Խոշոր հրդեհ Բաքվում․ այրվում է նավթի պահեստների տարածքը
Բաքվի Խաթայի շրջանի նավթի պահեստների տարածքում խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել, ինչի մասին տեղեկացրել է Ադրբեջանի Արտակարգ իր...
Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 14:40-ի սահմաններում, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն Վեդիի բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել...
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնյան հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ն գտնվում է իր ողջ պատմության ընթացքում ամենախոր ճգնաժամային փուլում։ Հյո...
ԱԻՆ նախկին նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը դիմում է ներկայացրել Սահմանադրական դատարան՝ վիճարկելով ՀՀ քրեական դատավարության օրե...
Սիրիան և Ռուսաստանը համաձայնեցրել են Խմեյմիմում ու Տարտուսում ռուսական ներկայության հետագա կարգավիճակը։ 18 ամիս տևած բան...
Կարծում եմ՝ վաղվանից բավական երկար ժամանակով հրաժեշտ կտանք +35°C-ից բարձր ջերմաստիճաններին։ Այդ մասին Ֆեյսբուքի իր էջում...
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ և ֆինան...
Հռոմի պապը կրկին կոչ է արել դադարեցնել Ուկրաինայում ընթացող պատերազմը։ «Ողբերգական դեպքերը բազմապատկվում են՝ պատճառ դառն...
Իսրայելը մերժում է Գազայի կարգավորման համար Խաղաղության խորհրդի ներկայացրած 15 կետից բաղկացած ծրագրի պայմանները, ինչի մա...
Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Սեյեդ Մոջթաբա Խամենեին հանդիպել է նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ։ Զրուցակիցները քննարկ...
Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 06։35-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սոլակ բնակավայրի 1-ին թ...
Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցին հայցադիմում է ներկայացրել ընդդեմ Պետական եկամուտների կոմիտեի՝ պահանջելով անվավեր...
Միլիարդատեր Ռոնալդ Լաուդերը, որը տասնամյակներ շարունակ եղել է Նյու Յորքի հանրապետականների գլխավոր ֆինանսական հովանավորնե...
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 9-ի, 13-ի երեկոյան, ինչպես նաև 10-12-ը և 14-ի գիշերն ու կեսօրից հետո շրջանների մեծ մաս...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այնքան է թուլացրել իր քաղաքական դիրքերը, որ հանրապետականները զրկվել են իրենց ավանդական առավելո...
Ախուրյան համայնքում կառավարության հատկացրած ֆինանսական միջոցներով նախատեսվում է իրականացնել կրթական հաստատություններ տան...
«Ինտեր Մայամին» Լիգաների գավաթի խմբային փուլի երկրորդ տուրի տանն անցկացրած խաղում 1:2 հաշվով պարտություն է կրել մեքսիկակ...
Օգոստոսի 8-ին՝ ժամը 18։50-ին, Գեղարքունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սևանա լճի լողափերի...
Թեհրանը Վաշինգտոնի հետ բանակցություններ չի վարում, այլ միջնորդավորված հաղորդագրություններ է փոխանակում: Իրանի արտաքին գո...
Լիոնել Մեսսին վերջին հրաժեշտը տալու նպատակով ժամանել է հայրենի Ռոսարիո, քանի որ 68 տարեկանում, ծանր ու երկարատև հիվանդու...
Արարատի մարզում տեղի է ունեցել ծեծկռտուք և արտակարգ պատահար, որի հետևանքով կան ձերբակալված անձինք: Օգոստոսի 9-ին՝ ժամը 0...
ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որդին՝ Արգամ Աբրահամյանը, 2 ամսով կալանավորվել է: Այդ մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հայտարարության համաձայն՝ Կիևն ունակ չէ իրականացնել բալիստիկ հրթիռների զանգվածային...
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Շինարարի օրվա և Հայաստանի շինարարների միո...
ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը գրում է․ «Հայաստանի գլխավոր պրոբլեմը … Հայաստանի գլխավոր պրոբլեմը միայն նիկոլիզմը չէ։ Հայ...
Թուրքիան աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկարատև խաղաղության հասնելու գործընթացին, Anadolu գործակալությանը տված հ...
Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Պատկերացրեք՝ Դուք դատավոր եք։ Երրորդ իշխանության կրող եք, որի առաքելությունն է զսպել...
Իրանը չի բացի Հորմուզի նեղուցը, մինչև ԱՄՆ-ն չկատարի մի շարք պայմաններ, այդ թվում՝ Թեհրանի դեմ սպառնալիքների դադարեցումը,...
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը Կոնգրեսին տեղեկացրել է Թուրքիայից ամերիկյան զինատեսակների, մասնավորապես՝ MLRS բազմակի հրթիռային արձա...
Սեպտեմբերի 20-ին Լոս Անջելեսում նախատեսված UFC 331 խառը մենամարտերի մրցաշարի երկրորդ գլխավոր հանդիպումը կլինի թեթև քաշայ...

Крупный пожар в Баку: горят территории нефтяных хранилищ
В районе нефтяных хранилищ в Хатаинском районе Баку произошел крупный пожар, о чем сообщила пресс-служба Министерства по...
9 августа, примерно в 14:40, в оперативный центр МВД поступил сигнал из медицинского центра Веди о том, что с ножевыми р...
Российская администрация МИД заявила, что НАТО находится на самом глубоком этапе кризиса за всю свою историю. В беседе с...
Бывший министр ЧС Андраник Пилоян подал обращение в Конституционный Суд, оспаривая соответствие статье 383, части 3 Угол...
Сирия и Россия согласовали дальнейший статус российского присутствия в Хмеймиме и Тартусе. После 18 месяцев переговоров...
Кажется, что начиная с завтрашнего дня, мы надолго попрощаемся с температурами выше +35°C. Об этом на своей странице в F...
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру и министру финансов...
Папа Римский снова призвал остановить текущую войну в Украине. «Трагические события множатся, что приводит к постоянному...
Израиль отклоняет условия 15 пунктов мирного плана, представленного Советом по миру для разрешения ситуации в Газе, об э...
Верховный лидер Ирана аятолла Сейед Моджтаба Хаменеи встретился с президентом Масудом Пезешкианом. Стороны сосредоточили...
9 августа, в 06:35, в Центр оперативного управления Котайкской области поступило сообщение о том, что в одном из домов п...
Армянская апостольская святая церковь подала иск против Государственного налогового комитета, требуя признать недействит...
Миллиардер Рональд Лаудер, который на протяжении десятилетий был одним из главных финансовых покровителей республиканцев...
На территории республики с вечера 9 и 13 августа, а также в ночные и послеобеденные часы 10-12 и 14 августа в большинств...
Президент США Дональд Трамп настолько ослабил свои политические позиции, что республиканцы лишились своего традиционного...
В Ахуране планируется провести капитальный ремонт дорог, ведущих к образовательным учреждениям, финансируемый правительс...
«Интер Майами» проиграл мексиканскому «Монтеррею» со счетом 1:2 в домашнем матче второго тура группового этапа Кубка Лиг...
8 августа в 18:50 в оперативный центр Гегаркуникской области поступило сообщение о том, что граждане на велосипед-лодке...
Тегеран не ведет переговоры с Вашингтоном, а обменивается посредническими сообщениями. Министр иностранных дел Ирана Ара...
Лионель Месси вернулся в свой родной Росарио, чтобы попрощаться с отцом, Хорхе Месси, который ушел из жизни в возрасте 6...
В Араратском регионе произошла драка и чрезвычайное происшествие, в результате которого есть задержанные лица. 9 августа...
Сын бывшего премьер-министра Армении Овика Абрамяна, Аргам Абрамян, был задержан на 2 месяца. Об этом сообщили в Следств...
По словам президента Украины Владимира Зеленского, Киев не в состоянии осуществлять массовое производство баллистических...
Председатель Комитета по градостроительству Егиазар Вартанян отправил поздравительное сообщение по случаю Дня строителя...
Спикер Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов отмечает: «Главная проблема Армении не только николизм. Главная...
Турция поддерживает процесс достижения долгосрочного мира между Арменией и Азербайджаном, заявил министр иностранных дел...
Адвокат Рубен Меликян пишет: «Представьте, что вы судья. Вы носите титул третьей власти, вашей задачей является сдержива...
Иран не откроет Хормузский пролив, пока США не выполнят ряд условий, в том числе прекращение угроз в адрес Тегерана, соо...
Государственный департамент США уведомил Конгресс о предложении передать Украине американское вооружение из Турции, в ча...
20 сентября в Лос-Анджелесе запланирован второй главный бой турнира UFC 331 по смешанным единоборствам в легком весе (до...