Քանի մարդ է մասնակցել ՔՊ-ի նախընտրական քարոզարշավի հանրահավաքին
Այսօր՝ մայիսի 9-ին, Կապանի Գարեգին Նժդեհի հրապարակում ժամը 19:30-ից մեկնարկել էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարծում է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կարող է ժամանել Մոսկվա, եթե ինքը...
Պենտագոնի չբացահայտված թռչող օբյեկտների (ՉԹՕ) մասին տեղեկատվության բացահայտման համար նախատեսված կայքը առաջին 12 ժամվա ըն...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին պատրաստ է հանդիպել Կրեմլի ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի հետ ցանկացած վայրում, բացի Մոսկ...
Հայաստանը պետք է որքան հնարավոր է շուտ որոշի՝ միանա՞ ԵՄ-ին, թե՞ ԵՏՄ-ին, այդ դեպքում հնարավոր է «մեղմ և խելացի ամուսնալու...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի վնասվածքները գրեթե ամբողջությամբ ապաքինվել են: Այս մասին հայտնում է Al Araby հ...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ եթե որոշումը օգուտ բերի հայ ժողովրդին, Ռուսաստանը չի առարկի, փոխանց...
Երբ Փաշինյանն այցելում է Հայաստանի հարավ՝ վտանգ է առաջանում: Այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջն...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ալյասկայում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպման ժամանակ ընդունել է նրա առաջարկը, բանակցո...
Իսրայելցի զինվորականները նոր հարվածներ են հասցրել Հարավային Լիբանանին: Այս մասին հայտնել է բանակի մամուլի ծառայությունը:...
Սյունիքի հարց գոյություն չունի: Սյունիքը եղել է, կա ու կլինի անկախ, ինքնիշխան Հայաստանի անբաժանելի մաս: Այս մասին հայտար...
Կիևի ռեժիմը երբեք ունակ չի եղել բանակցություններ վարելու, և սա զարմանալի չէ, հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախ...
Սամվել Կարապետյան, անվտանգության մասին խոսելուց առաջ, նայիր գերդաստանիդ: Այս մասին Կապանում` հանրահավաքի ժամանակ, ասել է...
Վաղը Ադրբեջանի տարածքից Հայաստան կփոխադրվի 16 վագոն դիզելային վառելիք։ Համաձայն «ԱՊԱ» լրատվական գործակալության հաղորդման...
Պետք է ուժեղացնենք մեր երկիրը, ներկայացնում ենք ծրագիր, որը մեր երկիրը փոխելու է: Սիսիանում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան...
Ռուսաստանի Կարմիր հրապարակում տեղի է ունեցել Երկրորդ Համաշխարային պատերազմում հաղթանակին նվիրված շքերթը, որին մասնակցել...
Օգոստոսի 8-ից հետո հանգիստ քնել եմ. որովհետև իմ որդին Կապանում ծառայում էր, և ես ապահով էի: Այս մասին Կապանում` հանրահավ...
Մենք և մեր սերունդներն այլևս պատերազմ չպետք է տեսնեն։ Այս մասին Կապանում հանրահավաքի ժամանակ ասել է «Քաղաքացիական պամանա...
«Ուժեղ Հայաստան»-ի ընտրակաշառքի գործով վերջին օրերին ձերբակալված անձանցից 6-ը կալանավորվել են։ Այս մասին հայտնում են Հակ...
ՀԱՊԿ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հաղթանակի օրվա առթիվ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը շնորհավորել...
Ադրբեջանի Շեքիի և Օղուզի շրջանների սահմանին տեղի է ունեցել 3.5 մագնիտուդով երկրաշարժ։ Այս մասին հայտնել է երկրի Հանրապետ...
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսը հայտարարել է, որ հանտավիրուսը ն...
Երբ որ ասվել է Սյունիք, մշտապես ինչ-որ կասկածի, լարվածության զգացողություն է առաջացել։ Այսօր եկել եմ ասելու, որ դարաշրջա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հավատում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև զինադադարի ռեժիմի երկարաձգմանը, սակայն դա կախված է ոչ...
Իշխանական քարոզչամեքենան ստում է. երեկ հանրահավաքի վայրից որևիցե անձ բերման չի ենթարկվել։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնել ե...
Մեղրի կատարած այցի ընթացքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քաղաքն անվանել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի սիրտն ու հոգին...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը Տափերական գյուղի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադա...
Հունգարիայի նորանշանակ վարչապետ Պետեր Մագյարը դիմել է երկրի նախագահ Թամաշ Շույոկին՝ պահանջելով նրա անհապաղ հրաժարականը։...
Մայիսի 10-ին լրանում է բուհերի ընդունելության միասնական և ներբուհական քննությունների 2-րդ՝ հիմնական փուլի հայտագրման վեր...
Վթարվել է «Ղազանչի 2» ջրատարը։ Այս ջրատարից են ջուր ստանում Գյումրի քաղաքի կեսն ու հարակից 13 գյուղեր։ 600 մմ-ոց թուջե ջ...
Հունգարիայի նորընտիր Պետական ժողովի առաջին նիստում «Տիսա» կուսակցության առաջնորդ Պետեր Մագյարն ընտրվել է երկրի վարչապետ։...
Սիրիայի նախագահ Ահմեդ աշ-Շարաան կառավարության վերակազմավորման ընթացքում բարձրաստիճան պաշտոններից հեռացրել է իր եղբայրներ...
Մեղրիում կառուցվում է հայ ժողովրդի պատմության ամենաերկար կամուրջը: Այս մասին սոցցանցում հրապարակած տեսանյութում ասում է...
ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը Վլադիմիր Զելենսկու՝ Մոսկվայում շքերթ անցկացնելը թույլատրող հրամանագիրը որակել է որպես...
Վեդիում մանկապղծության զոհ դարձած երեխաների հորեղբայրը՝ Թովմասը, ձերբակալման ժամկետը լրանալուց հետո ազատ է արձակվել։ Փաս...
The New York Times-ի տվյալներով՝ Ռուսաստանը Կասպից ծովով Իրան է արտահանում ԱԹՍ-ների մասեր և այլ ապրանքներ՝ շրջանցելով Հո...
Այս օրն իր մեջ ունի թե՛ բերկրանք, թե՛, ցավոք, դառնություն։ Գրել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ «Մայիսի 9-ը մեր պ...
Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերություններում ճգնաժամ առկա չէ, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԱԽ քարտ...
Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև սահմանված ժամանակավոր հրադադարը երկարաձգելու շու...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի հետ զրույցում անդրադարձել է Մոսկվայում անցկացված Հ...
Ընտրակաշառք տալու և ստանալու դեպքերի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթների շրջանակներում ձերբակալված անձանցից 6-ի նկատմա...
Blankspot անկախ լրագրողական հարթակի հրապարակած «Հակափաշինյանական ուղղությամբ 2026 թ. աշխատանքային ծրագիր» վերնագրով ռուս...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին Վլադիմիր Զելենսկուց ուղերձներ չի փոխանցել, լրագրողներին հա...
Մոսկվայի ժամանակով 13:00-ից (Հայաստանի ժամանակով 14:00) հետո մայրաքաղաքում կհանվեն բջջային ինտերնետի և SMS հաղորդագրությ...
Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը հայտարարել է, որ Վրաստանի հեղինակության համար առան...
Իսրայելի վարչապետը ԱՄՆ վարչակազմին հայտնել է, որ Իրանի հետ ցանկացած համաձայնագիր պետք է ներառի միջուկային ծրագրի ապամոնտ...
Ես զինծառայող եմ, հիմա էլ եմ ծառայում, մի հարց ունեմ պոստերի հետ կապված: Նախարարի հետ ես կապ չունեմ վարչապետը դուք եք: Փ...
Գերմանիան չափազանց վտանգավոր ուղի է բռնում, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Բեռլ...
Միացյալ Նահանգները պատրաստ կլինեն իրենց բանակցողներին նոր այցով ուղարկել Մոսկվա, եթե դա նպաստի Ուկրաինայում կարգավորման...
Հաղթանակի տոնի միջոցառումները խափանելու փորձեր չեն եղել, լրագրողներին հայտնել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է ստանալ Իրանի պատասխանը ԱՄՆ առաջարկներին առաջիկա մի քանի ժամվա ընթացքո...
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացրել է քարոզարշավի մեկնարկի և...
Ինչպես հայտնում է CNN-ը՝ հղում անելով ամերիկյան հետախուզությանը, պառակտված վարչակարգում իշխանության հստակ կառուցվածքը շա...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հաղթանակի օրվան նվիրված շքերթի ժամանակ հայտարարել է, որ նացիզմի պարտության հարցում վ...
Ռուսաստանի Դաշնության ղեկավարը Շքերթի ամբիոնում նստած է Բելառուսի և Ղազախստանի նախագահների կողքին: Ալեքսանդր Լուկաշենկոյ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանի համոզմամբ՝ ապագայում հայ անունն ու հաղթանակը պետք է մշտապ...
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն այսօր՝ մայիսի 9-ին, լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանել է ՌԴ–ում Հայաստա...
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է արտասահմանյան առաջնորդներին Հայրենական մեծ պատերազմում Հաղթանակի օ...
Սամվել Շահրամանյանը «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում մեկնաբանել է գործող իշխանության դիրքորոշումն ու վարած քաղաքականությ...
ԱԳ փոխնախարար Մնացական Սաֆարյանը «Հաղթանակ» զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է հայ-ռուսական հարաբերությո...
Հեռանալուց առաջ Վիկտոր Օրբանը հանդես է եկել խոստովանությամբ՝ նշելով, որ իրենց ձախողման հիմնական պատճառները պատերազմն ու...
Հաղթանակի օրվա առիթով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը և «Հայաստան» դաշինքի անդամները հարգանքի տուրք են մատուցել «Եռա...
Մայիսի 9-ին` տեղական ժամանակով ժամը 08:58-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 04։58-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային...
Սիրելի՛ ժողովուրդ, Հայաստանի Հանրապետության սիրելի՛ քաղաքացիներ, Այսօր Համաշխարհային երկրորդ պատերազմում Խորհրդային Միու...
Մայիսի 8-ին Երևանի Հաղթանակի զբոսայգում՝ «Մայր Հայաստան» հուշակոթողի մոտ, ժամը 19:00-ից մեկնարկել էր «Ուժեղ Հայաստան» կո...

How Many People Participated in the CPP's Pre-Election Rally
Today, on May 9, at 19:30, the initial rally for the pre-election campaign of the "Civil Contract" party began at Garegi...
The President of Russia, Vladimir Putin, believes that Ukrainian President Volodymyr Zelensky can come to Moscow if he w...
The Pentagon's website designated for the disclosure of information regarding unidentified flying objects (UFOs) has rec...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky is ready to meet with Kremlin leader Vladimir Putin anywhere except Moscow. This...
Armenia needs to decide as soon as possible whether to join the EU or the EEU; otherwise, a "soft and smart divorce" may...
The injuries sustained by Iran's Supreme Leader Mojtaba Khamenei have nearly fully healed. This information was reported...
Russian President Vladimir Putin has stated that if the decision benefits the Armenian people, Russia will not object, a...
When Pashinyan visits southern Armenia, a threat arises. This was stated by Samvel Karapetyan, leader of the ‘Strong Arm...
Russian President Vladimir Putin accepted the proposal from U.S. President Donald Trump during their meeting in Alaska,...
Israeli military forces have launched new strikes on Southern Lebanon. This was reported by the army's press service. Ac...
There is no issue of Syunik: Syunik has been, is, and will remain an integral part of independent, sovereign Armenia. Th...
The Kyiv regime has never been capable of conducting negotiations, and this is not surprising, stated Russia's Foreign M...
Samvel Karapetyan, before discussing security, look at your clan. This was stated by the Minister of Defense Suren Papik...
Tomorrow, a shipment of 16 wagons of diesel fuel will be transferred from Azerbaijani territory to Armenia. According to...
We need to strengthen our country, we are presenting a program that will change our country: Narek Karapetyan, a member...
The ceremony dedicated to the victory in the Second World War took place in Russia's Red Square, attended by North Korea...
Since August 8, I have been able to sleep peacefully because my son is serving in Kapan, and I feel secure. This was sta...
We and our generations should not see war anymore. Ruben Rubinyan, a member of the 'Civil Contract' faction, stated this...
Six individuals arrested in recent days in connection with the "Strong Armenia" bribery case have been detained. This in...
The Collective Security Treaty Organization (CSTO) has sent a congratulatory message on the occasion of Victory Day. The...
An earthquake with a magnitude of 3.5 has struck near the borders of the Sheki and Oguz regions in Azerbaijan. This info...
The Director-General of the World Health Organization, Tedros Adhanom Ghebreyesus, has announced that hantavirus is not...
When Syunik is mentioned, a sense of doubt and tension has always arisen. Today, I have come to say that the era is clos...
US President Donald Trump believes in the extension of the ceasefire regime between Russia and Ukraine, but this depends...
The government’s propaganda machine is lying. No individuals were detained from the rally site yesterday. This was repor...
During his visit to Meghri, Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the city as the heart and soul of the "Peace Cros...
Member of the "Strong Armenia" party council, Narek Karapetyan, addressed the main concerns of residents during a meetin...
Hungary's newly appointed Prime Minister Péter Magyar has addressed the country's President, Tamas Sulyok, demanding his...
On May 10, the registration deadline for the second, main phase of the unified and intra-university admission exams for...
The 'Ghazanchi 2' water pipeline has been damaged. This pipeline supplies water to half of the city of Gyumri and 13 sur...
In the first session of the newly elected National Assembly of Hungary, Peter Magyar, the leader of the "Tisza" party, h...
Syria's President Ahmed al-Shara has removed his brothers, Maher and Hazem, from high-ranking positions during a governm...
A new bridge, touted as the longest in Armenian history, is under construction in Meghri. Prime Minister Nikol Pashinyan...
Russian presidential aide Yuri Ushakov has described Vladimir Zelensky's decree allowing a parade to be held in Moscow a...
The uncle of children victimized by abuse in Vedi, Thomas, has been released after the expiration of his detention perio...
According to The New York Times, Russia is exporting drone parts and other goods to Iran via the Caspian Sea, bypassing...
This day embodies both joy and, unfortunately, bitterness. This is written by the second President of Armenia, Robert Ko...
There is no crisis in the relations between Armenia and Russia, stated the Secretary of the National Security Council, A...
Kremlin spokesperson Dmitry Peskov has announced that no negotiations have taken place regarding the extension of the te...
Russian President Vladimir Putin, in a conversation with Slovak Prime Minister Robert Fico, addressed the Victory Day pa...
Six individuals arrested in connection with criminal proceedings related to cases of giving and receiving electoral brib...
Blankspot, an independent journalism platform, has published a Russian-language document titled "Anti-Pashinyan Action P...
Slovakia's Prime Minister Robert Fico did not convey any messages from Ukrainian President Volodymyr Zelensky to Russian...
Starting from 13:00 Moscow time (14:00 Armenian time), all restrictions on mobile internet and SMS messaging in the capi...
The advisor to the Chief of Staff of the President of Ukraine, Mykhailo Podolyak, announced that the transfer of Mikheil...
The Prime Minister of Israel has informed the U.S. administration that any agreement with Iran must include the dismantl...
I am a soldier, and I am still serving. I have a question regarding the posts: I have no connection with the Minister, y...
Germany is taking an extremely dangerous path, stated Dmitry Peskov, the press secretary of the President of Russia, com...
The United States will be ready to send its negotiators to Moscow again if it helps advance the peace process in Ukraine...
No attempts have been made to disrupt the Victory Day celebrations, Russian presidential press secretary Dmitry Peskov t...
US President Donald Trump announced that he may receive Iran's response to America's proposals within the next few hours...
The leader of the Prosperous Armenia party, Gagik Tsarukyan, has announced on his social media page the launch of their...
According to CNN, citing American intelligence, the clear structure of power within the fragmented regime remains uncert...
Russian President Vladimir Putin stated during the Victory Day parade that the Soviet people made a decisive contributio...
The leader of the Russian Federation is sitting next to the presidents of Belarus and Kazakhstan at the parade podium. N...
According to Narek Karapetyan, a member of the ‘Strong Armenia’ party council, in the future, the Armenian name and vict...
Sergey Kopirkin, the Russian ambassador in Armenia, commented today, May 9, during a conversation with journalists regar...
The President of Belarus, Alexander Lukashenko, has congratulated foreign leaders on the occasion of Victory Day in the...
Samvel Shahramanyan commented on the stance of the current government and its political actions at the Yerablur military...
Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan addressed the topic of Armenian-Russian relations during an interview with jo...
Before his departure, Viktor Orbán made a confession, noting that the main reasons for their failure were the war and Br...
On the occasion of Victory Day, the second President of Armenia, Robert Kocharyan, along with members of the Armenian co...
On May 9, at 08:58 local time (04:58 GMT), a magnitude 1.8 earthquake was recorded by the seismic monitoring network of...
Dear people, beloved citizens of the Republic of Armenia, Today marks the day of victory for the Soviet Union and its we...
On May 8, at the Victory Park in Yerevan, near the 'Mother Armenia' monument, the initial rally of the 'Strong Armenia'...