Մխիթար Հայրապետյանի հոդվածը՝ Forbes–ում
Forbes միջազգային հեղինակավոր ամսագրում հրապարակվել է ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանի հերթական հոդվածը՝ «Ինչու փոքր երկր...
Երևանում 1 տարեկան 2 ամսական Ալեքսի մահվան դեպքով հարուցված միացյալ քրեական վարույթի շրջանակներում այս պահին կալանքի տակ...
Իրանի հավաքականը կմասնակցի 2026 թվականի աշխարհի առաջնությանը և իր հանդիպումները կանցկացնի ԱՄՆ-ում, հայտարարել է Ֆուտբոլի...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի պնդմամբ՝ նավթի համաշխարհային գները ուղղակիորեն առնչվում են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ք...
«Ռեալ Օվիեդոյի» երկրպագուն, ով ռասայական հողի վրա վիրավորել էր Մարկուս Ռեշֆորդին, դատապարտվել է ինը ամսվա ազատազրկման։ Ա...
Պենտագոնի ֆինանսական բաժնի պետի պաշտոնակատար Ջուլս Հերստը հայտնել է, որ 2027 ֆինանսական տարվա բյուջեի նախագծով Ուկրաինայ...
Սպիտակ տունը հայտարարում է, որ «ակտիվ բանակցություններ» է վարում Կոնգրեսի հետ Իրանում պատերազմի հարցով։ «Նախագահ Թրամփը...
Ակնկալվում է, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հինգշաբթի օրը Պենտագոնի ներկայացուցիչներից կլսի Իրանի վերաբերյալ թարմացված ռա...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Դաղստանի ղեկավար Սերգեյ Մելիքովն ավարտում է աշխատանքը հանրապետությունում և...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն առաջադրվել է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի հավակնորդների թվում։ Reuters գործակալության փոխանցմ...
Վաշինգտոնի դատարանը մերժել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի դեմ մահափորձ կատարելու մեջ մեղադրվող Քոուլ Թոմաս Ալենի կալանքի պա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ընտրակաշառքի գործով երեք անձ կալանավորվել է. «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությա...
Եվրամիության բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալլասը հայտնել է, որ Ուկրաինայի վերաբերյալ խաղաղ բանակցությունները ներկայում գտնվ...
Ռուսաստանի Դաշնությունից Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան է փոխադրվել հերթական բեռնախմբաքանակը։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների...
Իսրայելի ռազմական գերատեսչության ղեկավար Իսրայել Կացը հայտարարել է մոտ ապագայում Իրանի դեմ ռազմական գործողություններին վ...
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան «Սովորական հրաշք» ֆիլմից մեջբերմամբ անդրադարձել է Եվրոդիվանագիտո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ԿԸՀ նիստում լարված իրավիճակ է ստեղծվել կուսակցությունների փաստաթղթային թեր...
Ընտրակաշառքի գործով երեկ ձերբակալված 5 անձից 3-ի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Այս մասին Auroranews–ի...
Իրանի նախագահը հայտարարել է, որ բանակցությունների ժամանակ տեղի ունեցող պարբերական հարձակումները պատճառ են դարձել Միացյալ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ ՀՀ պետական այցի շրջանակում մայիսի 5-ին Գյումրիում ներկա կլինենք «Երաժշտական կամուրջ....
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ապրիլի 30-ի արտահերթ նիստում Ազգային Ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի հերթական ընտրո...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հորդորել է Գերմանիայի կանցլերին կենտրոնանալ սեփական երկրի խնդիրների և ուկրաինական հակամարտությ...
Խորհրդարանական հանձնաժողովի նիստում դրական եզրակացություն է ստացել «Արտաքին հետախուզական գործունեության և արտաքին հետախո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ՀՀ ՍԱՏՄ-ն վերահսկողություն և լաբորատոր փորձաքննություն է սկսել «Ջերմուկ գր...
ՀՀ կառավարությունը հավանության է արժանացրել «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ...
ՀՀ ՍԱՏՄ-ն վերահսկողություն է սկսել «Ջերմուկ գրուպում»: Այս մասին Auroranews.am-ին հայտնեց կառույցի խոսնակ Անուշ Հարությո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանը հրավիրել է Թուրքիայի նախագահին և եվրոպական այլ առաջնորդների՝ Երև...
Մայիսի 1-ին Ամիրյան փողոցի՝ Հանրապետության հրապարակից մինչև Ամիրյան փող.–Մաշտոցի պող. խաչմերուկ ընկած հատվածում և Հանրապ...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի նախկին չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովն արձագանքել է հայազգի մարտիկ Արման Ծառուկյանի պնդմանը, թե ՌԴ...
Auroranews.am-ը ավելի վաղ հայտնել էր, որ ՀՀ կառավարության նիստում որոշվել է, որ 2026 թվականին Իրանից Հայաստան ներմուծվող...
Թուրքական և ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հրավիրվել է մասնակցելու...
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ անհատ ձեռնարկատերերի և նոտարների համար ապահովագրավճարների վճարման վերջնաժամկե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ռոսպոտրեբնադզորն արգելափակել է «Ջերմուկ» հանքային ջրի ևս 1,1 միլիոն շշի վա...
Իրանի հոգևոր առաջնորդը հայտարարել է, որ տարածաշրջանի կայունությունը հնարավոր է միայն առանց օտարերկրյա ուժերի ներկայությա...
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը տեղեկություն է հրապարակել ներգաղթային վիզայի վերաբերյալ։ «ԱՄՆ քաղաքացի դառնալուց հետո Դուք պետ...
Հայաստանի կառավարությունն Ադրբեջանում անազատության մեջ պահվող հայերի վերադարձի ուղղությամբ կատարում է ամենօրյա աշխատանք:...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Լարսի անցակետի բացմամբ Հայաստանը կհաղթահարի հեղուկ գազի դեֆիցիտը, ինչը կհա...
Կառավարության ճեպազրուցի ժամանակ լրագրողը հետաքրքրվել է՝ Եվրոպական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում Ուկրաինայի նախագահ...
Ռուսաստանի սպառողների իրավունքների պաշտպանության ոլորտը վերահսկող մարմնի հանձնարարականով շրջանառությունից հանվել է ևս 1,...
Իրենք ավելի քիչ են, քան մենք, դրա համար մենք էլի կհաղթենք: Այս մասին Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում «Ժողովուրդ» օրաթերթի...
Առաջարկվում է ներդնել քառափուլ ծրագիր, որը հնարավորություն կտա շուրջ 2850 բնակշահառուների՝ ՊՆ ենթակայությամբ ծառայած կամ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տեղի են ունեցել փոխվարչապետների պատմական այցեր....
Մենք Ադրբեջանի հետ երբեք նման հարց չենք քննարկել և քննարկում: Այդ մասին Կառավարության ճեպազրույցի ժամանակ ասել է վարչապե...
Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը․ «Ձեզ մի անեկդոտ պատմեմ «Հանրային հեռուստաընկերություն...
Պատմական իրադարձություն էր։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ մեկնաբանելով երեկ Ադրբե...
Եղանակային պայմաններով պայմանավորված Լարսը փակ էր, հիմա բացվել է, արդեն մատակարարումներ կան, ենթադրում եմ, որ մի քանի օր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանը «Մամուլի ազատության համաշխարհային ինդեքսում» նահանջել է 16 կետով՝...
Կառավարությունն իր այսօրվա՝ ապրիլի 30–ի նիստում գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ներմուծման...
Politico լրատվականի փոխանցմամբ՝ ԵՄ-ն քննարկում է Կիևի հետ աստիճանական մերձեցման այլընտրանքային ձևաչափեր։ Սա, մասնավորապե...
Իսրայելական Elbit Systems ընկերության կողմից արտադրված Watchkeeper XR մարտավարական անօդաչու թռչող սարքն առաջին անգամ օդ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին արձագանքել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ մայիսի 9-ի կապակցությամբ հրադադա...
Հայաստանի Հանրապետությունում ջրային խնդիրները առաջիկա հնգամյակում լինելու են պետական քաղաքականության առաջնահերթ ուղղությ...
Չինաստանում գործարկել են KAI տեսակի ռոբոտին: Վերջինիս գաղափարը պարզ է՝ միաժամանակ փոխարինել դայակին, տնային տնտեսուհուն...
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը տարածել է հայտարարություն՝ եվրոպական երկրների առաջնորդներին ուղղվա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանը վավերացնում է «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրությունը, որը նպատակ...
Նահանգապետը հաստատել է, որ տեղի է ունեցել հարձակում «Պերմի երկրամասի արդյունաբերական օբյեկտներից մեկի վրա», բայց չի նշել...
Մայիսին օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը հանրապետության ողջ տարածքում կանխատեսվում է կլիմայական նորմայի սահմաններում, տեղո...
Կառավարությունը հավանություն է տրվել «Խաղաղության խորհրդի կանոնադրությունը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագծին։ Նախագծով...
Ուզում եմ ուրախությամբ արձանագրել, որ FIFA-ն մի շատ կարևոր որոշում է կայացրել՝ 2029 թվականի Աշխարհի մինչև 20 տարեկանների...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը մայիսի 5-ին պետական այցի շրջանակում կայցելի Գյումրի, որտեղ ներկա կգտնվի լայնամասշտաբ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •«Զվարթնոց» օդանավակայանում կանխվել է Ռուսաստանի քաղաքացիների կողմից շուրջ 7...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն իրազեկում է․ «Արտասահմանում բնակվող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին որևէ պարագայում՝ նյութ...
Այսօր Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան կուղարկվեն հացահատիկ և պարարտանյութ: Այս մասին հայտնում են «ԱՊԱ» լրատվական գործակալութ...
Բացահայտվել է խոշոր չափերի` կանխիկ 72,6 մլն ռուսական ռուբլու՝ Հայաստան ներկրման դեպք։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի պե...
ԱՄՆ Զինված ուժերի Կենտրոնական հրամանատարությունը դիմել է Պենտագոնին՝ տարածաշրջանում Dark Eagle համակարգեր տեղակայելու խն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ընտրակաշառքի գործ և ձերբակալություն. «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայա...
Խոշոր գործարար, ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը պատրաստվում է Հնդկաստանից 350 հազար կիլոգրամ գոմեշի միս նե...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցեր նախարար Արսեն Թորոսյանը սոցցանցի իր էջում անդրադարձել է «Ուժեղ Հայաստան»-ի ընտրակաշառքի...
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում իրականացվող քրեական վարույթի շրջանակում կատարված ապացուցողական,...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը սոցցանցի իր էջում անդրադարձել է «Ուժեղ Հայաստան»-ի ընտ...
Իրանի Մեջլիսի նախագահ Մոհամադ Բաղեր Ղալիբաֆը X սոցիալական ցանցի իր էջում անդրադարձել է ԱՄՆ վարչակազմի կողմից կիրառվող շր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական հայտարարությունները. Սամվել Կարա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն իր սոցիալական հարթակում անդրադարձել է Դաշնային պահուստային համակարգի (ՖՊՀ) նախագահ Ջերոմ Փաուե...
Ապրիլի 30-ի գիշերը Ռուսաստանի կողմից Օդեսայի ուղղությամբ իրականացված անօդաչու սարքերի երկալիք հարձակման հետևանքով կան բա...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող վարույթի շրջանակներում մեղադրանք է ներկայացվել պաշտպանության և արտակարգ իրավիճակների նախ...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակը հայտարարել է, որ շրջափակումը չի գործում և կանխատեսել է նավթի գների հետագա աճ։ Իրանի օրենսդիր մ...
«Փաստ» թերթը հայտնում է, որ մարտ ամսին գնաճը կազմել է 4,5%, ինչն ավելին է փետրվարի 4,3% ցուցանիշից։ «Լույս» հիմնադրամի դ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իսրայելի նախագահին ներում շնորհելը Բենիամին Նեթանյահուին կդարձնի «ազգային հեր...
Հայաստանի կրթական համակարգում նախատեսվում են բովանդակային փոփոխություններ, որոնք վերաբերում են մի շարք առարկայական բնագա...
Իրավիճակի թարմացում՝ Բյուրեղավանում արձանագրված աղիքային վարակիչ հիվանդության դեպքերի վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում են...

Статья Мхитара Айрапетяна в Forbes
В международном авторитетном журнале Forbes опубликована новая статья министра высоких технологий Мхитара Айрапетяна под...
В Ереване по делу о смерти 1 год и 2 месяца ребёночка по имени Алекс в настоящее время под стражей находится только женщ...
Иранская сборная примет участие в чемпионате мира 2026 года и проведет свои матчи в США, заявил президент Международной...
Премьер Словакии Роберт Фицо заявил, что мировые цены на нефть напрямую связаны со сном президента США Дональда Трампа....
Фанат «Реал Овьедо», который оскорбил Маркуса Рэшфорда на расистской почве, был осужден на девять месяцев лишения свобод...
Исполняющий обязанности руководителя финансового отдела Пентагона Джулс Херст сообщил, что проект бюджета на 2027 финанс...
Белый дом сообщает о том, что ведет «активные переговоры» с Конгрессом по вопросу войны с Ираном. «Президент Трамп откры...
Ожидается, что президент США Дональд Трамп в четверг выслушает представителей Пентагона о обновленных военных вариантах...
Президент России Владимир Путин заявил, что глава Дагестана Сергей Меликов завершает свою работу в республике и переходи...
Президент США Дональд Трамп выдвинут в числе кандидатов на Нобелевскую премию мира. Согласно информации агентства Reuter...
Вашингтонский суд отклонил просьбу о смягчении условий содержания под стражей для Коула Томаса Аллена, обвиняемого в пок...
Прошлые новости – кратко и содержательно. По делу о подкупе трех человек арестованы. Арестованные, по обвинению в распре...
Высший представитель Европейского Союза Кая Каллас сообщила, что мирные переговоры по Украине на данный момент находятся...
Российская Федерация через территорию Азербайджана осуществила очередную доставку груза в Армению. По информации азербай...
Министр обороны Израиля Исраэль Кац заявил о возможности возвращения к военным действиям против Ирана в ближайшем будуще...
Официальный представитель МИД РоссииMaria Захарова прокомментировала слова главы европейской дипломатии Кайи Каллас, ссы...
Прошлые новости — кратко и содержательно. На заседании ЦИК возникла напряженная ситуация из-за документальных недостатко...
По делу о взяточничестве на выборах вчера были арестованы 5 человек, из которых для 3-х избрана мера пресечения в виде а...
Президент Ирана заявил, что периодические атаки в ходе переговоров стали причиной утраты доверия к Соединённым Штатам. П...
В рамках государственного визита президента Франции Эммануэля Маκрона в Армению, 5 мая в Гюмри мы примем участие в конце...
Центральная избирательная комиссия Армении на экстренном заседании 30 апреля собрала повестку дня, касающуюся выборов в...
Президент США Дональд Трамп призвал канцлера Германии сосредоточиться на внутренних проблемах своей страны и на разрешен...
На заседании парламентской комиссии положительное заключение получил законопроект, предусматривающий изменения в закон «...
Новости прошедшего часа - кратко и по существу. Республиканская служба по безопас food-сфере Армении начала контроль и л...
Правительство Армении одобрило пакет законопроектов о внесении дополнений и изменений в Налоговый кодекс Республики Арме...
Республика Армения, САТМ начал контроль в «Джермук Групп». Об этом сообщил пресс-секретарь структуры Ануш Харутюнян для...
Новости часа в кратком и содержательном формате: Армения пригласила президента Турции и других европейских лидеров на са...
1 мая на участке улицы Амиряна – от площади Республики до перекрестка с улицей Маштац будет проходить праздничный парад...
Бывший чемпион UFC в легком весе Хабиб Нурмагомедов ответил на утверждение армянского бойца Армана Царукяна о том, что п...
Auroranews.am ранее сообщал, что на заседании правительства РА было принято решение о том, что в 2026 году на ввоз отдел...
Турецкие и азербайджанские СМИ сообщают, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган приглашен принять участие в саммите Е...
Государственный комитет по доходам сообщает, что срок платежа страховых взносов для индивидуальных предпринимателей и но...
Прошедшие час новости в кратком и содержательном формате: Роспотребнадзор заблокировал продажу еще 1,1 миллиона бутылок...
Иранский духовный лидер заявил, что стабильность в регионе возможна только без присутствия иностранных сил. В выступлени...
В посольстве США в Армении опубликована информация о визах для иммигрантов. «После того, как вы станете гражданином США,...
Правительство Армении ведет ежедневную работу по возвращению армян, находящихся в заключении в Азербайджане. Об этом на...
Последние новости за час в кратком и содержательном формате: Открытие КПП Ларс поможет Армении преодолеть дефицит сжижен...
Во время брифинга правительства журналист спросил, ожидается ли приезд президента Украины Владимира Зеленского в Армению...
В соответствии с рекомендацией контрольного органа в сфере защиты прав потребителей России с оборота было изъято еще 1,1...
Они менее численны, чем мы, поэтому мы всё равно победим. Об этом в здании Антикоррупционного суда заявил президент парт...
Предлагается внедрить четырехступенчатую программу, которая позволит решить жилищные вопросы примерно 2850 жителей, служ...
Новости за последний час – кратко и содержательно. Прошли исторические визиты вице-премьеров Армении и Азербайджана. Ник...
Мы никогда не обсуждали такие вопросы с Азербайджаном и не будем их обсуждать. Об этом на брифинге правительства заявил...
Исполнительный директор государственного телеканала Геворк Мовсисян заявил: «Позвольте мне рассказать вам анекдот: «Госу...
Историческое событие. Об этом в разговоре с журналистами заявил премьер-министр Никол Пашинян, комментируя приезд азерба...
С учетом погодных условий Ларс был закрыт, сейчас он открыт, уже идут поставки, предполагаю, что через несколько дней на...
Актуальные новости за последний час в кратком и содержательном виде: Армения упала на 16 позиций в «Глобальном индексе с...
Правительство на своём сегодняшнем, 30 апреля, заседании освободило от ввозной пошлины компанию «МИТ ФУД», принадлежащую...
По данным издания Politico, ЕС рассматривает альтернативные форматы постепенного сближения с Киевом. В частности, это вк...
Беспилотный летательный аппарат Watchkeeper XR, произведенный израильской компанией Elbit Systems, впервые поднялся в во...
Президент Украины Владимир Зеленский отреагировал на предложение президента России Владимира Путина о перемирии в связи...
Вопросы водоснабжения в Республике Армения будут одним из приоритетных направлений государственной политики в ближайшие...
В Китае запущен робот KAI. Идея последнего проста — он одновременно заменяет няню, домохозяйку и курьера. При массовом п...
Президент партии "Страна жизни" Мане Тандилян опубликовала заявление касательно писем, адресованных лидерам европейских...
Прошедший час новостей — кратко и содержательно. Армения ратифицирует устав «Совета мира», целью которого является содей...
Губернатор подтвердил, что произошел инцидент на «одном из промышленных объектов Пермского края», однако не уточнил назв...
В мае ожидается, что средняя температура воздуха по всей территории республики будет в пределах климатической нормы, тог...
Правительство дало согласие на проект закона "О ратификации устава Совета мира". По проекту предлагается ратифицировать...
С радостью сообщаю, что FIFA приняла очень важное решение: чемпионат мира по футболу среди молодежи до 20 лет пройдет в...
Президент Франции Эммануэль Макрон 5 мая в рамках государственного визита посетит Гюмри, где примет участие в масштабной...
Новости прошедшего часа — кратко и по существу: В аэропорту «Звартноц» предотвращена контрабанда, осуществленная граждан...
Антикоррупционный комитет информирует: «Гражданам Республики Армения, проживающим за границей, в любых случаях не следуе...
Сегодня через территорию Азербайджана в Армению будут отправлены зерно и удобрения. Об этом сообщает информационное аген...
Выявлен случай импорта наличной суммы в 72,6 млн российских рублей в Армению. Об этом сообщает Государственная налоговая...
Командование Центральных сил США обратилась в Пентагон с просьбой развернуть системы Dark Eagle в регионе. Согласно инфо...
Новостные сводки за последний час – кратко и содержательно. Дело о подкупе и арест: В отношении представителя партии «Си...
Крупный бизнесмен и бывший депутат Республиканской партии Армении Самвел Александян планирует импортировать 350 тысяч ки...
Министр труда и социальных вопросов Армении Арсен Торосян в своей записи в социальных сетях прокомментировал новую запис...
В рамках расследования, проводимого Следственным комитетом Республики Армения по делу, связанному с г. Ереваном, в резул...
Глава парламентской фракции «Гражданский договор» Хайк Конджоран прокомментировал в своем аккаунте в соцсетях новую запи...
Президент Меджлиса Ирана Мохаммад Багер Галибаф в своем аккаунте в социальной сети X прокомментировал политику санкций,...
Новости прошедшего часа — кратко и содержательно. «Сильный Армения» — предвыборные заявления. Самвел Карапетян выразил у...
Президент США Дональд Трамп в своей социальной сети прокомментировал намерение председателя Федеральной резервной систем...
В ночь на 30 апреля в результате продолжительной атаки беспилотников России на Одессу пострадало множество людей. Россий...
В рамках расследования, проводимого Антикоррупционным комитетом, обвинение предъявлено бывшему заместителю министра обор...
Спикер парламента Ирана заявил, что санкции не действуют и предсказал дальнейший рост цен на нефть. Глава законодательно...
Газета «Факт» сообщает, что в марте инфляция составила 4,5%, что выше февральского показателя в 4,3%. По оценкам фонда «...
Президент США Дональд Трамп заявил, что прощение президента Израиля Беньямина Нетаньяху сделает его «национальным героем...
В образовательной системе Армении планируются содержательные изменения, касающиеся ряда предметных областей. На данный м...
Обновление по случаям кишечной инфекционной болезни, зарегистрированным в Бюракане: Об этом сообщает Национальный центр...