Ակնկալում ենք՝ Ռուսաստանը և Չինաստանը ինչ-որ բան կանեն Գրենլանդիայի հարցում. վարչապետ
Դանիայի վարչապետ Մետտե Ֆրեդերիկսենը հայտարարել է, որ ներկայումս Գրենլանդիայի համար Ռուսաստանի կամ Չինաստանի կողմից սպառն...
«Մենք Ադրբեջանի հետ քննարկում ենք Նախիջևանի երկաթուղու նախագծի իրագործելիության ուսումնասիրության մեկնարկը»։ Ըստ APA-ի,...
Իրանցի սահմանապահները Պարսից ծոցում կալանավորել են 48 նավակ, որոնք մաքսանենգ վառելիք էին տեղափոխում, ասել է Սիստան և Բել...
Դանիայի վարչապետ Մետտե Ֆրեդերիկսենը հրաժարվել է գին սահմանել Գրենլանդիայի համար Մյունխենի անվտանգության համաժողովում տեղ...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տարակուսանք է հայտնել Բաքվի հայտարարությունների վերաբերյալ՝ Կիևում Ադրբեջանի...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին շաբաթ օրը հայտարարել է, որ Գերմանիայում անցկացվող Մյունխենի անվտանգության հա...
2018 թվականին ես խոսում էի մեր պատմության ցիկլը փոխելու մասին, այս մասին «Երկրի հակառակ կողմը» գրքի քննարկման ժամանակ հա...
Չինաստանի հետ երկխոսություն չսկսելը աշխարհաքաղաքական սխալ կլինի։ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այս մասին հայտարարել է Մ...
Եվրամիությունը կործանում է արևմտյան քաղաքակրթությունը կեղծ պատմություններով և պատերազմ հրահրող քարոզչությամբ, մինչդեռ Մի...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին պնդում է, որ Ուկրաինան Միացյալ Նահանգներից ստացել է 15 տարվա առաջարկ անվտանգության...
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը խստորեն դատապարտում է և խորը վրդովմունք հայտնում ՀՀ դատախազության կողմից Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Եր...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Օհան Չուբարյանի անվան Արարատի մարզային գրադարանում մասնակցել է իր հե...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան, մեկնաբանելով ՌԻԱ Նովոստիին Ալեքսեյ Նավալնիի ենթադրյալ թ...
Հայ Առաքելական Եկեղեցու և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության միջև տարաձայնության շուրջ Սփյուռքի դերի մասին 14 փետրվա...
Այն գործընթացը, աշխատանքը ու այն ոճը, որը մենք երկուստեք Ադրբեջանի հետ իրականացնում ենք, բարդ է, դժվար է, բայց առաջ գնալ...
Ֆինլանդիան փորձում է ստեղծել ՆԱՏՕ-ի ամենաուժեղ արկտիկական ուժերը՝ Ռուսաստանից եկող ենթադրյալ սպառնալիքը կանխելու համար,...
Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման հարցերով հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։ «Անցյ...
Վենեսուելայում Նիկոլաս Մադուրոյին ձերբակալելու ԱՄՆ հատուկ գործողության ժամանակ զինվորականները օգտագործել են արհեստական ...
Ուկրաինայում ոչ միայն Ադրբեջանի էներգետիկ ենթակառուցվածքներն են հարձակման ենթարկվել, այլև այդ երկրում գտնվող Ադրբեջանի դ...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը չէր սկսվի, եթե Դոնալդ Թրամփը 2022 թվակ...
Միջանցքները Հարավային Կովկասում կստեղծեն բոլորովին նոր իրավիճակ: Դրա շնորհիվ, Ադրբեջանը, Վրաստանը և Հայաստանը, վերջիվերջ...
Ռուսաստանի ընդդիմության առաջնորդ Ալեքսեյ Նավալնին մահացել է էպիբատիդինի թունավորումից, ասվում է Մեծ Բրիտանիայի, Շվեդիայի...
Արգելվել է Վեհափառ Հայրապետի ելքը Հայաստանից․ սա պատմական ամոթալի գործողություն է: Այս մասին սոցցանցի իր էջում ասել է փա...
Իլոն Մասկի կողմից Starlink արբանյակային կապի անջատման որոշումից հետո ռուսական ստորաբաժանումների գրեթե 90 տոկոսը կորցրել...
Ինձ են դիմել մի խումբ քաղաքացիներ՝ ահազանգելով, որ լոգիստիկ խնդիրներով պայմանավորված՝ դեռևս ամիսներ առաջ ձեռք բերված էլե...
Փետրվարի 14-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
Մեկնաբանելով Վլադիմիր Զելենսկու ընտրությունները հետաձգելու մասին հայտարարությունը, Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարութ...
Հայաստանի Սահմանադրությունը խոչընդոտ չէ Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար, և հայկական կողմը պատրաստ է ա...
Ծանոթացա իշխանական բարձրաստիճան պաշտոն զբաղեցնող անձանց հայտարարություններին, ըստ որի իբրև Սամվել Կարապետյանի տեսաուղերձ...
Եվրոպայում չկա մի երկիր, որը կարող է հույսը դնել միայն իր սեփական տեխնոլոգիաների և պաշտպանական կարողությունների վրա: Այս...
Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը Մյունխենի անվտանգության համաժողովում հանդես է եկել կոշտ ուղերձով՝ հայտա...
Պետդումայի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը պատասխանել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քնն...
Եթե Ռուսաստանը կարողանա ներդրումներ անել և սպասարկել համակարգը, որ բեռները ՀՀ-ով անցնեն և մենք դրանից քաղաքական, տնտեսակ...
Միջազգային պաշտոնյաները պետք է կոչ անեն Վլադիմիր Զելենսկուն «բռնել նացիստին»՝ ի պատասխան այլ երկրների օլիմպիական հավաքակ...
Եվրոպան պետք է ակտիվորեն մասնակցի Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններին, այլ ոչ թե «կողքից դիտի»: Այս մասին Մյունխենի անվտ...
Մենք շարունակում ենք աշխատել, որ բոլորին ազատ արձակենք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գր...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը վստահ է, որ Բաքվում պահվող հայ գերիները վերադառնալու են, թե երբ նա չի հստակեցնում։ «Ինչպես ժամ...
Սփյուռքի գործիչներ Նուբար Աֆեյանը, Էնթոնի Բարսամյանը, Լորդ Արա Դարզին, Էրիկ Էսրայելյանը, Վահե Գաբրաշը, Վաչե Մանուկյանը,...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը պնդում է՝ Սամվել Կարապետյանը չի կարող լինել վարչապետի թեկնածու։ «Ինքը չի կարող լինել պատգամավո...
Հայաստանում «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում անցկացվում է կլոր սեղան, որի ընթացքում հանդիպել են Հայաստանի...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն նշել է, որ Ուկրաինայի բանակցային գործընթացի կողմերին հաջողվել է նեղացնել վիճելի հարցերի ց...
«Աշխարհն առանց սահմանների տեսակետը, և ազգային շահերը գլոբալ կարգով փոխարինելու փորձը պարզվեց, որ հիմար գաղափար էր»,- ԱՄՆ...
Վստահ եմ, որ Խաղաղության պայմանագիրը կնքելուց հետո մեր գերիները կվերադարձվեն հայրենիք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցո...
Ես Պուտինից երիտասարդ եմ: Այս մասին Politico-ի հետ զրույցի ժամանակ Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկին կատակել է Պուտինի տարիքի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանում ռեժիմի փոփոխությունը «լավագույն բանն է, որ կարող էր տեղի ունենալ», այ...
Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկին կտրուկ արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Թրամփի՝ արագ համաձայնության կոչին, ըստ «Ստրանա» հրատարակութ...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի` France 24-ին տված հարցազրույցում լրագրողը հարցրել է թե փոխնախագահ Վենսը այցելեց երկու երկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահություն է հայտնել, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը կկարգավորվի՝ նշելով, որ «տանգո պարելո...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին անվանել է իսկական ընկեր, մարտիկ և հաղթող և խոստացել իր աջա...
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հայտարարել է, որ 2026 թվականին Միացյալ Նահանգները Ուկրաինային կմատակարարի 15 միլիա...
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 14-ին, 15-ի և 18-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ․ նախալեռնային և հո...
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը փետրվարի 3-9-ը (2026թ․) Փոշ...
Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության մասին է խոսել Ալիևը, France 24-ին հետ հարցազրույցում: Ադրբեջանի նախագահը Բաքվում տեղ...

Danish Prime Minister Expects Russia and China to Act on Greenland Issue
The Prime Minister of Denmark, Mette Frederiksen, has stated that she currently does not see any threats to Greenland fr...
The emergency services report that the roads across Armenia are mostly passable. Closed are the roads from the "Amberd"...
“We are discussing the initiation of a feasibility study for the Nakhchivan railway project with Azerbaijan,” said Europ...
Iranian border guards have detained 48 boats in the Persian Gulf that were transporting smuggled fuel, according to Reza...
Danish Prime Minister Mette Frederiksen has refused to set a price for Greenland during discussions at the Munich Securi...
The Russian Foreign Ministry has expressed confusion regarding Baku's statements about the alleged "deliberate" missile...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araqchi stated on Saturday that the Munich Security Conference held in Germany has tu...
In 2018, I spoke about changing the cycle of our history, Prime Minister Nikol Pashinyan announced during a discussion o...
Not starting a dialogue with China would be a geopolitical mistake. This statement was made by U.S. Secretary of State M...
The European Union is destroying Western civilization with false narratives and war-mongering propaganda, while the Unit...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky asserts that Ukraine has received a 15-year proposal for security guarantees from...
The Mother See of Holy Etchmiadzin strongly condemns and expresses deep indignation regarding the criminal prosecution i...
Prime Minister Nikol Pashinyan, along with his wife, Anna Hakobyan, participated in a discussion of his book 'The Other...
Maria Zakharova, spokesperson for the Russian Ministry of Foreign Affairs, commented on foreign claims regarding the all...
On February 12, 2026, eight prominent representatives of the Armenian diaspora signed an article titled "Statement on th...
The process, the work, and the style we are implementing with Azerbaijan are complex and difficult, but it is a thing th...
Finland is working to establish the strongest Arctic forces within NATO to counter alleged threats from Russia, despite...
The European Commission's Commissioner for Enlargement, Marta Kos, expressed gratitude to Azerbaijani President Ilham Al...
During a U.S. special operation to arrest Nicolás Maduro in Venezuela, military personnel employed artificial intelligen...
The Azerbaijani Embassy in Ukraine has been attacked three times, alongside the country's energy infrastructure. This wa...
Hungarian Prime Minister Viktor Orban has stated that the conflict in Ukraine would not have arisen if Donald Trump had...
New corridors in the South Caucasus will create a completely new situation. Thanks to this, Azerbaijan, Georgia, and Arm...
Russian opposition leader Alexei Navalny has died from epibatidine poisoning, according to a joint statement from the Un...
The exit of the Supreme Patriarch from Armenia has been prohibited, which is described as a historically shameful act. T...
After Elon Musk's decision to disable Starlink satellite connectivity, nearly 90 percent of Russian military units have...
A group of citizens has approached me, raising concerns that electric vehicles purchased months ago have yet to arrive i...
As of 17:00 on February 14, all interstate and national significance roads in the Republic of Armenia are open. Organiza...
Commenting on Vladimir Zelensky's announcement about postponing elections, Maria Zakharova, spokesperson for the Russian...
The Constitution of Armenia does not obstruct signing a peace treaty with Azerbaijan, and the Armenian side is ready to...
I have familiarized myself with the statements made by high-ranking officials, according to which there are no restricti...
There is no country in Europe that can rely solely on its own technologies and defense capabilities. This was stated by...
The President of the European Commission, Ursula von der Leyen, delivered a strong message at the Munich Security Confer...
The First Deputy Chairman of the State Duma's Committee, Konstantin Zatulin, responded to the criticism from Armenian Pr...
If Russia is able to invest and service the system so that the cargo passes through Armenia and we gain political, econo...
International officials should call for Vladimir Zelensky to be arrested as a response to his comments regarding Russian...
Europe must actively participate in negotiations surrounding Ukraine, rather than just 'watching from the sidelines'. Th...
We will continue to work to release everyone. This was stated by Secretary of the Security Council Armen Grigoryan in a...
The President of the National Assembly, Alen Simonyan, is confident that the Armenian prisoners held in Baku will return...
Prominent diaspora figures Nubar Afeyan, Anthony Barsamyan, Lord Ara Darzi, Erik Esrailian, Vahe Gabrielyan, Vache Manuk...
The Speaker of the National Assembly, Alen Simonyan, insists that Samvel Karapetyan cannot be a candidate for Prime Mini...
Within the framework of the 'Bridge of Peace' initiative, a roundtable discussion is being held, during which representa...
U.S. Secretary of State Marco Rubio has indicated that the parties involved in Ukraine's negotiation process have succee...
“The vision of a world without borders, and the attempt to replace national interests with a global framework turned out...
I am confident that after signing the Peace Agreement, our captives will return home. This was stated by Sergey Bagratya...
I am younger than Putin. This was mentioned by Ukrainian President Zelensky during an interview with Politico, joking ab...
US President Donald Trump has stated that regime change in Iran is the "best thing that could happen," emphasizing his s...
The President of Ukraine, Volodymyr Zelensky, has sharply responded to U.S. President Donald Trump's call for a quick se...
In an interview with France 24, Azerbaijani President Ilham Aliyev addressed questions regarding Vice President Pence's...
US President Donald Trump has expressed confidence that the conflict in Ukraine will be resolved, stating that "it takes...
US President Donald Trump referred to Hungarian Prime Minister Viktor Orban as a true friend, fighter, and winner, promi...
NATO Secretary General Mark Rutte has announced that by 2026, the United States will supply Ukraine with $15 billion wor...
Precipitation is expected in certain areas of the Republic on the nights of February 14, 15, and 18. In pre-mountain and...
The Hydro-Meteorological and Monitoring Center has reported air quality in Yerevan for the period of February 3-9, 2026....
The Emergency Rescue Service informs that the roadways within the Republic of Armenia are mostly accessible. However, th...
In an interview with France 24, Azerbaijani President Ilham Aliyev spoke about the military-political leadership of Arts...