Էդուարդ Սպերցյանը՝ թիմի սպասելիքներից և նպատակներից՝ Ազգերի լիգայում
Հայաստանի հավաքականի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը խոսել է թիմի սպասելիքներից և նպատակներից՝ Ազգերի լիգայի նոր խաղարկության վիճ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ակնկալում է համաձայնության հասնել Իրանի հետ հաջորդ ամսվա ընթացքում՝ միաժամանա...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն համոզմունք է հայտնել, որ կարող են ստեղծվել պայմաններ ԱՄՆ-Իրան հաջող համաձայնագրի...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Երևանի կայուն էներգիայի օրեր»-ի շրջանակում հանդիպել է «Երիտասարդությունը՝ հանուն Հայաստանի գիտ...
Ուկրաինան Էպշտեյնի գործերում հաճախակի և սարսափելի համատեքստում է հիշատակվում՝ մասնավորապես որպես տարբեր տեսակի փորձադաշտ...
Երևան կատարած այցի ընթացքում ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը ստորագրել է խաղաղ միջուկային էներգիայի ոլորտում համագործակցության...
Երևանի քաղաքապետարանը նոր պայմանագրեր է կնքել ճանապարհաշինական աշխատանքների իրականացման նպատակով։ «Փաստինֆո»-ն գնումների...
Վրաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների բարելավումը։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի խորհրդար...
«Կուլևի նավահանգստի դեմ Եվրամիության (ԵՄ) պատժամիջոցները կարող են վնասել «Միջին միջանցքին»»։ Ըստ տեղական APA բյուրոյի՝ Վ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը գաղտնի կերպով հազարավոր Starlink արբանյակային ինտերնետ տերմինալներ է ուղարկել Իրան՝...
«Մարտի 1»-ի քրեական վարույթի շրջանակներում քրեական հետապնդումներ են հարուցվել ևս երկու նախկին պաշտոնատար անձանց նկատմամբ...
Պատրաստվել է համապատասխան կայք, որն ինտեգրված է էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի ամբողջ համակարգին, և այ...
ՆԱՏՕ-ի պաշտպանության նախարարների նիստից հետո ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն վստահեցրել է, որ Բուդապեշտի հուշագրի...
Wall Street Journal-ը հաղորդել է, որ ԱՄՆ երկու ռազմածովային նավեր բախվել են, երբ մեկը ծովում պաշարներ էր լրացնում մյուսի...
Գործադիրը հավանություն է տրվել ««Նախադպրոցական կրթության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին», ««Հ...
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
ՆԱՏՕ-ի պաշտպանության նախարարների նիստից հետո ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հայտարարել է, որ կազմակերպության անվտ...
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 12-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության Լոռու մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, ո...
Մոսկվան և Երևանը կսկսեն բանակցություններ Ադրբեջանին և Թուրքիային միացված հայկական երկաթուղիների երկու հատվածների վերական...
Ռուսաստանի Դաշնության և Վրաստանի միջև երկաթուղային հաղորդակցության վերականգնման հնարավորությունը գտնվում է քննարկման փու...
Ազգային Ժողովում պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը հայտարարել է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը չի մասնակցելու Հակ...
TRIPP երթուղին ընդմիշտ կփոխի Հարավային Կովկասը։ Այս մասին ԱՄՆ տնտեսական հարցերով փոխպետքարտուղար Ջեյքոբ Հելբերգը գրառում...
Ազգային ժողովում ՀՌՀ անդամ Հակոբ Հակոբյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցի քննարկման ընթացքում «Քաղաքացիական պայման...
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մաս...
Իրանի և Միացյալ Նահանգների ներկայացուցիչները գիտակցում են միջուկային համաձայնագրի շուրջ փոխզիջումների հասնելու անհրաժեշտ...
Ուկրաինայի անդամակցությունը Եվրամիությանը միայն պատերազմ կբերի Եվրոպային. Հունգարիան չի աջակցի իր անվտանգությանը սպառնաց...
Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների գործունեությունը կանխե...
Մասիսի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանն ազատ է արձակվել կալանքից. նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել տնա...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն Սամվել Կարապետյանն է: Այս մասին հայտարարվեց կուսակցության պաշտոնական...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների հաջորդ փուլի վ...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ իր պաշտոնական ամսական աշխատավարձը կազմում է մոտ 1000 ԱՄՆ դոլար։ Նրա խոս...
Ռուսաստանի և Բելառուսի նախագահները չեն մասնակցի Վաշինգտոնում կայանալիք Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստին, հաղորդում է Ax...
Վերջերս Բաքվի գերությունից Հայաստան վերադարձած Վագիֆ Խաչատրյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է։ Նրան տեղափոխել են Նոր...
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն որակազրկել է ուկրաինացի սկելետոնիստ Վլադիսլավ Գերասկևիչին՝ արգելված սաղավարտ կրելու համար։...
Հայաստանի կողմից ամերիկյան միջուկային տեխնոլոգիաների ընտրությունը հարցեր է առաջացնում Ռուսաստանում։ Այս մասին ճեպազրույց...
Երեխայի ծննդի գրանցումն այսուհետ հնարավոր է իրականացնել առցանց եղանակով։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ արդարադատության նախ...
Արհեստական բանականության մոդելների կեղծ տվյալներով «թունավորումը» կարող է դառնալ տեղեկատվական պատերազմ վարելու մեթոդնե...
Ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը X սոցիալական հարթակում գրել է, որ դժվար է պատկերացնել ավելի մեծ իրադարձություն, քան մարդկո...
Հենց Եվրամիությունն է, որ խանգարում է Կիևի ռեժիմին զիջումների գնալ Ուկրաինայում հակամարտությունը լուծելու համար: Այս մաս...
Պետական միջոցառումների ժամանակ Հայաստանի Հանրապետության օրհներգը պարտադիր պետք է հնչի կենդանի կատարմամբ։ Այս մասին Կառավ...
Արևմտյան երկրները փորձում են ընդլայնել իրենց ազդեցությունը Հարավային Կովկասում: Այս մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբ...
2025 թվականը առաջին տարին է, երբ Հայաստան վերադարձած ՀՀ քաղաքացիների թիվը շուրջ 8,600-ով ավելին է, քան Հայաստանից մեկնած...
Ռուսաստանի Ուխտա քաղաքում պայթյուններ են որոտացել անօդաչու թռչող սարքերի սպառնալիքի պայմաններում: Այս մասին հայտնում են...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության հերթական նիստի ժամանակ անդրադարձել է պետական դրոշի նկատմամբ վերաբերմունքին։ «Դրոշ...
Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեն դատարանին միջնորդություն կներկայացնի Անապայի արդյունաբերական տեխնիկումում տեղի ունեցած հարձա...
Միջինում մեկ հայարարատուն ստացել է 81 հազար դրամ։ 76537 քաղաքացի 2025թ. հայտարարագրման արդյունքում ստացել է 6 մլրդ 200 մ...
ԱՄՆ զինված ուժերը հետախուզական թռիչքներ են իրականացրել Իրանի սահմանների հարակից տարածքներում։ Գործողություններին մասնակց...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ փետրվարի 24-ին ընտրություններ անցկացնելու մասին տեղեկությունները...
Մասիս համայնքի նախկին ղեկավար Դավիթ Համբարձումյանի եղբայրը՝ Գոռ Համբարձումյանը, 1 ամսով կալանավորվել է: Այս մասին Aurora...
ԱՄՆ-ում Դոնալդ Թրամփի երկրորդ նախագահական ժամկետի մեկնարկից հետո, ըստ մի շարք լրատվամիջոցների, ուժեղացել է գիտական կադրե...
Ապրանքային շուկաներում մեկ տրոյական ունցիայի ոսկու ֆյուչերսների արժեքը նվազել է։ «APA -Economics»-ի փոխանցմամբ՝ ֆոնդային...
«Մանչեսթեր Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբի համասեփականատեր Ջիմ Ռեթքլիֆը հայտարարել է, որ Մեծ Բրիտանիայի տնտեսությունը բար...
Հայաստանում Իրանի դեսպանությունը հանդիսավոր պայմաններում նշել է Ազգային տոնը՝ Իրանի Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 47...
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374,52 դրամ, վաճառքի նվազա...
Ռուսաստանը կստեղծի առավել արդյունավետ հակազդեցության ներուժ, եթե ԱՄՆ-ն Գերմանիայում տեղակայի հեռահար հրթիռներ։ Այս մասին...
Կիևը ենթարկվել է լայնածավալ հարձակման՝ հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի կիրառմամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Կիևի քաղաք...
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարը Fox News-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ ԱՄՆ նախագահը կարծում է, որ իրանական միջուկային...
Ըստ Bloomberg-ի Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը որպես «քաղաքական նախապատրաստություն» և ներգրավված է եղել Թուրքիայի իշխող կուս...
«Նարեկ Գուրգենի Ամբարյանը երկար տարիներ զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ում։ 2...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 12-13-ին առանձին շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ, 14-ի ցերեկը շրջանների զգալի...
Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Շալվա Պապուաշվիլին հայտարարել է, որ Եվրամիությունը կարող է դիմել ուժի՝ երկրում իր իշխանությո...
Իրանի Գերագույն ազգային անվտանգության խորհրդի (ԱԱԽ) քարտուղար Ալի Լարիջանին այս հայտարարությունն արել է «Ալ-Ջազիրա» հեռո...

Eduard Spertsyan on Team Expectations and Goals in the Nations League
The captain of the Armenia national team, Eduard Spertsyan, has spoken about the team's expectations and objectives foll...
US President Donald Trump has stated that he expects to reach an agreement with Iran in the coming month, while emphasiz...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has expressed confidence that conditions could be created for a successful US-...
Prime Minister Nikol Pashinyan met with participants of the event titled "Youth for a Science-Based Future of Armenia" a...
Ukraine is frequently and shockingly referenced in Epstein's cases, particularly as a diverse experimental ground, state...
During his visit to Yerevan, U.S. Vice President J.D. Vance signed an agreement on cooperation in the peaceful use of nu...
The Yerevan Municipality has signed new contracts aimed at the execution of road construction works. According to inform...
Georgia welcomes the improvement of relations between Azerbaijan and Armenia. This was stated by Gia Volsky, the first d...
“EU sanctions against the port of Kulevi could damage the ‘Middle Corridor’,” stated Georgia's Deputy Foreign Minister G...
The Trump administration secretly sent thousands of Starlink satellite internet terminals to Iran amid violent crackdown...
Within the framework of the criminal proceedings of the March 1 case, criminal charges have been brought against two for...
A relevant website has been prepared, which is integrated into the entire system of the Tourism Committee of the Ministr...
After the NATO defense ministers' meeting, NATO Secretary General Mark Rutte assured that there would be no repetition o...
The Wall Street Journal reports that two U.S. naval vessels have collided while one was refueling from the other at sea,...
The government has approved the drafts of amendments and changes to the laws on "Preschool Education," "General Educatio...
As of February 12 at 19:35, all inter-state and republican roads in Armenia are open. Organizations responsible for road...
Following the NATO defense ministers' meeting, NATO Secretary General Mark Rutte announced that the organization's secur...
On February 11, around 12 PM, the police's operational management center in the Lori region received a report that an am...
Russia and Armenia will begin negotiations regarding the restoration of two sections of the Armenian railways connected...
The possibility of restoring railway communication between the Russian Federation and Georgia is currently under discuss...
In the National Assembly, MP Haik Konjoryan announced that the Civil Contract faction will not participate in the vote o...
The TRIPP route will forever change the South Caucasus. This was stated by U.S. Deputy Assistant Secretary of State for...
During the discussion on the termination of Hakob Hakobyan's powers as a member of the National Assembly, Vahagn Aleksan...
As of 16:30 on February 12, all inter-state and republican significance highways in Armenia are open. This information h...
The representatives of Iran and the United States are aware of the necessity to reach compromises regarding the nuclear...
Ukraine's membership in the European Union will only bring war to Europe. Hungary will not support a threat to its own s...
The State Security Service of Azerbaijan has announced that as a result of measures taken to prevent the activities of f...
Bishop Mkrtich Proshyan, the leader of the Masis Diocese, has been released from detention. As a measure of restraint, h...
The candidate for Prime Minister from the 'Strong Armenia' Party is Samvel Karapetyan. This was announced during the off...
Russian presidential press secretary Dmitry Peskov has announced that there is a certain understanding regarding the nex...
The President of Iran, Masoud Pezeshkian, has announced that his official monthly salary amounts to approximately 1,000...
Russian and Belarusian presidents will not participate in the inaugural meeting of the Peace Council to be held in Washi...
Vagif Khachatryan, who recently returned to Armenia from captivity in Baku, has experienced a sharp deterioration in his...
The International Olympic Committee has disqualified Ukrainian skeleton athlete Vladislav Geraskevich for wearing a bann...
The selection of American nuclear technologies by Armenia raises questions in Russia. This was stated by Maria Zakharova...
Child birth registration can now be carried out online. This information has been shared on the official Facebook page o...
The "poisoning" of data through artificial intelligence models may become a method for conducting information warfare, a...
American entrepreneur Elon Musk stated on the X social platform that it is hard to imagine a larger event than humanity'...
It is the European Union that is hindering the Kyiv regime from making concessions to resolve the conflict in Ukraine. T...
During state events, the national anthem of the Republic of Armenia must be performed live. Prime Minister Nikol Pashiny...
Western countries are attempting to expand their influence in the South Caucasus. This was stated by Andrey Serdyukov, t...
2025 will be the first year when the number of Armenian citizens returning to Armenia exceeds the number of those leavin...
Explosions have been reported in the city of Ukhta, Russia, amid threats from drone attacks. This information is conveye...
Prime Minister Nikol Pashinyan addressed the attitude towards the state flag during the latest government session. “We t...
The Investigative Committee of Russia will present a petition to the court to detain a young man suspected of the attack...
On average, each household received 81,000 drams. A total of 76,537 citizens have received 6.2 billion drams in social c...
The United States military has been conducting reconnaissance flights in areas adjacent to Iran's borders. Participating...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has stated that reports about holding elections on February 24 are not true. Duri...
Gor Hambardzumyan, the brother of former Masis community leader David Hambardzumyan, has been detained for one month. Th...
Since the beginning of Donald Trump's second presidential term in the U.S., the outflow of scientific personnel has repo...
The price of gold futures for one troy ounce has decreased in commodity markets. According to "APA - Economics," based o...
Co-owner of Manchester United football club, Jim Ratcliffe, has stated that the economy of Great Britain is in a complic...
The Iranian Embassy in Armenia has ceremoniously celebrated the National Day, marking the 47th anniversary of the Irania...
We present the foreign exchange rates according to rate.am: The maximum purchase price of the US dollar is 374.52 AMD, w...
Russia will create a more effective counteraction capability if the United States deploys long-range missiles in Germany...
Kyiv has come under a large-scale attack involving missiles and drones. This information has been reported through Teleg...
The Rescue Service informs that the highway in the Republic of Armenia is mostly passable. However, roads are closed in...
US Treasury Secretary stated in an interview with Fox News that the US President believes that after American strikes on...
According to Bloomberg, Turkish President Recep Tayyip Erdogan is engaged in the selection process of high-ranking offic...
Narek Gurgeni Ambarian has held leadership positions at the Zangezur Copper-Molybdenum Combine (ZCMC) for many years. Si...
In the territory of the Republic of Armenia, on February 12-13, precipitation is expected in some regions at times, with...
The Speaker of the Georgian Parliament, Shalva Papuashvili, has stated that the European Union could resort to the use o...
The Secretary of Iran's Supreme National Security Council (SNSC), Ali Larijani, made this statement in an interview with...