Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Դատարանը երկարաձգեց Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքը՝ միաժամանակ թույլատր...
Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է աշխատել արտակարգ ռեժիմով։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի արտաքին գործերի նախ...
Այս իշխանություններից ուրիշ որոշում չէիքն էլ սպասում, դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսա...
Սլովակիան բողոք կներկայացնի Եվրոպական դատարան՝ Ռուսաստանից գազի գնման արգելքի դեմ: Այս մասին հայտարարել է Սլովակիայի վար...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը լրագրողների հետ զրույցում Մարիաննա Ղահրամանյանը տեղե...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը կմնա տնային կալանքի տակ, դատարանը երկարացրեց կալանքի ժամկետը...
RT հեռուստաալիքի հետ զրույցում Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն անդրադարձ է կատարել Միացյալ Նահանգների ներքին ու...
Միջխորհրդարանական միության (IPU) 152-րդ վեհաժողովի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահը հերթական շփումն է ունեցել Թուրքիայի խորհրդա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Իրանը բացել է Հորմուզի նեղուցը առևտրային նավերի համար, ինչի արդյունքում նա...
Ապրիլի 17-ին՝ ժամը 13։49-ին, Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան-Չարենցավան ավտոճ...
Միացյալ Նահանգները քննարկում է Իրանի հետ 20 միլիարդ դոլարի գործարք կնքելու հնարավորությունը՝ հարստացված ուրանի պաշարների...
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով տարածաշրջանային ջրայ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հակակոռուպցիոն դատարանում միջնորդել են վերացնել Սամվել Կարապետյանի տնային...
Անթալիայի V դիվանագիտական ֆորումի բացման ժամանակ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն անդրադարձել է Հայաստանի հետ հարա...
ԱրմԼուրը ձայնագրություն է հրապարակել, որտեղ լսվում է, թե Սամվել Կարապետյանն ինչ է խոսել դատական նիստի ժամանակ. «Իմ փաստա...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է Հորմուզի նեղուցով բեռնափոխադրումների վերսկսման մասին՝ պայմանավորված Լ...
Հակակոռուպցիոն դատարան տարածքում քայլերթի ժամանակ ոստիկանները բերման են ենթարկել Սամվել Կարապետյանի 17 աջակիցների, նրանց...
Իրանական պատվիրակության՝ Իսլամաբադից Թեհրան վերադառնալու ողջ ընթացքում Պակիստանի ռազմաօդային ուժերը ձեռնարկել են անվտանգ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հակակոռուպցիոն դատարանի բակում տեղի ունեցած հրմշտոցից հետո ոստիկանությունը...
Ուկրաինայի արտգործնախարար Անդրեյ Սիբիգան նշել է, որ Կիևը պատրաստակամություն է հայտնում կազմակերպել նախագահ Վլադիմիր Զելե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դրական է գնահատել ապրիլի 17-ին Ստամբուլում իր ադրբեջանցի գործընկեր Սահիբա Գաֆարովայի հետ հա...
Իրանի իսլամական հանրապետության համար ընդունելի չէ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հետ ժամանակավոր հրադադարի հաստատման որևէ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը դատարանում միջնորդություն է ներկայաց...
«Իրավական համակարգի ապօրինություններն ուղղված են իմ, մեր թիմի դեմ, որ կանգնեցնեն մեր ժողովրդի ուժեղ Հայաստան ունենալու ե...
Մայր Աթոռը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «ՀՀ Արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական ծառայության պետի...
Հակակոռուպցիոն դատարանի տարածքից 17 անձ է բերման ենթարկվել: Այս մասին Auroranews-ին հայտնեցին ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Քաղա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Սամվել Կարապետյանի դատավարությանն ուղեկցող ակցիայի ժամանակ 17 քաղաքացի է ձ...
Կենդանաբանական այգուց փախած գայլը ինը օր շարունակ անհանգստություն էր պատճառում Հարավային Կորեայի մեկուկես միլիոն բնակչու...
«Ոստիկանական այս մեքենաները, որոնցով Սամվել Կարապետյանին բերում են, մենք արտադրել ու նվիրել ենք մեր պետությանը»,- լրագրո...
Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսային ծառայությունն ու էկոնոմիկայի նախարարությունը տվյալներ են հրապարակել, թե 2...
Հակակոռուպցիոն դատարանում մեկնարկել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը։ Դա...
Եթե «Ուժեղ Հայաստան»-ը, «Հայաստան» դաշինքը, ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն կարող են անցնել խորհրդարան, դա կլինի անհարգալից վերաբերմունք...
Հակակոռուպցիոն դատարանում մեկնարկել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանի գործով դատական նիստը։ Ապ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը խոստացել է պահպանել քաղաքական չեզոքություն և...
Միջխորհրդարանական միության 152-րդ վեհաժողովի շրջանակում ապրիլի 17-ին Ստամբուլում կայացել է Հայաստանի և Ադրբեջանի խորհրդա...
Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի ընթացքում Ադրբեջանի նախագահի օգնական, արտաքին քաղաքականության հարցերով բաժնի վարիչ Հիքմե...
Դուք շանս ունեք այն հասարակության մեջ, որտեղ երեխեքը շալվար չունեն, որ «ադնառազվի շալվար» շպրտեք ու ասեք «շուն ու շանգյա...
Ադրբեջան-ՌԴ հարաբերությունների ամրության հարցում ոչ ոք չպետք է կասկած ունենա։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի փոխվարչա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ընտրակաշառքի գործով ձերբակալված 14 անձանցից 12-ի նկատմամբ կիրառվել են խափան...
«Հայաստան դաշինքը դարձել է ընդդիմության կերակրող մայրը այսօր։ Հայաստան դաշինքի մի նախկին պատգամավոր Սամվել Կարապետյանի ե...
Գալիս են, թաքուն գրանցվում, գնում, որ մի քանի կոպեկ ավել ստանան: Այս մասին Ազգային ժողովում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համակիրների վերաբերյալ քրեական վարույթի շրջանակում նախօրեին ձերբակալված անձանցից 12-ի նկա...
«Ձեր գործընկեր ուժը մարդկանց ասում են՝ «շուն-շանգյալ»։ Էդ է ձեր ընկալումը, ձեր բարոյական կոդեքսը մարդու մասին դա է՝ «շու...
Ռուսաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Վլադիսլավ Ռադիմովը «Матч ТВ»-ի եթերում քննադատել է «Կրասնոդարի» ավագ և Հայաստանի...
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը գրել է․ «Կալուգեցի սամոների համար ՄԱՐԴԸ չունի արժեք, անգամ իրեն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ստամբուլում մեկնարկել է Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակի հանդ...
Համացանցում կադրեր են տարածվել, թե ինչպես են իրավապահները UFC մարտիկ Արման Ծառուկյանին ստիպում լքել ինքնաթիռը։ Տեսանյութ...
Ֆինլանդիայում կազմակերպվող զորավարժություններին կմասնակցեն 19 հազար զինծառայողներ ԱՄՆ-ից, Մեծ Բրիտանիայից, Ֆրանսիայից, Լ...
UFC մարտիկ Մերաբ Դվալիշվիլին ներկայացրել է իր տեսակետը թեթև քաշային կարգի չեմպիոն Իլիա Թոփուրիայի և Արման Ծառուկյանի հավ...
Time պարբերականը ներկայացրել է տարվա հարյուր ամենաազդեցիկ անձանց վարկանիշային աղյուսակը՝ ներառելով քաղաքական, մշակութայի...
«Սա պի... է»։ Զելենսկու թարգմանիչը մոռացել է անջատել բարձրախոսը Նիդերլանդների վարչապետի հետ նրա մամուլի ասուլիսից հետո։...
Հունգարիայի գործող վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հորդորել է հիմնովին վերափոխել իր «Ֆիդես» կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրու...
Բրազիլիայի նախագահի համոզմամբ՝ առանց արտաքին միջամտության և բանակցային ձևաչափի Ուկրաինայում խաղաղություն չի հաստատվի։ Լո...
MMA մարտիկ Արման Ծառուկյանին իջեցրել են դեպի Ֆիլադելֆիա մեկնող օդանավից, որով նա պետք է մեկներ մասնակցելու Real American...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը Թել Ավիվում կայացած նախարարական հանդիպման ժամանակ անդրադարձել է Իրանի դեմ իր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Կարապետ Գուլոյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի շուրջ 1 միլի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարող է գնալ նոր փոխզիջումների Իրանի հարցում, քանի որ ցանկանում է հակամարտության ավարտը, հայտն...
Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է ԱՄՆ-ին փոխանցել «միջուկային փոշի»: Նրա խոսքով՝ խոսքը հարստացված ուրանի մասին է,...
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կարծում է, որ ԹՐԻՓՓ-ի իրականացումը հարցականի տակ է և կարող է լուրջ խնդիրներ ս...
Վճռաբեկ դատարանը մասնակի բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի բողոքը՝ օրինական ուժ տալով Հակակոռուպցիոն առաջին ատյան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ալեն Սիմոնյանը Ստամբուլում կհանդիպի Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակին։ Հանդիպո...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը տեսանյութ է հրապարակել` վերնագրելով «Գործ սարքո...
Ստամբուլում՝ Միջխորհրդարանական միության 152-րդ վեհաժողովի շրջանակներում, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր կհանդիպի Ադր...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պնդում է, որ Իրանը պատրաստակամություն է հայտնել Միացյալ Նահանգներին հանձնել հարստացված ուրանը։...
«Ինչո՞ւ պետք է ԱՄՆ–Իրան բանակցությունները անցկացվեն Իսլամաբադում, այլ ոչ թե Երևանում, երբ Հայաստանը Խաղաղության խորհրդի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում է ջերմաստիճանի բարձրացում և անձրևային ե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նշել է, որ Իրանի հետ պատերազմն ընթանում է շատ հարթ` «հալած յուղի պես»: Դոնալդ Թրամփի խոսքով՝ շ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ապրիլի 16-ին Ստամբուլում կայացած Միջխորհրդարանական միության 152-րդ վեհաժողովի ընդհանուր քնն...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համակիրներից բերման ենթարկված 7-ի գործով դատական նիստում որոշում է կայացվել: Այս մասին հա...

Прошедшие час новости — кратко и содержательно: Суд продлил домашний арест Самвела Карапетяна, одновременно разрешив ему...
Посольство Армении в Ливане продолжает работать в чрезвычайном режиме. Об этом сообщает министерство иностранных дел Арм...
«От этих властей другого решения я и не ожидал», - сказал президент партии «Сильный Армения» Самвел Карапетян в разговор...
Словакия подаст жалобу в Европейский суд на запрет закупок газа из России. Об этом заявил премьер-министр Словакии Робер...
Пресс-секретарь партии «Сильный Армения» Марианна Гахраманян в разговоре с журналистами сообщила, что в настоящее время...
Лидер партии «Сильный Армения» Самвел Карапетян останется под домашним арестом, суд продлил срок ареста на 3 месяца. Доб...
В интервью телеканалу RT президент Беларуси Александр Лукашенко затронул внутреннюю и внешнюю политику Соединенных Штато...
В рамках 152-й ассамблеи Межпарламентского союза (IPU) председатель Национального собрания Армении Ален Симонян провел о...
Прошлые новости в кратком и содержательном виде: Иран открыл Ормузский пролив для торговых судов, в результате чего миро...
17 апреля в 13:49 в Центр оперативного управления Котайкской области поступила информация о ДТП на автодороге Грездан-Ча...
Соединенные Штаты обсуждают возможность заключения сделки с Ираном на сумму 20 миллиардов долларов с условием отказа от...
Президент Соединенных Штатов Дональд Трамп сделал запись на своей странице в социальной сети, затронув вопросы безопасно...
Прошедшие часы новости — кратко и содержательно. В Антикоррупционном суде предложили отменить домашний арест Самвела Кар...
На открытии V Дипломатического форума в Анталии президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган затронул отношения с Арменией. Сог...
АрмЛур опубликовал аудиозапись, в которой слышно, что Самвел Карапетян говорил во время судебного заседания. «Мой адвока...
Иранское министерство иностранных дел заявило о возобновлении грузоперевозок через Ормузский пролив, что связано с устан...
Во время шествия у Антикоррупционного суда полиция задержала 17 сторонников Самвела Карапетяна, среди которых оказался и...
Иранская делегация, вернувшаяся из Исламабада в Тегеран, находилась под особой охраной на протяжении всего полета. По да...
Прошлый час в новостях — кратко и содержательно: После стычки во дворе Антикоррупционного суда полиция задержала 17 стор...
Министр иностранных дел Украины Андрей Симибаган отметил, что Киев демонстрирует готовность организовать встречу президе...
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян положительно оценил свою встречу с азербайджанским коллегой Сах...
Для Исламской Республики Иран неприемлема какая-либо версия временного установления перемирия с Соединенными Штатами Аме...
Лидер партии «Сильный Армения» Самвел Карапетян через своего адвоката Арама Вардевазяна подал в суд ходатайство о снятии...
«Правовые нарушения направлены против меня и нашей команды, чтобы остановить нашу мечту о сильном Армении», - заявил Сам...
Материнский престол сделал заявление, в котором говорится: «По незаконному распоряжению начальника Уголовно-исполнительн...
Из здания антикоррупционного суда задержано 17 человек. Об этом сообщили в полиции МВД Армении. Граждане были задержаны...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно. Во время акции, сопутствующей судебному процессу Самвела Карапетяна,...
Волк, сбежавший из зоопарка, на протяжении девяти дней вызывал беспокойство в городе Южной Кореи с населением полтора ми...
«Эти полицейские машины, на которых привозят Самвела Карапетяна, мы произвели и подарили нашему государству», — заявил Н...
Государственный комитет по доходам Армении и Министерство экономики опубликовали данные о том, сколько товаров было импо...
В Антикоррупционном суде началось заседание по делу президента партии «Сильный Армения» Самвела Карапетяна. Перед судом...
Если «Сильный Армения», «Армянский союз», Республиканская партия Армении и Блок процветания Армении смогут пройти в парл...
В Антикоррупционном суде началось судебное заседание по делу президента партии «Сильный Армения» Самвела Карапетяна. 15...
Прошедший часовой новости - кратко и содержательно. Президент ЦИК Ваграм Григорян пообещал сохранить политическую нейтра...
В рамках 152-й ассамблеи Межпарламентского союза 17 апреля в Стамбуле состоялась двусторонняя встреча между председателя...
Во время дипломатического форума в Анталии помощник президента Азербайджана, руководитель отдела внешней политики Хикмет...
«У вас есть шанс в обществе, где у детей нет штанов, что «аднразвевые штаны» будут брошены, и скажите «собаки и бомж»: т...
Касательно прочности отношений между Азербайджаном и Россией никто не должен сомневаться. Об этом заявил заместитель пре...
Прошедший час новостей — кратко и содержательно. По делу о взятках были арестованы 14 человек, в отношении 12 из них при...
«Дашнакцутюн стал кормящей матерью оппозиции сегодня. Это происходит, когда бывший депутат от блока «Армения» является в...
Приходят, тайно регистрируются, идут на шаг, чтобы получить несколько копеек больше. Об этом заявил премьер-министр РА Н...
В рамках уголовного производства по поводу сторонников партии «Сильная Армения» к 12 задержанным, арестованным накануне,...
«Ваши коллеги по партии говорят о людях как о «собаках и шавках». Это ваше восприятие, ваш моральный кодекс о человеке —...
Бывший футболист сборной России Владислав Радимов в эфире «Матч ТВ» подверг критике капитана «Краснодара» и полузащитник...
Заместитель руководителя аппарата премьер-министра Армении Тарон Чахоян написал: «Для калужских самонов ЧЕЛОВЕК не имеет...
Новости последнего часа в кратком и содержательном формате: В Стамбуле началась встреча Алена Симоняна и спикера парламе...
В интернете появились кадры о том, как правоохранительные органы заставляют UFC бойца Армана Царукяна покинуть самолёт....
В учениях, проводимых в Финляндии, примут участие 19 тысяч военнослужащих из США, Великобритании, Франции, Польши, стран...
UFC боец Мераб Двалишвили представил свое мнение о возможном поединке чемпиона легкого веса Ильи Топурии и армянского бо...
Журнал Time представил рейтинг ста самых влиятельных людей года, включая политических, культурных и общественных деятеле...
«Это пи...». Переводчик Зеленского забыл выключить микрофон после пресс-конференции с премьер-министром Нидерландов. «Я...
Действующий премьер-министр Венгрии Виктор Орбан призвал кардинально реформировать свою партию «Фидес» после серьезного...
Президент Бразилии уверен, что без внешнего вмешательства и переговорного формата в Украине мир не будет установлен. Луи...
MMA боец Арман Царукян был высажен из самолета, направлявшегося в Филадельфию, на котором он должен был участвовать в ту...
Министр обороны Израиля Исраэль Кацев на состоявшемся в Тель-Авиве министерском заседании обсудил результаты военных опе...
Новости прошедшего часа кратко и содержательно: У Карепета Гулояна в пользу Республики Армения будет взыскано около 1 ми...
Президент США Дональд Трамп может пойти на новые уступки по вопросу Ирана, так как он хочет окончания конфликта, сообщае...
Трамп заявил, что Иран готов передать США «ядерную пыль». По его словам, речь идет о высокообогащенном уране, который ос...
Второй президент Армении Роберт Кочарян считает, что реализация ТРИПП поставлена под вопрос и может создать серьезные пр...
Верховный суд частично удовлетворил жалобу заместителя Генерального прокурора Армении, придав законную силу судебному ак...
Прошлые новости в кратком и содержательном виде. • Ален Симонян встретится в Стамбуле с председателем парламента Азербай...
Член политического совета партии «Сильный Армения» Нарек Карапетян опубликовал видео с заголовком «Сказка о короле, кото...
В Стамбуле, в рамках 152-й ассамблеи Межпарламентского союза, председатель Национального собрания Армении Аллен Симонян...
Президент США Дональд Трамп утверждает, что Иран готов передать Соединенным Штатам обогащенный уран. Газета Washington P...
«Почему американско-иранские переговоры должны проходить в Исламабаде, а не в Ереване, когда Армения является членом Сов...
Новости за последний час – кратко и по существу. • В Армении в ближайшие дни ожидается повышение температуры и дождливая...
Президент США Дональд Трамп отметил, что война с Ираном проходит очень гладко, «как масло на сковородке». По словам Трам...
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян выступил на общем заседании 152-й ассамблеи Межпарламентского с...
На судебном заседании по делу 7-ми сторонников партии «Сильная Армения», задержанных ранее, было принято решение. Об это...