Վիկտոր Օրբանը հեռախոսազանգով շնորհավորել է Պետեր Մադյարին հաղթանակի առթիվ
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հեռախոսազանգ է ունեցել «Տիսա» կուսակցության առաջնորդ Պետեր Մադյարի հետ՝ շնորհավորելով...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը պաշտոնապես ընդունել է իր գլխավորած քաղաքական ուժի պարտությունը երկրում անցկացված խորհ...
Հունգարիայում ընթացող խորհրդարանական ընտրությունների քվեների 21,54%-ի մշակման արդյունքներով «Տիսա» ընդդիմադիր կուսակցութ...
Կառավարության անդամների հետ հանդիպման ժամանակ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ պետությունն իր ուժ...
Իրանի խորհրդարանի նախագահ Մոհամմադ-Բաղեր Ղալիբաֆը, անդրադառնալով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վերջին հայտարարություններին և...
Բրիտանական Lloyds բանկային խումբը տնօրենների խորհրդի գործունեության մեջ ներդրել է արհեստական բանականության (ԱԲ) վրա հիմն...
Վաշինգտոնը պատրաստակամություն է հայտնել չինական ապրանքների համար սահմանել 50 տոկոս մաքսատուրք, եթե ապացուցվի, որ Պեկինը...
Միացյալ Նահանգները Իրանից պահանջում է ամբողջությամբ դադարեցնել ուրանի հարստացումը և ապամոնտաժել մի շարք ռազմավարական օբյ...
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիան դիմել է դատարան՝ պահանջելով 2025թ. սեպտեմբերի 9-ից դադարած ճանաչել ՀԱՕԿ նախկին նախագահ Գ...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը պաշտոնապես հայտնել է Հորմուզի նեղուցով անցնող բոլոր նավերի նկատմամբ լիակատա...
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի հետ հեռախոսազրույցում հայտարարել է, որ Թեհրանը պատր...
Հունգարիայում այսօր առավոտյան ժամը 06:00-ից սկսվել է 199 պատգամավորից բաղկացած նոր խորհրդարանի կազմի ընտրության քվեարկու...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդես է եկել Իսլամական Հանրապետության հասցեին ուղղված կոշտ հայտարարություններով՝ սպառնալով թի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ջերմաստիճանի կտրուկ նվազում և ձյուն...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդես է եկել Իրանի հասցեին ուղղված հերթական կտրուկ հայտարարությամբ։ «Ես կարող էի մեկ օրում ոչ...
ԱՄՆ նախագահը քննադատել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքին՝ տարածաշրջանային խնդիրների լուծմանը չմասնակցելու համար։ ԱՄՆ նախագահ Դ...
Ապրիլի 12-ին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Հայաստանի տարբեր թեմերից ուխտավորաբար Մայր Ա...
ՌԴ Աուրի Կոմսոմոլսկ քաղաքի կենտրոնում շուրջ 200 Չինաստանի քաղաքացիներ բողոքի ցույց են կազմակերպել։ Նրանք նավթավերամշակմա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ԱՄՆ-ն սկսում է Հորմուզի նեղուցի լիակատար ռազմական շրջափակումը՝ Իրանի հետ մ...
Իսրայելի պաշտպանության բանակի գլխավոր շտաբը հրահանգել է նախապատրաստվել Իրանի հետ հնարավոր ռազմական գործողությունների վեր...
Ընթերցողը Auroranews-ին է ուղարկել այս գեղեցիկ լուսանկարը, որն արվել է Հայաստանում Gemini_Generated_Image_mw6lcdmw6lcdmw...
Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամ, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի արծաթե ու բրոնզե մե...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդես է եկել կոշտ հայտարարությամբ՝ կապված Իրանի հետ միջուկային բանակցությունների ձախողման և Մ...
Եղվարդում այսօր վիճաբանություն է տեղի ունեցել քաղաքացու ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև: Երիտասարդը բողոքում էր վարժակա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Արթուր Ավետիսյանը դարձել է մարմնամարզության աշխարհի բացարձակ գավաթակիր։ •Եղ...
Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամ Արթուր Ավետիսյանը մարմնամարզության 2026 թվականի աշխարհի գավաթի խաղ...
«Արցախում արտաշիրիմումների հարցով ի՞նչ կարող եք նախձեռնել, երեք գերեզման ունեմ»,-Աբովյանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին դի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ավտոճանապարհին երկու մեքենաների բախման հետևանքով չ...
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ռուսական կողմի համար Դոնեցկի ուղղությամ...
Իրանի խորհրդարանի խոսնակը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը պետք է քայլեր ձեռնարկի Թեհրանի վստահությունը վերականգնելու համար։...
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի տնային կալանքի երկարաձգման դեմ ներկայացված բողոքը։ «Ինչպ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •«Միասնության թևեր» նախաձեռնության հիմնադիրը շեշտել է, որ իրենք անկախ են և չ...
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ պաշտոնական Մոսկվան այս փուլում ՆԱՏՕ-ի կազմալուծման...
Իրանի իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը զգուշացրել է ուժի կիրառման մասին՝ նեղուցով օտարերկրյա ռազմական նավերի...
«Մեզ ոչ մի աշխարհաքաղաքական կենտրոնից, ոչ մի մայրաքաղաքից չեն հովանավորում։ Մենք ինքնուրույն ուժ ենք, ում համար առաջնայի...
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հատուկ հսկողության տակ է վերցրել կորոնավիրուսի BA.3.2 նոր տարբերակ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հրշեջ-փրկարարները Աղստև գետից դուրս են բերել այնտեղ հայտնված շանը և տեղափո...
Լևոն XIV պապը Վատիկանում հնչեցրած ելույթի ժամանակ դատապարտել է ուժի կիրառումը և «ամենակարողության պատրանքը»։ Սուրբ Պետրո...
Եղանակի կանխատեսման թվային մոդելների համաձայն այսօր և վաղը Երևան քաղաքում կթափվի ապրիլ ամսվա նորմայի չափ տեղումներ: Այս...
Ապրիլի 12-ին, ժամը 09:42-ին Տավուշի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Իջևան քաղաքում՝ Աղստև գետ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Երևանի Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում «Հայաքվե» նախաձեռնությունը լուռ բողոքի ա...
Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունը պաշտոնական բողոք է ներկայացրել Իսպանիայի կառավարությանը՝ երկրում տեղի ունեցած հ...
Թրամփը դիտարկում է Իրանի նկատմամբ ծովային շրջափակում կիրառելու հնարավորությունը: Սպիտակ տան ղեկավարն անդրադարձել է Թեհրա...
ԱՄՆ փոխնախագահը սահմանել է հանրային անվստահության նոր ռեկորդ՝ գրանցելով ամենացածր ցուցանիշը վիճակագրության պատմության մե...
Այսօր Երևանի Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում անցկացվում է լուռ բողոքի ակցիա, որի նպատակն է աջակցել հենց այս եկեղեցում պատահած...
«Ժողովրդին բաց չթողնես, դու ճիշտ ես ղեկավարում»,- Սևանում, դիմելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ասաց Ղարաբաղից տեղահանված...
Ուկրաինայի զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի տվյալներով՝ 2026 թվականի ապրիլի 12-ի առավոտվա դրությամբ արձանագրվել է հրադադարի ռ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • ՀՀ ԱԳՆ-ն սահմանել է Մերձավոր Արևելքում ռազմական գործողությունների պատճառով...
Ուգանդայի զինված ուժերի հրամանատար և երկրի նախագահի որդի Մուհուզի Կայնեուգաբան հանդես է եկել սկանդալային հայտարարությամբ...
Ապրիլի 9-ի նիստում ՀՀ կառավարությունը հաստատել է Մերձավոր Արևելքում ռազմական գործողություններով և անվտանգային իրավիճակով...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ֆլորիդայում մասնակցել է UFC մրցաշարի, այն ժամանակ, երբ ԱՄՆ-ի և Իրանի ներկայացուցիչները բանակցո...
Իսլամաբադում Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև ընթացող դիվանագիտական քննարկումների փուլն ավարտվել է, սակայն հիմնական հարցը մնում է օդից...
UFC-ի թեթև քաշային կարգի երկրորդ համարը զբաղեցնող Արման Ծառուկյանը հայտնել է իր կարիերայի հեռահար նպատակների մասին՝ դիտա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Մարմնամարզիկ Արթուր Ավետիսյանը Խորվաթիայում ընթացող աշխարհի գավաթի խաղարկո...
«Քանի որ «պատմական օրը» մոտեցավ ավարտին, մի օգտակար խորհուրդ տամ Վեդի համայնքից փողով միտինգ գնացածներին»,- գրել է Վեդիի...
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ գիշերային գործողության ընթացքում Լիբանանի տարածքում ոչնչացրել է հրթիռային...
«Վլադիմիր Պուտինին զայրացնել պետք չէ... Սամվել Կարապետյանի՝ նախապես այդքան գովազդված ելույթը չափից ավելի պարզունակ էր, կ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. • Հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են առատ տեղումներ ձյան ու անձրևի տես...
Հաիթիի հյուսիսում գտնվող հայտնի զբոսաշրջային վայրում մարդկանց կուտակումից առաջացած ճնշման հետևանքով առնվազն 30 մարդ է զո...
Հունգարիայում կիրակի վաղ առավոտից մեկնարկել են խորհրդարանական ընտրությունները, որոնց հիմնական մրցակցությունը ծավալվում է...
Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Միացյալ Նահանգների հետ ունեցած բանակցային գործընթացի վեր...
ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսը հայտարարել է, որ Իրանի հետ անցկացված բանակցությունները ավարտվել են առանց որևէ համաձայնության։ Նրա խ...
Իռլանդիայի Շենոն օդանավակայանում անհայտ տղամարդը ներխուժել է պահպանվող տարածք և կացնով վնասել ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի «C-...

Виктор Орбан поздравил Пета Мадьяра с победой по телефону
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан провел телефонный разговор с лидером партии «Тиса» Петером Мадьяром, поздравив его...
Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан официально признал поражение своей политической силы на проведенных в стране парлам...
По результатам обработки 21,54% голосов на проходящих парламентских выборах в Венгрии оппозиционная партия «Тиса» уверен...
На встрече с членами правительства премьер-министр Израиля Бенъямин Нетаньяху заявил, что страна будет осуществлять проц...
Президент парламента Ирана Мохаммад-Багер Галибаф, комментируя последние заявления и угрозы президента США Дональда Трам...
Британская банковская группа Lloyds внедрила в свою деятельность технологии, основанные на искусственном интеллекте (ИИ)...
Вашингтон заявил о готовности установить 50-процентные пошлины на китайские товары, если будет доказано, что Пекин поста...
Соединенные Штаты требуют от Ирана полного прекращения обогащения урана и демонтажа ряда стратегических объектов. Об это...
Федерация тяжёлой атлетики Армении обратилась в суд с требованием признать полномочия бывшего президента НОК Гагика Цару...
Исламский корпус стражей исламской революции (ИГПК) официально объявил о введении полного контроля над всеми судами, про...
Президент Ирана Масуд Пезешкиян в телефонном разговоре с российским лидером Владимиром Путиным заявил, что Тегеран готов...
В Венгрии сегодня с 06:00 утра начались выборы нового состава парламента, состоящего из 199 депутатов. Избирательные уча...
Президент США Дональд Трамп сделал резкое заявление в адрес Исламской Республики, угрожая нацелиться на энергетические у...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно. По всей территории республики ожидается резкое снижение температуры и сн...
Президент США Дональд Трамп вновь сделал резкое заявление в адрес Ирана. "Я мог бы уничтожить Иран за один день. Я прогн...
Президент США раскритиковал Североатлантический альянс за отсутствие участия в решении региональных проблем. Президент С...
12 апреля Католикос всех армян в Материце Святого Эчмиадзина принял около 650 молодых церковников из разных епархий Арме...
В центре города Комсомольск-на-Амуре в России около 200 граждан Китая провели акцию протеста. Они являются работниками н...
Прошлые новости кратко и содержательно: США начинают полную блокаду стратегического пролива Ормуз в связи с провалом яде...
Главный штаб Израильской армии отдал команду подготовиться к возможному возобновлению военных действий с Ираном. Начальн...
Читатель прислал AuroraNews это красивое фото, сделанное в Армении.
Член сборной Армении по спортивной гимнастике, чемпион мира и Европы, серебряный и бронзовый призер Олимпийских игр Артю...
Президент США Дональд Трамп выступил с жестким заявлением, касающимся провала ядерных переговоров с Ираном и сложившейся...
Сегодня в Ереване произошло столкновение между гражданином и премьер-министром Николом Пашиняном. Молодой человек выража...
Прошедшие новости часа кратко и по существу. Артур Аветисян стал абсолютным чемпионом мира по гимнастике. Житель Еревана...
Член сборной Армении по спортивной гимнастике Артур Аветисян стал абсолютным обладателем кубка на чемпионате мира по гим...
«По поводу эксгумации в Арцахе, что вы можете предпринять, у меня три могилы», — обратилась к премьеру Николу Пашиняну ж...
Прошлые новости в сжатом и содержательном виде: На автодороге Цовагюх-Шоржа-Варденис в результате столкновения двух авто...
Пресс-секретарь президента Российской Федерации Дмитрий Песков заявил, что для выполнения установленных Россией целей в...
Спикер парламента Ирана заявил, что Вашингтон должен предпринять шаги для восстановления доверия Тегерана. Президент пар...
Верховный суд отклонил апелляцию по делу депутата Артура Саргсяна о продлении домашнего ареста. «Как и ожидалось, Апелля...
Прошедшие час новости — кратко и по существу. Основатель инициативы «Крылья единства» подчеркнул, что они независимы и н...
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что на данном этапе официальная Москва не замечает признаков ра...
Военный корпус Исламской Революции Ирана (КСИР) предупредил о применении силы в случае попыток прохода иностранных военн...
«Нас не поддерживает ни один геополитический центр, ни один столичный город. Мы самостоятельная сила, для которой первоо...
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) объявила о начале специального мониторинга нового варианта коронавируса BA.3...
Прошедшие часовые новости - кратко и по существу: Пожарные спасатели вытащили собаку из реки Агстеф и перевезли в безопа...
Левон XIV папа в своем выступлении, произнесенном в Ватикане, осудил применение силы и «иллюзию всемогущества». Во время...
Согласно числовым моделям прогноза погоды, сегодня и завтра в Ереване ожидаются осадки в объеме нормы апреля. Об этом на...
12 апреля, в 09:42, в оперативный центр управления Тавушской области поступил сигнал о том, что в реке Агастев в городе...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно: В дворе церкви Святой Анны в Ереване инициатива «Хаякве» провела тихую п...
Министерство иностранных дел Израиля подало официальную жалобу правительству Испании в связи с антиизраильской демонстра...
Трамп рассматривает возможность введения морской блокады против Ирана. Президент США обсудил вариант усиления давления п...
Вице-президент США установил новый рекорд общественного недоверия, зафиксировав самый низкий показатель в истории статис...
Сегодня на территории церкви Святой Анны в Ереване проходит тихая акция протеста, целью которой является поддержка Давид...
«Не подводи народ, ты правильно руководишь», - сказал житель Карабаха, обращаясь к премьер-министру Николу Пашиняну на в...
По данным Главного штаба Вооруженных сил Украины, по состоянию на утро 12 апреля 2026 года зафиксировано 2299 случаев на...
Прошедшие час новости - кратко и содержательно. Министерство иностранных дел Армении установило порядок компенсации для...
Командующий вооруженными силами Уганды и сын президента страны Мухузи Кайнеугабан выступил с скандальным заявлением, пот...
9 апреля на заседании правительства РА были утверждены правила компенсации авиабилетов для граждан Армении, возвращающих...
Президент США Дональд Трамп принял участие в турнире UFC во Флориде в то время, когда представители США и Ирана вели пер...
Исламабад. Переговоры между Ираном и США подошли к завершению, но главный вопрос остается неразрешенным: приведет ли дип...
Второй номер легкого дивизиона UFC Арман Царукян рассказал о своих дальнесрочных целях в карьере, рассматривая переход в...
Последние новости за прошлый час - коротко и по существу. Гимнаст Артур Аветисян завоевал бронзовую медаль на Кубке мира...
«Поскольку «исторический день» близится к завершению, я дам полезный совет тем, кто отправился на митинг за деньги из Ве...
Израильская армия объявила, что в ходе ночной операции на территории Ливана была уничтожена ракетная установка, готовая...
«Владимира Путина злить не стоит... Речь Самвела Карапетяна, так заранее рекламировавшаяся, была чересчур примитивной, а...
Прошедшие новости за последний час в кратком и содержательном виде: На всей территории республики ожидаются обильные оса...
В результате давки на известном туристическом месте на севере Хаити погибли не менее 30 человек. Об этом сообщили источн...
В Венгрии в воскресенье рано утром стартовали парламентские выборы, основная конкуренция на которых разворачивается межд...
Министерство иностранных дел Ирана выпустило заявление о переговорах с Соединенными Штатами, отметив, что атмосфера недо...
Вице-президент США Вэнс заявил, что переговоры с Ираном завершились без какого-либо соглашения. По его словам, после обс...
В аэропорту Шеннон в Ирландии неизвестный мужчина вломился в охраняемую зону и повредил самолет ВВС США «C-130 Hercules»...