Պակիստանում ԱՄՆ-Իրան բանակցությունների պատվիրակությունների կազմը
Anadolu-ի փոխանցմամբ՝ հրապարակվել է Պակիստանում նախատեսվող ԱՄՆ-Իրան բանակցություններին մասնակցող պատվիրակությունների, ին...
Իսրայելում վարչապետի աշխատակազմի բուֆետի աշխատակիցը դիմել է Երուսաղեմի աշխատանքի հարցերով դատարան՝ պնդելով, որ ապօրինի է...
Իրանի հոգևոր առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի առողջական վիճակը բարելավում է, հայտնել է Ռուսաստանում Պակիստանի դեսպան Ֆայսալ Նիա...
Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար, ինչպես նաև արտերկրի հետ ներդրումային ու տնտեսական համագործակցության...
«Առաջինի լրատվականի» հարցազրուցավար Աննա Դանիելյանի հարցին, թե Ռուսաստանի պաշտոնյաների հայտարարությունները մեր ընտրական...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը վստահ չէ Իրանի ներկայացուցիչների անկեղծության մեջ ընթացող բանակցու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը չունի լուրջ ազդեցության միջոցներ՝ բացի կարճաժամկետ ճնշման փորձերից։ Նրա...
Եվրոպական երկրներում աճում է անհանգստությունը՝ կապված ՆԱՏՕ-ից ԱՄՆ-ի հնարավոր դուրս գալու թեմայի հետ կապված։ The Times-ի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ առաջիկա 24 ժամվա ընթացքում պարզ կդառնա, թե որքան հաջող են ընթանում Իրանի հետ...
Շիրակի մարզում ավտովթարից տուժած 1 և 3 տարեկան տղաների վիճակը ծայրահեղ ծանր է, նրանք միացված են արհեստական շնչառական ապա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ապրիլի 10-13-ին Հայաստանի շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռն...
Ինչպես գիտեք, ՀՀ քննչական կոմիտեն (քննիչ Արա Ավագյան) 14.02.2026թ. որոշում էր կայացրել և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նկատմա...
Շիրակի մարզում Աղին բնակավայրի մոտակայքում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով զոհվածների և տուժածների ինքնությունը պարզվել է․...
ՌԴ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Էլլա Պամֆիլովան հրավիրվել է Հայաստան, հայտնել է ՀՀ կենտրոնական ընտրական հան...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը սոցիալական ցանցերում գրել է, որ կողմերի համաձայնեցրած երկու կետերը դեռ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Գաբալայում մեկնարկել է հայ-ադրբեջանական կլոր սեղան, որտեղ քննարկվում են խա...
Իրանի Կարմիր մահիկի ղեկավարի խոսքով՝ հարվածներից տուժել են տասնյակ հազարավոր քաղաքացիական կառույցներ։ Իրանում, պաշտոնակա...
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը դարձել է 9-11-րդ դասարանների հասարակագիտության նո...
Ապրիլի 10-ին, ժամը 14։01-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Աղվերան-Արզական ավտոճանապ...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ այն երկրները, որոնք «դիվանագիտական պատերազմ» կամ «քաղաքական պատե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Շիրակի մարզում տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի հետևանքով զոհվել է մի քանի քաղ...
Իրանը մտադիր է ԱՄՆ-ից և նրա դաշնակիցներից պահանջել փոխհատուցում հասցված վնասների համար։ Եթե ԱՄՆ-ն րաժարվի, Իրանը կփորձի...
Շիրակի մարզի Աղին բնակավայրի մոտ տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել են Սարակապի բնակիչներ մայր և որդի․ մայրը մահացե...
Ռուսաստանի ռազմական դատարանը պաշտպանության նախկին փոխնախարար Պավել Պոպովին դատապարտել է 19 տարվա ազատազրկման՝ կոռուպցիայ...
ԱՄՆ նախագահը հստակ ուղեցույցներ է տվել Իրանի հետ բանակցությունների վերաբերյալ, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտա...
Ադրբեջանի Ապշերոնի շրջանի գերեզմանատներից մեկը հեղեղվել է: Բնակիչների խոսքով՝ գերեզմանները շուրջ 15 օր գտնվում են ջրի մե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Առողջապահության նախարարությունը ներկայացրել է համընդհանուր ապահովագրության...
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Շիրակի մարզի Աղին բնակավայրի մոտակայքում մեքենաները կողաշրջվել են։ Auroranews.am-ը Քննչական կ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ 1994 թվականին Բուդապեշտյան հուշագրի ստորագրումն ու միջուկային զեն...
Իսրայելը չի դադարեցնի Լիբանանի տարածքում իրականացվող հարվածները, սակայն պատրաստ է նվազեցնել դրանց ինտենսիվությունը՝ հաշվ...
Սամվել Կարապետյանի ղեկավարած քաղաքական ուժի հետ Հայ ազգային կոնգրեսը լուրջ բանակցություններ է վարել և արդեն իսկ մոտ էինք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Էստոնիան պատրաստ է աջակցել Հայաստանի քաղաքացիների համար ԵՄ վիզաների ազատակ...
ՀՀ գլխավոր դատախազը չի վերացրել 18-ամյա Դավիթ Մինասյանի կալանքը՝ հրաժարվելով օգտվել իր բացառիկ իրավունքից, այս մասին «Սպ...
Էստոնիան գործնական քայլեր է ձեռնարկում Հայաստանի քաղաքացիների համար Եվրոպական միություն մուտքի վիզաների ազատականացման ու...
«Կալուգայի Սամոյի թիմի պատմած հեքիաթներից ամենածիծաղելին թերևս էն ա, թե իրանք նախկինների հետ կապ չունեն, նոր մարիկ են, ն...
TRIPP-ի շուրջ աշխատանքն ընթանում է, 3-րդ գործընկերոջ կարիքը կունենանք: Այս մասին Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնայի հ...
Այս հարցադրումը վերջին ժամանակներս հաճախ է հնչում Auroranews-ի թեժ գծի հեռախոսահամարին ստացված զանգերի ժամանակ: Վարորդնե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Շիրակի մարզում տեղի ունեցած խոշոր ավտովթարի հետևանքով կա 6 զոհ և 11 տուժած...
«Դուք տեսնում եք երկրորդ նախագահի ակտիվ գործունեությունը, աշխատանքը, էնտուզիազմը: Եթե հոգնած մարդը Ռոբերտ Քոչարյանին են...
Իսրայելի ֆինանսների նախարար Բեթսալել Սմոտրիչը հայտարարել է, որ ապագայում կարող են իրականացվել քաղաքական քայլեր, որոնք, ի...
Վլադիկավկազում տեղի ունեցած պայթյունի պատճառներն ու հետևանքները պարզվում են իրավապահների կողմից։ Նախնական տվյալներով՝ մի...
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Սըր Քիր Սթարմերը հայտարարել է, որ «հոգնել է» Դոնալդ Թրամփից՝ նրան անուղղակիորեն համեմատելով Ռուս...
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Շիրակի մարզի Աղին բնակավայրի մոտակայքում մեքենաները կողաշրջվել են, ներսում կան երեխաներ։ Auro...
ՀՀ դատարանները անվավեր են ճանաչում Ռոմանոս Պետրոսյանի կողմից «ՀԷՑ» ՓԲ ընկերության աշխատակիցների աշխատանքային պայմանագրեր...
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության ամրապնդման կարևոր քայլերից մեկը Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Շիրակի մարզում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել է հինգ մարդ, իսկ եր...
«Խաղաղության ուղին Հյաաստանի և Ադրբեջանի միջև շատ կարևոր են», - այս մասին Հայաստանի և Էստոնիայի ԱԳ նախարարների համատեղ ա...
Ապրիլի 10-ին՝ ժամը 11։51-ին, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Աղին բնակավայրի մոտա...
Դատապարտյալի անվամբ քաղաքացու կողմից բերված հանձնուքում՝ եփված մսի ոսկորների միջից, «Արմավիր» ՔԿԾ ծառայողները հայտնաբերե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ադրբեջանում կայանալու է հայ-ադրբեջանական քաղաքացիական հասարակությունների հ...
Լոռու մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր-Ալավերդի միջպետական ավտոճանապարհի 3-րդ թունելի...
ԱԺ Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը իր ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել` անդրադառնալ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեի հետ հանդիպման ընթացքում դժգոհություն է հայտն...
Արարատյան դաշտում և Երևանում 20 աստիճան և ավելի բարձր ջերմաստիճան չի արձանագրվել, մինչդեռ անցած տարի նույն ժամանակահատվա...
Իրանի հետ ձեռք բերված հրադադարը կարող է ներքաղաքական հետևանքներ ունենալ Իսրայելում և ազդել վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատվածում շինարարությունն ընթանում է արագ տեմպերով...
Ապրիլի 10-ից 12-ը «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում Ադրբեջանում տեղի կունենա հերթական երկկողմ կլոր սեղա...
Ապրիլի 18-ից սկսած տաք օդային հոսանքները կպահպանվեն, բայց Հայաստանին կմոտենա հաջորդ ցիկլոնը, ինչի արդյունքում տեղումները...
Իրանի պետական հեռուստատեսությունը տարածել է հայտարարություն, որը վերագրվում է երկրի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիին...
ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռուբինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով քաղաքական ուժերի վերջին հայտարարու...
Ապրիլի 9-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Էստոնիայի ԱԳ նախարար Մարգուս Ցահքնան մասնակցել են Հայաստանի Հանրապետություն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Երեք ընդդիմադիր ցուցակ է հրապարակվել` ռոբասերժական ցուցակ: Տպավո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Սևան-Երևան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել խոշոր ավտովթար, դեպքի մանրամասներ...
Երեկ՝ ապրիլի 9-ի գիշերը, օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Շենգավիթ վարչական շրջանի Ֆրունզեի փողոցի բնակարաններից մեկո...
Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը ստորագրեցին համ...
Ռուսաստանում Telegram մեսենջերի հասանելիության հետ կապված ցանցային խափանումների մակարդակը հասել է 100 տոկոսի՝ ըստ DownDe...
Auroranews.am-ը ռադիոլսողներից ստացել է կադրեր, որտեղ երևում է, որ խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Սևան-Երևան ավտոճանապարհ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացրել է, որ օրենքի խախտումները կարող են հանգեցնել ու...
Իրանի պետական հեռուստատեսության փոխանցմամբ՝ երկրի նախկին արտգործնախարար Քամալ Խարազին մահացել է՝ նախորդ շաբաթվա ավիահարվ...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ապրիլի 10-13-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռն...
ԱՄՆ օրենքները խախտելը կարող է լուրջ հետևանքներ ունենալ ուսանողական վիզայի վրա։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանութ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրապարակել է Ֆլորիդայում տեղի ունեցած կնոջ սպանության տեսագրությունը։ Սոցցանցային գրառման մեջ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում և հանրապետությունում առաջիկա օրերին սպասվում են տեղումներ ու ամպր...
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին համաձայնել է Զատկի տոնի առթիվ հրադադար հայտարարելուն և ստորագրել համապատասխան հրա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրապարակային հայտարարությամբ պաշտպանել է Ֆրանսիայի առաջին տիկին Բրիջիթ Մակրոնին՝ անդրադառնալով...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանն, ըստ հաղորդումների, կարող է վճարներ գանձել Հորմուզի նեղուցով անցնող նավ...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ Իրանը կապ չունի Պարսից ծոցի հարավային ափին գտնվող մ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Truth Social սոցիալական հարթակում գրառում է արել՝ կոշտ ձևակերպումներով անդրադառնալով լրագրողնե...
Իրանի խորհրդարանի նախագահ Մոհամմադ-Բաղեր Գալիբաֆը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնի հետ բանակցությունները հնարավոր են միայն այ...

Composition of US-Iran Delegations for Talks in Pakistan
According to Anadolu, the composition of the delegations participating in the US-Iran negotiations scheduled to take pla...
In Israel, a staff member from the Prime Minister's Office cafeteria has filed a lawsuit in the Jerusalem Labor Court, c...
Iran's spiritual leader Mojtaba Khamenei's health condition is improving, reported Faisal Niaz Tirmizi, the Pakistani am...
The head of the Russian Direct Investment Fund and special representative of the President of Russia for investment and...
In an interview with Anna Danielyan from the First News, Narek Karapetyan, a member of the 'Strong Armenia' party counci...
U.S. President Donald Trump has stated that Washington is not confident in the sincerity of Iranian representatives duri...
US President Donald Trump has stated that Iran lacks serious means of influence, aside from attempts at short-term press...
European countries are increasingly anxious regarding the potential withdrawal of the United States from NATO. According...
U.S. President Donald Trump has announced that in the next 24 hours, it will become clear how successful the negotiation...
The 1 and 3-year-old boys injured in the car accident in the Shirak province are in extremely serious condition and are...
Updates from the past hour summarized and concise. From April 10 to 13, precipitation is expected in most regions of Arm...
As you know, the Investigative Committee of the Republic of Armenia (investigator Ara Avagyan) made a decision on Februa...
The identities of the victims and the injured in the accident near the village of Aghin in the Shirak region have been c...
The Chairperson of the Central Election Commission of Russia, Ella Pamfilova, has been invited to Armenia, announced the...
Iranian Parliament Speaker Mohammad Bagher Ghalibaf has stated on social media that the two points agreed upon by the pa...
Recent news summarized and substantive: The Armenian-Azerbaijani roundtable has commenced in Gabala, discussing the peac...
The head of Iran's Red Crescent Society, Pir-Hossein Kolivand, reported that tens of thousands of civilian structures ha...
Russia's Deputy Chairman of the Security Council Dmitry Medvedev has been appointed as the chief editor of new school te...
On April 10, at 14:01, the Kotayk regional emergency management center received a report that a landslide had occurred o...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has declared that countries engaging in a "diplomatic war" or "political war"...
Here are the highlights from the last hour: A major car accident in Shirak province resulted in the death of several cit...
Iran intends to demand compensation from the US and its allies for damages incurred. If the US refuses, Iran will seek t...
A tragic car accident near the village of Aghin in the Shirak Province has resulted in the deaths of a mother and her so...
The Russian military court has sentenced former Deputy Minister of Defense Pavel Popov to 19 years in prison on corrupti...
US President has provided clear guidelines regarding negotiations with Iran, said US Vice President Jay D. Vance during...
One of the cemeteries in Azerbaijan's Absheron region has been flooded. Residents report that the graves have been subme...
Today’s news summarized: The Ministry of Health has presented three months' data on universal insurance, covering 1.7 mi...
It was previously reported that vehicles overturned near the town of Aghin in Shirak Province. According to Auroranews.a...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has stated that the signing of the Budapest Memorandum in 1994 and the decision t...
Israel will not cease its strikes in Lebanese territory but is prepared to reduce their intensity, considering the posit...
Levon Zurabyan, the deputy chairman of the Armenian National Congress (ANC) and a candidate for prime minister, has stat...
Yesterday's news summarized and enriched: Estonia is ready to support the EU visa liberalization process for Armenian ci...
Armenia's Chief Prosecutor has not lifted the detention of 18-year-old Davit Minasian, opting not to exercise his exclus...
Estonia is taking practical steps towards the liberalization of entry visas for citizens of Armenia. This was announced...
“One of the most ridiculous parts of the fairytale told by Kaluga Samo's team is undoubtedly that they have no ties with...
The work around TRIPP is progressing, and we will need a third partner. This was stated by Armenian Foreign Minister Ara...
This question has been frequently raised during recent calls received on the hotline of Auroranews: Drivers note that th...
Recent news in brief: There was a major car accident in Shirak Province, resulting in 6 fatalities and 11 injured, with...
“You see the active participation of the second president, his work, and enthusiasm. If they are talking about Robert Ko...
Israel's Minister of Finance, Bezalel Smotrich, has announced that political measures could be taken in the future that,...
The causes and consequences of the explosion that occurred in Vladikavkaz are being investigated by law enforcement agen...
UK Prime Minister Sir Keir Starmer has stated that he is "tired of" Donald Trump, indirectly comparing him to Russian Pr...
As previously reported, vehicles overturned near the village of Aghin in the Shirak region, and children were inside. Au...
The courts of the Republic of Armenia have invalidated the dismissal orders issued by Romanos Petrosyan concerning the e...
One of the important steps to strengthen the established peace between Armenia and Azerbaijan is the release of Armenian...
Brief and substantive news from the past hour: In Shirak province, a car accident has resulted in five fatalities, and t...
"The path to peace between Armenia and Azerbaijan is very important," stated Margus Tsahkna during a joint press confere...
On April 10, at 11:51 AM, an alert was received at the National Police's 112 operational management center reporting tha...
A citizen brought a package under the name of an inmate to the "Armavir" Prison Service, in which authorities discovered...
Yesterday's news, summarized and substantive: A new roundtable of Armenian and Azerbaijani civil societies will take pla...
The Lori regional operational management center received a report of a rockfall near the entrance of the 3rd tunnel on t...
The leader of the Civil Contract faction in the National Assembly, Hayk Konjoryan, has published a video on his Facebook...
U.S. President Donald Trump expressed dissatisfaction with the positions of European countries during a meeting at the W...
In the Ararat Plain and Yerevan, temperatures have not exceeded 20 degrees Celsius this year, while during the same peri...
The ceasefire achieved with Iran may have domestic political repercussions in Israel and affect Prime Minister Benjamin...
Recent news summarized and to the point: Construction on the Kajaran-Agarak road is progressing rapidly, including tunne...
From April 10 to 12, another bilateral roundtable will take place in Azerbaijan as part of the "Bridge of Peace" initiat...
Starting from April 18, warm air currents will persist, but the next cyclone will approach Armenia, leading to a resumpt...
The Iranian state television has released a statement attributed to the country's Supreme Leader, Mojtaba Khamenei, dire...
The Deputy Speaker of the National Assembly Ruben Rubinyan made a statement on his Facebook page regarding the recent de...
On April 9, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Estonian Foreign Minister Margus Tsahkna participated in the o...
The Speaker of the National Assembly of Armenia, Alen Simonian, stated on his social media page: “Three opposition lists...
Brief and substantive news from the last hour: A major car accident occurred on the Sevan-Yerevan highway, details of th...
On the night of April 9, operational information was received regarding a woman's corpse found in an apartment on Frunze...
On February 27, the political initiative ‘Wings of Unity’ and the national civic association ‘Hayakve’ signed a memorand...
In Russia, the availability of the Telegram messenger has reached a 100% network outage level, according to data from th...
The Rescue Service reports that the highways in Armenia are mostly passable. However, the roads leading from the "Amberd...
Auroranews.am has received footage from listeners showing that a major accident has occurred on the Sevan-Yerevan highwa...
Last hour's news summarized and content-rich. The US Embassy has warned that violations of the law could lead to the can...
According to Iranian state television, former Foreign Minister Kamal Kharrazi has died from injuries sustained during an...
The territory of the Republic of Armenia is expected to experience precipitation from April 10-13, with significant amou...
Violating U.S. laws can have serious consequences for students' visas. This is reported by the U.S. Embassy in Armenia....
U.S. President Donald Trump has released footage of a woman's murder that took place in Florida. In a social media post,...
Yesterday's news summarized in brief: Rainfall and thunderstorms are expected in Yerevan and across the country in the c...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has agreed to declare a ceasefire in honor of the Easter holiday and signed the c...
U.S. President Donald Trump has publicly defended France's First Lady Brigitte Macron in response to allegations made ag...
US President Donald Trump has announced that Iran, according to reports, may collect fees from oil tankers passing throu...
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) has stated that Iran is not involved in the recent missile and drone attack...
U.S. President Donald Trump made a post on the Truth Social platform with harsh language addressing journalists and comm...
Iran's Parliamentary Speaker Mohammad-Bagher Qalibaf has announced that negotiations with Washington are only possible i...