Վերջապես գտան բոլոր ժամանակների մեծագույն «հիմարին»՝ անուղեղ նախագահին. Թրամփ
Իրանը 47 տարի շարունակ խաղում էր Միացյալ Նահանգների և ողջ աշխարհի հետ ու վերջապես հասավ իր ուզածին, երբ նախագահ դարձավ Բ...
«Դեմոկրատիա, Օրենք, Կարգապահություն» կուսակցության գլխավոր շտաբի պետ, փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը հայտարարել է, որ առաջիկ...
Հյուսիսային Կորեայի սահմանադրության մեջ կատարված նոր փոփոխությունների համաձայն՝ երկիրն իրավունք ունի միջուկային հարված հ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է Հորմուզի նեղուցի անվտանգության ապահովման ծրագրի մասին, որն իրականացվելու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահություն է հայտնել, որ Միացյալ Նահանգները ժամանակի ընթացքում իր վերահսկողության տակ կվերցն...
ԱՄՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնների (CDC) ժամանակավոր ղեկավար Ջեյ Բատաչարյան հայտարարել է, որ ամ...
ArmLur.am-ը ներկայացնում է 2026-2027 թթ․ ուսումնական տարում առաջին դասարանցիների ընդունելությունը, ըստ որի ՀՀ պետական հա...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանն անդրադարձել է բանակցությունների թեմային՝ ընդգծելով, որ դրանք կապիտուլյացիա չեն։ Նա նշել...
Սամվել Կարապետյանն այս ամբողջ պրոցեսի մեջ ոնց որ պրինցիպիալ մտել է, տենց էլ մինչև վերջ գնալու է ու ինքն է լինելու մեր եր...
Մայիսի 10-ին Ն․Ս․Օ․Տ․Տ․ Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն այցելեց տնային կալանքի տակ ապօրինաբար գ...
Մենք 8 տարի բառիս բուն իմաստով կռիվ ենք տալիս նաև մաֆիայի դեմ։ Այս մասին հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Եվ ա...
Ադրբեջանի նախագահն Իլհամ Ալիևն անդրադարձել է միջազգային հարթակում երկրի դիրքերի ամրապնդմանն ու դրա հիմքերին։ Ըստ նրա՝ Ադ...
Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆը հաստատել է, որ Իրանը արձագանքել է պատերազմը դադարեցնելու ԱՄՆ-ի առաջարկին։ Ինչպես տեղեկա...
Սիեռա անունով տասներեքամյա հասկին, միկրոչիպի շնորհիվ, տասը տարուց ավելի տևած բաժանումից հետո նորից իր տիրոջ հետ է, այս մ...
Ղարաբաղյան երկրորդ պատերազմի ժամանակ որքան էլ մեր նկատմամբ ճնշումներ գործադրվեին, ամեն ինչ ապարդյուն էր։ Ինչպես հաղորդու...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թիմը շարունակում է քարոզարշավը Վայոց...
Ինչպես հայտնի է, Հայաստանում մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը, որը կշարունակվի մինչև հունիսի 5-ը: «Հայաստան» դաշինքի...
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ Իրանի հետ առճակատումը դեռ չի ավարտվել, քանի որ այդ երկրում դեռևս...
Ոնց ասել է Սամվել Կարապետյանը կալանքի պայմաններում էլ հաղթելու է Նիկոլ Փաշինայնին ձեր հետ միասին։ Այս մասին Սիսիանում հա...
Հայաստանը գտնվում է քաղաքական կարևոր գործընթացի շեմին։ Շուտով Հայաստանում խորհրդարանական ընտրություններ են անցկացվելու։...
«Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի՝ Գորիսում կայացած հանդիպման ընթացքում, դաշինքի համակարգող Նարեկ Կարապետյանն իր ելույթում պատմել...
«Նրանք ռազմական պարտություն են կրել: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոսել է Իրանի մասին: Հնարավոր է՝ նրանք իրենք դա չգիտեն, բ...
ՖԻՖԱ-ի վերավաճառքի հարթակում հայտնված այս տոմսը պատկանում է երրորդ կարգին, որն ավանդաբար համարվում է առավել մատչելի և հա...
Ծնվել եմ գյուղում, Տաշիրի շրջանի Լեռնահովիտ գյուղում։ Փոքրուց ինձ թվում էր, որ մեր գյուղը աշխարհի ամենա սիրուն վայրն էր։...
Գերմանիայի կառավարությունը հանդես է եկել Ռուսաստանի նախագահի այն գաղափարի դեմ, ըստ որի նախկին կանցլեր Գերհարդ Շրյոդերը կ...
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում անդրադարձել է վերջին ամիսների իրադարձությունները նախըն...
Աբովյանում ընթացող քայլերթի ժամանակ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ իր բոլոր խոսքերն ունենալու են շարունակական արդյուն...
Փարիզը պետք է դուրս գա Եվրոպական միությունից՝ ռուսական էներգակիրների մատակարարման արգելքի պատճառով, հայտարարել է ֆրանսիա...
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել է ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆի և գործարար Ջա...
Մարտունիում բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ Հայաստանի երկրորդ նախագահ, վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է...
Իրանական կողմը պակիստանցի միջնորդին է փոխանցել իր պաշտոնական արձագանքը՝ կապված հակամարտության ավարտին ուղղված Միացյալ Նա...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի երկրորդ համարը զբաղեցնող Արման Ծառուկյանն անդրադարձել է միջին քաշային կարգի նախկին չեմպիոն և իր...
Կտրել եք միայն այն տեղերը, երբ որոշ անդաստիարակ մեր քաղաքացիներ իրենց ավելորդություններ են թույլ տալիս, բողոքի ձևն էլ ու...
Բազմաթիվ դիմորդներ դժվարանում են մուտք գործել Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի dimord.am կայքէջ՝ ընդունելության դիմում-հ...
Մոսկվան չի հասկանում, թե ինչու Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում չի «հավասարակշռել» Վլադիմիր Զելենսկու հակառու...
Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Մոջթաբա Խամենեին հայտարարել է ԱՄՆ-ին և Իսրայելին դիմակայելու նոր միջոցառումների մասին,...
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը դատապարտելի ոչինչ չի տեսնում Երևանում Հայաստանի ղեկավարության և Ռուսաստանի...
Ռուսաստանի համար Հայաստանի հետ հարաբերություններում կարևոր է, որ Երևանը հակառուսական դիրքորոշում չորդեգրի, հայտնել է ՌԴ...
Ուկրաինայի կողմից առանց զինված ուժերի Դոնբասից դուրսբերման կարգավորման գործընթացը կմնա փակուղում՝ նույնիսկ բանակցություն...
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Վլադիմիր Զելենսկուն անվանել է լավ կատակերգու, ով փորձում է ողբերգություն խաղալ...
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ պաշտոնական Երևանն ունի «Հայաստան – ԵՄ»...
Վարդենիսում «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչների հանդիպմանը Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարել է, որ Փաշինյանը Արցախյան շարժման...
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը մեկնաբանել է ՌԴ նախագահի հայտարարությունը Հայաստանի՝ ԵԱՏՄ-ում մնալու կամ ԵՄ...
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ներկայացրել է մարզերով շրջող «Ուրախ ավտոբուսի» քարոզարշավային ընթացքն ու այնտեղ տիրող մթնոլորտ...
Մենք Հայաստանը ոչնչացնելու կամ նրանից անկախությունը խլելու մտադրություն չենք ունեցել: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ն...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտնել է, որ Իրանը խոստացել է քննություն իրականացնել Նախիջևանի ուղղ...
Իրանը հայտարարել է «նոր սերնդի պատերազմի» պատրաստակամության մասին: Այս մասին հայտնել է Իրանի բանակի ներկայացուցիչը: Իրան...
Գեղամասարի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը ներկայացրել...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն հայտարարել է, որ բանակցություններով հետաքրքրված լինելու դեպքում Վլադիմիր Զելենսկին պետք...
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ Հայաստանի կառավարության ձևավորումը պայմանավորված է...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է իրանական տանկերների վրա նոր հարձակումների դեպքում ամերիկյան օբ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ջերմուկում քարոզարշավի ժամանակ հայտարարել է, որ համոզված են սահմանազատման գործընթացն ակտիվացնել...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն հայտարարել է, որ Վլադիմիր Զելենսկին պետք է անձամբ զանգահարի Վլադիմիր Պուտինին, եթե իրոք...
Իրանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Համիդռեզա Հաջի Բաբաեին հայտարարել է, որ երկիրը դարձել է աշխարհի չորրորդ գերտերությունը։ Իրան...
Ադրբեջանի արտաքին գերատեսչության ղեկավար Բայրամովը լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ զրույցում նշել է, որ հայ-ադրբեջ...
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Պետեր Մագյարին Հունգարիայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ «Ջերմորեն շնորհավո...
Իրանի իշխանությունները կարգելեն Հորմուզի նեղուցով այն երկրների նավերի տեղաշարժը, որոնք կաջակցեն ԱՄՆ-ի հակաիրանական պատժա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին վստահեցրել է, որ Վաշինգտոնը չի ընդառաջի Իրանին հարստաց...
Իսրայելի նախկին վարչապետ Էհուդ Բարաքը մտահոգություն է հայտնել, որ Նեթանյահուն իշխանությունը պահպանելու նպատակով կարող է...
Իտալիայի առաջնության 36-րդ տուրում չեմպիոնի կոչումը վաղաժամ նվաճած Միլանի «Ինտերը» 3 անպատասխան գնդակ ուղարկեց Հռոմի «Լա...

Наконец нашли величайшего «идиота» всех времен — бессмысленного президента. Трамп
Иран 47 лет играл с Соединенными Штатами и всем миром и наконец добился своего, став президентом Барака Хусейна Обамы. О...
Глава штаба партии «Демократия, Закон, Дисциплина» Левон Багдасарян заявил, что в ближайшие дни будут поэтапно представл...
Согласно новым изменениям в Конституции Северной Кореи, страна имеет право нанести ядерный удар в случае угрозы жизни ли...
Президент Франции Эмманюэль Макрон объявил о программе обеспечения безопасности Ормузского пролива, которая будет осущес...
Президент США Дональд Трамп выразил уверенность в том, что Соединенные Штаты в течение времени возьмут под контроль запа...
Временный директор Центров по контролю и профилактике заболеваний США (CDC) Джей Батаджарян объявил, что американские вл...
ArmLur.am представляет процесс приема первоклассников на 2026-2027 учебный год, согласно которому в государственных обще...
Президент Ирана Масуд Пезешкиан обратился к теме переговоров, подчеркнув, что они не являются капитуляцией. Он отметил,...
Самвел Карапетян, похоже, вошел в этот процесс принципиально и так же будет двигаться до конца; он станет нашим следующи...
10 мая его Святейшество Геворг II, Святейший Патриарх и Католикос всех армян, посетил находящегося под домашним арестом...
Мы 8 лет буквально боремся и с мафией. Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян. «И эти выборы — последний п...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев коснулся укрепления позиций страны на международной арене и основных факторов этого...
Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф подтвердил, что Иран ответил на предложение США о прекращении войны. Как сообщает...
Собака по имени Сиерра, thirteen лет, благодаря микрочипу, снова reunites со своим хозяином после более чем десяти лет р...
Во время Второй карабахской войны, сколько бы давления ни exerted на нас, все было тщетно. Как сообщает APA, об этом зая...
Глава правительства Армении Никол Пашинян продолжает предвыборную кампанию с командой партии «Гражданский договор» в Вай...
Как известно, в Армении стартовала предвыборная кампания, которая продлится до 5 июня. Кандидат в премьеры от блока «Арм...
Премьер-министр Израиля Бенжамин Нетаньяху заявил, что конфликт с Ираном еще не завершен, поскольку в этой стране все ещ...
Как сказал Самвел Карапетян, он победит Ника Пашиняна даже находясь под арестом. Об этом в Сисиане заявил член партии «С...
Армения находится на пороге важного политического процесса. В ближайшее время в Армении пройдут парламентские выборы. Ре...
«Усиленный Армения» истекающий работой, в Гоерисе содействия, координатор Нарек Карапетян в своем выступлении поделился...
«Они потерпели военное поражение: президент США Дональд Трамп высказался о Иране. Возможно, они сами этого не понимают,...
Этот билет, появившийся на платформе перепродажи ФИФА, принадлежит третьему классу, который традиционно считается наибол...
Я родился в деревне, в поселке Лернаговит Таширского района. С детства мне казалось, что наша деревня – самое красивое м...
Правительство Германии выступило против идеи президента России о том, что бывший канцлер Герхард Шрёдер мог бы стать пос...
Министр обороны Армении Сурен Папикян в интервью NEWS.am обсудил тенденции связывания событий последних месяцев с предвы...
Во время проходящей в Абовяне акции Гагик Царуканян заявил, что все его слова будут иметь продолжительные результаты. В...
Париж должен выйти из Европейского Союза из-за embargo на поставки российских энергоресурсов, заявил лидер французской п...
Помощник президента Российской Федерации Юрий Ушаков сообщил о предстоящем визите специального представителя президента...
Во время встречи с жителями Мартуни второй президент Армении, кандидат в премьер-министры Роберт Кочарян заявил, что Рос...
Иранская сторона передала пакистанскому посреднику свой официальный ответ на текст последнего предложения Соединенных Шт...
Второй номер легкой весовой категории UFC Арман Царукян прокомментировал неудачу своего друга и бывшего чемпиона среднег...
«Вы срезаете только те места, когда некоторые недостойные наши граждане позволяют себе излишества, форма протеста тоже и...
Множество абитуриентов испытывают трудности с доступом к сайту Центра оценки и тестирования dimord.am для заполнения зая...
Москва не понимает, почему премьер-министр Армении Никол Пашинян в Ереване не «уравновесил» антироссийские заявления Вла...
Верховный лидер Ирана аятолла Моджтаба Хаменеи объявил о новых мерах противостояния США и Израилю, сообщает иранская гос...
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков не видит ничего предосудительного в рукопожатиях руководства Армении и поли...
Для России в отношениях с Арменией важно, чтобы Ереван не принимал антироссийскую позицию, заявил пресс-секретарь презид...
Процесс регулирования вывода вооруженных сил Украины из Донбасса останется в тупике, даже после 10-го раунда переговоров...
Министр иностранных дел России Сергей Лавров назвал Владимира Зеленского хорошим комиком, который пытается сыграть траге...
Пресс-секретарь президента Российской Федерации Дмитрий Песков заявил, что официальная Ереван имеет суверенное право на...
На встрече представителей альянса «Россия» в Вардени Роберт Кочарян заявил, что Пашинян словами о Карабахском движении п...
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян прокомментировал заявление президента России о выборе между оставлением А...
Председатель Национального собрания Аллен Симонян представил ход предвыборной кампании "Веселого автобуса", который объе...
Мы не имели намерения уничтожать Армению или лишать ее независимости. Об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев...
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов сообщил, что Иран пообещал провести расследование инцидента с бесп...
Иран заявил о готовности к «войне нового поколения». Об этом сообщил представитель иранской армии. Иран подготовил «неож...
Во время встречи с жителями Геагасара, второй президент Армении и лидер блока «Армения» Роберт Кочарян представил свою т...
Премьер-министр Словакии Роберт Фицо заявил, что если Владимир Зеленский заинтересован в переговорах, ему следует позвон...
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что формирование правительства Армении будет зависеть от р...
Исламский революционный гвардейский корпус заявил о готовности нанести удары по американским объектам в случае новых ата...
Премьер-министр Никол Пашинян во время своей предвыборной кампании в Джермуке заявил, что они уверены в необходимости ак...
Премьер-министр Словакии Роберт Фицо заявил, что Владимир Зеленский должен лично позвонить Владимиру Путину, если действ...
Заместитель спикера парламента Ирана Хамидреза Хаджи Бабаи заявил, что страна стала четвертой мировой державой. По слова...
Глава внешнеполитического ведомства Азербайджана Джейхуна Байрамов заявил в разговоре с журналистами, что работы по дема...
Никол Пашинян поздравил Петер Мадьяри с избранием на пост премьер-министра Венгрии. «Тепло поздравляю Петера Мадьяри с и...
Иранские власти запретят движение кораблей тех стран, которые поддерживают антииранские санкции США через Ормузский прол...
Президент США Дональд Трамп подтвердил премьер-министру Израиля Биньямину Нетаньяху, что Вашингтон не пойдёт навстречу И...
Эхуд Барак, бывший премьер-министр Израиля, выразил обеспокоенность тем, что Нетаньяху может спровоцировать военные дейс...
В 36-м туре итальянского чемпионата миланский «Интер», завоевавший титул чемпиона досрочно, отправил три безответных мяч...