Նեթանյահուն ստորագրել է Գազայի խաղաղության խորհրդին միանալու փաստաթուղթ
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն Վաշինգտոնում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ, որի ընթացքում նա ստո...
Փետրվարի 11-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել Երևան-Մեղր...
Հայաստան ժամանած հանրահայտ բլոգեր և բռնցքամարտիկ Ջեյք Փոլը շարունակում է կիսվել իր տպավորություններով։ Երևանի կենտրոնում...
Թուրքիայի ԱԳ Նախարարությունը հայտարարել է, որ արտաքին գործերի նախարար Ֆիդանի փետրվարի 9-ի հարցազրույցը աղավաղվել է իրաքյ...
Ես հենց նոր ավարտեցի Իսրայելի վարչապետ Նեթանյահուի և նրա ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը։ Այս մասին գրել է ԱՄՆ նախագհա...
Հայաստանը և Իրանը նախատեսում են ստորագրել համապարփակ ռազմավարական համագործակցության փաստաթուղթ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր քաղաքականությամբ նույնիսկ ՆԱՏՕ-ի որոշ երկրներին անվանել է ԱՄՆ թշնամիներ, ինչը նրանց «պարզապ...
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն չի բացառել Ռուսաստանի անվտանգության երաշխիքների ներառումը Ուկրաինայի համար վերջնակ...
Եվրոպան պետք է Ուկրաինայի հետ երկարաժամկետ համագործակցությունը նախընտրի ԵՄ անդամակցությունից, հայտարարել է Հունգարիայի վ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գաղտնի քննարկում է ԱՄՆ-Կանադա-Մեքսիկա ազատ առևտրի համաձայնագրից (USMCA) դուրս գալու հարցը, հաղ...
Ուրախալի մեկ լուր հայտնեմ. 2017 թվականից սկսած՝ առաջին անգամ այս տարվա հունվարին Սևանա լճում գրանցվել է ջրի աճ, հունվարի...
ԱՍՀՆ-ից հայտնում են, որ կենսաթոշակը և նպաստը դեռևս կանխիկ եղանակով ստացող քաղաքացիները մինչև մարտի 5-ը կարող են վճարող կ...
Ռուսաստանի դատարանը մոտ 11 միլիոն ռուբլով (142,210.73 դոլար) տուգանել է Telegram հաղորդագրությունների հավելվածին՝ արգելվ...
Վարչապետ Դոնալդ Տուսկը հայտարարել է, որ Լեհաստանը չի մասնակցի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից նախաձեռնված Խաղաղության խ...
Թուրքիայի խորհրդարանում կռիվ է բռնկվել, այն բանից հետո, երբ իշխող կուսակցության և ընդդիմության պատգամավորները բախվել են...
Դավիթ Համբարձումյանի այսօրվա դատական նիստից անմիջապես հետո ձերբակալվել է նրա եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը, գրել է փաստաբա...
Արին-Բերդ փողոցը կհիմնանորոգվի: Այս մասին գրառում է կատարել վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը: Հարությ...
Առաջիկա օրերին ԱՄՆ գործընկերներին կփոխանցենք TRIPP-ի հետ կապված համաձայնագրի նախագծի մասով մեր դիտարկումները: Համաձայնագ...
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 19:40-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մաս...
Եվրախորհրդարանի պատգամավորները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով Ադրբեջանում պահվող հայերին։ Նրանք դ...
Ձերբակալվել է Մասիսի նախկին համայնքապետ Դավիթ Համբարձումյանի եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը: Այս մասին Auroranews.am-ին հայ...
Հայաստանում կենսաչափական անձնագրերի տրամադրումից ի վեր, նախատեսվում է, որ օդանավակայանում և սահմանային անցման բոլոր կետե...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ստորագրել է հրամանագիր, որով 60 տարեկանից բարձր քաղաքացիներին թույլատրվում է ռազմա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում կառավորության հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադարձել է Մեծամորի ատոմակայանի գո...
Եվրամիության երկրների մեծ մասը կողմ է քվեարկել վրացական դիվանագիտական անձնագրերի տերերի համար առանց վիզայի ռեժիմի կասեցմ...
Հայաստանում YouTube-ի դրամայնացումը, նախատեսվում է, որ կակտիվանա ապրիլի վերջ-մայիսի սկզբին: Այս մասին ԱԺ-կառավարություն...
Ապաշրջափակման համատեքստում այդպիսի երկաթուղի չկա, որ բացման կամ վերաբացման հարցը չի քննարկվում։ Այս մասին ԱԺ–ում կառավար...
Ռուսաստանը կօգտագործի ԱՄՆ-ի հետ առկա հաղորդակցության ուղիները՝ Վենեսուելայի նավթային գործարքներին մասնակցելու արգելքը պա...
Ռուսաստանից Հայաստան «Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերության ենթակառուցվածքով հացահատիկի մատակարարումները դարձել են կանոնավո...
Տարածաշրջանային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման շրջանակում Հայաստանի տարածքում երկաթուղային ենթակառուցվածքների վերականգնմ...
Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքում գրել է. «Գիտե՞ք, թե ինչն է ստորացուցիչ. ԱՄՆ փոխնախագահը գնում է Ծիծեռնակաբերդ, և Հայաստանի...
«Հաղթանակ» դաշինքի անդամ և աջակից 7 անձի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ընտրական իրավունքին խոչընդոտել...
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների տան նախկին խոսնակ Նենսի Փելոսին արձագանքել է փոխնախագահ Ջեյմս Դի Վենսի կողմից Հայոց ցեղասպանության...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է Ամերիկայի անկախության 250-ամյակի կապակցությամբ կառուցել «Անկախության» հաղթակամար, որը...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Շվեյցարիայի նկատմամբ մաքսատուրքերը բարձրացրել է 30 տոկոսից մինչև 39 տոկոս՝ եր...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը Եվրամիության կողմից մշակված ծրագիրը ԵՄ-ին Ուկրաինայի անդամակցությունն արագացնելու վեր...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ Թեհրանը պատրաստ է ցանկացած ստուգման՝ ապացուցելու, որ իր միջուկային ծրագ...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղարը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ Ռուսաստանի միջուկային ոլորտի նախագծերն ավելի...
Քննարկում ենք շատ կարևոր օրենքի նախագիծ, որը մեկ այլ՝ շատ կարևոր նախագծի լրացում է, որի շնորհիվ մենք պարոն Պապիկյանի (ՀՀ...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի այցը Հայաստան և Ադրբեջան։ Պեսկովը...
Առողջության համընդհանուր ապահովագրությունից օգտվող քաղաքացիները կարող են տարին մեկ անգամ անցնել զննումներ։ Առողջապահությ...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյմս Դի Վենսը Հայաստան կատարած այցի ժամանակ հայտարարել էր, որ Միացյալ Նահանգների առաջին փոխնախագահն է, ո...
Քանի որ վերջապես խաղաղություն է հաստատված, կարելի է խոսել վերջին հինգ տարիների մասին՝ էս ծանր շրջանի մասին: Այս մասին հա...
Ուկրաինայի իշխանությունները պատրաստվում են այս գարնանը անցկացնել նախագահական ընտրություններ և Ռուսաստանի հետ խաղաղության...
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի խոսքով՝ 2024-ի տվյալներով Հայաստանում կյանքի միջին տևողությունը կազմել է 78,6...
Ռուսաստանը շահագրգռված է ինքնիշխան և հզոր Հայաստանի գոյությամբ։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը Ազգային ժողովի հերթական նիստում շնորհակալություն է...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի հետ բանակցություններում գրանցվել է զգալի առաջընթաց։ Նրա խոսքով՝ կողմերը...
Ազգային ժողովը փետրվարի 11-ի նիստում քվեարկությամբ առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ ու ամբողջությամբ ընդունեց մի շարք նախագծե...
Կանադայի նահանգներից մեկի ավագ դպրոցում արձանագրված կրակոցների հետևանքով մահացել է 10 մարդ, այդ թվում՝ կրակողը։ Երկու տո...
ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի հերթական նիստում քննարկվում է «Զինվորական ծառայության և զին...
Նյու Յորքի NYMEX բորսայում փետրվարի 10-ին կայացած առևտրի արդյունքներով թանկարժեք մետաղների ֆյուչերսային գները փոփոխվել ե...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը ափսոսանք է հայտնել այն կապակցությամբ, որ Telegram-ը չի կատարում ռուսական օր...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է նոր լիցենզիա, որը կարգավորում է Վենեսուելայի նավթային ոլորտում իրականացվող գ...
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասի...
Կոլումբիայի նախագահ Գուստավո Պետրոն հայտարարել է, որ իր ուղղաթիռը ստիպված է եղել շեղվել մահափորձի պատճառով։ «Ես վայրէջք...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Եվրոպայում քիչ են այն սթափ ձայները, որոնք կոչ են անու...
Իրանը աշխատում է համաձայնագրի առաջարկի վրա, որը կապահովի խաղաղ միջուկային էներգիայի օգտագործման իրավունքը, բայց թույլ չի...
Ռուսաստանի կամ Չինաստանի կողմից Գրենլանդիային սպառնացող ենթադրյալ սպառնալիքի մասին ամերիկյան պատմությունները մշտապես տար...
Տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374.76 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379...
Ես ուզում եմ մեկընդմիշտ արձանագրենք օկուպացված տարածքների հետ կապված խնդիրը. մենք ասել ենք և դրա վերաբերյալ արդեն ունենք...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 11-ի ցերեկը, 12-14-ին, 15-ի գիշերը առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ սպ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը այսօր Սպիտակ տանը կհյուրընկալի Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին։ Ինչպես հաղորդում է RT-...
Էստոնիայի հետախուզության տվյալներով՝ Ռուսաստանը ՆԱՏՕ-ի վրա հարձակվելու ծրագրեր չունի։ «Խուճապի մատնվելու պատճառ չկա. Արտ...
Վենեսուելան ԱՄՆ-ի ուժերի կողմից նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի գերեվարումից հետո մի քանի տարվա ընթացքում առաջին անգամ նավթ է...

Нетаньяху подписал документ о присоединении к Совету мира Газы
Премьер-министр Израиля Бенджамин Нетаньяху встретился в Вашингтоне с госсекретарем США Марко Рубио, в ходе которой он п...
11 февраля в кризисный центр спасательного управления Вайоц Дзора поступили сообщения об обрушениях на трассе Ереван-Мег...
Знаменитый блогер и боксер Джейк Пол, прибывший в Армению, продолжает делиться своими впечатлениями. После прогулки с Ар...
Министерство иностранных дел Турции объявило, что интервью внешнеполитического министра Фидана, данное 9 февраля, было и...
Я только что закончил встречу с премьер-министром Израиля Нетаньяху и его представителями. Об этом написал президент США...
Армения и Иран планируют подписать обширный стратегический документ в ходе визита премьер-министра Никола Пашиняна в Тег...
Президент США Дональд Трамп в своей политике даже назвал некоторые страны НАТО врагами США, что «просто шокировало их»,...
Генеральный секретарь НАТО Марк Рютен не исключил включение гарантий безопасности России в окончательное мирное соглашен...
Европа должна предпочесть долгосрочное сотрудничество с Украиной членству в ЕС, заявил премьер-министр Венгрии Виктор Ор...
Президент США Дональд Трамп ведет секретные обсуждения о возможном выходе из соглашения о свободной торговле США-Канада-...
С радостью сообщаю, что с 2017 года в январе текущего года в озере Севан впервые зафиксирован рост уровня воды — на 1 см...
АСН сообщает, что граждане, получающие пенсию и пособия наличными, могут до 5 марта подать заявку на выбор организации-с...
Российский суд оштрафовал Telegram на сумму около 11 миллионов рублей (142,210.73 долларов) за отказ удалить запрещенный...
Премьер-министр Дональд Туск заявил, что Польша не примет участие в первом заседании Совета мира, инициированном президе...
В парламенте Турции произошла драка, после того как депутаты правящей партии и оппозиции столкнулись из-за назначения сп...
Брат Давида Амбарцумяна, Гор Амбарцумян, был арестован сразу после сегодняшнего судебного заседания Давида, сообщает адв...
Улица Арин-Берд будет отремонтирована: об этом сообщил руководитель аппарата премьер-министра Арайк Харутюнян. Харутюнян...
В ближайшие дни мы передадим нашим партнерам из США наши замечания по проекту соглашения, связанному с TRIPP. Проект сог...
11 февраля, на 19:40, все межгосударственные и республиканские автодороги Армении открыты. Об этом сообщает Фонд дорожно...
Европейские депутаты выступили с совместным заявлением, касающимся армян, находящихся в заключении в Азербайджане. Они о...
Задержан брат бывшего мэра Масиса Давида Амбарцумяна, Гор Амбарцумян. Об этом сообщили в Следственном комитете Республик...
В Армении с момента введения биометрических паспортов планируется, что на аэропортах и всех пограничных пунктах будут де...
Президент Украины Владимир Зеленский подписал указ, согласно которому гражданам старше 60 лет разрешается служить в Воор...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе заседания парламента по вопросам правительства затронул сроки работы Мецамо...
Большинство стран Европейского Союза проголосовали за приостановление безвизового режима для владельцев грузинских дипло...
Монетизация YouTube в Армении, как ожидается, активируется в конце апреля – начале мая. Об этом во время вопросов и отве...
В контексте разблокировки нет такой железной дороги, вопрос открытия или восстановления которой не обсуждается. Об этом...
Россия воспользуется существующими каналами связи с США для разъяснения запрета на участие в венесуэльских нефтяных сдел...
Поставки зерна из России в Армению через инфраструктуру компании «Российские железные дороги» стали регулярными. Об этом...
В рамках разблокировки региональных коммуникаций для восстановления и модернизации железнодорожной инфраструктуры на тер...
Нарек Карапетян написал в Facebook: «Знаете, что унизительно? Вице-президент США посещает Цицернакаберд, и ни один из го...
Члены и сторонники блока "Победа" стали объектом уголовного преследования за препятствование избирательным правам. Об эт...
Бывший спикер Палаты представителей США Нэнси Пелоси отреагировала на удаление записи вице-президента Джеймса Вэнси о Ге...
Президент США Дональд Трамп намерен построить «Арку независимости» в честь 250-летия независимости Америки, которая, по...
Президент США Дональд Трамп заявил, что тарифы на товары из Швейцарии увеличены с 30% до 39% из-за «агрессивного тона» п...
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан заявил, что программа, разработанная Европейским союзом для ускорения членства Укра...
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что Тегеран готов к любым проверкам, чтобы доказать, что его ядерная программа н...
Пресс-секретарь президента России в беседе с журналистами отметил, что российские проекты в области ядерной энергетики б...
Обсуждаем очень важный законопроект, который является дополнением к другому, также важному проекту, благодаря которому м...
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков прокомментировал визит в Армению и Азербайджан вице-президента США Джея Ди...
Граждане, пользующиеся универсальной медицинской страховкой, могут проходить обследования раз в год. Министерство здраво...
В ходе визита в Армению вице-президент США Джеймс Ди Вэнс заявил, что он — первый вице-президент США, который посетил Ар...
Поскольку наконец установился мир, можно говорить о последних пяти годах — об этом тяжёлой периоде. Об этом заявил замес...
Украинские власти планируют провести президентские выборы и референдум по мирному соглашению с Россией этой весной, сооб...
Министр здравоохранения Анаит Авенесян сообщила, что по данным 2024 года средняя продолжительность жизни в Армении соста...
Россия заинтересована в существовании суверенного и сильного государства Армения. Об этом заявил чрезвычайный и полномоч...
Депутат фракции «Гражданского договора» Вагагн Алексанян на очередном заседании Национального собрания выразил благодарн...
Президент США Дональд Трамп заявил, что достигнут значительный прогресс в переговорах с Ираном. По его словам, стороны п...
На заседании Национального собрания 11 февраля было проголосовано и полностью принято несколько законопроектов и соглаше...
В старшей школе одного из канадских провинций произошла стрельба, в результате которой погибли 10 человек, включая стрел...
На очередном заседании одиннадцатой сессии Национального собрания Республики Армения восьмого созыва обсуждается проект...
По итогам торгов, состоявшихся 10 февраля на нью-йоркской бирже NYMEX, изменились фьючерсные цены на драгоценные металлы...
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков выразил сожаление в связи с тем, что Telegram не выполняет требования росси...
Министерство финансов США опубликовало новую лицензию, регулирующую сделки в нефтяном секторе Венесуэлы и ограничивающую...
11 февраля, на 9:00, все межгосударственные и республиканские автодороги Армении открыты. Об этом сообщает Дорожное упра...
Президент Колумбии Густаво Петро заявил, что его вертолет был вынужден отклониться из-за готовящегося покушения. «Я не п...
Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что в Европе мало трезвых голосов, призывающих к серьезному подходу...
Иран работает над предложением соглашения, которое обеспечит право на мирное использование ядерной энергии, но не позвол...
Американские истории о предполагаемой угрозе Гренландии со стороны России или Китая постоянно распространяются, как сове...
Курсы валют по данным rate.am: Максимальная цена покупки доллара США составляет 374.76 драмов, минимальная цена продажи...
Я хочу навсегда зафиксировать проблему, связанную с оккупированными территориями. Мы уже сказали об этом, и у нас есть ю...
В Республике Армения 11 февраля в течение дня, с 12 по 14 февраля, а также ночью 15 февраля в отдельных регионах ожидают...
Президент США Дональд Трамп сегодня в Белом доме примет премьер-министра Израиля Биньямина Нетаниягу. Как сообщает RT, о...
Эстонская разведка сообщает, что Россия не планирует атаковать НАТО. «Нет повода для паники. Согласно данным службы внеш...
Венесуэла впервые за несколько лет отправляет нефть в Израиль после захвата президента Николаса Мадуро силами США. Об эт...