Լուրերը մեկ տողով. Բուք և խցանումներ Հայաստանում, Մերձավոր Արևելքում՝ նոր դիվանագիտական լարվածություն
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Սաստիկ բքի պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տրանսպորտային միջոցներ...
Սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • X հարթակում Le Point-ի անվան տակ Հայաստանի մասին կեղծ տեղեկություն է տարած...
Երեւան-Սևան ճանապարհին արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել։ NEWS.am–ը հաղորդում է, որ բեռնատարը փակել է ճանապարհը, ինչի հետևանք...
Կապան համայնքում 2018-2025 թվականների ընթացքում իրականացվել են 37 սուբվենցիոն ծրագրեր՝ 11 միլիարդ դրամ արժեքով։ Այս մասի...
«X» (Twitter) սոցիալական հարթակում դարձյալ հայաստանյան քաղաքական դաշտը թիրախավորող կեղծ տեղեկություններ են տարածվում։ Այ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Սաստիկ բքի պատճառով փակ ու դժվարանցանելի են մի շարք ավտոճանապարհներ, այդ թ...
Մարտի 3-ին տեղի կունենա տարվա առաջին լիակատար Լուսնի խավարումը, որի ընթացքում լուսինը շուրջ մեկ ժամ կգտնվի Երկրի ստվերու...
Կանխվել է Իրանից Ադրբեջանի Հանրապետություն թմրանյութերի խոշոր խմբաքանակ տեղափոխելու փորձը։ Պետական սահմանային ծառայությա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Սաստիկ բքի պատճառով մի շարք ճանապարհներ և Բավրայի անցակետը փակ են: • Կառու...
Օնլայն տաքսու վարորդները բողոքի ակցիա են իրականացնում «Յանդեքսի» գրասենյակի դիմաց։ Ընկերության ներկայացուցիչն առաջարկել...
Ադրբեջանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Հանրապետական սեյսմոլոգիական ծառայության կենտրոնից Ադրբեջանի Հանրապետության...
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը թույլատրել է Իսրայելում գտնվող իր պետական ծառայողներին, որոնք ներգրավված չեն արտակարգ գործառույթներո...
Փետրվարի 27-ին՝ ժամը 16:30-ի դրությամբ, Սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը, Աշոցք-Բա...
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խոսել է այն կարծիքների մասին, ըստ որոնց՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️Աֆղանստանն ու Պակիստանը փոխադարձ հարվածներ են հասցրել, կողմերը հայտնում են...
Իրանն ԱՄՆ-ից ակնկալում է լրջություն և իրատեսական մոտեցում՝ կոչ անելով զերծ մնալ սխալ հաշվարկներից։ Այդ մասին հայտնել է Ի...
Պակիստանի բանակը հայտնել է Աֆղանստանում հարյուրավոր թալիբների սպանության և 22 թիրախների վրա հարվածների մասին։ Պակիստանի...
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի գրասենյակը մանրամասներ է ներկայացրել փետրվարի 27-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությ...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ հայտնելով, որ մինչ ընդդիմությունը եր...
Աֆղանական ուժերը հարվածներ են հասցրել Պակիստանի տարածքում գտնվող ռազմական օբյեկտներին, որոնցից մեկը որոշ աղբյուրներ անվա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնել է, որ «Իմ քայլը» հիմնադրամի հետ կապված քրեա...
«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Արման Թաթոյանն ու «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման համակարգո...
Չինաստանի իշխանությունները իրենց քաղաքացիներին կոչ են արել զերծ մնալ Իրան մեկնելուց, իսկ այնտեղ գտնվողներին՝ հնարավորինս...
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ Բավրայի մաքսային անցման կետը ժամանակավորապես փակ է՝ ճանապարհների անանցանել...
«Հայրենիք» կուսակցության գործադիր մարմինը, փետրվարի 26-ի նիստում, բազմակողմանիորեն քննարկեց Հայաստանի ներքաղաքական իրավի...
Արփինե Հովհաննիսյանի այս դիտարկումներին հաջորդեցին բավական ուշագրավ զարգացումներ: Այսօր առավոտյան իմ քայլը հիմնադրամի գո...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հասցեին վիրավորանք հնչեցնելու համար «TikTok» սոցիալական ցանցում հայտնի Հայկ Եղյանի նկատմամբ որպ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️ Կառավարությունը որոշումը՝է կենսաթոշակները բարձրացնել 10 հազար դրամով՝ ֆին...
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան կեղծ է անվանել ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի ցուցմունք...
Հակակոռոպցիոն կոմիտեում «Իմ քայլը» հիմանդրամին առնչվող քրեական վարույթ չկա: Այս մասին Auroranews-ին հայտնեցին կոմիտեից:...
Սահմանվում են մոլորեցնող գովազդի չափանիշները և այն դեպքերը, երբ համեմատական գովազդը թույլատրելի է։ Օրինակ՝ եթե գովազդվու...
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը թույլատրել է Իսրայելում գործող ամերիկյան դիվանագիտական առաքելությունից ոչ հրատապ անձնակազմի և ն...
Սթիվեն Հոքինգի ընտանիքի ներկայացուցիչը հայտնել է, որ ԱՄՆ արդարադատության նախարարության հրապարակած փաստաթղթերում ընդգրկվա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️ Հայաստան–Իրան մայրուղու Սիսիանի «Զանգեր» հատվածից մինչև Գորայք ճանապարհը...
Վերջին օրերին Արգենտինայում բողոքի ակցիաները ակտիվացել են․ հասարակական կազմակերպությունները կոչ են անում պահպանել գործող...
Կանադան կոչ է արել Իրանում գտնվող կանադացիներին լքել երկիրը։ Շարունակվող լարվածության պատճառով տարածաշրջանում ռազմական գ...
2025 թվականին Միացյալ Նահանգներից մեկնածների քանակը գերազանցել է երկիր ժամանածներին՝ ապահովելով մոտ 150 հազար մարդու միգ...
Մինչև 1 մլն դրամ գումարների փոխանցումը չհայտարարագրման ենթակա եկամուտների շարքում դասելու հիմնական նպատակը համակարգը հնա...
Հայաստան-Իրան մայրուղին փակ է սաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով: Այս մասին հայտնում է Ճանապարհային դեպա...
Ուկրաինայի նախագահը հայտարարել է, որ հակամարտության ընթացքում չի կարողացել բավարար ժամանակ հատկացնել երեխաներին։ «Հակամա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️ Սաստիկ բքի և ցածր տեսանելիության պատճառով փակվել է Սիսիան-Գորայք ճանապարհ...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու գործողությունները վտանգ են ներ...
Sky News-ին տված հարցազրույցում Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի...
Սեյրան Օհանյանի կնոջ դեմ հարուցված քրեական գործը մտավ դատարան։ Այս մասին տեղեկանում ենք Armlur.am-ից։ Սեյրան Օհանյանի կն...
Ժնևում կայացած Իրանի միջուկային ծրագրին նվիրված բանակցությունների հերթական փուլը ավարտվել է առանց արդյունքի։ Կողմերը շար...
Մեծ Բրիտանիան պատժամիջոցներ է կիրառել մի շարք ռուսական բանկերի նկատմամբ, ասվում է Մեծ Բրիտանիայի կառավարության կողմից հր...
Վրաստանը ժամանակավորապես փակել է Հայաստանի սահման տանող ճանապարհներից մեկը՝ «Նինոծմինդա»-«Բավրա» անցակետ տանող ճանապարհը...
Երկու օր է կարդում եմ տարբեր չարագուշակների մտքի գոհարները՝ մեկը մյուսից «տաղանդավոր». ձեզ խաբում են՝ բոլորի թոշակը չեն...
Հումքային շուկաներում ոսկու մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) ֆյուչերսների գինը բարձրացել է։ «APA -Economics»-ը, հղում ա...
• «Նիկոլ Փաշինյանի և Աննա Հակոբյանի անձնական կյանքը մեր գործը չէ։ Միայն ու բացառապես իրենց գործն է։ Դանիել Իոաննիսյան: •...
Նիկոլ Փաշինյանի և Աննա Հակոբյանի անձնական կյանքը մեր գործը չի։ Միայն ու բացառապես իրենց գործն է։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր...
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Փակ են Արագածոտնի մարզում...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️ Հանրապետությունում բոլոր միջպետական և հանրապետական ճանապարհները բաց են, բ...
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ փետրվարի 27-ի դրությամբ։ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374.52 դրամ է, վաճառ...
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն դիմել է ԱՄՆ դատարան՝ խնդրելով դադարեցնել իր նկատմամբ քրեական հետապնդումը։ Վենեսուե...
Աֆղանստանի զինված ուժերը գործողություն են սկսել ի պատասխան Պակիստանի ռմբակոծությունների, հայտարարել է Խալիդ բին Վալիդի 2...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Վարչապետի և Աննա Հակոբյանի ամուսնությունը ավարտվել է․ Աննա Հակոբյանը լքում...
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 27-ին և 28-ին շրջանների մեծ մասում, մարտի 1-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումն...
Աննայի որոշմանը վերաբերվում եմ հարգանքով։ Այս մասին տելեգրամի իր ալիքում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Վերջին 30 տարո...
Իմ բոլոր ընկերների՛ն, ծանոթ-անծանոթների՛ն, հեռու-մոտիկ բարեկամների՛ն և անգամ ամենահարազատ մարդկանց տեղյակ եմ պահում, որ...
Փետրվարի 26-ին հայտնաբերված զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին հայտնում է ՔԿ խոսնակ...

Новости в одном предложении: Снег и пробки в Армении, новая дипломатическая напряженность на Ближнем Востоке
Прошедшие часы в новостях – сжато и содержательно: Из-за сильного снегопада Варденицкое перевалла закрыто для всех транс...
Сильный снегопад и отсутствие видимости стали причиной закрытия перевала Вардениця для всех видов транспортных средств,...
Новости за прошедший час — кратко и содержательно: На платформе X под именем Le Point распространена ложная информация о...
На трассе Ереван-Озерный возникла чрезвычайная ситуация. Как сообщает NEWS.am, грузовик заблокировал дорогу, из-за чего...
В общине Капан в период с 2018 по 2025 годы реализовано 37 субвенционных программ на сумму 11 миллиардов драмов. Об этом...
«X» (Twitter) социальной платформе снова распространяются ложные сведения, нацеленные на армянскую политическую сферу. О...
Прошедшие новости за последний час – кратко и по существу: Из-за сильного снегопада закрыты и труднопроходимы несколько...
3 марта состоится первое в этом году полное лунное затмение, в ходе которого луна проведет около часа в тени Земли и при...
Предотвращена попытка перевозки крупной партии наркотиков из Ирана в Азербайджан. Пресс-центр Государственной погранично...
Новости за последний час — кратко и по сути: Из-за сильного снега закрыты несколько дорог и пограничный пункт Бавра. Стр...
Водители онлайн-такси проводят акцию протеста перед офисом «Яндекса». Представитель компании предложил, чтобы 3 человека...
По информации, полученной от Центра республиканской сейсмологической службы Национальной академии наук Азербайджана, в 1...
Государственный департамент США разрешил своим государственным служащим, находящимся в Израиле и не занимающимся экстрен...
27 февраля, по состоянию на 16:30, из-за сильной метели и отсутствия видимости закрыты все виды транспортных средств на...
Премьер-министр Армении Никол Пашинян высказался о мнениях, согласно которым в процессе установления мира между Арменией...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️Աֆղանստանն ու Պակիստանը փոխադարձ հարվածներ են հասցրել, կողմերը հայտնում են...
Иран ожидает от США серьезности и реалистичного подхода, призывая воздержаться от ошибочных расчетов. Об этом заявил мин...
Пакстанская армия сообщила о ликвидации сотен талибов в Афганистане и ударах по 22 целям. Представитель армии Пакистана...
Пресс-служба Совета безопасности Армении представила подробности о заседании Совета безопасности, которое прошло 27 февр...
Министр экономики Армении Геворг Папоян опубликовал видео на своей странице в «Фейсбук», заявив, что пока оппозиция публ...
Афганские силы нанесли удары по военным объектам на территории Пакистана, один из которых некоторые источники называют «...
В прошлом часу новости — кратко и по существу: Антикоррупционный комитет сообщил, что уголовного дела в связи с фондом «...
Лидер политической инициативы «Крылья единства» Арман Татоян и координатор национального гражданского объединения «ХаяКв...
Власти Китая призвали своих граждан воздержаться от поездок в Иран, а тем, кто уже находится в стране, - покинуть её тер...
Государственный комитет по доходам информирует, что Баврайский таможенный пост временно закрыт из-за непроходимости доро...
Исполнительный орган партии «Родина» на заседании 26 февраля всесторонне обсудил внутреннюю политическую ситуацию в Арме...
Замечания Арпине Хованнисян стали причиной довольно интересных событий. Сегодня утром директор фонда «Мой шаг» Анна Якоб...
Премьера Николая Пашиняна оскорбил известный на социальной сети «TikTok» Гагик Егиан, которому в качестве меры пресечени...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Правительство приняло решение о повышении пенсий на 10 тысяч драмов;...
Официальный представитель МИД России Мария Захарова назвала ложными показания бывшего госсекретаря США Хилари Клинтон в...
В Антикоррупционном комитете сообщили, что нет уголовного производства, связанного с фондом «Мой шаг». Об этом рассказал...
Устанавливаются стандарты обманчивой рекламы и случаи, когда сравнительная реклама допустима. Например, если рекламирует...
Госдепартамент США разрешил выезд неэкстренного персонала и членов их семей из американской дипломатической миссии в Изр...
Представитель семьи Стивена Хокинга сообщил, что на опубликованной Министерством юстиции США фотографии, где ученый изоб...
Новости за последний час в кратком и содержательном формате: Шоссе Армения–Иран в участке «Зангер» Сисиана до Горайка за...
В последние дни в Аргентине активизировались протестные акции. Общественные организации призывают сохранить действующие...
Канада призвала находящихся в Иране канадцев покинуть страну. Из-за продолжающейся напряженности в регионе военные дейст...
В 2025 году количество людей, покинувших Соединенные Штаты, превысило число прибывших в страну, обеспечив миграционное с...
Основная цель отнесения переводов до 1 млн драмов к категории необлагаемых доходов заключается в максимальном упрощении...
Автомагистраль Армения-Иран закрыта из-за сильного снегопада и отсутствия видимости. Об этом сообщает Департамент автомо...
Президент Украины заявил, что в ходе конфликта не смог уделить достаточное время детям. «Во время конфликта я не был луч...
Прошедшие события коротко и по существу: Из-за сильной метели и низкой видимости закрыт участок дороги Сисиан-Горайк. До...
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан заявил, что действия президента Украины Владимира Зеленского представляют угрозу дл...
В интервью Sky News президент Украины Владимир Зеленский заявил о готовности к встрече с лидером России Владимиром Путин...
Уголовное дело против жены Сейрана Оганяна было передано в суд. Об этом сообщает Armlur.am. Жене Сейрана Оганяна, Рузанн...
В Женеве завершился очередной раунд переговоров по ядерной программе Ирана, который не принес результатов. Стороны продо...
Великобритания ввела санкции против ряда российских банков, говорится в опубликованном документе правительства Великобри...
Грузия временно закрыла одну из дорог, ведущих к границе с Арменией, а именно путь от контрольно-пропускного пункта «Нин...
Два дня я читаю разные зловещие мысли, каждая из которых «талантливее» другой. Вас обманывают: никто не собирается повыш...
На товарных рынках цена фьючерсов на золото, один тройский унция (31.1 грамм), повысилась. По данным «APA -Economics», с...
• «Личная жизнь Никола Пашиняна и Анны Акопян — это не наше дело. Это исключительно их дело». Даниел Иоаннисян. • На уча...
Личная жизнь Никола Пашиняна и Анны Акопян — не наше дело. Это исключительно их дело. Об этом написал на своей странице...
Спасательные службы информируют, что на территории Армении имеются закрытые и труднопроходимые автодороги. Закрыты автод...
Новости прошедшего часа - кратко и содержательно: В республике все межгосударственные и республиканские дороги открыты,...
Представляем курсы валют на 27 февраля. Средний курс покупки американского доллара составляет 374,52 драма, продажа – 37...
Президент Венесуэлы Николас Мадуро обратился в суд США с просьбой прекратить уголовное преследование в его отношении. Пр...
Афганистанские вооруженные силы начали операцию в ответ на бомбардировки Пакистана, заявил спикер 201-го армейского корп...
Новости за последние часы – кратко и информативно: Брак премьер-министра и Анны Акобян завершен. Анна Акобян покидает пр...
На территории республики, 27 и 28 февраля, в большинстве районов, а 1 марта в отдельных районах ожидаются осадки, в горн...
Я с уважением отношусь к решению Анны. Об этом написал премьер-министр Никола Пашинян на своем телеграмм-канале. На прот...
Я информирую всех моих друзей, знакомых и даже самых близких родственников о том, что эта тема не подлежит обсуждению со...
В связи с обнаружением тела военнослужащего, найденного 26 февраля, возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает пресс-се...