Զելենսկիի առաջարկը ռուսական կողմին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ Զատկի տոներից հետո ևս պահպանել կրակի դադարեցման ռեժ...
Վաշինգտոնի պահանջները որակվել են որպես չափազանցված և անընդունելի Իրանի համար։ Իրանական բանակցային պատվիրակությանը մոտ կա...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանի հոգևոր առաջնորդ Ալի Խամենեին նպատակ է ունեցել երկրի ռազմավ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձ...
Պարզվեց իրական Սամոն ավելի արհեստական էր, քան արհեստականը։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի...
Սամվել Կարապետյանի համակիրները քայլերթի կեսից հասկացել են, որ ՀՀ դրոշը շրջված է, և շտկել են այն: Հիշեցնենք` Այսօր՝ ապրիլ...
Այսօր՝ ապրիլի 11-ին, Երևանի Ազատության հրապարակում ժամը 17:00-ից մեկնարկել էր «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցություն հանրահավաք...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ ընթացող բանակցություններին մասնակցող իրանական պատվիրակություն...
Քոչարյանի համար ձայներ հավաքող կալուգացի Սամոյին վերջապես համոզել էին, որ ինչ-որ տեսաուղերձ նկարեր, բայց, անկեղծ ասեմ, է...
Սամվել Կարապետյանը հայտարարել է, որ իր կառուցած ամենամեծ հայկական բիզնես ընկերության կառավարումը փոխանցում է երեխաներին,...
Իրաքում կայացած նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում հաղթել է Նիզար Ամիդին, որը առաջադրված էր Քրդստանի հայրենասիր...
Ռուսական ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի զինված ուժերը հարվածել են Խերսոնի մարզի ռուսական վերահսկողության տակ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանում ակնկալվում են միլիարդավոր դոլարների ներդրումներ և 300 հազար նո...
ԱՄՆ-ի և Իրանի ներկայացուցիչների միջև անցկացվող բանակցությունները տևել են շուրջ երկու ժամ, որից հետո կողմերը որոշել են ըն...
«Այսքան միավորված հայ մարդ տեսնելով` հասկանում եմ, որ մենք հասնում ենք մեր համախմբման երազանքին»,- Ազատության հրապարակու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հնդկաստանի ԱԳ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին Իրանից իր քաղ...
Ամառը երկարել է մեկ ամսով․ գիտնականները արձանագրել են կլիմայական փոփոխությունների արագացում: Այս մասին գրել է «Հիդրոօդեր...
Իսլամաբադում ընթացող բանակցությունները տեղափոխվել են փորձագիտական մակարդակ, հայտնում է Իրանի պետական հեռուստատեսությունը...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ սկսվել է Հորմուզի նեղուցի ականազերծման կամ մաքրման գործընթացը, որը, նրա խոսքո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. Վաղարշապատի կենտրոնական հրապարակում կրակահերթ է բացվել ավտոմեքենայի ուղղությ...
ԱՄՆ հետախուզական տվյալներով՝ Չինաստանը կարող է առաջիկա շաբաթներին Իրանին փոխանցել նոր հակաօդային պաշտպանության համակարգե...
Այսօր՝ ապրիլի 11-ին, կրակոցներ են հնչել Վաղարշապատ քաղաքի գլխավոր հրապարակում: «Իշխանություն» լրատվականի տեղեկություններ...
ԱՄՆ-ի և Իրանի ներկայացուցիչների միջև բանակցությունները պաշտոնապես սկսվել են Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում։ Այս մասին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ողբերգական վթար ՆԳՆ ավ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ բազմաթիվ դատարկ նավթատարներ ներկայում շարժվում են դեպի Միացյալ Նահանգներ՝ տեղ...
2026 թվականի ապրիլի 11-ին Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր ավտոճանապարհին «Նիսսան» մակնիշի ավտոմեքենայի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության գվար...
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում Հիքմեթ Հաջիևը պատասխանել է հ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանում սպասվում են առատ տեղումներ, ձյուն և ջերմաստիճանի կտրուկ նվազու...
ԱՄՆ-ը չի համաձայնել ապասառեցնել Իրանի որևէ ակտիվ, հայտարարել է ամերիկացի բարձրաստիճան պաշտոնյան CBS News-ին տված հարցազր...
Իրանի պաշտոնական պատվիրակությունը Պակիստան ժամանելիս ուշադրություն է գրավել ինքնաթիռի ներսում կազմակերպված խորհրդանշական...
Ընդդիմությունը փորձում է քաղաքական կապիտալ քաղել Ապարանի տարածքում տեղի ունեցած վթարից: Այս մասին տեսաուղերձում ասել է Ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Արմավիր-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական վթարից տուժած երեխաների...
ԱՄՆ-ը համաձայնել է մասամբ ապասառեցնել արտասահմանյան բանկերում պահվող իրանական ակտիվները։ Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝...
Ռուսաստանի Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության քննչական վարչությունը վերսկսել է 65-ամյա տղամարդու մահվան գործի քննությունը...
«Պարոն Փաշինյան, ինչ ա լինելու մեր վիճակը Ռուսաստանի հետ»,- Ստեփանավանում, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին դեմելով, հարցրեց քա...
Քիչ առաջ՝ ոչ աշխատանքային օրով, Դավիթ Մինասյանի գործով վարույթն իրականացնող մարմինը հայտարարեց նախաքննության ավարտի մասի...
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև նախատեսվող բանակցությունների օրակարգում ընդգրկված են մի շարք առանցքային հարցեր, որոնց շուրջ կողմերը պ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ոստիկանական ավտոբուսի մասնակցությամբ ողբերգական վթարից 12 տուժածներից 3-ը...
Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Թեհրանը Միացյալ Նահանգների հետ առաջիկա բանակցություններին մոտենում է...
«Տկզա՛ր, նոր տեսա մի հատված, որ մեքենայիցս ես խոսում: Չէի տեսել այդ մասը, ասում ես 200.000 $ եմ տվել, մեքենա եմ առել, աս...
UFC-ի նախագահ Դանա Ուայթն անդրադարձել է թեթև քաշային կարգի մարտիկ Արման Ծառուկյանի ակտիվությանն ու հանրային ճանաչելիությ...
Իսրայելը չի նախատեսում քննարկել հրադադարի հաստատումը լիբանանյան «Հեզբոլլա» շարժման հետ։ Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ-ում Ի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ադրբեջանը 15 վագոնով շուրջ 887 տոննա դիզելային վառելիք է ուղարկել Հայաստան...
Իրանին չի հաջողվում լիարժեք վերականգնել նավարկությունը Հորմուզի նեղուցում՝ այնտեղ տեղադրված ծովային ականների պատճառով։ Ա...
Իրանի պատվիրակությունը ԱՄՆ-ի հետ նախատեսվող բանակցություններից առաջ կհանդիպի Պակիստանի վարչապետ Շեհբազ Շարիֆի հետ։ Tasni...
«Արդյո՞ք Հայաստանում դեռ մնացել է ուժեղ, դուխով կամ հպարտ քաղաքացի»,- այսօր Տաշիրում քաղաքացին հարցրեց վարչապետ Նիկոլ Փա...
Կադաստրի պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Մանուկ Վարդանյանը մեղադրվում է պետական սեփականություն հանդիսացող պատմության և մշ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Քուչակ-Ապարան ճանապարհին ոստիկանական ավտոբուսի և մեքենայի բախումից մեկ մար...
Այսօր Ադրբեջանը դիզելային վառելիքի հերթական խմբաքանակն է Հայաստան ուղարկել։ Տեղեկությունը փոխանցում են ադրբեջանական լրատ...
«Այսօր պատմական օր է։ Այսօր Սամվել Կարապետյանն առաջին անգամ կխոսի»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ փոխխոսնակ Ռուբեն Ռու...
Վերջերս սկսել եմ լսել Coldplay ռոք խմբի կատարումները։ Այս մասին հայտարարել է «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբեր...
«Դիսցիպլինայի տեսանկյունից խիստ մարդ եմ»,- երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Իրանական պատվիրակությունը մեկնել է Իսլամաբադ՝ ԱՄՆ-ի հետ միջուկային զենքի և...
Ճանապարհատրանսպորտային պատահար՝ Քուչակ-Ապարան ճանապարհին․ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ Ապրիլի 11-ին՝ ժամը 7.50-ի սահման...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը ժամանել է Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադ՝ նախատեսված բանակցությունների համար Իրանի պատվիրակո...
NASA-ի «Արտեմիս-2» առաքելության շրջանակում Լուսնի շուրջ թռիչք իրականացրած «Օրիոն» տիեզերանավի չորս հոգանոց անձնակազմը վե...
«Էլի տխուր իրադարձություններ են տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ճանապարհներին լինել հնարավորինս զգույշ, պահել երթևեկության կան...

Предложение Зеленского российской стороне
Президент Украины Владимир Зеленский выступил с инициативой сохранить режим прекращения огня после Пасхи. В вечернем вид...
Вашингтонские требования были охарактеризованы как чрезмерные и неприемлемые для Ирана. По информации источника, близког...
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что духовный лидер Ирана Али Хаменеи стремился разместить стратегичес...
Президент Франции Эммануэль Макрон провел телефонный разговор с президентом Ирана Масудом Пезешкияном. Стороны обсудили...
Показалось, что настоящий Самон был более искусственным, чем искусственный. Об этом на своей странице в Facebook написал...
Сторонники Самвела Карапетяна в ходе шествия заметили, что флаг РА перевернут, и исправили это. Напоминаем, что сегодня,...
Сегодня, 11 апреля, на площади Свободы в Ереване с 17:00 начался митинг партии «Сильная Армения». Проект «Информированны...
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что иранская делегация, участвующая в переговорах с США, будет решительно защища...
Калужскому Само, который собирал голоса для Кочаряна, наконец-то удалось убедить, что стоит снять какое-то видеопослание...
Самвел Карапетян заявил, что передает управление своей крупнейшей армянской бизнес-компанией детям, а сам будет служить...
На президентских выборах в Ираке во втором туре победил Низар Амид, выдвинутый Патриотическим союзом Курдистана. Он полу...
По информации российского агентства ТАСС, вооруженные силы Украины нанесли удар по Новая Каховка в Херсонской области, н...
Последние новости за последний час — кратко и содержательно: В Армении ожидаются миллиарды долларов инвестиций и создани...
Переговоры между представителями США и Ирана длились около двух часов, после чего стороны решили сделать перерыв. Об это...
«Видя столько объединенных армян, я понимаю, что мы достигаем нашей мечты о сплочении», - сказал член совета партии «Сил...
Прошедшие часы новости в кратком и содержательном формате. Министр иностранных дел Индии выразил благодарность Армении з...
Лето удлинилось на месяц: ученые зафиксировали ускорение климатических изменений. Об этом сообщил директор Гидрометеорол...
Переговоры, проходящие в Исламабаде, перешли на экспертный уровень, сообщает государственное телевидение Ирана (IRIB). П...
Президент США Дональд Трамп объявил о начале процесса разминирования или очистки Ормузского пролива, который, по его сло...
Минутные новости прошедшего часа: В центре Вагаршапата открыли стрельбу по автомобилю. Полиции удалось обезвредить и зад...
Согласно данным американской разведки, Китай может в ближайшие недели передать Ирану новые системы противовоздушной обор...
Сегодня, 11 апреля, в главной площади Вагаршапата прозвучали выстрелы. По информации информационного агентства "Ишханутю...
Переговоры между представителями США и Ирана официально начались в столице Пакистана Исламабаде. Об этом сообщил журнали...
Прошедший час новостей кратко и содержательно: На автодороге Маргара-Ванадзор-Ташир произошло трагическое ДТП с участием...
Президент США Дональд Трамп заявил, что множество пустых танкеров в настоящее время движутся в Соединенные Штаты с целью...
11 апреля 2026 года на автотрассе Маргара-Ванадзор-Ташир произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автомоби...
Согласно сообщениям азербайджанских СМИ, в рамках инициативы «Мост мира» Хикмет Гаджиев ответил на вопросы армянской дел...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно. В Армении ожидаются обильные осадки, снег и резкое снижение температ...
США не согласились на разблокировку каких-либо активов Ирана, заявил американский высокопоставленный чиновник в интервью...
Официальная делегация Ирана привлекла внимание при прибытии в Пакистан символической демонстрацией, организованной внутр...
Оппозиция пытается извлечь политическую выгоду из ДТП, произошедшего в районе Апарана. Об этом в видеообращении заявил з...
Прошедший час новостей — кратко и содержательно: Состояние пострадавших детей в результате трагической аварии на трассе...
США согласились частично разморозить иранские активы, хранящиеся в иностранных банках. Об этом сообщает Reuters со ссылк...
Следственный комитет Республики Северная Осетия в России возобновил расследование дела о смерти 65-летнего мужчины, прои...
«Господин Пашинян, какова наша ситуация с Россией?» - спросил гражданин, обращаясь к премьер-министру Николу Пашиняну в...
Недавно, в нерабочий день, орган, осуществляющий производство по делу Давида Минасяна, объявил о завершении предваритель...
В повестке предстоящих переговоров между США и Ираном включены ряд ключевых вопросов, по которым стороны сохраняют разли...
Новости за последний час — сжато и по сути. В результате трагической аварии с участием полицейского автобуса 3 из 12 пос...
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчин заявил, что Тегеран подходит к предстоящим переговорам с Соединёнными Штатам...
«Ткзар, я только что увидел фрагмент, где ты говоришь из своей машины: я не видел этой части, ты говоришь, что потратил...
Президент UFC Дана Уайт прокомментировал активность и общественное признание легковесного бойца Армана Царукяна. Он отме...
Израиль не планирует обсуждать установление режима прекращения огня с ливанским движением «Хезболла». Об этом заявил пос...
Прошедшие часовые новости — кратко и содержательно: Азербайджан отправил в Армению 887 тонн дизельного топлива на 15 ваг...
Ирану не удается полностью восстановить навигацию в Ормузском проливе из-за морских мин, установленных в этом районе. Об...
Иранская делегация перед предстоящими переговорами с США встретится с премьер-министром Пакистана Шехбазом Шарифом. Как...
«Остались ли в Армении ещё сильные, смелые или гордые граждане?» — сегодня в Ташире гражданин задал вопрос премьер-минис...
Бывший председатель Государственного комитета кадастра Манук Варданян обвиняется в передаче памятников истории и культур...
Новости за последний час — кратко и содержательно. На участке дороги Кучак-Апаран произошло столкновение полицейского ав...
Сегодня Азербайджан отправил очередную партию дизельного топлива в Армению. Соответствующую информацию передают азербайд...
«Сегодня исторический день. Сегодня Самвел Карапетян впервые заговорит», - написал на своей странице в Facebook зампредс...
Недавно я начал слушать музыку рок-группы Coldplay. Об этом заявил кандидат в премьер-министры от блока «Армения» Роберт...
«Я строгий человек с точки зрения дисциплины», - сказал второй президент Армении Роберт Кочарян на встрече с молодежью....
Новости последнего часа в кратком и содержательном виде: Иранская делегация выехала в Исламабад для переговоров с США по...
Дорожно-транспортное происшествие произошло на трассе Кучак-Апаран. Возбуждено уголовное дело. 11 апреля, около 7:50, на...
Вице-президент США Джей Ди Вэнс прибыл в пакистанскую столицу Исламабад для запланированных переговоров с иранской делег...
В рамках миссии NASA «Артемис-2» экипаж из четырех человек, осуществивший полет вокруг Луны на космическом корабле «Орио...
Спасательная служба сообщает, что автодороги на территории Армении в основном проходимы. Закрыты дороги в Арагацотнском...
«Снова произошли печальные события. Просим быть максимально осторожными на дорогах, соблюдать правила дорожного движения...