Լուրերը մեկ տողով. Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը և տարածաշրջանային նոր զարգացումներ
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային
• Բաքվի դատարանը Արցախի նախկին պետնախարարին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման, իսկ մյուս նախկին ղեկավարների նկատմամբ հրապարակվել են տարբեր ժամկետներով վճիռներ։
• Արաբկիր վարչական շրջանում նախատեսված պլանային հոսանքազրկումները կտևեն մինչև ժամը 17:00։ Բնակիչները կարող են մանրամասներ ճշտել ՀԷՑ թեժ գծից։
• Շիրակի թեմի առաջնորդը դուրս կգրվի հիվանդանոցից և կալանքը կշարունակի կրել տանը։ Դատարանի որոշմամբ նրա գործունեության սահմանափակումներ հստակեցված չեն։
• «Գոգավան» անցակետում հայտնաբերվել են մաքսային հսկողությունից թաքցված ավելի քան 3 կգ զարդեր։ Կազմվել է մաքսային կանոնների խախտման արձանագրություն։
• ՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համար։ Գործը ուղարկվել է հակակոռուպցիոն դատարան։
• Թբիլիսիում Իրանի դեսպանատան դիմաց անցկացվել է համերաշխության ակցիա, որը միացել է ընդդիմության երթին։ Միջազգային օրակարգը նոր լարվածություն է ստեղծում Վրաստանի քաղաքական դաշտում։
• Լեհաստանը պատրաստվում է Ռուսաստանի դեմ փոխհատուցման պահանջով դատական գործընթացի։ Նախաձեռնությունը վերաբերում է խորհրդային շրջանի հետևանքներին։