Թրամփը Կալիֆոռնիայի նահանգապետին անվանել է անհաջողակ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը քննադատել և անտեղի է անվանել Մեծ Բրիտանիայի և Կալիֆոռնիա նահանգի միջև կնքված մաքուր էներգիայի...
Ռուսաստանի տնտեսական պահուստները զգալիորեն գերազանցում են Ուկրաինայինը՝ չնայած Եվրոպայի աջակցությանը, հայտարարել է Հունգ...
Եվրոպան չի կարող պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի, ասում է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարը: «Մենք կարող ենք պաշտպանվել միայն Ա...
Իրանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ դիրքորոշումը իր միջուկային ծրագրի վերաբերյալ «շեղվել է դեպի ավելի իրատեսական ուղղություն», -...
Վլադիմիր Զելենսկին ստորագրել է 10 ռուս մարզիկների նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու մասին հրամանագիր։ «Ուժի մեջ դնել Ուկր...
Հունգարիան կարող է ստիպված լինել իր ռազմավարական պաշարներից դուրս բերել 250,000 տոննա հում նավթ, եթե «Դրուժբա» խողովակաշ...
Արշակ Արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի անձնական կյանքի գաղտնիությունը խախտելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում իրականացվող քրեա...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին իր թելեգրամյան ալիքում հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պատրաստվում է նոր հարվածներ հաս...
UFC-ի նախկին չեմպիոն Խաբիբ Նուրմագոմեդովը տեղափոխվել է ԱՄԷ: Այս մասին հաղորդում է Mash-ը՝ հղում անելով գրանցամատյանի տվյ...
Փետրվարի 9-ից 16-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկու...
ԱՄՆ-ն համաձայնել է, որ Իրանի հետ բանակցությունները կկենտրոնանան բացառապես միջուկային հարցերի վրա: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիի...
Փետրվարի 16-ին՝ ժամը 19:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի` Հայաստան այցի շրջանակում «Starlink»-ը հայտարարել է, որ ավելի քան 100 տերմինալ է նվիրաբերել...
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման, որը շաբաթավերջին խոսեց այլմոլորակային կյանքի գոյության մասին, պարզաբանեց, որ իր նախագահ...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային։ • ՆԳ նախարարի մասնակցությամբ Փրկարար ծառայությունում ամփոփվել են 2025 թ...
Երևանում շարունակվում է փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը: Գործընթացն իրականացվում է բոլոր վ...
Մաշտոցի պողոտան անգամ հանգստյան օրերին գերծանրաբեռնված է և խցանված է: Auroranews-ը տեսանյութ է պատրաստել՝ անդրադառնալով...
«Վեոլիա ջուր» ՓԲԸ-ն ՀԾԿՀ-ի 2025 թվականի սեպտեմբերի 30-ի 2 որոշումներով տուգանվել է 10 միլիոն դրամով՝ նախապես հրապարակված...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային։ • Թալինի բենզալցակայանում տեղի ունեցած պայթյունից հետո բռնկված հրդեհը մ...
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը փետրվարի 12-ին Փրկարար ծառայությունում անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացք...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Բուդապեշտում հայտարարել է, որ Դոնալդ Թրամփը լիովին աջակցում է Վիկտոր Օրբանին՝ ընդգծելով,...
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Յոհանն Վադեֆուլը կոչ է արել Ֆրանսիային մեծացնել պաշտպանական ծախսերը՝ հայտարարելով, որ...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը կարող է գերակա հանրային շահ ճանաչվել, եթե պետության և սեփականատիրոջ միջև համ...
Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը հրապարակել է ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը։ Փետրվարի 11-ի դրությ...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սերգեյ Իվանովին հանել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի կազմից։ Համապատասխան որոշումը հրապա...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը թուրքական ընկերություններին հանձնելու օրակարգ չկա թեկուզ տեսական մակարդակում...
Ոսկու մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) ֆյուչերսների արժեքը ապրանքային շուկաներում նվազել է։ «APA -Economics»-ը, հղում ա...
Պաղեստինի իշխանությունները միջազգային կառույցների միջոցով նախաձեռնել են քայլեր՝ Իսրայելի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելու նպ...
Փետրվարի 16-ին ժամը 15։26-ին Արագածոտնի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ պայթյուն է տեղի ունեց...
Ոչ, ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերը չեն մտնում էլեկտրաէներգիայի սակագնի մեջ: Այս մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ լրագրողի հարցին ի պա...
ԱՄՆ գլխավոր դատախազ Փեմ Բոնդին հայտարարել է, որ Ջեֆրի Էփշտեյնի քրեական գործին առնչվող բոլոր նյութերը ամբողջությամբ հրապա...
Կասկածելի ծրար է ուղարկվել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակ։ Այս մասին հայտնում է The Jerusalem Post-ը։...
«Ինտեր»-«Յուվենտուս» խաղից հետո Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը հանդիպել է Հենրիխ Մխիթարյանի...
Հրայր Թովմասյանն այլևս Սահմանադրական դատարանի դատավոր չէ: Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցվել են նրա վերաբերյալ մեղա...
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը լրատվամիջոցների հետ զրույցում ասել է․ «Շատ ավելի դաժան են մեր ժողովրդին քերթելու։ Ուզ...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը ձգտում է Իրանի հետ խնդիրները լուծել դիվանագիտական ճանապարհով,...
ՀԾԿՀ նախագահ Մեսրոպ Մանուկյանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է. «Այն պահից, երբ ժամանակավոր կառավարման է հանձնվել ՀԷՑ-ը՝...
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել է, որ Թբիլիսին Ռուսաստանի հետ չի վարել բանակցություններ ոչ դիվանագիտական հ...
Հունվարին Ադրբեջանից Հայաստան արտահանված արտադրանքի ընդհանուր արժեքը կազմել է 2 մլն 403,57 հազար ԱՄՆ դոլար, հիմնականում՝...
Հայաստանի օկուպացված տարածքների հարցը, իհարկե, բարձրաձայնվել է, և կա երկկողմ փոխըմբռնում, որ այն պետք է կարգավորվի սահմա...
Ղազախստանի Ազգային անվտանգության կոմիտեն (ԱԱԿ) ստուգում է սկսել ստենդափ-կոմիկ Նուրլան Սաբուրովի նկատմամբ։ Այս մասին РИА...
Ադրբեջանը և Սերբիան, որպես ռազմավարական գործընկերներ և զարգացող միջին տերություններ, նույնպես կարևոր դեր են խաղում միջտա...
Ռուսաստանն ու Չինաստանը Բելառուսի գոյության համար կենսական նշանակություն ունեցող երկրներ են։ Այս մասին հայտարարել է Բելա...
Մենք ինչ-որ մի պահից սկսելու ենք գումարը հատկացնել բոլոր երեխաների, նույնիսկ հերթում գտնվողների համար, եթե նրանց ծնողներ...
Մեր Սուրբ Եկեղեցու դեմ տարատեսակ հարձակումների մտահոգություններով ալեկոծ են մեր հոգիները, խաղաղություն գտնենք մեր Տեր Հի...
ՀՀ Ազգային ժողովը 2025 թվականի մարտի 5-ին հավանություն է տվել «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լր...
Երկար ժամանակ Google և Youtube ընկերությունների հետ ՀՀ Կառավարությունը, մասնավորապես՝ ԲՏԱՆ-ն, ինչպես նաև ԱԳՆ մեր գործընկ...
Անցած ժամվա թարմ լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային։ • Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր․ հունվարին հավելագրումներ չեն հայտնաբերվե...
Մեր իշխանության օրոք ՀՀ բոլոր քաղաքացիները հավասար են օրենքի առաջ, և եթե կա իրավական պրոցես հարուցելու անհրաժեշտություն՝...
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դ...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը հայտնում է, որ հունվար ամսվա սպառման վերաբերյալ ստացված շուրջ յոթ տասնյակ ահ...
Իսրայելական հեռուստատեսային արդյունաբերությունը սգում է պրոդյուսեր Դանա Էդենի մահը, որը մահացել է 52 տարեկանում՝ «Թեհրան...
Աննա Հակոբյանը ֆեյսբուքի էջում անդրադարձել է համացանցում արված մի գրառման։ «Ինչ-որ մեկը համադրել է այս լուսանկարները և ի...
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ շարունակվում են հսկողական աշխատանքները՝ հսկիչ դրամարկղային մեքենայի կիրառմ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Գոհար Մելոյանն իր էջում գրել է․ ««Ուժեղ Հայաստան»-ի ուժեղ վարչապետն է Սամվե...
Կան փոսեր, որոնք շատ ավելի վտանգավոր են, դրանց առաջնահերթություն տվեք, իմաստը որն է, իմ 3-4 օր առաջ ասած՝ ռիսկային հատվա...
Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը պաշտոնից ազատել է երեք նախարարի, այս մասին հայտնում է «Վզգլյադ»-ը։ Ազատվածների թվում են...
Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի հոկտեմբերի 6-ին տեղեկացրել էր, որ Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանն անփոփոխ է թողել...
Տարադրամի փոխարժեքներն ըստ rate.am-ի․ ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 374,35 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 379,...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի ձեւավորման առաջին փուլի քվեարկության արդյունքները այսպիսին է․ 1...
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել․ «Փետրվարի 16-ին Միացյալ Նահանգներում նշվում է նախագահի օրը և ա...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ ՇՄՆ Հի...
ԱՄՆ գլխավոր դատախազ Փեմ Բոնդին հրապարակել է ամերիկացի ֆինանսիստ Ջեֆրի Էփշտեյնի գործի նյութերում հիշատակված ավելի քան 300...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանք...
Կիևի ռեժիմը վերածվել է միջազգային ահաբեկչական բջջի՝ նեոնացիստական երանգով, ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարու...
Շարունակվում է 2026 թվականի հերթական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հաստատմա...

US President Donald Trump has criticized and deemed unnecessary the clean energy agreement signed between the UK and the...
Russia's economic reserves significantly exceed those of Ukraine, despite European support, Hungarian Prime Minister Vik...
Europe cannot defend itself without the United States, says the German Foreign Minister. “We can only defend ourselves t...
Iran has announced that the US stance on its nuclear program has 'shifted to a more realistic direction,' according to t...
Volodymyr Zelensky has signed a decree imposing sanctions on 10 Russian athletes. "To enforce the decision of the Nation...
Hungary may be forced to withdraw 250,000 tons of crude oil from its strategic reserves if supplies through the Druzhba...
The case concerning the violation of Arshak Archbishop Khachatryan's personal life is under investigation by the Armenia...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky announced on his Telegram channel that Russia is preparing to launch new strikes...
The former UFC champion Khabib Nurmagomedov has relocated to the UAE. This was reported by Mash, citing registration rec...
From February 9 to 16, during operations conducted in the capital, Yerevan traffic police discovered 4,342 traffic rule...
The United States has agreed that negotiations with Iran will focus exclusively on nuclear issues. This was reported to...
As of February 16 at 7:30 PM, all interstate and republican roads in Armenia are open. Organizations responsible for roa...
During the visit of U.S. Vice President Jay D. Vence to Armenia, Starlink announced that it will donate more than 100 te...
Former U.S. President Barack Obama, who discussed the existence of alien life over the weekend, clarified that he saw no...
Recent news highlights summarized: The Minister of Internal Affairs has concluded a report at the Rescue Service, noting...
The pothole repair program, which is a major and extensive initiative for the current year in Yerevan, continues. The pr...
Mashtots Avenue is overly congested and blocked even on weekends. Auroranews has prepared a video addressing the issue....
Veolia Water CJSC has been fined 10 million drams by the Public Services Regulatory Commission (PSRC) for violating prev...
Latest news from the past hour, concise and substantive: The fire that broke out after an explosion at a gas station in...
The Minister of Internal Affairs, Arpine Sargsyan, held a working consultation at the Emergency Situations department on...
U.S. Secretary of State Marco Rubio announced in Budapest that Donald Trump fully supports Viktor Orbán, emphasizing tha...
The German Foreign Minister, Johannes Wadefuhl, has urged France to increase its defense spending, stating that the curr...
The Electric Networks of Armenia could be recognized as a superior public interest if an agreement is not reached betwee...
The Migration and Citizenship Service has published the number of citizens eligible to vote. As of February 11, a total...
Russian President Vladimir Putin has removed Sergey Ivanov from the composition of Russia's Security Council. The corres...
The "Armenian Electric Networks" company has no agenda to hand over control to Turkish companies, even on a theoretical...
The price of gold futures for one troy ounce (31.1 grams) has decreased on commodity markets. According to "APA - Econom...
The Palestinian authorities have initiated steps through international organizations to impose sanctions against Israel,...
On February 16 at 15:26, the regional operational management center of Aragatsotn received a report of an explosion at o...
No, the loans taken by HEDC do not factor into the electricity tariff. This was stated by the President of the Regulator...
The Attorney General of the United States, Pam Bondi, has announced that all materials related to the criminal case agai...
A suspicious package has been sent to the office of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, reported The Jerusalem Po...
After the match between Inter and Juventus, head coach of the Armenian national team Yegishe Melikyan met with Henrikh M...
Hrayr Tovmasyan is no longer a judge of the Constitutional Court. His powers have been terminated based on a guilty verd...
Economy Minister Gevorg Papoyan stated in a conversation with the media: “They are much more brutal in undermining our p...
The U.S. Secretary of State, Marco Rubio, has stated that Washington aims to resolve issues with Iran through diplomatic...
The Chair of the Public Services Regulatory Commission (PSRC), Mesrop Manukyan, stated during a press conference: "Since...
The Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili, has stated that Tbilisi has not conducted negotiations with Russia r...
In January, the total value of goods exported from Azerbaijan to Armenia amounted to 2 million 403.57 thousand USD, prim...
The issue of the occupied territories of Armenia has, of course, been raised, and there is a mutual understanding that i...
The National Security Committee of Kazakhstan (NSC) has initiated an investigation against stand-up comedian Nurlan Sabu...
Azerbaijan and Serbia, as strategic partners and emerging middle powers, also play an important role in regional coopera...
Russia and China are vital countries for the existence of Belarus. This was stated by Belarusian President Alexander Luk...
We will start allocating funds for all children, even those on waiting lists, if their parents decide to enroll them in...
Our souls are stirred with concerns over the various attacks on our Holy Church; let us find peace through our Lord Jesu...
The National Assembly of Armenia approved on March 5, 2025, the law proposing amendments and additions to the "Audiovisu...
The Armenian Government, particularly the Ministry of High-Tech Industry and the Ministry of Foreign Affairs, has been n...
Latest updates from the past hour summarized and substantive: Armenia's electric networks: No additional charges have be...
During the briefings of the parliamentary factions, Arthur Hovhannisyan, the secretary of the 'Civil Contract' faction,...
The Prosecutor General's Office has announced that the recent lawsuit filed by the Public Interests Protection Departmen...
The Electricity Networks of Armenia (HETC) reports that no cases of overcharging were found following the inspection of...
The Israeli television industry is mourning the death of producer Dana Eden, who passed away at the age of 52 while work...
Anna Hakobyan has addressed a post made on the internet on her Facebook page. “Someone has compiled these photos and wri...
The State Revenue Committee (SRC) reports that monitoring activities continue to identify violations of the rules for th...
Gohar Meloyan, a member of the 'Strong Armenia' party council, announced on her page: "The strong prime minister of 'Str...
There are potholes that are much more dangerous, prioritize those. What's the point of recalling today what I said 3-4 d...
Kyrgyz President Sadyr Japarov has dismissed three ministers, according to reports from "Vzglyad." The dismissed officia...
The Prosecutor General's Office announced on October 6, 2025, that the Appellate Anti-Corruption Court upheld the decisi...
According to rate.am, the maximum purchase price for the US dollar is 374.35 AMD, while the minimum selling price is 379...
The results of the voting for the formation of the first list of the "Civil Contract" party are as follows: Pashinyan Ni...
The U.S. Embassy in Armenia has issued a statement: "On February 16, Presidents' Day is celebrated in the United States,...
In the territory of the Republic of Armenia, no precipitation is expected on February 16, according to the Hydro-Meteoro...
The U.S. Attorney General Pam Bondi has released a list of more than 300 prominent individuals mentioned in the case of...
The Armenian Electric Networks Company informs that on February 16, power supply will be temporarily suspended at the fo...
The Kyiv regime has transformed into an international terrorist cell with neo-Nazi overtones, stated Maria Zakharova, sp...
The counting of votes for the first round of voting for the approval of the electoral list of the 'Civil Contract' party...