ԱՄՆ–ն մշակում է նոր հզոր միջուկային ռումբ
ԱՄՆ Միջուկային անվտանգության ազգային վարչությունը (NNSA) նախաձեռնել է նոր հզոր միջուկային զինամթերքի ստեղծումը, որը թիրա...
ԱՄՆ Զինված ուժերի Կենտրոնական հրամանատարությունը հայտնել է Իրանի նավահանգիստների ծովային շրջափակման ընթացքում 48 նավի կա...
Ավստրիայում մայիսի 2-ի առավոտյան ձերբակալվել է 39-ամյա մի տղամարդ, ում կասկածում են HiPP ապրանքանիշի մանկական սնունդը առ...
Մայիսի 2-ին, ժամը 18։01-ին Շիրակի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արթիկ քաղաքում տեղի է ունեց...
Եվրոպական քաղաքական համայնքի (EPC) 8-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով Հայաստան է ժամանել Լիխտենշտայնի իշխանապետութ...
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հակամարտությունը հանգեցրել է ԱՄԷ-ի և Սաուդյան Արաբիայի հարաբերությունների վատթարացմանը։ Իրանի հարձակո...
Իսրայելի պաշտպանության բանակն ընդունել է, որ Լիբանանի հարավում գտնվող Յարուն գյուղում իրականացված գործողությունների ընթա...
Ճապոնիայի իշխանությունները որդեգրել են երկրի արագացված վերառազմականացման ուղղություն՝ հրաժարվելով պացիֆիզմի քաղաքականութ...
Գեղարքունիքի մարզի Գանձակ գյուղում «Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանի հետ հանդիպման ժամանակ բնակիչ Վա...
Իրավաբան Ռոբերտ Ամստերդամը ներկայացրել է Երևանում ԵՄ քաղաքական գործիչների հանդիպման և ցուցադրական աջակցության իրական դրդ...
Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին ներկա գտնվելու համար Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Անդորրայի վարչ...
Իրանը ԱՄՆ-ին մեղադրել է Միջուկային զենքի չտարածման մասին պայմանագիրը չպահպանելու մեջ Նման պնդմամբ հանդես է եկել ՄԱԿ-ում...
Սպիտակ տունը հրապարակել է տեսանյութ, որի գլխավոր հերոսը Դոնալդ Թրամփն է։ Հրապարակված կադրերում նա մեկ ժամից ավելի տևողու...
Պատերազմի ավարտի ծրագիրը փոխանցվել է Պակիստանին, այժմ հերթը Վաշինգտոնինն է: Հայտնում են Իրանի ԱԳՆ–ից: «Իրանի Իսլամական Հ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ստորագրել է իր գրասենյակի նախկին ղեկավար Անդրեյ Բոգդանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելո...
Քեզ համար ի՞նչ տարբերություն, դու ո՛չ քաղաքական գործոն ես, ո՛չ էլ սովորության համաձայն տանից դուրս ես գալու: Այս մասին տ...
Իրանի իշխանությունները սկսել են նվազեցնել նավթի արդյունահանման ծավալները՝ ԱՄՆ-ի կողմից իրականացվող ծովային շրջափակման հե...
iLur.am-ի հարցին, թե ինչ կարծիք ունի նախընտրական, մեղմ ասած, կոշտ բանավեճի մասին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը...
Միացյալ Նահանգների ֆինանսների նախարարությունը տեղեկացրել է ծովային փոխադրողներին, որ Հորմուզի նեղուցով անցնելու համար Իր...
Մարդ, ով Ֆրանսիայում իր սեփական դղյակի «խաղաղությունը» չի կարողացել երաշխավորել և հիմա դատվում է Ֆրանսիական Հանրապետությ...
Գյումրու «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Արսեն Հովհաննիսյանը ներկայացրել է իր հրաժարականը։ Ակումբի մամուլի ծա...
«Օրեր առաջ ելույթ եմ ունեցել TEDxYerevanSalon-ում՝ «Բոլորը տարբեր են, բոլորը՝ հավասար» խորագրի ներքո: Խոսել եմ կանանց նկ...
«Դուք այսպիսի «խաղաղություն» ուրիշ որևէ տեղ տեսե՞լ եք»,- ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակված տեսանյութին կից գրել է ԱԺ «Հայ...
Լիբանանի հարավային շրջանների քաղաքներն ու գյուղերը շարունակում են ենթարկվել Իսրայելի զինված ուժերի լայնածավալ ավիահարված...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Էկոպարեկային ծառայության Տավուշի մարզային վարչության բացման արարողությանը։ Ողջու...
«Նստած իմ համար գործ էի անում, մեկ էլ՝ շըրխկ»,- արձագանքելով Սամվել Կարապետյանի խոսքին` ասել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկ...
«Էկոնոմիկայի նախարարը հայտարարություն է տարածել, որում ասում է, թե Wildberries-ի և Ozon-ի հետ կապված խնդիրների հետևում կ...
Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև գործընկերությունը հասել է աննախադեպ մակարդակի։ «Արմենպրես»-ի հետ հարց...
«Ինչպես լուծել «Վայլդեբերիս»-ի և «Օզոն»-ի խնդիրը... ԵՄ գագաթաժողովին ընդառաջ «Վայլդբերիս»-ի և «Օզոն»-ի գործունեության դա...
Ուկրաինայի նախագահը հայտարարել է պատշաճ հակազդեցության պատրաստակամության մասին՝ սահմանի մոտ բելառուսական ուղղաթիռների նկ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է իրենց միացած քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հե...
Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը որոշում է կայացրել չմասնակցել Եվրոպական քաղաքական համայնքի (ԵՎՔ) գագաթնաժողովին, որը տե...
«Միասնության թևեր» քաղաքական ուժի վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը հերթական հանդիպումներն է ունեցել քաղաքացիների հետ: Ա...
«Ջրային ռեսուրսներով հարուստ Հայաստանում անջրդի հողատարածքները գերակշռում են: Միայն Տավուշի մարզում 25.394 հա գյուղատնտե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այժմ ավելի մեծ հետաքրքրություն է ցուցաբերում եվրոպական տերություններին քննադատելու և պատժելու,...
Չեխիայի վարչապետ Անդրեյ Բաբիշը հայտնել է Երևանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի ժամանակ Ուկրաինայ...
Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի գնահատմամբ՝ Գերմանիայի տարածքից ամերիկյան բանակի 5 հազար զինծառայողների հեռացման որոշու...
Պենտագոնի ներկայացուցիչ Շոն Փարնելը տեղեկացրել է, որ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթից ստացվել է Գերմանիայից 5 հազար ամ...
«Ադրբեջանում ազատությունից զրկված բոլոր հայերը պետք է անհապաղ ազատ արձակվեն»,- Հանրային ռադիոյի «Առանց տողատակի» հաղորդմ...
Գերմանիան սկսում է նախապատրաստել իր քաղաքացիական ենթակառուցվածքները հնարավոր ռազմական սցենարին՝ չնայած բունդեսվերի բյուջ...
Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը Երևանում կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին։ ԱՅս մասին հայտնո...
«Կալուգացի օլիգարխը 50 դուբլից նոր հանճարեղ մտքեր է երկնել»,- անդրադառնալով Սամվել Կարապետյանի հայտարարություններին` ասե...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ցանկանում է Ռուսաստանի հետ բանակցությունների հաջորդ փուլն անցկացնել Թուրքիայում։ Զ...
Ռուսական զինված ուժերը վերահսկողություն են սահմանել Միրոպոլիե բնակավայրի նկատմամբ։ Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության ն...
Մայիսի 4-5-ը Երևանում տեղի կունենա ԵՄ-ՀՀ առաջին գագաթնաժողովը` նշանավորելով նրանց հարաբերությունների զարգացման կարևոր առ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանըը կրկին հինգ հարցերի է պատասխանել. Հարց. Ի՞նչ կփոխեք մեր արտաք...
Ֆլորիդայում կայացած փակ ընթրիքի ժամանակ Դոնալդ Թրամփը նշել է, որ Կուբան իր վերահսկողության տակ կվերցնի «գրեթե անմիջապես»...
«Հայաստանի վարած քաղաքականությունների ապացույցը աշխարհի խոշորագույն քաղաքական, մշակութային, մարզական և այլ ոլորտի միջոցա...
«Սահմանամերձ համայնքները տարիներ շարունակ եղել են իմ մշտական ուշադրության կենտրոնում, քանի որ երկիրը կառուցողը, բերք ու...
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը հրապարակում է կատարել Շուշիի Ղազանչեցոց եկեղեցու վերաբերյալ։ Նա հրապարակման մեջ...
«Երբեք որևէ մշակութային արժեք այն ժամանակ չի վնասվել Ղարաբաղում»,- «Մեծ քաղաքականություն» փոդքաստի ժամանակ հայտարարել է...
Հռոմի Լևոն XIV պապը նախկին անօրինական միգրանտին նշանակել է որպես Արևմտյան Վիրջինիան ընդգրկող ամերիկյան թեմի ղեկավար: Հռո...
«Անվերջ կարելի է զարմանալ՝ ինչպես է իրեն ընդդիմություն հռչակած մի հատված Փաշինյանի հետ նույնական թեզերով թիրախավորում «Հ...
«Կիրանցի Սուրբ Երրորդություն եկեղեցին կառուցվել է 1880 թվականին և խորհրդային կարգերի հաստատումից հետո՝ 20-ական թվականներ...
Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի ժամանակավոր հանձնաժողովը հայտարարություն է հրապարակել` նշելով, թե իբրև Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղո...
«Սրան հավաքե՛ք ստեղից»,- Կիրանցում, արձագանքելով լրագրողի՝ «ձեր որդու շիրմաքարը վաճառքի եք հանել» դիտարկմանը, ասաց պատգա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն անդրադարձել է Իրանի հետ հարաբերություններին՝ նշելով, որ նրանք չեն համաձայնում իրենց անհրաժեշտ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այցելել է Կիրանց: Նա մասնակցում է Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու օծման արարողությանը:
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, կրկին անդրադառնալով «Վայլդբերիս»-ի հետ կապված խնդրին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
Մայիսի 5-ին Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանում գործող ուսումնական հաստատությունների աշխատանքը կկազմակերպվի հեռավար ձևաչափո...
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Երևանում մայիսի 4-5-ին կայանալիք ԵՄ-Հայաստան գագաթնաժողովի օրերին Երեւանում զանգվածային բո...
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու կենսաչափական նոր անձնագիրը տպագրվելու է Նիդերլանդներում: Այս մասին հայտնել է ՆԳ նախար...
«Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ փորձ է կատարվում իրականացնել քաղաքական օպերացիա՝ այստեղ իշխանություն փոխելու համար»,-...
Ներքին գործերի նախարարությունց հայտնում են, որ Եվրոպական քաղաքական համայնքի (EPC) 8-րդ գագաթնաժողովի արարողակարգային միջ...

США разрабатывают новую мощную ядерную бомбу
США Национальное управление по ядерной безопасности (NNSA) инициировало создание нового мощного ядерного оружия, которое...
Центральное командование вооруженных сил США сообщило о задержании 48 судов во время морской блокады иранских портов. С...
В Австрии 2 мая утром был задержан 39-летний мужчина, которого подозревают в отравлении детского питания марки HiPP ядом...
2 мая в 18:01 в оперативный центр управления Ширакской области поступило сообщение о том, что в городе Артике произошло...
Европейскому политическому сообществу (EPC) 8-го саммита участие принимает премьер-министр княжества Лихтенштейн Бригитт...
Конфликт между США и Ираном привел к ухудшению отношений между ОАЭ и Саудовской Аравией. Позиции арабских союзников США...
Израильская армия признала, что в ходе операций в деревне Ярун на юге Ливана был поврежден объект религиозного значения....
Японские власти приняли курс на ускоренную переомаршализацию страны, отказываясь от политики пацифизма. По информации из...
Во время встречи с кандидатом в премьер-министры от партии «Крылья единства» Арманом Татояном в деревне Гандзак, житель...
Правовед Роберт Амстердам представил истинные причины встречи политиков ЕС в Ереване и демонстративной поддержки. Всемир...
В Армению прибыл премьер-министр Андорры Хавьер Эспот Замора для участия в 8-м саммите Европейского политического сообще...
Иран обвинил США в несоблюдении Договора о нераспространении ядерного оружия. С таким утверждением выступила постоянная...
Белый дом опубликовал видео, в главной роли которого Дональд Трамп. На опубликованных кадрах он на протяжении более часа...
Программа окончания войны была передана Пакистану, теперь очередь за Вашингтоном. Об этом сообщает Министерство иностран...
Президент Украины Владимир Зеленский подписал указ о введении санкций в отношении бывшего главы своего офиса Андрея Богд...
«Для тебя в чем разница, ты ни политический фактор, ни по привычке не выйдешь из дома». Об этом написал председатель Нац...
Иранские власти начали сокращать объемы добычи нефти в целях предотвращения переполнения нефтехранилищ из-за морской бло...
На вопрос iLur.am о том, что он думает о предвыборных, мягко говоря, жестких дебатах, первый президент Армении Левон Тер...
Министерство финансов Соединенных Штатов уведомило морских перевозчиков о том, что средства, уплаченные Ирану за прохожд...
Человек, который не смог гарантировать «мир» своего собственного особняка во Франции и сейчас судится с Французской Респ...
Главный тренер футбольного клуба «Ширак» из Гюмри Арсен Геворгян представил свою отставку. Пресс-служба клуба сообщила,...
«Несколько дней назад я выступила на TEDxYerevanSalon на тему «Все разные, все равны»: рассказала о дискриминации в отно...
«Вы где-нибудь видели такую «мирную жизнь»?»- написала на своей странице в Facebook депутат от парламентской фракции «Ар...
Города и села на юге Ливана продолжают подвергаться масштабным авиударам израильских вооруженных сил. По данным ливански...
Премьер-министр Никол Пашинян стал свидетелем открытия регионального управления Экопарковых служб в Тавуше. Приветствуя...
«Я работал для себя, и тут раз — шорох», — прокомментировал слова Самвела Карапетяна заместитель руководителя аппарата п...
«Министр экономики сделал заявление, в котором утверждает, что за проблемами с Wildberries и Ozon стоят две оппозиционны...
Сотрудничество между Республикой Армения и Европейским Союзом достигло беспрецедентного уровня. В интервью агентству "Ар...
«Как решить проблему «Вайлдбериз» и «Озон»... Накануне саммита ЕУ Россия, по сути, говорит: вы либо назначите моего пред...
Президент Украины заявил о готовности дать надлежащий ответ после обнаружения белорусских вертолетов у границы. На днях...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է իրենց միացած քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հե...
Канцлер Германии Фридрих Мерц принял решение не участвовать в Саммите Европейского политического сообщества (ЕПС), котор...
Кандидат в премьер-министры политической силы «Крылья единства» Арман Татоян провел очередные встречи с гражданами. Комм...
«В Армении, богатой водными ресурсами, преобладают неполивные земли. Только в Тавушской области из 25.394 гектаров сельс...
Президент США Дональд Трамп сейчас проявляет больший интерес к критике и наказанию европейских стран, чем к сотрудничест...
Премьер-министр Чехии Андрей Бабиш сообщил о намерении провести переговоры с президентом Украины Владимиром Зеленским в...
По оценке премьер-министра Польши Дональда Туска, решение о выводе 5000 американских солдат с территории Германии предст...
Представитель Пентагона Шон Парнелл сообщил, что министерство обороны получило приказ о выводе 5000 американских военнос...
«Все армяне, лишенные свободы в Азербайджане, должны быть немедленно освобождены», — заявила защитник прав человека Анна...
Германия начинает подготавливать свою гражданскую инфраструктуру к возможному военному сценарию, несмотря на нехватку ср...
Турецкий вице-президент Джевад Йылмаз посетит Ереван для участия в 8-м саммите Европейского политического сообщества. Об...
«Калужский олигарх выдвинул 50 новых гениальных мыслей», - отреагировал вице-спикер Национального собрания Ruben Rubinya...
Президент Украины Владимир Зеленский хочет провести следующий этап переговоров с Россией в Турции. Как сообщает Politico...
Русские вооруженные силы установили контроль над поселком Мирополье. Министерство обороны Российской Федерации сообщило,...
4-5 мая в Ереване пройдет первый саммит ЕС-Армения, знаменуя важный прогресс в развитии их отношений и подтверждая тверд...
Лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян снова ответил на пять вопросов. Вопрос. Что вы измените в нашей внешней...
На закрытой вечере во Флориде Дональд Трамп заявил, что Куба будет под его контролем «почти сразу», намекая на возможный...
«Доказательством проводимой Арменией политики является проведение в стране крупнейших мировых политических, культурных,...
«Приграничные общины на протяжении многих лет были в центре моего постоянного внимания, ведь именно трудящийся человек с...
Помощник президента Азербайджана Хикмет Хаджиев сделал заявление о храме Гаджанчетцоц в Шуши. Он отметил, что храм был в...
«Никогда ни одно культурное наследие в то время не было повреждено в Нагорном Карабахе», — заявил Роберт Кочарян в ходе...
Папа Римский Левон XIV назначил бывшего незаконного мигранта руководителем американской темы, охватывающей Западную Вирг...
«Без конца можно удивляться, как часть, провозгласившая себя оппозицией, с одинаковыми тезисами с Пашиняном нацеливается...
«Церковь Святой Троицы в Киранце была построена в 1880 году и закрыта в 20-х годах после установления советской власти;...
Временная комиссия Милли Меджлиса Азербайджана опубликовала заявление, в котором утверждается, что якобы предпринимается...
«Соберите это здесь», — сказал депутат Гегам Назарян в Киране, отвечая на замечание корреспондента о том, что «вы выстав...
Президент США Дональд Трамп прокомментировал отношения с Ираном, отметив, что они не согласны с необходимой для них сдел...
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Кирян. Он участвует в церемонии освящения церкви Святой Троицы.
Министр экономики Армении Геворг Папоян, вновь обращаясь к проблеме, связанной с «Вайлдберриз», написал на своей страниц...
5 мая работа учебных учреждений, действующих в Центре района Еревана, будет организована в дистанционном формате. Об это...
«Грапарак» сообщает, что в Ереване 4-5 мая запланированы массовые протестные акции во время саммита ЕС-Армения. 4 мая на...
Биометрические новые паспорта гражданина Республики Армения будут печататься в Нидерландах. Об этом сообщила министр вну...
«В отношении Республики Армения происходит попытка осуществить политическую операцию по смене власти», - заявил председа...
Министерство внутренних дел сообщает, что в рамках процедурных мероприятий 8-го саммита Европейского политического сообщ...