Ակնկալում ենք՝ Ռուսաստանը և Չինաստանը ինչ-որ բան կանեն Գրենլանդիայի հարցում. վարչապետ
Դանիայի վարչապետ Մետտե Ֆրեդերիկսենը հայտարարել է, որ ներկայումս Գրենլանդիայի համար Ռուսաստանի կամ Չինաստանի կողմից սպառն...
«Մենք Ադրբեջանի հետ քննարկում ենք Նախիջևանի երկաթուղու նախագծի իրագործելիության ուսումնասիրության մեկնարկը»։ Ըստ APA-ի,...
Իրանցի սահմանապահները Պարսից ծոցում կալանավորել են 48 նավակ, որոնք մաքսանենգ վառելիք էին տեղափոխում, ասել է Սիստան և Բել...
Դանիայի վարչապետ Մետտե Ֆրեդերիկսենը հրաժարվել է գին սահմանել Գրենլանդիայի համար Մյունխենի անվտանգության համաժողովում տեղ...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը տարակուսանք է հայտնել Բաքվի հայտարարությունների վերաբերյալ՝ Կիևում Ադրբեջանի...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին շաբաթ օրը հայտարարել է, որ Գերմանիայում անցկացվող Մյունխենի անվտանգության հա...
2018 թվականին ես խոսում էի մեր պատմության ցիկլը փոխելու մասին, այս մասին «Երկրի հակառակ կողմը» գրքի քննարկման ժամանակ հա...
Չինաստանի հետ երկխոսություն չսկսելը աշխարհաքաղաքական սխալ կլինի։ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այս մասին հայտարարել է Մ...
Եվրամիությունը կործանում է արևմտյան քաղաքակրթությունը կեղծ պատմություններով և պատերազմ հրահրող քարոզչությամբ, մինչդեռ Մի...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին պնդում է, որ Ուկրաինան Միացյալ Նահանգներից ստացել է 15 տարվա առաջարկ անվտանգության...
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը խստորեն դատապարտում է և խորը վրդովմունք հայտնում ՀՀ դատախազության կողմից Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Եր...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Օհան Չուբարյանի անվան Արարատի մարզային գրադարանում մասնակցել է իր հե...
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան, մեկնաբանելով ՌԻԱ Նովոստիին Ալեքսեյ Նավալնիի ենթադրյալ թ...
Հայ Առաքելական Եկեղեցու և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության միջև տարաձայնության շուրջ Սփյուռքի դերի մասին 14 փետրվա...
Այն գործընթացը, աշխատանքը ու այն ոճը, որը մենք երկուստեք Ադրբեջանի հետ իրականացնում ենք, բարդ է, դժվար է, բայց առաջ գնալ...
Ֆինլանդիան փորձում է ստեղծել ՆԱՏՕ-ի ամենաուժեղ արկտիկական ուժերը՝ Ռուսաստանից եկող ենթադրյալ սպառնալիքը կանխելու համար,...
Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման հարցերով հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։ «Անցյ...
Վենեսուելայում Նիկոլաս Մադուրոյին ձերբակալելու ԱՄՆ հատուկ գործողության ժամանակ զինվորականները օգտագործել են արհեստական ...
Ուկրաինայում ոչ միայն Ադրբեջանի էներգետիկ ենթակառուցվածքներն են հարձակման ենթարկվել, այլև այդ երկրում գտնվող Ադրբեջանի դ...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը չէր սկսվի, եթե Դոնալդ Թրամփը 2022 թվակ...
Միջանցքները Հարավային Կովկասում կստեղծեն բոլորովին նոր իրավիճակ: Դրա շնորհիվ, Ադրբեջանը, Վրաստանը և Հայաստանը, վերջիվերջ...
Ռուսաստանի ընդդիմության առաջնորդ Ալեքսեյ Նավալնին մահացել է էպիբատիդինի թունավորումից, ասվում է Մեծ Բրիտանիայի, Շվեդիայի...
Արգելվել է Վեհափառ Հայրապետի ելքը Հայաստանից․ սա պատմական ամոթալի գործողություն է: Այս մասին սոցցանցի իր էջում ասել է փա...
Իլոն Մասկի կողմից Starlink արբանյակային կապի անջատման որոշումից հետո ռուսական ստորաբաժանումների գրեթե 90 տոկոսը կորցրել...
Ինձ են դիմել մի խումբ քաղաքացիներ՝ ահազանգելով, որ լոգիստիկ խնդիրներով պայմանավորված՝ դեռևս ամիսներ առաջ ձեռք բերված էլե...
Փետրվարի 14-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
Մեկնաբանելով Վլադիմիր Զելենսկու ընտրությունները հետաձգելու մասին հայտարարությունը, Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարութ...
Հայաստանի Սահմանադրությունը խոչընդոտ չէ Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար, և հայկական կողմը պատրաստ է ա...
Ծանոթացա իշխանական բարձրաստիճան պաշտոն զբաղեցնող անձանց հայտարարություններին, ըստ որի իբրև Սամվել Կարապետյանի տեսաուղերձ...
Եվրոպայում չկա մի երկիր, որը կարող է հույսը դնել միայն իր սեփական տեխնոլոգիաների և պաշտպանական կարողությունների վրա: Այս...
Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը Մյունխենի անվտանգության համաժողովում հանդես է եկել կոշտ ուղերձով՝ հայտա...
Պետդումայի հանձնաժողովի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը պատասխանել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի քնն...
Եթե Ռուսաստանը կարողանա ներդրումներ անել և սպասարկել համակարգը, որ բեռները ՀՀ-ով անցնեն և մենք դրանից քաղաքական, տնտեսակ...
Միջազգային պաշտոնյաները պետք է կոչ անեն Վլադիմիր Զելենսկուն «բռնել նացիստին»՝ ի պատասխան այլ երկրների օլիմպիական հավաքակ...
Եվրոպան պետք է ակտիվորեն մասնակցի Ուկրաինայի շուրջ բանակցություններին, այլ ոչ թե «կողքից դիտի»: Այս մասին Մյունխենի անվտ...
Մենք շարունակում ենք աշխատել, որ բոլորին ազատ արձակենք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գր...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը վստահ է, որ Բաքվում պահվող հայ գերիները վերադառնալու են, թե երբ նա չի հստակեցնում։ «Ինչպես ժամ...
Սփյուռքի գործիչներ Նուբար Աֆեյանը, Էնթոնի Բարսամյանը, Լորդ Արա Դարզին, Էրիկ Էսրայելյանը, Վահե Գաբրաշը, Վաչե Մանուկյանը,...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը պնդում է՝ Սամվել Կարապետյանը չի կարող լինել վարչապետի թեկնածու։ «Ինքը չի կարող լինել պատգամավո...
Հայաստանում «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում անցկացվում է կլոր սեղան, որի ընթացքում հանդիպել են Հայաստանի...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն նշել է, որ Ուկրաինայի բանակցային գործընթացի կողմերին հաջողվել է նեղացնել վիճելի հարցերի ց...
«Աշխարհն առանց սահմանների տեսակետը, և ազգային շահերը գլոբալ կարգով փոխարինելու փորձը պարզվեց, որ հիմար գաղափար էր»,- ԱՄՆ...
Վստահ եմ, որ Խաղաղության պայմանագիրը կնքելուց հետո մեր գերիները կվերադարձվեն հայրենիք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցո...
Ես Պուտինից երիտասարդ եմ: Այս մասին Politico-ի հետ զրույցի ժամանակ Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկին կատակել է Պուտինի տարիքի...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանում ռեժիմի փոփոխությունը «լավագույն բանն է, որ կարող էր տեղի ունենալ», այ...
Ուկրաինայի նախագահ Զելենսկին կտրուկ արձագանքել է ԱՄՆ նախագահ Թրամփի՝ արագ համաձայնության կոչին, ըստ «Ստրանա» հրատարակութ...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի` France 24-ին տված հարցազրույցում լրագրողը հարցրել է թե փոխնախագահ Վենսը այցելեց երկու երկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահություն է հայտնել, որ Ուկրաինայում հակամարտությունը կկարգավորվի՝ նշելով, որ «տանգո պարելո...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանին անվանել է իսկական ընկեր, մարտիկ և հաղթող և խոստացել իր աջա...
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հայտարարել է, որ 2026 թվականին Միացյալ Նահանգները Ուկրաինային կմատակարարի 15 միլիա...
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 14-ին, 15-ի և 18-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ․ նախալեռնային և հո...
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը փետրվարի 3-9-ը (2026թ․) Փոշ...
Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության մասին է խոսել Ալիևը, France 24-ին հետ հարցազրույցում: Ադրբեջանի նախագահը Բաքվում տեղ...

Ожидаем, что Россия и Китай что-то предпримут по вопросу Гренландии, — премьер-министр
Премьер-министр Дании Метте Фредериксен заявила, что в настоящее время не видит угрозы для Гренландии со стороны России...
Спасательная служба сообщает, что автодороги на территории Армении в основном проездны. Закрыты дороги в Арагацотнской о...
«Мы обсуждаем с Азербайджаном начало изучения осуществимости проекта железной дороги Нахичевань». Об этом на Мюнхенской...
Иранские пограничники в Персидском заливе задержали 48 судов, которые занимались перевозкой контрабандного топлива, сооб...
Премьер-министр Дании Метте Frederiksen отказалась устанавливать цену на Гренландию во время обсуждения на Мюнхенской ко...
Министерство иностранных дел России выразило недоумение по поводу заявлений Баку о предполагаемых "умышленных" ракетных...
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи в субботу заявил, что Мюнхенская конференция по безопасности, проходящая в Ге...
В 2018 году я говорил о необходимости изменить цикл нашей истории, заявил премьер-министр Никол Пашинян во время обсужде...
Не начинать диалог с Китаем будет геополитической ошибкой. Госсекретарь США Марко Рубио заявил об этом на Мюнхенской кон...
Европейский Союз разрушает западную цивилизацию ложными историями и пропагандой, разжигающей войны, в то время как Соеди...
Президент Украины Владимир Зеленский утверждает, что Украина получила от Соединенных Штатов предложение о гарантиях безо...
Святой Эчмиадзин решительно осуждает и выражает глубокое возмущение в связи с возбуждением уголовного преследования прот...
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян посетил областную библиотеку имени Огана Чубаряна в марде А...
14 февраля 2026 года восемь видных представителей Диаспоры подписали статью с заголовком «Заявление о конфликте между пр...
Процесс, работа и тот стиль, который мы реализуем с Азербайджаном, сложны и трудны, но они создают возможность двигаться...
Финляндия пытается создать самые сильные арктические силы НАТО для предотвращения предполагаемой угрозы из России, несмо...
Европейский комиссар по вопросам расширения выразил благодарность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву. «Ранее Черное...
Во время специальной операции США по задержанию Николаса Мадуро в Венесуэле военные использовали искусственный интеллект...
В Украине под нападение подверглись не только энергетическая инфраструктура Азербайджана, но и посольство этой страны, к...
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан заявил, что конфликт в Украине не начался бы, если бы Дональд Трамп был президентом...
Коридоры в Южном Кавказе создадут совершенно новую ситуацию. Благодаря этому Азербайджан, Грузия и Армения наконец смогу...
Российский оппозиционный лидер Алексей Навальный скончался от отравления эпибатидином, говорится в совместном заявлении...
Запрещен выезд Его Святейшества из Армении. Это исторически позорное действие. Об этом на своей странице в соцсетях заяв...
После решения Илонa Маска отключить спутниковую связь Starlink, почти 90% российских подразделений потеряли стабильную с...
Ко мне обратилась группа граждан с сигналом о том, что из-за логистических проблем электромобили, приобретенные еще меся...
14 февраля, по состоянию на 17:00, все межгосударственные и республиканские автомобильные дороги Армении открыты. Ответс...
Комментируя заявление Владимира Зеленского о переносе выборов, пресс-секретарь Министерства иностранных дел России Мария...
Конституция Армении не является препятствием для заключения мирного договора с Азербайджаном, и армянская сторона готова...
Я ознакомился с заявлениями высокопоставленных должностных лиц правительства, согласно которым якобы нет ограничений на...
В Европе нет такой страны, которая могла бы полагаться только на свои технологии и оборонные возможности. Об этом заявил...
Президент Европейской комиссии Урсула фон дер Ляйен выступила с жестким посланием на Мюнхенской конференции по безопасно...
Первый заместитель председателя Комитета Государственной Думы Константин Затулин ответил на критику премьера Армении Ник...
Если Россия сможет инвестировать и обслуживать систему, чтобы грузы проходили через Армению и мы могли извлечь из этого...
Международные официальные лица должны призвать Владимира Зеленского «поймать нациста» в ответ на его комментарии о росси...
Европа должна активно участвовать в переговорах по Украине, а не "наблюдать со стороны". Об этом на Мюнхенской конференц...
Мы продолжаем работать, чтобы всех освободить: Об этом в интервью с журналистами заявил секретарь Совета безопасности Ар...
Председатель Национального собрания Аллен Симонян уверен, что армянские пленники, находящиеся в Баку, вернутся домой, од...
Деятели армянской диаспоры Нубар Афейян, Энтони Барсамян, лорд Ара Дарзин, Эрик Эсраэлян, Вахе Габраш, Ваче Манукян, Джо...
Председатель Национального собрания Аллен Симонян настаивает, что Самвел Карапетян не может быть кандидатом в премьер-ми...
В Армении в рамках инициативы «Мост мира» проходит круглый стол, на котором встретились представители гражданских общест...
Государственный секретарь США Марко Рубио отметил, что сторонам переговорного процесса Украины удалось сузить список спо...
«Мир без границ и попытка заменить национальные интересы глобальными оказалась глупой идеей», — заявил госсекретарь США...
Уверен, что после подписания мирного договора наши пленные вернутся на родину. Об этом в беседе с журналистами заявил де...
Я моложе Путина. Об этом в интервью Politico заявил президент Украины Владимир Зеленский, пошутив о возрасте Путина и ег...
Президент США Дональд Трамп заявил, что смена режима в Иране — это «лучшее, что могло бы случиться», подчеркнув свою под...
Президент Украины Зеленский резко отреагировал на призыв президента США Трампа к быстрому соглашению, сообщает издание «...
В интервью президент Азербайджана Ильхам Алиев телеканалу France 24 журналист задал вопрос о визите вице-президента Венс...
Президент США Дональд Трамп выразил уверенность, что конфликт в Украине будет разрешен, отметив, что "танго танцевать ну...
Президент США Дональд Трамп назвал премьер-министра Венгрии Виктора Орбана настоящим другом, борцом и победителем, пообе...
Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил, что в 2026 году Соединенные Штаты предоставят Украине оружие на сумм...
На территории Республики 14 февраля, в ночное время 15 и 18 числа, в отдельных районах ожидаются осадки: в предгорьях и...
Гидрометеорологический и мониторинговый центр представил данные о качестве атмосферного воздуха в Ереване с 3 по 9 февра...
Спасательная служба сообщает, что автомобильные дороги на территории Республики Армения в основном проезжие. Закрыты дор...
В интервью France 24 Алиев поговорил о военно-политическом руководстве Арцаха. Президент Азербайджана сравнил сфабрикова...