76537 քաղաքացի 2025թ. հայտարարագրման արդյունքում ստացել է 6 մլրդ 200 մլն դրամի սոցիալական կրեդիտ. Նիկոլ Փաշինյան
Միջինում մեկ հայարարատուն ստացել է 81 հազար դրամ։ 76537 քաղաքացի 2025թ. հայտարարագրման արդյունքում ստացել է 6 մլրդ 200 մլն դրամի սոցիալական կրեդիտ: Այս մասին կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է…
Միջինում մեկ հայարարատուն ստացել է 81 հազար դրամ։ 76537 քաղաքացի 2025թ. հայտարարագրման արդյունքում ստացել է 6 մլրդ 200 մլն դրամի սոցիալական կրեդիտ: Այս մասին կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով, հայտարարագրման համակարգը կօգնի սոցիալական քաղաքականությունն ավելի հասցեական դարձնելուն.
«Գուցե կլինեն խավեր, որ մեծ եկամուտներ ունեն, և նրանց ասվի՝ տարեկան 100.000 դրամ սոցիալական կրեդիտ ենք ձեզ վերադարձնում, այնքան էլ տրամաբանական չէ։ Այդ խավերի համար նախատեսված սոցիալական կրեդիտները հետագայում կարգավորումներով կվերաուղղենք այն շերտերի ու խավերի ուղղությամբ, որ դրանց կարիքն ավելի շատ ունենք»,- հավելել է վարչապետը։

76537 citizens received 6.2 billion drams in social credits as per 2025 declaration – Nikol Pashinyan
On average, each household received 81,000 drams. A total of 76,537 citizens have received 6.2 billion drams in social credits as a result of the declarations for 2025. This was announced by Prime Minister Nikol Pashinyan during a government session.
Pashinyan stated that the declaration system will help make social policies more targeted. “There may be strata that have high incomes, and it doesn't make much sense to tell them, 'We are returning 100,000 drams in social credits annually.' The social credits designated for those strata will be redirected to the layers and groups that need them more,” the Prime Minister added.