Էրդողանը հայտարարությամբ է հանդես եկել
Ժամանակակից աշխարհը սահում է քաոսի մի շրջանի մեջ, որտեղ այսպես կոչված ուժն է տիրում, ասել է Թուրքիայի նախագահը: «Մեր աշխ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը չունի նավատորմ, ռազմաօդային ուժեր և օդային պաշտպանության համակարգ, իսկ...
Oդամղիչ ատրճանակ կանանց սոլո մրցաձևում Էլմիրա Կարապետյանը, հաղթահարելով որակավորման, ապա կիսաեզրափակիչ փուլերը, եզրափակչ...
ԱՄՆ Կենտրոնական հրամանատարության տվյալներով՝ Իրանի դեմ գործողության սկզբից ի վեր Միացյալ Նահանգները հարվածել է Իրանում ա...
Ուզում եմ Ձեզ տեղեկացնել, որ որոշել եմ վայր դնել Երևանի ավագանու անդամի իմ մանդատը: Այս մասին գրել է Երևանի ավագանու անդ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • ԱՄՆ-ը և Իսրայելը հարվածներ են հասցրել Թեհրանի և Բուշերի օդանավակայաններին,...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • ԱՄՆ-ն և Իսրայելը հարվածներ են հասցրել Թեհրանին, այդ թվում՝ Մեհրաբադ օդանավա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Իսրայելը հայտարարել է Թեհրանում ենթակառուցվածքներին հարվածների մեծ ալիքի մա...
Սպորտային մարմնամարզության Եվրոպայի չեմպիոն, Ունիվերսիադայի հաղթող, երիտասարդների աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Համլետ Մանուկյ...
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ գործողություններին զուգահեռ ակտիվ գործողություններ է իրականացնո...
Լրագրողների հարցին՝ կապված ընդդիմության կոնսոլիդացիայի հետ, ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը պատասխանել է, որ չի հա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Իսրայելը և ԱՄՆ-ը կրկին հարվածներ են հասցրել Թեհրանին՝ թիրախավորելով նաև ռազ...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 3-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,5 դրամ է, վաճառքը՝ 379,08 դր...
Իրանի օդային պաշտպանությունը, ռազմաօդային ուժերը, նավատորմը և ղեկավարությունը վերացել են։ Այս մասին իր սոցիալական էջում...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանի հարցին՝ թե դեռ որքան ժամանակ պետք է հայ բեռնափոխադրողները վրացական...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ աշխատանքային քննարկում է անցկացրել թ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Իսրայելը զորքեր է մտցրել հարավային Լիբանան՝ հայտարարելով սահմանների պաշտպան...
Ազգային ժողովի մարտի 3-ի նիստում էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, արձագանքելով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառ...
Երբ անկանխիկի առևտրի վերլուծությունը ստացել ենք՝ տեսել եմ, որ ծխախոտի ծախսը թոշակառուների շրջանում շատ մեծ է, դրանից շատ...
Մենք գնահատել ենք մեր շանսերը և վստահ ենք, որ, ընտրություններին մասնակցելու պարագայում, մեր հավաքած տոկոսը անցողիկ է: Այ...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն ներգրավվել է պատերազմում սեփական ընտրությամբ՝ Իսրայել...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային • Հայաստանում մոտ 660 հազար կենսաթոշակառուների և նպաստառուների կենսաթոշակները...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել Իրանում ամերիկյան ցամաքային զորքերի ներգրավման հնարավորությունը՝ նշելով, որ նման որ...
Ռոբերտ Քոչարյանը թող կարողանա «Հայաստան» խմբակցությունը ղեկավարել: Ակնհայտ է, որ «Հայաստան» խմբակցությունը չի ղեկավարվու...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում արձագանքել է ընդդիմության՝ մասնավորապե...
Իսրայելի վարչապետ Բինիամին Նեթանյահուն հերքել է պնդումները, ըստ որոնց՝ ինքը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին ներքաշել է ռազմակ...
Իսրայելի և ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի հարավ-արևելքում և հյուսիսում իրականացված հարվածների հետևանքով զոհվել է ընդհանուր առմամբ 31...
Կարծում եմ, որ «Մեր ձևով»-ը կամ Գագիկ Ծառուկյանն են մրցելու առաջին ընդդիմադիր ուժ լինելու համար, իրենք երկուսն էլ ձայն ե...
Հիմքեր ունենք մտածելու, որ հայտարարված 7-ժամյա անջատումը կարող ենք կրճատել մինչև 3-4 ժամի: Այս մասին Ազգային ժողովում աս...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների զինամթերքի պաշարները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և, իր...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 3-ին, 4-ի գիշերը, 6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարտի 4-ի ցերեկը, 5-...
ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի վրա հարձակման հաջորդ փուլը կլինի ավելի ինտենսիվ, այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիո...
Բրիտանական Daily Mail պարբերականը գրում է, որ Իսրայելի հատուկ ծառայությունները տարիներ շարունակ մուտք են գործել Թեհրանի...
Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանն անդրադարձել է Հայաստանի էլեկտրական ցանցերի պետական...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը Իրանի դեմ հնարավոր գործողությունների ժամկետները որոշելիս հաշվ...

Erdogan Makes Statement
The modern world is slipping into a phase of chaos, characterized by the dominance of force, stated the President of Tur...
US President Donald Trump has stated that Iran does not have a navy, air force, or air defense system, and that their ra...
In the women's solo event of the air pistol competition, Elmira Karapetyan overcame the qualifying and semifinal rounds,...
According to the US Central Command, the United States has struck more than 1,700 targets in Iran since the onset of hos...
I would like to inform you that I have decided to resign from my mandate as a member of the Yerevan Council. This was st...
Last hour's news summarized and concise: The US and Israel have struck Tehran and Bushehr airports, as well as Iranian a...
Yesterday’s news summarized and substantive: The USA and Israel have struck Tehran, including Mehrabad Airport, as well...
Latest news summarized and content-rich: Israel has announced a large wave of strikes on infrastructure in Tehran, with...
The European champion in artistic gymnastics, Universiade winner, and double world champion among youth, Hamlet Manukyan...
The Israel Defense Forces (IDF) have announced that they are conducting active operations in southern Lebanon alongside...
In response to journalists' questions regarding the consolidation of the opposition, the Deputy Speaker of the National...
Last hour's news summarized and content-rich: Israel and the U.S. have once again struck targets in Tehran, also hitting...
Rate.am | As of March 3, the average exchange rates for currencies are as follows: The buying rate for the US dollar is...
Iran's air defense, air force, navy, and leadership have been eliminated. This statement was made by U.S. President Dona...
In response to a question from 'Armenia' faction MP Garnik Danielyan regarding how much longer Armenian hauliers would h...
Prime Minister Nikol Pashinyan held a working discussion with Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan regard...
Recent news in brief: Israel has deployed troops to southern Lebanon, citing the need for border protection. The conflic...
During the National Assembly session on March 3, Minister of Economy Gevorg Papoyan responded to the remark by MP Garnik...
During a discussion regarding the increase in pensions with Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan, Prime M...
We have assessed our chances and are confident that, if we participate in the elections, the percentage we collect will...
Iran's Foreign Minister Abbas Araghchi has stated that the United States has voluntarily engaged in war, prioritizing Is...
News from the past hour, concise and substantive: In Armenia, around 660,000 pensioners and beneficiaries will receive a...
U.S. President Donald Trump has not ruled out the possibility of deploying American ground troops to Iran, stating that...
Robert Kocharian should be able to lead the "Hayastan" faction. It is clear that the "Hayastan" faction is not led by hi...
The President of the National Assembly, Alen Simonian, responded during a press conference with reporters regarding the...
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has denied allegations that he pulled U.S. President Donald Trump into militar...
In a series of strikes carried out by Israel and the United States in southeastern and northern Iran, a total of 31 Iran...
I believe that ‘Merdzov’ or Gagik Tsarukyan will compete for the first opposition force, as they both have attracted vot...
We have grounds to believe that the announced 7-hour interruption can be reduced to 3-4 hours. This was stated by Aramaz...
U.S. President Donald Trump has declared that the United States' ammunition supplies are at a high level and, according...
In the territory of the Republic of Armenia, on March 3, during the night of the 4th, and on the 6th, dry weather is exp...
The next phase of the US assault on Iran will be more intense, stated US Secretary Marco Rubio, according to RIA Novosti...
The British Daily Mail reports that Israeli special services have infiltrated Tehran's road surveillance systems for yea...
The temporary manager of Armenia's Electric Networks, Romanos Petrosyan, has addressed the process of the stateization o...
US Secretary of State Marco Rubio has stated that Washington took into account Israel's planned strikes and their implic...