Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև հարաբերությունները պրագմատիկ են. Լավրով
Ռուսաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև հարաբերությունները պրագմատիկ են. երկու կողմերը ճանաչում են միմյանց ազգային շահերը,...
Աջափնյակի կրակոցների դեպքով նախաձեռնվել է քրվարույթ՝ սպանության, սպանության փորձի, խուլիգանության ապօրինի հրազեն պահելու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և նրա թիմը հսկայական ժամանակ և ջանքեր են նվիրում Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորմանը, հայ...
Վերջին տարիներին Երևանում փոխարինել ենք 2560 վերելակ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավին...
Ռուսաստանի նախագահի օգնական և Ուկրաինայի խաղաղության բանակցություններում ռուսական պատվիրակության ղեկավար Վլադիմիր Մեդինս...
Պուտինը նշում է, որ Ռուսաստանը Կուբայի դեմ նոր սահմանափակումները համարում է անընդունելի։ «Մենք հիմա գտնվում ենք հատուկ ժ...
Վատիկանը չի մասնակցի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ ստեղծված «Խաղաղության խորհրդին», ըստ Սուրբ Աթոռի պետքարտո...
Ֆրանսիայում գրանցվել է անձրևների ամենաերկար տեղումները՝ 36 անընդմեջ անձրևոտ օր։ Météo-France օդերևութաբանական ծառայությա...
Զելենսկին վրդովված է Ռուսաստանի և Բելառուսի՝ Պարալիմպիկ խաղերին իրենց ազգային դրոշների ներքո մասնակցելուց։ «Սրանք կեղտոտ...
Թրամփի վարչակազմը զգալիորեն մեծացրել է իր ռազմական ներկայությունը տարածաշրջանում՝ երկու ավիակիր, հարյուրավոր կործանիչներ...
Սպանված 3–ամյա Տիգրանի քույրը և եղբայրները վերադարձել են իրենց մայրիկի մոտ։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են Առողջա...
Ուկրաինայի զինված ուժերի նախկին գլխավոր հրամանատար և Մեծ Բրիտանիայում Ուկրաինայի ներկայիս դեսպան Վալերի Զալուժնին մեղադր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով 45-ամյա տղամարդը մահացել է,...
Փետրվարի 18-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Աջափնյակում կրակոցների հետևանքով 7 քաղաքացի տեղափոխվել է հիվանդանոց, նրանց...
Ոստիկանները պարզել են միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը․ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները շարունակվում են: Փետրվարի...
Հանրապետական հիվանդանոցից ArmLur.am-ին հայտնել են, որ Աբելյան փողոցում կրակոցների հետևանքով 3 անձ վիրահատվում է, իսկ 2 ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 քա...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ խոսքի ազատության շուրջ ձևավորված որոշ պատկերացումներ անընդունելի են,...
Այսօր Աջափնյակ թաղամասում տեղի ունեցած դեպքի հետևանքով նախնական տվյալներով հիվանդանոց է տեղափոխվել 7 քաղաքացի: Այս մասին...
Այսօր՝ փետրվարի 18-ին կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 16:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Երևանի Աջափնյակում կրակոցների հետևանքով հրազենային վնասվածքներով հիվանդանո...
Իդրամ վճարային համակարգն իր բաժանորդներին տեղեկացրել է, որ մարտի 2-ից էլեկտրոնային դրամապանակներում առկա դրամական միջոցն...
Քիչ առաջ Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում կրակոցներ են հնչել։ Ականատեսներից մեկը նկարահանել է միջադեպի բացառիկ կադրերը,...
Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիգրան Բասեղյանն ավարտում է կարիերան ազգային ընտրանու կազմում: Բարսեղյանը հանդես...
Օնլայն տաքսու վարորդներն Երևանի Բրազիլիայի հրապարակում ակցիա են իրականացնում, նրանք ստորագրահավաք են սկսել և պահանջում ե...
Իրանի դեմ հնարավոր նոր պատերազմը չի բխում տարածաշրջանի շահերից և կարող է խորացնել անկայունությունը։ Այդ մասին հայտարարել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Օնլայն տաքսու վարորդները բողոքի ակցիա են անցկացրել՝ պահանջելով ճանաչել իրե...
Ռուսաստանը վերահաստատում է իր հանձնառությունը հայկական երկաթուղու կառավարմանը և դրա ենթակառուցվածքներում ներդրումներ կատ...
Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված նոր քրեական գործով նախաքննության փուլում կիրառված խափանման միջոցը՝ երկրից չբացակայելու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ժնևում Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի բանակցությունները տևել են երկու ժամ...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ իրատեսական եվրոպական անվտանգության համակարգ հնարավոր չէ կառուցել...
Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն հայտարարել է, որ այն պնդումը, թե Ուկրաինան պաշտպանում է Եվրոպան, չի հ...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ հնարավոր նոր պատերազմը վնաս կհասցնի ամբողջ տարածաշրջան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վերջին օրերին Հայաստանում գրանցվել է նորմայից 7-12 աստիճանով բարձր ջերմայի...
Հայաստանը հայտարարում է, որ հնարավոր է սահմանների բացում և Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերագործարկում։ Այս մասին Restart քաղաք...
Հունաստանը Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր է և առկա է մեծ ներուժ երկկողմ համագործակցությունը խորացնելու համար։ «Արմենպր...
Ռուսաստանի թվային զարգացման նախարար Մակսուտ Շադաևը հայտարարել է, որ Telegram մեսենջերը, ռուսական կողմի պնդմամբ, համագործ...
Իսրայելական շրջանակներում կարծում են, որ Իրանի շուրջ ընթացող բանակցությունները կարող են ավարտվել անհաջողությամբ։ Այս մաս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ադրբեջանը շարունակում է Նախիջևանում նոր երկաթգծի կառուցումը՝ այն կապելով «...
Լեհաստանը չի նախատեսում մասնակցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնած «Խաղաղության խորհրդին»։ Այս մասին հայտարարել է Լե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ժնևում անցկացվել են ռուս-ամերիկյան և ռուս-ուկրաինական ձևաչափերով բանակցութ...
«Ադրբեջանական երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ն շարունակում է նոր երկաթգծի կառուցումը Նախիջևանում։ Այս մասին հայտնում է Caliber.az-ը։...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի նկատմամբ պատժամիջոցներ սահմա...
Իրանն ու Ռուսաստանը հինգշաբթի համատեղ ռազմածովային զորավարժություններ կանցկացնեն Օմանի ծովում և Հնդկական օվկիանոսի հյուս...
Միջազգային իրավապաշտպան Amnesty International կազմակերպության Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տնօրեն Մարի Ստրութե...
ԱՄՆ Սենատի Հանրապետական կուսակցության խմբակցությունը X հարթակում հրապարակել է հայտարարություն՝ արձագանքելով Իրանի գերագո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ժնևում մեկնարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների երկրորդ օրը։ • Զելե...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեից ստացված հաղորդման հիման վրա նախաձեռնված քրեական վարույթով իր...
Ժնևում կայացած բանակցությունները, որոնք անցկացվել են երեք տարբեր ձևաչափերով, տևել են մոտ վեց ժամ։ Քննարկումներին մասնակց...
Ճապոնիայի Իչիկավա քաղաքի կենդանաբանական այգում վեցամսյա մակակ Պանչի մասնակցությամբ տեսանյութը լայն արձագանք է ստացել սոց...
Նյու Մեքսիկոյում ստեղծվել է երկկուսակցական հանձնաժողով, որը կքննի Ջեֆրի Էպշտեյնի «Ռանչոյում» նրա անձնական մասնակցությամբ...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ արվում է ամեն հնարավո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: · Վարչապետը մեկնել է ԱՄՆ՝ մասնակցելու Խաղաղության խորհրդի նիստին։ · ԱՄՆ փոխն...
Ուկրաինայում պատերազմը, հավանաբար, չի ավարտվի ընթացիկ տարում։ Այս տեսակետն է հայտնել գերմանական Rheinmetall ռազմարդյունա...
Վաշինգտոնը Մերձավոր Արևելքում միջուկային զենքի տարածման կանխումը դիտարկում է որպես առաջնահերթ ուղղություն, քանի որ Թեհրա...
Տարադրամի փոխարժեքներն ըստ rate.am-ի․ ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374,14 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Այս մասին գրել է վարչապետի խոսնակ Ն...
ԱՄՆ Կոնգրեսի շենքի հարակից տարածքում ոստիկանությունը ձերբակալել է 18-ամյա երիտասարդի, որը իր հետ ունեցել է որսորդական հր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ·Առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է, որ շաքարային դիաբետ ունեցող 2...
Վաշինգտոնը կարող է դիմել ռազմական ուժի, եթե Թեհրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն։ «ԱՊԱ» լրատվական գործակալության...
Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոն...
ԱՄՆ հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիտկոֆը զեկուցել է Ժնևում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների հետ կայացած բանակցությո...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 18-ին պլանային նորոգման աշխատանք...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 18-19-ին, 22-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ․ նախալեռնայի...
Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն մերժել է Կիևին Եվրոպայում Patriot հրթիռներ արտադրելու թույլտվություն...

Russia and the United States Maintain Pragmatic Relations: Lavrov
Russia and the United States maintain pragmatic relations as both sides recognize each other's national interests, state...
Criminal proceedings have been initiated regarding the shooting incident in Ajapnyak, under the articles pertaining to m...
US President Donald Trump and his team are dedicating enormous time and effort to resolving the conflict in Ukraine, sta...
In recent years, we have replaced 2560 elevators in Yerevan. This was announced by Tigran Avinyan, the Mayor of Yerevan,...
The assistant to the President of Russia and head of the Russian delegation in peace talks with Ukraine, Vladimir Medins...
Putin emphasizes that Russia considers new restrictions against Cuba unacceptable. “We are in a special period now, with...
The Vatican will not participate in the ‘Council for Peace’ established by U.S. President Donald Trump, according to Car...
France has recorded the longest period of continuous rainfall, with 36 consecutive rainy days. According to Météo-France...
Zelensky is outraged by Russia and Belarus participating in the Paralympic Games under their national flags. He stated,...
The Trump administration has significantly increased its military presence in the region, deploying two aircraft carrier...
The siblings of three-year-old Tigran, who was killed, have been returned to their mother. This was reported to the medi...
The former Chief Commander of the Ukrainian Armed Forces and the current Ambassador of Ukraine to the United Kingdom, Va...
Concise and substantive news from the past hour: A 45-year-old man has died following gunfire in Ajapnyak, while 6 injur...
As of February 18 at 19:35, all inter-state and republican significance roads in Armenia are open. This is reported by t...
Recent news summarized in brief: A shooting in Ajapnyak has resulted in seven individuals being hospitalized, one of who...
The police have identified all individuals involved in the incident; operational and investigative measures are ongoing....
The Republican Hospital has informed ArmLur.am that three individuals are undergoing surgery due to gunfire on Abelyan S...
Brief and substantial news from the past hour: Seven people were hospitalized following the shootings in Ajapnyak, with...
French President Emmanuel Macron has stated that certain notions surrounding freedom of speech are unacceptable, especia...
Today, as a result of the incident in the Ajapnyak neighborhood, preliminary reports indicate that 7 citizens have been...
On February 18, shots were fired in Yerevan. Around 4:00 PM, operational information was received at the Police Criminal...
Yesterday's news summarized: In Ajapnyak, Yerevan, six individuals sustained gunshot wounds and were hospitalized; a cri...
The Idram payment system has informed its subscribers that starting from March 2, forced collection service measures may...
Gunfire has been reported earlier today in the Ajapnyak administrative district of Yerevan. An eyewitness captured exclu...
The player of the Armenian national football team, Tigran Barskyan, has announced his retirement from the national squad...
Online taxi drivers are staging a protest at Brazil Square in Yerevan. They have initiated a petition and demand to be r...
Possible new war against Iran does not serve the interests of the region and may deepen instability. This was stated by...
Latest news summarized and substantive: Online taxi drivers held a protest demanding recognition as registered employees...
Russia reaffirms its commitment to managing the Armenian railway and investing in its infrastructure, stated Maria Zakha...
The pretrial restriction placed on Serzh Sargsyan, prohibiting him from leaving the country due to a newly initiated cri...
Here are the latest news highlights summarized: Negotiations between Russia, the USA, and Ukraine in Geneva lasted for t...
Turkish President Recep Tayyip Erdogan has stated that a realistic European security system cannot be established withou...
The Hungarian Minister of Foreign Affairs, Peter Szijjarto, has stated that the claim that Ukraine is defending Europe i...
Turkey's President Recep Tayyip Erdogan has announced that a potential new war against Iran would harm the entire region...
Recent news highlights in Armenia summarized: In the past days, Armenia has experienced a temperature increase of 7-12 d...
Armenia announces that the reopening of borders and the reoperation of the Gyumri-Kars railway is possible. This was sta...
Greece is an important partner for Armenia and there is significant potential to deepen bilateral cooperation. This was...
Russia's Minister of Digital Development, Maksut Shadayev, has stated that the Telegram messenger is allegedly collabora...
Israeli circles believe that the ongoing negotiations surrounding Iran may end unsuccessfully. This was reported by Isra...
Yesterday's news summarized and detailed: Azerbaijan continues the construction of a new railway in Nakhchivan, connecti...
Poland does not plan to participate in the 'Peace Council' initiated by US President Donald Trump. This was announced by...
Last hour's news presented briefly and substantively: Russian-American and Russian-Ukrainian negotiations were held in G...
The Azerbaijani Railways Company continues the construction of a new railway in Nakhchivan. This was reported by Caliber...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced sanctions against Belarusian President Alexander Lukashenko, accusi...
Iran and Russia will hold joint naval exercises on Thursday in the Sea of Oman and the northern part of the Indian Ocean...
The director of Eastern Europe and Central Asia for the international human rights organization Amnesty International, M...
The Republican Party of the U.S. Senate has published a statement on platform X in response to threats made by Iran's Su...
Yesterday's news summarized and concise: The second day of negotiations regarding Ukraine has commenced in Geneva. Zelen...
The Anti-Corruption Committee of Armenia has initiated a criminal case based on a report received from the State Revenue...
The negotiations held in Geneva, which took place in three different formats, lasted for about six hours. The discussion...
A video featuring a six-month-old macaque named Panji from the Ichikawa Zoo in Japan has garnered significant attention...
A bipartisan commission has been established in New Mexico to investigate the crimes committed by Jeffrey Epstein at his...
The official representative of the Russian Ministry of Foreign Affairs, Maria Zakharova, stated that every possible effo...
News from the past hour, summarized and substantial: The Prime Minister has traveled to the US to participate in a meeti...
The war in Ukraine will likely not end this year. This opinion was expressed by Armin Papperger, the CEO of the German d...
Washington views the prevention of nuclear weapons proliferation in the Middle East as a priority, as Tehran's acquisiti...
According to rate.am, the exchange rates are as follows: The maximum buying price of the US dollar is 374.14 AMD, while...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, has departed for the United States on a working visit. This was announce...
A young man, aged 18, was arrested by police in the vicinity of the US Capitol building for carrying a hunting rifle. Th...
Last hour news summarized and insightful: The Ministry of Health has announced that beneficiaries aged 29-40 with diabet...
Washington may resort to military force if talks with Tehran reach a deadlock. This was stated by U.S. Vice President Ja...
Today, we are expecting one of the warmest days of February. This was announced by the deputy director of the "Hydromete...
The United States special envoy, Steve Whitcoff, has reported on the results of the first day of negotiations held in Ge...
The closed joint-stock company "Electric Networks of Armenia" informs that on February 18, planned maintenance work will...
From February 18-19, and on the afternoon of the 22nd, precipitation is expected in various regions of the Republic of A...
Ukrainian President Zelensky has announced that the US has denied Kyiv's request for permission to produce Patriot missi...