19:00 Լուրերը մեկ տողով. ԱՄՆ-ի հետ համաձայնագիր է ստորագրվելու. աշխարհի խիստ արձագանքը «Օրեշնիկին»
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանի առանձին շրջաններում առաջիկա օրերին սպասվում է կարճատև անձրև, ամպր...
Մեր երկրի կողմից կնքված ամենավատ գործարքներից մեկն Իրանի միջուկային համաձայնագիրն էր, որը առաջարկվել և ստորագրվել էր Բար...
Սրանք քաղաքական խարդախներ են, որոնք խաբել են մեր ժողովրդին: Այս մասին ահյտնել է Ռոբերտ Քոչարյանը: Երևանի Էրեբունի վարչակ...
Եթե չունես ուժեղ առաջնորդ ու բանակ, դու գործընկեր չես, այլ բեռ ես: Այս մասին հայտնել է Ռոբերտ Քոչարյանը: «Հայաստան» դաշի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Էդմոն Մարուքյանը Ագարակից հայտարարել է, որ հայ արտահանողները մնացել են առան...
«Միասնության թևերի» վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը Հայաստանին դիտարկում է ոչ թե որպես գոր...
Ավելի լավ բան առաջարկեմ: Կառավարական տները կարող ենք նվիրել պատերազմների մասնակից և վիրավորված տղաներին: Բոլոր անհրաժեշտ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ինքը ԵԱՏՄ-ում բավականին մեծ ազդեցություն ո...
Բելառուսի և Ֆրանսիայի նախագահներ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ու Էմանուել Մակրոնը կիրակի օրը հեռախոսային զրույց են անցկացրել, ի...
Պառակտում քեմալականների շրջանում. Թուրքիայում երկու ճամբարների ներկայացուցիչների միջև բախումներ են տեղի ունեցել: Հայտնու...
«Քաղաքացիական պայմանագրի» ընտրողների երկու երրորդը մեզ լավ է վերաբերվում։ Այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ռուսաստանի Պետդումայի ղեկավար Վյաչեսլավ Վոլոդինը կողմ է արտահայտվել միգրանտ...
«Ես, որպես պաշտոնյա, ԵՏՄ-ի շրջանակում բավականին մեծ ազդեցություն ունեմ։ Ես միակ պաշտոնյան եմ, Հայաստանի վարչապետը միակ պ...
Կենտրոնական ընտրական հանձնաաժողովից հիշեցնում են՝ տեղամասային կենտրոնը փոխելու ցանկություն ունեցող ընտրողները դիմումները...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հիշեցնում է, որ խորհրդարանական ընտրությու...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն կիրակի օրը նշել է, որ յուրաքանչյուր պետությունում էլ կան հիմար մարդիկ: Այս կերպ նա արձագա...
Յուրաքանչյուր ոք պարտավոր է իր վիզան օգտագործել առանց խախտումների։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից։ «Եթե...
Ամենաուշը երկու տարում լուծելու ենք Հայաստան-Եմ վիզաների ազատականացման հարցը: Այս մասին Շիրակի մարզում քարոզարշավի ժաման...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Ռուսական զորքերը զանգվածային հարվածներ են հասցրել Ուկրաինայի ռազմական օբյեկ...
Սամվել Կարապետյանը Կոտայքի մարզի բնակիչների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել է, որ մարդիկ արդեն արթնանում ու ուժեղանու...
Այսօր՝ մայիսի 24-ին, միջնորդություն է ներկայացնելու Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության Սևանի դատարան, որ դատարանը...
Ռուսաստանի Պետդումայի ստորին պալատի ղեկավար Վյաչեսլավ Վոլոդինը կողմ է արտահայտվել միգրանտների համար նախատեսված տուրքերի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատում բռնկված խոշոր հրդեհը հաջողությամբ...
ՌԴ զորքերը պատասխան հարված են հասցրել Ուկրաինայի թիրախներին՝ ի պատասխան քաղաքացիական օբյեկտների վրա իրականացված ահաբեկչա...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է Իրանի հետ բանակցություններում առաջընթացի և առաջիկա ժամերին Հորմուզի նեղուցի...
Հայաստանի կառավարության առաջիկա հինգ տարիների առանցքային խնդիրներից է դառնալու ոռոգման ու խմելու ջրի հարցը։ Այս մասին Շի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է Հայաստանի նոր երկաթուղային հնարավորու...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Տելեգրամյան ալիքում հայտնել է, որ այսօր գիշերվանից փրկարարներն ու անհրաժեշտ ծառայո...
Ռոբերտ Քոչարյանը «Տետ ա տետ» հաղորդման ժամանակ հայտնել է, որ Սերժ Սարգսյանի հետ որևէ հարաբերություններ չկան, և շփումները...
Այս օրերին հատկապես կարևոր եմ համարում ուժ ու քաջալերանք փոխանցել անազատության մեջ գտնվող իմ թիմակցի՝ Անդրանիկ Թևանյանի...
Թուրքիա-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ևս մեկ նոր և կարևոր քայլ կատարվեց։ Երկու երկրների միջև ուղի...
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն անդրադարձել է Երևանում նախատեսվելիք SOAD-ի համերգի շուրջ քննարկումներին և նշել, որ որո...
Հայաստանի նոր երկաթուղային հնարավորությունները: Այս մասին տելեգրամի իր ալիքում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը և կից լուսանկար հր...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչի տեղակալն անհանգստություն է հայտնել ռազմագե...
Աշխարհահռչակ System of a Down ռոք խմբի հիմնադիր Սերժ Թանկյանն անդրադարձել է Երևանում հուլիսին խմբի համերգի անցկացման մաս...
Ռուսական զորքերը կիրակի գիշերը՝ մայիսի 24-ին, հերթական անգամ զանգվածային հարվածներ են հասցրել Ուկրաինայի տարածքին։ Հարվա...
Թուրքիայի կենտրոնական հատվածում 4,9 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել, հայտնում է Եվրոպական-Միջերկրածովյան սեյսմոլոգի...
ԱՄՆ Գաղտնի ծառայության հսկիչ-անցագրային կետի ուղղությամբ շաբաթ երեկոյան կրակ բացած զինված տղամարդը սպանվել է, հայտնել է...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային. •Հայաստանից արտահանումների և ներմուծումների համար բացվել է Ախալքալաք–Կարս եր...
Ուրախ եմ հայտարարել, որ Ախալքալաք–Կարս երկաթուղին, Ադրբեջանի երկաթուղու նման այլեւս բաց է Հայաստանից արտահանումների եւ Հ...

19:00 Новости в одном предложении: Соглашение с США будет подписано. Жесткая реакция мира на «Орешник»
Прошедшие часы в новостях - кратко и содержательно: В отдельных регионах Армении в ближайшие дни ожидаются кратковременн...
Одно из худших соглашений, заключенных нашей страной, это ядерное соглашение с Ираном, которое было предложено и подписа...
Это политические мошенники, которые обманули наш народ. Об этом заявил Роберт Кочаря́н. Во время предвыборной кампании в...
Если у тебя нет сильного лидера и армии, ты не партнер, а бремя. Об этом заявил Роберт Кочарян. Лидер блока «Армения», в...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Эдмон Марукян из Агарака заявил, что армянские экспортеры остались б...
Кандидат на пост премьер-министра от «Крыльев единства» Арман Татоян заявил, что Россия рассматривает Армению не как пар...
Лучшее предложение: правительственные здания мы можем передать участникам войны и раненым солдатам. Все необходимые обор...
Прошлый час новостей в кратком и содержательном формате: Никол Пашинян заявил, что он является единственным чиновником с...
Президент Беларуси Александр Лукашенко и президент Франции Эммануэль Макрон в воскресенье провели телефонный разговор, о...
Разделение среди кемалистов. В Турции произошли столкновения между представителями двух лагерей. Об этом сообщают СМИ. Н...
«Две трети избирателей «Гражданского договора» хорошо относятся к нам. Это заявил лидер партии «Сильный Армения», предпр...
Прошлогодние новости в кратком и содержательном формате: Глава Госдумы России Вячеслав Володин поддержал многократное ув...
«Я, как должностное лицо, имею довольно большое влияние в рамках ЕАЭС. Я единственный чиновник, премьер-министр Армении,...
Центральная избирательная комиссия напоминает, что избиратели, желающие сменить избирательный участок, могут отправлять...
Новости за последний час в сжатом и содержательном виде: Центральная избирательная комиссия напоминает, что крайний срок...
Госсекретарь США Марко Рубио в воскресенье отметил, что в каждом государстве есть глупые люди. Таким образом он ответил...
Каждый обязан использовать свою визу без нарушений. Об этом сообщает Посольство США в Армении. «Если вы останетесь в Сое...
«В течение двух лет мы решим вопрос либерализации виз между Арменией и ЕС», - заявил премьер-министр Никол Пашинян во вр...
Прошедшие часовые новости в краткой и содержательной форме: Российские войска нанесли массированные удары по военным объ...
Самвел Карапетян на встрече с жителями Котайкского региона заявил, что люди уже просыпаются и становятся сильными, и ник...
Сегодня, 24 мая, в Севанском суде общей юрисдикции Гегархункского района будет подан запрос на избрание меры пресечения...
Председатель Государственной Думы РФ Вячеслав Володин выразил поддержку многократному увеличению сборов для мигрантов. О...
Прошлые часы новостей — кратко и содержательно: Крупный пожар на Зангезурском медно-молибденовом комбинате успешно потуш...
РСФСР войска нанесли ответный удар по целям в Украине в ответ на террористические атаки, совершенные на гражданские объе...
Государственный секретарь США Марко Рубио заявил о прогрессе в переговорах с Ираном и возможности «хороших новостей» по...
Ключевой задачей правительства Армении в предстоящие пять лет станет вопрос орошения и питьевой воды. Об этом заявил Ник...
Новости прошедшего часа - кратко и содержательно: Премьер-министр Никол Пашинян опубликовал карту новых железнодорожных...
Президент Украины Владимир Зеленский в своем Telegram-канале сообщил, что спасатели и необходимые службы работают во все...
Роберт Кочарян в программе «Тет а тет» заявил, что у него нет никаких отношений с Сержем Саркисяном, и общение было прек...
В эти дни я считаю особенно важным передать силу и поддержку семье моего коллеги по команде Андраника Теваняна — его жен...
Произошел еще один новый и важный шаг в процессе нормализации отношений между Турцией и Арменией. Открывается новая стра...
Министр образования и науки Армении Жанна Андреасян прокомментировала обсуждения, касающиеся предстоящего концерта SOAD...
Новые железнодорожные возможности Армении. Об этом написал Никол Пашинян в своем телеграм-канале и опубликовал сопутству...
Последние новости за прошедший час — кратко и по существу. Заместитель постоянного представителя Армении при ООН выразил...
Основатель всемирно известной рок-группы System of a Down Серж Танкян прокомментировал слухи и обсуждения о проведении к...
Российские войска в воскресенье ночью, 24 мая, очередной раз нанесли массовые удары по территории Украины. Большинство с...
В центральной части Турции произошло землетрясение магнитудой 4,9, сообщает Европейский средиземноморский сейсмологическ...
Вооруженный мужчина, открывший огонь в сторону контрольно-пропускного пункта Секретной службы США в субботу вечером, был...
Анцасд жамва кюркэнерэ — хагикрц ачъев ктутун: Из Армении экспорт и импорт открыто железнодорожное сообщение Ахалкалаки...
Я рад сообщить, что железная дорога Ахалкалаки–Карс, подобно железной дороге Азербайджана, теперь открыта для экспорта и...