Կիևի ռեժիմը վերածվել է միջազգային ահաբեկչական բջջի․ Զախարովա
Կիևի ռեժիմը վերածվել է միջազգային ահաբեկչական բջջի՝ նեոնացիստական երանգով, ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովան։
«Ես հարց ունեմ միջազգային ահաբեկչության տասնյակ հազարավոր համաշխարհային փորձագետների համար. որտե՞ղ եք դուք բոլորդ։ Ինչո՞ւ, օրինակ, Մյունխենի անվտանգության համաժողովում կլոր սեղան կամ վահանակային նիստ չանցավ այն թեմայով, թե ինչպես Կիևի ռեժիմը ժողովրդավարական ձևացող խամաճիկ ռեժիմից վերածվեց միջազգային ահաբեկչական բջջի՝ իր յուրահատուկ բնութագրերով, այսինքն՝ նեոնացիստական երանգով», - ասել է նա։
«Կիևի ռեժիմը, քաղաքացիական բնակչության դեմ ահաբեկչական հարձակումներ կատարելուց հետո, անմիջապես վերադառնում է հանցագործության վայր՝ սպանելու այն քաղաքացիական անձանց, ովքեր ներկայացնում են սոցիալական ծառայություններ, շտապ օգնության ծառայություններ և, իհարկե, բժիշկներ, ովքեր ներշնչում են հատուկ դառնություն և հատուկ կենդանական ատելություն», - եզրափակել է նա։