Լուրերը մեկ տողով. Զինծառայողի ծեծի գործից մինչև միջազգային լարվածություն
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Պայմանագրային զինծառայողի ծեծի գործով երկու անձի նկատմամբ հարուցվել է հանր...
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն կարող է հետաձգել Իսրայել կատարելիք այցը, որի ընթացքում նախատեսված էր Բենյամին Նեթանյահուի...
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 19:35-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապար...
Ադրբեջանում Ժողովրդական ճակատ կուսակցության ղեկավար Ալի Քերիմլիի պաշտպանության կոմիտեն հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ պա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանը և Հունաստանը պայմանավորվել են համագործակցել դատաբժշկական գիտությ...
Կապան համայնքի տիրապետմանն է վերադարձվել Վազգեն Սարգսյանի անվան զբոսայգում գտնվող՝ 665 քմ ընդհանուր մակերեսով երկու հողա...
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խորհրդականների հետ քննարկում է Հանրապետական կուսակցության ապագա առաջնորդի հարցը՝ դիտարկելով մի...
Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն հայտարարել է, որ Ուկրաինայի կողմից «Դրուժբա» նավթատարով ռուսական նավթ...
Արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: ▪️ Զովունիում սպանության գործով մեկ անձ կալանավորվել է երկու ամիս ժամկետով։...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանը ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդում կրկին ներկայացնելու է ցեղասպան...
Զովունիում սպանության գործով մեկ անձ կալանավորվել է։ Այս մասին Auroranews.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախա...
Թեև հակամարտության ցավալի մարդասիրական հետևանքները դեռևս ենթակա են լուծման, իսկ հեռավոր և ոչ վաղ անցյալի վերքերը շարունա...
Կառավարության նախորդ նիստին մենք վերջնականապես հաստատեցինք երրորդ և հաջորդ երեխայի նպաստների տրամադրման կարգը: Այն այսու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է կաթիլային ոռոգման զարգացումն ու գյուղա...
Իրանում գտնվող հնդիկներին խորհուրդ է տրվել լքել երկիրը՝ առաջիկա օրերին ԱՄՆ-ի հնարավոր հարվածների պատճառով։ Իր վերջին նախ...
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի որոշ ղեկավարների համար ռազմական գործողու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանը մայիսից կմեկնարկի Երևան–Ռիգա ուղիղ չվերթներ, հունիսից՝ Երևան–Լոն...
Առաջիկա ԱԺ հերթական ընտրություններին ընդառաջ ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիները կարող են ժամանակավոր փոխել իրենց հաշ...
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 10։30-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության Գվարդիայի ծառայողը ծառայություն իրականացնելիս նկատել է, որ...
Հայաստանի համար շուտով հասանելի կդառնան Բալթյան երկրները։ Այս մասին փետրվարի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վրաստանի Էկոնոմիկայի նախարարի այցի ընթացքում նշվել է, որ աճում է Հայաստանի...
Բրիտանացի քննիչները, որոնք ուսումնասիրում են նախկին արքայազն Էնդրյուի կապերը ֆինանսիստ Ջեֆրի Էփշտեյնի հետ, հայտնաբերել ե...
Վրաստանի Էկոնոմիկայի նախարարը Հայաստան կատարած այցի ժամանակ նշել է, որ վրացիները հետաքրքրված են Հայաստանի գիշերային կյան...
Փետրվարի 16-ին Զովունիում կրակոցներից սպանված Ռուբեն Գ.-ն հայտնի դերասանուհի ու օպերային երգչուհի Արսինե Նավասարդյանի որ...
Աշխարհը ներքաշվում է սպառազինությունների, այդ թվում՝ միջուկային զինատեսակների նոր մրցավազքի մեջ, և անհրաժեշտ է անել ամեն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Աջափնյակում տեղի ունեցած կրակոցների գործով մեկ անձ կալանավորվել է, հինգը՝...
ՊԵԿ-ը՝ ՀՀ Կառավարության համապատասխան որոշման համաձայն, ժամանակագրական հերթականությամբ, այսինքն՝ 637-րդ համարից սկսած, հր...
Բորսայական առևտրում արձանագրվել է ոսկու և արծաթի ֆյուչերսների գների աճ։ Այս մասին հայտնում է «APA-Economics»-ը՝ հղում ան...
Իրանը շարունակում է ձևավորել իր դիրքորոշումը ԱՄՆ-ի հետ առաջիկա բանակցությունների նախաշեմին, որոնք վերաբերում են Իսլամակա...
Եվրոպական միությունը ձգտում է Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ հարցը կարգավորել դիվանագիտական ճանապարհով։ Այս մասին լրագրող...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Երևանում մեկնարկել է Աջափնյակ մետրոյի հարակից տարածքի ներդրումային ծրագրի...
Գյումրու ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Սարիկ Մինասյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է Սամ...
Աջափնյակում տեղի ունեցած սպանության, սպանության փորձի դեպքի մասնակիցներից 1-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կ...
Չինաստանը ԱՄՆ-ին կոչ է արել վերացնել առևտրային գործընկերների նկատմամբ սահմանված միակողմանի մաքսատուրքերը՝ հայտարարելով,...
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները զգալիորեն ավելացրել է Հորդանանի և Սաուդյան Արաբիայի ռազմաբազաներում տեղակայված ռազմական ինք...
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 8.15-ին, Երևան-Աբովյան ճանապարհին՝ Վերին Պտղնիի վարչական տարածքում գտնվող անշարժ հենակետի մոտ, «ԳԱԶ...
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ փետրվարի 23-ի դրությամբ։ ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 374.23 դրամ է, վաճառ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին BBC News-ին տված հարցազրույցում արձագանքել է նախկինում հնչեցված այն հայտարարությու...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Երևանի քաղաքապետը խիստ քննադատել է ասֆալտապատման աշխատանքների որակը և հանձ...
Փետրվարի 22-ի գիշերը, Ֆլորիդայում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Մար-ա-Լագո կալվածքի շրջակայքում գտնվող անվտանգ տարածք մտած և...
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտնել է, որ Կոմիտասի պողոտայում իրականացվում են լայնածավալ բարեկարգման աշխատանքներ․ ն...
Նյու Յորքում սպասվող ուժեղ ձնաբքի պատճառով քաղաքապետ Զոհրան Մամդանին իր X սոցիալական հարթակում հայտարարել է արտակարգ դրո...
21.02.2026 թվականին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։ Այս մասին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Երևանի քաղաքապետարանում քննարկվել են քաղաքի մաքրման աշխատանքները, հայտարար...
Ըստ The New York Times-ի՝ Թրամփը քննարկում է առաջիկա օրերին Իրանին թիրախային հարված հասցնելու, որին կհաջորդի ավելի լայնա...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Մեքսիկայում խոշոր նարկոբարոնի վնասազերծումից հետո երկրի մի քանի նահանգներո...
Հանրապետության տարածքում փետրվարի 23-25-ը, 26-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ՝ նախալեռնային և հովտայի...
Ուկրաինայի Նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը փաստացի արդեն սկսել է Երրորդ...
Մեքսիկայում ոչնչացվել է Ռուբեն Նեմեսիո Օսեգերա Սերվանտեսը՝ առավել հայտնի «Էլ Մենչո» մականունով, որը համարվում էր Խալիսկո...

Новости в одном предложении. От дела о побоях военнослужащего до международной напряженности
Последние новости прошедшего часа в кратком и содержательном виде: По делу о побоях контрактного военнослужащего против...
Государственный секретарь США Марко Рубио может отложить свой визит в Израиль, в ходе которого планировалось обсудить с...
23 февраля, на 19:35, все автомобильные дороги общего и республиканского назначения в Армении открыты. Ответственные орг...
В Азербайджане комитет защиты Али Керимлы, лидера партии "Народный фронт", выступил с заявлением, требуя немедленного ос...
Прошлые новости в кратком и содержательном виде: Армения и Греция договорились о сотрудничестве в области судебной медиц...
Капанской общине были возвращены два земельных участка общей площадью 665 кв. метров, расположенные в парке имени Вазген...
Президент США Дональд Трамп обсуждает с советниками вопрос о будущем лидере Республиканской партии, рассматривая несколь...
Министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто заявил, что прекращение транзита российской нефти по нефтепроводу «Дружба»...
В Ереване произошел необычный случай. В главном управлении уголовной полиции МВД Армении поступила информация о том, что...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно: В Зовуни арестован один человек на два месяца по делу о преступлении. Об...
Прошедшие час новости - кратко и по сути: Армения вновь представит резолюцию о предотвращении геноцида в Совете по права...
В Зовунуни по делу о убийстве задержан один человек. Как сообщили в Генеральной прокуратуре Армении в беседе с Auroranew...
Хотя болезненные гуманитарные последствия конфликта все еще требуют решения, а давние и недавние раны продолжают остават...
На предыдущем заседании правительства мы окончательно утвердили порядок предоставления пособий на третьего и последующих...
Прошедшие новости кратко и содержательно: Премьер-министр Никол Пашинян подчеркнул важность развития капельного орошения...
Индийцам, находящимся в Иране, рекомендуется покинуть страну из-за возможных ударов США в ближайшие дни. В своем последн...
Заместитель председателя Совета безопасности РФ Дмитрий Медведев заявил, что для некоторых украинских руководителей прод...
Новости прошедшего часа — сжато и содержательно: С мая Армения приступит к прямым рейсам Ереван–Рига, с июня — Ереван–Ло...
В преддверии предстоящих выборов в Национальное собрание граждане, обладающие избирательным правом, могут временно измен...
23 февраля, в 10:30, сотрудник полиции Нации заметил, что более двух десятков молодых людей избивают другого молодого че...
Для Армении вскоре станут доступными Балтийские страны. Об этом 23 февраля на встрече с журналистами сообщила председате...
Прошедшие часы в новостях — кратко и содержательно: Во время визита министра экономики Грузии было отмечено, что растёт...
Британские следователи, изучающие связи бывшего принца Эндрю с финансистом Джеффри Эпштейном, обнаружили, что ряд важных...
Министр экономики Грузии во время своего визита в Армению отметил, что грузины интересуются ночной жизнью Армении и прие...
16 февраля в Зовуни был застрелен Рубен Г., сын известной актрисы и оперной певицы Арсине Навасардян. Об этом сообщает A...
Мир вовлекается в гонку вооружений, включая новые ядерные виды вооружений, и необходимо сделать все возможное, чтобы не...
Прошедшие час новости — кратко и содержательно: По делу о стрельбе в Ачапняке один человек арестован, пятеро находятся п...
ПЭК, в соответствии с соответствующим решением правительства РА, опубликовал новый список 61 транспортного средства в хр...
На фондовом рынке зафиксирован рост цен на фьючерсы золота и серебра. Об этом сообщает «APA-Economics», ссылаясь на фонд...
Иран продолжает формировать свою позицию накануне предстоящих переговоров с США, которые касаются ядерной программы Исла...
Европейский союз стремится решить вопрос иранской ядерной программы дипломатическим путем. Об этом в разговоре с журнали...
Прошедшие новости в сжатом и содержательном виде: В Ереване начат конкурс на инвестиционный проект в районе метро Аджапн...
Руководитель фракции «Гражданский договор» Гюмрского городского совета Сарик Минасян на своей странице в Facebook проком...
В отношении одного из участников убийства и покушения на убийство, произошедшего в Аджапняке, мера пресечения в виде аре...
Китай призвал США отменить односторонние пошлины на своих торговых партнеров, заявив, что готов последовательно защищать...
Соединенные Штаты значительно увеличили количество военных самолетов на базах в Иордании и Саудовской Аравии. Об этом со...
23 февраля, в 8:15, на дороге Ереван-Абовян, в районе административной территории Верхний Птхни, микроавтобус марки «ГАЗ...
Представляем курсы валют на 23 февраля. Средний курс покупки доллара США составляет 374.23 драм, продажа — 379 драм. Кур...
Президент Украины Владимир Зеленский в интервью BBC News ответил на ранее прозвучавшие заявления о том, что он является...
Прошлые новости в кратком и содержательном формате: Мэр Еревана жестко раскритиковал качество работ по асфальтированию и...
Ночью 22 февраля в штатах Флорида, возле поместья Дональда Трампа Мар-а-Лаго, был застрелен вооруженный мужчина, который...
Мэр Еревана Тигран Авинян сообщил, что в районе улицы Комита происходит масштабная работа по благоустройству. В рамках п...
В Нью-Йорке в связи с ожидаемым сильным снегопадом мэр Зоран Мамдани объявил о введении чрезвычайного положения на своей...
21.02.2026 года в соответствии с частью 1 статьи 155 Уголовного кодекса РА возбуждено уголовное производство. Об этом со...
Прошедшие часы: краткие и содержательные новости: В мэрии Еревана обсуждены работы по уборке города, объявлено, что улиц...
Согласно информации The New York Times, Трамп обсуждает возможность нанесения целевых ударов по Ирану в ближайшие дни, з...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: Մեքսիկայում խոշոր նարկոբարոնի վնասազերծումից հետո երկրի մի քանի նահանգներում...
С 23 по 25 февраля, а также в ночь на 26 февраля в отдельных районах страны ожидаются осадки: в предгорных и равнинных р...
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что российский лидер Владимир Путин фактически уже начал Третью мировую вой...
В Мексике уничтожен Рубен Немесио Осегера Сервантис, более известный как «Эль Менчо», который считался лидером картеля н...