Ֆրանսիան ո՛չ զգուշացվել էր, ո՛չ էլ ներգրավված էր. Մակրոնը՝ Իրանի դեմ ծրագրվածի մասին
Ֆրանսիան նախապես տեղեկացված չի եղել Իրանին հարվածելու ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ծրագրերի մասին, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն իր տեսաուղերձում հայտնել է Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների ավարտի ճշգրիտ ժամ...
ԵՄ արտաքին գործերի նախարար Կայա Կալասը հայտարարել է, որ կնախագահի ԵՄ արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը Իրանի հարցով...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին գտնվում է օպերատիվ շտաբում և ղեկավարում է ռազմական գործողությունները, հաղորդում է...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իրանցիները մոտ էին համաձայնության, բայց հետո նահանջել են։ Թեհրանը պատրաստ չէ...
Իրանը պատրաստ է երկարատև պատերազմի: Այս մասին հայտնել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված...
Թեհրանի քաղաքային խորհրդի անդամ Մեյսամ Մոզաֆարը հայտարարել է, ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածների հետևանքով, Իրանի գերագույն առա...
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կանադայի ԱԳ նախարար Անիտա Անանդի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են...
Երկրի պաշտպանության հարցում մենք «կարմիր գծեր» չունենք։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Էսմաիլ Բաղային։ «Իրանն ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ երկրի բարձրաստիճան պաշտոնյաները ողջ են,...
«Այաթոլլա Ալի Խամենեին և նախագահ Մասուդ Փեզեշքյանը ողջ են»-,հայտարարել է Իրանի արտգործնախարարը։ «Գրեթե բոլոր պաշտոնյաներ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իսրայելական աղբյուրները հայտնում են Իրանի գերագույն առաջնորդի և բարձրաստիճ...
Իսրայելական պաշտոնական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ սպանվել է Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին։ Նշվում է նա...
• Իրան–Իսրայել սրումը շարունակվել է փոխադարձ հրթիռակոծություններով և ավիահարվածներով։ Հարվածներ են գրանցվել մի շարք քաղա...
• Հաղորդվում է Իրանի գերագույն առաջնորդի պալատի ոչնչացման մասին․ հարձակման պահին նա այնտեղ չի գտնվել։ Տարածվել է նաև նստ...
Իրանի Մինաբ քաղաքի տարրական դպրոցի վրա Իսրայելի կողմից հասցված հարվածի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 24-ի, հաղորդում է M...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ-ն և Իսրայելը հարվածներ են հասցրել Իրանի հարավային ռազմածովային և արդյո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Մերձավոր Արևելքում լայնածավալ ռազմական բախում է սկսվել․ Իրանը հրթիռային հար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Մերձավոր Արևելքում կտրուկ սրվել է իրավիճակը․ Իրանը բալիստիկ հրթիռներ է արձա...
Իսրայելի ուղղությամբ արձակվել է իրանական բալիստիկ հրթիռների առաջին ալիքը։ Արձակվել է 30 հրթիռ։ Իրանի բալիստիկ հրթիռը խոց...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ-ը և Իսրայելը լայնածավալ ռազմական գործողություններ են սկսել Իրանի դեմ՝...
Իսրայելի կողմից Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշկիանի դեմ մահափորձ է եղել։ Հրեական օդուժն Իրանում հարվածներ է հասցրել մոտ 30 թ...
ԱՄՆ-ը լայնածավալ ռազմական գործողություն է սկսել Իրանի դեմ։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ Նրա խոսքով՝...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Իսրայելը կանխարգելիչ հարված է հասցրել Իրանին, Թեհրանում գրանցվել են պայթյու...
Թեհրանում պայթյուններ են գրանցվել։ Ըստ ԶԼՄ-ների՝ Իսրայելը հարվածել է Իրանին։ Հրեական օդուժն Իրանում հարվածներ է հասցրել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանում մի շարք ավտոճանապարհներ փակ են կամ դժվարանցանելի եղանակային ծա...
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը «Ֆեյսբուքում» կատարած գրառմամբ նշել է, որ պառակտված ընդդիմությունը միավորելու միակ...
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Փակ են Արագածոտնի մարզում...

Франция не была предупреждена и не была вовлечена. Макрон о запланированном ударе по Ирану
Франция не была заранее информирована о планах США и Израиля нанести удар по Ирану, заявил президент Франции Эммануэль М...
Премьер-министр Израиля Бенджамин Нэтаньяху в своем видеообращении сообщил точный срок завершения военных действий проти...
Министр иностранных дел ЕС Кая Каллас заявила, что будет сопредседательствовать встречей министров иностранных дел ЕС по...
Высший лидер Ирана Али Хаменеи находится в оперативном штабе и руководит военными операциями, сообщает ливанский телекан...
Президент США Дональд Трамп заявил, что иранцы были близки к соглашению, но затем отступили. Тегеран не готов к перегово...
Иран готов к затяжной войне. Об этом сообщил источник Исламского корпуса стражей исламской революции (ИКСИР, часть воору...
Член городского совета Тегерана Мейсам Мозафар сообщил о смерти зятя и невестки верховного лидера Ирана в результате уда...
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Канады Анитой Анан...
В вопросах обороны страны у нас нет "красных линий". Об этом заявил спикер МИД Ирана Эсмаил Багаи. «Иран будет полностью...
Новости прошедшего часа – кратко и по существу: Министр иностранных дел Ирана заявил, что высокопоставленные чиновники с...
«Айатолла Али Хаменеи и президент Масуд Пезешкиан живы», - заявил министр иностранных дел Ирана. «Практически все чиновн...
Последние новости за час: кратко и содержательно: Израильские источники сообщают о возможной ликвидации верховного лидер...
Согласно официальным израильским СМИ, был убит верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи. Также сообщается, что в резуль...
• Эскалация между Ираном и Израилем продолжается взаимными ракетными ударами и авиаударами. Удары регистрируются в ряде...
• Сообщается о разрушении дворца верховного лидера Ирана; в момент нападения он там не находился. Также распространились...
В результате удара Израиля по начальной школе в городе Минаб, Иран, число жертв достигло 24, сообщает агентство Mehr. Ещ...
Прошедшие новости - кратко и содержательно: США и Израиль нанесли удары по южным военно-морским и промышленным объектам...
Последние новости прошедшего часа – кратко и по существу: • В Ближнем Востоке началось масштабное военное противостояние...
Прошлые новости - кратко и по существу: обстановка на Ближнем Востоке резко ухудшилась. Иран выпустил баллистические рак...
Из Ирана в направлении Израиля была произведена первая волна запусков иранских баллистических ракет. Запущено 30 ракет....
Последние новости часа - кратко и по существу: США и Израиль начали широкомасштабные военные действия против Ирана, нано...
Израиль совершил покушение на президента Ирана Масуда Пезешкиани. По сообщениям СМИ, еврейская авиация нанесла удары по...
США начали масштабную военную операцию против Ирана. Об этом заявил президент США Дональд Трамп. По его словам, цель опе...
Прошедшие новости – кратко и по существу: Израиль нанес предупредительный удар по Ирану. В Тегеране зафиксированы взрывы...
В Тегеране зафиксированы взрывы. По данным СМИ, Израиль нанес удары по Ирану. Израильские ВВС атаковали около 30 целей,...
Прошла информация за последний час в кратком и содержательном формате: В Армении ряд автодорог закрыты или труднопроходи...
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян в своем посте на Facebook отметил, что единственной силой, способной объедин...
Спасательная служба сообщает, что на территории Армении существуют закрытые и труднопроходимые автодороги. Закрыты дорог...