Հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող դին
Փետրվարի 7-ին հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Դավիթ Արմենի Մանուկյանի դին: Այս մասին հայտնում են Պ...
ԱՄՆ-ում ձերբակալվել է 33-ամյա Շեննոն Մատրեն՝ Օհայո նահանգի Տոլեդո քաղաքից, որը մեղադրվում է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսին...
Դանիայի արտաքին գործերի նախարար Լարս Լյոկե Ռասմուսենը հայտարարել է, որ իրավիճակը ներկայում ավելի կայուն է, սակայն ճգնաժա...
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի այցին Բաքու և Երևան կմիանա նաև ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալը՝ տնտեսական աճի, էներգետիկայի և շրջ...
Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոն հայտարարել է, որ Ռուսաստանի դեմ Եվրամիության պատժամիջոցները արդյունավետ չեն և բացասաբար...
Ռուսաստանը բախվում է աշխատուժի լուրջ դեֆիցիտի և ստիպված է ներգրավել աշխատողներ Ասիայի մի շարք երկրներից: այս մասին գրում...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը կարող է լրացուցիչ մաքսատուրքեր սահմանել այն երկրների դեմ, որոնք շա...
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտարարել է, որ Ուկրաինան թշնամական դիրքորոշում ունի Բուդապեշտի նկատմամբ՝ էներգետիկ...
Ֆրանսիան կոչ է արել Իրանին դադարեցնել գործողությունները, որոնք, Փարիզի գնահատմամբ, նպաստում են տարածաշրջանի ապակայունացմ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Al Jazeera հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Իսրայելին տրա...
ՀՀ Ազգային ժողովի հերթական ընտրություն նշանակելու մասին ՀՀ նախագահի թիվ ՆՀ-21-Ն հրամանագիրն ուժի մեջ է մտել 2026 թվականի...
Իրանում ներքաղաքական բողոքի աննախադեպ ալիքի ֆոնին, պաշտոնական Թեհրանը կտրուկ բարձրացնում է խաղադրույքները՝ դուրս գալով ն...
Փետրվարի 7-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհ...
Եվս մեկ բարեփոխում, որը վերաբերում է ռազմաուսումնական հաստատություն ավարտած և ՀՀ պաշտպանության նախարարության համակարգում...
Իրանի բանակի գլխավոր հրամանատար Աբդոլրահիմ Մուսավին հայտարարել է, որ Իրանի դեմ ցանկացած արկածախնդիր գործողություն կամ պա...
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը սոցցանցի իր էջում գրել է, որ ինտենսիվ գյուղատնտեսության ոլորտում 2021-2026 թթ․ կառ...
Փետրվարի 7-ին՝ ժամը 10։24-ին, տեղեկատվություն է ստացվել, որ Արագածոտնի մարզի Արտաշավան գյուղից «Տառերի պուրակ» տանող ճան...
Աբու Դաբիում Ուկրաինայի, ԱՄՆ-ի և Ռուսաստանի պատվիրակությունների հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հրադադարի վերահսկման և...
Իրանը սպառնում է հարվածներ հասցնել Պարսից ծոցի տարածաշրջանում գտնվող ԱՄՆ ռազմական բազաներին, եթե Վաշինգտոնը դիմի ռազմակա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից նախօրեին հրապարակված տեսանյութը, որտեղ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման և նրա կինը՝ Միշել Օբ...
Իրավապահ մարմինները ձերբակալել են Ռուսաստանի ԶՈւ Գլխավոր շտաբի Գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Վլադիմիր Ալեքսեևի դեմ իրա...
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է գնդերեց քահանա հայրերին, որոնց ծառա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նշել է, որ Վաշինգտոնի գլխավոր պայմանն այն է, որ Իրանը միջուկային զենք չունենա։ APA լրատվական գ...
Ղազախստանցի հումորիստ Նուրլան Սաբուրովը քիչ հավանական է, որ կարողանա դատարանի միջոցով չեղարկել Ռուսաստանի Դաշնություն մո...
ԱՄՆ արդարադատության նախարարության կողմից Ջեֆրի Էփշտեյնի արխիվի հրապարակումից անցել է մեկ շաբաթ։ Չնայած փաստաթղթերում հայ...
Հարավկորեական կրիպտոարժույթների բորսան սխալմամբ 620,000 բիթքոյն է փոխանցել ակցիայի մասնակիցներին։ Սակայն գումարի մեծ մաս...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին բաց է ընտրությունների անցկացման հարցում և համոզված է, որ կկարողանա հաղթել, հայտնու...
Հումքային շուկաներում ոսկու մեկ տրոյական ունցիայի (31.1 գրամ) ֆյուչերսների գինը բարձրացել է։ «APA-Economics»-ի հաղորդմամ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև միջուկային թեմայով բանակցությունները ընթացել են հաջ...
Rate.am Տարադրամի փոխարժեքները փետրվարի 7-ին։ ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 376 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝...
Միացյալ Նահանգները նպատակ ունի մարտ ամսին հասնել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև խաղաղ համաձայնության կնքմանը։ Այդ հարցը քն...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չեղարկել է հնդկական ապրանքների լրացուցիչ 25% մաքսատուրքը։ Հայտնում է Bloomberg-ը: Դրա դիմաց Հն...
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 7-11-ն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝...
Չինաստանի պետական լրատվամիջոցները ներկայացրել են «Լուաննյաո» անունը կրող տիեզերական ավիակրի հայեցակարգը, որը, ըստ հրապար...

The Body of a Contract Soldier from Military Unit N has been Found
On February 7, the body of contract soldier Davit Armen Manukyan from Military Unit N of the Ministry of Defense was dis...
A 33-year-old man, Shannon Matren from Toledo, Ohio, has been arrested in the U.S. for threatening to kill Vice Presiden...
The Danish Foreign Minister Lars Løkke Rasmussen has stated that the situation is currently more stable, but the crisis...
U.S. Vice President Jay D. Vance will not be visiting Baku alone. According to the U.S. State Department, he will be acc...
Slovak Prime Minister Robert Fico has stated that the European Union's sanctions against Russia are ineffective and nega...
Russia is facing a serious labor shortage and is forced to attract workers from several Asian countries, according to Bl...
U.S. President Donald Trump has announced that Washington may impose additional tariffs on countries that continue to tr...
The Prime Minister of Hungary, Viktor Orban, has declared that Ukraine has a hostile stance towards Budapest due to its...
France has called on Iran to halt its actions, which Paris assesses contribute to the destabilization of the region. Thi...
Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi stated in an interview with Al Jazeera that Israel’s bestowed "impunity" has wea...
The decree by the President of Armenia on the appointment of the National Assembly elections (No. N-21-N) came into effe...
Amid an unprecedented wave of internal protests in Iran, official Tehran is sharply raising the stakes, stepping beyond...
As of February 7 at 17:00, all inter-state and republican roads in Armenia are open. The responsible organizations for r...
Another reform has been introduced concerning the housing provision for servicemen who have graduated from military educ...
The Commander of the Iranian Army, Abdolrahim Mousavi, has declared that any adventurous action or attempt to impose war...
The Minister of Economy of Armenia, Gevorg Papoyan, wrote on his social media page that all indicators set by the govern...
On February 7 at 10:24 AM, information was received regarding a traffic jam on the road section leading from Artashavan...
During a meeting in Abu Dhabi between delegations from Ukraine, the USA, and Russia, topics were discussed regarding the...
Iran is threatening to strike US military bases located in the Persian Gulf region if Washington resorts to military act...
A video released by U.S. President Donald Trump the day before, depicting former President Barack Obama and his wife, Mi...
Law enforcement agencies have arrested a suspect in the attack on Vladimir Alexeev, the Deputy Chief of Staff of the Rus...
His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, has met with the chaplains whose service in...
U.S. President Donald Trump has stated that Washington's main condition is that Iran does not possess nuclear weapons. A...
The Kazakh comedian Nurlan Saburov is unlikely to succeed in overturning the 50-year ban on entering the Russian Federat...
It has been a week since the U.S. Department of Justice released Jeffrey Epstein's archive. While numerous high-profile...
The South Korean cryptocurrency exchange mistakenly transferred 620,000 Bitcoin to participants in a program. However, m...
Ukrainian President Volodymyr Zelensky is open to holding elections and is confident in his ability to win, reports Reut...
The price of gold futures for one troy ounce (31.1 grams) has increased in commodity markets. According to "APA-Economic...
US President Donald Trump has announced that negotiations between Washington and Tehran regarding nuclear issues have pr...
Rate.am provides the currency exchange rates for February 7. The maximum buying price for the US dollar is 376 AMD, whil...
The United States aims to reach a peace agreement between Russia and Ukraine by March. This issue has been discussed dur...
The President of the United States, Donald Trump, has canceled the additional 25% tariff on Indian goods. Bloomberg repo...
Rain and snow mix is expected across various regions in the Republic from February 7-11. In pre-mountainous and valley a...
Chinese state media has introduced the concept of a space aircraft named "Luan Niao," which, according to the published...