Թրամփը հայտարարել է Իրանի դեմ լայնածավալ հարվածների մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը CNN-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Իրանի դեմ առաջիկայում սպասվում է հարվածների նոր, լ...
ՆԱՏՕ-ն չի մասնակցի Իրանում ԱՄՆ-Իսրայելական գործողությանը։ Այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն։...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի կինը մահացել է հարվածների հետևանքով ստացած վնասվածքներից: Այս մասին փոխանցում է Me...
Rate.am Տարադրամի փոխարժեքները մարտի 2-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 380,41 դրամ է, վաճառքը՝ 384,91դրամ...
ԿԳՄՍ նախարարի հրամանով փոփոխություններ են կատարվել հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում կրթական ծրագրերի յուրացմ...
«ԹՐԻՓՓ»-ի ճանապարհը, որը Հայաստանի համար հաղորդակցային առումով կարող է հնարավորություններ ստեղծել, չպետք է օգտագործվի օտ...
Փետրվարի 26-ին հայտնաբերված զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 1 անձի ն...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի ղեկավարությունը, ըստ իր պնդման, երկու անգամ փորձել է սպանել իրեն։ «Ես ն...
Իմ կարծիքով այս ագրեսիան ու գործողությունները անմիջականորեն վտանգում են տարածաշրջանային անվտանգությունն ու խաղաղությունը...
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին՝ Իրանի ղեկա...
Իսրայելի բանակը հարված է հասցրել Իրանի ժամանակավոր գերագույն առաջնորդ Ալիռեզա Արաֆիի տանը։ Այս մասին հաղորդել է իսրայելա...
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին հայտարարել է, որ Իրանի միջուկային ծրագրի շուր...
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է մարտ ամսվա եղանակի խորհրդատվական կանխատեսում։ «Ըստ այդմ, օդ...
Ընթրիքի հաշիվը կազմել է 325.840 դրամ, հաշիվը փակել եմ իմ քարտով՝ իմ անձնական միջոցներով, ինչպես միշտ եմ անում: Այս մասին...
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ հարված է հասցվել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Ն...
Հայաստանի ընդդիմությունը առաջարկում է պատերազմ՝ փաթեթավորված տարբեր ձևերով, ՀՀ ընդդիմադիր քաղաքական դաշտն ամեն ինչ անում...
Ֆրանսիան պատրաստ է պաշտպանել Մերձավոր Արևելքի երկրներին: Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի Արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նո...
Իրանի արտգործնախարար Աբբաս Արաղչին և ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց են ունեցել։ Այս մասին տեղեկանում...
Ըստ էության, բովանդակային իմաստով առաջարկում ենք մոպեդները, տրիցիկլները և քվադրիցիկլները ևս բերել պարտադիր ապահովագրությ...
Կարմիր մահիկը հայտնել է, որ երկրի տարբեր հատվածներում հարձակումների հետևանքով 555 մարդ է զոհվել, իսկ 131 քաղաք ներգրավվե...
Եթե այս պահին անվտանգության խորհուրդը գնահատել է, որ մեր երկրի անվտանգությանը սպառնացող վտանգ չկա, ինչո՞ւ շեղվել ներքին...
Auroranews.am-ը, պայմանավորված տարածաշրջանում տիրող իրավիճակով՝ Իրան-Իսրայել-ԱՄՆ խորացող Էսկալացիայով, կապ է հաստատել Սյ...
«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի կայքից տեղեկանում ենք, որ Իրանից, ԱՄԷ-ից և Իսրայելից դեպի Երևան 6 չվերթ է չեղարկվել։...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի դեմ հնարավոր գործողությունը կարող է տևել առավելագույնը չորս շաբաթ։ Այդ...
Իրանական անօդաչու թռչող սարքերը թիրախավորվել են Կիպրոսում տեղակայված Մեծ Բրիտանիայի RAF Ակրոտիրի ռազմաօդային բազան։ Այս...
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտաքին գործերի նախարարությունը կանչել է երկրում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան...
Իսրայելի պաշտպանության բանակի Գլխավոր շտաբի պետ Էյալ Զամիրը հայտարարել է, որ Լիբանանի տարածքում մեկնարկել է հարձակողական...
Իրանը հրթիռներ է արձակել թշնամու դիրքերի ուղղությամբ, հայտնում է Fars լրատվական գործակալությունը։ Գործակալության փոխանցմ...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի ղեկավարության համար ունի երեք թեկնածու, գրում է New York Times-ը։ «Ունե...
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի մարտի 2-ին սպասվում են տեղումներ լեռնային և նախալեռնային շրջաններում ձյան, հովտ...
Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլահ Ալի Խամենեիի սպանությունը կատարվել է ոչ թե կեսգիշերին, ինչպես կարելի էր ենթադրել, այլ...
Իրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններ չենք վ...

Трамп заявил о масштабных ударах по Ирану
Президент США Дональд Трамп в 인터뷰 с CNN заявил, что ожидаются новые, масштабные удары по Ирану в ближайшее время. По...
НАТО не будет участвовать в американско-израильских операциях в Иране. Об этом заявил генеральный секретарь НАТО Йенс Ст...
Жена верховного лидера Ирана Али Хаменеи скончалась от полученных в результате ударов травм. Об этом сообщает агентство...
Rate.am Текущие курсы валют на 2 марта: Средний курс покупки американского доллара составляет 380,41 драм, а продажи — 3...
По приказу министра образования, науки, культуры и спорта были внесены изменения в порядок итогового контроля освоения о...
«ТРИПП»-и путь, который может создать возможности для Армении в коммуникационном отношении, не должен использоваться ино...
В связи со смертью военнослужащего, обнаруженного 26 февраля, в рамках возбужденного уголовного дела начато следствие, в...
Президент США Дональд Трамп заявил, что иранское руководство, по его утверждению, дважды пыталось его убить. «Я его пойм...
По мнению иранского посла в Армении Халила Ширголами, агрессия и действия, происходящие в регионе, непосредственно угрож...
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Масуду Пезиджкянин...
Израильская армия нанесла удар по дому временного верховного лидера Ирана Алиреза Арафи. Об этом сообщает израильский 9-...
Генеральный директор Международного агентства по атомной энергии Рафаэль Гросси заявил, что стороны, участвующие в перег...
Гидрометеорологический и мониторинговый центр представил консультационный прогноз погоды на март. «Согласно этому, средн...
Счет за ужин составил 325.840 драмов, я оплатил его своей картой — своими личными средствами, как всегда делаю. Об этом...
Корпус стражей Исламской революции Ирана (КСИР) заявил, что был нанесён удар по офису премьер-министра Израиля Биньямина...
Армянская оппозиция предлагает войну, замаскированную под различные пакеты, оппозиционное политическое поле Армении дела...
Франция готова защищать страны Ближнего Востока. Об этом заявил министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барк. «Париж м...
Министр иностранных дел Ирана Аббас Аракичи и министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провели телефонный разговор...
По сути, мы предлагаем включить мопеды, трициклы и квадрициклы в сферу обязательного страхования. Об этом сообщил замест...
Красный Полумесяц сообщил, что в результате атак в различных частях страны погибло 555 человек, и 131 город был вовлечён...
Если в данный момент Совет безопасности оценил, что угрозы безопасности нашей страны нет, почему отвлекаться от внутренн...
Auroranews.am, в связи с усиливающейся эскалацией в регионе между Ираном, Израилем и США, связался с правительством Сюни...
«Звартноц» международный аэропорт сообщает, что из Ирана, ОАЭ и Израиля в Ереван отменено 6 рейсов. В частности, отменен...
Президент США Дональд Трамп заявил, что возможная операция против Ирана может длиться не более четырех недель. Об этом о...
Иранские беспилотные летательные аппараты атаковали расположенную на Кипре авиабазу RAF Акротири Великобритании. Об этом...
Министерство иностранных дел Объединенных Арабских Эмиратов вызвало посла Исламской Республики Иран Резу Амири и передал...
Начальник Генерального штаба Армии обороны Израиля Эйаль Замир заявил, что на территории Ливана началась нападательная о...
Иран запустил ракеты в направлении вражеских позиций, сообщает новостное агентство Fars. По данным агентства, ракеты был...
Президент США Дональд Трамп заявил, что у него есть три кандидата на пост руководителя Ирана, сообщает New York Times. «...
В Республике Армения 2 марта ожидаются осадки в горных и предгорных районах в виде снега, в равнинных районах — дождя с...
Убийство высшего лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи произошло не в полночь, как можно было предположить, а утром, сообщает...
Глава Совета национальной безопасности Ирана Али Лариджани заявил, что Иран не будет вести переговоры с Соединенными Шта...