Փեզեշքիանը հրադադարի հետ կապված հայտարարություն է արել
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը նշել է, որ Լիբանանում հրադադարը հանդիսանում է Իրանի հետ կնքված հրադադարի համաձայնագրի կե...
Հայկական ֆուտբոլային հանրության շրջանում վերջին շրջանում ակտիվորեն շրջանառվում էին լուրեր Հայաստանի ազգային հավաքականի գ...
Իրանի խորհրդարանի նախագահ Մոհամմեդ Ղալիբաֆը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ հրադադարի հաստատման 10 կետերից 3-ն արդեն խախտվել...
Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ Հորմուզի նեղուցը պետք է անհապաղ, արագ և անվտանգ բացվի։ Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույ...
Վենսը, Ուիթքոֆը և Քուշները կմեկնեն Պակիստանի մայրաքաղաք՝ իրանական պատվիրակության հետ բանակցություններ անցկացնելու նպատակ...
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Քերոլայն Լևիթը հայտարարել է, որ նախագահ Թրամփը մի քանի ժամից ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ռյուտ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ Վաշինգտոնի առջև կանգնած ընտրությունը հստակ է՝ կամ համաձայնե...
Պետք է ջանքեր գործադրել մարդկանց բացատրելու համար, թե ինչ կարգի հետևանքներ կարող են լինել։ Այս մասին «Մեծ քաղաքականությո...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ՀՀ քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով նախատեսված արարքն...
Իրանի ռազմական աղբյուրները հայտարարել են, որ Լավան կղզում գտնվող նավթավերամշակման գործարանի վրա իրականացված վերջին հարվա...
Որևէ երկիր Արցախի անկախությունը չէր ճանաչել, Արցախը ինքնորոշման ճանապարհին էր, «Մեծ քաղաքականություն» փոդքասթի ժամանակ ա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ–Իրան բանակցությունների շուրջ տարածվող մի շարք տեղեկություններ չեն համապատ...
Կատարի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է երկրի տարածքի վրա իրականացված զանգվածային հարձակման մասին։ Ըստ պաշտոնա...
Թրամփը ուշ է զգուշացրել Նեթանյահուին։ Բիբին դժգոհ էր: Այս մասին գրում է The Wall Street Journal-ը: Հրապարակումը նշում է,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Ապրիլի 9-13-ին Երևանում և մարզերում սպասվում են տեղումներ, տեղ-տեղ ամպրոպ,...
Իրանը չի ստորագրի ԱՄՆ-ի հետ որևէ համաձայնագիր, եթե Վաշինգտոնը չընդունի Թեհրանի ներկայացրած պահանջները։ Այդ մասին հայտարա...
Auroranews.am-ը ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հետ զրույցում անդրադարձել է նաև որոշ փողոցներում խելացի լուսացույցներ տեղադր...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իսրայելի կողմից Լիբանանի ուղղությամբ հարվածների դադարեցումը չի ներառվել Իրանի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Փաշինյանը հայտարարեց, որ խաղաղությունը կա, բայց այն խնամքի կարիք ունի, ընդ...
Իրանը դադարեցրել է Հորմուզի նեղուցով նավագնացությունը՝ Լիբանանի վրա Իսրայելի հարձակումներից հետո, այս մասին հաղորդում են...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին և Պակիստանի բանակի շտաբի պետ, ֆելդմարշալ Ասիմ Մունիրը հեռախոսազրույց են ունե...
Ճեպազրույցի ժամանակ, լրագրողը Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովային խնդրել է անդրադառնալ Հայաստանի Ա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Կոտայքում բնակիչը դժգոհեց, որ զենքերի գնումների ֆոնին անտեսվում է տեղական...
Մոսկվան չի կարող անտեսել ՀՀ-ում տեղի ունեցող գործընթացները, ինչպիսիք են Ընտրական օրենսգրքում փոփոխությունների ընդունումը...
Համացանցում «Նյուզ»-ը տեսանյութ է տարածվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են քաղաքացիները փորձում բարձրանալ գերծանրաբեռնված...
Այսօր Radio Aurora-ն հյուրընկալել էր ՀՀ ՆԳՆ նախարար Արփինե Սարսգյանին: Հարցազրույցն ամբողջությամբ կարող եք դիտել Radio A...
Auroranews.am-ը ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին՝ փոխանցելով ռադիոլսողների հարցերը, անդրադարձել ենք նաև մի շարք կարևոր թեման...
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ ավարտել է Լիբանանում «Հեզբոլլահի» ենթակառուցվածքների դեմ իրականացված ամեն...
«Հլը փորձեք, միրգա», - ասել է Փաշինյանը` Նոր Հաճն համայնքի Նոր Գեղի բնակավայրում համտեսելով պղպեղները: Մանրամասները տեսա...
ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը հայտարարել է, որ ամերիկյան կողմը չի պատրաստվում հեռանալ տարածաշրջանից և շարունակել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանի մետրոպոլիտենը հայտնել է, որ անցակետերի հսկիչները կապ չունեն վճարում...
ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը Իրանի վերաբերյալ մի շարք հայտարարություններ է արել՝ պնդելով, թե Մոջթաբա Խամենեին «...
Հորմուզի նեղուցով առաջին նավը անցել է այն բանից հետո, երբ հայտարարվել է հրադադար Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև։ Տեղեկությունը փոխան...
Auroranews.am-ը շարունակում է ռադիոլսողների հուզող հարցերը փոխանցել ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին։ Ռադիոլոսողները բարձրաց...
««Մեր «կալիբրի» որևէ երկրի ղեկավար չպետք է, ավելին, իրավունք չունի մտնել գերտերությունների գեոպոլիտիկ (աշխարհաքաղաքական)...
Այսօր Radio Aurora-ն հյուրընկալել էր ՀՀ ՆԳՆ նախարար Արփինե Սարգսյանին: Հարցազրույցն ամբողջությամբ կարող եք դիտել Radio A...
Պռոշյանի կոնյակի գործարանն իր արտադրանքը Ռուսաստան արտահանելու որևէ խնդիր այս պահին չունի: Այս մասին «Սպուտնիկ Արմենիայի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՊԵԿ նախագահը հայտարարել է, որ բիզնեսի վերաբերյալ նոր բողոքներ չկան, իսկ շր...
Auroranews.am-ը ռադիոլսողների կողմից տրված հարցերը շարունակում է ուղղել ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին։ Ռադիոլսողներից մեկ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանին ռազմական տեխնիկա մատակարարող ցանկացած երկիր կբախվի 50% մաքսատուրքերի կ...
Դրիֆթ կատարած «BMW»-ի վարորդը հայտնաբերվել է․ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ խուլիգանության հատկանիշներով, հայտնում են ՀՀ...
Auroranews.am-ը ռադիոլսողներից բազմաթիվ հարցեր է ստացել, որն էլ ուղղել ենք ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանին։ Ռադիոլսողներից...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը մտադիր է սերտ համագործակցություն հաստատել Իրանի հետ և արդեն ընթացք...
Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ Իրանը փորձարկել է իր «միջուկային զենքը»՝ Հորմուզի նեղուցի տեսքով։ Ռուսաստանի անվտանգութ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրափը հանդես է եկել ըստ էության անսպասելի հայտարարությամբ Իրանի վերաբերյալ նշելով, որ քնարկվելու է այ...
Այս պահին ՌԴ արտահանումների հետ կապված տնտեսվարողներից բողոքներ չկան: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասել է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանը ողջունել է ԱՄՆ–Իրան հրադադարը՝ ընդգծելով դիվանագիտության կարևորո...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտարարել է, որ երկիրը շարունակելու է գործել միասնական դիրքորոշմամբ բոլոր ոլորտներում։...
AuroraNews լրատվական ծառայությունը պաշտոնական նամակով դիմել է ՊԵԿ՝ խնդրելով տրամադրել տվյալներ, թե 2025 թվականին որքան խ...
ԱՄՆ-ն և Իսրայելը խախտել են երկշաբաթյա զինադադարը և հարձակվել Լավան կղզու նավթավերամշակման գործարանի վրա, հայտնում է իրան...
Այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Բջնի Ամրոց» պատմամշակութային արգելոց, որտեղ տանող ճանապարհը հիմնանորոգվել է: Ա...
Եթե իրանական կողմը անկեղծորեն վարի բանակցություններ, հնարավոր կլինի հասնել համաձայնության։ Այս մասին ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ....
«Հրեական ուժ» խմբակցության նախագահ Զվիկա Ֆոգելը քննադատել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին Իրանի հետ հրադադարի մասին հայտարա...
Միացյալ Նահանգները ռազմական առումով հասել էր այն ամենին, ինչ ցանկանում էր, և արդյունքը լիակատար հաղթանակ էր բոլոր առումն...
Երևանում ապրիլի 8-ի ցերեկը հնարավոր է կարճատև անձրև։ Ապրիլի 9-13-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, հնարավոր է նաև...
«Մի քիչ հարգեք ձեր առաջնորդին, էդ մարդը ոչ կատաղած շուն ա, ոչ կարմիր գույն տեսած ցուլ ա, ոչ էլ սերիական մոլագար մարդասպա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հայաստանում խաղադրույքների ծավալները հասել են տրիլիոնների, սակայն խաղացողն...
Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձերբակալել է նաև Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Ա...
Եվրոպական-միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի տվյալներով՝ Կասպից ծովում՝ Ադրբեջանի ափերի մոտ, 5.6 մագնիտուդ ուժգնությ...
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների գործերի ժամ...
Հայաստանը ողջունում է ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև ձեռք բերված կարևոր որոշումը՝ դադարեցնել բոլոր ռազմական գործողությունները։ Այդ մ...
Մոսկվայի հետ գաղտնի գործարքը ի հայտ է եկել ընտրություններից առաջ։ Հունգարիան և Ռուսաստանը դեռևս դեկտեմբերին ստորագրել են...
«Կիրառելու ենք «շքեղության հարկ»»,- այսօր «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ծրագրի սոցիալ-տնտեսական բաժնի ներկայացման ժաման...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Իրանը ընդունել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հետ հրադադարը, սակայն Իսրայելը շարունակե...
«Արդյոք քննչականում կան էն մակարդակի տնտեսագետներ, որ կարանան թվաբանություն բացատրեն, թե ասում են հեսա տղուդ կկալանավորե...
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը իր ֆեյսբուքյան էջում ներկայացրել է աշխատանքային օրենսգրքում նախատ...
Գալուստ Սահակյանի որդին՝ Արման Սահակյանը, ձերբակալվել է։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից Auroranews.am-ին հայտնեցին․ «Ի պատասխան...
«Ընտանիքի անդամներով բարեգործական հիմնադրամներ են ստեղծում և սկսում են, իրենց հնարավարություններն ու դիրքերը չարաշահելով...
Բնակարանային գողության վերաբերյալ առաջին հաղորդումը Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչությունում ստացվել էր դե...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին ընդունել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հետ հրադադարի համաձայնագիրը։ Այս մասին հայտնում է...
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ աջակցում է ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև ձեռք բերված երկշաբաթյա հրադադար...
Իրանի խորհրդարանի փոխխոսնակ Ալի Նիկզադը հայտարարել է, որ Գերագույն առաջնորդը չի թույլատրի համաձայնագրի ստորագրումը, եթե...
Ուրբաթ օրը Իսլամաբադում նախատեսվող բանակցություններում իրանական պատվիրակությունը կգլխավորի Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը, իսկ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Վարչապետը դպրոց այցելության ընթացքում ընդգծել է լաբորատոր աշխատանքների ակտ...
Հենրիխ Մխիթարյանը հուզիչ գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Միրչա Լուչեսկուի մահվանը։ Ռումինացի լեգենդար մարզիչ Միրչա Լուչ...
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը դրական է գնահատել ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հրադադարի հաստատումը, սակայն նշել է, որ այդ քայլ...
«Ինչքան լավ են սովորում երեխեքը, էնքան արագ են մեծանում, որ լավ չեն սովորում, դանդաղ են մեծանում, պուճուր-մուճուր են մնո...
ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության գերագույն հանձնակատար Կայա Կալլասը ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հրադադարի մասին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · Ռուսաստանում ստուգվել է հայկական կոնյակի ներմուծող ընկերություն, հայտնաբեր...
Իսրայելական ընդդիմության առաջնորդ Յաիր Լապիդը քննադատել է երկրի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին՝ Իրանի հետ հրադադարի համա...
«ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովում նախօրեին գրանցված տրագիկոմեդիան իր մեջ բազմաթիվ շերտեր էր պարունակում՝...
Դաղստանի մի շարք բնակավայրերում հարյուրավոր տներ և ճանապարհներ շարունակում են մնալ ջրի տակ։ Դաղստանում ջրհեղեղի հետևանքն...
Նարեկ Կարապետյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: «Ահա թե ինչ է լինում, երբ հոգով բոմժը դառնում է վարչապետ: Դա վ...
Ռուսաստանի Դաշնության ալկոհոլի և ծխախոտի շուկաների վերահսկողության դաշնային ծառայությունը, իր վերահսկողական լիազորությու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ-Իրան հրադադարը ձեռք է բերվել միջազգային միջնորդությամբ՝ բանակցային գոր...
Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը ամբողջությամբ բավարարել է քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հոր՝ Արմեն Ավինյանի բողոքը։ Այս մասի...
Ռուսաստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, անդրադառնալով ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև հրադադարին, հայտարարել է, որ ագրեսիվ չհրա...
«Մերձավոր Արևելքը և աշխարհը մի քայլ հետ դարձավ անդունդի եզրից»,- գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը: «Երկշաբաթյա հրադադարի...
Binance-ի տվյալների համաձայն՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից Իրանի հետ երկշաբաթյա զինադադարի հայտարարության ֆոնին Bitc...
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի գրասենյակը հերքել է Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆի հայտարարությունը՝ նշելով, որ...
ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը նախագահ Դոնալդ Թրամփին ներկայացնում է Իրանի դեմ գործողության ընթացքի մասին ոչ լիար...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների և Իրանի միջև երկշաբաթյա հրադադարի մասին հայտարարությունը կ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Չինաստանը դեր է ունեցել Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև երկշաբաթյա հրադադարի համաձա...
Իրանի կորուստների փոխհատուցումը նախատեսվում է իրականացնել նոր ստեղծվող ներդրումային հիմնադրամի միջոցով։ Ֆարս լրատվական գ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. · ԱՄՆ-Իրան երկշաբաթյա հրադադար է հաստատվել Պակիստանի միջնորդությամբ՝ Հորմուզ...
Իրանի Բարձրագույն խորհուրդը հրապարակել է ԱՄՆ-ին առաջադրած 10 կետից բաղկացած ծրագիր, որը վերաբերում է անվտանգության երաշխ...
«Վախենում եմ մինչև տարվա մեջ միլիարդատերից դառնաս բոմժ», - այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը` դիմելով «Ուժեղ Հայաստ...
Brent տեսակի նավթի մեկ բարելի գինը այս պահին կազմում է մոտ 90 դոլար։ Շուկայում արձանագրվում է գնանկում, որը մասնագետները...
ԱՄՆ-ի ռազմական գործողությունները Իրանի դեմ օրական արժեն մոտ 500 միլիոն դոլար, հայտնում է Financial Times-ը՝ հղում անելով...
Իրանի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհուրդը ապրիլի 8-ին հրապարակած հայտարարությամբ հայտնել է, որ երկիրը, իր գնահատ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ եթե Իրանի դեմ հարձակումները դադարեցվեն, ապա երկրի զինված ու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պատրաստ է երկու շաբաթով դադարեցնել Իրանի դեմ ռազմական գործողությունները՝ Հրմո...
Իրանի ԱԳՆ-ում բարձր պաշտոն զբաղեցնող աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Թեհրանն ստացել է նոր առաջարկներ, որոնք վերաբերում են հակամարտո...

Pezeshkian Makes Statement Regarding Ceasefire
The President of Iran, Masoud Pezeshkian, has stated that the ceasefire in Lebanon is one of the terms of the ceasefire...
Recently, rumors have been circulating within the Armenian football community regarding possible disagreements between t...
The Speaker of the Iranian Parliament, Mohammad Baqer Qalibaf, has announced that three out of the ten points for establ...
The White House has announced that the Strait of Hormuz must be reopened urgently, swiftly, and safely. This was stated...
Vance, Whitcoff, and Kushner will travel to the capital of Pakistan to hold talks with the Iranian delegation. White Hou...
The White House Press Secretary, Caroline Levitt, announced that President Trump will discuss with NATO Secretary Genera...
Iran's Foreign Minister Abbas Araqchi has stated that the choice facing Washington is clear: either agree to a ceasefire...
Efforts must be made to explain to people the kind of consequences that may arise. This was stated by the second Preside...
In the framework of a criminal case being investigated by the Anti-Corruption Committee, several individuals were arrest...
Iranian military sources have announced that the recent strike on an oil refinery located on Lavan Island involved the U...
No country has recognized the independence of Artsakh, and Artsakh was on the path of self-determination, said former Pr...
U.S. President Donald Trump has stated that several reports circulating about U.S.-Iran negotiations are not accurate an...
The Qatari Ministry of Defense has announced a massive attack on its territory. According to official data, the strike w...
Trump has warned Netanyahu late. Bibi is dissatisfied. This is reported by The Wall Street Journal. The publication note...
Last hour news summarized and content-driven: From April 9-13, rain is expected in Yerevan and regions, with thunderstor...
Iran will not sign any agreement with the United States if Washington does not accept the demands presented by Tehran. T...
Auroranews.am discussed with the Minister of Internal Affairs, Arpine Sargsyan, about the installation of smart traffic...
US President Donald Trump has stated that the cessation of Israeli strikes toward Lebanon is not included in the ceasefi...
Latest news in a concise and informative format: Prime Minister Pashinyan declared that peace exists but needs nurturing...
Iran has halted navigation through the Strait of Hormuz following Israeli attacks on Lebanon, local media reports. It wa...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi and the Chief of Army Staff of Pakistan, Marshal Asim Munir, have held a tel...
During a press briefing, journalist asked Maria Zakharova, the official representative of the Russian Foreign Ministry,...
Last hour's news summarized and content-rich: A resident in Kotayk expressed dissatisfaction that local science is being...
Moscow cannot ignore the processes taking place in Armenia, such as the adoption of changes to the Electoral Code. This...
A video has been circulated by 'News' on the internet showing how citizens are struggling to board an overloaded bus. "D...
Today, Radio Aurora hosted the Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan. You can watch the entire interview on Radio...
Auroranews.am has addressed several important topics with the Minister of Internal Affairs, Arpine Sargsyan, by relaying...
The Israel Defense Forces (IDF) announced that it has completed the largest offensive operation against Hezbollah infras...
“Try it, it’s a fruit,” said Pashinyan while tasting peppers in the village of Nor Geghi in the Nor Hachn community. Mor...
The U.S. Secretary of Defense, Pete Hegseth, has announced that the American side does not intend to withdraw from the r...
Here are the news highlights from the past hour: The Yerevan Metro has stated that checkpoint controllers are not associ...
The US Secretary of Defense, Pete Hegseth, has made a series of statements regarding Iran, claiming that Mojtaba Khamene...
The first ship has passed through the Strait of Hormuz following the announcement of a ceasefire between Iran and the Un...
Auroranews.am continues to relay pressing questions from listeners to Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan. List...
“No leader of our 'Caliber' should, moreover, has the right to enter into the geopolitical games of the great powers. On...
Today, Radio Aurora hosted the Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, Arpine Sargsyan. You can watch t...
The Proshyan Cognac Factory currently has no issues exporting its products to Russia. This was stated to Sputnik Armenia...
Last hour's news summarized and significant. The head of the State Revenue Committee has announced that there are no new...
Auroranews.am continues to pose questions raised by radio listeners to the Minister of Internal Affairs, Arpine Sargsyan...
U.S. President Donald Trump has announced that any country supplying military equipment to Iran will face a 50% tariff....
The driver of the BMW who performed a drift has been located. A criminal case has been initiated on charges of hooligani...
Auroranews.am has received numerous questions from listeners, which we directed to the Minister of Internal Affairs, Arp...
U.S. President Donald Trump has announced that Washington intends to establish close cooperation with Iran and that nego...
Dmitry Medvedev has stated that Iran has tested its 'nuclear weapon' in the form of the Strait of Hormuz. The Deputy Cha...
U.S. President Donald Trump has made what can essentially be described as an unexpected statement regarding Iran, indica...
Currently, there are no complaints from entrepreneurs regarding Russian exports. This was stated by the head of the Stat...
Last hour's news summarized and informative: Armenia has welcomed the US-Iran ceasefire, emphasizing the importance of d...
The President of Iran, Masoud Pezeshkian, has announced that the country will continue to operate with a unified stance...
AuroraNews news agency has officially requested information from the State Revenue Committee (SRC) regarding the amount...
The US and Israel have violated a two-week ceasefire and attacked the oil refinery on Lavan Island, reports Iranian Pres...
Today, Prime Minister Nikol Pashinyan visited the "Bjni Fortress" cultural heritage site, where the road leading to it h...
If the Iranian side conducts negotiations sincerely, it may be possible to reach an agreement. This was stated by US Vic...
The leader of the "Jewish Power" faction, Zvika Fogiel, has criticized U.S. President Donald Trump following the announc...
The United States has achieved everything it wanted militarily, resulting in a complete victory in all respects. This wa...
In Yerevan, a brief rain is possible during the daytime on April 8. Between April 9-13, sporadic rain is expected, along...
“Show a little respect for your leader; that person is neither a mad dog, nor a bull that has seen red, nor a serial psy...
Latest news summarized and concise: The volume of bets in Armenia has reached trillions, but no data on players is being...
According to circulating information, the Anti-Corruption Committee has also arrested former Minister of Labor and Socia...
According to the European-Mediterranean Seismological Centre, a 5.6 magnitude earthquake has occurred in the Caspian Sea...
The Prosecutor General Anna Vardapetyan today received a delegation led by David Allen, the Chargé d'Affaires of the Uni...
Armenia welcomes the important decision reached between the US and Iran to halt all military operations. Prime Minister...
A secret deal with Moscow has come to light ahead of the elections. Hungary and Russia signed a cooperation program cons...
“We will implement a ‘luxury tax,’” said Artavazd Minasyan today during the presentation of the socio-economic section o...
Last hour's news summarized and content-rich: Iran has accepted a ceasefire with the US and Israel; however, Israel will...
"Are there economists at the investigative level who can explain the mathematics of saying ‘We’re about to arrest your g...
Arsen Torosyan, the Minister of Labor and Social Affairs, has outlined new amendments to the Labor Code on his Facebook...
Arman Sahakyan, the son of Galust Sahakyan, has been arrested. The Anti-Corruption Committee informed Auroranews.am, sta...
“Family members are creating charitable foundations and starting to carry out actions by abusing their opportunities and...
The first report regarding a residential burglary was received by the Criminal Police Department of the Armavir Regional...
Iran's Supreme Leader Mojtaba Khamenei has accepted a ceasefire agreement with the United States and Israel. This was re...
The Turkish Ministry of Foreign Affairs has announced its support for the two-week ceasefire agreement reached between t...
The Deputy Speaker of the Iranian Parliament, Ali Nikzad, has announced that the Supreme Leader will not allow the signi...
On Friday, the Iranian delegation at the scheduled negotiations in Islamabad will be led by Mohammad Bagher Ghalibaf, wh...
Brief and substantive news from the past hour: The Prime Minister emphasized the need for active use of laboratory work...
Henrikh Mkhitaryan has made a heartfelt post reflecting on the death of Mircea Lucescu. The legendary Romanian coach Mir...
French President Emmanuel Macron has positively assessed the establishment of a ceasefire between the United States and...
"The better the kids learn, the faster they grow up; when they don’t learn well, they grow slowly and remain small," sta...
The High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy, Kaya Kallas, has referred to the ceasefire ag...
Yesterday's news summarized and substantial: In Russia, an Armenian brandy importing company has been inspected, and due...
The leader of the Israeli opposition, Yair Lapid, has criticized Prime Minister Benjamin Netanyahu for entering into a c...
“The tragicomedy registered yesterday in the National Assembly's Defense and Security Committee contained multiple layer...
In several areas of Dagestan, hundreds of homes and roads continue to remain underwater. The aftermath of the flooding i...
Narek Karapetyan responded to Prime Minister Nikol Pashinyan. “Here’s what happens when a hopeless person becomes Prime...
The Federal Service for Alcohol and Tobacco Market Regulation of the Russian Federation has conducted an unscheduled ins...
News from the past hour summarized and contextualized: US-Iran ceasefire reached through international mediation with ac...
The Court of Appeal has fully upheld the complaint of Tigran Avinyan's father, Armen Avinyan. This was reported by Auror...
The spokesperson for the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, commented on the ceasefire between the US and Iran,...
“The Middle East and the world took a step back from the edge of the abyss,” wrote Iran expert Vardan Voskanian. “The tw...
According to Binance, Bitcoin has risen by more than 6% following U.S. President Donald Trump's announcement of a two-we...
The office of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has rejected Pakistani Prime Minister Shahbaz Sharif's statement...
The U.S. Secretary of Defense, Pit Hagseth, has presented incomplete or misleading information to President Donald Trump...
US President Donald Trump has announced that the declaration of a two-week ceasefire between the United States and Iran...
U.S. President Donald Trump has stated that China has played a role in the process of acquiring a two-week ceasefire agr...
The compensation for Iran's losses is set to be realized through a newly established investment fund. According to the F...
Yesterday's news summarized and content-rich: A two-week ceasefire has been established between the US and Iran, mediate...
The Iranian Supreme Council has released a 10-point plan presented to the United States, concerning security guarantees,...
“I’m afraid that within a year you will turn from a billionaire into a homeless person,” Prime Minister Nikol Pashinyan...
The price of Brent crude oil has dropped sharply, currently standing at around $90 per barrel. The market is experiencin...
The military operations of the United States against Iran cost approximately $500 million per day, reports the Financial...
The Supreme National Security Council of Iran announced on April 8 that the country, in its assessment, has approached t...
The Iranian Foreign Minister Abbas Araqchi has stated that if attacks against Iran cease, the country's armed forces wil...
U.S. President Donald Trump has announced that he is prepared to suspend military operations against Iran for two weeks,...
A high-ranking source in Iran's Foreign Ministry has reported that Tehran has received new proposals concerning the reso...