Գետնին ընկած ելակներ, կրկնապատկված արժեքով խմորեղեն՝ «Մառուշ» սրճարանում․ ահազանգ` սպառողից
ֆեյսբուքյան օգտատեր Էլիզաբեթ Ֆիշենկոն գրել է. Մի թխվածքի պատմություն «Ընկերներ ջան էս արտառոց դեպքի մասին պիտի անպայման...
Հանրայինն ունի արվեստագետների սև ցուցակ, կոնկրետ մարդկանց մուտքը արգելված է Հանրային, այս մասին «Հրապարակ»-ի հետ զրույցո...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ գերատեսչությունը դիվանագիտական առաքելություններին հորդորել...
Auroranews.am-ին Գլխավոր Դատախազությունից հայտնեցին. «Վեդիում անչափահաս քույրերի նկատմամբ տեղի ունեցած առերևույթ դեպքի կ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ Իրանի նախագահին առաջարկել է «օգտվել հնարավորությունից», որն ընձեռում...
Մայիսի 5-ին՝ ժամը 12։00-ի սահմաններում, ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր...
Եգիպտոսում ընթացող աշխարհի առաջնությունում պայքարի մեջ մտան 77 կգ կանայք: Հայաստանի հավաքականի անդամ Աննա Ամրոյանը հաջող...
Ես շփվում եմ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, գրեթե ամեն օր։ Մենք լիովին համակարգում ենք մեր գործողությունները, և ոչ մի ան...
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մայիսի 6-ի արտահերթ նիստում ուժը կորցրած է ճանաչել պատգամավորի երկու թեկնածուի գրան...
«Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության դիվանագիտական կամ...
Իրանը պաշտոնապես դեռևս չի արձագանքել ամերիկյան կողմի ներկայացրած մեկ էջանոց և 14 կետից բաղկացած խաղաղության առաջարկին։ Ա...
Քննիչները փաստաբանի ասուլիսից հետո Վեդիում բռնի սեքսուալ գործողությունների ենթարկված անչափահասների հետ քննչական գործողու...
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովի շրջանակում հանդես է բացման խոս...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գրառում է արել, ըստ որի` «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մայիսի 8–ի եւ 9–ի քարոզարշա...
Տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքը կասեցված 19-ամյա Վ.Մ.-ի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբեր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ԱՄՆ-ն և Իրանը նախնական համաձայնության են եկել խաղաղության պայմանագրի շուրջ...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակը հնարավոր է համարում ԱՄՆ-ի նոր հարձակումները, սակայն շեշտում է թշնամու կողմից տնտեսական ճնշման...
«Երբ իրենց ղեկավարը այնտեղից հայտարարություններ է անում, իրենք ընդամենը գլուխները կախ պետք է լսեն»,- պատասխանելով հերթակ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ցավակցություն է հայտնել CNN հեռուստաալիքի հիմնադիր Թեդ Թըրների մահվան կապակցությամբ՝ նրան անվա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. . Վեդիում անչափահասների նկատմամբ սեռական բռնության գործով մեղադրյալներ դեռևս...
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովն այս տարվա իր առաջին հեռախոսազրույցն է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հ...
Քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է. «Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Երևանում հանդես է եկել ևս մեկ ցինիկ հայտարարու...
Վաղը Ադրբեջանի տարածքով տարանցմամբ Հայաստան կուղարկվի ալյումին և հացահատիկ։ Ընդհանուր առմամբ կտեղափոխվի երկու վագոն ալյո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանում ոչնչացվել է «NAN» մանկական սննդի վտանգավոր խմբաքանակը՝ արտադրո...
Ապրիլի 23-ին՝ ժամը 12․40-ի սահմաններում, Կոտայքի մարզի Ջրվեժ թաղամասի 19-ամյա բնակիչը, երթևեկության մյուս մասնակիցների ն...
Վեդի քաղաքում դեռահաս քույրերի նկատմամբ սեռական բռնության դեպքի վերաբերյալ քույրերի փաստաբան Վարդուհի Էլբակյանը հայտարար...
Ազգային ժողովի պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը հայտարարել է, որ առկա է Հոկտեմբերի 27-ը բացահայտելու հնարավորություն՝ անդրա...
Լրագրող Սյուզի Բադոյանը հայտնել էր, որ Վեդիում դեռահաս քույրերի հանդեպ սեռական բռնության դեպքով մեղադրյալ տղամարդկանցից...
Ոչնչացվել է «Nestle» ընկերության «NAN» ապրանքանիշի մանկական սննդի՝ Հայաստան ներկրված որոշ խմբաքանակ` «Nestle» ընկերությա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · 19-ամյա վարորդի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Երևանում...
Դավիթ Իշխանյանը Բաքվի բանտից դիմել է ՀՀ ՄԻՊ-ին: Ձայնային հաղորդագրության մեջ ասված է. « Մամուլից տեղեկացանք, որ Ռուբեն Վ...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի (մինչև 70 կգ) վարկանիշային աղյուսակի երկրորդ համարը, Հայաստանը ներկայացնող Արման՝ Ծառուկյանը, ս...
Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը Ստամբուլում կայացած «SAHA EXPO» միջազգային ցուցահանդես-տոնավաճառի ժամանակ լրագրողների...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Գլխավոր դատախազությունը խիստ հսկողության տակ է վերցրել Վեդիում անչափահասնե...
ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ պայմանավորվածությունների կատարման դեպքում «Էպիկական կատաղություն» գործողությունը կդադարեցվ...
Նախորդ շաբաթ մի նավ է հայտնվել առողջապահության միջազգային ծառայությունների ուշադրության կենտրոնում այն բանից հետո, երբ հ...
ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը ելույթի ժամանակ խոսել է Բագրատ Սրբազանի ու նրա համակիրների վերաբերյալ քրեական...
Մոսկվայում մայիսի 9-ի շքերթին հրավիրված է նաև Հայաստանի վարչապետը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկ...
ՀՀ դատախազությունը հանրային քրեական հետապնդում է սկսել 19-ամյա Վահրամ Մարկոսյանի նկատմամբ, ով Երևանում դիտավորյալ գերազա...
Պրոդյուսեր Պավել Ռուդչենկոն aif.ru-ի հետ զրույցում գնահատել է, թե ինչ հոնորար կարող էր ստանալ շոումեն Մաքսիմ Գալկինը Եվր...
«Ռոբերտ Քոչարյանին արդեն երեք լեզվով «Հայր Մեր»-ն եք սովորեցրել, շորերը փոխել եք, չգիտեմ ինչ-որ բլոգեր եք դարձրել»,- իր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանն ու Թուրքիան քննարկում են սահմանների բացումը և Անիի կամրջի ու երկ...
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հավաստիացնում է, որ Վեդիում անչափահաս քույրերի հանդեպ կիրառված սեռական բռնության դե...
Ես համարում եմ, որ այս փուլում Հայաստանում առկա խոսքի ազատությունը գերդոզավորված է։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում...
«Ահաբեկված հետևում էի, թե պարոն Փաշինյանը ինչպես խոսքը տվեց Ալիևին, ով քրիստոնյա նահատակներին Ալիևը քրիստոնյա նահատակներ...
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը ԿԳՄՍ նախարարի և գլխավոր դատախազի ուշադրությունն է հրավ...
Ուկրաինան մտադիր է Հաղթանակի օրը Մոսկվայի վրայով Ուկրաինայի զինված ուժերի անօդաչու թռչող սարքերի թռիչք կազմակերպել։ Այս...
Լա՛վ, հասկանում եմ՝ չեք սիրում Երևանը, լա՛վ, պարզ ա՝ չեք հարգում մեր պետությունը, լա՛վ, ենթադրում եմ՝ չեք ճանաչում Գևորգ...
Կրթության մարդիկ պետք է զբաղվեն կրթությամբ։ Սա չի նշանակում, որ որևէ մեկը որպես քաղաքացի պետք է չունենա և չարտահայտի իր...
«Երևանյան երկխոսություն» ֆորումի շրջանակում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը զուգահեռներ է անցկացրել սփյուռքի հայացքների և Հա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, որ իրենց քննադատող երկրի ղեկավարը պետք է մտահոգվի սեփական պետությ...
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը ՀՀ դատախազության 2025 թվականի գործունեության մասին հաղորդման ժամանակ հայտնեց՝ 2025...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի արտգործնախարարը հայտարարել է Ադրբեջանի հետ փաստացի խաղաղության և...
«Տասնամյակներ, եթե ոչ դարեր շարունակ, մենք մտածել ենք, որ այս թշնամական իրավիճակում մեզ պետք է մեկ ուժեղ մեծ եղբայր, ընկ...
Գործադիրը փոփոխություններ եւ լրացումներ է առաջարկել «Արտաքին հետախուզական գործունեության եւ արտաքին հետախուզության ծառայ...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը արձագանքեց ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Վահագն Ալեքսանյանի ելու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Արտաքին հետախուզության ծառայության պետը նախազգուշացրել է, որ ընդդիմության մ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում փաստերով անդրադարձել է իշխող «Ք...
«Թողեք աշխատենք, թողեք էդ մարդկանց հետ բերենք: Մենք գործ ենք անում։ Եվ այդ գործի հետևանքն այն է, որ 200 գերիներից արդեն...
Ազգային ժողովի պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը նշանակվել է Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոն...
«ՀՀ-ն ՌԴ-ի դեմ ոչ մի քայլ չի անում, այլ իր քաղաքական ուղղություն է ապահովում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ալեն Սիմո...
ՔՊ պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը, անդրադառնալով ընդդիմադիրների ելույթներին, բարձրացրեց խմբակցության ղեկավարի որդու պատաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ազգային ժողովի նախագահն անդրադարձել է իր հայտարարությունների շուրջ Բելառուս...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Պեկինում հայտարարել է ԱՄՆ-ի հետ հակամարտության կարգավորման նպատակով արդարացի...
«ՀԱՊԿ-ում գործընկերոջ նկատմամբ, Հայաստանի պետականության նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքն է վատացնում հարաբերությունները...
Ներկայումս Գերմանիան ակտիվացրել է միլիտարիզացման գործընթացը՝ միջոցներ ձեռնարկելով Ռուսաստանի Դաշնության հետ հնարավոր ռազ...
Ռուսաստանի Դաշնությունը Կամչատկայի տարածաշրջանում գտնվող Կուրա հրաձգարանում մեկնարկել է հրթիռային փորձարկումների գործընթ...
Ազգային ժողովի առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց վարչատարածքային բաժանման մասին օրենքում և հարակից օրենքներում փոփոխություններ...
Արտաքին հետախուզության ծառայության պետը հայտարարել է, որ «Հայաստան» դաշինքի առաջարկների իրագործումը կարող է հանգեցնել լա...
Իրանի մայրաքաղաք Թեհրանի «Արգավան» առևտրի կենտրոնում մայիսի 5-ի երեկոյան բռնկված հրդեհը մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Տեղի է ունենում Ազգային Ժողովի ութերորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի հ...
Հարկային իրավախախտումների և տնտեսական հանցագործությունների դեմ պայքարի շրջանակում, արտարժույթի առուվաճառքով զբաղվող անձա...
Ազգային ժողովում քննարկվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ներկայացրած օրենսդրական նա...
Եվրոպական երկրները մտադիր են Ռուսաստանի հանդեպ կիրառել «խաղաղություն ուժի միջոցով» հայեցակարգը, ինչի վերաբերյալ իր դիրքո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ադրբեջանի տարածքով դեպի Հայաստան կիրականացվի հացահատիկի և պարարտանյութի հեր...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է Չինաստանի դեմ երկրորդային պատժամիջոցներ սահմանելու հնարավորության մասին, եթե...
Այսօր Ադրբեջանի տարածքով դեպի Հայաստան կիրականացվի հերթական տարանցիկ բեռնափոխադրումը: Ադրբեջանի տարածքով դեպի Հայաստան կ...
Հայաստանում Իրանի դեսպան Խալիլ Շիրղոլամին հայտնել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Իրան պլանավորված այցի հստակ օրը դեռ...
Ռուսական կողմից մայիսի 6-ից հրադադար հաստատելու առաջարկը մերժելու պատճառով Ուկրաինայի զինված ուժերը չեն գնա այդ քայլին ն...
Չինական փոքր ընկերությունները, շրջանցելով ԱՄՆ պատժամիջոցները, Իրան և Ռուսաստան են արտահանում անօդաչու թռչող սարքերի երկա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Բելառուսի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է հղել Հայաստանին՝ ԱԺ նախագահի կողմից հնչեցված...
Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ եվրոպական երկրներում ռուս դիվանագիտական ներկայացուցիչները պատրաստ են մայիսի 9-ին սպասվող հ...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտնել է, որ Ռուսաստանը չի հրաժարվում և պատրաստ է Ուկրաինայի հարցով բան...
Այսօր և առաջիկա 3 օրերին Հայաստանի առանձին շրջաններում ցերեկային ժամերին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ա...
Իրանի նախագահը Մասուդ Փեզեշքիանը տեղական լրատվամիջոցներին հայտնել է, որ խնդիրն այն է, որ Միացյալ Նահանգները մի կողմից Թե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է Հորմուզի նեղուցում նավերի ուղեկցման «Ազատության նախագիծ» գործողությունը կարճ ժամանակ...
Axios պորտալը, հղում անելով ամերիկացի բարձրաստիճան պաշտոնյային, հայտնում է, որ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի ներկայաց...
Հայաստանում ապրանքների նույնականացման QR կոդերով դրոշմավորման համակարգը, որը ներկայացվում է որպես ստվերի դեմ պայքարի և Ե...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի պնդմամբ՝ շուրջ 186 հազար ամերիկացիներ, համարվելով մահացած դեռ շարունակում են սննդի կտրոններ...
Հռոմի Պապ Լևոն XIV-ը պատասխանել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարություններին։ Նախքան այս, Միացյալ Նահանգների առաջնոր...

Strawberries on the Floor, Doubling Prices for Pastries at 'Marush' Café: A Consumer Alert
Public Television has a black list of artists, and specific individuals are banned from entering Public Television, actr...
The official representative of Russia's Foreign Ministry, Maria Zakharova, announced that the agency has urged diplomati...
The Prosecutor General's Office has announced that a public criminal prosecution has been initiated regarding the report...
French President Emmanuel Macron has announced that he has invited Iran's president to "take advantage of the opportunit...
On May 5, around 12:00 PM, the community police of the RA Ministry of Internal Affairs received information regarding a...
In the ongoing World Championship in Egypt, the competition began in the women's 77 kg category. Armenian national team...
I communicate with U.S. President Donald Trump almost every day. We are fully coordinating our actions, and no surprises...
The Central Electoral Commission of Armenia has declared the registration of two parliamentary candidates invalid during...
According to the constitutional law "Electoral Code of the Republic of Armenia," voters who serve diplomatically at the...
Iran has not officially responded to the one-page, 14-point peace proposal submitted by the US. This was reported by the...
After a lawyer's press conference, investigators initiated investigative actions with minors who were subjected to viole...
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, delivered an opening speech at a panel discussion titled "From Conne...
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has posted an update indicating that the schedule for the "Civil Contract" party...
A proposal to apply pre-trial detention against 19-year-old V.M., whose right to drive has been suspended, has been subm...
Here are the brief and significant news from the past hour: The United States and Iran have reached a preliminary agreem...
The speaker of the Iranian parliament considers the possibility of new U.S. attacks, but emphasizes the enemy's economic...
“When their leader makes statements from there, they must bow their heads and listen,” said Samvel Karapetyan, the leade...
US President Donald Trump expressed condolences over the death of Ted Turner, the founder of CNN, calling him one of the...
Yesterday's highlights in brief and substance. In Vedi, there are currently no suspects in the sexual violence case invo...
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov had his first phone conversation this year with US Secretary of State Marco Rubio...
Political scientist Suren Surenyan writes: "French President Emmanuel Macron has made yet another cynical statement in Y...
Tomorrow, aluminum and grain will be sent to Armenia via transit through Azerbaijan. In total, two wagons of aluminum an...
Recent news summarized and concise: In Armenia, a batch of dangerous "NAN" children’s food has been destroyed as part of...
On April 23, around 12:40 PM, a 19-year-old resident of the Djrvezh neighborhood in the Kotayk province exhibited blatan...
In the city of Vedi, the lawyer for the teenage sisters involved in a case of sexual violence announced that reports hav...
National Assembly member Andranik Kocharian has announced that there is an opportunity to uncover the events of October...
Journalist Syuzhi Badoyan reported that one of the men accused in the sexual assault case involving teenage sisters in V...
Certain batches of NAN baby food imported to Armenia under the Nestle brand have been destroyed as part of a global volu...
Recent news summarized concisely: A 19-year-old driver has been subject to public criminal prosecution for acts of hooli...
Davit Ishkhanian has appealed to the Armenian Human Rights Defender from Baku prison. In a voice message, he stated: “We...
The UFC lightweight ranking's second place contender, Arman Tsarukyan, representing Armenia, has shared a video on socia...
Turkish Vice President Jevdet Yılmaz addressed reporters during the 'SAHA EXPO' international exhibition-fair held in Is...
News from the past hour – brief and substantial: The Prosecutor General's Office has taken strict control over the inves...
US President has stated that if agreements are upheld, the 'Epic Fury' operation will cease, otherwise he threatened dev...
Last week, a cruise ship drew the attention of international health authorities after reports emerged of three passenger...
Opposition MP Gegham Manukyan spoke during a speech about the criminal case involving Bishop Bagrat and his supporters,...
Prime Minister Nikol Pashinyan has been invited to the May 9 parade in Moscow. This was announced by Sergey Kopirkin, th...
The Prosecutor's Office of Armenia has initiated public criminal proceedings against 19-year-old Vahram Markosyan, who d...
Producer Pavel Rudchenko, in an interview with aif.ru, estimated the potential honorarium that showman Maxim Galkin coul...
“You have already taught Robert Kocharyan ‘Our Father’ in three languages, changed his clothes, I don’t know, you have t...
Last hour's news summarized and concise: Armenia and Turkey are discussing the opening of borders and the restoration of...
The Prosecutor General of Armenia, Anna Vardapetyan, assures that the case of sexual violence against minor sisters in V...
Alen Simonyan, in a conversation with reporters, stated that he believes freedom of speech in Armenia is currently overe...
“I was horrified watching how Mr. Pashinyan gave the floor to Aliyev, who described the Christian martyrs as war crimina...
Member of the National Assembly from the "Armenia" faction, Lilit Galstyan, has drawn the attention of the Minister of E...
Ukraine plans to organize a flight of unmanned aerial vehicles (UAVs) of the Armed Forces of Ukraine over Moscow on Vict...
“Well, I understand you don’t like Yerevan, fine, it’s clear you don’t respect our state, fine, I assume you don’t know...
The people involved in education should focus on education. This does not mean that anyone, as a citizen, should not hav...
During the "Yerevan Dialogue" forum, the Minister of Foreign Affairs of Armenia made parallels between the views of the...
The Speaker of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, has stated that the leader of a country that criticizes...
During the report on the activities of the Armenian Prosecutor's Office for 2025, Attorney General Anna Vardapetyan stat...
Here are the news highlights from the past hour: The Armenian Foreign Minister has announced the commencement of factual...
“For decades, if not centuries, we believed that in this hostile situation we needed a strong big brother, a friend who...
The government has proposed amendments and additions to the laws on "External Intelligence Operations and External Intel...
Member of the National Assembly from the 'Armenia' faction, Arthur Khachatryan, responded to the speech of the ruling 'M...
Last hour's news summarized and substantive: The head of the foreign intelligence service warned that opposition approac...
Narek Karapetyan, a member of the "Strong Armenia" party council, addressed the fabrications directed at their political...
“Let us work, let us bring those people back: We are doing a job. And the result of this job is that only 19 out of 200...
Member of the National Assembly Arusyak Julhakyan has been appointed as the chair of the Standing Committee on State and...
“Armenia is not taking any steps against Russia; rather, it is securing its political direction,” said Alen Simonian in...
Vahagn Aleksanyan, a member of the ruling Civil Contract party, addressed the statements made by the opposition, raising...
Last hour's news summarized and content-rich: The Speaker of the National Assembly addressed Belarus's response to his s...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araqchi announced in Beijing the readiness to sign a just agreement aimed at resolvin...
“The disrespect towards the partner in the CSTO and the disregard for the statehood of Armenia is deteriorating relation...
Currently, Germany has activated its militarization process, taking measures to prepare for a potential military conflic...
The Russian Federation has initiated missile testing at the Kura test range located in the Kamchatka region. The regiona...
The National Assembly discussed a package of amendments to the law on administrative-territorial division and related la...
The head of the Foreign Intelligence Service has announced that the implementation of proposals by the "Armenia" bloc co...
A fire that broke out on the evening of May 5 at the "Argavan" shopping center in Tehran, the capital of Iran, has resul...
Last hour's news summarized and outlined: The National Assembly is convening its regular session of the 11th session of...
In the framework of combating tax violations and economic crimes, the Armenian State Revenue Committee (SRC) recently un...
The National Assembly has discussed a legislative initiative proposed by MP Haik Sargsyan of the 'Civil Contract' factio...
European countries intend to apply the concept of "peace through strength" against Russia, according to Dmitry Medvedev,...
Recent news summarized and succinct: Another rail shipment of grain and fertilizers will be made through Azerbaijani ter...
The U.S. Secretary of State Marco Rubio has announced the possibility of imposing secondary sanctions against China if B...
Today, a new transshipment of cargo through Azerbaijan to Armenia will take place. According to the Azerbaijan Railways...
The Iranian ambassador to Armenia, Khalil Shirgholami, has stated that the exact date of Prime Minister Nikol Pashinyan'...
Due to the refusal of the Russian side to accept the proposal for a ceasefire starting on May 6, the Armed Forces of Ukr...
Chinese small companies are circumventing US sanctions by exporting dual-use drone components to Iran and Russia, report...
Last hour's news summarized and substantive. Belarus's Ministry of Foreign Affairs has sent a note of protest to Armenia...
Maria Zakharova has stated that Russian diplomatic representatives in European countries are prepared for potential prov...
The Rescue Service informs that roads in the territory of Armenia are mostly passable. The roads leading from the Amberd...
The official representative of the Russian Ministry of Foreign Affairs, Maria Zakharova, has stated that Russia is not r...
In Armenia today and for the next three days, brief rain showers and thunderstorms are expected intermittently in variou...
The President of Iran, Masoud Pezeshkian, has stated to local media that the issue is that the United States is applying...
The President of the United States, Donald Trump, has announced a decision to temporarily suspend the "Freedom Initiativ...
The Axios portal, citing a senior U.S. official, reports that a representative from President Donald Trump's administrat...
In Armenia, the system of product identification through QR code marking, presented as a measure to combat shadow econom...
The Vice President of the United States, J.D. Vance, claims that around 186,000 Americans, listed as deceased, continue...
Pope Francis has answered the statements from U.S. President Donald Trump. Previously, the United States leader had hars...