Լուրերը մեկ տողով. Պապիկյանի կոշտ պատասխանները, դպրոցում բռնություն և նոր անձնագրերի ծրագիր
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հայտարարել է, որ ընդդիմադիր խմբակցո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ եթե միջազգային հարաբերություններ...
Ոչ բանտերը, ոչ էջերի սահմանափակումները ի զորու չեն լռեցնել մեր ձայնը: Նման հայտարարություն է արել «Ուժեղ Հայաստան» կուսա...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում հայտարարել է՝ եթե աշխարհի ու միջազգային հարաբերությունների վերաբերյալ պատկերաց...
Տարածաշրջանում լարվածության սկսումից հետո բոլոր վերաբերելի երկրներում դեսպանությունները բերվել էին աշխատանքային արտակարգ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ՀՀ վարչապետը հայտարարել է, որ երկրում չկա համայնք, որտեղ վերջին տարիներին...
Գիտեք ես Ձեզ համար վատ լուր ունեմ, երբ որ մենք պեռաշկի էինք ուտում և այդ տեսանյութը տարածվեց համացանցում, այդ թվում միջա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Թուրքիան հայտարարել է, որ Իրանից արձակված և Թուրքիայի ուղղությամբ շարժվող...
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը, ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատասխանելով ՔՊ խմբ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Թուրքիան հայտարարել է, որ Իրանից արձակված և Իրաքի ու Սիրիայի օդային տարածք...
Թուրքիան կպատասխանի ցանկացած թշնամական գործողության։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի աշխատ...
Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Իրանից արձակված և Թուրքիայի օդային տարածքի ուղղությամբ շար...
Նախորդող օրերի ընթացքում X հարթակում կասկածելի օգտատերերի կողմից տարածվում են տեսանյութեր, որոնք իբրև թե հղում են անում...
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ինչպես նախկինում, այնպես էլ այժմ ակտիվ աշխատում է ընտրական հանցագործությունների հայտնաբերման, դրա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանի սահման տանող մայրուղում առաջացել է մոտ 3 կիլոմետրանոց բեռնատարների հ...
Մենք անհանգստանում ենք մեր պետության ճակատագրի համար և մենք թույլ չենք տալու, որ մեր երկիրը նորից հայտնվի մարդակերների ի...
Պատգամավոր Արման Ղազարյանի կողմից այսօր ԱԺ-ում հայտարարած միտքը, թե Սևանի դիահերձարանի աշխատակիցները դեկտեմբերի աշխատավա...
Ազգային ժողովի առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցո...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանի վարչապետը Թբիլիսիում հայտարարել է, որ Վրաստանը շարունակում է մնա...
Այսօր Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տնտեսական կապեր են հաստատվում Վրաստանի աջակցությամբ և օգնությամբ, և սա շատ բարձր գնահատ...
ԱՄՆ վարչակազմում քննարկվում է Իրանի նկատմամբ ճնշումն ուժեղացնելու հնարավոր տարբերակներից մեկը, որը ենթադրում է համագործա...
Rate.am | Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 4-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374,55 դրամ է, վաճառքը՝ 379,23 դ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանը վերահաստատել է աջակցությունը Վրաստանի տարածքային ամբողջականությա...
Իրանը մտադիր չէ բանակցություններ վարել ԱՄՆ-ի հետ Թեհրանը չի վստահում Վաշինգտոնին, հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության...
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից «ԱՄՏՋ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող «Կարաս» հանր...
Իսրայելը կարող է «ոչնչացման անվերապահ թիրախ» համարել Իրանի ցանկացած նոր առաջնորդի։ Այդ մասին X սոցիալական հարթակում գրել...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 7-8-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ․ լեռնային և...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱԺ-ն ընդունել է օրենք, ըստ որի աշխարհի առաջատար համալսարաններում սովորած և...
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ եթե Իրանում նշանակվի երկրի նոր առաջնորդ, ապա այդ անձը Իսրայ...
Ամենայն հայոց կաթողիկոսը մարտի 2-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ երկրի ղեկավարության և քա...
Իրավապաշտպանների լրատվական գործակալությունը (HRANA) հայտնում է, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում՝ մինչև 2026 թ. մարտի 3-ը, ժ...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը կարծում է, որ Իրանում ծավալվող իրադարձություններից Հայաստ...
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Նոբելյան մրցանակակիրը...
Պարսից ծոցի մուտքի և ելքի հատվածներում տասնյակ տանկերներ ու բեռնատար նավեր են կուտակվել Օրմուզի նեղուցի փակվելուց հետո։...
ԱՄՆ զինված ուժերը ոչնչացրել են Իրանի 17 ռազմական նավ, այդ թվում՝ մեկ սուզանավ։ Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ զինված ուժերի...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանում ուժային կառույցները կրակ են բացել այն քաղաքացիների ուղղությամբ, որ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանի և Քուվեյթի արտգործնախարարները հեռախոսազրույցում քննարկել են Մերձ...

Новости в одном предложении: жесткие ответы Папикяна, насилие в школе и новая программа паспортов
Прошлые часы новости - кратко и содержательно: Министр обороны Сурен Папикян заявил, что оппозиционные фракции не ответи...
Прошлые новости в сжатом и содержательном формате: Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что если бы представления о меж...
Ни тюрьмы, ни ограничения страниц не способны заставить нас молчать. С таким заявлением выступил член Совета партии «Сил...
Премьер-министр Никол Пашинян заявил в Национальном собрании, что если представления о мире и международных отношениях о...
С начала напряженности в регионе все посольства на соответствующих территориях были переведены в режим экстренной работы...
Прошедшие часы в новостях – кратко и по существу: Премьер-министр Армении заявил, что в стране нет общины, в которую в п...
«Знаете, у меня для вас плохая новость: когда мы ели перешки и это видео распространилось в интернете, включая междунаро...
Новости последних часов — кратко и по существу: Турция заявила, что баллистическая ракета, запущенная из Ирана и движуща...
Министр труда и социальных вопросов Армении Арсен Торосян, отвечая на вопрос депутата от фракции «Справедливый» Заруи Ба...
Новости прошедшего часа в кратком и содержательном виде: Турция объявила, что баллистическая ракета, выпущенная из Ирана...
Турция ответит на любое враждебное действие. Об этом заявил пресс-секретарь президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. «...
Министерство национальной обороны Турции сообщило, что баллистическая ракета, выпущенная из Ирана и движущаяся в сторону...
В последние дни на платформе X распространяются записи, которые якобы ссылаются на Al Jazeera и Euronews, утверждая, что...
Антикоррупционный комитет, как в прошлом, так и в настоящем, активно работает над выявлением выборных преступлений, их п...
Прошлые события за последний час: На автостраде, ведущей к иранской границе, образовалась очередь из почти 3 километров...
Мы обеспокоены судьбой нашего государства, и мы не позволим, чтобы наша страна снова оказалась в руках людоедов, в руках...
Депутат Арман Газарян заявил сегодня в Национальном собрании, что сотрудники морга в Севане не получили зарплату за дека...
На должность председателя постоянного Комитета по вопросам здравоохранения Национального собрания был избран депутат от...
Прошедшие час новости - кратко и содержательно: Премьер-министр Армении в Тбилиси заявил, что Грузия остается одним из с...
Сегодня между Арменией и Азербайджаном устанавливаются экономические связи с поддержкой и помощью Грузии, и это заслужив...
В администрации США обсуждается возможность усиления давления на Иран, которая предполагает сотрудничество с курдскими с...
Rate.am | Курсы валют на 4 марта: средняя цена покупки доллара США составляет 374,55 драмов, продажа — 379,23 драмов. Ст...
Прошедшие часы в новостях — кратко и по сути: Армения подтвердила поддержку территориальной целостности Грузии и подчерк...
Иран не планирует вести переговоры с США. Тегеран не доверяет Вашингтону, заявил советник покойного верховного лидера Ис...
Инспекторами центра по безопасности пищевых продуктов в Ереване в ходе проверки общественного питания «Карас», принадлеж...
Израиль может считать любого нового лидера Ирана "безоговорочной целью для уничтожения". Об этом на платформе X написал...
На территории Республики Армения в дневное время 4 марта, а также 5, 7-8 марта ожидаются осадки: в горных и предгорных р...
Анонсы последних новостей за прошедший час: Парламент Армении принял закон, согласно которому выпускники ведущих универс...
Министр обороны Израиля Исраэль Кац заявил, что если в Иране будет назначен новый лидер, то эта личность будет рассматри...
Католикос всеволод армянский 2 марта отправил соболезнования президенту Ирана Масуду Пезешкиану в связи с жертвами среди...
Правозащитное информационное агентство (HRANA) сообщает, что за последние 24 часа, по состоянию на 3 марта 2026 года, 17...
Член Совета партии «Сильная Армения» Нарк Карапетян считает, что Армения должна сделать выводы из событий, происходящих...
«Гидроатмосферного мониторинга и центр» ПАО Левон Азизян поделился записью в Facebook: «Нобелевский лауреат создал устро...
Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества, имеющего неза...
В районе входа и выхода из Персидского залива скопилось десятки танкеров и грузовых кораблей после закрытия Ормузского п...
Американские вооруженные силы уничтожили 17 военных кораблей Ирана, включая одну подводную лодку. Об этом заявил глава Ц...
Прошедшие часовые новости – кратко и содержательно: В Иране силовые структуры открыли стрельбу по гражданам, которые рад...
Прошедшие час новости – кратко и по существу: Министры иностранных дел Армении и Кувейта обсудили в телефонном разговоре...