Զելենսկին հանձնարարել է իր թիմին Ժնևում կազմակերպել Պուտինի հետ հանդիպում
Զելենսկին հանձնարարել է իր թիմին Ժնևում կազմակերպել Պուտինի հետ հանդիպում, հայտնում է Axios–ը: Զելենսկին պատրաստ է քննար...
Կրեմլը կոչ է արել մարդկանց չսպասել որևէ մեծ հայտարարություն Ժնևում բանակցությունների առաջին օրվանից հետո: Փետրվարի 17-ին...
Գերդան՝ Երևանի սիրելի խորհրդանիշը, ով նույնիսկ իր սեփական գտնվելու վայրը ուներ Google Maps-ում, մահացել է։
Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը հայտարարել է, որ ուկրաինական, ամերիկ...
Ռուսներին և բելառուսներին թույլատրվելու է Ձմեռային Պարալիմպիկ խաղերին մասնակցել իրենց ազգային դրոշների ներքո։ Եթե մարզիկ...
Ռուսաստանի Պետդուման ընդունել է օրինագիծ, որը լիազորում է ԱԴԾ-ին արգելափակել Ռուսաստանում ցանկացած կապ՝ նախագահ Վլադիմիր...
Օրվա դրական լուրով կիսվեմ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և կից տեսանյո...
Ռուսաստանը սպառնում է օգտագործել ռազմածովային նավատորմը Բալթյան երկրներում շրջափակման դեպքում։ ՆԱՏՕ-ն ծրագրում է շրջափակ...
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև Ժնևում կայացած մոտիկ բանակցությունների երկրորդ փուլն ավարտվել է «լավ առաջընթացով», - ասել է Օմանի արտ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Ժնևում ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններում քննարկվել են միայն միջ...
Փետրվարի 9-15-ը ՆԳՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 628 դեպք, որից 162-ը՝ արտակարգ: Այս մասին տե...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ժնևում Իրանի շուրջ բանակցություններից առաջ Օմանի արտգործնախարարը հանդ...
Ռուբեն Վարդանյանի իրավաբանական խումբը հայտարարություն է տարածել. «Սույն թվականի փետրվարի 17-ին Բաքվի ռազմական դատարանը մ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատրաստ է հնարավորություն տալ Իրանին հարցը կարգավորել դիվանագիտական ճանապարհով, սակայն այլընտր...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Առողջապահության նախարարությունը պարզաբանել է պոլիկլինիկաներում աշխատա...
Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Գևորգ Մանուկյանի Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի եղբոր՝ Գևորգ Ներ...
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը պարզաբանել է, որ պոլիկլինիկական օղակի բուժաշխատողները աշխատավարձը ստանում են երկու մա...
Արագածոտնի թեմի գլխավոր հաշվապահ Նաիրա Ալավերդյանն ազատվեց տնային կալանքից։ Այս մասին տեղեկանում ենք փաստաբան Մարինե Ֆար...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 10 տարվա ազատազրկման և...
Այսօրվա դրությամբ ունենք մոտ 25 հազար քաղաքացի, որ դեռ կանխիկ է ստանում իր կենսաթոշակներն ու նպաստները: Այդ մասին Ֆեյսբո...
Հունգարիայի արտգործնախարար Պետեր Սիյարտոն հայտարարել է, որ Բուդապեշտն ու Բրատիսլավան դիմել են Խորվաթիայի իշխանություններ...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Պետությունը շարունակում է բնակարանային աջակցության ծրագիրը երեխաներ ու...
Օրերս համացանցում տեսանյութ էր շրջանառվում, որում «Տոյոտայի» վարորդը մայրաքաղաքի Իսակովի պողոտայում խցանման ժամանակ մեքե...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության արժեքը կազմում է գրեթե 1 միլիարդ դոլար։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հ...
Իրանը անհրաժեշտության դեպքում կկարողանա կարճ ժամկետում փակել Օրմուզի նեղուցը, հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապ...
Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում...
Իսպանիայի կառավարությունը հանձնարարել է դատախազությանը հետաքննել սոցիալական մեդիայի հարթակներ X-ը, Meta-ն և TikTok-ը՝ ար...
Լեհաստանը չի պատրաստվում ներդրումներ կատարել կամ համաֆինանսավորել Գազայի հատվածի զարգացման նախագծերում, այս մասին հայտար...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Հայաստանում ամերիկյան մոդուլային ատոմակայանի կառուցման և սպասարկման հն...
Ռուսաստանը դրական է վերաբերվում Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) երկրների և Հնդկաստանի միջև անցյալ տարի սկսված ազատ...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարություններին՝ անդրադառնալո...
Այն, ինչի համար մեզ մեղադրում էին՝ վթարները կոծկելու ու քանակը նվազեցելու հետ կապված, մենք ինֆորմացիա ունենք, որ վթարներ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Իսմայիլ Բաղային հայտնել է, որ Վաշինգտոնը Իրանի հետ նախատեսվող բանակցու...
Եթե Հայաստանը 5 միլիարդ դոլար վճարի ամերիկյան մոդուլային ատոմակայանի կառուցման համար և 4 միլիարդ դոլար՝ դրա սպասարկման հ...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Ժնևում մեկնարկել է Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև միջուկային ծրագրի շուրջ անուղղակ...
ՌԴ Արտաքին գործերի նախարարությանպաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Լեհաստանի կողմից հնարավոր փոխհատու...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին հայտարարել է, որ Վաշինգտոնի փորձերը նախապես հայտնել հնարավոր բանակցությու...
Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի դատարանը վարույթ է ընդունել Գարեգին Բ-ի կողմից կարգալույծ հռչակված Տեր Արամ քահանա Ասատրյան...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման երկրորդ համար Արման Ծառուկյանը պատասխանել է ամերիկացի գրեփլեր Մայքի Մուսումեչիի մար...
Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Ժուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկ...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Ժնևում մեկնարկել է Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև Իրանի միջուկային ծրագրի շ...
Հյուսիս-հարավի Քաջարան-Ագարակ 32 կմ երկարությամբ կառուցվող ճանապարհահատվածում ավարտվել է երկրորդ՝ 530 մ (ներառյալ պորտալ...
2025-ի վերջի դրությամբ բանկային համակարգի ընդհանուր ակտիվները կազմել են շուրջ 12.8 տրլն դրամ, վարկային ներդրումները՝ 7,9...
ՔՊ-ական պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը տեսանյութ է տարածել իր էջում՝ «Վատ լուր ընդդիմության համար» գրառմամբ: Խոսքն ուղղել...
Ռուսաստանը կապի մեջ է իր նավթի գնորդների հետ, սակայն իրավիճակը բարդանում է Ուկրաինայի դիրքորոշմամբ, ասել է Ռուսաստանի նա...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման, ը...
Մյունխենը ցույց տվեց, որ Եվրոպան մնացել է համաշխարհային քաղաքականության եզրին։ Այս մասին գրում է գերմանական «Berliner Ze...
Ռուսաստանում Telegram մեսենջերի ամբողջական արգելափակումը կարող է սկսվել ապրիլի 1-ից։ Այս մասին գրում է Baza տելեգրամյան...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ խոսելով ընդդիմադիր քա...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Բաքվի դատարանը Արցախի նախկին պետնախարարին դատապարտել է 20 տարվա ազատազ...
Ապրանքային շուկաներում մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) դիմաց ոսկու ֆյուչերսների գները նվազել են։ APA-Economics-ի հաղոր...
Ինչպես հայտնել ենք, Ռուբեն Վարդանյանին Բաքուն դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման։Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքը հայտարարությա...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ցզինպինին՝ անդր...
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ ՊՆ N զորամասի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի համար կարևոր է հնարավորինս արագ միանալ բանակցային գործընթացին։ Այս...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Երևան հասած հասարակական գործիչը քննադատել է մայրաքաղաքի ճանապարհների վ...
Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման։ Ավելի վաղ հայտնել էինք՝ Արայիկ Հարությունյանը և Լևո...
Լեհաստանը նախապատրաստում է դատական հայց Ռուսաստանի դեմ՝ կապված «խորհրդային տիրապետության» հետևանքների համար հնարավոր փոխ...
Տարադրամի փոխարժեքներն ըստ rate.am-ի․ ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374,23 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379...
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ հետախուզական տվյալները վկայում են Ռուսաստանի կողմից էներգետիկ օբ...
SpaceX-ը Պենտագոնի համար մշակում է ձայնային կառավարմամբ անօդաչու թռչող սարքեր։ Այս մասին գրել է Bloomberg-ը: Էլոն Մասկի...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել նախկին պաշտոնյայից և նրան փ...
Փետրվարի 16-ի երեկոյան Զովունի-Եղվարդ ավտոճանապարհի Զովունի գյուղի սկզբնամասում կրակոցներ են հնչել, ինչի հետևանքով «Արմե...
Մեղրիից եկել հասել եմ Երևան։ Մի 400 կմ։ Գիտե՞ք որտեղ էին ամենաքանդված ճանապարհները։ Այս մասին գրել է «Իրազեկ քաղաքացիներ...
«Սիրելի հայրենակիցներ, Տեղեկացնում եմ, որ իմ եւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքացիական ամուսնությունն ավարտվել է։ Բոլորին...
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն հրաժարվել է ցուցմունք տալ՝ քննիչների հետ հանդիպման ժամանակ օգտվելով իր իրավունքից։ Ա...
Եվրոպական խորհրդարանը անվտանգության նկատառումներով անջատել է արհեստական բանականության մի շարք գործիքներ պատգամավորներին...
Ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը արգելափակել է հետևորդներից մեկին՝ «վատ արված» դիմանկարի համար։ Օգտատերը մատիտով նկարել է գ...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Ժնևում մեկնարկել են Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ԱՄՆ ներկայացուցիչների բան...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը շահագրգռված է Վաշինգտոնի հետ համաձայնության հասնելու հարցում և գիտակցու...
Սերտել պատմության դասերը՝ ըստ էության այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ և դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման,...
Երեք մարդ սպանվել են Ռոդ Այլենդ նահանգի Փոթաքեթ քաղաքում երիտասարդական հոկեյի խաղի ժամանակ տեղի ունեցած կրակոցների հետևա...
Մի շարք արաբական երկրներ և Եվրամիությունը դատապարտեցին Իսրայելի կառավարության որոշումը՝ սկսել Արևմտյան ափի մի մասում գտն...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 17-ին, 18-ի գիշերը, 20-21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 18...
Կրեմլը հայտարարել է Ժնևի բանակցություններում Կիևից տարածքային զիջումներ պահանջելու մտադրության մասին։ Պուտինի մամուլի քա...
ԵՄ-ն Ուկրաինայում համաձայնության հասնելու կոնկրետ առաջարկներ չունի, ի տարբերություն Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և նույնիսկ Կիևի, Ռ...

Zelensky Instructs Team to Organize Meeting with Putin in Geneva
Zelensky has instructed his team to organize a meeting with Putin in Geneva, Axios reports. He is prepared to discuss th...
The Kremlin has urged the public not to expect any significant announcements following the first day of negotiations in...
Geran, Yerevan's beloved symbol, which even had its own location on Google Maps, has passed away.
The Secretary of the National Security and Defense Council of Ukraine, Rustem Umierov, announced that the Ukrainian, Ame...
Russians and Belarusians will be allowed to participate in the Winter Paralympics under their national flags. If athlete...
The State Duma of Russia has adopted a bill that authorizes the FSB to block any communication in Russia based on the ac...
In a positive development, Health Minister Anahit Avanesyan has announced that free insulin pens and test strips will no...
Russia threatens to use its navy in the event of a blockade in the Baltic states. NATO plans to blockade the Kaliningrad...
The second round of close talks between the United States and Iran in Geneva has concluded with 'good progress,' said Om...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araqchi announced that discussions with the United States in Geneva focused exclusive...
From February 9 to 15, the National Crisis Management Center of the Ministry of Emergency Situations recorded 628 incide...
Latest updates in brief and substantive: The Omani Foreign Minister met with US representatives ahead of negotiations on...
Ruben Vardanyan's legal team has issued a statement. "On February 17 of this year, the military court of Baku rendered a...
The U.S. President Donald Trump is ready to give Iran the chance to resolve issues through diplomatic means; however, if...
Recent updates summarized and content-rich: The Ministry of Health has clarified the delays in salaries at polyclinics,...
The first instance court of the Armavir region, presided over by Judge Gevorg Manukyan, has replaced the bail conditions...
The rescue service reports that the highways in the Republic of Armenia are mainly passable. However, the roads leading...
The Ministry of Health of Armenia has clarified that healthcare workers in polyclinics receive their salaries in two par...
The chief accountant of the Aragatsotn Diocese, Naira Alaverdyan, has been released from house arrest. This information...
Here are the latest news summaries from the past hour: Baku's court has sentenced Ruben Vardanyan to 10 years in prison,...
As of today, we have about 25,000 citizens who are still receiving their pensions and benefits in cash. This was stated...
Hungarian Foreign Minister Peter Szijjarto has announced that Budapest and Bratislava have approached the Croatian autho...
Fresh news from the past hour summarized and detailed: The state continues its housing support program for families with...
Recently, a video circulated on the internet showing a Toyota driver navigating through a pedestrian designated area dur...
The value of the 'Armenian Electric Networks' company amounts to nearly 1 billion USD. This was announced by David Ghazi...
Iran is capable of closing the Strait of Hormuz in a short timeframe if necessary, stated Alireza Tangsiri, the commande...
The Civil Contract faction of the National Assembly has nominated Vanik Ohanyan for the position of head of the Health C...
The Spanish government has tasked the prosecution with investigating social media platforms X, Meta, and TikTok for the...
Poland is not planning to invest or co-finance development projects in the Gaza Strip, Polish Prime Minister Donald Tusk...
The latest updates from the past hour, concise and substantive: In Armenia, if the construction and maintenance cost of...
Russia is optimistic about the prospects of negotiations concerning the free trade agreement between the Eurasian Econom...
The Supreme Leader of Iran, Ayatollah Ali Khamenei, has responded to U.S. President Donald Trump's statements regarding...
According to former CEO of HETC, Davit Ghazinyan, the number of accidents has increased by approximately 40%. He stated...
Spokesman for Iran's Foreign Ministry, Ismail Baghaei, announced that Washington has met with the Director General of th...
If Armenia pays 5 billion dollars for the construction of an American modular nuclear power plant and 4 billion dollars...
Latest updates from the past hour summarized and concise: Indirect negotiations between Iran and the United States on th...
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, commented on reports regarding Poland's po...
Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei has declared that Washington's attempts to pre-announce the potential outco...
The first instance court of Armavir region has accepted the appeals of Father Aram Asatryan and Father Tadeh Takhmazyan,...
UFC lightweight ranking's second contender Arman Tsarukyan has responded to American grappler Mike Musumeci's challenge....
Satik Seyranyan has filed a lawsuit against Petros Ghazaryan. The president of the Journalists' Union, Seyranyan seeks t...
Latest updates from the past hour, concise and substantive: Direct negotiations between Washington and Tehran regarding...
The excavation of the second tunnel, measuring 530 meters (including portals), has been completed on the north-south Kaj...
By the end of 2025, the total assets of the banking system are expected to reach approximately 12.8 trillion AMD, with c...
Kyankoyan parliamentary member Vahagn Aleksanyan has shared a video on his page with the caption "Bad news for the oppos...
Russia is in contact with its oil buyers; however, the situation is complicating due to Ukraine's position, stated Dmitr...
Latest news updates in a concise and substantive format: The Baku court has sentenced Ruben Vardanyan to 20 years in pri...
The Munich conference demonstrated that Europe has remained on the sidelines of global politics. This was reported by th...
The full blocking of the Telegram messenger in Russia could start on April 1. This information is reported by the Telegr...
The Minister of Labor and Social Affairs of Armenia, Arsen Torosyan, made a post on his Facebook page discussing the rec...
Latest news highlights from the past hour: The Baku court has sentenced the former Prime Minister of Artsakh, Ruben Vard...
Prices for gold futures have dropped in commodity markets. According to APA-Economics, referencing stock exchange data,...
As previously reported, Rubén Vardanyan has been sentenced to 20 years in prison by Baku. Rubén Vardanyan's family has i...
The President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has sent a congratulatory letter to the President of the People's Republic of...
The Criminal Procedure initiated by the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia has established that an ind...
U.S. President Donald Trump has stated that it is crucial for Ukraine to join the negotiation process as soon as possibl...
Recent updates in brief: A public figure who arrived in Yerevan criticized the state of the capital's roads, noting that...
The Baku court has sentenced Ruben Vardanyan to 20 years in prison. Previously, we reported that Arayik Harutyunyan and...
Poland is preparing to file a legal claim against Russia related to possible compensation for the consequences of 'Sovie...
According to rate.am, the currency exchange rates are as follows: The maximum purchase price for the US dollar is 374.23...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has stated that intelligence data indicates preparations for new strikes against...
SpaceX is developing voice-controlled drones for the Pentagon. This was reported by Bloomberg. Elon Musk's xAI company s...
Recent updates summarized and insightful: The Anti-Corruption Court has accepted a lawsuit for the seizure of billions o...
On the evening of February 16, gunfire was reported at the Zvartnots-Yerevan highway, near the village of Zvartnots, res...
I have traveled from Meghri to Yerevan, a distance of about 400 km. Do you know where the most damaged roads were? This...
Dear compatriots, I inform you that my civil marriage to Prime Minister Nikol Pashinyan has ended. I ask everyone to be...
His Holiness Garabed II, the Catholicos of All Armenians, has refused to testify, exercising his right during a meeting...
The European Parliament has disabled several artificial intelligence tools on the devices provided to its members for se...
American businessman Elon Musk has blocked a follower over a "poorly done" portrait. The user sketched Musk with a penci...
The Anti-Corruption Court has accepted the petition of the General Prosecutor's Office regarding the confiscation of pro...
Latest news summaries from the past hour: Negotiations between representatives from Russia, Ukraine, and the USA have be...
U.S. President Donald Trump has stated that Iran is interested in reaching an agreement with Washington and is aware of...
"Learning the lessons of history is essentially what I am constantly doing, and that is one of the reasons we are today...
Three people have been killed in a shooting at a youth hockey game in Pawtucket, Rhode Island, according to reports from...
A number of Arab countries and the European Union have condemned the Israeli government's decision to begin registering...
In the Republic of Armenia, on February 17 and during the night of the 18th, as well as on the 20th-21st, dry weather is...
The Kremlin has announced its intention to demand territorial concessions from Kyiv during the Geneva talks. Putin's pre...
The EU has no concrete proposals for reaching an agreement in Ukraine, unlike Russia, the US, and even Kyiv, said Alexey...