Վերջապես գտան բոլոր ժամանակների մեծագույն «հիմարին»՝ անուղեղ նախագահին. Թրամփ
Իրանը 47 տարի շարունակ խաղում էր Միացյալ Նահանգների և ողջ աշխարհի հետ ու վերջապես հասավ իր ուզածին, երբ նախագահ դարձավ Բ...
«Դեմոկրատիա, Օրենք, Կարգապահություն» կուսակցության գլխավոր շտաբի պետ, փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը հայտարարել է, որ առաջիկ...
Հյուսիսային Կորեայի սահմանադրության մեջ կատարված նոր փոփոխությունների համաձայն՝ երկիրն իրավունք ունի միջուկային հարված հ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է Հորմուզի նեղուցի անվտանգության ապահովման ծրագրի մասին, որն իրականացվելու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահություն է հայտնել, որ Միացյալ Նահանգները ժամանակի ընթացքում իր վերահսկողության տակ կվերցն...
ԱՄՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնների (CDC) ժամանակավոր ղեկավար Ջեյ Բատաչարյան հայտարարել է, որ ամ...
ArmLur.am-ը ներկայացնում է 2026-2027 թթ․ ուսումնական տարում առաջին դասարանցիների ընդունելությունը, ըստ որի ՀՀ պետական հա...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն անդրադարձել է բանակցությունների թեմային՝ ընդգծելով, որ դրանք կապիտուլյացիա չեն։ Նա նշել...
Սամվել Կարապետյանն այս ամբողջ պրոցեսի մեջ ոնց որ պրինցիպիալ մտել է, տենց էլ մինչև վերջ գնալու է ու ինքն է լինելու մեր եր...
Մայիսի 10-ին Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելեց տնային կալանքի տակ ապօրինաբար գ...
Մենք 8 տարի բառիս բուն իմաստով կռիվ ենք տալիս նաև մաֆիայի դեմ։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Եվ ա...
Ադրբեջանի նախագահն Իլհամ Ալիևն անդրադարձել է միջազգային հարթակում երկրի դիրքերի ամրապնդմանն ու դրա հիմքերին։ Ըստ նրա՝ Ադ...
Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆը հաստատել է, որ Իրանը արձագանքել է պատերազմը դադարեցնելու ԱՄՆ-ի առաջարկին։ Ինչպես տեղեկա...
Սիեռա անունով տասներեքամյա հասկին, միկրոչիպի շնորհիվ, տասը տարուց ավելի տևած բաժանումից հետո նորից իր տիրոջ հետ է, այս մ...
Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի ժամանակ որքան էլ մեր նկատմամբ ճնշումներ գործադրվեին, ամեն ինչ ապարդյուն էր։ Ինչպես հաղորդու...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թիմը շարունակում է քարոզարշավը Վայոց...
Ինչպես հայտնի է, Հայաստանում մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը, որը կշարունակվի մինչև հունիսի 5-ը: «Հայաստան» դաշինքի...
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանի հետ առճակատումը դեռ չի ավարտվել, քանի որ այդ երկրում դեռևս...
Ոնց ասել է Սամվել Կարապետյանը կալանքի պայմաններում էլ հաղթելու է Նիկոլ Փաշինայնին ձեր հետ միասին։ Այս մասին Սիսիանում հա...
Հայաստանը գտնվում է քաղաքական կարևոր գործընթացի շեմին։ Շուտով Հայաստանում խորհրդարանական ընտրություններ են անցկացվելու։...
«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի՝ Գորիսում կայացած հանդիպման ընթացքում, դաշինքի համակարգող Նարեկ Կարապետյանն իր ելույթում պատմել...
«Նրանք ռազմական պարտություն են կրել: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոսել է Իրանի մասին: Հնարավոր է՝ նրանք իրենք դա չգիտեն, բ...
ՖԻՖԱ-ի վերավաճառքի հարթակում հայտնված այս տոմսը պատկանում է երրորդ կարգին, որն ավանդաբար համարվում է առավել մատչելի և հա...
Ծնվել եմ գյուղում, Տաշիրի շրջանի Լեռնահովիտ գյուղում։ Փոքրուց ինձ թվում էր, որ մեր գյուղը աշխարհի ամենա սիրուն վայրն էր։...
Գերմանիայի կառավարությունը հանդես է եկել Ռուսաստանի նախագահի այն գաղափարի դեմ, ըստ որի նախկին կանցլեր Գերհարդ Շրյոդերը կ...
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում անդրադարձել է վերջին ամիսների իրադարձությունները նախըն...
Աբովյանում ընթացող քայլերթի ժամանակ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ իր բոլոր խոսքերն ունենալու են շարունակական արդյուն...
Փարիզը պետք է դուրս գա Եվրոպական միությունից՝ ռուսական էներգակիրների մատակարարման արգելքի պատճառով, հայտարարել է ֆրանսիա...
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆի և գործարար Ջա...
Մարտունիում բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանի երկրորդ նախագահ, վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է...
Իրանական կողմը պակիստանցի միջնորդին է փոխանցել իր պաշտոնական արձագանքը՝ կապված հակամարտության ավարտին ուղղված Միացյալ Նա...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի երկրորդ համարը զբաղեցնող Արման Ծառուկյանն անդրադարձել է միջին քաշային կարգի նախկին չեմպիոն և իր...
Կտրել եք միայն այն տեղերը, երբ որոշ անդաստիարակ մեր քաղաքացիներ իրենց ավելորդություններ են թույլ տալիս, բողոքի ձևն էլ ու...
Բազմաթիվ դիմորդներ դժվարանում են մուտք գործել Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի dimord.am կայքէջ՝ ընդունելության դիմում-հ...
Մոսկվան չի հասկանում, թե ինչու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում չի «հավասարակշռել» Վլադիմիր Զելենսկու հակառու...
Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Մոջթաբա Խամենեին հայտարարել է ԱՄՆ-ին և Իսրայելին դիմակայելու նոր միջոցառումների մասին,...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը դատապարտելի ոչինչ չի տեսնում Երևանում Հայաստանի ղեկավարության և Ռուսաստանի...
Ռուսաստանի համար Հայաստանի հետ հարաբերություններում կարևոր է, որ Երևանը հակառուսական դիրքորոշում չորդեգրի, հայտնել է ՌԴ...
Ուկրաինայի կողմից առանց զինված ուժերի Դոնբասից դուրսբերման կարգավորման գործընթացը կմնա փակուղում՝ նույնիսկ բանակցություն...
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Վլադիմիր Զելենսկուն անվանել է լավ կատակերգու, ով փորձում է ողբերգություն խաղալ...
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ պաշտոնական Երևանն ունի «Հայաստան – ԵՄ»...
Վարդենիսում «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչների հանդիպմանը Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է, որ Փաշինյանը Արցախյան շարժման...
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը մեկնաբանել է ՌԴ նախագահի հայտարարությունը Հայաստանի՝ ԵԱՏՄ-ում մնալու կամ ԵՄ...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ներկայացրել է մարզերով շրջող «Ուրախ ավտոբուսի» քարոզարշավային ընթացքն ու այնտեղ տիրող մթնոլորտ...
Մենք Հայաստանը ոչնչացնելու կամ նրանից անկախությունը խլելու մտադրություն չենք ունեցել: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ն...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտնել է, որ Իրանը խոստացել է քննություն իրականացնել Նախիջևանի ուղղ...
Իրանը հայտարարել է «նոր սերնդի պատերազմի» պատրաստակամության մասին: Այս մասին հայտնել է Իրանի բանակի ներկայացուցիչը: Իրան...
Գեղամասարի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը ներկայացրել...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն հայտարարել է, որ բանակցություններով հետաքրքրված լինելու դեպքում Վլադիմիր Զելենսկին պետք...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Հայաստանի կառավարության ձևավորումը պայմանավորված է...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է իրանական տանկերների վրա նոր հարձակումների դեպքում ամերիկյան օբ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ջերմուկում քարոզարշավի ժամանակ հայտարարել է, որ համոզված են սահմանազատման գործընթացն ակտիվացնել...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն հայտարարել է, որ Վլադիմիր Զելենսկին պետք է անձամբ զանգահարի Վլադիմիր Պուտինին, եթե իրոք...
Իրանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Համիդռեզա Հաջի Բաբաեին հայտարարել է, որ երկիրը դարձել է աշխարհի չորրորդ գերտերությունը։ Իրան...
Ադրբեջանի արտաքին գերատեսչության ղեկավար Բայրամովը լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ զրույցում նշել է, որ հայ-ադրբեջ...
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Պետեր Մագյարին Հունգարիայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ «Ջերմորեն շնորհավո...
Իրանի իշխանությունները կարգելեն Հորմուզի նեղուցով այն երկրների նավերի տեղաշարժը, որոնք կաջակցեն ԱՄՆ-ի հակաիրանական պատժա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին վստահեցրել է, որ Վաշինգտոնը չի ընդառաջի Իրանին հարստաց...
Իսրայելի նախկին վարչապետ Էհուդ Բարաքը մտահոգություն է հայտնել, որ Նեթանյահուն իշխանությունը պահպանելու նպատակով կարող է...
Իտալիայի առաջնության 36-րդ տուրում չեմպիոնի կոչումը վաղաժամ նվաճած Միլանի «Ինտերը» 3 անպատասխան գնդակ ուղարկեց Հռոմի «Լա...

Trump Calls Obama the Ultimate 'Loser' and an 'Airhead President'
For 47 years, Iran played games with the United States and the entire world, finally achieving its goals when Barack Hus...
Levon Baghdasaryan, the head of the central headquarters of the Democracy, Law, Discipline Party, has announced that str...
According to new amendments made to North Korea's constitution, the country has the right to launch a nuclear strike in...
French President Emmanuel Macron has announced a program for ensuring the safety of the Strait of Hormuz, which will be...
U.S. President Donald Trump has expressed confidence that the United States will eventually take control of Iran's stock...
The acting head of the U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC), Jay Butacharyan, has announced that Americ...
ArmLur.am presents the admission process for first graders for the 2026-2027 academic year, indicating that in public ed...
Iranian President Masoud Pezeshkian has addressed the topic of negotiations, emphasizing that they do not signify capitu...
Samvel Karapetyan has entered this entire process with determination and will continue to do so until the end, becoming...
On May 10, His Holiness Garegin II, the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, visited national benefactor M...
We have been literally fighting against the mafia for 8 years. This was stated by the Prime Minister of Armenia, Nikol P...
The President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has addressed the strengthening of the country's positions on the internation...
The Prime Minister of Pakistan, Shahbaz Sharif, has confirmed that Iran has responded to the US proposal to cease hostil...
A thirteen-year-old husky named Sierra has been reunited with her owner after more than ten years apart, thanks to a mic...
During the Second Nagorno-Karabakh War, no matter how much pressure was applied against us, it was all in vain. This was...
The campaign team of the Civil Contract party, led by Prime Minister Nikol Pashinyan, continues its tour in the Vayots D...
As it is known, the pre-election campaign has started in Armenia, which will continue until June 5. The prime ministeria...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has stated that the confrontation with Iran is not over yet, as the country st...
According to Samvel Karapetyan, he will win against Nikol Pashinyan even while in custody, stated Aram Vardevanyan, a me...
Armenia is on the brink of a significant political process. Parliamentary elections are set to take place soon, and the...
During a meeting of the "Strong Armenia" alliance in Goris, the alliance's coordinator Narek Karapetyan spoke about his...
“They have suffered a military defeat: U.S. President Donald Trump has spoken about Iran. They may not know it themselve...
The ticket listed on FIFA's resale platform belongs to the third tier, which is traditionally considered the most afford...
I was born in the village of Lernahovit in the Tashir region. From a young age, I thought our village was the most beaut...
The German government has opposed the idea proposed by the President of Russia, Vladimir Putin, suggesting that former C...
The Minister of Defense of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, responded to the trends connecting recent events to...
During a march in Abovyan, Gagik Tsarukyan stated that all his words will have continuous outcomes. During the march hel...
Paris should exit the European Union due to the ban on Russian energy supplies, stated Florian Philippot, leader of the...
The Assistant to the President of the Russian Federation, Yuri Ushakov, has announced the upcoming visit of U.S. special...
During a meeting with residents in Martuni, former Armenian President and Prime Minister candidate Robert Kocharian stat...
The Iranian side has conveyed its official response to the Pakistani mediator regarding the recent text of the United St...
Arman Tsarukyan, the number two contender in the UFC lightweight division, has addressed the recent defeat of his friend...
"You have only cut off certain areas when some uncivilized citizens allow themselves excesses, and the form of protest h...
Many applicants are experiencing difficulties accessing the Examination and Testing Center's website, dimord.am, to comp...
Moscow does not understand why Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has not "balanced" the anti-Russian statements ma...
The Supreme Leader of Iran, Ayatollah Mojtaba Khamenei, has announced new measures to confront the United States and Isr...
The press secretary of the President of Russia, Dmitry Peskov, sees nothing condemnable in the handshake between the lea...
For Russia, it is crucial that Armenia does not adopt an anti-Russian stance in its relations with the country, stated D...
The process of resolving the withdrawal of Ukrainian armed forces from Donbas will remain stalled, even after the 10th r...
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has described Vladimir Zelensky as a good comedian who is trying to play the role...
The Press Secretary of the President of the Russian Federation, Dmitry Peskov, stated that official Yerevan has the sove...
During a meeting with representatives of the "Armenia" alliance in Vardenis, Robert Kocharyan stated that Pashinyan is t...
The Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, has commented on the statement made by the President of Rus...
The Speaker of the National Assembly, Alen Simonyan, has presented the campaign progress of the "Joyful Bus" traveling t...
We have had no intention of destroying Armenia or taking its independence. This was stated by the President of Azerbaija...
The Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, announced that Iran has promised to investigate the inci...
Iran has announced its readiness for a «new generation of warfare.» This was reported by a representative of the Iranian...
During a meeting with the residents of Geghamasar, the second President of Armenia and leader of the Armenia Alliance, R...
The Prime Minister of Slovakia, Robert Fico, has stated that if Ukrainian President Volodymyr Zelensky is interested in...
The Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, has stated that the formation of the Armenian government...
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) has declared its readiness to strike American targets in response to new at...
Prime Minister Nikol Pashinyan, during a campaign rally in Jermuk, stated that they are confident in the need to activat...
Slovak Prime Minister Robert Fico has stated that Volodymyr Zelensky should personally call Vladimir Putin if he truly w...
The Deputy Speaker of the Iranian Parliament, Hamid Reza Haji Babaei, has announced that the country has become the four...
The head of Azerbaijan's foreign affairs agency, Bayramov, stated in a conversation with media representatives that work...
Nikol Pashinyan congratulated Peter Marki-Zay on his election as Prime Minister of Hungary. “I warmly congratulate Peter...
The Iranian authorities have announced a ban on the movement of vessels from countries that support the U.S. anti-Iran s...
U.S. President Donald Trump has assured Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu that Washington will not yield to Iran...
Ehud Barak, the former Prime Minister of Israel, has expressed concern that Netanyahu may provoke military action agains...
In the 36th round of the Italian league, Milan's Inter, who won the championship title prematurely, sent 3 unanswered ba...