контракт, чтобы американские вооруженные силы могли ос...
На территории Республики с 19 по 21 мая время от времени в значительных частях регионов ожидается дождь и гроза, 20, 22...
16 мая в населённых пунктах Норашен и Мецаван Лорийской области группа сторонников блока «Сильный Армения» препятствовал...
Новости за последний час, кратко и содержательно: Из Армении впервые экспортировано армянское производство оружия на мил...
Американский миллиардер Илон Маск сравнил работу своей стартап-компании Neuralink с деятельностью Иисуса Христа. Во врем...
«Гражданская» сообщает, что в пятницу в Ванадзоре правоохранительные органы провели обыски и аресты не только в офисах п...
Киргизия, являющаяся членом ОДКБ, и Турция, входящая в НАТО, провели совместные военные учения в Эгейском море. Основная...
«Фаст» сообщает, что Министерство юстиции представило на общественное обсуждение проект решения правительства о утвержде...
На 79-м международном кинофестивале в Каннах в программе классики состоялся специальный показ, посвященный известному ар...
«Журналист» сообщает: «На днях после действий Антикоррупционного комитета ситуация продолжает оставаться напряженной в Г...
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Харутюнян написал на своей странице в Facebook: «Смотрю, мафиины черпачки –...
Впервые из Армении экспортировано оружие отечественного производства на миллионы долларов. Об этом заявил министр высоки...