Ֆրանսիան ո՛չ զգուշացվել էր, ո՛չ էլ ներգրավված էր. Մակրոնը՝ Իրանի դեմ ծրագրվածի մասին
Ֆրանսիան նախապես տեղեկացված չի եղել Իրանին հարվածելու ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ծրագրերի մասին, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն իր տեսաուղերձում հայտնել է Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների ավարտի ճշգրիտ ժամ...
ԵՄ արտաքին գործերի նախարար Կայա Կալասը հայտարարել է, որ կնախագահի ԵՄ արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը Իրանի հարցով...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին գտնվում է օպերատիվ շտաբում և ղեկավարում է ռազմական գործողությունները, հաղորդում է...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իրանցիները մոտ էին համաձայնության, բայց հետո նահանջել են։ Թեհրանը պատրաստ չէ...
Իրանը պատրաստ է երկարատև պատերազմի: Այս մասին հայտնել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված...
Թեհրանի քաղաքային խորհրդի անդամ Մեյսամ Մոզաֆարը հայտարարել է, ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածների հետևանքով, Իրանի գերագույն առա...
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կանադայի ԱԳ նախարար Անիտա Անանդի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են...
Երկրի պաշտպանության հարցում մենք «կարմիր գծեր» չունենք։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Էսմաիլ Բաղային։ «Իրանն ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանի ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ երկրի բարձրաստիճան պաշտոնյաները ողջ են,...
«Այաթոլլա Ալի Խամենեին և նախագահ Մասուդ Փեզեշքյանը ողջ են»-,հայտարարել է Իրանի արտգործնախարարը։ «Գրեթե բոլոր պաշտոնյաներ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իսրայելական աղբյուրները հայտնում են Իրանի գերագույն առաջնորդի և բարձրաստիճ...
Իսրայելական պաշտոնական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ սպանվել է Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին։ Նշվում է նա...
• Իրան–Իսրայել սրումը շարունակվել է փոխադարձ հրթիռակոծություններով և ավիահարվածներով։ Հարվածներ են գրանցվել մի շարք քաղա...
• Հաղորդվում է Իրանի գերագույն առաջնորդի պալատի ոչնչացման մասին․ հարձակման պահին նա այնտեղ չի գտնվել։ Տարածվել է նաև նստ...
Իրանի Մինաբ քաղաքի տարրական դպրոցի վրա Իսրայելի կողմից հասցված հարվածի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 24-ի, հաղորդում է M...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ-ն և Իսրայելը հարվածներ են հասցրել Իրանի հարավային ռազմածովային և արդյո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Մերձավոր Արևելքում լայնածավալ ռազմական բախում է սկսվել․ Իրանը հրթիռային հար...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Մերձավոր Արևելքում կտրուկ սրվել է իրավիճակը․ Իրանը բալիստիկ հրթիռներ է արձա...
Իսրայելի ուղղությամբ արձակվել է իրանական բալիստիկ հրթիռների առաջին ալիքը։ Արձակվել է 30 հրթիռ։ Իրանի բալիստիկ հրթիռը խոց...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ-ը և Իսրայելը լայնածավալ ռազմական գործողություններ են սկսել Իրանի դեմ՝...
Իսրայելի կողմից Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշկիանի դեմ մահափորձ է եղել։ Հրեական օդուժն Իրանում հարվածներ է հասցրել մոտ 30 թ...
ԱՄՆ-ը լայնածավալ ռազմական գործողություն է սկսել Իրանի դեմ։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ Նրա խոսքով՝...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Իսրայելը կանխարգելիչ հարված է հասցրել Իրանին, Թեհրանում գրանցվել են պայթյու...
Թեհրանում պայթյուններ են գրանցվել։ Ըստ ԶԼՄ-ների՝ Իսրայելը հարվածել է Իրանին։ Հրեական օդուժն Իրանում հարվածներ է հասցրել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանում մի շարք ավտոճանապարհներ փակ են կամ դժվարանցանելի եղանակային ծա...
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը «Ֆեյսբուքում» կատարած գրառմամբ նշել է, որ պառակտված ընդդիմությունը միավորելու միակ...
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Փակ են Արագածոտնի մարզում...

France Was Neither Warned Nor Involved: Macron on Plans Against Iran
France was not informed in advance about the plans of the United States and Israel to strike Iran, stated French Preside...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has announced in a video address the exact timeline for the conclusion of mili...
EU Foreign Affairs Minister Kaia Kalas has announced that she will co-chair a meeting of EU foreign ministers on the sit...
Iran's Supreme Leader Ali Khamenei is currently at the operational headquarters, overseeing military operations, as repo...
US President Donald Trump has stated that the Iranians were close to an agreement, but then retreated. Tehran is not rea...
Iran is prepared for a prolonged conflict. This was announced by a source from the Islamic Revolutionary Guard Corps (IR...
Meisam Mozaffar, a member of Tehran's City Council, has announced that the son-in-law and daughter-in-law of Iran's Supr...
The Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, had a telephone conversation with Canada's Foreign Minister...
We do not have 'red lines' regarding national defense issues. This was stated by Iran's Foreign Ministry spokesman Ismai...
Brief and substantive updates from the last hour: The Iranian Foreign Minister has stated that senior officials of the c...
“Ayatollah Ali Khamenei and President Masoud Pezeshkian are alive,” declared Iran's Foreign Minister. “Almost all offici...
Recent news summaries: Israeli sources report on the assassination of Iran's Supreme Leader and senior military official...
According to Israeli official media reports, the Supreme Leader of Iran, Ayatollah Ali Khamenei, has been assassinated....
• The Iran-Israel escalation continues with mutual rocket attacks and airstrikes. Strikes have been reported in several...
• Reports indicate the destruction of the Iranian supreme leader's residence; he was not present at the time of the atta...
The death toll from the Israeli strike on an elementary school in the city of Minab, Iran, has reached 24, according to...
Brief and substantive news from the last hour: The USA and Israel have targeted Iran's southern military and industrial...
Recent developments summarized concisely: The Middle East has witnessed a large-scale military confrontation as Iran has...
The situation in the Middle East has sharply escalated as Iran has launched ballistic missiles towards Israel, activatin...
The first wave of Iranian ballistic missiles has been launched towards Israel. A total of 30 missiles were fired. An Ira...
Recent news summarized as follows: The US and Israel have commenced extensive military operations against Iran, targetin...
An assassination attempt has been made against Iran's President Masoud Pezeshkian, reportedly orchestrated by Israel. Is...
The United States has launched a large-scale military operation against Iran. This was announced by US President Donald...
Here are the latest news highlights: Israel has carried out a preemptive strike against Iran, with explosions reported i...
Explosions have been reported in Tehran. According to media sources, Israel has struck Iran. The Israeli air force has r...
Last hour's news summarized and detailed: Several roads in Armenia are closed or difficult to navigate due to severe wea...
The first President of Armenia, Levon Ter-Petrosyan, stated in a Facebook post that the only force capable of uniting th...
The Emergency Situations Service reports that there are closed and impassable roads within the territory of Armenia. The...