Լուրերը մեկ տողով. Մարտի 1-ից կանխիկ վճարումների պարզաբանում, գնդակահարություն ԱՄՆ-ում, Միջին Արևելքի լարվածություն
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Բաբկեն Թունյանը Պարզաբանել է, որ մարտի 1-ից կանխիկ վճարումները չեն արգելվե...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • ԱՄՆ-ում քննարկվում է Իրանի դեմ հնարավոր ռազմական հարվածի իրականացումը առաջ...
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմի Զելենսկին հայտնել է Լվովում տեղի ունեցած ահաբեկչության չհրապարակվող մանրամասների մասին Զելեն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Իրանի Փարանդ քաղաքում մի քանի ուժեղ պայթյուն է գրանցվել, ինչից հետո անջատվ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Վարչապետը մասնակցել է Սևանի Սուրբ Հրեշտակապետաց եկեղեցում պատարագի և այդ մ...
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն անդրադարձել է Հայաստանի պետական պարտքի շուրջ քննարկումներին։ ՝Պապոյանը թեմա...
• Վահագն Ալեքսանյանը ներկայացրել է կառավարության հիմնական ձեռքբերումները՝ շեշտելով սահմանին զոհերի բացակայությունը, սոցի...
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ նշելով...
Անցած մեկ օրվա ընթացքում առնվազն 10 Սի-17 Էյ Գլոբմասթեր երրորդ ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ է ուղղվել Եվրոպա։ Տարբեր աղբյ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժարվել է ցուցմունք տալ, եւ քրեական վարույթի նպ...
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժարվել է ցուցմունք տալ, եւ քրեական վարույթի նպատակը Եպիսկոսաց ժողովը տապալելն էր։ Այս մասին...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հանրապետության տարածքում սպասվում են տեղումներ և ջերմաստիճանի նվազում։ Լեռ...
Վիկտոր Օրբանն ու Դոնալդ Տուսկը վիճաբանել են Ուկրաինային աջակցության հարցի շուրջ: Հունգարիայի և Լեհաստանի վարչապետները սո...
Ամերիկացի քաղաքական մեկնաբան Թաքեր Կարլսոնը ներողություն է խնդրել Իսրայելի նախագահ Իցհակ Հերցոգից։ Կարլսոնը ներողություն...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Հայաստանից արտահանումը 2025-ին հասել է 4,46 մլրդ դոլարի՝ 2017-ի համեմատ աճ...
Լվովում տեղի ունեցած պայթյունների հետևանքով զոհվել է 23-ամյա ոստիկանության սերժանտ Վիկտորիա Շպիլկան։ Տուժել է 24 մարդ։ Դ...
Հայկական ծագման ապրանքների արտահանումը 2017թ-ին կազմել է 2 մլրդ դոլար, 2025թ.՝ 4,46 մլրդ դոլար։ Աճը եղել է ավելի քան 2,2...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Պակիստանը հարվածներ է հասցրել Աֆղանստանի հետ սահմանային հատվածում՝ հայտարա...
Պակիստանը հարվածներ է հասցրել Աֆղանստանի հետ սահմանային հատվածում՝ իրականացնելով հետախուզական ընտրովի գործողություններ։...
Փետրվարի 22-ին՝ ժամը 07։31-ին, 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Արագածոտնի մարզի Սասունիկ բնակ...
Անցած ժամվա լուրերը՝ հակիրճ և բովանդակային: • Լարսի անցակետում հայկական բեռնատարների վարորդները հայտարարում են, որ վրացա...
Գերմանիայի Կոտբուս քաղաքում անցկացվող աշխարհի գավաթի ընթացքում օղակներով վարժության ժամանակ Հայաստանը ներկայացնող Արթուր...

Новости в одном предложении: пояснения о наличных платежах с 1 марта, стрельба в США, напряженность на Ближнем Востоке
Кратко о главных новостях последних часов: Бабкен Тунян пояснил, что с 1 марта наличные платежи не будут запрещены, дейс...
Новости за последний час в кратком и содержательном формате: В США обсуждается возможность военного удара по Ирану в бли...
Президент Украины Владимир Зеленский сообщил о нераскрываемых подробностях теракта, произошедшего во Львове. Зеленский з...
Последние новости за час – кратко и содержательно: В иранском городе Паранд зафиксировано несколько мощных взрывов, посл...
Прошедшие новости в кратком и содержательном формате: Премьер-министр принял участие в литургии в церкви Святого Арханге...
Министр экономики Армении Геворг Папоян обратился к обсуждениям вокруг государственного долга Армении. Он коснулся темы...
• Вагаршак Алексанян представил основные достижения правительства, подчеркнув отсутствие жертв на границе, расширение со...
Депутат фракции «Гражданский договор» Ваграм Александян сделал запись на своей странице в «Фейсбуке», отметив основные д...
За последние сутки по крайней мере 10 самолетов C-17 «Глобемастер III» были направлены в Европу. По различным источникам...
Краткие и содержательные новости за последний час: Вселенский Патриарх отказался давать показания, и целью уголовного де...
Католикос Всех Армян отказался давать показания, и цель уголовного производства заключалась в том, чтобы сорвать Собор е...
Прошедшие часы в новостях — кратко и содержательно: На территории республики ожидаются осадки и снижение температуры. В...
Виктор Орбан и Дональд Туск поспорили по вопросу поддержки Украины. Премьеры Венгрии и Польши развернули в социальных се...
Американский политический комментатор Такер Карлсон извинился перед президентом Израиля Ицхаком Герцогом. Карлсон подал...
Прошедшие за час новости — кратко и по существу: Экспорт из Армении в 2025 году достигнет 4,46 миллиарда долларов, что б...
Во Львове в результате взрывов погиб 23-летний сержант полиции Виктория Шпилкан. Пострадали 24 человека. Инцидент произо...
Экспорт товаров армянского происхождения в 2017 году составил 2 миллиарда долларов, а к 2025 году он вырастет до 4,46 ми...
Новости прошедшего часа — сжатые и содержательные: Пакистан нанес удары по пограничной зоне с Афганистаном, заявив, что...
Пакистан нанес удары по пограничной зоне с Афганистаном, проведя разведывательные выборочные операции. По данным Исламаб...
22 февраля в 07:31 в оперативный центр 112 поступила информация о том, что в окрестностях населенного пункта Сасунка в А...
Спасательные службы информируют, что автодороги на территории Армении в основном проезжабельны. Закрыты дороги от горной...
Прошедшие час новости - кратко и содержательно: На пограничном пункте Ларса водители армянских грузовиков сообщают, что...
В городе Котбус, Германия, в рамках Кубка мира по гимнастике на кольцах Артур Аветисян, представляющий Армению, занял пе...