Լուրերը մեկ տողով. Սերժ Սարգսյանի քննադատությունը, Ժնևյան բանակցություններ և սպասվող եղանակային վատթարացում
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Սերժ Սարգսյանը մտահոգություն է հայտնել TRIPP նախագծի և Մեղրիով անցնող ճանապ...
Փետրվարի 26-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
Անուշ Գրիգորյանը առաջին մեդալն ապահովեց Բուլղարիայում ընթացող Ստրանջայի մրցաշարում։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ բռնցքամա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Հայաստանը վերահաստատել է եվրոպական ուղին՝ ստանալով Լեհաստանի աջակցությունը...
Հայաստանի ղեկավարի բարձր մակարդակի այց Լեհաստան երկար ժամանակ չի եղել, և ներկայիս այցը նոր փուլի սկիզբ է երկկողմ հարաբեր...
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կարծիքով՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտնի հարցազրույցում հնչած «Տղա եք, պահեք Արցախը» արտահա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Հայաստանի և Լեհաստանի վարչապետները Վարշավայում հայտարարել են ռազմատեխնիկակա...
«ԿԻԱ»-ի օրինազանց վարորդը հայտնաբերվել է․ մեքենան տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածք: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի հանդիպումից հետո Հայաստանի և Լեհաստանի միջև ստորագրվեց ռազմա...
ՀՀԿ-ն դեռևս վերջնական որոշում չի կայացրել ընտրություններին մասնակցելու հարցում։ Այս մասին այսօր, դատական նիստից հետո լրա...
Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համաձայնագիր ստորագրելուց հետո ընդգծել է, որ հայ-լեհական հ...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է տեսանյութ։ Տեսանյութում Նիկոլ Փաշինյանի ողջույնին միացել է Լեհաստանի վարչապետ Դոնա...
ԱՄՆ-ն պահանջում է, որ Իրանը ոչնչացնի իր երեք հիմնական միջուկային օբյեկտները, հաղորդում է Wall Street Journal-ը՝ հղում ան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Վարշավայում մեկնարկել է Հայաստանի և Լեհաստանի վարչապետների հանդիպումը։ Առան...
Կառավարության ընդունած որոշմամբ կապահովվի պատերազմական գործողությունների հետևանքով քաղաքացիական անձանց շրջանում անհայտ կ...
Ոչ ոք չի հրավիրել ԵՄ ներկայացուցիչներին Ուկրաինայի կարգավորման բանակցություններին. նրանք պետք է նստեն սեղանի տակ և լռեն,...
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ միջուկային զենքի շուրջ հնչող հայտարարությունների ակտիվացումը պ...
ՀՀ կառավարությունը պաշտոնապես հաստատել է, որ Հայաստան–Թուրքիա սահմանին գտնվող «Ախուրիկ» անցակետից ռուս սահմանապահները դո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Տնտեսական աճը կազմել է 7,2%, ինչը թույլ է տվել բարձրացնել կենսաթոշակները։ Է...
Հայաստանը մինչ օրս վրացական կողմից պաշտոնական պարզաբանում չի ստացել այն մասին, թե ինչ կոնկրետ խախտումների պատճառով են հա...
Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկին Սեյմում ունեցած ծրագրային ելույթում հայտարարել է, որ երկիրը պետք է...
Եվրամիությունից 20 հոգանոց խումբ Հայաստան ուղարկելը ՀՀ ներքին գործերին միջամտություն չէ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույ...
«Վեոլիա ջուրը պետականացնելու անհրաժեշտություն, կարծում եմ, չկա»։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ էկո...
Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի գլխավոր տնօրեն Բորգե Բրենդը հայտարարել է, որ հրաժարական է տալիս։ Դա տեղի է ունեցել մի քա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Կառավարությունը հաստատել է ակադեմիական քաղաքի զարգացման հայեցակարգը, շինարա...
Oրեր առաջ հայտնել էինք, որ արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ո...
Գիշերը Ռուսաստանը Ուկրաինայի ուղղությամբ արձակել է 420 անօդաչու թռչող սարք և տարբեր տիպի 39 հրթիռ, այս մասին հայտնել է Ո...
Կառավարությունը տաքսի ծառայություններ մատուցող անհատ վարորդների հետ ունեցել է «շատ կոնստրուկտիվ հանդիպում»։ Այս մասին լր...
Երեկ «Տաշիր կապիտալ» ՓԲԸ տնօրեն, ՀԷՑ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ Նարեկ Կարապետյանը լրագրողների հետ շփման ընթացքում բառա...
Կառավարությունը փետրվարի 26-ի նիստում որոշում է ընդունել, որով Հայաստանում արտաքին գովազդի օպերատորների համար սահմանվում...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Գևորգ Պապոյանը Վրաստանից պարզաբանում է պահանջել՝ «Վերին Լարս»-ում հայ արտա...
Համաշխարհային բանկը Հայաստանին կտրամադրի 70,4 միլիոն եվրո վարկ՝ ջրամատակարարման և ոռոգման ծառայությունների բարելավման նպ...
Հովհաննես Թամամյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը։ Այս մասին Auroranews-ին հայտնեցին ՀՀ ք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանը NOTAM ծանուցմամբ փակել է Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով օդային տարա...
Ո՞ւմ համար է իրականում Սամվել Կարապետյանը փորձում ձայներ ու մանդատներ հավաքել: Այս մասին ֆեսյբուքի իր էջում տեսանյութ է...
Երկու շաբաթից կներկայացվի ջրամատակարարման նոր գրաֆիկ, այսինքն, կլինեն անջատումներ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ա...
ԱՄՆ-ն դիտարկում է Իրանին հարված հասցնելու տարբերակը՝ Թեհրանին միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություններում զիջումների մղե...
Մինչև 1 միլիոն դրամ անձնական փոխանցումները հայտարարագրման ենթակա ՉԵՆ լինի: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ԱԺ ՔՊ պատ...
Այս տարվանից սկսած՝ թոշակառուները ևս պետք է հայտարարագիր լրացնեն: Այս մասին Կառավարության նիստի ժամանակ ասել է ֆինանսներ...
Իրանը հրապարակել է NOTAM (Notice to Air Missions, նախկինում՝ Notice to Airmen) հրամանը, որով հայտարարվում է, որ անօդաչու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Կառավարությունն ընդունել է «2025-ի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին»...
Ապրիլի 1-ից կենսաթոշակառուներն իրենց թոշակները կստանան անկանխիկ եղանակով: Կանխիկից անկանխիկի անցման պրոցեսը կազմակերպելո...
Կառավարությունը փետրվարի 26-ի նիստում ընդունել է որոշում, որով խստացվում են ավտոմեքենաների գազաբալոնների տեխնիկական ստու...
Մինչև 1 միլիոն դրամի չափով անձնական փոխանցումները այլևս ենթակա չեն հայտարարագրման, Կառավարության նիստում հայտնել է ՀՀ ֆի...
Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ անուղղակի բանակցությունների երրորդ փուլը սկսվել է հինգշաբթի օրը Ժնևում,...
Իսրայելի գլխավոր դատախազ Գալի Բահարավ-Միարան որոշել է կանչել վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին՝ «գաղտնի փաստաթղթերի արտահոս...
Հայաստանը փոքր և համեստ երկիր է, և ԱՄՆ-Իրան հարաբերությունները գնահատելը մեր կարողություններից վեր է։ Մենք, իհարկե, մտահ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՀՀ բոլոր սահմանային անցակետերը, այդ թվում՝ օդանավակայանը, այժմ վերահսկվում...
Էլեկտրոնային ծխախոտի կանոնավոր օգտագործումը կարող է լուրջ առողջական հետևանքների հանգեցնել, ներառյալ՝ օրգանների անբավարար...
Հունգարիայի վարչապետը բաց նամակով դիմել է Ուկրաինայի նախագահին. Չորս տարի շարունակ դուք չեք կարողացել ընդունել ինքնիշխան...
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի դեկտեմբերի 11-ին հայտարարել էր, որ մեկնարկել է Սևանա լճի ափամերձ տարածքնե...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ 2025 թվականի մարտի վերջին ավարտվել են Ադրբեջանի հետ խաղաղության համաձայնագրի տ...
Մենք հիմա մեծ ատոմակայանի կարիք չունենք, ուստի մեր փորձագետների գնահատականի համաձայն՝ մեզ անհրաժեշտ է ունենալ փոքր մոդու...
Ռուսաստանի կողմից Ուկրաինայի տարածքը զավթելու և հանրապետության աշխարհաքաղաքական կուրսը փոխելու ձախողումը Կիևի հաղթանակ է...
7 միլիոնից էլ բարձր թոշակ կա՞: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուք...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Հայաստանում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ջերմաստիճանը...
Մինչև 2024-ը սահմանային անցակետերի մեծ մասը գտնվել է ՌԴ վերահսկողության կամ ռուս սահմանապահների ներկայության ներքո, այդ...
Ապամոնտաժվում են Սևանի ափին բացարձակ նիշից ցածր բոլոր ապօրինի կառույցները: Ապամոնտաժված հերթական շինությունը ՀՀԿ փոխնախա...
Ադրբեջանը չի նախատեսում մասնակցել Հայաստանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին։ Այս մասին հայտարարե...
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ փետրվարի 26-ի դրությամբ։ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374.41 դրամ է, վաճառ...
Ադրբեջանը շարունակում է անփոփոխ պահել իր դիրքորոշումը AZAL ավիաընկերության օդանավի հետ կապված հարցում։ Այս մասին հայտարա...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում փետրվարի 26-ի ուշ երեկոյան, 27-28-ին շրջանների մեծ մասում, մարտի 1-ին առանձին շրջաննե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: •Ջրամատակարարման նոր գրաֆիկը կասեցվել է կառավարության միջամտությամբ, նախատես...
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքում գրել է․ «Սիրելի երևանցիներ, Կառավարության միջամտության արդյունքում ջրամատակ...
ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը հայտարարել է․ «Կառավարության միջամտության արդյունքում ջրամատակարարման ժամանակացույցի փոփոխո...
Ֆեյսբուքյան օգտատերերից Վակա Դավթյանը գրել է․ «Մարդիկ զարմանում են, թե ի՞նչի ա ջրամատակարարումը ամռան ամիսներին լինելու...

News in Brief: Serge Sarkisian's Critique, Geneva Negotiations, and Expected Weather Deterioration
Yesterday's news summarized: Serge Sarkisian expressed concerns regarding the TRIPP project and the road passing through...
As of February 26 at 19:35, all interstate and republican roads in the Republic of Armenia are open. Organizations respo...
Anush Grigoryan has secured the first medal at the Strandja Tournament taking place in Bulgaria. This was announced by t...
Summary of recent news: Armenia has reaffirmed its European path, receiving support from Poland regarding EU enlargement...
The high-level visit of the Armenian leader to Poland has been a long time coming, and the current visit marks the begin...
According to the third President of Armenia, Serzh Sargsyan, the famous phrase from Levon Ter-Petrosyan’s interview, ‘Yo...
Recent news summarized and concise: The Prime Ministers of Armenia and Poland have announced the signing of a military-t...
The errant driver of a KIA has been identified, and the vehicle has been moved to a secured area, according to a stateme...
After a meeting between Prime Minister Nikol Pashinyan and Polish Prime Minister Donald Tusk, Armenia and Poland signed...
The Republican Party of Armenia (RPA) has not yet made a final decision regarding participation in the elections. This w...
The Prime Minister of Poland, Donald Tusk, after signing an agreement with Prime Minister Nikol Pashinyan, emphasized th...
Prime Minister Nikol Pashinyan has released a video. In the video, Poland's Prime Minister Donald Tusk joins Pashinyan's...
The United States demands that Iran destroy its three main nuclear facilities, reports the Wall Street Journal, citing A...
Recent news summarized and insightful: The meeting between the Prime Ministers of Armenia and Poland has commenced in Wa...
The government has decided to ensure the continuation of social support for families of civilians who are missing as a r...
No one invited EU representatives to the Ukraine peace negotiations. They should sit under the table and be quiet, said...
The Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has stated that the escalation of statements regarding nuclear weapons is due...
The Armenian government has officially confirmed that Russian border guards have been withdrawn from the Akhurik checkpo...
News from the past hour summarized and to the point: Economic Growth: The economic growth rate has reached 7.2%, allowin...
Armenia has yet to receive an official explanation from Georgia regarding the specific violations that led to the detent...
Poland's Foreign Minister Radoslaw Sikorski stated in a programmatic speech at the Sejm that the country must be ready f...
The dispatch of a 20-person group from the European Union to Armenia does not constitute interference in the internal af...
“I believe there is no need to nationalize Veolia Water,” said the Minister of Economy of Armenia, Georgy Papoyan, durin...
The Chief Executive Officer of the World Economic Forum, Borge Brende, has announced his resignation. This came just wee...
Recent news summarized in brief: The government has approved a development concept for an academic city, with constructi...
Days ago, we reported an extraordinary incident that occurred in Yerevan. Information was received at the Criminal Inves...
During the night, Russia launched 420 unmanned aerial vehicles and 39 missiles of various types towards Ukraine, reporte...
The government has held a "very constructive meeting" with individual taxi drivers providing services. This was stated b...
Yesterday, during a conversation with reporters, Narek Karapetyan, the director of Tashir Capital LLC and the chairman o...
The government approved a decision during its meeting on February 26, establishing accountability for outdoor advertisin...
Brief and substantive news from the past hour: Georgy Papoyan has demanded clarification from Georgia regarding the reas...
The World Bank will provide Armenia with a loan of €70.4 million aimed at improving water supply and irrigation services...
The measure of restraint applied to Hovhannes Tamamyan is a prohibition on leaving the country. This was reported to Aur...
Here are the news highlights from the past hour: Iran has closed its airspace along the border with Azerbaijan via a NOT...
Who is Samvel Karapetyan really gathering votes and mandates for? This was discussed in a video posted on Facebook by MP...
In two weeks, a new water supply schedule will be presented, meaning that interruptions will occur. This was stated by t...
The United States is considering options to strike Iran as a means to pressure Tehran into making concessions in nuclear...
Until 1 million AMD, personal transfers will NOT be subject to declaration. This was stated by MP Babken Tunyan from the...
Starting this year, pensioners will also be required to fill out declarations. This was stated by the Minister of Financ...
Iran has issued a NOTAM (Notice to Air Missions, previously known as Notice to Airmen) stating that unmanned aerial vehi...
Summary of the news from the past hour: The government has approved the report on "Progress and Results of 2025," which...
Starting April 1, pensioners will receive their pensions in a non-cash manner. To organize the transition from cash to n...
The government adopted a decision during its meeting on February 26 that tightens the technical inspection requirements...
Personal transfers up to 1 million drams are no longer subject to declaration, announced the Minister of Finance of Arme...
The third round of indirect negotiations between Iran and the United States over Iran's nuclear program has commenced on...
The Attorney General of Israel, Gali Baharav-Miara, has decided to summon Prime Minister Benjamin Netanyahu to testify i...
Armenia is a small and modest country, and evaluating the US-Iran relations is beyond our capabilities. We are certainly...
Last hour's news summarized: All border checkpoints of Armenia, including the airport, are now under the control of Arme...
Regular use of electronic cigarettes can lead to serious health consequences, including organ failure. This is evidenced...
Hungary’s Prime Minister has addressed a letter to the President of Ukraine. For four years, you have failed to acknowle...
Prosecutor General Anna Vardapetyan announced on December 11, 2025, that the demolition of illegally constructed buildin...
Prime Minister Nikol Pashinyan has announced that negotiations on the text of a peace agreement with Azerbaijan have con...
We currently do not need a large nuclear power plant; therefore, according to the assessment of our experts, we need to...
The failure of Russia to occupy Ukrainian territory and change the geopolitical course of the republic is a victory for...
Is there a pension higher than 7 million? This statement was made by the leader of the "Bright Armenia" party, Edmon Mar...
Brief and substantial news from the past hour: In Armenia, rain is expected, with blizzards in mountainous areas, and te...
Until 2024, most border checkpoints were under the control of the Russian Federation or the presence of Russian border g...
Illegal constructions below absolute level are being demolished on the shore of Lake Sevan. The latest building to be di...
Azerbaijan has announced that it will not participate in the European Political Community summit scheduled to be held in...
The Rescue Service reports that the roads in the territory of Armenia are mostly passable. Closed are the roads from the...
We present the currency exchange rates as of February 26. The average purchasing exchange rate of the US dollar is 374.4...
Azerbaijan continues to maintain its unchanged position regarding the issue with the AZAL airline. This was announced by...
In the territory of the Republic of Armenia, precipitation is expected in most regions on the evening of February 26, on...
The news from the past hour, summarized and substantive: The new water supply schedule has been suspended due to governm...
The Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, wrote on Facebook: "Dear Yerevan residents, as a result of government intervention...
The Minister of Territorial Administration and Infrastructure, David Khudatyan, has stated: “As a result of government i...
A Facebook user, Vaka Davtyan, wrote: "People are surprised at why water supply is being interrupted during the summer m...