Լուրերը մեկ տողով. Պապիկյանի կոշտ պատասխանները, դպրոցում բռնություն և նոր անձնագրերի ծրագիր
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հայտարարել է, որ ընդդիմադիր խմբակցո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ եթե միջազգային հարաբերություններ...
Ոչ բանտերը, ոչ էջերի սահմանափակումները ի զորու չեն լռեցնել մեր ձայնը: Նման հայտարարություն է արել «Ուժեղ Հայաստան» կուսա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում հայտարարել է՝ եթե աշխարհի ու միջազգային հարաբերությունների վերաբերյալ պատկերաց...
Տարածաշրջանում լարվածության սկսումից հետո բոլոր վերաբերելի երկրներում դեսպանությունները բերվել էին աշխատանքային արտակարգ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՀՀ վարչապետը հայտարարել է, որ երկրում չկա համայնք, որտեղ վերջին տարիներին...
Գիտեք ես Ձեզ համար վատ լուր ունեմ, երբ որ մենք պեռաշկի էինք ուտում և այդ տեսանյութը տարածվեց համացանցում, այդ թվում միջա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Թուրքիան հայտարարել է, որ Իրանից արձակված և Թուրքիայի ուղղությամբ շարժվող...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը, ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատասխանելով ՔՊ խմբ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Թուրքիան հայտարարել է, որ Իրանից արձակված և Իրաքի ու Սիրիայի օդային տարածք...
Թուրքիան կպատասխանի ցանկացած թշնամական գործողության։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի աշխատ...
Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Իրանից արձակված և Թուրքիայի օդային տարածքի ուղղությամբ շար...
Նախորդող օրերի ընթացքում X հարթակում կասկածելի օգտատերերի կողմից տարածվում են տեսանյութեր, որոնք իբրև թե հղում են անում...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ինչպես նախկինում, այնպես էլ այժմ ակտիվ աշխատում է ընտրական հանցագործությունների հայտնաբերման, դրա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանի սահման տանող մայրուղում առաջացել է մոտ 3 կիլոմետրանոց բեռնատարների հ...
Մենք անհանգստանում ենք մեր պետության ճակատագրի համար և մենք թույլ չենք տալու, որ մեր երկիրը նորից հայտնվի մարդակերների ի...
Պատգամավոր Արման Ղազարյանի կողմից այսօր ԱԺ-ում հայտարարած միտքը, թե Սևանի դիահերձարանի աշխատակիցները դեկտեմբերի աշխատավա...
Ազգային ժողովի առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանի վարչապետը Թբիլիսիում հայտարարել է, որ Վրաստանը շարունակում է մնա...
Այսօր Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական կապեր են հաստատվում Վրաստանի աջակցությամբ և օգնությամբ, և սա շատ բարձր գնահատ...
ԱՄՆ վարչակազմում քննարկվում է Իրանի նկատմամբ ճնշումն ուժեղացնելու հնարավոր տարբերակներից մեկը, որը ենթադրում է համագործա...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 4-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,55 դրամ է, վաճառքը՝ 379,23 դ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանը վերահաստատել է աջակցությունը Վրաստանի տարածքային ամբողջականությա...
Իրանը մտադիր չէ բանակցություններ վարել ԱՄՆ-ի հետ Թեհրանը չի վստահում Վաշինգտոնին, հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից «ԱՄՏՋ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող «Կարաս» հանր...
Իսրայելը կարող է «ոչնչացման անվերապահ թիրախ» համարել Իրանի ցանկացած նոր առաջնորդի։ Այդ մասին X սոցիալական հարթակում գրել...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 7-8-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ․ լեռնային և...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱԺ-ն ընդունել է օրենք, ըստ որի աշխարհի առաջատար համալսարաններում սովորած և...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ եթե Իրանում նշանակվի երկրի նոր առաջնորդ, ապա այդ անձը Իսրայ...
Ամենայն հայոց կաթողիկոսը մարտի 2-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ երկրի ղեկավարության և քա...
Իրավապաշտպանների լրատվական գործակալությունը (HRANA) հայտնում է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում՝ մինչև 2026 թ. մարտի 3-ը, ժ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը կարծում է, որ Իրանում ծավալվող իրադարձություններից Հայաստ...
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Նոբելյան մրցանակակիրը...
Պարսից ծոցի մուտքի և ելքի հատվածներում տասնյակ տանկերներ ու բեռնատար նավեր են կուտակվել Օրմուզի նեղուցի փակվելուց հետո։...
ԱՄՆ զինված ուժերը ոչնչացրել են Իրանի 17 ռազմական նավ, այդ թվում՝ մեկ սուզանավ։ Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ զինված ուժերի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանում ուժային կառույցները կրակ են բացել այն քաղաքացիների ուղղությամբ, որ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանի և Քուվեյթի արտգործնախարարները հեռախոսազրույցում քննարկել են Մերձ...

News in Brief: Papikyan's Firm Responses, School Violence, and New Passport Program
Yesterday's news summarized: Defense Minister Suren Papikyan stated that opposition factions did not respond to the invi...
Yesterday's news summarized and contextualized: Prime Minister Nikol Pashinyan stated that if the perception of internat...
Neither prisons nor restrictions on pages can silence our voice: such a statement was made by Narek Karapetyan, a member...
Prime Minister Nikol Pashinyan stated in the National Assembly that if the perceptions of the world and international re...
Following the onset of tensions in the region, embassies in all relevant countries have been put on a work emergency reg...
Here are the news highlights from the past hour: The Prime Minister of Armenia has stated that there is no community in...
“I have bad news for you. When we were eating peraški and that video spread on the internet, including internationally,...
Brief and substantive news from the past hour: Turkey has announced that a ballistic missile launched from Iran and head...
The Minister of Labor and Social Affairs, Arsen Torosyan, during a Q&A session in the National Assembly with the governm...
Yesterday's news summarized and concise: Turkey has announced that a ballistic missile launched from Iran and heading to...
Turkey will respond to any hostile action. This was stated by the office of Turkish President Recep Tayyip Erdogan. "Ank...
The Turkish Ministry of National Defense has announced that a ballistic missile fired from Iran and heading towards Turk...
In recent days, suspicious users on platform X have been spreading videos claiming to reference Al Jazeera and Euronews,...
The Anti-Corruption Committee is actively working on the detection, prevention, and investigation of electoral crimes, a...
Recent news updates summarized: A traffic jam of around 3 kilometers of trucks has formed on the highway leading to Iran...
We are concerned about the fate of our country, and we will not allow our nation to fall once again into the hands of pr...
Member of Parliament Arman Ghazaryan's statement today in the National Assembly, claiming that the staff of the Sevan Mo...
The National Assembly's permanent health committee has elected Vanik Ohanyan, a deputy from the 'Civil Contract' faction...
Recent news summarized: Armenian Prime Minister stated in Tbilisi that Georgia remains one of the most preferred tourist...
Today, economic ties are being established between Armenia and Azerbaijan with the support and assistance of Georgia, wh...
The US administration is discussing potential options for increasing pressure on Iran, which involves collaboration with...
Rate.am | As of March 4, the exchange rates are as follows: The average purchase price of the US dollar is 374.55 drams,...
Yesterday's news summarized: Armenia has reaffirmed its support for Georgia's territorial integrity and emphasized the i...
Iran is not planning to engage in negotiations with the USA. Tehran does not trust Washington, stated Mohammad Mohabber,...
During an inspection conducted by the Food Safety Inspectorate's inspectors in Yerevan at the 'Karas' public catering fa...
Israel may consider any new leader of Iran as a "target for elimination without reservation." This was stated by Israel'...
Showers are expected in certain regions of the Republic of Armenia on March 4 during the day, and on the 5th, 7th, and 8...
Latest news summarized: The National Assembly has passed a law allowing graduates who studied at top universities worldw...
Israeli Defense Minister Israel Katz has stated that if a new leader is appointed in Iran, that individual will be consi...
The Catholicos of All Armenians sent a condolence telegram to the President of Iran, Masoud Pezeshkian, on March 2, rega...
The Human Rights Activists News Agency (HRANA) reports that in the last 24 hours, as of March 3, 2026, at 17:00 (ET), at...
Narek Karapetyan, a member of the council of the "Strong Armenia" party, believes that Armenia should draw lessons from...
Levon Azizyan, director of the Hydro-Meteorological and Monitoring Center, posted on Facebook: "A Nobel laureate has cre...
The Anti-Corruption Court has accepted a lawsuit from the Prosecutor General's Office regarding the confiscation of ille...
Dozens of tanks and cargo ships have accumulated in the entry and exit areas of the Persian Gulf following the closure o...
The U.S. armed forces have destroyed 17 Iranian military ships, including one submarine. This was announced by the head...
Latest news summarized and concise: In Iran, security forces opened fire on citizens celebrating the news of Ali Khamene...
Latest news in brief: The foreign ministers of Armenia and Kuwait discussed the situation in the Middle East during a ph...