19:00 Լուրերը մեկ տողով. Սոցցանցերի հնարավոր արգելք երեխաների համար, Փաշինյանը՝ Գյումրիի մասին, բախումներ Լոնդոնում
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ժաննա Անդրեասյանը հայտարարել է, որ քննարկվում է մինչև 16 տարեկանների մուտք...
Ազգային ժողովի 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրության քարոզարշավի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է սահմա...
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հասարակական խորհրդի հերթական նիստում անդրադարձել է...
Հունաստանն արձագանքել է Թուրքիայի կառավարության կողմից մշակվող «Թուրքական ծովային օրենքի» նախագծին, որով նախատեսվում է օ...
Լրագրող Ջամալ Խաշոգջիի սպանության հետաքննությունը ղեկավարելու համար նշանակվել է ֆրանսիացի դատավոր։ Այս մասին հայտնում է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Արտահոսած գաղտնի փաստաթղթերը բացահայտում են Հայաստանի և եվրոպական երկրների...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների 36 բժիշկներ պաշտոնական կասկածներ են հայտնել երկրի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հոգեկան առողջության...
Auroranews.am-ը ռադիոլսողներից տեղեկանում է, որ Ռուբինյանց փողոցում շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել, ինչ պատճառով երթև...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի դասակարգման երկրորդ համար Արման Ծառուկյանը խոստովանել է, որ իր համար տհաճ է լինել մինչև 70 կգ ք...
«Փաստերի ստուգման հարթակը» օրերս ստացել է փաստաթղթերի փաթեթ, որոնք վկայում են եվրոպական երկրներում, այդ թվում՝ Հայաստանո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վեդիում Ռոբերտ Քոչարյանի հետ հանդիպման ժամանակ զոհված զինծառայողի մայրը բա...
Մայիսի 16-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է մշակույթի մի խումբ գոր...
Հայաստանում մայիսի 1-ի դրությամբ Առողջության համընդհանուր ապահովագրության շրջանակում անվճար կատարվել է 500-ից ավելի՝ յու...
Վեդիում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում «Հայաստան» դաշինքի անդամ Քրիստինե Վարդանյանն անդրադարձել է քարոզարշավի վերջ...
«Հանուն Հանրապետության» կուսակցության ներկայացուցիչները մայիսի 16-ին նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում հանդիպել են Ա...
Եգիպտոսի իշխանությունները Լուքսորում բացել են Թութանհամոնի դամբարանի գիպսե երեսպատումը, հաղորդում է Reuters-ը ։ Առաջին ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ TRIPP նախագծից հետո Մեղրին դարձել է տարած...
TikTok-ը, Youtube-ը, և Snap-ը հաշտության համաձայնագրեր են կնքել առաջին խոշոր գործով, որով ԱՄՆ դպրոցները մեղադրում են սոց...
Շատ եմ մտածում՝ այս իշխանությունն էլ ինչ պետք է անի, որ Հայաստանում չմնա գոնե մեկ մարդ, որ իրենց աջակցի, ինչ վատ բան հնա...
Իրանի իշխանությունները Հորմուզի նեղուցով նավագնացության կարգավորման նոր մեխանիզմ են մշակել։ Ինչպես հաղորդում է «ՏԱՍՍ» գո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանում հորդառատ անձրևից հետո մի շարք փողոցներ հեղեղվել են, բնակիչները ահ...
Ռուսաստանի Դաշնությունը ծրագրում է մահափորձեր իրականացնել Ուկրաինայի բարձրագույն ղեկավարության նկատմամբ։ Այս մասին հայտա...
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Էդուարդ Հայրումյանը գրել է․ «16 մայիս 2026թ. - ժամը 12։00 - ժամեր տևացող հորդառատ անձրև։ Իրավիճակը Գ...
Ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի հայտնաբերումն ու առգրավումը հանրային անվտանգության ապահովման տեսանկյունից կարևոր նշանակու...
Թույլ չենք տալու, որ երաշխավորները մեզ օգտագործեն ու դեն շպրտեն, մեզ օգտագործել են ուրիշների դեմ: Այս մասին քարոզարշավի...
Մեր քաղաքապետը պիտի իմանա․ դու քաղաքապետ ես, ոչ թե մայկա-տրուսիկ տպող, որ հաճոյանա վարչապետին։ Այս մասին հայտարարել է Գա...
Անհասկանալի կերպով խառը ցուցակներ են հրապարակվել, մարդկանց տեղամասային կենտրոնները խառնված են: Այս մասին ասել է «Ուժեղ Հ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Երևանի Փարպեցի փողոցում տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում կրակոցներ են հ...
Առաջին փուլում Հայկին չեմ քվեարկել։ Մարությանի թեկնածությունը շատ իմ սրտով էլ չէր, որովհետև նա քաղաքական մարդ չէր, իսկ ք...
Խաղաղություն պետք է լինի, որ ոչ թե Ալիևի հետ բանավոր խաղաղություն պայմանավորվեն, այլ գրավոր տպեն, ժողովրդին ցույց տան, թ...
ՀՀ աշխատանքի եվ սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ ցուցադրելով հանրապե...
Մայիսի 16-ին կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 01:50-ի սահմաններում տեղեկություններ են ստացվել, որ Փարպեցի փողոցում վիճա...
Հորեղբայրս ձերբակալվել է, քանի որ պաշտպանել է եկեղեցուն։ Այս մասին 168.am -ին տված հարցազրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Նախընտրական քարոզարշավ Երևանում. Մայրաքաղաքում ընթացող քարոզարշավի ժամանակ...
Արևմտյան լիբերալ արժեքների սերմանումը և եկեղեցու նկատմամբ հալածանքները հանգեցնում են հայ հասարակության պառակտման և միասն...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը առաջիկա մեկ օրվա ընթացքում որոշում կընդունի Իրանի թիրախներին նոր հարվ...
Հայաստանում Իրանի դեսպանատունը արձագանքել է «Եվրատեսիլ» միջազգային երգի մրցույթի ժամանակ իսրայելական հեռուստաալիքի կողմի...
Քարոզարշավ իրականացնող Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության հրապարակում հանդիպեց վարորդական իրավունքներից զրկված քաղաքացիների...
Այս օրերին հաճախ է խոսվում ընտրությունների ժամանակ ստացված ձայների փոշիացման մասին։ «Կա՞ նման բան, թե ոչ՞»,- հարցադրում...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ճանապարհների վիճակը և սահմանափակումները. Հայաստանի ավտոճանապարհները հիմնակա...
Հայաստանի ապրանքաշրջանառությունը Ռուսաստանի հետ 2025 թվականին նվազել է 45,4%-ով՝ երկրի՝ Եվրամիությանն անդամակցելու ձգտու...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության դեմ հայց է ներկայացրել դատարան։ Կուսակցության կա...
Հունգարիայի նոր գործադիր մարմինը հրաժարվել է նախկին պաշտոնյաների համար սահմանված մեծածավալ արձակուրդային վճարների հատկաց...
Ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետարանը հատարարություն էր տարածել․ Հիշեցնենք՝ «Ուսանողների և երիտասարդների օրվա առիթով նախատեսվա...
ՌԴ նախագահի նոր հրամանագրով տարածաշրջանի չափահաս բնակիչները կարող են դիմել դիվանագիտական կառույցներ։ Ռուսաստանի Դաշնությ...
ՀՀ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող վերահսկողական միջոցառումների շրջանակում, քաղաքացու դիմումի...
«Եվրատեսիլ»-ի տնօրեն Մարտին Գրինը LBC-ի եթերում նշել է, որ Ռուսաստանի հեռացումը կապված չէր Ուկրաինայում ծավալվող ռազմակա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանը շարունակում է լիիրավ անդամակցությունը ԵԱՏՄ-ին, իսկ Եվրամիությանն...
Հայաստանը հիանալի հասկանում է Եվրամիությունում և Եվրասիական տնտեսական միությունում (ԵԱՏՄ) Հանրապետության միաժամանակյա գտ...
Ֆ. Հոֆման-Լյա Ռոշ ընկերության կողմից ստացված տեղեկատվությամբ՝ Տեցենտրիք (ատեզոլիզումաբ), խտանյութ կաթիլաներարկման լուծու...
Մայիսի 16-ին և 19-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 17-18-ը և 20-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև ա...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների և Նիգերիայի զինված ուժերի իրականացրած համատեղ գործողության արդյունքում լիկվիդացվել է «Իսլամ...
ArmLur.am-ին էջմիածնում տեղի ունեցած միջադեպից մանրամասներ են հայտնի դարձել։ Մասնավորապես վիճաբանողների մեջ է եղել գեներ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանում սպասվում է անձրևային եղանակ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն, իսկ օ...
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Օրաթերթը տեղեկություններ է ստանում այն մասին, որ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հրամանով իրա...

19:00 Новости в одном предложении: Возможная блокировка социальных сетей для детей, Пашинян о Гюмри, столкновения в Лондоне
Новости прошлого часа – кратко и содержательно: Жанна Андреасян сообщила, что обсуждается инициатива по ограничению дост...
Во время предвыборной кампании на парламентских выборах 2026 года премьер-министр Никол Пашинян обсудил принципы правите...
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян на заседании общественного совета обсудила инициат...
Греция отреагировала на проект «Турецкого морского кодекса», который разрабатывает правительство Турции и в котором пред...
Журналист Джамаль Хашогги назначен возглавить расследование убийства. Об этом сообщает Reuters, ссылаясь на Национальную...
Минуты новостей за последний час в сжатом и содержательном формате. Утечка секретных документов раскрывает систематическ...
36 врачей из Соединенных Штатов выразили официальные сомнения относительно психического здоровья президента Дональда Тра...
Auroranews.am сообщает, что на улице Рубинянц произошла цепная автокатастрофа, из-за которой движение было парализовано....
Второй номер в категории легковесов UFC Арман Царукян признался, что ему неудобно быть запасным на поединок между 29-лет...
«Платформа проверки фактов» совсем недавно получила пакет документов, свидетельствующих о систематических действиях росс...
Прошедшие часовые новости – кратко и по существу: В Веди, во время встречи с Робертом Кочаряном, мать погибшего военносл...
16 мая Н.С.О.Т.Т. Гарегин II, Католикос всех армян, принял группу деятелей культуры, которые посетили Мать Атрoс Святого...
В Армении на 1 мая в рамках Всеобщего здравоохранения было проведено более 500 бесплатных операций, каждая из которых пр...
Во время встречи с гражданами в Веди, член блока «Армения» Кристине Варданян коснулась нагревания лексикона в последние...
Представители партии «Ханун Републики» 16 мая в рамках предвыборной кампании встретились с жителями административного ок...
Власти Египта в Луксоре открыли гипсовую обкладку гробницы Тутанхамона, сообщает Reuters. Впервые общественности были пр...
Новости за прошедший час — кратко и по существу: • Николь Пашинян заявил, что после проекта TRIPP Мегри стал важным реги...
TikTok, YouTube и Snap заключили мировые соглашения по первому крупному делу, в котором американские школы обвиняют соци...
«Я много думаю о том, что это правительство должно сделать, чтобы в Армении не осталось ни одного человека, поддерживающ...
Иранские власти разработали новый механизм регулирования навигации в Ормузском проливе. Как сообщает агентство «ТАСС», Т...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. Երևանում հորդառատ անձրևից հետո մի շարք փողոցներ հեղեղվել են, բնակիչները ահազ...
Российская Федерация планирует осуществить покушения на высшее руководство Украины. Об этом заявил президент Украины Вла...
Пользователь Facebook Эдуард Хайрумян написал: «16 мая 2026г. - 12:00 - часы непрекращающегося проливного дождя. Ситуаци...
Обнаружение и изъятие незаконно хранимого оружия и боеприпасов имеют важное значение для обеспечения общественной безопа...
«Мы не позволим, чтобы гаранты использовали нас и выбрасывали на свалку, они использовали нас против других». Об этом в...
Наш мэр должен понимать: ты мэр, а не печатник футболок и трусиков, чтобы угождать премьеру. Об этом заявил Гагик Царукя...
Неясным образом были опубликованы смешанные списки, участки для голосования перепутаны. Об этом заявила член партии «Сил...
Прошедшие последние часы новостей - кратко и содержательно. На улице Папеца в Ереване во время конфликта раздались выстр...
В первом туре я не голосовал за Хайкина. Кандидатура Марачаняна не совсем меня устраивала, потому что он не политический...
Должен быть мир, чтобы не просто вести переговоры о мире с Алиевым, а записать это на бумаге и показать народу, что тако...
Министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян опубликовал видео на своей странице в социальных сетях, демонстрируя н...
16 мая в Ереване раздались выстрелы. Около 01:50 поступила информация о том, что на улице Парпеци произошла ссора, во вр...
Мой дядя был арестован, потому что защищал церковь. Об этом в интервью 168.am сказал член совета партии «Сильный Армения...
Новости за последний час — кратко и по существу. Предвыборная кампания в Ереване. Во время проходящей в столице предвыбо...
Семена западных либеральных ценностей и преследования церкви приводят к расколу и потере единства в армянском обществе....
Президент Соединенных Штатов Америки Дональд Трамп в течение ближайших суток примет решение о нанесении новых ударов по...
В Армении посольство Ирана отреагировало на ситуацию, возникшую во время международного конкурса песни «Евровидение», ко...
Кандидат в премьеры Николу Пашинян встретился на площади Республики с гражданами, лишенными водительских прав, которые у...
В последние дни часто обсуждается проблема затушевки голосов, полученных на выборах. "Существует ли такое явление или не...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. Состояние дорог и ограничения: Автомобильные дороги Армении в основном п...
Торговый оборот Армении с Россией сократится на 45,4% к 2025 году на фоне разговоров о стремлении страны к членству в Ев...
К партия «Ужасный Армения» подала иск против Общественного телевидения Армении. Партия считает, что телеканал распростра...
Новое правительство Венгрии отказалось от выплаты крупных отпускных пособий, предусмотренных для бывших чиновников, пере...
Ранее мэрия Еревана опубликовала объявление. Напоминаем, что «В связи с мероприятием, приуроченным к Дню студентов и мол...
Согласно новому указу президента России, совершеннолетние жители региона могут обращаться в дипломатические учреждения....
В рамках проверочных мероприятий, проводимых Комиссией по контролю за рынком Армении, на основании обращения гражданина...
Генеральный директор «Евровидения» Мартин Грин в эфире LBC отметил, что исключение России не связано с военными действия...
Прошлые новости — кратко и содержательно: Армения продолжает полноправное членство в ЕАЭС, а вопрос о вступлении в Европ...
Армения прекрасно понимает невозможность одновременного участия в Европейском Союзе и Евразийском экономическом союзе (Е...
Согласно информации компании Ф. Хоффман-Ля Рош, была зафиксирована подделка препарата Тецентрик (ацетозолизумаб), жидког...
16 и 19 мая в значительной части регионов ожидаются кратковременные дожди и гром, а 17-18 и 20 мая — в отдельных местах...
В результате совместной операции вооруженных сил Соединенных Штатов Америки и Нигерии ликвидирован высокопоставленный ко...
В Эчмиадзине стали известны подробности инцидента, произошедшего накануне. В частности, среди участников конфликта был с...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. В Армении ожидается дождливая погода, в горах — снег, температура воздух...
«Жоҍовурд» сообщает: «Газета получает информацию о том, что по приказу министра МВД Арпине Саргсян осуществляется усилен...