Վաշինգտոնը խոսում է համաձայնության մասին, բայց պահում է պատերազմի քարտը
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջեյ դի Վենսը վստահություն է հայտնել, որ Իրանի կառավարությունը ցանկանում է համաձայնության գալ ամերիկյան...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը գրել է. «Էս ինչ վատ է վիճակներդ... Այսօր Քոչարյանն ասել է՝ չկպնեք...
Փաշինյանի հետ վիճաբանած Արթուր Օսիպյանին տեղափոխում են դատարան։ Ներկայացվել է կալանավորման վերաբերյալ միջնորդություն։ Հա...
Համայնքային ոստիկանության Արթիկի բաժնի ծառայողները, իրացնելով մայիսի 14-ին ստացած տեղեկությունները, պարզել են, որ Արթիկ...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ալխաս Ղազարյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել The Insider-ի հրա...
«Ուժեղ Հայաստանի» Սամվել Կարապետյանը դասական լրտես է, ակնհայտ է, էս մարդը ներդրվել է մեր ՀՀ քաղաքական կյանք պաշտոնական Մ...
Թուրքիայի Մերսին նահանգի Տարսուս և Չամլըյայլա շրջաններում 37-ամյա Մեթին Օ.-ն սպանել է 6 մարդու, այդ թվում՝ նախկին կնոջը:...
Նույնիսկ Պետրոս առաքյալը 3 անգամ ուրացավ Քրիստոսին, իսկ կալուգացի օլիգարխը ոչ մի անգամ չուրացավ իր հարազատ հատուկ ծառայո...
Երբ տարածվեց տեղեկություն առ այն, որ Նարեկ Կարապետյանը, հնարավոր է, հանդիսանում է ՌԴ քաղաքացի, պաշտոնական կայքն այդ մասո...
Մայիսի 19-ին, ժամը 20։25-ին Արարատի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մասիս քաղաքի 4-րդ փողոցու...
«Ղարաբաղի և Հայաստանի ժողովուրդը նրանց համար եղել է թնդանոթի միս և ընտրակաշաքի մատերիալ, մնալո՞ւ եք այսպես, թե հավերժ գր...
Մարգարիտա Սիմոնյանը ընդամենը 18%-ով է հայ. նա կիսվել է ԴՆԹ–ի թեստի իր արդյունքներով: Նա նշել է, որ ամբողջ կյանքում իրեն...
Երևանի Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմը մի քանի օր շարունակ պայքարում էր մայիսի 9-ին բժշկական կենտրոն...
Քրեական ոստիկանության գլխավոր և Երևան քաղաքի վարչությունների ծառայողների համատեղ միջոցառումների արդյունքում ստացված հիմն...
Մայիսի 19-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Կեստուտիս Բուդրիսը Երևանում ս...
«Խոսելով խաղաղության մասին՝ մենք չենք մոռանում նաև անվտանգության մասին։ Մենք չենք մոռանում բանակի բարեփոխումների մասին։...
Գերագույն հոգևոր խորհուրդը հանդես եկավ հայտարարությամբ. ________ Մայիսի 19-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհրդի առաջիկա նիստում կքննարկվի ԵԱՏՄ-ում...
Ես երբևէ չեմ տեսել, որ որևէ պաշտոնյան այդ ձևով խոսի կնոջ հետ, և այդ մարդիկ ասում են, որ տանում են մեզ դեպի պայծառ Եվրոպա...
Հրազդանի քաղաքապետ Սեւակ Միքայելյանը հայտարարություն է տարածել. «Արդեն տեղյակ եք, որ Հրազդանում կառուցվում է արհեստական...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Արթիկում քրեական վարույթ է նախաձեռնվել և երկու քաղաքացի է ձերբակալվել հանրա...
ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հայտնել է, որ մայիսի 29-ին Աստանայում կայանալիք Բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհրդ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով հաստատվել է ֆիթնես կենտրոնների և մարզասրահների մարզի...
The Insider-ը ծավալուն հետաքննություն է հրապարակել՝ ներկայացնելով Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին միջամտելու Ռ...
Այս տարի հանրակրթական դպրոցների ավարտական դասարանների վերջին զանգի միջոցառումները հնգօրյա աշխատանքային շաբաթվա դեպքում կ...
ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով, հաստատվել է ֆիթնես կենտրոնների և մարզասրահների մարզիչների հավաստագրման կարգը, որով սահմանվում են...
«The Insider»-ն անդրադառնում է ընդդիմադիր գործիչ՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին, ով նույն...
ՀՀ-ում նախընտրական գործընթացների շրջանակում իշխանական ուժերի քաղաքական դրսևորումները դուրս են քաղաքակիրթ ու ժողովրդավարա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Insider պարբերականի հրապարակած աղմկահարույց փաստաթղթի համաձայն՝ «Ուժեղ Հայա...
The Insider պարբերականը հրապարակում է կատարել այն մասին, որ երբ 1999 թվականին Սամվել Կարապետյանը ցանկացել է Ռուսաստանի Դ...
Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակապահովման ծրագրի շրջանակում դիմումների ընդունման գործընթացը շարունակվում է․ այս պահ...
Միլանի «Ինտեր»-ը Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի մասնակցությամբ տեսանյութ է պատրաստել։ «Ուշադ...
Insider պարբերականը աղմկահարույց հոդված է հրապարակել Հայաստանում սպասվող խորհրդարանական ընտրությունների մասին: Պարբերակա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչները ձերբակալվածների պահման վայրո...
Հարկերը չվճարելու հանցանքի շեմի բարձրացում, հանցանքի վերաբերյալ հաղորդումը ներկայացնելու նոր կանոններ, գույքի արգելադրմա...
Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը «ՏԱՍՍ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում խոսել է Եվրասիա...
Դերասան Մկրտիչ Արզումանյանը ողջունել է Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքում քարոզարշավ իրականացնող Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակց...
Էս մարդը ադեկվատ չի, նրան պետք է ճամփենք, իրեն ավտոբուսի ղեկ էլ չպիտի վստահենք։ Այս մասին քարոզարշավի ժամանակ ասել է «Ու...
Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի հանձնարարությամբ ՄԻՊ ներկայացուցիչները այց են իրականացրել ՀՀ ՆԳՆ ձերբակալվա...
Ադրբեջանում հարկադիր տեղահանվածների համար նախատեսված էին որոշակի պետական արտոնություններ։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջա...
Իսպանիայում ձերբակալվել է Mango ցանցի հիմնադրի որդին՝ Ջոնաթան Անդիկը։ Իրավապահ մարմինները նրան կասկածում են սեփական հոր՝...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ընդդիմության վարչապետի թեկնածուն անդրադարձել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ...
Բելառուսը ծրագրում է մասնակցել Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում իրականացվող նախագծերին, որոնց ընդհանուր արժեքը կազմում...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը քաղաքային համաժողովի շրջանակում անդրադարձել է տարածաշրջանային համագո...
Իրանի գերագույն առաջնորդի ռազմական գծով խորհրդական Մոհսեն Ռեզային հայտարարել է, որ Թեհրանը Վաշինգտոնին կստիպի նահանջել։...
Ուկրաինայի զինված ուժերը անօդաչու թռչող սարքով հարվածել են Յարոսլավլին, ինչի հետևանքով հրկիզվել է արդյունաբերական օբյեկտ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Հայաստանի վարչապետը կոչ է արել հրաժարվել նախկին բնակավայրեր վերադառնալու գա...
Հայաստանը չի ցանկանում լարվածություն մտցնել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերություններում։ Այս մասին ասել է Արտաքին գործերի նա...
«Ուժեղ» Հայաստան կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը հարցազրույցի ընթացքում անդրադարձել է վերջին իրադարձություններ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի մայիսի 19-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացվել ««Գույքի նկատ...
Ամերիկյան պարբերականի վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ ռուսական զինված ուժերը վերջին ամիսներին ռազմաճակատում ունեն լրջա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Վերաքննիչ դատարանը անփոփոխ է թողել վարչապետի շարասյան ուղեկցող մեքենայի վար...
Կարողացանք ստորագրել մի փաստաթուղթ, որով բարձրացրինք մեր հարաբերությունների մակարդակը: Այդ մասին Լիտվայի ԱԳ նախարար Կեստ...
Գերմանիայի Սահմանադրության պաշտպանության դաշնային գրասենյակի հայտարարության համաձայն՝ Իրանը կարող է մեծացնել հատուկ գործ...
Զուգարանում չծեծելը ադալժենի ե՞ք անում։ «Բոլորին դեմ եմ» կուսակցության անդամ Արամ Քոչարյանը արձագանքել է Փաշինյանի և ՔՊ...
Սիսիանում և Գորիսում ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է բնակիչների հետ։ «Մարդիկ խոսում են իրենց առօրյա խնդիրների,...
Վերաքննիչ դատարանը անփոփոխ թողեց չորս տարի առաջ 28-ամյա հղի կնոջ՝ Սոնա Մնացականյանին վրաերթի ենթարկած ոստիկանության մայո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Հակակոռուպցիոն կոմիտեն Լոռու մարզում բացահայտել է կուսակցական թեկնածուի կող...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից բացահայտվել են ընտրակաշառք տալու, ստանալու, բարեգործության արգելքը խախտելու...
«Հայաստան» դաշինքը դիմել է Հայաստանում հավատարմագրված դեսպաններին ու դիտորդներին․ «Հունիսի 7-ի ընտրությունների նախընթաց...
Խաղաղության գլխավոր խոչընդոտը մնում է Հայաստանի Սահմանադրությունը: Այս մասին թուրքական Cumhuriyet պարբերականին տված հարց...
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն իր տելեգրամյան ալիքում անդրադարձել է Մերձբալթյան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Ռուսաստանի սահմանակից երկրներում, այդ թվում՝ Հայաստանում գործող կենսալաբորա...
«Անկախ դիտորդ» դաշինքը պահանջում է անհապաղ վերացնել Արթուր Օսիպյանի ազատության սահմանափակումը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր...
Հայաստանի շնորհապետական կուսակցության առաջնորդ Գուրգեն Սիմոնյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ. Դադարե՛ք արցախահայերի հե...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը սոցցանցերի իր էջերում տեսանյութ է հրապարակել՝ հայտնելով նորութ...
Ֆանտաստիկ լավ լուրերի շարքից։ Հայաստանի հանրապետությունում զենք արտադրող երեք ընկերություն երկու տարբեր երկիր զենք են ար...
Քարոզարշավի շրջանակներում մայիսի 18-ին ունեցած ելույթներից մեկում Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ընդդիմությանը։ Դիմելով Զ...
Ռուսաստանի սահմանակից պետություններում, այդ թվում՝ Հայաստանում, Ուկրաինայում, Վրաստանում և Ղազախստանում գտնվող կենսաբանա...
Իրանական հակամարտության 79 օրերի ընթացքում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կատարած ռազմական ծախսերը գերազանցել են 85 միլիար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·Երևանում իրականացվում են լայնածավալ խուզարկություններ, որոնց մասնակցում են...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Euronews հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում, խոսելով էներգետիկ բնագավառի ընթացիկ ծրագրերի...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի և Չինաստանի գործընկերությունն ուղղված չէ որևէ կողմի դեմ, այլ ծառ...
ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողներն ու քննիչները Երևանում խուզարկություններ են իրականացնում։ Այս մասին Auroranews.am-ի...
Միացյալ Նահանգները նպատակ ունի փոփոխություններ կատարել գործող ռազմական պայմանագրում, որպեսզի ամերիկյան զինված ուժերը կար...
Հանրապետության տարածքում մայիսի 19-ին և 21-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 20-ին, 22-ին և 23-ին առանձին շր...
Մայիսի 16-ին Լոռու մարզի Նորաշեն և Մեծավան բնակավայրերում «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի մի խումբ աջակիցների կողմից «Քաղաքացիա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանից առաջին անգամ միլիոնավոր դոլարների հայրենական արտադրության զենք...
Ամերիկացի միլիարդատեր Իլոն Մասկը իր Neuralink ստարտափի աշխատանքը համեմատել է Հիսուս Քրիստոսի գործունեության հետ։ Թել Ավի...
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ ուրբաթ Վանաձորում իրավապահները խուզարկություններ ու ձերբակալություններ են իրականացրել ոչ միայն...
Ղրղզստանը, որը ՀԱՊԿ անդամ է, և Թուրքիան՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ, համատեղ ռազմական զորավարժություններ են անցկացրել Էգեյան ծովում։ Զ...
«Փաստ»-ը հայտնում է, որ Արդարադատության նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել կառավարության որոշման նախագիծ՝...
Կաննի 79-րդ միջազգային կինոփառատոնի դասականներ ծրագրում կայացել է հայ մեծանուն կինոռեժիսոր Արտավազդ Փելեշյանին նվիրված հ...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Նախօրեին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի գործողություններից հետո իրավիճակը շարունակում է լարված մն...
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարր Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Նայում եմ՝ մաֆիայի շերեփուկները՝ կալո...
Առաջին անգամ Հայաստանից միլիոնավոր դոլարների հասնող հայրենական արտադրության զենք է արտահանվել: Այդ մասին հայտարարել է ԲՏ...

US Vice President Jay D. Vance expressed confidence that the Iranian government wants to reach an agreement with the Ame...
The head of the Armenian Prime Minister's office, Arayik Harutyunyan, wrote: "What a terrible state you are in... Today,...
Arthur Osipyan, who had a dispute with Prime Minister Nikol Pashinyan, is being taken to court. A motion for his impriso...
Officers from the Artik community police department, acting on information received on May 14, discovered that a 28-year...
The MP of the 'Civil Contract' faction of the National Assembly, Alkhaz Ghazaryan, addressed a publication by The Inside...
“Strong Armenia” Samvel Karapetyan is a classic spy, it is evident. This person has been inserted into our political lif...
In Turkey's Mersin province, in the districts of Tarsus and Çamlıyayla, a 37-year-old man named Metin O. has killed six...
Even Apostle Peter denied Christ three times, yet the oligarch from Kaluga never denied his native special service even...
When information surfaced that Narek Karapetyan may be a citizen of the Russian Federation, the official website became...
On May 19, at 20:25, the Ararat regional operational management center received an alert about a fire breaking out in on...
“The people of Artsakh and Armenia have been cannon fodder and material for bribes for them. Will you continue like this...
Margarita Simonyan is only 18% Armenian. She has shared her DNA test results. She stated that she has considered herself...
The medical team at the Holy Mother of God Medical Center in Yerevan has been fighting for several days to save the life...
As a result of joint operations conducted by the Main Criminal Police Department and the police departments of Yerevan,...
On May 19, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Lithuanian Foreign Minister Kęstutis Budrys signed a joint decl...
“Speaking about peace, we do not forget about security. We do not forget about military reforms. Because I am confident,...
On May 19, at the Mother See of Holy Etchmiadzin, chaired by His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos o...
Latest news of the past hour, brief and substantive: The upcoming meeting of the Supreme Eurasian Economic Council will...
“I have never seen an official speak to a woman in such a manner, and these individuals claim they are leading us to a b...
Hrazdan Mayor Sevak Mikayelyan has made an announcement: “As you may already know, an artificial intelligence (AI) facto...
Last hour's news summarized and substantive: In Artik, a criminal case has been opened and two citizens have been arrest...
Russian Deputy Prime Minister Alexey Overchuk has announced that during the meeting of the Supreme Eurasian Economic Cou...
Last hour's news summarized and substantive: The Minister of Education has approved mandatory certification procedures f...
The Insider has published an extensive investigation outlining Russia's plans to interfere in Armenia's parliamentary el...
This year, the Last Bell ceremonies for high school graduation classes will take place on May 22 for a five-day work wee...
By order of the Minister of Education, Science, Culture and Sport, a certification process for coaches in fitness center...
‘The Insider’ focuses on opposition figure and leader of the ‘Prosperous Armenia’ party, Gagik Tsarukyan, who is also pr...
The political expressions of the ruling forces during the pre-election process in Armenia are moving beyond civilized an...
Yesterday's news summarized and analyzed: According to a sensational document published by the Insider magazine, there i...
The Insider has published a report indicating that in 1999, when Samvel Karapetyan wanted to obtain a Russian passport,...
The process of accepting applications for the housing program for families displaced from Artsakh continues. Currently,...
The Milan-based club Inter has prepared a video featuring former captain of the Armenian national team, Henrikh Mkhitary...
The Insider magazine has published a controversial article regarding the upcoming parliamentary elections in Armenia. Th...
Yesterday's news summarized and contextualized: Representatives of the Human Rights Defender visited Arthur Osipyan, who...
The threshold for the crime of tax evasion has been raised, new rules for reporting crimes have been introduced, and pro...
Russian Deputy Prime Minister Alexey Ovchershchuk spoke to the TASS news agency regarding Armenia's choice between the E...
Actor Mkrtych Arzumanyan welcomed supporters of the Civil Contract party campaigning in the Kanaker-Zeytun community. Ye...
This person is inadequate, he should be removed, we shouldn't even trust him with a bus steering wheel. This was stated...
The Human Rights Defender, Anahit Manasyan, has commissioned representatives of the Defender to visit the place where th...
Certain state benefits were allocated for internally displaced persons in Azerbaijan. This was announced by Hikmet Hajiy...
Jonathan Andik, the son of the founder of the Mango retail chain, has been arrested in Spain. Law enforcement authoritie...
Here are the news from the last hour, summarized and substantive: The opposition's prime ministerial candidate commented...
Belarus plans to participate in projects being implemented in the territories of Azerbaijan that have been liberated, wi...
The Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, discussed regional cooperation, infrastructure restorati...
The military advisor to Iran's Supreme Leader, Mohsen Rezaei, has announced that Tehran will force Washington to retreat...
The Ukrainian Armed Forces have launched drone strikes in Yaroslavl, resulting in the ignition of one of the industrial...
Latest news summarized: The Prime Minister of Armenia has called for the abandonment of the idea of returning to former...
Armenia does not wish to bring tension into its relations with Russia. This was stated by Foreign Minister Ararat Mirzoy...
Leader of the "Strong" Armenia party, Samvel Karapetyan, has addressed recent events during an interview. Specifically,...
During the session of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly of Armenia on May 19, a packag...
American journal analysis indicates that the Russian armed forces are facing serious issues on the battlefield in recent...
Yesterday's news summarized and concise. The Court of Appeals has upheld the sentence of the driver of the Prime Ministe...
We managed to sign a document that raises the level of our relationships. This was stated by Armenian Foreign Minister A...
According to a statement from the Federal Office for the Protection of the Constitution of Germany, Iran may increase it...
“Are you not beating in the toilet, Adalzhanyi?” questioned Aram Kocharyan, a member of the “I Am Against Everyone” part...
In Sisian and Goris, the leader of the Prosperous Armenia Party, Gagik Tsarukyan, met with residents. "People are discus...
The Court of Appeals upheld the sentence of Aram Navasardyan, a police major who hit 28-year-old pregnant woman Sona Mna...
Recent news summarized and to the point: The Anti-Corruption Committee has uncovered another case in the Lori region inv...
The Anti-Corruption Committee of Armenia has uncovered more cases of electoral bribery, illegal charity violations, and...
The "Armenia" alliance has addressed the ambassadors and observers accredited in Armenia: “The pre-election period befor...
The main obstacle to peace remains the Constitution of Armenia. This was stated by Rashad Mamedov, the Azerbaijani ambas...
Deputy Chairman of the Security Council of the Russian Federation Dmitry Medvedev has addressed the recent statements of...
Latest news summarized: Biosafety laboratories operating in neighboring countries of Russia, including Armenia, have bee...
The "Independent Observer" coalition demands the immediate removal of restrictions on Arthur Osipyan's freedom. Coalitio...
The Minister of Labor and Social Affairs of Armenia, Arsen Torosyan, has published a video on his social media pages ann...
This is part of a series of fantastic good news. Three companies producing weapons in the Republic of Armenia have expor...
In a speech given during the campaign on May 18, Prime Minister Nikol Pashinyan addressed the opposition. Speaking to Za...
The existence of biological laboratories in bordering countries of Russia, including Armenia, Ukraine, Georgia, and Kaza...
During the 79 days of the Iranian conflict, military expenditures by the United States have exceeded $85 billion. This d...
Last hour's news summarized and substantive: Widespread raids are being conducted in Yerevan, involving officials and in...
Azerbaijani President Ilham Aliyev, in an interview with Euronews, discussed current energy sector projects and infrastr...
Russian President Vladimir Putin has stated that the partnership between Russia and China is not aimed against any side,...
The Criminal Police Department officials and investigators of the Ministry of Internal Affairs are conducting raids in Y...
The United States aims to make changes to the existing military agreement to allow American armed forces to remain indef...
On May 19 and 21, significant rainfall and thunderstorms are expected in many regions of the Republic, with isolated sho...
On May 16, during the pre-election campaign of the 'Civil Contract' party, a group of supporters from the 'Strong Armeni...
Yesterday's news summarized: For the first time, millions of dollars' worth of domestically produced arms have been expo...
American billionaire Elon Musk has compared the work of his startup Neuralink to the activities of Jesus Christ. During...
'Hraparak' reports that on Friday, law enforcement conducted searches and arrests not only at the offices of the 'Strong...
Kyrgyzstan, a member of the CSTO, and Turkey, a NATO member, have conducted joint military exercises in the Aegean Sea....
The "Fact" agency reports that the Ministry of Justice has submitted a draft government decision for public discussion,...
Cannes hosted a special screening dedicated to the renowned Armenian filmmaker Artavazd Peleshyan as part of the Classic...
According to the newspaper "Joghovurd", tensions continue at the State University named after V. Brusov following action...
Prime Minister's Chief of Staff Araik Harutyunyan wrote on his Facebook page: “I see the mafia henchmen—the representati...
For the first time, millions of dollars worth of domestically produced weapons have been exported from Armenia. This was...