Նեթանյահուն ստորագրել է Գազայի խաղաղության խորհրդին միանալու փաստաթուղթ
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն Վաշինգտոնում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ, որի ընթացքում նա ստո...
Փետրվարի 11-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգեր են ստացվել Երևան-Մեղր...
Հայաստան ժամանած հանրահայտ բլոգեր և բռնցքամարտիկ Ջեյք Փոլը շարունակում է կիսվել իր տպավորություններով։ Երևանի կենտրոնում...
Թուրքիայի ԱԳ Նախարարությունը հայտարարել է, որ արտաքին գործերի նախարար Ֆիդանի փետրվարի 9-ի հարցազրույցը աղավաղվել է իրաքյ...
Ես հենց նոր ավարտեցի Իսրայելի վարչապետ Նեթանյահուի և նրա ներկայացուցիչների հետ հանդիպումը։ Այս մասին գրել է ԱՄՆ նախագհա...
Հայաստանը և Իրանը նախատեսում են ստորագրել համապարփակ ռազմավարական համագործակցության փաստաթուղթ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր քաղաքականությամբ նույնիսկ ՆԱՏՕ-ի որոշ երկրներին անվանել է ԱՄՆ թշնամիներ, ինչը նրանց «պարզապ...
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն չի բացառել Ռուսաստանի անվտանգության երաշխիքների ներառումը Ուկրաինայի համար վերջնակ...
Եվրոպան պետք է Ուկրաինայի հետ երկարաժամկետ համագործակցությունը նախընտրի ԵՄ անդամակցությունից, հայտարարել է Հունգարիայի վ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գաղտնի քննարկում է ԱՄՆ-Կանադա-Մեքսիկա ազատ առևտրի համաձայնագրից (USMCA) դուրս գալու հարցը, հաղ...
Ուրախալի մեկ լուր հայտնեմ. 2017 թվականից սկսած՝ առաջին անգամ այս տարվա հունվարին Սևանա լճում գրանցվել է ջրի աճ, հունվարի...
ԱՍՀՆ-ից հայտնում են, որ կենսաթոշակը և նպաստը դեռևս կանխիկ եղանակով ստացող քաղաքացիները մինչև մարտի 5-ը կարող են վճարող կ...
Ռուսաստանի դատարանը մոտ 11 միլիոն ռուբլով (142,210.73 դոլար) տուգանել է Telegram հաղորդագրությունների հավելվածին՝ արգելվ...
Վարչապետ Դոնալդ Տուսկը հայտարարել է, որ Լեհաստանը չի մասնակցի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից նախաձեռնված Խաղաղության խ...
Թուրքիայի խորհրդարանում կռիվ է բռնկվել, այն բանից հետո, երբ իշխող կուսակցության և ընդդիմության պատգամավորները բախվել են...
Դավիթ Համբարձումյանի այսօրվա դատական նիստից անմիջապես հետո ձերբակալվել է նրա եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը, գրել է փաստաբա...
Արին-Բերդ փողոցը կհիմնանորոգվի: Այս մասին գրառում է կատարել վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը: Հարությ...
Առաջիկա օրերին ԱՄՆ գործընկերներին կփոխանցենք TRIPP-ի հետ կապված համաձայնագրի նախագծի մասով մեր դիտարկումները: Համաձայնագ...
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 19:40-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մաս...
Եվրախորհրդարանի պատգամավորները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով Ադրբեջանում պահվող հայերին։ Նրանք դ...
Ձերբակալվել է Մասիսի նախկին համայնքապետ Դավիթ Համբարձումյանի եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը: Այս մասին Auroranews.am-ին հայ...
Հայաստանում կենսաչափական անձնագրերի տրամադրումից ի վեր, նախատեսվում է, որ օդանավակայանում և սահմանային անցման բոլոր կետե...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ստորագրել է հրամանագիր, որով 60 տարեկանից բարձր քաղաքացիներին թույլատրվում է ռազմա...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում կառավորության հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադարձել է Մեծամորի ատոմակայանի գո...
Եվրամիության երկրների մեծ մասը կողմ է քվեարկել վրացական դիվանագիտական անձնագրերի տերերի համար առանց վիզայի ռեժիմի կասեցմ...
Հայաստանում YouTube-ի դրամայնացումը, նախատեսվում է, որ կակտիվանա ապրիլի վերջ-մայիսի սկզբին: Այս մասին ԱԺ-կառավարություն...
Ապաշրջափակման համատեքստում այդպիսի երկաթուղի չկա, որ բացման կամ վերաբացման հարցը չի քննարկվում։ Այս մասին ԱԺ–ում կառավար...
Ռուսաստանը կօգտագործի ԱՄՆ-ի հետ առկա հաղորդակցության ուղիները՝ Վենեսուելայի նավթային գործարքներին մասնակցելու արգելքը պա...
Ռուսաստանից Հայաստան «Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերության ենթակառուցվածքով հացահատիկի մատակարարումները դարձել են կանոնավո...
Տարածաշրջանային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման շրջանակում Հայաստանի տարածքում երկաթուղային ենթակառուցվածքների վերականգնմ...
Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքում գրել է. «Գիտե՞ք, թե ինչն է ստորացուցիչ. ԱՄՆ փոխնախագահը գնում է Ծիծեռնակաբերդ, և Հայաստանի...
«Հաղթանակ» դաշինքի անդամ և աջակից 7 անձի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ընտրական իրավունքին խոչընդոտել...
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների տան նախկին խոսնակ Նենսի Փելոսին արձագանքել է փոխնախագահ Ջեյմս Դի Վենսի կողմից Հայոց ցեղասպանության...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է Ամերիկայի անկախության 250-ամյակի կապակցությամբ կառուցել «Անկախության» հաղթակամար, որը...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Շվեյցարիայի նկատմամբ մաքսատուրքերը բարձրացրել է 30 տոկոսից մինչև 39 տոկոս՝ եր...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը Եվրամիության կողմից մշակված ծրագիրը ԵՄ-ին Ուկրաինայի անդամակցությունն արագացնելու վեր...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ Թեհրանը պատրաստ է ցանկացած ստուգման՝ ապացուցելու, որ իր միջուկային ծրագ...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղարը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ Ռուսաստանի միջուկային ոլորտի նախագծերն ավելի...
Քննարկում ենք շատ կարևոր օրենքի նախագիծ, որը մեկ այլ՝ շատ կարևոր նախագծի լրացում է, որի շնորհիվ մենք պարոն Պապիկյանի (ՀՀ...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի այցը Հայաստան և Ադրբեջան։ Պեսկովը...
Առողջության համընդհանուր ապահովագրությունից օգտվող քաղաքացիները կարող են տարին մեկ անգամ անցնել զննումներ։ Առողջապահությ...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյմս Դի Վենսը Հայաստան կատարած այցի ժամանակ հայտարարել էր, որ Միացյալ Նահանգների առաջին փոխնախագահն է, ո...
Քանի որ վերջապես խաղաղություն է հաստատված, կարելի է խոսել վերջին հինգ տարիների մասին՝ էս ծանր շրջանի մասին: Այս մասին հա...
Ուկրաինայի իշխանությունները պատրաստվում են այս գարնանը անցկացնել նախագահական ընտրություններ և Ռուսաստանի հետ խաղաղության...
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի խոսքով՝ 2024-ի տվյալներով Հայաստանում կյանքի միջին տևողությունը կազմել է 78,6...
Ռուսաստանը շահագրգռված է ինքնիշխան և հզոր Հայաստանի գոյությամբ։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը Ազգային ժողովի հերթական նիստում շնորհակալություն է...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի հետ բանակցություններում գրանցվել է զգալի առաջընթաց։ Նրա խոսքով՝ կողմերը...
Ազգային ժողովը փետրվարի 11-ի նիստում քվեարկությամբ առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ ու ամբողջությամբ ընդունեց մի շարք նախագծե...
Կանադայի նահանգներից մեկի ավագ դպրոցում արձանագրված կրակոցների հետևանքով մահացել է 10 մարդ, այդ թվում՝ կրակողը։ Երկու տո...
ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի հերթական նիստում քննարկվում է «Զինվորական ծառայության և զին...
Նյու Յորքի NYMEX բորսայում փետրվարի 10-ին կայացած առևտրի արդյունքներով թանկարժեք մետաղների ֆյուչերսային գները փոփոխվել ե...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը ափսոսանք է հայտնել այն կապակցությամբ, որ Telegram-ը չի կատարում ռուսական օր...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է նոր լիցենզիա, որը կարգավորում է Վենեսուելայի նավթային ոլորտում իրականացվող գ...
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասի...
Կոլումբիայի նախագահ Գուստավո Պետրոն հայտարարել է, որ իր ուղղաթիռը ստիպված է եղել շեղվել մահափորձի պատճառով։ «Ես վայրէջք...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Եվրոպայում քիչ են այն սթափ ձայները, որոնք կոչ են անու...
Իրանը աշխատում է համաձայնագրի առաջարկի վրա, որը կապահովի խաղաղ միջուկային էներգիայի օգտագործման իրավունքը, բայց թույլ չի...
Ռուսաստանի կամ Չինաստանի կողմից Գրենլանդիային սպառնացող ենթադրյալ սպառնալիքի մասին ամերիկյան պատմությունները մշտապես տար...
Տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374.76 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379...
Ես ուզում եմ մեկընդմիշտ արձանագրենք օկուպացված տարածքների հետ կապված խնդիրը. մենք ասել ենք և դրա վերաբերյալ արդեն ունենք...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 11-ի ցերեկը, 12-14-ին, 15-ի գիշերը առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ սպ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը այսօր Սպիտակ տանը կհյուրընկալի Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին։ Ինչպես հաղորդում է RT-...
Էստոնիայի հետախուզության տվյալներով՝ Ռուսաստանը ՆԱՏՕ-ի վրա հարձակվելու ծրագրեր չունի։ «Խուճապի մատնվելու պատճառ չկա. Արտ...
Վենեսուելան ԱՄՆ-ի ուժերի կողմից նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի գերեվարումից հետո մի քանի տարվա ընթացքում առաջին անգամ նավթ է...

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has met with U.S. Secretary of State Marco Rubio in Washington, where he signe...
On February 11, the emergency management center of the Vayots Dzor regional rescue department received reports regarding...
Famous blogger and boxer Jake Paul, who arrived in Armenia, continues to share his impressions. After walking around dow...
The Turkish Ministry of Foreign Affairs has stated that Foreign Minister Hakan Fidan's interview on February 9 was disto...
I just finished a meeting with Israeli Prime Minister Netanyahu and his representatives. This was shared by U.S. Preside...
Armenia and Iran are set to sign a comprehensive strategic cooperation document during Prime Minister Nikol Pashinyan's...
The President of the United States, Donald Trump, has referred to several NATO countries as enemies of the U.S. in his p...
NATO Secretary General Mark Rutte has not ruled out the inclusion of Russia's security guarantees in a final peace agree...
Europe should prefer a long-term cooperation with Ukraine over EU membership, Hungarian Prime Minister Viktor Orbán has...
U.S. President Donald Trump is secretly discussing the possibility of withdrawing from the United States-Mexico-Canada A...
A positive update has been revealed: for the first time since 2017, Lake Sevan has recorded a rise in water levels. As o...
АСHN has announced that citizens who are still receiving their pensions and benefits in cash can submit a request for th...
A Russian court has fined the messaging app Telegram 11 million rubles (approximately $142,210.73) for refusing to remov...
Prime Minister Donald Tusk has announced that Poland will not participate in the first meeting of the Peace Council init...
An altercation broke out in the Turkish Parliament after lawmakers from the ruling party and the opposition clashed over...
Immediately after today's court session of David Hambardzumyan, his brother Gor Hambardzumyan was arrested, lawyer Gayan...
Arin-Berd Street is set to undergo renovation. This was announced by the head of the Prime Minister's Office, Arayik Har...
In the coming days, we will share our observations regarding the draft agreement related to TRIPP with our American part...
As of February 11 at 19:40, all interstate and republican highways in Armenia remain open. This information has been rep...
Members of the European Parliament have issued a joint statement regarding the Armenians detained in Azerbaijan. They co...
Gor Hambardzoumian, the brother of former Masis Mayor David Hambardzoumian, has been arrested. This was reported to Auro...
In Armenia, since the introduction of biometric passports, it is planned that contactless passage routes should operate...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has signed a decree allowing citizens aged 60 and older to serve in the Armed For...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, addressed the operation timelines of the Metsamor nuclear power plant du...
Most EU member states have voted in favor of suspending the visa-free regime for holders of Georgian diplomatic passport...
In Armenia, YouTube monetization is expected to be activated by the end of April or the beginning of May. This was annou...
In the context of unblocking, there is no railway that is not being discussed for opening or reopening. This was stated...
Russia will utilize existing communication channels with the United States to seek clarification on the sanctions impose...
The railway supplies of grain from Russia to Armenia have become regular through the infrastructure of the "Russian Rail...
In the context of unblocking regional communications, approximately 200-300 million dollars is needed for the restoratio...
Narek Karapetyan wrote on Facebook: “Do you know what is humiliating? The Vice President of the United States goes to Ts...
Seven individuals associated with the "Victory" alliance have been subjected to public criminal prosecution for obstruct...
Former Speaker of the U.S. House of Representatives Nancy Pelosi has reacted to Vice President James DiVance's deletion...
U.S. President Donald Trump intends to construct the "Independence" arch in connection with the 250th anniversary of Ame...
US President Donald Trump has announced that tariffs on Switzerland have been increased from 30% to 39% due to the count...
Hungarian Prime Minister Viktor Orban has described the European Union's newly developed program to accelerate Ukraine's...
The President of Iran, Masoud Pezeshkian, has announced that Tehran is ready for any inspections to prove that its nucle...
The press secretary of the Russian president stated in an interview with reporters that Russia's nuclear sector projects...
We are discussing a very important bill, which is an addition to another very important project. Because of it, along wi...
The Press Secretary of the Russian President, Dmitry Peskov, has commented on U.S. Vice President Jay D. Vance's visit t...
Citizens benefiting from universal health insurance can undergo check-ups once a year. The Ministry of Health encourages...
During his visit to Armenia, US Vice President James DeVince stated that he is the first US vice president to visit Arme...
Since peace has finally been established, one can talk about the last five years—a difficult period. This was announced...
Ukrainian authorities are preparing to hold presidential elections and a referendum on a peace agreement with Russia thi...
According to Health Minister Anahit Avanesyan, the average life expectancy in Armenia for 2024 stands at 78.6 years, mar...
Russia is interested in the existence of a sovereign and strong Armenia. This was stated by Sergey Kopirkin, the Ambassa...
Vahagn Aleksanyan, a member of the Civil Contract parliamentary faction, expressed gratitude to the Ministry of Defense...
U.S. President Donald Trump has announced that significant progress has been made in negotiations with Iran. He stated t...
The National Assembly voted on February 11 to fully adopt a number of bills and agreements in the first and second readi...
A shooting at a high school in one of Canada’s provinces has resulted in the deaths of 10 people, including the shooter....
In the upcoming session of the Armenian National Assembly's eighth convocation, the government's draft bill on amending...
On February 10, trading results from the NYMEX in New York showed changes in the futures prices of precious metals. The...
The spokesman for the President of Russia, Dmitry Peskov, expressed regret that Telegram is not complying with Russian l...
The US Treasury Department has released a new license that regulates transactions in Venezuela's oil sector and restrict...
As of February 11 at 9:00 AM, all interstate and republican roads in Armenia are open. This information was provided by...
Colombian President Gustavo Petro has announced that his helicopter was forced to divert due to an assassination attempt...
Russian Foreign Minister Sergei Lavrov has stated that there are few sober voices in Europe calling for a serious approa...
Iran is working on a proposal for an agreement that would secure the right to use peaceful nuclear energy while preventi...
Allegations about potential threats to Greenland from Russia or China, spread by American media, are akin to the Soviet...
Exchange rates according to rate.am: The maximum purchase price of the US dollar is 374.76 AMD, and the minimum selling...
I want to firmly establish the issue related to the occupied territories. We have stated this, and we already have a leg...
In the territory of the Republic of Armenia, on February 11 during the day, as well as on the 12th to the 14th and the n...
US President Donald Trump will host Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu today at the White House. According to RT,...
According to Estonia's intelligence, Russia has no plans to attack NATO. "There is no reason to panic. According to the...
Venezuela is sending oil to Israel for the first time in several years following the capture of President Nicolás Maduro...