ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Իվետա Մուկուչյանն արձագանքել է իրեն ուղղված քննադատություններին
Երգչուհի Իվետա Մուկուչյանը պատասխանել է Քաղաքացու օրվա առթիվ կազմակերպած համերգին մասնակցելու համար իր հասցեին հնչող քնն...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսային կապ է հաստատել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։ Թուրքիայի նախագահի աշխա...
Սպիտակ տունն ապրիլի 24-ին հայտարարել է մեղրի արտադրության և մեղվաբուծության ծրագրի ընդլայնման մասին, որի շրջանակում Մելա...
Պատրիկ Գարկովսկին, որը հայտնի է որպես Łatwogang,, ինը օր տևող սթրիմի ընթացքում քաղցկեղով հիվանդ երեխաների համար հավաքել...
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան կարծիք է հայտնել, որ Եվրոդիվանագիտության ղեկավար Կայա Կալլասը կարող էր հ...
Քաղաքագետ Քիթ Փրեսթոնի կարծիքով՝ Վաշինգտոնում Դոնալդ Թրամփի մասնակցությամբ ընթրիքի ժամանակ տեղի ունեցած հրաձգությունը կա...
Ստամբուլի սրճարաններից մեկում մեքենայի աուդիոհամակարգի ձայնը երկրաշարժի կեղծ խուճապ է առաջացրել։ Շաբաթ երեկոյան Ստամբուլ...
Մեկ դար առաջ տեղի ունեցած ծովային աղետը ցույց է տալիս, որ Թրամփը չի կարողանա ուժով գրավել Հորմուզի նեղուցը: Պատմական զու...
Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, թե Երևանի նախկին քաղա...
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է Ռուսաստանի նախագահի հետ ունեցած զրույցը, սակայն չի հանրայնացրել դրա մանրամաս...
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց ընտրանին լավագույնն է Եվրոպայի առաջնությունում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Ծանրամարտի ֆեդե...
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Սպիտակ տան թղթակիցների ասոցիացիայի ընթրիքի ժամանակ կրակ բացած անձն ունեցել է հստակ հակաքր...
«Այս տեսանյութը ցույց տվեք բոլոր այն մարդկանց, ովքեր ասում են, թե Երևանի կանաչապատում հիմնարկը գիտի ինչ է հատում»,- իր ֆ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբաս Արաղչին Պակիստանում պաշտոնյաների հետ բանակցությունների նոր փուլ անցկացնելուց հետո մեկ...
«Ի պատասխան Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայությամբ գործող «Ձորակ» շուրջօրյա մասնագիտացված խնամքի կե...
«Արդյո՞ք դիտավորյալ են փչացվել այն ավտոշարասյան ռադիոկապի սարքերը, որը վթարի էր ենթարկել Սոնա Մնացականյանին, և որի հետևա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի նավթային ենթակառուցվածքների պայթյունին մնացել է մոտ երեք օր։ ԱՄՆ նախագա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վստահություն է հայտնել, որ Իրանի հետ առկա հակամարտությունը մոտ ժամանակներս կավարտվի։ «Պատերազմ...
Երևանի Պարոնյան-Լեո խաչմերուկում Սոնա Մնացականյանի հիշատակին նվիրված մոմավառություն և ակցիա է անցկացվել։ Չորս տարի առաջ...
Ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունների քառակի բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը ըմբշա...
Ապրիլի 27-28-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այցով կգտնվի Ֆրանսիայում։ Այս մասին հայտնում է նախարարության մամուլի խոսնա...
Ապրիլի 26-ին Իսպանիայում ՀՀ դեսպան Սոս Ավետիսյանն Գերնիկա-Լումո քաղաքում մասնակցել է 2005 թվականից ի վեր շնորհվող «Գերնի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում է անկայուն եղանակ՝ կարճատև անձրևներով...
Կիևի ռեժիմը ստիպված կլինի կայացնել ավելի ցավոտ որոշումներ, ինչը նրան հիստերիայի մեջ է գցում։ Այս մասին «Վեստի» լրատվական...
Մենք զիջելու տեղ չունենք, միակ տեղը հաղթանակն է։ Այս մասին Չարենցավանում հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խոր...
ԱՄՆ գլխավոր դատախազի պաշտոնակատար Թոդ Բլանշը նշել է, որ կասկածյալը մտադրություն է ունեցել հարձակվել վարչակազմի աշխատակից...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Վարազդատ Լալայանը ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության պոկում վարժությունում նվ...
Բաթումիում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 110+ կգ քաշային կարգում հաղթանակ տարավ Հայաստանի հավաքականի անդամ Վար...
Ֆրանսիայի նախագահի կինը՝ Բրիջիտ Մակրոնը, խոստովանել է, որ որպես երկրի առաջին տիկին բախվել է հոռետեսության նոպաների, որոն...
Ողորմելի ստահակները հիմա էլ Իվետա Մուկուչյանին են փորձում թիրախավորել։ Ֆեյսբուքում նման գրառում արել ԱԺ «Քաղաքացիական պա...
Հախում գետի վրա՝ Իջևան տանող ճանապարհին, առաջիկայում կվերականգնվի 19-րդ դարի «Քարակարմունջ» կամուրջը, որը կլինի հետիոտնա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Հայաստանի վարչապետն այցելել է Տավուշի սահմանամերձ բնակավայրեր և հայտարարել...
Միջերկրական ծովի շրջաններից հերթական ցիկլոնը կներթափանցի այսօր ուշ երեկոյան ժամերին և ՀՀ տարածքի վրա կպտտվի առաջիկա 5 օր...
Համացանցում տարածվում է երգչուհի Իվետա Մուկուչյանի լուսանկարը` ճակատին կիսալուսնի և աստղի տեսքով կախազարդով։ Երգչուհուն...
Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 110 կգ քաշայինների պայքարում չեմպիոնի տիտղոսը նվաճելու...
Ադրբեջանի և Հայաստանի օրինակը վկայում է այն մասին, որ չնայած ձգձգված հակամարտությանը, տառապանքներին և փոխադարձ անվստահու...
Իրանի իշխանությունները հայտարարել են, որ Հորմուզի նեղուցի հարցում ընդունված որոշումը մնալու է անփոփոխ։ Իրանի խորհրդարանի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·ԱՄՆ-ում Դոնալդ Թրամփի դեմ իրականացված հարձակման փորձը խստորեն դատապարտվել է...
Մալիի պաշտպանության նախարար Ժենե Աֆրիկեն սպանվել է, հաղորդում է Jeune Afrique-ն։ Հրապարակման համաձայն՝ Սադիո Կամարան սպա...
Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության մրցումային վերջին օրը մրցահարթակ դուրս եկան կանանց գեր...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը խստորեն դատապարտել է Վաշինգտոնում տեղի ունեցած զինված հարձակման փորձը, որն ուղղվա...
Եթե դուք տեսնեք, թե գաղտնի ծառայությունն ինչպես է դուրս բերում փոխնախագահին, նախագահին, կհասկանաք, թե կայացած ինստիտուտն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. ·ՆԳՆ ստորաբաժանումները համապետական միջոցառումների ժամանակ ծառայություն են իր...
Թուրքիայի Տրապիզոն քաղաքում տեղի ունեցած բռնցքամարտի մրցաշարի ընթացքում մասսայական ծեծկռտուք է սկսվել, որին ներգրավվել ե...
ՆԳՆ Ոստիկանության և Փրկարար ծառայության աշխատակիցները Քաղաքացու օրվան նվիրված միջոցառումների ընթացքում իրականացրել են ար...
Շարունակվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շրջայցը Տավուշի մարզում: Բերդի Իծաքար և Իջևանի Գանձաքար բնակավայրերն իրար կապ...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ռազմածովային ուժերն իրենց վերահսկողության տակ են վերցրել երկու խոշոր բեռնար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ծիծեռնակաբերդում ավանդական ծաղկահավաքով եզրափակվել են Հայոց ցեղասպանության...
Չորս տարի առաջ այս օրը ՀՀ վարչապետի ավտոշարասյունը Պարոնյան փողոցում վրաերթի ենթարկեց և մահ պատճառեց հղի վիճակում գտնվող...
Բրազիլիայում ընթացող բռնցքամարտի աշխարհի գավաթի խաղարկությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Դավիթ Չալոյանը նվաճել է եզրափակ...
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը սարսռազդու հայտարարություն է արել Սպիտակ տան թղթակիցների ասոցիացիայի ընթրիքի...
Տ-10-9, /Հ-36/ - Չինչին (Տ-10-38) 9,8 կմ երկարությամբ ավտոճանապարհը, որը երբեք ասֆալտապատ չի եղել, ասֆալտապատվել է: Այս...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Նիկոլ Փաշինյանի արձագանքը. Վարչապետը X-ի իր միկրոբլոգում մտահոգություն է հ...
Իրանի դեմ իրականացվող շրջափակումը կարող է Միացյալ Նահանգներին անսպասելի շահույթ բերել։ Դա հնարավոր է այսպես կոչված մրցան...
Եվրադիվանագիտության ղեկավար Կայա Կալլասը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ դատապարտելով քաղաքական բռնությունը ԱՄՆ նախագահ Դ...
Ուրախ եմ լսել, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և առաջին տիկինը, փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը և մյուսները ապահով ու անվնաս են: Սպ...
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Ֆեյսբուքի իր էջում լուսանկարներ է հրապարակե...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրել է․ «Սիրելի՛ երիտասարդնե՛ր, նայե՛ք այս պատկերին ու լավ հիշեք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության վերջին օրը Հայաստանը կներկայացնեն Տաթև Հակ...
Կալիֆոռնիայի Տորանս քաղաքի 31-ամյա բնակիչ Քոուլ Թոմաս Ալենը զինված է եղել որսորդական հրացանով, ատրճանակով ու դանակներով։...
Սիրելի՛ քաղաքացիներ, հիմա ես գտնվում եմ Թթուջուր-Նավուր ճանապարհին: Այն Ճամբարակից Բերդ տանող ճանապարհն է, որը նախկինում...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանը գրել է․ «Պատերազմի եռագլուխ կուսակցության ներկայացո...
Ես խորապես ցնցված եմ Վաշինգտոնում տեղի ունեցած հրաձգությունից։ Այս մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը գրել է X-ի իր հաշ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Առաջիկա օրերին Հայաստանի ողջ տարածքում և Երևանում սպասվում է անձրև ու ամպր...
ԱՄՆ դատախազության հաղորդմամբ՝ կրակոցներ արձակած տղամարդու դատավարությունը նախատեսված է ապրիլի 27-ին։ Նրան մեղադրում են հ...
Վաշինգտոնում տեղի ունեցած մամուլի ընթրիքի ժամանակ, որին ներկա էր ավելի քան 2600 մասնակից, հրաձգություն է սկսվել։ Կրակոցն...
Հունգարիայի վարչապետի պաշտոնը լքող Վիկտոր Օրբանը հայտարարել է, որ չի մասնակցի նոր գումարման խորհրդարանի աշխատանքներին և...
Վազգեն Թևանյանը դարձավ ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր՝ հաղթելով ադրբեջանցի մարզիկին։ Բրոնզե գոտեմարտու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ԱՄՆ նախագահի մասնակցությամբ մի...
Սպիտակ տան թղթակիցների հետ հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ հրաձգություն է սկսվել: Նախագահին շտապ տարհանել են: Գաղտնի ծառայ...

ВИДЕО. Ивета Мукучян ответила на критику в свой адрес
Певица Ивета Мукучян ответила на критику, направленную в ее адрес в связи с участием в концерте, приуроченном ко Дню гра...
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган связался по телефону с президентом США Дональдом Трампом. Управление по коммуникац...
Белый дом 24 апреля объявил о расширении программы производства меда и пчеловодства, в рамках которой Мелания Трамп учас...
Патрик Гаркогвски, известный как Łatwogang, за девять дней стрима собрал более 50 миллионов долларов для детей, страдающ...
Официальный представитель МИД России Мария Захарова высказала мнение о том, что глава Евродипломатии Кая Каллас могла бы...
Политолог Кит Престон считает, что стрельба во время ужина с участием Дональда Трампа в Вашингтоне может мобилизовать эл...
В одном из кафе Стамбула звук аудиосистемы автомобиля спровоцировал ложную панику о землетрясении. В субботу вечером пос...
Мировая морская катастрофа столетней давности показывает, что Трамп не сможет силой захватить Ормузский пролив. Об этом...
Бывший мэр Еревана Хайк Марутян ответил на заявление премьер-министра Никола Пашиняна о том, что бывший мэр Еревана и ру...
Бывший президент США Дональд Трамп подтвердил разговор с президентом России, однако не раскрыл его подробности. Трамп от...
Сборная Армении по тяжелой атлетике среди мужчин лучшая на чемпионате Европы. Об этом сообщает Федерации тяжелой атлетик...
Дональд Трамп заявил, что человек, открывший огонь на ужине Ассоциации корреспондентов Белого дома, имел явно антикристи...
«Это видео покажите всем, кто говорит, что учреждение озеленения Яereвана знает, что вырубает», - написал активист Эдуар...
Министр иностранных дел Ирана Абас АРАХЧИН, после нового этапа переговоров с чиновниками в Пакистане, отправился в Москв...
В ответ на спекуляции о случаях смерти, имевших место в круглосуточном специализированном центре ухода «Дзорак», действу...
«Является ли намеренной поломка радиосвязи тех устройств, которые сопровождали автомобильный конвой, в результате которо...
Президент США Дональд Трамп заявил, что до взрыва иранской нефтяной инфраструктуры осталось около трех дней. По словам п...
Президент США Дональд Трамп выразил уверенность, что конфликт с Ираном скоро завершится. «Война в Иране закончится очень...
В Ереване, на перекрестке улиц Паронян и Лео, прошла момаварутюн и акция, посвященные памяти Соны Манцаканян. Четыре год...
Четырёхкратный бронзовый медалист чемпионатов мира по вольной борьбе, четырёхкратный чемпион Европы Арсен Харутюнян стал...
27-28 апреля министр иностранных дел Армянской Республики Арарат Мирзоян будет с визитом во Франции. Об этом сообщает пр...
26 апреля в Испании посол РА Сос Аветисян принял участие в мероприятиях по вручению ежегодной премии «Герника» за мир и...
Прошлые часовые новости, кратко и содержательно: В Армении в ближайшие дни ожидается нестабильная погода с короткими дож...
Киевский режим будет вынужден принимать более болезненные решения, что приводит его в истерику. Об этом в интервью корре...
Мы не имеем права на уступки, единственное место - это победа. Об этом в Чаренцаване заявил член совета партии «Сильный...
Исполняющий обязанности Генерального прокурора США Тодд Бланш сообщил, что подозреваемый имел намерение напасть на сотру...
Прошедшие час новости — кратко и по существу: Вараздат Лалаян завоевал золотую медаль в упражнении "рывок" на чемпионате...
На чемпионате Европы по тяжёлой атлетике, проходившем в Батуми, представитель сборной Армении Вараздат Лалаян одержал по...
Жена президента Франции Бриджит Макрон признала, что столкнулась с приступами пессимизма, которые ранее ей не были знако...
Печальные злостники теперь пытаются нацелиться на Ивету Мукучян. Об этом он написал в Facebook, депутат парламентской гр...
На реке Хаху, на дороге в Иджеван, в ближайшее время будет восстановлен мост "Каракармундж" 19-го века, который будет пр...
Прошедшие часы в новостях — сжато и по существу. Премьер-министр Армении посетил приграничные населенные пункты Тавуша и...
Очередной циклон из районов Средиземного моря проникнет в Армению сегодня вечером и будет оставаться над территорией стр...
В сети распространяется фотография певицы Иветы Мукучан с амулетом в форме полумесяца и звезды на лбу. Певицу критикуют...
После того, как Гарик Карапетян завоевал титул чемпиона в категории до 110 кг на чемпионате Европы по тяжёлой атлетике,...
Азербайджанский и армянский пример показывают, что, несмотря на затянувшийся конфликт, страдания и взаимное недоверие, м...
Иранские власти объявили, что принятое решение по вопросу Ормузского пролива останется неизменным. Заместитель спикера п...
Прошлые часы новостей - кратко и содержательно. В США попытка нападения на Дональда Трампа была строго осуждена президен...
Министр обороны Мали Жене Африкен убит, сообщает Jeune Afrique. Согласно публикации, Садийо Камаран был убит вчера в рез...
В последний день соревнований на чемпионате Европы по тяжёлой атлетике, проходящем в Батумі, Грузия, на помост вышли жен...
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган резко осудил попытку вооруженного нападения в Вашингтоне, направленную против бывш...
Если вы увидите, как секретная служба выводит вице-президента, президента, вы поймёте, каковы государства с устоявшимися...
Прошлые часовые новости — кратко и содержательно: Подразделения МВД осуществляли службу в усиленном режиме во время обще...
В городе Трабзон, Турция, во время боксерского турнира произошла массовая драка, в которой приняли участие и зрители. По...
Сотрудники МВД, полиции и спасательных служб в ходе мероприятий, посвящённых Дню гражданина, осуществляли службу в экстр...
Продолжается тур премьер-министра Армении Николы Пашиняна по Тавушу. Дорога длиной около 35 километров, соединяющая насе...
Военно-морские силы Исламского революционного гвардейца захватили два крупных контейнеровоза, сообщает Tasnim. Они пришв...
Последние новости в кратком и содержательном виде: В Цицернакаберде завершились мероприятия, посвященные 111-й годовщине...
Четыре года назад в этот день автоколонна премьер-министра Армении на улице Паронян наехала и причинила смерть молодой ж...
В проходящем в Бразилии Кубке мира по боксу представитель Армении Давит Чалоян завоевал путевку в финал. В полуфинале ар...
Пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Левитт сделала устрашающее заявление во время ужина ассоциации корреспондентов Бело...
Т-10-9, /H-36/ - Чинчин (Т-10-38) длиной 9,8 км, который никогда не был асфальтирован, теперь покрыт асфальтом. Об этом...
Прошедшие часовые новости - кратко и содержательно. Реакция Никола Пашиняна. Премьер-министр выразил обеспокоенность по...
Ирану противодействие может принести Соединённым Штатам неожиданную прибыль. Это возможно благодаря закону о призовых су...
Глава европейской дипломатии Кая Каллас сделала заявление, осудив политическое насилие после стрельбы, произошедшей в пр...
Я рад слышать, что президент США Дональд Трамп и первая леди, вице-президент Джей Ди Венс и другие находятся в безопасно...
Руководитель аппарата премьер-министра Республики Армения Араик Харутюнян опубликовал на своей странице в Facebook фотог...
Депутат фракции «Армения» Христинэ Варданян написала: «Дорогие молодые люди, посмотрите на это изображение и запомните е...
Новости прошедшего часа: кратко и содержательно. Последний день чемпионата Европы по тяжелой атлетике будет представлен...
31-летний житель города Торранс в Калифорнии Коул Томас Аллен был вооружен охотничьим ружьем, пистолетом и ножами. CBS N...
Дорогие граждане, сейчас я нахожусь на дороге Ттуджур-Навур. Это дорога, которая ведет из Джамбарака в Берд, ранее извес...
Депутат фракции «Гражданский договор» Карен Саруханян написал: «Представители тройной партии войны не находят своего мес...
Я глубоко потрясен стрельбой, произошедшей в Вашингтоне. Об этом написал президент Азербайджана Ильхам Алиев в своем акк...
Прошлые часа новости кратко и содержательно. · В ближайшие дни на всей территории Армении и в Ереване ожидаются дожди и...
Согласно сообщению Генеральной прокуратуры США, судебное разбирательство против мужчины, который открыл огонь, запланиро...
В Вашингтоне на пресс-ужине, в котором принимали участие более 2600 человек, началась стрельба. Во время выстрелов часть...
Премьер-министр Венгрии Виктор Ортбан, покидая свой пост, заявил, что не будет участвовать в работе нового созыва парлам...
Вазген Теванян стал бронзовым призером чемпионата Европы по борьбе, одержав победу над азербайджанским спортсменом. В бр...
Прошлые новости - кратко и по существу. · Стрельба во время мероприятия с участием президента США: вооруженный человек п...
Во время торжественного мероприятия с журналистами Белого дома началась стрельба. Президента срочно эвакуировали. Один и...