ՔԿ-ի «փուչիկը» և հատված «կարմիր գծերը»․ Սուրեն Սուրենյանցը՝ Արգամ Աբրահամյանի գործի մասին
Քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրել է․ «ՔԿ-ի «փուչիկը» և հատված «կարմիր գծերը» ԱԺ նախկին պատգամավոր, նախկին վարչապետ Հովիկ...
Կոլումբիայի նախագահ Աբելարդո դե լա Էսպրիելլան տեղեկացրել է, որ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 111-ի, իսկ տուժածներինը՝ ա...
Anadolu-ի փոխանցմամբ՝ դեպքը գրանցվել է Հալիլիյե շրջանի խանութներից մեկի պահեստում՝ վերանորոգման ընթացքում։ Ջրահեռացման հ...
Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի երկրորդ տուրի շրջանակում «Ալաշկերտը» 3-0 հաշվով հաղթեց ԲԿՄԱ-ին։ Գոլերով աչքի ընկան Ֆարայոլան, Ն...
Ուկրաինայի առաջնորդ Վլադիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ երկրի զինված ուժերը հասել են հերթական հաջողությանը՝ ավելի քան 2,500...
Այս տարվա անոմալ շոգ ամառը Եվրամիության տնտեսության համար կարժենա շուրջ 180 միլիարդ եվրո, ինչը կազմում է ՀՆԱ-ի մոտ 1%-ը։...
Օգոստոսի 10-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի բաժ...
Մեկ տարի առաջ նախագահ Թրամփը Սպիտակ տանը հյուրընկալեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի...
Օգոստոսի 10-ին՝ ժամը 20.43-ին, ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Հալաբյան փողոցի 13 շենքի մոտ...
Լոնդոնում Միացյալ Նահանգների դեսպանատան առաջարկած մինչև 500 000 դոլարի չափով դրամաշնորհները նախատեսված են «հանրային իրազ...
ԱՄՆ Պետքարտուղարությունը հայտարարել է նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի օրոք օտարերկրացիների ավելի քան 175 հազար վիզայի չ...
Սենեգալցի ֆուտբոլիստ Բարա Սապոկո Նդիայեն մշտական հիմունքներով տեղափոխվել է «Բավարիա»։ Մյունխենը ներկայացնող ակումբը տեղե...
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանից փոխհատուցում է պահանջում։ «Ես տեսնում եմ, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետության ներկայ...
ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի որոշմամբ հաստատվել են էլեկտրոնային փողի թողարկման և կիրառման նոր կարգավորումներ։ Էլեկտրոնայ...
Ֆիլիպինների հյուսիսային շրջաններում արդեն ինն օր տեղացող առատ տեղումների պատճառած ջրհեղեղների, սողանքների և պատահարների...
Օգոստոսի 10-ին՝ ժամը 15։43-ին, Վայոց ձորի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Եղեգիս-Հերմոն ավտոճ...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեի որոշմամբ ձևավորվել է երկրի նոր ռազմական ղեկավարությունը։ Ըստ այդմ՝ Գեներալ-մայո...
Քիշնևի վերահսկողությունից դուրս գտնվող Դնեստրի ձախ ափի ավելի քան 60 հազար բնակիչ դիմել է Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիո...
Մայրաքաղաքի մի շարք հատվածներում ՆԳՆ ծառայողներն ու պարեկները համատեղ ուժեղացված ծառայություն են իրականացրել՝ հանցավորու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Էկոնոմիկայի նախարարը գործուղվում է Ղազախստան՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ ագրոարդյուն...
Օգոստոսի 10-ին՝ ժամը 14։27-ին, Շիրակի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Խրիմյան...
Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) առաջնորդ Մանֆրեդ Վեբերը կոչ է արել հնարավորինս արագ Աֆրիկայում ստեղծել միգրանտ...
Պակիստանը հայտարարել է, որ Մեքքայում Թուրքիայի և Սաուդյան Արաբիայի հետ ստորագրված համատեղ պաշտպանական համաձայնագիրը ուղղ...
Meta-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը հրապարակել է արհեստական բանականության զարգացման վերաբերյալ մանիֆեստ, որում վտանգավոր է...
Կոլումբիայի Պերեյրա քաղաքում տեղի ունեցած ուժեղ երկրաշարժի հետևանքով առնվազն 18 մարդ է զոհվել։ Այս մասին հայտնում է Cara...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում երեխայի ծննդով պայմանավորված ընտանիքներին հասանելի են մի շարք...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ երկրի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին իր հետ հանդիպման ժամանակ ֆիզի...
Վարչապետ Փաշինյանը Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանին գործուղում է Ղազախստան։ «Համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի և գո...
Օգոստոսի 3-ից 10-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկու...
Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը ձերբակալել է մի տղամարդու՝ Հիդեն Հիլսում Քիմ Քարդաշյանին պատկանող տունը թալանելու կասկածանք...
Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը բարդ իրավիճակում է հայտնվել մերձավորարևելյան ուղղությամբ։ Ամերիկացիները չեն ցանկանում ընդունել...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ վարչապետի խորհրդականի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արտաշես Թումանյանն ազատվել է զբաղեցր...
Ինչպես արդեն տեղեկացվել է, Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը, ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱԳՆ-ն հանդիպման առաջարկ է փոխանցել Ադրբեջանում բանտարկված Ռուբեն Վարդանյան...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը ներկայացրել է երեխայի ծննդով պայմանավորված պետական աջակցության հիմնակա...
Արմավիրի տարածաշրջանային պետական քոլեջի նախկին կազմակերպադաստիարակչական աշխատանքների գծով կազմակերպիչ, «Ուժեղ Հայաստան»...
ԱՄՆ-ում հրթիռների պակասի պատճառով Վաշինգտոնը կարող է սահմանափակել Ուկրաինային նախատեսված զինամթերքի մատակարարումները կամ...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «#հատիկառհատիկ Շիրակի մարզի Աշոցք խոշորացված համայնքի տիրապետմանն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արարատի մարզի դատախազությունը Հակակոռուպցիոն դատարանում վիճարկում է Մասիս...
Արտգործնախարարությունը ադրբեջանական բանտում գերեվարված Ռուբեն Վարդանյանի կնոջը՝ Վերոնիկա Զոնաբենդին հանդիպման առաջարկ է...
Օգոստոսի 10-ին՝ ժամը 14։42-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Պռոշյան բնակավայր...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Նարեկ Կարապետյանը մտահոգիչ է համարում պետական բյուջեի դեֆիցիտի ծավալները՝ նշել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Քասախ համայնքի նախկին ղեկավարն ու հինգ նախկին աշխատակիցներ մեղադրվում են 2...
Արարատի մարզի դատախազությունը 2026 թվականի օգոստոսի 5-ին հայցադիմումներ է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Մաս...
Հովիկ Աբրահամյանի որդին՝ Արգամ Աբրահամյանն, իրեն ներկայացված՝ 2023թ․ Սողոմոն Վլասյանի սպանությունը պատվիրելու մեղադրանքը...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ազգային ժողովում քննարկվել է պատգամավորների էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հ...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի օգոստոսի 10-ի N 685-Ա որոշմամբ՝ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը նշանակվել է Հայաստան...
Փորձագետների գնահատականների համաձայն՝ 2026 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին (առանց մայիսի ԵԱՏՄ տվյալների հաշվառման) Ռուսա...
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում իրականացվող քրեական վարույթի նախաքննության...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանին առաջադրել է Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտան...
9-րդ գումարման Ազգային ժողովում ձևավորվող 12 մշտական հանձնաժողովների նախագահների պաշտոնները կբաշխվեն խմբակցությունների մ...
Ազգային ժողովը որոշում է ընդունել ստեղծել պատգամավորների էթիկայի հարցերին առնչվող ժամանակավոր հանձնաժողով։ Նախագիծը ներկ...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մեսրոպ Մանուկյանը ԱԺ ամբիոնից անդրադարձել է «Էթիկայի կանոնագրքին» և պատգամավորների բա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Վրաստանից կարտոֆիլի արտահանումը կտրուկ կրճատվել է, իսկ արտադրանքի հիմնական...
ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Ազգային ժողովում վերջին օրերին տեղի ունեցած քննարկո...
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը ԱԺ-ում մշտական հանձնաժողովների հարցի քննարկման ընթացքում խմբակցո...
2026 թվականի առաջին կիսամյակում պարեկները Երևանում տրանսպորտային միջոցը երկրորդ շարքում կայանելու համար կազմել են 17 024...
Ազգային ժողովում քննարկվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ներկայացրած՝ պատգամավորական էթիկային առնչվող հարցերո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ազգային ժողովն ընտրել է խորհրդարանի երրորդ փոխնախագահին, ինչպես նաև սահմանե...
2026 թվականի առաջին կեսին Վրաստանից կարտոֆիլի արտահանումը կտրուկ նվազել է։ Երկիրը հունվար-հունիս ամիսներին արտահանել է 1...
ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպությունը (ՊԳԿ) հրապարակել է 2026 թվականի հուլիսի պարենային ապրանքների համաշխար...
Արևմտյան Եվրոպայում գրանցվել են դիտարկումների պատմության ամենաշոգ հունիսն ու հուլիսը։ Կլիմայի փոփոխությունը հանգեցրել է...
Իսպանական Սեուտա ինքնավար քաղաքի հազարավոր բնակիչներ մասնակցել են բողոքի ցույցի՝ իշխանություններից պահանջելով արձագանքել...
Խորհրդարանը ընդունեց 9-րդ գումարման Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներ ստեղծելու մասին որոշման նախագիծը։ Նախագիծը ներ...
Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 00.40-ի սահմաններում, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արարատի մարզի Դաշտավ...
ՔՊ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ շնորհավորել է Վաշինգտոնյան հռչակագրի ստորագրման մեկ տար...
Ռուբեն Վարդանյանի կինը՝ Վերոնիկա Զոնաբենդին, հայտարարությունն է տարածել, որում մասնավորապես ասվում է. «Հայաստանի Հանրապե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի խորհրդարանում ընթանում են ԱԺ փոխնախագահի ընտրության քննարկումները...
Արամ Վարդևանյանն ընտրվել է Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում։ ԱԺ 105 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է...
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ՔԿՀ-ից հայտարարությամբ է հանդես եկել. «Քանի որ վերջին շրջանում փորձ է արվում բարեգործությո...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի և Իրանի ժողովուրդները միշտ կանգնած են եղել միմյանց կողքին դժվար...
Հռոմի պապ Լևոն XIV-ը Ռուսաստանին և Ուկրաինային կոչ է արել դադարեցնել ռազմական գործողությունները։ Քահանայապետը նաև ցավակց...
Դեռևս 2013 թվականի սեպտեմբերի 28-ին հարուցված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում քննչական գործողությունների արդյու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում 4 միլիարդ դոլարի ներդրմամբ բացվել է տարածաշրջանային խոշորագույն...
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» բավարար ձայն կտա Արամ Վարդևանյանին՝ Ազգային ժողովի փոխխոսնակ ընտրվելու համար։ Այս մասին հայտա...
Հրազդանում բացվել է Firebird ընկերության արհեստական բանականության կենտրոնը, որը, ըստ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության, Հայաստանու...
«Հայ ժողովուրդը հայտնվել է դրսից պարտադրվող երկու հանրաքվեների արանքում։ Մի դեպքում՝ Ալիևի պարտադրանքով սահմանադրության...
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2026 թվականի հուլիս-օգոստոսի հրամաններով՝ Դատախազությունում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի խոսքով՝ Վաշինգտոնն առայժմ չի պատրաստվում Իրանի դեմ լայնածավալ ռազմական գործողություններ վերսկս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Կամչատկայի ոսկու հանքավայրում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով կա մեկ զոհ և...
ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Զինված ուժերում ողբերգական դեպքերը գրանցվում են, 1-2 օր դրա շուրջ ա...
Ռուսաստանի մի շարք շրջաններ գիշերվա ընթացքում զանգվածային դրոնային հարձակման են ենթարկնել։ Ռուսական կողմի տվյալներով՝ հա...
Չինաստանի արևելյան հատվածին հարվածել է «Դելֆին» թայֆունը՝ այսինքն՝ ուժեղ արևադարձային փոթորիկը։ Դրա հետևանքով զանգվածաբա...
Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը հայտարարել է, որ աշխարհը գտնվում է «մեծ պատերազմի շեմին»։ Նրա խոսքով՝ երկրները բավարա...
Կամչատկայի Ասաչինսկի ոսկու հանքավայրում պայթյուն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, ևս երկուսը՝ տուժել։ Տե...
Ռուսաստանն ու Գերմանիան Բաքվում Ուկրաինայի հարցով պաշտոնական բանակցություններ չեն վարել։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է ՌԴ...
Օգոստոսի 10-ին, Գեղարքունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ «Սևան Ստարտափ Սամմիթ»-ին հարակից...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում սպասվում է եղանակի փոփոխություն․ առաջիկա օրերին շրջանների մեծ մ...
ԱՄՆ-ում գործող Raytheon և Lockheed Martin ընկերությունները մտահոգված են, որ Ուկրաինան կարող է Patriot հակահրթիռային համա...
Ֆրանսիայում Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ավարտից ի վեր ամենամեծ վնասը պատճառած անտառային հրդեհների առնչությամբ ձերբակ...
Tesla-ն և SpaceX-ը Թեքսաս նահանգի Գրայմս շրջանում՝ Հյուսթոնից ոչ հեռու, կառուցելու են Terafab անվանումով համատեղ գործարա...
Խնձորեսկում զբոսաշրջիկներ տեղափոխող ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհից․ փրկարարների օպերատիվ արձագանքը կանխել է հնարավո...
Երևան քաղաքում օգոստոսի 10-12-ի գիշերային ու երեկոյան ժամերին, ինչպես նաև 14-ի երեկոյան նախատեսվում է կարճատև անձրև և ամ...

«Пузырь» СК и «красные линии»: Сурен Суренянц о деле Аргама Абрамяна
Политолог Сурен Суренянц написал: «Пузырь СК и «красные линии». Бывший депутат АЖ, экс-премьер Аргам Абрамян не признает...
Президент Колумбии Абелардо де ла Эсприельян сообщил, что число жертв землетрясения достигло 111, а число пострадавших п...
Anadolu сообщает, что инцидент произошел в одном из магазинов района Халилийе во время ремонтных работ. Очиститель для т...
В рамках второго тура Премьер-Лиги Армении «Алашкерт» одержал победу над БКМА с счетом 3-0. Встречу отличились Фарайола,...
Украинский лидер Владимир Зеленский сообщил, что вооруженные силы страны достигли очередного успеха, совершив удар по ро...
Это аномальное жаркое лето обойдется экономике Европейского Союза примерно в 180 миллиардов евро, что составляет около 1...
10 августа, примерно в 20:40, в Главное управление общинной полиции МВД РА в отделение Мастоц поступила оперативная инфо...
Министры иностранных дел Армении и Грузии встретились в Ереване, чтобы обсудить стратегическое партнерство.
10 августа, в 20:43, в оперативный центр МВД поступил сигнал о том, что рядом с домом 13 по улице Халабяна в Ереване нах...
В Лондоне предложенные посольством США гранты в размере до 500 000 долларов предназначены для проектов по "общественному...
США Министерство иностранных дел объявило об аннулировании более 175 тысяч виз иностранцев в период администрации презид...
Сенегальский футболист Бара Сапоко Ндиайен постоянно подписал контракт с «Баварией». Мюнхенский клуб сообщил о трансфере...
Дональд Трамп заявил, что требует компенсацию от Ирана. «Я вижу, что представители Исламской Республики Иран требуют ком...
Согласно решению совета Центрального банка РА, утверждены новые правила выпуска и использования электронных денег. Налич...
На севере Филиппин уже девять дней идут обильные осадки, вызванные наводнениями, оползнями и происшествиями, в результат...
10 августа в 15:43 в оперативный центр Вайоц Дзора поступило сообщение о том, что на автодороге Еегис-Хермен произошло о...
В соответствии с решением верховного лидера Ирана Моджтаба Хаменеи сформирована новая военная команда страны. Согласно э...
Больше 60 тысяч жителей левобережья Днестра подали заявки на получение гражданства Российской Федерации через упрощенную...
Сотрудники МВД и патрульные в нескольких районах столицы провели совместное усиленное дежурство с целью предупреждения и...
Прошедшие часовые новости в кратком и содержательном виде: Министр экономики отправляется в Казахстан для участия в засе...
10 августа в 14:27 в Центр оперативного управления Ширакской области поступило сообщение о пожаре в одном из домов на ул...
Лидер Европейской народной партии (ЕНП) Манфред Вебер призвал как можно скорее создать центры возврата мигрантов в Африк...
Пакистан заявил, что соглашение о совместной обороне, подписанное в Мекке с Турцией и Саудовской Аравией, не направлено...
Основатель Meta Марк Цукерберг опубликовал манифест по развитию искусственного интеллекта, в котором он считает опасным...
В результате сильного землетрясения в городе Переура, Колумбия, погибли не менее 18 человек. Об этом сообщает радиостанц...
Новости последнего часа — кратко и содержательно. В Армении доступны ряд государственных пособий и программ ипотечной по...
Президент Ирана Масуд Пезешкян заявил, что верховный лидер страны Моджтаба Хаменеи во время встречи был физически полнос...
Премьер-министр Пашинян отправляет министра экономики Геворга Папояна в Казахстан. «Согласно статье 7, части 5 закона Ре...
С 3 по 10 августа в столице во время проведенной операции патрульные Еревана выявили 4631 нарушение правил дорожного дви...
Лос-Анджелесская полиция задержала мужчину по подозрению в ограблении дома Ким Кардашьян, расположенного в Хидден-Хилс....
Администрация Дональда Трампа оказалась в сложной ситуации на ближневосточном направлении. Американцы не хотят принимать...
По решению премьер-министра Армении Никола Пашиняна временно исполняющий обязанности консультанта премьер-министра Артра...
Как уже сообщалось, Инспекция по безопасности пищевых продуктов начала контроль в баре-ресторане «Бамбу» (г. Ереван, про...
Новости прошедшего часа — кратко и по существу: МИД передал предложение о встрече супруге Рубена Варданяна, сроки встреч...
Министерство труда и социальных вопросов РО представило основные программы государственной поддержки, связанных с рожден...
Бывший организатор воспитательной работы Регионального государственного колледжа Армавира, кандидат в депутаты от партии...
Из-за нехватки ракет в США Вашингтон может ограничить поставки оружия, предусмотренные для Украины, или вовсе прекратить...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем аккаунте в соцсетях сообщил: «#по зерну В Ширакской области возвращено в у...
Прошлые новости кратко и содержательно: Прокуратура Армавирской области оспаривает в Антикоррупционном суде аукционы зем...
Министерство иностранных дел Армении передало предложение о встрече жене Рубена Варданяна, Веронике Зонабед, в устной фо...
10 августа в 14:42 в оперативный центр МВД поступило сообщение о том, что в поселке Прошян Котайкской области горят трав...
«Усиленная Армения» депутат Нарек Карапетян обеспокоен объемами дефицита государственного бюджета, отметив, что в этом г...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно. Бывший глава общины Касах и пять бывших сотрудников обвиняются в нез...
Араратская областная прокуратура 5 августа 2026 года подала иски в Антикоррупционный суд против аукционов по продаже зем...
Сын Геворга Абраамяна, Аргам Абраамян, не признает выдвинутое против него обвинение в заказном убийстве Соломона Власьян...
Прошедший час новостей — кратко и по существу. • В Национальном собрании обсуждался вопрос о создании временной комиссии...
По решению премьер-министра РА Никола Пашиняна от 10 августа N 685-Ա, министр юстиции Србухи Галян назначена представите...
По оценкам экспертов, в период с января по май 2026 года (без учета данных ЕАЭС за май) Россия поставила на зарубежные р...
В ходе расследования уголовного дела, проводимого Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного ко...
В 9-м созыве Национального собрания будут распределены посты председателей 12 постоянных комитетов между фракциями. Согл...
Национальное собрание приняло решение создать временную комиссию по вопросам этики депутатов. Проект представила фракция...
Депутат фракции «Армения» Месроп Манукян на трибуне Национального Собрания обратился к «Этическому кодексу» и моральным...
Прошлые новости — кратко и по существу: Экспорт картофеля из Грузии резко сократился, и основными покупателями стали Азе...
Бывший министр юстиции Арпине Ховханнисян прокомментировала обсуждения, прошедшие в Национальном собрании в последние дн...
Руководитель фракции «Сильный Армения» Нарек Карапетян в ходе обсуждения вопроса о постоянных комиссиях в Национальном с...
В первом полугодии 2026 года полицейские в Ереване составили 17 024 протокола за парковку транспортных средств на втором...
В Национальном собрании обсужден проект решения о создании временной комиссии по вопросам депутатской этики, представлен...
Прошедшие часовые новости — в кратком и содержательном формате. • Национальное собрание выбрало третьего вице-спикера па...
В первой половине 2026 года экспорт картофеля из Грузии резко сократился. Страна экспортировала 18 414 тонн картофеля на...
Международная организация по продовольствию и сельскому хозяйству (ФАО) опубликовала данные о мировых ценах на продоволь...
В Западной Европе зарегистрированы самые жаркие июнь и июль в истории наблюдений. Изменение климата привело к аномально...
Тысячи жителей автономного города Испании Сеуты приняли участие в протестной акции, требуя от властей реакции на тяжелую...
Парламент принял проект решения о создании постоянных комиссий в 9-м созыве Национального собрания. Проект был представл...
9 августа, около 00:40, в оперативный центр МВД поступил сигнал о том, что в селе Даставан Арратской области произошла с...
Депутат от КП Армении Сона Газарян в ходе пресс-брифинга поздравила с годовщиной подписания Вашингтонской декларации. По...
Жена Рубена Вартаняна Вероника Зонабенд выпустила заявление, в котором, в частности, говорится: «Премьер-министр Республ...
Прошедший час новостей – кратко и по существу. • В Национальном Собрании Армении продолжаются обсуждения выборов вице-сп...
Арам Вардева́нян избран на должность заместителя председателя Национального собрания. Из 105 депутатов АЗ участвовало в...
Лидер Блока «Процветающая Armenia» Гагик Царукян выступил с заявлением из тюрьмы: «Поскольку в последнее время делаются...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что народы Азербайджана и Ирана всегда стояли друг к другу рядом в трудные в...
Папа Римский Левон XIV призвал Россию и Украину прекратить военные действия. Понтиефик также выразил соболезнования семь...
Еще 28 сентября 2013 года в ходе предварительного расследования уголовного дела, начатого в тот день, следственные дейст...
Новости последнего часа в кратком и содержательном формате: В Армении открыт крупнейший региональный центр искусственног...
«Гражданский договор» даст достаточное количество голосов Араму Вардеваяну для избрания заместителем председателя Национ...
В Храздане открыт центр искусственного интеллекта компании Firebird, который, по словам посольства США в Армении, знамен...
«Հայ ժողովուրդը հայտնվել է դրսից պարտադրվող երկու հանրաքվեների արանքում։ Մի դեպքում՝ Ալիևի պարտադրանքով սահմանադրության...
Главный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян по приказам, изданным в период с июля по август 2026 года, провела к...
Президент США Дональд Трамп заявил, что Вашингтон пока не планирует возобновлять масштабные военные действия против Иран...
Новости прошедшего часа - кратко и по сути. В результате взрыва на золотой шахте на Камчатке один погибший и два тяжело...
Несколько регионов России в ночь накануне подверглись массовой дроновой атаке. По данным российской стороны, сотни беспи...
На восточную часть Китая обрушился тайфун «Дельфин», мощный тропический циклон. В результате этого массово отменяются ав...
Президент Сербии Александр Вучич заявил, что мир находится «на пороге большой войны». По его словам, страны не предприни...
В золотом месторождении Асачинском в Камчатке произошел взрыв, в результате которого один человек погиб, еще двое получи...
Россия и Германия не проводили официальные переговоры в Баку по вопросу Украины. Об этом ТАСС сообщил заместитель минист...
10 августа в Центр оперативного управления Гегаркуникской области поступило сообщение о том, что на пляже, прилегающем к...
Новости за последний час — кратко и содержательно. В Армении ожидаются изменения погоды: в ближайшие дни в большинстве р...
Американские компании Raytheon и Lockheed Martin обеспокоены тем, что Украина может производить ракеты для противоракетн...
Во Франции по делам о лесных пожарах, ставших причиной наибольшего ущерба со времён Второй мировой войны, арестовано 420...
Tesla и SpaceX создают совместный завод под названием Terafab в округе Граймс, недалеко от Хьюстона, штат Техас. На этом...
В Хндзореске автомобиль, перевозивший туристов, съехал с дороги. Оперативное реагирование спасателей предотвратило возмо...
В столице Армении Ереване с 10 по 12 августа в ночные и вечерние часы, а также 14 августа ожидаются кратковременные дожд...