Մյունխենում ԱՄՆ օրենսդիրները հիմնականում քննարկել են Գրենլանդիան. NYT
Ամերիկացի օրենսդիրները նշել են, որ Գրենլանդիայի թեման գերիշխել է Մյունխենի անվտանգության համաժողովի ընթացքում եվրոպացինե...
Արևմտյան երկրները, որոնք աջակցում են Ուկրաինայում հակամարտության շարունակմանը, վախենում են խոստովանել, որ սխալ են թույլ...
Ստացել եմ դեռևս նախորդ տարվա նոյեմբերին իմ կողմից նշանակված միջազգային փորձաքննությունների արդյունքները՝ Արշակ սրբազանին...
DW-ի փոխանցմամբ՝ Եվրոպական Միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Կայա Կալասը...
Ես կցանկանայի, որ ադրբեջանցիները ավելի հաճախ այցելեն Սերբիա։ Հարմարավետությունը, խաղաղությունը և անվտանգությունը լիովին...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեկտեմբերին Մար-ա-Լագոյում կայացած հանդիպման ժամանակ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին ա...
Եթե ԱՄՆ-ն հարձակվի Իրանի վրա, Իսլամական Հանրապետությունը հաղթանակ կտանի, հայտարարել է Աֆղանստանի գերագույն առաջնորդի խոս...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն ասել է, որ բաց է թողել Ուկրաինայի վերաբերյալ Մյունխենի հանդիպումը՝ Սիրիայի վերաբերյալ բան...
Սպորտի կառավարման կենտրոնում ավարտվել է ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունը, որին, ընդհանուր առմամբ, 110 ծանրորդ է մասնակ...
Հունաստանը Գազա կուղարկի զորքերի գումարտակ՝ որպես Միջազգային կայունացման ուժերի (ISF) մաս, հաղորդել է «Կաթիմերինի» թերթը...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Дождь» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում բացառել է Ռուսաստանում հետապնդվող քաղաք...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ փետրվարի 19-ին Վաշինգտոնում կայանալիք Խաղաղության խորհրդի նիստի ժամանակ կհայտ...
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը խստորեն դատապարտել է Իսրայելի կառավարության որոշումը՝ ընդլայնել բնակավայրերի գ...
Հնդկաստանի Պաշտպանության Գնումների Խորհուրդը հաստատել է Ռուսաստանից S-400 Triumph հրթիռային համակարգի համար 288 հրթիռի գ...
«Դրուժբա» խողովակաշարը չի վնասվել և պատրաստ է շահագործման, սակայն Ուկրաինան խոչընդոտում է ռուսական նավթի մատակարարումը,...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն հույս ունի, որ ամերիկյան Westinghouse ընկերության հետ Սլովակիայում նոր ատոմակայանի բլոկ...
«Բնական գազի արտահանումը Սերբիա, որը սկսվել է որոշ ժամանակ առաջ, կավելանա», - ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Բելգ...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը ներգրավված չէ մի շարք եվրոպական երկրների կողմից Ալեքսեյ Նավալ...
Հավատացյալները չպետք է աղոթեն աշխատավարձի բարձրացման, կարիերայի առաջխաղացման կամ նյութական բարեկեցության բարելավման համա...
Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Զելենսկին կապրի «քանի դեռ շարունակ...
Իսրայելի վարչապետ Նեթանյահուն դատապարտել է Բնեյ Բրակում զինվորների վրա հարձակումը։ Երկու կին իսրայելցի զինվորների վրա հա...
ԱՄՆ դատարանները ավելի քան 4400 անգամ ԱՄՆ ներգաղթի և մաքսային ծառայության՝ ICE-ի կողմից ձերբակալությունները, ճանաչել են ա...
«Մայր Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանն հայտարարել է, որ քննարկումների և երկխոսության արդյունքում, դրակ...
Նորվեգացի դահուկորդ Յոհաննես Կլեբոն գերազանցել է օլիմպիական ոսկե մեդալների ռեկորդը։ Նորվեգիայի հավաքականը հաղթել է տղամա...
ԱՄՆ զինված ուժերը Հնդկական օվկիանոսում ձերբակալել են նավթ տեղափոխող լցանավ, որը, հնարավոր է, իրանական նավթ էր տեղափոխում...
Մայր աթոռը զավթած շայկայի երազանքն է, որ Հայաստան չլինի: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկ...
«Դոժդ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը պատասխանել է Հայ առաքելական եկ...
Վիզայի տրամադրումից հետո վիզայի հետ կապված ստուգումները չեն դադարում: Այս մասին սոցցանցի էջում հայտարարություն է տարածել...
Ռուսաստանը պատրաստ է ապահովել, որ ընտրությունների օրը Ուկրաինայի խորքում հարվածներ չլինեն, եթե այնտեղ ընտրություններ անց...
Bloomberg-ի աղբյուրների համաձայն՝ Պեկինը ուկրաինական ճգնաժամը համարում է առավելություն, քանի որ Եվրոպան շեղվել է Ասիայից...
Սիրիական բանակը վերահսկողություն է հաստատել Ալ-Շադդադիում գտնվող ամերիկյան ռազմական բազայի նկատմամբ։ Սիրիայի Արաբական Հա...
Ուկրաինայի արդարադատության նախկին նախարար Հերման Գալուշչենկոն ձերբակալվել է սահմանը հատելու փորձի ժամանակ, հաղորդում են...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հարցազրույց է տվել ռուսական «Дождь» հեռուստալիքին։ Հարցին, թե Ռուսաստանի արտգործնախարար Սեր...
Հայաստանում Սամվել Կարապետյանի և Միսթր Բինի վարչապետ դառնալու շանսերը հավասար են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է...
Գերմանական Spiegel թերթի փոխանցմամբ՝ Մյունխենում կայացած եվրոպական առաջնորդների և Վլադիմիր Զելենսկու միջև Ուկրաինայի ֆին...
Լրագրողների հետ զրույցում Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Արտաքին հարաբերությունների և արարողակարգի բաժնի տնօրեն Գերաշնորհ Տեր...
ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը կոչ է արել Ուկրաինային տրամադրել «Տոմահավկ» հրթիռներ՝ Ռուսաստանին հարվածելու հ...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Օհանավանքի Հովհաննավանք եկեղեցում մասնակցում է կիրակնօրյա սուրբ և անմահ պատարագի: Այս մասին...
Մանկական քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրը նշվում է ամեն տարի փետրվարի 15-ին՝ մանկական քաղցկեղի և քաղցկեղ ունեցող երեխ...
Լոնդոնի հյուսիսում կարմրուկի բռնկման հետևանքով ավելի քան 60 երեխա է վարակվել: Էնֆիլդի յոթ դպրոց և մեկ մանկապարտեզ հայտնե...
ԱՄՆ զինված ուժերը պատրաստվում են Իրանի դեմ երկարատև ռազմական գործողության, եթե նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրաման տա հարձակման...
Փետրվարի 15-ից գործարկվել է 112 միասնական հեռախոսահամարը, որը մեկտեղում է Ոստիկանություն և Փրկարար ծառայություն ուղղված...
Փետրվարի 9-ի ժամը 08։00-ից մինչև փետրվարի 15-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական...
«Նյու Յորք Թայմս»-ի կողմից հրապարակված նոր արբանյակային լուսանկարները ցույց են տալիս Չինաստանի միջուկային ծրագրի կտրուկ...
Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը հայտարարել է, որ Արևմուտքը Հայաստանն օգտագործում է որպես աշխարհաքաղաքական...
Իրանի փոխարտգործնախարար Մաջիդ Թախտ-Ռավանչին հայտարարել է, որ իր երկիրը պատրաստ է փոխզիջումների գնալ՝ Միացյալ Նահանգների...
«Ռուսաստանը Նավալնիին դիտարկում էր որպես սպառնալիք»․ առաջին արձագանքները՝ քաղաքական գործիչի թունավորման գործի հետ կապված...
Հատուկ ռազմական գործողության ավարտից հետո Ուկրաինայի արտաքին կառավարում ՄԱԿ-ի հովանու ներքո մտցնելու գաղափարը հակամարտու...
Օբաման առաջին անգամ արձագանքել է Թրամփի օգտատիրոջ էջում կապիկների համեմատությանը։ ԱՄՆ նախկին նախագահը հայտարարել է, որ Ս...
Շատ է խոսվում Երևանում ասֆալտի անորակության մասին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակա...
Եվրամիությունը պետք է մանրակրկիտ վերանայի իր ներկայիս անվտանգության հայեցակարգը։ Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագա...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկուն շնորհվել է Մյունխենի անվտանգության համաժողովի մրցանակը։ Իր ելույթի ժամանակ Զելենս...
Փետրվարի 15-ին՝ ժամը 10:05-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման խոստովանել է, որ հավատում է այլմոլորակայինների գոյությանը։ «Նրանք իրական են, բայց ես նրա...
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 15-ի ցերեկը, 16-17-ը, 18-ի ցերեկն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 18-ի գի...

American lawmakers indicated that the topic of Greenland dominated their conversations with Europeans during the Munich...
Western countries supporting the continuation of the conflict in Ukraine are afraid to admit they made a mistake in choo...
I received the results of the international examinations I appointed back in November of last year, aimed at clarifying...
According to DW, the European Union's High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Kaja Kallas, has admi...
I would like to see more Azerbaijanis visit Serbia. Comfort, peace, and security are fully ensured. Serbia's President A...
US President Donald Trump told Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu during a meeting at Mar-a-Lago in December that...
If the US attacks Iran, the Islamic Republic will emerge victorious, stated Zabihullah Mujahid, spokesman for the Suprem...
The U.S. Secretary of State Marco Rubio stated that he missed the Munich meeting regarding Ukraine due to negotiations a...
The Armenian Weightlifting Championship has concluded at the Sports Management Center, with a total of 110 weightlifters...
Greece will send a battalion of troops to Gaza as part of the International Stabilization Forces (ISF), according to a r...
National Assembly Speaker Alen Simonyan has ruled out the possibility of the arrest or extradition of citizens pursued i...
U.S. President Donald Trump has announced that during the Peace Council meeting scheduled for February 19 in Washington,...
Turkey's Foreign Ministry has issued a strong condemnation of the Israeli government's decision to expand settlement act...
The Defense Acquisition Council of India has approved the purchase of 288 missiles for the S-400 Triumph missile system...
The "Druzhba" pipeline has not been damaged and is ready for operation, however, Ukraine is obstructing the supply of Ru...
Slovak Prime Minister Robert Fico hopes that an agreement with the American company Westinghouse for the construction of...
Azerbaijan President Ilham Aliyev stated that the export of natural gas to Serbia, which began some time ago, will incre...
US Secretary of State Marco Rubio has stated that Washington is not involved in the allegations made by several European...
Believers should not pray for salary increases, career advancement, or improvements in material well-being. This was sta...
The Deputy Chairman of the Security Council of Russia, Dmitry Medvedev, has stated that Volodymyr Zelensky will live "as...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has condemned the attack on soldiers in Bnei Brak. Two Israeli female soldiers...
U.S. courts have ruled more than 4,400 times that arrests made by the Immigration and Customs Enforcement (ICE) are ille...
Andranik Tevanyan, the leader of the Mother Armenia party, has announced that following discussions and dialogue, they h...
Norwegian skier Johannes Høsflot Klæbo has broken the Olympic gold medal record. The Norwegian team won the men's ski re...
The US Armed Forces have detained an oil tanker in the Indian Ocean that was possibly transporting Iranian oil. Accordin...
The dream of the gang that seized the Mother See is that there should be no Armenia. This was stated by Arayik Harutyuny...
In an interview with the 'Dozhd' television channel, Armenia's National Assembly President Allen Simonian responded to q...
The checks related to visas do not cease after the issuance of a visa. The U.S. Embassy in Armenia announced this on its...
Russia is ready to ensure that there are no strikes in the heart of Ukraine on election day if elections are held there....
According to Bloomberg sources, Beijing views the Ukrainian crisis as an advantage, as Europe has been distracted from A...
The Syrian army has taken control of an American military base located in Al-Shaddadi. The Ministry of Defense of the Sy...
Former Ukrainian Justice Minister Herman Galushchenko has been arrested while attempting to cross the border, according...
The Speaker of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, gave an interview to the Russian television channel ‘Дож...
In Armenia, the chances of Samvel Karapetyan and Mr. Bini becoming Prime Minister are equal. This was stated by Taron Ch...
According to the German newspaper Spiegel, negotiations between European leaders and Vladimir Zelensky regarding Ukraine...
In an interview with journalists, the Director of the External Relations and Protocol Department of the Mother See of Ho...
Former U.S. Secretary of State Hillary Clinton has called for supplying Ukraine with Tomahawk missiles to strike against...
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, is participating in the divine and immortal liturgy at the Hovhannesvank...
The International Childhood Cancer Day is celebrated every year on February 15, to raise awareness of the unique challen...
More than 60 children have contracted measles due to an outbreak in North London. Seven schools and one nursery in Enfie...
The US Armed Forces are preparing for a long-term military operation against Iran, should President Donald Trump give th...
On February 15, the 112 unified phone number was launched, consolidating calls directed to the Police and Emergency Serv...
From February 9 at 08:00 until February 15 at 08:00, the National Emergency Situations Department (NSSD) received report...
New satellite images published by the New York Times show a sharp acceleration in China's nuclear program. One notable s...
The Deputy Foreign Minister of Russia, Mikhail Galuzin, has stated that the West is using Armenia as a geopolitical tool...
Iran's Deputy Foreign Minister Majid Takht-Ravanchi has announced that the country is prepared to reach compromises to a...
“Russia viewed Navalny as a threat” – first reactions related to the poisoning case of the political figure. Several lea...
Following the completion of the special military operation, the idea of implementing external governance in Ukraine unde...
Former President Obama has responded for the first time to a comparison made by Trump on social media likening people to...
There has been extensive discussion about the poor quality of asphalt in Yerevan. Armen Pambukhchyan, the Deputy Mayor o...
The European Union needs to thoroughly review its current security doctrine. This was stated by French President Emmanue...
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has been awarded the Munich Security Conference Prize. During his speech,...
As of February 15 at 10:05 AM, all interstate and republican highways in Armenia are open. Organizations responsible for...
Former US President Barack Obama has admitted that he believes in the existence of aliens. "They are real, but I haven't...
In the territory of the republic, dry weather without precipitation is expected during the daytime of February 15, as we...
The Rescue Service reports that the roads in the Republic of Armenia are mostly passable. The roads leading from the "Am...